Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 5830 / 5850 / 5870 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#10651) grma válasza CptMisi (#10650) üzenetére


grma
csendes tag

Megnézem! :) :))

(#10652) Colos1 válasza Perillustris (#10647) üzenetére


Colos1
őstag

Nem értem mi a problémád.. :U ;]

Extreme = extrém
Burning = égetés
Mode = mód

Amúgy láttam fotókat G200 -as chipekről, egyes esetekben helytálló a fordítás... ;]

De azt imádom, hogy az alatta lévő mondatot már nem bírták lefordítani? talán jobb is :DDD

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#10653) amper zoli válasza Sárpac (#10639) üzenetére


amper zoli
tag

A különleges patchet belinkelnéd? Meg :R

Most nincs aláírásom!........Illetve.....Van??

(#10654) Sárpac válasza Colos1 (#10652) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Segíts nekem én fordítottam gyorsba!: :P
Sajnos a többihez nincs igazán olyan magyar fordítás ami ki is fér!:DDD

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#10655) Sárpac válasza amper zoli (#10653) üzenetére


Sárpac
nagyúr

(#10656) amper zoli válasza Sárpac (#10655) üzenetére


amper zoli
tag

Örök hála!!

Most nincs aláírásom!........Illetve.....Van??

(#10657) Sárpac válasza amper zoli (#10656) üzenetére


Sárpac
nagyúr

197.13 felteszt, aztán csökkentett mód 1.2 patch, majd a különleges patch, restart fizix be és kész is!:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#10658) amper zoli válasza Sárpac (#10657) üzenetére


amper zoli
tag

Rendben :R

Most nincs aláírásom!........Illetve.....Van??

(#10659) BullKoxa


BullKoxa
őstag

Köszönöm mindenkinek a segítségét!Szeretem ezt a topikot mert itt válaszolnak ha az ember kérdez! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10660) Shkiz0 válasza Shkiz0 (#10630) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Na feltettem a 10.5-öt ezzel megszűnt a fagyás viszont elakadtam :D
Van egy rész (cursed) ahol be kell robbantani a bal oldali alagutat, úgy hogy közben folyamatosan jönnek azok a genyók.
Berobbantottam, aztán most azt írja hogy find airlock izé. :)
Na azt hol a picsába találom? Mind a 2 szélső alagutat már végigjártam középen meg ahol van a falba egy repedés ott ilyen faszom árnyékok állnak, és nem engednek át.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#10661) J4N! válasza Shkiz0 (#10660) üzenetére


J4N!
tag

10.5el van vmi változás a metróóóóba? :D fps vagy akármi?

(#10662) Shkiz0 válasza J4N! (#10661) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nem fagy :D
Ezen kívül nem tudom. Már egy ideje nem érdekel a nagy tuningolás meg az hogy szétküldjem a procit meg a vga-t +1-2 MHz-ért.
Ebből kifolyólag nem igazán néztem még hogy mennyi fps-t tud, nekem a lényeg az hogy megy e fainul úgy ahogy én azt elgondolom. Esetemben ez 1680x1050, a lehető legmaxabb beállításokkal.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#10663) Colos1 válasza Sárpac (#10654) üzenetére


Colos1
őstag

[link]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#10664) Sárpac válasza Colos1 (#10663) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Zsír linkeld a fájlt, bár a magassági leképezés nem hiszem, hogy teljesen ok.:)

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#10665) Colos1 válasza Sárpac (#10664) üzenetére


Colos1
őstag

Átküldtem az e-mail címedre a fájlt, a de a "Displacement mapping" -ra semmilyen más ötletem nincs... :U

Esetleg "Mélységhatás". :U

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#10666) Perillustris válasza Colos1 (#10665) üzenetére


Perillustris
senior tag

Textúra-leképzés? Ez tényleg necces.

Lehetne Extrém terhelés, ez talán kifejezőbb, mint a "teljes".

Időtartam-alapú? Képkockaszám-alapú? FX-utóhatás?

Perillustris

(#10667) Colos1 válasza Perillustris (#10666) üzenetére


Colos1
őstag

A textúra leképezés, az az "environment mapping". A kettőnek van köze egymáshoz, de mást csinálnak. A Displ. map hatása a tesszelációhoz hasonló, növeli a 3D hatást. A textúra leképezés az asszem csak javítja a mip-map részletességet, de ebben nem vagyok biztos.

A többi is nagyon jó, az "extrém terhelés" -en én is gondolkodtam, először úgy volt, de valamiért átírtam. Nem tudtam dönteni.
Képkockaszám és az Időtartam-alapút, ha érek haza, már javítom is ki.

Az FX-utóhatás pedig szerintem ugyanolyan értelmetlen mint az utófeldolgozás, ezt nem lehet lefordítani érthetőre. Ez ugye homályosítja a képet, és leveszi a terhelést a GPU -ról, mert nem kell pontos textúrákat számolni. (pl. távoli hegyek, házak homályosak, +5...10 FPS) Ezt minden egyes esetben ki szoktam kapcsolni.
A Furmark -ot is mindig enélkül futtatom, mert sokkal jobban megnyúzza a GPU-t.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#10668) Perillustris válasza Colos1 (#10667) üzenetére


Perillustris
senior tag

Hát, az "extrém" elvileg eggyel feljebb van, mint a "teljes".

Amúgy persze kb. mindegy, mert aki tudja miről beszélünk, az úgysem állítja át magyarra, aki meg nem, annak írhatsz bármit. :DDD

Sajnos ezek a fogalmak tényleg nem lefordíthatóak normálisan.

Perillustris

(#10669) TomLion


TomLion
tag

Ha valakit érdekel, felkerültek az alap órajeles eredmények az 5850vs 470 teszbe

''Jobb ma egy XP mint holnap egy Duron''

(#10670) Colos1 válasza Perillustris (#10668) üzenetére


Colos1
őstag

Ez egy érdekes, inkább már-már filozófikus téma: Az extreme mód annyira megterheli a GPU-t, mint semmi más. Viszont a GPU-t nem tudja jobban megterhelni, mint amit elbír, ami az elméleti 100%-a.
Tehát az extreme mód teljes terhelést ad, de erre más 3D progi nem képes. Tehát csak a normál 3D progikhoz képest extrém, a GPU szempontjából 100%-os, azaz teljes.

A HSZ második fele viszont nagyon igaz, főleg, hogy a Furmark -hoz nem nyúl olyan, aki nem járatos a témában. Akit meg érdekel, az 99%-ban gamer, ők meg már a kezdetektől fogva ismerik ezen fogalmak nagyját.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#10671) Robi BALBOA válasza Colos1 (#10670) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Van a vga(k)-ban egyfajta védelem ez álltalában szoftveres, de újabban hardveres(nem megkerülhető), a szoftveres végelem amit meg lehet kerülni azzal az a baj, hogy a vga-t nem 100%-on hajtja, hanem száz százalék fölött, Pl: OCCT, úgyhogy van olyan program ami képes jobban megterhelni a gpu-t mint amire tervezték, és az ilyen progikat nem ajánlom.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#10672) CptMisi válasza Robi BALBOA (#10622) üzenetére


CptMisi
őstag

Hy!
a hirdetésembe írt egy srác, 1gb ddr2 gt220at passzolna el, 14et mondott, de írta, hogy lehet alkudni :U szerintem 12ért el lehet vinni tőle, ha érdekel ;) privátba akartam, de így sikerült :DDD

[ Szerkesztve ]

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#10673) kasa85


kasa85
őstag

Sziasztok.
Nos a segítségetekre lenne szükségem.Az Ati Catalyst Control Center-ben mit érdemes beállítani vagyis mit jelent a 3D beállítások menüben a AA lent a szűrő (Box,Narrow-tent,Wide-tent,Edge-detect)ezek mit takarnak melyiket érdemes választani?Illetve a 3D menüben miket állítsak át,hogy fa.. menjen a kari.Időnkén észre veszem,hogy homályosak a tárgyak játékok alatt meg búgos pl az Assasin Screed 2.A menüjében a postfx et kikapcsoltam ne legyen semmi sem homályos de mintha minden game alatt kicsit távolabb már minden elhomályosodik.Segítségeteket előre is köszönöm.

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#10674) Versus válasza CptMisi (#10620) üzenetére


Versus
senior tag

Csak jelzem hogy az Afterburner-el sikerült feljebb pöckölni a magfrekit és így megszűnt a vibrálás.
A mag melegebb de így sem pörög jobban a venti.
Az igazi az lenne ha a SmartDoctor hajlandó lenne elindulni ,akkor feszt is emelhetnék.

Ami még nagyon bosszant hogy ha többmonitoros üzemmódba kapcsolom akkor a hang lejátszóeszközök közül eltűnik a HDMI hang kimenet. Az nv-nél külön hangkari kellett hozzá hogy kimenjen a HDMI hang de itt meg hiába van a kártyán ha pont akkor tűnik el ha kellene !

Erre nincs valami tippje valakinek ?

Premium Vintage

(#10675) CptMisi válasza Versus (#10674) üzenetére


CptMisi
őstag

afterburnerrel is tudsz feszt emelni, csak a beállításoknál engedélyezni kell :K

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#10676) Robi BALBOA válasza CptMisi (#10672) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Köszi! :R

Ment Pü neked és a kollégának is!

Más: Ezt Abu linkelte a Fermis tropikban, hőkamerás felvételek eléggé sok kariról, érdekes kis teszt, érdemes megnézni! [link]
Az 5-ös széri nagyon jól szerepel a tesztben, még a Gtx470 is jól szerepel, de a Gtx480 főleg Sli-ben már durva, mondjuk egy-két régebbi radeon sem piskóta! :DDD

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#10677) Versus válasza CptMisi (#10675) üzenetére


Versus
senior tag

Nem referencia kártya ,hiába pipálom ki nem támogatja.

Premium Vintage

(#10678) zolo96 válasza Versus (#10677) üzenetére


zolo96
tag

Zárd be és indítsd el újra az afterburnert.

(#10679) Televan74


Televan74
nagyúr

Én feltettem az új biost a Gigabyte 5850 OC kártyára a powerplay miatt.
Előtte lefutottak a tesztek 920/1100 -el. Mióta fent van az új bios azóta 850/1000 -el nem hajlandó lefutni a furmark és a 3Dmark06 sem.Ennyit számít egy bios?

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#10680) Giot válasza kasa85 (#10673) üzenetére


Giot
addikt

Nem érdemes a Catalystban a beállításokba nagyon belepiszkálni, amit csak lehet hagyj alkalmazás vezéreltnek. Nem szokták szeretni a játékok ha rájuk erőltetik a dolgokat.
Nálam.
AA mód: adaptív.
AI: normál
Mip map: magas minőség.
AA, AF, alkalmazás vezérelt.

(#10681) kasa85 válasza Giot (#10680) üzenetére


kasa85
őstag

Ezek a beállításaim.

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#10682) Giot válasza kasa85 (#10681) üzenetére


Giot
addikt

Az AA-t módot szerintem told fel adaptív-ra! Szebbek lesznek az élek, amúgy jól van így szerintem. 5870-ed van?
Egyforma a monitorunk :DDD ! Jó ez a BenQ :K .

[ Szerkesztve ]

(#10683) Versus válasza zolo96 (#10678) üzenetére


Versus
senior tag

Ezen már párszor túl vagyok és nem működik.

Viszont ha valaki belefut a HDMI hanghibába ,azt meg tudtam oldani.

Az eszközkezelőből törölni kell az ATI HDMI hangkodeket és hagyni hogy a win7 felhúzza az MS-est. Hoppá és máris megy !

Szóval már csak a SmartDoc-os gondom van de azt sehogy sem bírom megoldani.

Can not load EIO.dll

Premium Vintage

(#10684) CptMisi válasza Robi BALBOA (#10676) üzenetére


CptMisi
őstag

Hát azért az, hogy 5850CF annyira melegszik, mint egy GTX470 az nem rossz, de nem a GTX-re nézve...
3450?! :DDD

Versus: lehetséges megoldás fórumokról: ezt több oldalon is láttam, mint megoldás :U

[ Szerkesztve ]

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#10685) kasa85 válasza Giot (#10682) üzenetére


kasa85
őstag

Szerintem is nagyon zsír kis monitor csak sajna nincs HDMi csak analog átalakítóval megy,néha össze szed egy kis külső jelet zavart m ia csudát az árnyékolása.Milyen színbeállításokat használsz a monitorodon mert nem tudok dűlőre jutni a menüjében mit állítsak be mert vagy túl élénk vagy túl sötét,sárgás stb stb.

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#10686) Sárpac


Sárpac
nagyúr

Próbálta már valaki alulfeszelni a hd5850-et meddig lehet kb. lemenni?

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#10687) Gaboo007


Gaboo007
aktív tag

Hogyan lehet kikapcsolni catalyst-ben az órajel limitet? 900/1300Mhz-nél tovább nem enged tuningolni.

(#10688) Giot válasza Gaboo007 (#10687) üzenetére


Giot
addikt

Esetleg bios-csere. Vagy más program használata. PLD.

(#10685) kasa85: én nem az előre beintegrált beállításokkal használom. Próbálkozz az egyéni beállításokkal nekem vagy 10, 15 percembe telt de most már tetszik. :K
Nálam:
Brightness: 80
Contrast: 57
Sharpness: 3
Picture mode: Standard
Color: R.G.B. 100

[ Szerkesztve ]

(#10689) kasa85 válasza Giot (#10688) üzenetére


kasa85
őstag

Köszi!A Gigabyte HD5870es karim én sem tudom húzni max Gpu:900MHZ Mem:1300MHZ.
A progi amit linkeltél tesztelem is csak az a kérdés fesz emelés nélkűl meddig mehetek illetve a hő érték fog e emelkedni terhelés esetén azért maradok inkább alap feszen mert a karit nem szeretném hazavágni.Amit írtál a beállítással kapcsolatban nagyon szép lettek az élek és sok minden más ,az Assasin Screed 2 ben a textúra illeszkedéseinél voltak fehér pontok csíkok ami sajna az Ati driver jére írható így most eltűntek azok a furcsa effektek.

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#10690) Giot válasza kasa85 (#10689) üzenetére


Giot
addikt

Nem szoktam feszt emelni én sem, amit tud alapfeszen hozza azt. Így nem tudok a nyakára taposni a VGA-nak.
Alapfeszen ennyire futja az 5850 Toxic. De arra nem sikerült választ találni hogy mennyi az alapfeszültsége a Toxicnak? Mert nem látják a progik. Kíváncsi lennék meddig megy el az 5870 persze szigorúan feszültség emelés nélkül! :)
Az Adaptív mód valóban sokkal szebb.

[ Szerkesztve ]

(#10691) Sárpac válasza Giot (#10690) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Afterburner az elvileg látja nem?
Mintha 1.12V rémlene valahonnan!:)

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#10692) CptMisi válasza kasa85 (#10689) üzenetére


CptMisi
őstag

melyik driverrel próbáltad? 10.3?
amúgy én 1.35V-ot is adtam már a vgának egy teszt erejéig :U amúgy alap órajelen megy :DDD

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#10693) Giot válasza Sárpac (#10691) üzenetére


Giot
addikt

Sajnos csak elvileg amúgy vak mint a setét éjcakka! :DDD Nem látja az sem.
Bár itt azért van egy kis képzavar mert hogy is lesz az éjszaka vak? :D

[ Szerkesztve ]

(#10694) kasa85 válasza Giot (#10690) üzenetére


kasa85
őstag

Most tesztelem linkelem a képet.

Terhelés alatt csináltam látod a vid értékét meg a hőfokokat feszt stb.
Próbáltam a Gpu 940MHZ Mem 1200MHz et és ki kockásodik lefagy:(

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#10695) HSM válasza kasa85 (#10694) üzenetére


HSM
félisten

Nem kéne egy kis ventillátorfordulatot emelni rajta? rossz ránézni a hőfokokra.... :Y
Nálam ennyi: [link] (A tuningos eredménynél nem bírja már a VRM+memótuningot az azokat hűtő platni.... :DDD ) Bár a VDDC-nek elvileg nem olyan para a szűk 100 fok... Játék alatt így se megy 70-80 fölé....

(#10696) Giot válasza kasa85 (#10694) üzenetére


Giot
addikt

Hm! Érdekes.
A venti automatán csak ennyire pörgeti ilyen hőfoknál? (HSM) Lehet ez a baj :F érdemes lenne manuálisan belőni magasabb fordulatra hogy jobban hűtsön! (Igaz a fermi itt kezdi magát jól érezni :DDD )
Én úgy csináltam 900Mhz-től felfele 10Mhz-enként toltam fentebb. Ahol még stabilnak tűnik (nem szemetel, nem dobál kockákat :) ) ott ráereszteni a furmarkot vagy 15,20 percre.
Az everestel nem is próbáltam nézni a feszkót megnézem azzal is hátha :)

[ Szerkesztve ]

(#10697) kasa85 válasza HSM (#10695) üzenetére


kasa85
őstag

Hali.Nos vissza raktam alap MHZ re 850MHZ és 1200MHZ re a gpu-t és a mem clock-ot.A kari így is eléri majdnem a 86-87 fokot a ventit most toltam 100% ra jézusisten :Y becuppantotta a fülhalgatómat :DDD Most jelenleg 67C fok muter meg most kajabál minek kell fél tizenegykór szárítani a hajam :)) .

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#10698) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Sziasztok :)

olyan problémám lenne ( pontosabban havernak), hogy vett egy 5870-et, a konfigja nagyjából ugyanaz mint az enyém, csak a vga más, viszont a kártya valószínűleg hibás...

tesztek alatt (dx 10/11) tökéletes, furmark alatt szintén... játékok nagy részénél szintén (pl cod 4) VISZONT :D

bad companynál vette észre először, h a füst villog... mondom neki nem nagy szám, nálam is... de azt azóta kijavították, nála még mindig villog, kijött most a liberty city stories, és a falak villognak szintén, de nem csak villog, hanem széteseget a kép, én egyből rávágtam, h vram hibás a kártya... viszi is vissza, de mi lehet az, ami beindítja a hibát? ennél a két játéknál van, és direkt kipróbáltuk az én gépembe is, és itt is ugyanez van... unigine heaven alatt semmi gond, gta, meg bc alatt pedig fail van :F

vmi ötlet esetleg?

(#10699) CptMisi


CptMisi
őstag

holnap nézek megint egy kis mark vantaget új driverrel, kíváncsi vagyok, mi lesz belőle ;] :DDD

G^zC^mp€r: Heaven 2.0-val nézted? rakjátok fel tesszellációt maximumra, meg minden mást is :U OCCT?

[ Szerkesztve ]

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#10700) HSM válasza kasa85 (#10697) üzenetére


HSM
félisten

Ja, azt nem mondtam, hogy 100%-ra.... :DDD Van azért az 50 és 100% között egészséges kompromisszum.... :DD
Mondjuk gyárilag az 5850 refim is (Giga amúgy) engedné olyan 85-90 fokig a kártyát alapórajelen (nemhogy furmark, bármi alatt), úgyhogy inkább beszabályoztam Afterburner-el, így max 80 fok, valós használat mellett pedig max 70-75 és nem sokkal hangosabb....

Hallottad volna a 4890-em maxon... (4800rpm) Egyszer teszteltem 100-on, azt hittem (szó szerint) kirepül a mókuskerék a gépből! :Y

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 5830 / 5850 / 5870 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.