Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 5830 / 5850 / 5870 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#10501) Giot válasza Zoo123 (#10475) üzenetére


Giot
addikt

Nálam másodpercenként csinálja és nem a tuningal függ össze. Alalpórajelen és emelt órajeleken is ezt csinálja! De játékokban nem jön elő!

(#10502) CptMisi válasza Giot (#10501) üzenetére


CptMisi
őstag

mi alatt jön elő? Furmark?

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#10503) Giot válasza HSM (#10454) üzenetére


Giot
addikt

Hát nem éppen olcsóbb :D ! Toxic vs referencia. A furmark eredmények jöhetnek :K
Itt szétkapják rendesen a toxicot, EZ amin rajta van a Sapphire logó az mi :B ? Itt pedig látható mennyivel hosszabb a NYÁK meg mások a felhasznált alkatrészek is vagyis több cucc van rajta nekem úgy tűnik. De úgy tűnik kettőnk közül te vagy ebben jobban otthon. Szívesen fogadnám ha lecsekkolnád a külömbséget és esetleg véleményeznéd, lehet csak azért van rajta több cókmók mert rosszabb minőségűek :DDD

(#10502) CptMisi : Igen abban!

[ Szerkesztve ]

(#10504) HSM válasza Giot (#10503) üzenetére


HSM
félisten

"Hát nem éppen olcsóbb :D ! Toxic vs referencia."
Nem az eladási árról beszéltem, hanem hogy a gyártónak mennyibe kerül. :P Ez a jó üzlet nem, drágábban adni az olcsóbban előállítható terméket.... :U
Bocs, nem célom amúgy fikázni a Toxic-ot, bár a refit komolyabb, hatékonyabb konstrukciónak tartom. Az alkatrészek mennyiségének pedig nincs köze sem a megvalósítás hatékonyságához, sem az árához.... :N Amin a Sapphire logó van, az vasmagos tekercs, ha nem tévedek.

A refi így viselkedik furmark alatt: [link] Nem hűvös, de játék alatt még sosem láttam 70-72 fok fölött, a VRM-et szintén... Mondjuk tuningolva kicsit felmelegszik, de a 4890-esem is ilyen meleg volt, és azokkal sem volt baj... :D [link]

(#10505) HSM válasza HSM (#10504) üzenetére


HSM
félisten

Ja, és fontos, 25 fokos szobában, zárt házban készült a furmaroks teszt. ;)

(#10506) Giot válasza HSM (#10504) üzenetére


Giot
addikt

A Furmarkos teszt ami nálam készült az is zárt házikós. Bár a szobámban nincs 25C° ! Végülis nem tudom alapfeszültségen magasabb órajelek elérésére képes mint a referencia (940/1175 hát igen a memók csak ennyi) persze annak is megvan a lehetősége hogy alapból magasabb feszültséget kap! :U Eddig hibátlanul teszi a dolgát. Amikor rendeltem volna a ref Sapphire 5850-et mondták hogy most nincs, DE már rendelhető a Toxic, így ez lett (jó árasítva).
"bár a refit komolyabb, hatékonyabb konstrukciónak tartom." Igen ott nem tudnak spórolni a gyártók, amit előír az ATi azt rá kell forrasztani!
Sok Sapphire kártyám volt eddig mind hibamentesen, (dolgoznak azóta is máshol) Az idő megválaszolja hogy mennyire időtálló konstrukciót hozott össze, a drágaköves márka ezzel a Toxic verzióval.

[ Szerkesztve ]

(#10507) HSM válasza Giot (#10506) üzenetére


HSM
félisten

Nem hiszem, hogy bármi gondod lenne a Toxic-al, teljesen jó minőségű az is. Amúgy tuti emeltek picit a feszültségén, olyan 1,12V köré tenném... :K A refi karik pedig kezdetben kizárólag az Ati gyártatja, a partnerek ugyanazt a karit veszik.... Szval esélyük se lenne spórolni... :D

(#10508) Perillustris válasza Zoo123 (#10475) üzenetére


Perillustris
senior tag

ez az akadás nekem is megvan, de szerencsére nem tesztprogramokkal játszom :DD

Perillustris

(#10509) HSM


HSM
félisten

Feltötöttem néhány GTA4-es videót 5850-es radeonnal, ha valakit érdekel, katt: [link]
(6 rész lett, az utolsó, illetve a HD opciók néhány órán belül élni fognak)
Sajnos nem jön át tökéletesen, hogyan is futott, de azért nem olyan rossz... :D Javasolt 720P-ben nézni.

[ Szerkesztve ]

(#10510) Giot válasza HSM (#10507) üzenetére


Giot
addikt

"teljesen jó minőségű az is"
Hát ja csak ugye sokan azért veszik meg ezt drágábban mert hogy ez jobb minőségű, Amit persze remélem nem zár ki az hogy van olyan rész ahol spóroltak. Jó lenne ha úgy lenne hogy van olyan rész ahol spóroltak, de más részén meg pont hogy jobb minőségűbb alkatrészeket használtak PLD tápellátás :DDD. A Vapor-X hűtő mindenképpen megérdemel egy piros pontot.
No de a lényeg teljesítse a rá váró feladatokat problémamentesen. Amire eddigi pozitív tapasztalataim alapján minden esély megvan. :D

(#10509): a GTAIV-es videóval kapcs nekem nem adja be opcióként hogy 720-as felbontásban tudjam nézni.
Na de most már inkább megnövelem horizontális kiterjedésemet! :))

[ Szerkesztve ]

(#10511) Sárpac válasza HSM (#10509) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Na és mit kell nézni?:DDD

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#10512) Sárpac


Sárpac
nagyúr

Délután lesz egy derbi íme a versenyzők!:DDD
Core i7 920@3800MHz OCZ 12GB Tri@1600MHz Cl8 MSI R5850 Twin Froz+ MSI gt220/8800GT 512MB Zilent.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#10513) LordDarkness válasza HSM (#10504) üzenetére


LordDarkness
aktív tag

A vasmagos tekercs jelent valamilyen hátrányt?

Rock Katona

(#10514) Sárpac válasza LordDarkness (#10513) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Mindegyiken van vasmagos tekercs maximum a típusa változhat a non referencia kártyákon!:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#10515) LordDarkness válasza Sárpac (#10514) üzenetére


LordDarkness
aktív tag

Mert amikor meg láttam az egyedi hűtésű 4890 egy kicsit megijedtem mert olyan visszalépésnek tűnt nekem. Nem értek hozzá csak a külsőről ítéltem meg.

Rock Katona

(#10516) Sárpac válasza LordDarkness (#10515) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Pl. az msi r5850 military classon egyel kevesebb feszstab áramkör van viszont a többi 2x nagyobb teljesítményű mint a referencián.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#10517) petrusz82


petrusz82
aktív tag

5850-hez milyen tápot ajánlanátok? Gondolom egy LC Power 550-es nem lesz jó, mert csak egy darab 6 pines csatlakozó van rajta.

(#10518) CptMisi válasza Sárpac (#10512) üzenetére


CptMisi
őstag

;] nem adod nekem? :DDD

petrusz82: átalakítóval megoldható...másik kérdés, hogy az LC Power rossz minőségű táp, ahogy 1/2oldallal korábban már beszéltünk róla...

[ Szerkesztve ]

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#10519) Perillustris válasza petrusz82 (#10517) üzenetére


Perillustris
senior tag

FYI

Amúgy az nem lenne baj, hogy egy 6 pinese van, mert van átalakító molexről.

[ Szerkesztve ]

Perillustris

(#10520) Sárpac válasza CptMisi (#10518) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Ha megfizeted minden további nélkül!:DDD

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#10521) Giot válasza Sárpac (#10516) üzenetére


Giot
addikt

Sárpac gondolom te tudod monitorozni, illetve állítani a feszt a twin frozeren. :F Ezen a szutyok :DDD Toxicon nem látja semmilyen progi hogy milyen feszen megy. HSM kollga azt mondta lespórolták róla "a digit PWM, és hozzá a Volterra VT1165 fesszabályzó, ami programozható, I2C-n, és ezt tudnák monitorozni a progik." Ehol van a különbség a Toxic meg a referencia nyákja között, és egyéb téren ami ugye a hűtés :) .

[ Szerkesztve ]

(#10522) Zoo123 válasza petrusz82 (#10517) üzenetére


Zoo123
senior tag

"5850-hez milyen tápot ajánlanátok? Gondolom egy LC Power 550-es nem lesz jó, mert csak egy darab 6 pines csatlakozó van rajta."

Hát LC TÁPEGYSÉGET NEM!

És nem azért mert csak 1 db 6 pines csati van rajta, hanem azért mert rossz minőségű megbízhatatlan táp. Ne spórolj a tápegységen, inkább szánj rá egy kicsit több pénzt elvégre az egész gépedet -adott esetben több százezer forintot- bízol rá.
A Melyik tápegységet vegyem topikban tedd fel ezt a kérdést, ott szívesen segítenek a megfeleő tápegység kiválaztásában. Link

[ Szerkesztve ]

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#10523) Sárpac válasza Giot (#10521) üzenetére


Sárpac
nagyúr

MSI R5850 Twin Frozr II series
with uP6266 voltage regulator
Voltage control : independent 3D voltage control (*)
Voltage monitoring : target voltage monitoring
Voltage limit : 1300mV
Voltage step : 5mV

Sima illetve sapphire vapor(ref) series:
with VT1165 voltage regulator
Voltage control : independent 3D voltage control (*)
Voltage monitoring : target voltage monitoring
Voltage limit : 1350mV
Voltage step : 12.5mV

Elvileg a frozeren már modernebb feszstab van(hd5850-től felfele), csak még progi nincs ami támogatja max az afterburner, a 6206-nak is van programozható része, de program egyenlőre nem támogatja semmisem.

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#10524) Robi BALBOA válasza Sárpac (#10512) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

:C
Már úgy várom ezt az össze hasonlító tesztet, hogy nemigaz! :DDD
Egy idelye össze van kaparva a zsé PhysX karira, csak mindíg lemaradok a jó vételekről és nem akarok feleslegesen pénzt kidobni egy "túl erős" karira.
Úgyhogy nagyon várom a teszteket.

(szép kis összeállítás!)

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#10525) Giot válasza Sárpac (#10523) üzenetére


Giot
addikt

Értem akkor a leírtak szerint nem feltétlenül a spórolás vezette a Sapphire-t sem abban, hogy más alkatrészeket használtak. Na majd ha több időm lesz komolyabban körberágom :) ezt a dolgot, utána nézek.
Ilyen pontos infókat leírást hol lehet találni egy VGA-ról gondolom tesztekben esetleg megemlítik?

(#10526) Sárpac válasza Giot (#10525) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Én az alkatrészekre keresek rá azokat hasonlítgatom össze gugli nagyon jó barát ebben.:)
Egyébként az uP-k átlagosan 25%-al hűvösebbek mint VT1165-vel ellátot karik tápáramköre, gondolom ezért is cserélték a non ref karikon.:)

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#10527) CptMisi válasza Robi BALBOA (#10524) üzenetére


CptMisi
őstag

nekem mondod? :DD most is volt(van) aprók közt 10ért GT220, erre elviszik előlem :(((

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#10528) tomgabor


tomgabor
senior tag

Hello!
Fejleszteni szeretném a gépemet de nem tudom melyiket vegyem, ami most van:
GIGABYTE GA-EP-45-UD3LR, GIGABYTE HD4850 512MB, Intel C2D E7500, Kingston HiperX 1066Mhz 2GB,Chieftec GPS550W táp,Windows XP Professional SP3, még egy évig 1280x1024 felbontáson játszok.
Választási lehetőségek:GIGABYTE HD 5850 1GB 70e Ft vagy Intel C2Q Q9650 78e Ft vagy talán Kingston HyperX 1066Mhz 4GB+Windows 7 Professional 70e Ft.

(#10529) CptMisi válasza tomgabor (#10528) üzenetére


CptMisi
őstag

ez is jó árban van :K

Sárpac: ha úgy döntenél a tesztek után, hogy nem kell neked a GT220, én megveszem :DD

[ Szerkesztve ]

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#10530) Robi BALBOA válasza CptMisi (#10527) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Volt fenn 8800gts(g92) és 9800GTX is 16k-ért, csak a 8800-ast elvitték előllem egyből a gtx meg Egerben volt és nem postázott a kolléga én meg ha itthonról legurulok mocival Egerbe akkor ugyan ott vagyok ahol a part szakad, de már azt is elvitték, miért nem tud itt a közelben lenni valakinek egy megfelelő kari korrekt áron!?

Amúgy én azt hittem azt te vetted meg(mert írtad itt(pont akkor), hogy úgy néz ki lesz kari), ezért is nem írtam a komának?! :F

[ Szerkesztve ]

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#10531) CptMisi válasza Robi BALBOA (#10530) üzenetére


CptMisi
őstag

ja igen, csak hát még nem beszéltünk meg semmi konkrétumot, és közben bejött shteer a képbe :O
Nekem csak ez a kártya kéne (erre a célra ;] ), mert kicsi, keveset fogyaszt->kevésbé melegszik és viszonylag olcsó is :U csak hát nem igazán kapni :Y

árgépen 10.500Ft egy olyan boltban, ahol nincs is a termékek között, nem mellesleg a VGA-GeForce kategóriában nincs egy termék sem, a következő boltban meg már 13k+, és ez árgépen :(

[ Szerkesztve ]

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#10532) Sárpac válasza CptMisi (#10531) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Az tény max ha 15wattot eszik de lehet sokat mondtam fizix alatt!:D

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#10533) Zoo123 válasza tomgabor (#10528) üzenetére


Zoo123
senior tag

"Fejleszteni szeretném a gépemet de nem tudom melyiket vegyem...még egy évig 1280x1024 felbontáson játszok."

Hát ha még egy évig 1280x1024-ben játszol, akkor alaplap, proci, videókártya megfelelő nem kell cserélni egyiket sem, nem leszel vele előrébb.
Procit húzd fel, ha áttérsz vwin7-re akkor kell a 4GB ram, ennyi.

Ha majd magasabb felbontásra váltasz, -javasolt a Full HD- akkor vegyél erősebb videókártyát addig csak pénzkidobás!

Egy év hosszú idő, addigra ugyanezért az árért sokkal nagyobb teljesítményt fogsz kapni. ;)

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#10534) tomgabor válasza Zoo123 (#10533) üzenetére


tomgabor
senior tag

Procit húzd fel, ha áttérsz win7-re akkor kell a 4GB ram, ennyi. Nem a Win 7 miatt kell felhúzni a procit hanem az alacsony felbontás miatt? 6GB ram lenne.

(#10535) Zoo123 válasza tomgabor (#10534) üzenetére


Zoo123
senior tag

"Nem a Win 7 miatt kell felhúzni a procit hanem az alacsony felbontás miatt?" :K
Bezony, látom érted a csíziót!

"6GB ram lenne"
Az hogy 4 vagy 6GB az egyenlőre még mindegy, csak a 2GB kevés, mert a Win7 alapból 700-800 MB-ot eszik a játékoknak pedig nem elég kb 1GB.

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#10536) tomgabor válasza Zoo123 (#10535) üzenetére


tomgabor
senior tag

Köszi

(#10537) HSM válasza Zoo123 (#10535) üzenetére


HSM
félisten

3GB ram is néha kevés.... :U Én anniyval kezdtem anno, és érezhetően jobb a 6GB... A win7 nálam olyan 4,3GB-ot hagy szabadon boot után... :Y

(#10538) Zoo123 válasza HSM (#10537) üzenetére


Zoo123
senior tag

Biztos teleraktad az asztalt mindenféle "gadzsettekkel", meg 50milió alkalmazás fut a háttérben. :D
Azért "átlagos" felhasználás mellett legyen már elég 4GB ram annak a k..va Win7-nek! :(((

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#10539) HSM válasza Zoo123 (#10538) üzenetére


HSM
félisten

Ja, 50 millió gadget... Van egy óra, egy procimérő, egy naptár, egy időjárás, egy névnapi kalendárium (mind gyári). Azomkívül elindul a Catalyst Control Center, az X-fi drivercsomagja, egy Comodo antivírus/tűzfal, az MSN plussz, és ennyi.... Nem célom telepakolni szeméttel az OS-em... :U
A 4GB már elég lehet, azt írtam, a 3GB szűkös.... 4GB-al csak az a szívás, hogy 1GB VGA mellett már csak max ~3,5GB látszik 32 biten, de inkább csak 3GB, 64 biten meg azon bukod a +500-1000MB egy részét, hogy a 64 bites kernel mellett be kell tölteni a 32 bitest is a 32bites progikhoz, ami +párszáz mb.... (Nem tudom, pontosan mennyi, de nem kevés)

[ Szerkesztve ]

(#10540) Zoo123 válasza HSM (#10539) üzenetére


Zoo123
senior tag

"Ja, 50 millió gadget... Van egy óra, egy procimérő, egy naptár, egy időjárás, egy névnapi kalendárium (mind gyári). Azomkívül elindul a Catalyst Control Center, az X-fi drivercsomagja, egy Comodo antivírus/tűzfal, az MSN plussz, és ennyi.... "

Látod, erről beszéltem, telepakolod az asztalt mindenféle csili-vili "szeméttel", aztán sírsz hogy alapból 1,6GB-ot eszik a Win7! :D

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#10541) HSM válasza Zoo123 (#10540) üzenetére


HSM
félisten

Kikapcsoltam az összeset, reboot utáni állapot: [link] :U Nem ezektől iylen, amúgy tudtommal a win7 a rendelkezére álló memóriához mérten terpeszkedik a memóriába, hogy a lehető legoptimálisabban futhasson.

(#10542) BullKoxa válasza Zoo123 (#10540) üzenetére


BullKoxa
őstag

na ma betettem 1 8800 gts512Mb-os, a 5850 mellé,hát at 1000x jobb mint a 220gt!!Legalábbis Fluidban!220GT min 18, 8800Gts 85,jó ezt hallottam hogy ebben jobb is a Gts!De Metroban2033-ban szerintem ugyan azt hozza a 2 nv.(lehet eladom ezt a 220 GT és veszek egy használt 8800 Gts-t.)kép a két tesztről!!

Lehet ez a szaros 220 gT ilyen ratyi kártya lenne??Erre kérnék választ ha szabad. :DD

[ Szerkesztve ]

(#10543) Zoo123 válasza HSM (#10541) üzenetére


Zoo123
senior tag

Akkor neked szépen elterpeszkedett, nekem ilyen: Link

Mondom nekem friss a Win7, tegnapelőtt raktam fel.
Nemhiszem hogy 64 és 32 bites változat között ennyi különbség lenne, de az is lehet hogy csak a szokásos: "idővel begyűjti a szemetet és belassul" jelenséggel állunk szemben.

De azért az érdekelne hogy Standby 700 MB-ot mi a pöcsre használ...

#10542 Ko-Ko82:
Majd a hozzáértők megválaszolják, nekem csak 1 mezei 5850 van most a gépben, a 8800GT-t már fél éve eladtam. :)

[ Szerkesztve ]

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#10544) BullKoxa válasza HSM (#10541) üzenetére


BullKoxa
őstag

nekem is ilyen mint a tied 6gb om van csak ddr2.

(#10545) Zoo123 válasza Zoo123 (#10543) üzenetére


Zoo123
senior tag

"De azért az érdekelne hogy Standby 700 MB-ot mi a pöcsre használ..."

Úgyvan ahogy gondoltam:
Az energiagazdálkodásnál kikapcsoltam hogy lemenjen standby-ba a gép és voila, újraindítás után máris van plusz 600MB szabad memóriám!

4GB-ból így most 3,1GB szabad! :)

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#10546) Sárpac válasza BullKoxa (#10542) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Metro 2033 GT220 fél óra game után.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#10547) joshua7 válasza BullKoxa (#10542) üzenetére


joshua7
veterán

Ne viccelj már kolléga, a GT220 egy fosch! 1 8800GTS-sel hasonlítod össze? Az vagy 4x gyorsabb nála! Innen lehet viszonyítani. Mennyiért vetted? :U

Semper Fi

(#10548) csucsu21


csucsu21
aktív tag

Hali
Egy MSI R5830-as hoz mekkora tápot vegyek 600 vagy 700 vatt ???
Szerintem elég hozzá a 600-as de nem tom egy core i7 860-nas procival és 4 giga rammal nem tom ez számít e valamit
Előre is köszi

Az élet olyan, mint a motor be kell rúgni másként nem megy !!!

(#10549) Sárpac válasza joshua7 (#10547) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Jah csak míg a gt220 15wattal is beéri fizix alatt addig a gts-nek kell vagy 150w na és ez a nem mind1.

csucsu21: 620-as corsair bőven elég.

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#10550) ffodi válasza Sárpac (#10549) üzenetére


ffodi
veterán

Igen, és játokok alatt kb ugyan úgy teljesítenek. :K

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 5830 / 5850 / 5870 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.