Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 5830 / 5850 / 5870 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11151) Sárpac válasza Giot (#11150) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Na ki van itt!:DDD

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#11152) Giot válasza Sárpac (#11151) üzenetére


Giot
addikt

Bah ez csak egy doboz!! :DDD :DDD

(#11153) Gerisz válasza Sárpac (#11151) üzenetére


Gerisz
addikt

De milyen duma van a dobozon, nem egoisták kicsit se.

(#11154) CptMisi válasza Giot (#11150) üzenetére


CptMisi
őstag

az...nagyon atom :K

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#11155) KlezOne


KlezOne
tag

Sziasztok!

Egy HD 5850-es videókari szerintetek mennyire csappan meg teljesítményben, ha 2db 1680x1050-es monitort kell meghajtania nativban nem 1-et?

[ Szerkesztve ]

--- Dell XPS M1730 (2.5Ghz - 8Gb - 9800GTX SLI) --- MacPro (8x2.66Ghz - 16Gb - HD4870) ---

(#11156) Sárpac válasza Giot (#11152) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Már készülnek a képek!:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#11157) Sárpac


Sárpac
nagyúr

uP6282AD ebből összesen van 6db(egyenként 2fázist kezelnek és programozhatóak (OC)):DDD

A kártya idle egészen pontosan az 5850-hez képest +10Wattal eszik többet Load +60W furmark 1.8 alatt!

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#11158) CptMisi válasza Sárpac (#11157) üzenetére


CptMisi
őstag

ez de sz@@@@r :DDD nem, jól néz ki, elférne egy ilyen a gépemben :K te amúgy cserélgeted a cuccokat? vagy mi? eddig hány 5xxx-es kártyád volt? :DD

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#11159) TomiLi válasza Sárpac (#11157) üzenetére


TomiLi
addikt

Ez gyönyörű! Grat. hozzá, használd egészséggel!

Megkérdezhetem, hogy terhelve mennyire hangos egy ref megoldáshoz képest. (Ha volt már Neked ref 5870-esed.) Márha egyáltalán hangosabb. Köszönöm! :R

Bogyorisz

(#11160) Sárpac válasza CptMisi (#11158) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Igen, 8db 8800gt/gts után találtam egy olyat ami 2évig húzta atiból ez még csak a 3.!:DDD

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#11161) Sárpac válasza TomiLi (#11159) üzenetére


Sárpac
nagyúr

A saját profilja egy gagyi úgy furmark alatt már van hangja de még tűrhető szint!
GPU gyárilag OC 900-on!

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#11162) CptMisi válasza Sárpac (#11160) üzenetére


CptMisi
őstag

rájuk untál? :DDD

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#11163) Sárpac válasza CptMisi (#11162) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Hobbi szeretem az új technikákat kipróbálni!:)
Ez után már csak egy GTX480 van hátra és befejeztem őszig!:DDD

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#11164) Giot válasza Sárpac (#11163) üzenetére


Giot
addikt

Szép kártya gratulálok hozzá! Használd gond nélkül.
Kíváncsi leszek ha megjön a GTX vajon te is átpártolsz e a Fermi-re? És tényleg annyival kiegyensúlyozottabb e az nV mint az ATi. driver ügyben :U ? Szóval kíváncsian várom a tapasztalataidat, hogy ne csak a sárdobálást halljam legnagyobb részt ATi/nVidia témában hanem objektív véleményeket is.

[ Szerkesztve ]

(#11165) Sárpac válasza Giot (#11164) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Köszi!

Sokáig ez sem lesz, bár a hétvégén lesz időm megmoddolom a hűtését, mert könnyen szerelhető(ezért tetszik a hűtése nem kell 15k batár hűtő+ba gyárilag rajta van már a 4heatpipe) és dobok rá 2db 9cm-est! Szerintem -10-12C biztos hogy hozni fog hangja pedig 0 lesz, mert a 8800gt zilent hűtése is hasonló volt és a 90mm-es venti bezony jóval erősebb volt.:D

A kártyához ezek vannak pluszban!:)

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#11166) kasa85


kasa85
őstag

Nos hát itt vagyok és nem szált el a gépem :)) :)) .Gondoltam egyet hátha nem a driver a ludas atomokra szedtem a gépet ,és kitakarítom :DDD Most sikerűlt eljutni ahhoz,hogy működő képes legyen.A tápot szétkaptam mit ne mondjak egy kicsit beijedtem.Olyan forrasztások vannak rajta,hogy csak gubbasztottam tágra nyílt szemekkel elötte vagy fél órát csodálkozva,hogy ez minőségi.Egy Gigabyte Odin 850W os táp ami közel most is 35000-40000Ft árkategóriában van.Jelenleg az enyém alig két éves vagy már egy kicsivel több már nememlékszem kipucoltam hátha valami ott zárlatozott.A forrasztásokat nézve sórjásan hagyták tűélesen kishílyán ahogy az oldal lapot rátolták egymásra hajlottak majdnem ezek a tűéles forrasztások hát csoda még nem füstölt le.Akkor tegyem hozzá ahol az elosztókábelek jönnek ki a tápból az egész egy nagy bumszli forrasztáson alapul hát ez durva.Jelenleg moduláris a táp ,de vannak alap elosztók és vannak amiket lehet még bővíteni.Remélem nem ez a ludas a kékhalálomra mert gari már nincs lejárt,képet meg mellékelek tanulságnak a minőségi termékekből.

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#11167) partyphoto válasza Sárpac (#11157) üzenetére


partyphoto
tag

B+ ;]
gratula hozzá
de aztán rángasd meg a fülét! ;]

[ Szerkesztve ]

Scythe Fan, Noctua Fan

(#11168) Benyaking


Benyaking
aktív tag

Hali
a 10.5b driverrol tudtok linket kuldeni?

(#11169) Gerisz válasza Benyaking (#11168) üzenetére


Gerisz
addikt

(#11170) Benyaking válasza Gerisz (#11169) üzenetére


Benyaking
aktív tag

Koszi!

(#11171) kasa85 válasza Giot (#11131) üzenetére


kasa85
őstag

Én is örülnék ha lenne bios frissítés a karimhoz de nem találtam a honlapjukon minden máshoz igen de pont a:GV-R587D5-1GD-B: típushoz nem.Ha valaki találna hozzá friss Biost megköszönném.

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#11172) kasa85 válasza CptMisi (#11132) üzenetére


kasa85
őstag

Az komoly.Én tegnap játszottam a Tom.Clancys.Splinter.Cell.Conviction játékot végig, és a vége fele mikor valamilyen elektromos impulzust generáló bomba felrobban és az utcán megyek bele szaladok az ellensége.És ami a röhej a fegyvert nem tudtam elővadászni az ellenség meg tüzelt mint atom,és örömömre nem haltam meg mert hallhatatlan lettem :)) .A kép bepirosodott mint a Moder Warfare 2 nél mikor lőnek,de nem pusztultam bele.A pályát úgy toltam ki hogy vagy harmincan-negyvenen ügettek utánam gépkarabéllyal az áldást szórva én meg besátáltam a célig :DDD

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#11173) Goldmen75 válasza kasa85 (#11171) üzenetére


Goldmen75
őstag

Már én is néztem, de sehol bios update. Mellesleg én elvagyok így ahogy:)
Megvárom a 6-os szériát s lecserélem:) Addig meg jó ez:)
Fermi meg nem mozgat, maradok hű Ati fan:)

(#11174) Giot válasza Sárpac (#11165) üzenetére


Giot
addikt

JA a moddingolás király dolog! Általában én sem tudom gyári állapotban hagyni a videokártyáimat. Itt van a tavalyi modd a 4870-emen. Bár én szeretem a nagy batár hűtőket :) Most meg a BlueMonsta-t ébresztgetem hátha 1 két hónapon belül összejön. A 9cm-es ventik pedig sokat tudnak jelenteni mert akkor gondolom ez most 8cm-es és hát sokat jelent a nagyobb légszállítás. Van benne tapasztalatom!

(#11171) kasa85: Hát Sapphire-ék kicsit benézték azt a Toxic bios-t amivel kijött gyárilag! Vagy csak a felhasználókra bízták a határok feszegetéseit :D és a tapasztalataik alapján kiadtak egy ilyen brutál biost :). Sokkal többet tud stabilan alapfeszen (775/1125 volt ugye a vége a CCC-ben ehelyett 950/1200-on még stabil a tesztek alapján) mint ahogy a Catalyst Overdrive engedte. Ja és mióta kijött ez azóta 5870-es órajelekkel játszok. És működik tökéletesen a powerplay.

(#11173) Goldmen75 :"Fermi meg nem mozgat, maradok hű Ati fan" :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11175) amper zoli


amper zoli
tag

Csak nem hagyott nyugodni, hogy a 10.4-el mi gáz?Tényleg nem hülyék az ATI mérnökei :D az a huncut hybrid ;) adta be a hosszú cicit, de tegnap éjjel sikerült a dolog és a 10.4 hybridben kifogástalanul működik :C mondjuk hatalmas gyorsulást tesztek alatt nem tapasztaltam. :K

[ Szerkesztve ]

Most nincs aláírásom!........Illetve.....Van??

(#11176) Gerisz válasza Giot (#11174) üzenetére


Gerisz
addikt

De biztos emeltek ott feszt, mert másként hogy lenne ez?
Ilyenek voltak a 8800GT-nél is, eltérő alapfesszel jöttek ki karik, jó van szórás azért rendesen, de bő 100Mhz azért sok ugyan akkora fesz mellett.

(#11177) zolo96 válasza Sárpac (#11165) üzenetére


zolo96
tag

Hali.

Pöppet több cucc jár hozzá mint az 5850 twinfrozr-hez.

(#11178) TomiLi válasza Sárpac (#11161) üzenetére


TomiLi
addikt

Köszönöm szépen! :R

Bogyorisz

(#11179) CptMisi válasza kasa85 (#11166) üzenetére


CptMisi
őstag

Eddig szerettem a Gigabyte-ot, most már valahogy nem annyira...régen akartam venni 460-as SuperB-t, aztán lebeszéltek róla, 6hónap alatt 3haveromnak ment tönkre olyan tápja...most is vett egy Odin-t, azt hiszem, egyik volt osztálytársam, és nagyon nincs vele kibékülve(az a másik fele, hogy IPON-ból rendelte, modulárisnak írták, nem azt küldtek neki, reklamált, és megmondták, hogy márpedig ő ezt rendelte...pedig nem...)

Mire jó egy Bios csere? Mondjuk én mit tapasztalok vele? Ugyebár nekem gyárilag engedi az OC-t normálisan...Érdemes lenne nekem lecserélni? :U

Sárpac: ne számíts rá, hogy a GTX480 tűrhető hang mellett, tűrhető hőmérsékletet produkál majd Furmark alatt :DDD :N

[ Szerkesztve ]

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#11180) Goldmen75


Goldmen75
őstag

Nekem corsair-ra fája a fogam, chieftech helyett, de hát ugye árban van némi difi:)
Bár simán viszi az 5870+gt220 párost, de jobb a békesség:)
Hozzánk nemigen jön vissza Giga táp, a 460W-osat viszik mintha kenyeret vennének:)
De ez régió meg user függő sztem..

(#11181) katt777 válasza Perillustris (#11108) üzenetére


katt777
félisten

Igen, köszi a többieknek is a választ. Megnéztem a nagy eszemmel végre a honlapján is :B tesztek keresgetése helyett, és ott látom, hogy 128 bites (nem 256), és még az órajelei is le vannak szabályozva. Szóval egy újabb nagy AMD-átb.szás a mobil VGA-ik elnevezése. Persze, ha HD5770 lenne, ki adna a gépért fél millát? :(((

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#11182) CptMisi válasza katt777 (#11181) üzenetére


CptMisi
őstag

jó...ez olyan, mint a mobil gtx260...asztali 9600gt teljesítményét hozza... :))

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#11183) Bluegene válasza katt777 (#11181) üzenetére


Bluegene
addikt

minek gamer laptop?

gondolom dolgozni vagy tanulni elköltöznél otthonról, tehát kétlaki lennél(pl 3-4 nap koli és a többi otthon)--->ezért gondoltál egy erős lapira

miért nem veszel még 1 asztali gépet? az egyik otthon a másik a koliban? sokkal olcsóbb

sőt otthon biztonságban lenne az asztali erős gép(core i7+5870-ed van asszem), és a koliba használt alkatrészekből összraknál egy E7200+5770+1650-es monitor, 100K-ból kijöhet, nem 500K ból egy használhatatlan vas

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#11184) kasa85 válasza Goldmen75 (#11173) üzenetére


kasa85
őstag

Én is így gondolom.Kicsit megmozgatta milyen lehet a Fermi GTX480 de gondolkodtam azon,hogy lassan itt a karácsony a HD6xxxx szériával.A különbözeti árat kifizetem minthogy 20% os növekekedést tapasztaljak minden téren +40000Ft ért ,talán ugyanennyiért lesz HD 6870 es karim is ami biztos ráver a Fermire minden téren,fizika gyorsítás meg nem izgat erre jó mellé a GT220.ATi meg úgysem fogja egy jó darabig csökkenteni az árait remélhetőleg hogy ne bukjak akkorát kártya cserékor.

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#11185) CptMisi válasza kasa85 (#11184) üzenetére


CptMisi
őstag

mindjárt itt a karácsony :DDD nem rossz :DD

amúgy az ATi nem tervezi az árak csökkentését, de némelyik partnere igen.. :U :K

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#11186) kasa85 válasza Giot (#11174) üzenetére


kasa85
őstag

Akkor ebből a szempontból minden téren jól jártál.Majd én is tolok neki egy kis kakaót ,de még ráér felesleges úgy érzem széthajtani a karit nincs mi annyira megfogná.Nagyából sikerült belőni a venti fordulatot.Játékok alatt max 61-62C fok,Furmark v1.8.2 minden extra rátolva is max 74-76C fok max 60-70% os venti fordulat mellet.Néha zavaró a venti hangja nem mintha annyira suhogna inkább magas frek hangot brodúukál,de még nem vészes.

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#11187) kasa85 válasza CptMisi (#11179) üzenetére


kasa85
őstag

Végül is jelenleg még megyeget a táp,remélem nem lesz csattanás füstölés mert azt a részt nem értékelem.Régen volt egy gagyi tápon 450W szervizelni vittem mikor felrobbant a szervizes kezében és a pénztár gépből a napi tranzakciót vásárlát törölte mert leverte neki még azt is+ egy órát szellőztetett mert olyan füst volt a helységben ez idő alatt még forgalma sem igazán volt.A tápot mondtam dobja ki én meg tűztem a helyszínről végén nehogy én legyek a hibás.Gondoltam veszek jó drágán egy cuccost azt nesze neked,úgy jártam vele mint az első HD5870 es karimmal(PowerColor)szerencse kell már ahhoz is hogy valami működjön minősítéstől függetlenül sokszor nem azt kapjuk amiért fizetünk.

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#11188) kasa85 válasza CptMisi (#11185) üzenetére


kasa85
őstag

Remélem a Giga nemfoglya.Még így is jobban járok mint teljes árat fizetni az új szériáért azért tűrhetőbb +30000Ft ot fizetni mint 100000ezret teljes összegben.No ez van megyek beveszem a pirulámat azt a vekkert beállítom karácsonyra a karit bedobom a fagyasztóba azt meglássuk mi lesz :DDD

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#11189) CptMisi válasza kasa85 (#11188) üzenetére


CptMisi
őstag

nem az a lényeg, hogy a giga csökkent -e...mert ha csökkent mondjuk a sapphire meg az asus, és olcsóbb lesz, mint a giga, akkor nem fogja valaki drágábban venni a gigát :U

nagyon úgy néz ki, hogy megint nem működik együtt az alaplap a ramokkal, kékhalál ismételten, ha bebizonyosodik, hogy erről van szó, akkor még egyszer giga lapot nem veszek....tudtam én azt, hogy finnyás a ramokra, de az, hogy egy, a gigabyte által ajánlott rammal ne működjön normálisan, az durva (még csak nem is tuningoltam...)
Mert havernál is ez volt, csak neki OCZ ramokkal, amiket nem írt legalább a QVL :(((

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#11190) Goldmen75 válasza CptMisi (#11189) üzenetére


Goldmen75
őstag

Mit raktál bele?

(#11191) CptMisi válasza Goldmen75 (#11190) üzenetére


CptMisi
őstag

Corsair 4*1GB XMS3 1333MHz Cl9 DHX

Lehet, hogy most más kavar be, legalábbis úgy néz ki(egyszer haver megoldotta ezt a ramos dolgot), mindjárt rákérdezek a megfelelő helyen :R

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#11192) Goldmen75 válasza CptMisi (#11191) üzenetére


Goldmen75
őstag

Hm, érdekes, nekem az utóbbi pár hétben vagy 4-5 féle ram megfordult a gigalapomban. Mindegyikkel ment rendesen...Most a G.skill F3-as 1600, nál döntöttem végül is.

(#11193) kasa85 válasza CptMisi (#11189) üzenetére


kasa85
őstag

Végül is az is igaz ,remélem azért 60ezret majd még érni fog a Giga HD5870-em, aztán a másik 60ezret meg majd pótoljuk a 6xxx szériához azt jöhetnek a tesztek örömök sírások miegymás,de ez egy másik történet:)

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#11194) Goldmen75 válasza kasa85 (#11193) üzenetére


Goldmen75
őstag

...és kezdődik minden előről:)
Én már 1x beleuntam, eladtam mindent ami PC s tartozék....fél évig bírtam:)
Lehet munkahelyet kéne váltanom, mert így mindennapos a kísértés, meg a sodrófa, ha hazaállítok valamivel.....:)

(#11195) amper zoli válasza Goldmen75 (#11194) üzenetére


amper zoli
tag

Hát én már földönfutó lennék, ha ilyen helyen dolgoznék mint te :K

Most nincs aláírásom!........Illetve.....Van??

(#11196) MZsoltee válasza CptMisi (#11191) üzenetére


MZsoltee
veterán

Gigába tessék kingmaxot vagy kingston-t pakolni, azzal semmi gond nem lehet!

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#11197) amper zoli


amper zoli
tag

Igen csak mennyibe fáj a régi ram a halandó embernek? :F

Most nincs aláírásom!........Illetve.....Van??

(#11198) Goldmen75 válasza amper zoli (#11195) üzenetére


Goldmen75
őstag

A család, gyerek, meg a jelen gazdasági helyzet okozta nehézségek azért rendes visszatartó erők ám!:)

(#11199) amper zoli válasza Goldmen75 (#11198) üzenetére


amper zoli
tag

Én is a fiamra gondolok ha meglátok egy tuti cuccost, de ő meg belehajt természetesen az ő malmára, utoljára egy MSI GX620-ban fájt a dolog ill.jó érzés, hogy megtudtam venni neki :)
Előző hsz-ek tudom elvileg gazdaságtalan a gamer notebook, de lan partira járni az a tuti egy gyereknek. :K

[ Szerkesztve ]

Most nincs aláírásom!........Illetve.....Van??

(#11200) Goldmen75 válasza amper zoli (#11199) üzenetére


Goldmen75
őstag

Mekkora fiad van??:) Az én lányaim 13 és 3,5:) A nagyobbik tavaly kapott tőlem egy pc-t, de már a Sims-3 hoz kéne neki fejleszteni...jövőre ballag....s finoman megkérdezte : -apucikám! Vennél nekem ballagásra egy laptopot? .....no comment:)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 5830 / 5850 / 5870 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.