Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 5830 / 5850 / 5870 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11101) Sárpac válasza CptMisi (#11100) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Tedd újra a rendszert!!
Az oprendszered van meghülyülve összeakassza a hardvereket mert egy irq-ra tesz több eszközt pl ez esetben vga ütközik valamivel.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#11102) Silex válasza CptMisi (#11100) üzenetére


Silex
aktív tag

BIOS-ba nem nyúltál bele? Én is pakolgattam ide-oda a drivereket és nem volt stabil próbálgattam a BIOS-ban is emiatt a beállításokat.
Nekem a 10.4 most stabil (kopp-kopp :) ) úgy hogy a pci-e speed spectrum auto-n van. Disableddel fagyott folyamatosan a desktop is. Persze jókora tuning van a gépen. :D

szerk.: most látom full amd. mindegy ötletnek azért jó lehet

[ Szerkesztve ]

(#11103) CptMisi válasza Silex (#11102) üzenetére


CptMisi
őstag

biosban semmi vga-val kapcsolatos beállításhoz nem nyúltam :U

valószínűleg újrateszem majd a wint, de szerintem majd csak akkor, amikor megveszem az SSD-t ;] addig is próbálkozom: neten olvasgattam, sok embernek voltak gondjai a Batman-nel, ma hanyagolom, és megnézem egy rakás másik játék alatt...aztán megpróbálom azokat megcsinálni, amit batmanre írtak, hátha :R

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#11104) katt777


katt777
félisten

Ha van valakinek notija mobil HD585(7)0-nel, megköszönnék pár teljesítmény-adatot maximál beállításokkal, mert nehezen akarom elhinni, hogy csak egy 5770 erejével bírna. Szóval ha ilyen notit vennék, csak az asztali 4870-em teljesítményét tudná, vagy még azt sem.
Mobil HD58xx-k mennyire tuningolhatóak? (pl. ATT)

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#11105) tzsolesz válasza TTomax (#11094) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Mert ugye ilyen elő sem fordulhat NV-nél. Nálad volt már kékhalál driver telepítése után? Mert nálam soha. Ezt csak kíváncsiság szintjén kérdem.

(#11106) P00By


P00By
nagyúr

Gigabyte HD 5870 1GB Super Overclock Review
"Kicsit" többet fogyaszt, de azért baráti! :K

(#11107) Bluegene válasza katt777 (#11104) üzenetére


Bluegene
addikt

abba is 800 sp van ha jól tudom

és kb 5770 szintet tud asszem

de vedd figyelembe míg asztali gépeden full HD monitorod van, addig notin 1366X768 vagy 1280X800, tehát jobban teljesít

egyébként se illik a notikban lévő 2-2,6 ghz-es procikhoz egy RV870, nem hajtsa ki

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#11108) Perillustris válasza katt777 (#11104) üzenetére


Perillustris
senior tag

A Asus G73JH-TZ008Z valóban "csak" az asztali 5770 teljesítményét hozza, ami nem meglepő, hiszen a mobil 5870-es alapja nem más, mint az asztali 5770. A gép amúgy nagyon jól néz ki, nagy nehezen sikerült szereznem egyet 1-2 hete (nem magamnak sajnos). Majd csinál(tat)ok rajta egy két saját mérést.

(#11107) Bluegene: a fenti típus 1920x1080 felbontással bír.

[ Szerkesztve ]

Perillustris

(#11109) CptMisi válasza P00By (#11106) üzenetére


CptMisi
őstag

;] nah ez nem semmi :DD

Perillustris: az de fasza noti, már olvastam róla, elfogadnék egy olyat :D

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#11110) Bluegene válasza Perillustris (#11108) üzenetére


Bluegene
addikt

áhh nem éri meg milliókért játékos latopot venni, pláne full hd-s at

minek, az 5770(és a mobilos társa) Full HD-ben nem fog sokáig jó lenni

játékra asztali gép és pont, mert kijön a krájszisz 2 és szívhatod a fogadat a csoda lapiddal, én meg veszek egy Q6600-ast és egy 5870-est vagy hasonlót és elpötögök vele :)

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#11111) CptMisi válasza Bluegene (#11110) üzenetére


CptMisi
őstag

de egy ilyen laptopot én, ha tehetném, biztosan vennék, mert ahova nem tudom magammal vinni a gépet, ott ez tökéletes :U

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#11112) Bluegene válasza CptMisi (#11111) üzenetére


Bluegene
addikt

akkor sztem egy 1366-os felbontásút erős vga-val az az új játékok többségével is megbírkózik

annyira sztem nem gáz egy 15-ös kijelzőn az 1366 felbontás

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#11113) CptMisi válasza Bluegene (#11112) üzenetére


CptMisi
őstag

jaja :K

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#11114) Воланд válasza P00By (#11106) üzenetére


Воланд
titán

Szépnek szép, de csak kellene rá a 2 GB vram. Nagyobb felbontásnál csak észre lehetne venni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#11115) Perillustris válasza Bluegene (#11110) üzenetére


Perillustris
senior tag

áhh nem éri meg milliókért játékos latopot venni, pláne full hd-s at

Mégis hatalmas piaca van, hiánycikk. Magyarországra úgy dobtak kegyelemből kettőt-hármat. Ne magadból indulj ki, fogadd el, hogy sokak más preferenciával rendelkeznek. Nyugati mércével a 2-3 ezer dolláros-eurós ár nem is annyira durva. Cserébe mondjuk egy 4-5 órás utazáson jól elvagy a vasúti kocsi fülkéjében. :DDD

Perillustris

(#11116) Bluegene válasza Perillustris (#11115) üzenetére


Bluegene
addikt

yugati mércével a 2-3 ezer dolláros-eurós ár nem is annyira durva.én azért éltem nyugaton már 4 évet(Kanadában főleg)

és tudd meg ott sincs kolbiból a kerítés, ez ilyen naiv tévhit
2-3000 dolcsi nagy pénz ott is

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#11117) Perillustris válasza Bluegene (#11116) üzenetére


Perillustris
senior tag

Voltam Kanadában én is (főleg Hamiltonban), tudom. De azt is tudom, hogy az átlagos életszínvonal nem kicsit van magasabban ott, vagy pl. Svájcban. Nem a magyar piacra tervezik ezeket. A nem annyira durva kifejezés szerintem takarja, hogy mire gondoltam.

Itthon is van piaca a 2-300 ezres laptopoknak, másfélszer-kétszer ennyi nem annyira vad az éppen leggyorsabb gépért (kategóriájában persze).

De az 5970-esek se porosodtak sokáig a nagykerek polcain.

[ Szerkesztve ]

Perillustris

(#11118) kasa85


kasa85
őstag

Sziasztok.A segítségetekre lenne szükségem.Sajnos abba a problémába ütköztem,hogy a Windows 7 X-64 Proffesional bejelentkezéskor a Windowsba dob egy kékhalált.Jelenleg nagyon ritkán csinálja,de most heti 1-2alkalommal is ezt teszi ami kicsit frusztráló.Pár fórumot végig lesve videó memória hiba is lehetséges.Belinkelem amit a Win 7 állítólagos probléma megoldója ír ki csak sajnos nem sok problémát old meg csak keres keres nem talál semmi fa...Olvastam,hogy nektek is valami driver csinál hibákat az Atival ezek szerint elkúrtak valamit majd kiderűl.

Probléma-aláírás:
Problémaesemény neve: BlueScreen
Operációs rendszer verziója: 6.1.7600.2.0.0.256.48
Területibeállítás-azonosító: 1038

További információk a problémáról:
BCCode: 124
BCP1: 0000000000000000
BCP2: FFFFFA8004EB0028
BCP3: 00000000B2000040
BCP4: 0000000000000800
OS Version: 6_1_7600
Service Pack: 0_0
Product: 256_1

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#11119) CptMisi válasza kasa85 (#11118) üzenetére


CptMisi
őstag

töltsd le a blue screen viewer nevű progit, abban ott van pontosan a hibakód, arra vagy te, vagy mi rá tudunk keresni :K (vagy keress a kék képernyőn egy 0x00...-hoz hasonló kódszámot...szerintem az első megoldás kényelmesebb)

amúgy szerintem az én problémámra gondolsz, ami nem a driver miatt van, csak a cseréje óta :B

New Nfo-k az ügyben: Crysis Warhead, Dirt2, Brothers in Arms Hell's Highway alatt nincs gond, egyelőre csak ezeket próbáltam... :U

[ Szerkesztve ]

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#11120) kasa85 válasza CptMisi (#11119) üzenetére


kasa85
őstag

:R Köszi.Akkor meglesem a progit aztán írok mire jutottam.

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#11121) kasa85 válasza CptMisi (#11119) üzenetére


kasa85
őstag

Sikerült elindítani a blue screen viewer nevű progit.Pontosan itt mit keressek mert vagy 1000 számot dll stb ír ki.

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#11122) amper zoli válasza CptMisi (#11119) üzenetére


amper zoli
tag

Melyik CCC-vel nyomod most a próbát?

Most nincs aláírásom!........Illetve.....Van??

(#11123) Stukker1987 válasza kasa85 (#11121) üzenetére


Stukker1987
senior tag

Jó ez Super Overclocked 5870 Gigabyte!
Viszont drága...már ahhoz képest h pl Dirt2-ben FullHD-ban Minden Ultra beállítás mellett 8XMSAA-val min:57.4 AVG:67.3-at csinál a sima MSI 5850 OC-s vga-m...jó eltalált karik ezek.

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#11124) CptMisi válasza kasa85 (#11121) üzenetére


CptMisi
őstag

0x00000124 ez kell neked->[link]->angol ugyan, de itt írnak róla, írták, hogy meg kell próbálni a hang drivert frissíteni... de google-> 0x00000124 BSOD, vagy 0x00000124 windows 7 startup, vagy valami hasonlóval keress :K

amper zoli: 10.5b +1: CoD2-vel sem volt gond most, leszámítva a laggot, amit nővérem ténykedése okozott elő :DDD

[ Szerkesztve ]

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#11125) kasa85 válasza Stukker1987 (#11123) üzenetére


kasa85
őstag

Nem rossz az biztos.Nekem speciall csak a húzással van bajom mert Gpu:900 Mem Clock:1300 ig enged az Ati Catalyst progi segítségével,sebaj majd szoftveresen megoldom :K Ezelőtt egy PowerColor HD5870 esem volt.Sajnos az fostaliga volt mert szemetelt 2D ben mint annak a rendje.Vissza vittem az ipon hoz,de mondtam nekik teszteljék 3D progik nélkűl mert 2D ben szemetel,teszteljék hogy simán mennyen 2D ben csak a Windows mert az asztal hátere is pontozott,vagy filmezzenek.Majd 2 hét múlva írtak sajnos nem találták meg a problémát tesztelték 3DMark progival meg egyéb tesztprogival,úgylátszik nem értették mit írtam, mondtam 2D!!!Majd bementem 20perc múlva elkezdtek pontok jönni a windows asztalon 2D módba,ezelött meg engem néztek hangyásnak mert pontokat látok :DDD .Filmek alatt is pontozott a kari mert nem váltott át a kari 3D be hanem 2D ben nosztalgiázott ,így elkezdett szemetelni filmek alatt is.Hát úgy látszik a PowerColor csak a játékokra gondolt mert azok alatt nem szemetelt mert felváltott a kari 3D be.Végül is így lett Gigabyte HD5870 es karim mert cserélték .A PowerColor gyártója szerint tökéletes volt a kártyám mikor a szervizben is tapasztaltuk a hibákat a szervizes azt mondta akkor válasszak egy másik karit a PowerColor gyártói meg használják a fos karijukat ha nekik hibátlan,ha szerintük ígyis lehet tolni egy karit ami 100ezer FT volt.

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#11126) kasa85 válasza CptMisi (#11124) üzenetére


kasa85
őstag

Akkor ezek szerint a Hang driver a ludas ,mert alaplapi.Amit használtam hozzá drivert a legfrissebb a Gigabyte oldaláról.

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#11127) petrusz82


petrusz82
aktív tag

A béta drivereknek az ATI oldalán van valami letöltési forrása?

(#11128) CptMisi válasza kasa85 (#11126) üzenetére


CptMisi
őstag

igazából ezekkel az a baj, hogy ugyan van kódszám, de egy-egy ilyen kód több dologra vezethető vissza, és némelyiket nem is olyan egyszerű ellenőrizni :U például a te esetedben is 5perc alatt 6 vagy 7 esetleges okról olvastam :U

petrusz82: én még nem láttam :U

[ Szerkesztve ]

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#11129) amper zoli válasza petrusz82 (#11127) üzenetére


amper zoli
tag

Gondolom ezek érdekelnek ;)
ATI Catalyst 10.4b download http://www.megaupload.com/?d=IV35HNQJ
ATI Calayst 10.5 beta download http://www.megaupload.com/?d=WH2U3WZG

Most nincs aláírásom!........Illetve.....Van??

(#11130) kasa85 válasza CptMisi (#11128) üzenetére


kasa85
őstag

Nos minden illesztő programot töröltem ami létezik.Gigabyte oldalról frissítettem mert látom jött egy két frissebb driver hátha az a ludas.Jelenleg a tesztelő nem ír hibákat+ semmit majd kiderül,lehet 1-2 nap az jöhet a CTR+Alt+Delete+Belerug verzió:)Remélem már nemlesz vele gondom mert ez a pc egy pénztemető az LCD moncsim is múlthéten krepált be,igaz ott énvoltam a ludas nem megfelelő szerrel tisztítottam,hát igen ha sósaval mostad a crt det nemvolt utána semmi baja:)

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#11131) Giot válasza kasa85 (#11125) üzenetére


Giot
addikt

PowerColor-ról még nem volt túl sok infóm bár akitől hallottam valamit róla az általában negatív volt. Amúgy a CCC-és tuningal kapcsolatban mikor megvettem az 5850 Toxic-ot rendesen lelombozott hogy 775/1125 volt a max a csúszkán mondom mi ez?? Majd el telt egy pár hét és a Sapphire kiadott egy hivatalos Bios-t a kártyámhoz ami már 1000/1300-at engedett az overdrive-ban.

(#11110) Bluegene: Nekem is ez a meglátásom hogy játékra asztali. Az még hagyján hogy nem valami nagy a kijelző, de iszonyat melegszenek ezek a gamer laptopok. Irodába, multimédiára, vagy netre viszont best of.

(#11106) P00By: hm szép egy jószág! :)

(#11129) amper zoli: Tedd linkbe egyszerűbb mint innen bemásolgatni. :K

(#11132) CptMisi válasza kasa85 (#11130) üzenetére


CptMisi
őstag

pénztermelő? :N pénznyelő :K
most én ott tartok, hogy ma az összes játék, amit próbáltam, gond nélkül ment, de nincs köztük a batman, ami általában előidézi a problémát...kipróbálom majd este, csak kicsit el is ment a kedvem, mert egy kékhalál után nem tudok visszajutni arra a helyre, ahova elvileg kéne+a feladatot nem jelöli :Y :DDD

Giot: havernak volt vagy 5 Powercolorja, és egyikkel sem volt baj... :))

[ Szerkesztve ]

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#11133) amper zoli válasza Giot (#11131) üzenetére


amper zoli
tag

Ajándék driver-nek ne nézd a helyét! :P

Most nincs aláírásom!........Illetve.....Van??

(#11134) Bluegene válasza Giot (#11131) üzenetére


Bluegene
addikt

Irodába, multimédiára, vagy netre viszont best of. miért? ezekhez mi szükség egy nehéz gamer laptopra?

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#11135) Giot válasza Bluegene (#11134) üzenetére


Giot
addikt

Akkor pontosítok nem gamer laptopra gondoltam természetesen (igaz a beszélgetés gamer-ekről szolt) hanem egy kis fogyasztású jószágra.

(#11132) CptMisi: Gyűtjötte őket? :DDD Akkor ez is csak ilyen belemagyarázás. :F Mint annak idején egy másik kolléga a Sapphire-ról hogy ő soha többet mert nem jók.

[ Szerkesztve ]

(#11136) petrusz82 válasza amper zoli (#11129) üzenetére


petrusz82
aktív tag

Igen, 10.5-öt ki akarom próbálni. Bár kicsit furcsának tartom a méretét. Szeretném tudni, hogy a windows esetleg gyorsabban indul -e el, mint a 10.4-el. Mert azt vettem észre, hogy amióta ez a 5850-es kari van a gépben, azóta az 50 másodperces boot idő megnövekedett kb 100 sec-ra. Számos külföldi fórumon olvastam arról, hogy az 5xxx széria nagyban megnöveli a rendszerindulás idejét. Egyébként ezen a problémán túlléptem volna, ha az alvó állapot működne. De sajna az sem jó. Ezzel kapcsolatban egyébként számos helyen érdeklődtem, de érdemi választ nem kaptam rá. Az üdvözlőképernyő elég sokáig "köröz", előtte meg van egy 5-10 másodperces fekete képernyő is.

(#11137) Bluegene válasza Giot (#11135) üzenetére


Bluegene
addikt

az sem igaz, haveromnak asztalija van 102 cm-es tévével(lehet nem pont ekkora de jó nagy)

bluetooth-os bill és egér, gyors gép(E5200 proci, 9600Gt), óriási kijelző, 5.1 hangzás, ágyból lehet nyomatni

ezzel sztem bármilyen noti class numero secundo :P multimédiában, ha látnád tudnád

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#11138) Giot válasza Bluegene (#11137) üzenetére


Giot
addikt

Nah legyen igazad! :DDD De barátnőnek netezésre ágyikóból BEST OF!! :K

(#11136) petrusz82: 100sec?? :Y Azt hogy csinálod?

[ Szerkesztve ]

(#11139) CptMisi válasza petrusz82 (#11136) üzenetére


CptMisi
őstag

szerintem az a 100s kicsit sok, mindjárt nyomok egy resetet, és lemérem :K

Giot: nem tudom...PCS+os powercolorról meg csak jókat hallottam...szerintem mindenki mást mondd...ma beszéltem egyik haverrel, és mondtam, hogy asus 5850em van....azt mondta, hogy a sapphire sokkal megbízhatóbb...itt meg fórumon hányan mondták, hogy asust vesznek mert nem bíznak meg a sapphireben stb. :U

[ Szerkesztve ]

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#11140) CptMisi válasza CptMisi (#11139) üzenetére


CptMisi
őstag

nah itt vagyok: 49s amíg bejön az asztal...utána még ~25mp, míg bejött a Mozilla, xfire, msn, rockstar g. social club, gadgetek... üres fekete képernyő nem igazán volt :U nincs tuningolva a ram? :U ez 10.5b, de nem tartott tovább 10.4el sem... :B

Giot: visszatérve a témára, ugyanez a haver mondta, hogy az ssd felesleges hülyeség, alig gyorsabb, mint egy f1es samsung stb., mások azt mondják, hogy k*rva jó az ssd, gyorsabb sokkal stb....egy saját, vagy mástól hallott egyszeri tapasztalat alapján formálnak véleményt, amit nem félnek hangoztatni...valószínűleg ő még a régi jmicron (vagy milyen?) vezérlős ssd-t próbálta, abból sem valami márkásat és nem úgy, ahogy az SSD topikban írták, hogy célszerű :U

[ Szerkesztve ]

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#11141) Giot válasza CptMisi (#11139) üzenetére


Giot
addikt

Igen tudom még tavaly amikor kevesebbet fórumozgattam (ez van nem volt itthon net :DDD mire rászántam magam hogy jó akkor legyen a UPC) katt777 kolléga a 4850/70 es topicban halálra szidta a Sapphire-t hogy mekkora ilyen meg amolyan. Nekem meg akkor az volt a negyedik Sapphire kártyám. És nem volt vele gondom. Ja és amikor rendeltem az 5850-et akkor raktáron csak Asus volt. Mondta az eladó hogy vegyem azt még árban is kb u.a. lett volna mint a Sapphire meg ugye 3 év gar az Asus-ra. Én meg kivártam a Sapphire-t igaz tovább jött a gond mert referenciát akartam erre a Toxic-ot tudták hamarabb hozni. Így lett ez az ötödik Sapphire.

Az ssd-vel kapcsolatban a PcGuru-sok csináltak egy tesztet és igencsak jónak tartották. Ami hátrányt láttak az ugye a korlátozott újraírási lehetőség, meg az hogy lassabb az írás mint az olvasás. Így az lett a végső vélemény hogy rendszer "lemeznek" tökéletes mert nagyon gyors, gyorsan bebootol, És erre a célra egy kisebb tökéletes aminek nem is olyan horribilis az ára. Másra ott a jó öreg Winchester :) .

[ Szerkesztve ]

(#11142) petrusz82 válasza CptMisi (#11140) üzenetére


petrusz82
aktív tag

Légyszíves ha kérhetem nézd meg az eseménynaplóban az alkalmazás és szolgáltatásnaplók, microsoft, windows, diagnostics performance részen is.

(#11143) CptMisi válasza Giot (#11141) üzenetére


CptMisi
őstag

igazából azt nem értem, hogy lehetett egy referencia, játék nélküli asus 5850 10-15ezerrel drágább, mint egy sapphire dirt2kuponos 5850....persze akkor még mind2t lehetett kapni...aztán mikor én akartam venni, addigra egyrészt sehol nem volt igazán, nekem meg mindegy volt milyen márka, és végül is jó áron hozzájutottam az asushoz :U
én sapphire-ről is sok jót hallottam, aztán egyszer azt mondták nekem, hogy a Vapor-Xes 4850ek sz@rok :Y

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#11144) CptMisi válasza petrusz82 (#11142) üzenetére


CptMisi
őstag

ott 86ot ír...akkor mégsem olyan sok...de amúgy ez is akkora hülyeség szerintem, nekem <85mp alatt bejött a prohardver, pedig nem ez a kezdőoldalam....ha neked tényleg 100mp, mire használható a géped, akkor ott valami nem jó...ha ez a cucc ír annyit, de igazából kevesebb, akkor meg egyértelmű...kritikus hiba az, hogy a sidebar nem egyből indul el, hanem 3másodperccel később?! ugyan már...

gyártók
bár ez régebbi(48xx, GTX2xx), de látszik, hogy az asus lényegében ugyanolyan megbízható, mint a sapphire
típusok/modellek
típusokra történő eloszlás (érdekességképpen: GTX 280)
x2-esek
szintén érdekesség a 3870X2 hiba aránya, ellenben szerintem elég jónak mondható a 4870x2-é (a másik kettőhöz képest, persze modernebb, kiforrottabb)

[ Szerkesztve ]

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#11145) petrusz82 válasza CptMisi (#11144) üzenetére


petrusz82
aktív tag

Igazából én csak ahhoz viszonyítom a dolgot, hogy előtte gyorsabban elindult, most meg tovább tart. Nyilván ebben a 90-100 sec-ban a teljes betöltődés van benne.
Ja és köszi, hogy megnézted!

[ Szerkesztve ]

(#11146) CptMisi válasza petrusz82 (#11145) üzenetére


CptMisi
őstag

nincs mit :R

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#11147) Giot válasza CptMisi (#11144) üzenetére


Giot
addikt

Kösz a garfikonokat! Beszédesek :) !
Ez a Point of View meg nekem teljesen ismeretlen márka volt eddig. De ezután sem fogom szorgalmazni a közelebbi ismeretséget. :D
Ez a nekem nem vált be meg olyan dolog hogy mindannyian kifoghatunk valami szemetet vagy egy egész rossz szériába is belenyúlhat a delikvens.
A HIS volt az első komoly vidkarigyártó akitől vásároltam, a 9600XT tökéletes volt ez alapján vettem egy x1650pro-t tőlük sokat szívtam vele. Túlmelegedett egyfolytában pedig IceQ hűtés csücsült rajta. Gariban persze nem láttak semmit ebből az egészből :U mire sok keresgélés után kiderült hogy van rajta valami PciE/Agp fordító chip a hátoldalán az melegedett túl. De ez érdekes módon nem jött ki garanciában. De nem ez alapján ítélem meg a HIS-t a szememben még mindig egy kultmárka. Kifogtam egy rossz szériát ez van!

[ Szerkesztve ]

(#11148) CptMisi válasza Giot (#11147) üzenetére


CptMisi
őstag

igazából anno a vistánál volt szerintem a legrosszabb ez a módszer...volt ugye a béta teszt, ami nem a végleges termék, ez egyértelmű, de valakiknek nem tetszett...megírták neten a kis blogjukba, elmondták a barátjaiknak, ismerőseiknek stb., és kezdett elterjedni egy Mekkorasz@rawindózpista történet...igazából nekem nem volt vele gondom, sőt nagyon szerettem, de mindenki csodálkozott rajta, hogy én ezt a sz@rt használtam....és a végén már meguntam, és megkérdeztem tőlük, hogy használtak -e/láttak -e valaha vistát...a válasz nagy hallgatás volt...
Persze van alapja például az Inno3D-vel szembeni ellenszenvnek, vagy mondhatnám éppen a point of view-t is... :U

Nekem van egy HIS márkájú 9200 SE-m, egy 2,5*2,5es kis passzív borda van rajta...nagyon király cucc :DDD ha már leírtam, akkor azt még megkérdezném, hogy hogy lehet az, hogy anno én ezen még CoD2-ztem, múltkor meg a PetSoccert próbáltam poénból és nem ment rajta :Y annak, aki nem ismerné
halál f@sza játék, próbáljátok ki :K :C mekkora gólt lő a medve 1:03-nál :DDD :C

[ Szerkesztve ]

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#11149) ffodi válasza petrusz82 (#11145) üzenetére


ffodi
veterán

100s az nagyooon sok! :Y Nekem mind a 10.4-el mind a 10.5b-vel ugyan úgy jön be a win 7 x64, és az alvó állapot is jó. Boot után 14s múlva bejön a PH. ;]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#11150) Giot válasza CptMisi (#11148) üzenetére


Giot
addikt

Kisállat futball? :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 5830 / 5850 / 5870 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.