Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 5830 / 5850 / 5870 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#10351) CptMisi válasza vfeco (#10347) üzenetére


CptMisi
őstag

Ha jól emlékszem kell hozzá 2D profil az idle órajelekkel+3D az emelt órajellel :U

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#10352) ffodi válasza amper zoli (#10350) üzenetére


ffodi
veterán

Szerintem, ez az LC-Power nem egy komoly táp, szóval mindenképp cseréld, le , ha komolyabb dolgokban gondolkozol.

Nekem pl a teljes rendszer üresjáratben(proci 4240-en ram 2120-on, 2 vga, stb....) 220W-ot zabál kb. Terhelten 400+W, de 500 így sincs, még ha tuningolom a vga-t akkor sem.

Egy minőségi 600/650W-os táp szerintem bőven elég. És hogy mi a minőségi?
Gigabyte, Corsair, FSP, Nexus, Zalman, Enermax, , és még van 1-2.......

Chieftec-et nem ajánlanám, főleg, ha van szünetmentesed. Nekem nem működit rendesen a szünetmentesem, ha cheiftec táp van a gépben(coolinkal sem jó). Szóval ez is egy szempont. :))

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#10353) CptMisi válasza ffodi (#10352) üzenetére


CptMisi
őstag

gigabyte-ot nem írnám a többi közé :U nem rossz, de nem egy corsair :U

[ Szerkesztve ]

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#10354) RI/OS válasza CptMisi (#10353) üzenetére


RI/OS
őstag

fsp az is gyakorlatilag

(#10355) ffodi válasza CptMisi (#10353) üzenetére


ffodi
veterán

A gigabyte teljesen jó, a 460w-os fsp beles, a többi ha jó tudom CWT. Teljesen korrekt tápok. :U

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#10356) CptMisi válasza ffodi (#10355) üzenetére


CptMisi
őstag

1
2
ahogy mondtam, nem rossz, de nem abba a kategóriába tartozik :U

[ Szerkesztve ]

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#10357) ffodi válasza CptMisi (#10356) üzenetére


ffodi
veterán

Persze, teljesen egyet értek.(egyébként nem is egy árkategória a kettő, a corsair 2x annyiba kerül) Csak írtam, hogy nyugodtan vehet ilyet is, egyébként a 460-as nemhiszem, hogy nagyon játszana jelen esetben. :)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#10358) amper zoli válasza ffodi (#10352) üzenetére


amper zoli
tag

Természetesen van egy kajak szünetmentesem, mert 26” TFT 180W is az viszi.
A tápot cserélem minden képpen nem tudtam, hogy ennyire gáz ez az LC

Most nincs aláírásom!........Illetve.....Van??

(#10359) CptMisi válasza ffodi (#10357) üzenetére


CptMisi
őstag

nem valószínű :DD Corsair HX 620(VX 550, ha nem kell moduláris), CoolerMaster tápok sem rosszak általában, Zalman, FSP Everest (mod.), BlueStorm Pro/Bronze/II, Enermax stb. :K

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#10360) Robi BALBOA válasza ffodi (#10352) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Azt a 220w-ot nem hívnám zabálásnak, szerintem elég korrekt egy ilyen kaliberű konfigtól :K a terhelt 400+w-ról nem is beszélve. ;)

[ Szerkesztve ]

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#10361) Goldmen75


Goldmen75
őstag

Árban a Corsair majd 2x annyi mint egy giga!
Nálunk a zöm eladás giga 460W meg FSp:)
Corsairt csak az vesz akinek vagy "komoly" gépe van, vagy sok pénze:)
Nekem is Chieftech van ,pedig ebben dolgozom:)

(#10362) TTomax válasza CptMisi (#10359) üzenetére


TTomax
nagyúr

A VX550 sosem volt ajánlott táp,most sem az...cwt beles nem éri meg az árát...
jah hát és az fsp is minden csak nem minöség az én szememben... a 1010-es (azaz ezer wattos) meseszépen lefekszik egy 4870X2-nek terhelés alatt...egy HX620 vagy TX650 meg nem... merthogy azok single rail tápok az fsp csodája meg 4darab 12V-os ággal rendelkezik...vicc...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#10363) RI/OS válasza TTomax (#10362) üzenetére


RI/OS
őstag

A nagyobb korzerekben, pl. 850TX is cwt van, mégsem fekszik le semmitől..

(#10364) amper zoli


amper zoli
tag

Én nemtom Metro 2033 1920x1200 full felhúzva 1,5 óra játék után a tápból laza langyi levegő távozik hátul nem úgy a kariból.

Most nincs aláírásom!........Illetve.....Van??

(#10365) TTomax válasza RI/OS (#10363) üzenetére


TTomax
nagyúr

jah,mert 70A single rail,köze nincs egy fsp-hez,igaz az árénak se ..meg hát azt hiszem a seasonic 600W felett nem is gyárt...... de a VX550 akkor sem ajánlott sok gond volt vele voltak hibás szériák és nem kimondotta a cwt bél miatt....

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#10366) CooLM@$TeR


CooLM@$TeR
tag

Tanácsot kérnék:

Sapphire HD 5850 Vapor-X vagy Toxic? Teljesen ugyanaz a két kártya, csak a Toxic emelt órajelű, de gondolom a referencia órejelesek is mennek annyit ... valakinek esetleg van tapasztalata? Megéri a különbözetet a gyárilag húzott, vagy csináljam magam mert szinte mindegyik kártya megy annyit?

Előre is köszönöm a segítséget.

(#10367) Goldmen75 válasza CooLM@$TeR (#10366) üzenetére


Goldmen75
őstag

Vapor-X-esnek jobb a hűtése s ez miatt simán elérheted vele a "mérgezett" teljesítményét ha akarod! Ezért sztem kár több pénzt kiadni, ráadásul csendesebb is!

(#10368) CooLM@$TeR


CooLM@$TeR
tag

Köszi! A Toxicon is Vapor-X hűtés van ahogyan olvastam, a különbség csak annyi, hogy a Toxic gyárilag húzott. A kérdésem így arra irányulna elsősorban, hogy aki megráncigálta egy kicsit az fel tudta-e húzni a Toxic órajelére.

(#10369) Goldmen75 válasza CooLM@$TeR (#10368) üzenetére


Goldmen75
őstag

Én nem vagyok híve a VGA húzásnak, várj meg olyasvalakit aki ezt csuklóból teszi:)

(#10370) Giot válasza amper zoli (#10364) üzenetére


Giot
addikt

Saját tapasztalatom az LCpower 550W-el a következő:
2 évvel ezelőtt volt ilyen tápom akkor kölcsön kaptam tesztelgetni egy 3870X2-őt. Elkezdtem a Crysis-al játszani már nem tudom pontosan mennyit ment vagy 1 órát. És egyszer csak pukk valamit kilőtt hatul apró füstcsík kiséretében. Persze akkorra már letelt a garancia. Gondolhatod hogy megállt bennem az ütő nem kis érték dolgozott a gépemben. Szerencsém volt nem rántotta magával az egész gépet. Másnap elmentem és vettem egy 550W Chieftec-et órákat játszottam vele gond nélkül és jelenleg is szolgál a táp. Igaz már nem nálam (mert az előző gépemet egyben eladtam) De a jelenlegi gépembe is ilyet vettem. Egy baja van hogy hajlamos zajongni ,ha nagyon elkezdi valami az áramot kérni, a magas fordulatú venti miatt.) Szóval legyen egy jó táp a gépedben és nyugodt lehetsz.

(#10341) Zoo123:: Dx11, win7

(#10366) CooLM@$TeR: Nálam EZT (katt a képre ott vannak a hőfokok is) tudja a Toxic feszemelés nélkül. De Vapor-X-el nincs tapasztalatom. (mondjuk lehet hogy válogatott chipeket használnak a Toxic-hoz a Vapor-hoz meg nem persze ez csak egy feltevés, de valami alapján biztos eldöntik meik megy Toxic-nak melyik Vapor-X-nek.)
De mindkettő jó s jelenleg nincs szükség arra hogy komolyan tuningolja a delikvens mindenhova elég alapórajelen is. Nálam is csak a kíváncsiság a hajtóerő hogy mennyi a vége (de feszt nem emelnék annál jobban féltem :D ) Szerintem simán hozza a Vapor-X a Toxic órajelét és annál jóval magasabbat is.

[ Szerkesztve ]

(#10371) Gerisz válasza Giot (#10370) üzenetére


Gerisz
addikt

Neked mekkora az alapfesz?

(#10372) Giot válasza Gerisz (#10371) üzenetére


Giot
addikt

Még sosem néztem. A Gpu-z ben nem látom mivel lehet megnézni?

(#10373) HSM válasza Giot (#10370) üzenetére


HSM
félisten

Meg egy GPU-Z sensor fül informatívabb lenne, mint a CCC.... (Itt láthatod, hol: [link] És egy sorral lejjeb van a GPU-Voltage, pont nem látszik itt, amúgy a kép a 4890-emmel készült)

[ Szerkesztve ]

(#10374) CptMisi válasza TTomax (#10365) üzenetére


CptMisi
őstag

érdekes, hogy itt elég sokan az ellenkezőjét mondják annak, amit te mondasz :U mellesleg haver is meg van elégedve vele, nem csak viccből ajánlgatok tápokat :U
amúgy meg azt ne mondd már nekem, hogy az 1000wattos FSP táp nem bírt el egy 4870x2-vel... :U

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#10375) Giot válasza HSM (#10373) üzenetére


Giot
addikt

Nekem nem mutatja. Próbáltam a legújabbal is meg azzal is amit te használsz. A 0.3.4 egy hibaüzenettel kilép.

[ Szerkesztve ]

(#10376) csiky


csiky
tag

Hello

A segítségeteket kérném.
Van egy ASUS 5850 vga-m de meguntam, hogy istentelenül ZÚG.

Milyen HALK hűtést tudtok rá javasolni?

Előre is köszi

üdv

Két út vezetett az őszi erdőn, de nem mehettem végig mind a kettőn.

(#10377) Comedian


Comedian
csendes tag

Helló mindenkinek!

Most építek új konfigurációt és a kártyáról tesztek alapján tudok csak információkat. Eddig sosem volt még Ati kártyám, de most az NV 480 gtx 5-10%-os többlet teljesítménye nem ér meg nekem 100$-t.

Én egy Sapphire "alap" 5870-esre gondoltam. Tudnátok mondani a gyártóról információkat, mennyire megbízható esetleg a tranzisztorok, és egyéb alkotóelemek minősége milyen?

Vagy egy referencia kártyánál más gyártót célszerű választani? pl XFX. Mert őszintén megmondom nem értem miért annyival drágább az XFX. Jó lehet, hogy nem annyira elterjedt kis hazánkban, de akkor is.

Még egy kérdésem lenne, hogy kb mekkora proci szükséges a 100%-os kihajtására egy Gigabyte UD3-r alaplat társasága mellett? i7-860, vagy i7-930 as proci lesz, még egyelőre nem döntöttem el melyik. Előbbi mellett az olcsóbb alaplap vonzó. Utóbbinál a D0 stepping és a 3 csatornás memória kezelés.

Válaszaitokat előre is köszönöm.

(#10378) Gerisz válasza Giot (#10375) üzenetére


Gerisz
addikt

afterburner mutatja

csiky: T-rad2 GTX, VRM-R4-el ;]

[ Szerkesztve ]

(#10379) Goldmen75 válasza Comedian (#10377) üzenetére


Goldmen75
őstag

Üdv!

Az 5870 referenciával is teljesen jól jársz!
XFX-et ne erőltesd szerintem, vannak néha "kompatibilitási" gondok!
Sapphire, Gigabyte tökéletes(nekem is GBT van refes!3 év garral!)

Az i7-860 inkább szerintem, mert a 3 csatornás ramok jóval drágábbak, meg hozzá az x58-as lap is!
A 1156-ba viszont olcsóbb a CPU is ram is, s ha játékra használod sok difi nincs közöttük!
De még megfontolandó lehetne a még olcsóbb i5-750!
Nagyon jól sikerült széria s tuningban sem utolsó!

(saját vélemények)
:) Üdv

(#10380) HSM válasza Giot (#10375) üzenetére


HSM
félisten

Ó, most nézem, a Toxic nem refi.... [link] Akkor nem fogjuk megtudni multiméteres bohóckodás nélkül.... :( Azt meg nyilván senki se csinál szívesen.... :D

(#10381) Comedian válasza Goldmen75 (#10379) üzenetére


Comedian
csendes tag

Igazából én nem játékra használnám. Nyilván fogok majd szórakozásként játszani is vele, de a fő szempont a CAD programok használata. És ha innen nézed, akkor már merőben változik a kép ;) (Igaz ezt nem írtam le az előző hsz-ben)

(#10382) Goldmen75 válasza Comedian (#10381) üzenetére


Goldmen75
őstag

Akkor lehet segíthet a 8 szál! Akkor i7-860:D

(#10383) yodamastah válasza Robi BALBOA (#10360) üzenetére


yodamastah
őstag

AZert nem keves idleben 220W. Osszehasonlitas vegett nekem uresjaratban 120W eszik a gep. Maxon hajtva 320W (Orthos + Furmark), jatek kozben 240-250W (Bad company2). A gep: E8400 4ghz (1.23v), P5Q Turbo, 6giga DDr2@2.0V (4 modul) , Asus 5850@850/1150, 1db SSD, 6db Samsung HDD. Tap: enermax Modu 82+.

[ Szerkesztve ]

(#10384) Sárpac válasza yodamastah (#10383) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Nekem is 140W idle Core i7 920 12GB 5850 +gt220 512MB-vel.:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#10385) Robi BALBOA válasza yodamastah (#10383) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Nem kevés, de nem is sok azért ott van egy szénné húzott proci/ram és 2 darab nem kispályás vga, úgyhogy azt mondom ez még egy ilyen (kalibeű) konfig mellett istenes.
Tudjátok mi zabál egy Pentium D 840EE + 2db 2900XT ;] (Volt hozzá szerencsém, húzva még az ember fejét is képes megenni! :DDD )

(#10384)Sárpac: 12gb rammal nyomod?! (te sem vagy kispályás az már hétszent! ;] )

[ Szerkesztve ]

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#10386) Sárpac válasza Robi BALBOA (#10385) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Olcsón szereztem a 12gb kb annyiba mint most a 6-ot lehet kapni!:DDD

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#10387) radi8tor válasza Robi BALBOA (#10385) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

1600MHz-es nem olyan vészes.

⭐ Stella

(#10388) ffodi válasza Robi BALBOA (#10385) üzenetére


ffodi
veterán

De azt ne feledjük, hogy nekem ez a 220W monitorral együtt értendő. A proci 1,37V-on mindig, ram 2120-on mindíg 1,66V-on, energiatakarékosság OFF(c1E, EIST). VGA-k alapon(5870 1,062V-on alulfeszelve.)
+creative xfi + 5 neon+ 1-2 led. :))

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#10389) Robi BALBOA válasza Sárpac (#10386) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Hát ha olcsón volt akkor "ha van hadlegegyen alapon" elfér! :DDD

(#10388)ffodi: Hát így főleg nem sok :N

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#10390) Giot válasza Gerisz (#10378) üzenetére


Giot
addikt

Nekem nem mutatja az sem.

(#10380) HSM: Ezt a "multiméteres bohóckodás"-t kifejtenéd bővebben :U ? Tudom hogy nem referencia a nyák vagy 2 cm-el hosszabb mint a ref.

(#10391) azoli09


azoli09
tag

Helló
Lenne egy kérdésem ,fsb1000 fórum társunk linkelt be vagyis tet be egy két képet amin a gtx470 gyorsabb a 5870 ,ráadásul a dirt2 ,
[link]
meg elmondása szerint gta4 be is , elgondolkodtató egy kártya csak akkor gyors ha veri az elenfelet ,de 5870 még a gtx470 is befogja ,valaki magyarázza el hogy van ez :F

(#10392) #35434496 válasza azoli09 (#10391) üzenetére


#35434496
törölt tag

Az a grafikon nem hiteles :DDD a gtx 470 soha nem lesz gyorsabb mint az 5870.
Sőt ennél a változatnál még a gtx480 is rosszabb :DDD [link]

[ Szerkesztve ]

(#10393) azoli09 válasza #35434496 (#10392) üzenetére


azoli09
tag

Akkor fsb1000 fórumtársunk csaló lenne ? azt hittem ö nem ilyen :(

(#10394) #35434496 válasza azoli09 (#10393) üzenetére


#35434496
törölt tag

Azt nem hinném csak rosszul álitott be valamit vagy elnézett valahol valamit.

(#10395) Giot válasza azoli09 (#10391) üzenetére


Giot
addikt

Üdv!
Én csak EZT tudom. Igaz 1920x1080 nem 1200. És nem 100e ft-ról beszélünk de ha egy 5850 ennyit tud valszeg többet megy egy 5870 nem? :U

[ Szerkesztve ]

(#10396) Gerisz válasza azoli09 (#10391) üzenetére


Gerisz
addikt

Ez ilyen jól eső megnyugtatás, hogy nem járt rosszul, hogy eladta az 5870-et. Van akinek erre szüksége van, pedig pont tegnap 18-óra körül méregettünk és tisztáztuk, hogy kb egy szinten vannak, ekkora különbség soha nincs. De mindegy. Nem szeretem a vitákat.
De van millió teszt van neten egyébként, de ezen a felbontáson nem jobb az Nvidia
[link] [link] [link] egálban vannak

én ezt mértem az 5870 órajelén, de az igaz,hogy 1920x1080-ban, a többi ugyan az mint amit ő mondott, minden maxon.

[ Szerkesztve ]

(#10397) azoli09


azoli09
tag

Hát hova fajulnak itt a dolgok a gtx470-480 topikban le buzizák a ati tulajokat :((

GERISZ: ezt soha nem fogom meg érteni ,minek lassabbnak be állítani a másik kártyát ? pont mint a gyerekek :)

[ Szerkesztve ]

(#10398) Gerisz válasza azoli09 (#10397) üzenetére


Gerisz
addikt

Én már csak azért sem értem amit ő most csinál mert tegnap pont ő tette fel itt a kérdést
[link] :U

[ Szerkesztve ]

(#10399) herciady


herciady
csendes tag

Üdv!
MI a vélaményetek az ASUS 5870-eséről?
Szerintetek megbízható?

(#10400) azoli09 válasza Gerisz (#10398) üzenetére


azoli09
tag

Biztos azért rossz mert gyorsabb mint a gtx470 :D vagy nem tudom , atisok vigyázatok egy nv full fan szemüveg meg minden azt írta rosszul járunk :DDD
A gtx470-480 topikban írta , szerintem nem 100 as a tag :U

players111: itt amit be raktál képet jobb a 5870 ,de nem kéne egy kicsivel nagyobb előnynek lennie ? mondjuk nekem bőven elég lenne így is :U

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 5830 / 5850 / 5870 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.