Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 5830 / 5850 / 5870 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11453) amper zoli válasza kasa85 (#11452) üzenetére


amper zoli
tag

HALI!!
Látom lassan egyenesben vagy, de nem ám a cangád golyóit meg elhanyagolod :DD :C

Most nincs aláírásom!........Illetve.....Van??

(#11454) kasa85 válasza amper zoli (#11453) üzenetére


kasa85
őstag

Hát igen mindig van valamit tanulni ;) A mai nap folyamán nagyon értékes segítséget kaptam 1000hála mindenkinek :R :R :Útóirat a canga golyóit azóta is keresem :DDD

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#11455) lancy


lancy
tag

hi

mi lehet az oka h a gepem nem ad kepet mikor bekapcsolom,
pitty van sztm winfos is indul de kep nincs
par kikapcsolas majd be es van kep de tok random

- ati 5870 (GV-R587D5-1GD-B)
- hdmi-hdmi kabel a tvhez
- alap bios a kartyan
- ati 10.4
- kari ventillartora felporog majd gyorsan alacsonyabb sebessegre kapcsol
- pci 100 mhz a bios ban
- nincs jel a tv kepen kiirva

kb ennyit tudok

thx

L

(#11456) kasa85 válasza lancy (#11455) üzenetére


kasa85
őstag

Szerintem nézd meg a kábel nincs-e megtörve mert az okozhat elméletileg ilyet.Ha a kép már volt a Windows is felállt nem fagyott ki akkor ott a kábelekkel lesz a gubanc.Én ijenkór a billentyűzeten megnyomom a Num Lock-ot kis fény jelzi ha be van kapcsolva kapcsold ki be ha be van, de nem kapcsol ki vagy nincs és nem kapcsol be lefagyott a rendszer akkor a bill sem működik ha igen nincs fagyás.Ha jól látom egy karink van a felpörgés normális nekem is szokta ezt csinálni Windows bejelentkezés előtt no para :) Esetleg a kari másik csatlakozójába is bedughatod a kábelt mert nekem is 2 van rajta.

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#11457) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

üdv, ugye 2-3 hete vettem 1 gépet... hd5850 es vga val
eddig nemvolt semmi gondja
mostanába, ha sokat megy a gép akkor ilyen rózsaszín csíkos lesz a monitoron a kép
vagy tiszta fekete...
mi lehet a gond?
:F

(#11458) CptMisi válasza -secret- (#11457) üzenetére


CptMisi
őstag

2D? 3D? nem melegszik túl?

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#11459) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

az előfordulhat...
ezt írja a dxdiag a megjegyzéseknél

"A(z) atiu9p64 aticfx64 aticfx64 atiu9pag aticfx32 aticfx32 atiumd64 atidxx64 atidxx64 atiumdag atidxx32 atidxx32 atiumdva atiumd6a atitmm64 fájl nincs digitálisan aláírva, ami azt jelenti, hogy a Microsoft Windows Hardware Quality Labs (WHQL) tesztlaboratóriuma nem tesztelte. Előfordulhat, hogy az eszköz gyártójától WHQL-emblémás illesztőprogramot is beszerezhet."

(#11460) CptMisi válasza -secret- (#11459) üzenetére


CptMisi
őstag

milyen drivert használsz? 10.3a/b? 10.4pre? 10.5pre? ez semmit nem jelent, csak annyit mondd, hogy béta drivert használsz (szerinte).... monitorozd a hőmérsékletet Furmark (vagy OCCT, de inkább az első) alatt, ha ezalatt nem lesz probléma, akkor nem melegszik túl...és akkor jöhet drivercsere, meg még pár dolog :U

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#11461) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

simán feljebb állítottam a hűtést...
mennyi az optimális fok, ami fölé nem ajánlott h mennyen?

(#11462) szacsee válasza -secret- (#11461) üzenetére


szacsee
nagyúr

Házad jól szellőzik, mert leveghűtéssel a VGA kb 10-20 perc alatt általában beáll a max hőfokra kb, viszont ha rossz szellőzésű házad van, akkor előfordulhat, hogy a bennragadt meleg levegőt fújja az amúgy már felmelegedett GPU-ra, VRM-re ami nem túl jó neki.
Ilyen kártyánál már érdemes 1 ventit a ház elejébe és a hátuljába is rakni, ha lehet 92 vagy 120mm-es legyen.
Hőfokok passz szerintem olvass vissza picit páran próbálkoznak alternatív módszerrel is hűtés tekintetében és ott írnak pontos hőfokokat... sanda gyanúm, hogy a GPU max 80 a VRM pedig 90°C alatt érdemes tartani játék közben.

(#11463) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

nah, eddig 50fok volt játék közbe... 40%os hűtéssel (alap vga venti)
a házam elég gány, de a hátulján van 2 venti, az oldallapon 1, és elején egy scythe kamikaze, ami fullon pörög
manuális beállításokba 60%ra állítottam a vga hűtését, így tartja játék közben a 45-öt
feljebb nem megy... :)

(#11464) Sárpac válasza -secret- (#11463) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Nah mutasd az az 50fokot játék közbe!:DDD

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#11465) kasa85 válasza szacsee (#11462) üzenetére


kasa85
őstag

Szia.Nos nem szeretném még elszólni magam ,de mióta beállítottam a Biost azóta egyszer sem volt fagyás két dologra tippelek az usb-és dologra,vagy a Cpu Termination+ hozzá tartozó ref ek-re, mert autón ki kísérleteztem és az alapján kézzel belőttem amekkora feszt adott magának.Még egyszer ezer hála érte megspóroltam ezzel sok kínszenvedést,és gazdagabb is lettem ezáltal minden téren.+ Mindenkinek hogy elnéztétek nekem,hogy az adott témától eltértem, és az értékes hozzászólásotokat segítségeteket.Az Ati legyen veletek(velünk) :R :R :R :R :R :R :R

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#11466) Abu85 válasza Sárpac (#11464) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

60%-os fordulatszámmal lehetséges, csak hangos. :D A HD 5850-es referenciakártyák fordulatszáma nem szokott 30% fölé menni, mert 70-80 fokra vannak kalibrálva.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#11467) Sárpac válasza Abu85 (#11466) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Hát ja az 5870 már más tészta!:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#11468) HSM válasza Abu85 (#11466) üzenetére


HSM
félisten

Nekem simán GTA4 alatt is felmegy 34%-ra, ha azt akarom, hogy ne menjen 70 fok fölé... Nekem a gyári 85fok nem olyan szimpi, inkább pörögjön pár %-al többet a venti, és legyen jóval hűvösebb, így lőttem be afterburner-el.... A 4890-em után ezt már meg se hallom... :DD

(#11469) Robi BALBOA válasza Abu85 (#11466) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Ja, meg ha vsync be van lőve egy gaménál ami amúgy menne 100-200fps-el, akkor nem kapja meg a kari a 100%-os terhelést csak mondjuk 40-60%-ot, így nem lehetetlen az az 50fok. (nekem a L4D gaméval 70fok alatt szokott lenni a kari ha be van kapcsolva a vsync)

[ Szerkesztve ]

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#11470) Sárpac válasza HSM (#11468) üzenetére


Sárpac
nagyúr

MSI 5870 Twin Frozr II 35-37%-on 60C alatt tartotta a kártyát terhelés közben furmark meg 64-65C 38-40%-on ahol épp nincs hangja.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#11471) HSM válasza Sárpac (#11470) üzenetére


HSM
félisten

Najó, de azon nem gyári a venti, ott hiába mondassz %-ot, nem összehasonlítható. :N Sőt, még referenciakártyák se mindig, 4890-nél pl. voltak olyan refik, amik 900-at pörögtek 20%-on (enyém olyan volt) és voltak olyanok, amik 1200-at, mint az 5850-em is...
De még ha RPM-et is mondassz, az se összehasonlítható, mert számít hangban a bordázat, a venti kialakítása, a csapágy vagy motorhang, stb... Viszont hang nélkül nagyon szép a 65 fok furmark. :K Bár én a refi 5850-t is alig hallom így 35% körül... (38 körül jön meg a hangja, 45%-tól felfele kezd zavaró lenni) Ha felhúzom ezzel a ventiprofillal 850/1200-ra, akkor lesz 38-40% körül terhelve... Persze, az 5870 már más tészta... :D

(#11472) amper zoli


amper zoli
tag

Asus 5870 ref venti 37%-on game alatt 1920x1200-on 64-70 °C.

Most nincs aláírásom!........Illetve.....Van??

(#11473) HSM válasza amper zoli (#11472) üzenetére


HSM
félisten

GPU-Z-vel nézted a max-ot játék közben, vagy mikor kiléptél volt ennyi? Játék közbeni max-nak nagyon durván jó.... Pláne a 64-70 fok... Ez kicsit túl szép, hogy igaz legyen, az 5850-em is jóval melegebb ennél... :F

(#11474) Zoo123 válasza HSM (#11471) üzenetére


Zoo123
senior tag

"Bár én a refi 5850-t is alig hallom így 35% körül... (38 körül jön meg a hangja, 45%-tól felfele kezd zavaró lenni)"

Ha pedig eléri az 50%-ot akkor rádszólnak a szomszédok hogy kapcsold ki a porszívót! :DDD

És amikor eléri a 100%-ot, az nem zavarja a szomszédokat?
Milyen szomszédokaaaaaaat...........
Erről egy régi klasszikus ugrik be, mi is a címe.. ja megvan: Elfújta a szél ;]

[ Szerkesztve ]

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#11475) Sárpac


Sárpac
nagyúr

Ismét jól állunk az euróval! :O
[link]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#11476) amper zoli válasza HSM (#11473) üzenetére


amper zoli
tag

Nem monitoroztam, kilépéskor minialkalmazás leolvas mondjuk 2h game után ezek az értékek :K

Most nincs aláírásom!........Illetve.....Van??

(#11477) Sárpac válasza amper zoli (#11476) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Ahogy kilépsz kb 1másodperc alatt 10-12C esik a maghő!:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#11478) amper zoli válasza Sárpac (#11477) üzenetére


amper zoli
tag

Na ezt legközelebb megnézem! Sztm hihetetlen ilyen gyors hő esés,de kiderül.

Most nincs aláírásom!........Illetve.....Van??

(#11479) CptMisi válasza Sárpac (#11475) üzenetére


CptMisi
őstag

nagyon jó... :(

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#11480) Toninho13 válasza amper zoli (#11478) üzenetére


Toninho13
aktív tag

Pedig tényleg iszonyatosan esik...Visszaveszi a feszültséget,órajelet...

(#11481) Giot válasza amper zoli (#11476) üzenetére


Giot
addikt

Furmark-al stabilty teszt xTreme burning és meglátod mennyire tudja kordában tartani, a hűtés a kártyád. Egyébként szerintem általában a VRM-ek hűtése szokott a szűk keresztmetszet lenni.

(#11482) amper zoli


amper zoli
tag

Igaz ami igaz :K GPU-Z monitor BFBC2 alatt 37% venitinél 72°C, kilépésnél minialkalmazás 64°C.

Most nincs aláírásom!........Illetve.....Van??

(#11483) HSM válasza Zoo123 (#11474) üzenetére


HSM
félisten

Ááhh, dehogy.... Azért mondod ezt, mert nem volt 4890-ed.... Én alulfeszelve, alulórajelezve használtam, hogy ne kelljen füldugó... gyári:850/975 1,312, amin nálam ment 775/925/1,18V...
Annak kicsit másmilyen is volt a ventije, 100%-on olyan hangja volt, mintha ki akarna repülni a gépből, vagy mindjárt felrobban! De tényleg, full megijedtem, pedig nem szoktam.... :Y

Engem az a minimális susogás nem zavar, amit olyan 35-45% között csinál....
Azért léghűtéstől elég nagy elvárás lenne, hogy szélzaja se legyen... :D

(#11484) zolo96


zolo96
tag

Sziasztok.

Nem hiszek a fülemnek. A Battleforge jobban megtekeri a videokarit mint a Crysis.

(#11485) Zoo123 válasza HSM (#11483) üzenetére


Zoo123
senior tag

"Azért mondod ezt, mert nem volt 4890-ed..."
De volt, csak én -áldom az eszem- vapor-x et vettem, :D olvastam a teszteket és mindenhol megemlítették hogy a ref. hűtő hangos, ezért nem akartam olyat.

"Annak kicsit másmilyen is volt a ventije, 100%-on olyan hangja volt, mintha ki akarna repülni a gépből, vagy mindjárt felrobban!"
Hangosabb mint egy refhűtős 5850 100%-os ventivel? :Y

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#11486) HSM válasza Zoo123 (#11485) üzenetére


HSM
félisten

Hát nem tudom, nekem nem jött volna be a Vapor, hiába halk, nem akarok én egy 200W-os fűtőtestet a gépem közepébe.... Nekem jobb volt a refi, hiába volt hangoska, azért nem volt olyan vészes, ki lehetett bírni.

A ventije 100%-on szintén 4800-at pörgött GPU-Z szerint, de hangban SOKKAL DURVÁBB volt, mint a refi 5850.... :Y Az 5850 csak simán hangos 100%-on, az már brutálisan hangos volt, durvább hangja volt, mint egy hajszárítónak....

(#11487) Sárpac válasza HSM (#11486) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Volt vapor-x-em nekem is tény, hogy 100%-on forma 1-es autót simán lekörözi, de a kari is belefagy a foglalatba!:DDD

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#11488) Sárpac válasza HSM (#11486) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Most a twin frozr II hűtését fogom megmoddolni 2 rendes 8cm-es ventivel!:)

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#11489) petrusz82


petrusz82
aktív tag

Másnak is van olyan, hogy a battlefield 2 szaggat? 10.4 van fennt.

(#11490) amper zoli válasza petrusz82 (#11489) üzenetére


amper zoli
tag

Egy hangyányit igen, mondjuk ha szaladok akkor érezhető.

Most nincs aláírásom!........Illetve.....Van??

(#11491) kimi02


kimi02
őstag

Szerintetek egy Q9550-es procival (4.0 Ghz) érdemes beruházni egy 5850-es CF rendszerbe ?

Ja és a lap az meg P45-UD3P-s lenne.

:R

A Q9550-es kihajtaná ezt a rendszert ?

[ Szerkesztve ]

(#11492) Sárpac válasza kimi02 (#11491) üzenetére


Sárpac
nagyúr

5970-be érdemes már akkor szeirntem hd5850 cf nem éri meg...:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#11493) LW válasza kimi02 (#11491) üzenetére


LW
őstag

Szia
Tökéletesen elég a Q9550.
VGA szempontjából támogatom a kolléga véleményét
üdv. LW

[ Szerkesztve ]

(#11494) kimi02 válasza LW (#11493) üzenetére


kimi02
őstag

Egy 5970-est is kihajt egy Q9550-es proci 4.0 Ghz-re húzva ?

:R

(#11495) LW válasza kimi02 (#11494) üzenetére


LW
őstag

640x480-ban nem:)
Ez rengeteg dolog függvénye, hogy mi a szűk keresztmetszet játékok esetében.
GTA4-nél mondhatni minden esetben a CPU húzza fel, ill. lefelé, ám vannak olyan játékok amik nem ilyen procigyilkosok.
Szerény véleményem az, hogy nincs olyan program aminek 5970 erőforrásai kellenének:)

(#11496) petrusz82 válasza amper zoli (#11490) üzenetére


petrusz82
aktív tag

Engem annyira zavar, hogy játszhatalannak tartom! De ezek olyan mikro akadások, amik szinte folyamatosan fellépnek, pedig nem alacsony az fps. Mintha valahol írta volna valaki az oldalon, hogy pl a furmark alatt vannak ilyen szabályos időközönként fellépő akadások. Lehet ez is hasonló.

(#11497) kasa85 válasza kimi02 (#11494) üzenetére


kasa85
őstag

Szia.Igen kihajtja mivel a Corei 7 illetve a Corei5 procik semmivel sem tudnak többet játékok alatt max ritkán 3-5% al,Corei procik konvertálás csomagolás szintetikus tesztekben jobbak mint egy Q9550 es proci max 30%-50% között + jobban tuníngósak a Q9550 Yorkfield procik.De mindig azt mondom,ha teljes pc-re szeretnél beruházni válasz az újabb platformból mert az a jövőbíztosabb.Ha pedi P45 ös lapkád van és abba szeretnél beruházni+procit ,és +jó DDR 2 memóriáid is vannak akkor felesleges új lap+ram+proci venni a Corei procik miatt mert anyagilag sokba jön ki. Én feleslegesnek tartom jelenleg mert csak játékokhoz használóm + 4mag ról 4 mag ra azért a 2-3% ért játékra feleslegesnek tartom átérni csak mert Core i 7 inkább várok mikor normális árban jön egy 6magos vagy egy 8magos + hozzá a normálisan megírt játékok kb 2év azt megéri váltani addigra a Core i lapkák is olcsóbbak lesznek több választék lesz stb,stb.Plusz jön az új PCI e foglalatok is ami jobban kihajtja a VGA kártyákat,sata csatlakozók,meg egy jó pár újdonság.És hozzá teszem sajnos kérdéses az új platform is mert az intel valami újat eszelt ki már megint újabb foglalat,+ proci a 1156lga 1366lga leváltására.Az új platform ba bele lehet tolni a borsós áron kapható 6magos procit ami 200ezer fölött van ,de a lapkák még korlátozottak tuníng szinten,és nem tudják kihajtani mint egy Yorkfield vagy egy Corei5 ös procit tuníng ban.Ha mindenféleképpen Q9550 re szeretnél váltani akkor ezen az oldalon megkapsz minden kielégítő válsz:http://prohardver.hu/tema/intel_core_2_quad_yorkfield/friss.html#msg8818, mert én is itt olvasgattam tanulgattam a túningos dolgokat.Egy Q9550 hez számíts egy P45 lapkát mert abba megy a legjobban az alá ne adj helyedben egy Gigabye-tot választanék.

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#11498) amper zoli válasza petrusz82 (#11496) üzenetére


amper zoli
tag

Igen furmark alatt úgy rendesen szaggat, de nálam BFBC2 alatt minimális szinte elhanyagolható.Állítólag a 10.5b-vel a furmark sem akad és BFBC2-re is van egy driver de ez most nem jut eszembe ATI oldalán fent van aszem.
Az enyémen a 10.4 végleges fut.

Most nincs aláírásom!........Illetve.....Van??

(#11499) kimi02 válasza kasa85 (#11497) üzenetére


kimi02
őstag

Aláirásomba ott a konfig :B

Nekem ezek meg vannak :K

(#11500) kasa85 válasza kimi02 (#11499) üzenetére


kasa85
őstag

:B Nem figyeltem :) Akkor használd egészséggel mert jelenleg nincs az a feladat amivel a York procid 4GHZ- en ne bírna megbirkózni.Jelenleg nekem is az van,igaz 3.74GHZ en tolom mert kicsit magas a vid-je (1.3V), és nem szeretném szétfeszelní,de nem melegszik a kicsike elég hűvös 60C alatt van 100% terhelés alatt ,majd ha lesz szükség adok nekije 4.0GHz vagy afölött,de egy darabig jó lesz így nekem.A hűtőnk egyforma, jó választás volt a Mungen 2 az biztos nem kell még tuning hatására sem félni,hogy pirítós kenyeret lehessen majd sütni rajta :))

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 5830 / 5850 / 5870 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.