Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 5830 / 5850 / 5870 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11701) HaZsolt válasza Giot (#11700) üzenetére


HaZsolt
őstag

Korrekt, milyen procival csináltad? Amugy az 5830 hűtése legalább olyan jó mint a VaporX-es kariknak (5 heatpipeos).

(#11702) CptMisi válasza Giot (#11700) üzenetére


CptMisi
őstag

adjál neki!
[link]
ha intel Q/i5/i7 procim lenne, akkor az a gpu pontszámon is meglátszódna, de ez van :U

HaZsolt: 890 Extreme 3? milyen? én is olyat akarok majd venni :))
amúgy AMD Phenom II X4 940@3.4GHz

[ Szerkesztve ]

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#11703) #35434496 válasza nero2006 (#11698) üzenetére


#35434496
törölt tag

Nállam nincs laggolás. (5870Toxic 2GB) Szerintem az uj 2Gb-s kariknál orvosolták a problémát(optimalizálták a procit és a nyák is változott.)

Giot: Grat a kistesóhoz :C

[ Szerkesztve ]

(#11704) HaZsolt válasza CptMisi (#11702) üzenetére


HaZsolt
őstag

Remek deszka, olyan tuningos mint egy Giga de Asrock olcsóság, 3PCI-e foglalat+ egyik legerősebb integrált VGA-rajta, Sata3, USB3 stb. Nagyon megéri csak jókat mondhatok róla

(#11705) HSM válasza CptMisi (#11702) üzenetére


HSM
félisten

Ez milyen vcore mellett született? Hűh, ha az enyém így menne.... Nálam 850/1150 alapfeszen, vagy olyan 930/1200 olyan 1,12V-1,15V körül, ha jól emlékszem....

[ Szerkesztve ]

(#11706) Giot válasza HaZsolt (#11701) üzenetére


Giot
addikt

Proci: AMD Phenom2 X4 940 B.E. 3.4Ghz
Elárulok egy érdekességet a Toxic-on lévő Vapor hűtés 3 hőcsővel rendelkezik. Viszont az a lapka is bordázott ami a memókrol és a Gpu-ról vonja el a hőt. Ami a tiédnél ha jól tudom nem.
Ja még annyit hogy én nem emelek feszt (CptMisi :P)

(#11702) CptMisi: Szééép! :) Mennyi fesszel?

(#11703) players111: Ja kösz! Cejetem, hibátlanul teszi a dolgát vagy 3 hónapja vagyis mióta megvettem :D és azóta hogy új Bios került rá nem tudnék mibe belekötni

[ Szerkesztve ]

(#11707) CptMisi válasza HSM (#11705) üzenetére


CptMisi
őstag

1,3 ;) ;]
de volt itt PH-n(SimonYana-é) 1,212 1000/1300 :))

Giot: én csak teszthez...egyébként 725/1000en megy :D

[ Szerkesztve ]

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#11708) Giot válasza CptMisi (#11707) üzenetére


Giot
addikt

Váoo és megbirkózik vele a gyári hűtés autómatán vagy ilyenkor odacsavarod neki manuálisan?
Én belőttem 850/1200-ra amióta felkerült az új Bios így használom. De a Fallout3 (végigvittem másodjára is ezek a DLC-ík király!!! :K ) sokat fagyott. Azt hittem a tuning a ludas és visszavettem gyárira az órajeleket de úgy is fagyott már az idegeimre ment. Ha 3,4 percenként mentettem, akkor meg nem volt fagyi :F Nem értem. Tegnap toltam vagy 7,8 (most számolgattam) órát és egyszer sem fagyott. Nincs mese bug-os a Fallout. :((

[ Szerkesztve ]

(#11709) #35434496 válasza CptMisi (#11707) üzenetére


#35434496
törölt tag

Hát én is csináltam egyet. 5870Toxic alapon ;] Csak a proci q9550 picit húzva 3.6-ra

[ Szerkesztve ]

(#11710) CptMisi válasza Giot (#11708) üzenetére


CptMisi
őstag

természetesen felcsavarom...amúgy csak azért, mert ha az általam beállított venti profilt használja, akkor néha ugrál a sebessége :U de amúgy automatán is, csak akkor később kapcsol rá :K

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#11711) Sárpac válasza #35434496 (#11709) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Afterburnerben vagy gpu-zben mennyi az alapfesze ha egyáltalán látják?

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#11712) Giot válasza #35434496 (#11709) üzenetére


Giot
addikt

Hm ezek szerint nálam van egy kis procclimit! :DDD
Csináltam CPU tesztet score: 11395 :B
Nálam nem látta egyik progi sem a feszt. Így betöltöttem ezzel a progival a Bios-át és itt már látható volt hogy mennyi feszt kap a kártya.

[ Szerkesztve ]

(#11713) Pumpepepa válasza #35434496 (#11709) üzenetére


Pumpepepa
csendes tag

Nekem is ilyen a procim. Segítenél , a húzásában?

[ Módosította: ollie ]

(#11715) daneeeeee


daneeeeee
aktív tag

Jónapot urak!

Nem rég lettem 5870 tulaj,eddig csak pozitív benyomásom van róla, DE Battlefield Bad Company 2-ben ha FullHD-ban mindent maxra tolva 8xMSAA-t állítok be néha-néha akadozik, de ez csak néhány másodpercig tart, aztán elmúlik. Ezenkívül multiban simán kitolja magából a 60fps-t, sőt általában ilyen sebesség körül szaladgál csak néha meg-meg akad /ami számomra bosszantó/. V-sync ki van kapcsolva /lehet ez a baj?/ és 10.4-es drivert használok.
Segítségeket előre is köszi

(#11716) zsolt1129 válasza Pumpepepa (#11713) üzenetére


zsolt1129
addikt

(#11717) Воланд válasza daneeeeee (#11715) üzenetére


Воланд
titán

Igen, előbb próbáld meg úgy, hogy bekapcsolod a v-sync-et, ha úgy sem az igazi akkor tedd fel a 10.6 bétát.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#11718) Pumpepepa válasza zsolt1129 (#11716) üzenetére


Pumpepepa
csendes tag

ths

(#11719) Giot válasza daneeeeee (#11715) üzenetére


Giot
addikt

Ez amit írsz terhelés függő vagy random előjön és köze sincs ahhoz hogy mit kell leképeznie a kártyának? Mert ha mondjuk hirtelen 1xerre van több robbanás meg ilyesmik meglassulhat a kártya hiszen sok mindent kell számolnia, ezen nincs semmi különös.
Vagy a másik lehetőség a laggolás amit már kiveséztünk elég alaposan itt a fórumban. Ez a akár konfigfüggő is lehet, de legtöbb esetben az ujabb driverek megoldják a gondot. Igaz azzal meg nagyon mellé lehet nyúlni. Én pld még mindig a 10.3a-t használom.
Na sok sikert a nyomozásban! :)

(#11720) Sárpac válasza daneeeeee (#11715) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Nézd meg afterburnerrel vagy gpuzvel hány százalékig tolja fel a ventit max játék közben.
Ha megvan akkor afterburner segítségével állítsd át a ventiprofilt mondjuk 45fok alatt menjen alapjáraton felette pedig a kimért maxon kezdjen és úgy tovább.
Vannak egyes catalystok amiknek nem tökéletes a monitorozó része és be be akad az fps amikor ventifordulatot emel. Ezért van az, hogy game elején sűrűbben ránt mert emelgeti a venti fordulatát majd ahogy beáll egy értékre úgy kezd szűnni a dolog.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#11721) TomiLi válasza #35434496 (#11703) üzenetére


TomiLi
addikt

Szia! Megkérdezhetm, hogy Gridet próbáltad, azzal sincs laggolás?

Köszönöm!

Én ezért váltam meg egy asus 5870-től, de most, hogy szállingóznak ellen példák is, gondolkozom, hogy adok még egy esélyt az 5870-nek.
Arra lennék kíváncsi, hogy mi franc okozza. Driver probléma, vagy hardver... :F

Bogyorisz

(#11722) Pumpepepa


Pumpepepa
csendes tag

Hali!
Játékról le lehet szedni valahogy az update-et? Így nem tudom elindítani. köszi

(#11723) nero2006 válasza TomiLi (#11721) üzenetére


nero2006
csendes tag

Valószínű driver..,de hát akinek előjön annak ugye ez nem nagy vigasz. :U

(#11724) TomiLi válasza nero2006 (#11723) üzenetére


TomiLi
addikt

Olvastam, hogy szívás van vele neked is! Sajnos! Én is tapasztaltam és nagyon zavaró, mert autós játékot így elég nehéz játszani.
Jó lenne, ha ezt a problémát sikerülne orvosolni, hiszen ha driveres, akkor nincs akadálya!!!

Bogyorisz

(#11725) #35434496 válasza TomiLi (#11721) üzenetére


#35434496
törölt tag

Az egyik kedvencem volt. Tökéletesen megy Grid alatt is :)

(#11726) TomiLi válasza #35434496 (#11725) üzenetére


TomiLi
addikt

Köszönöm szépen, ezt örömmel hallom!

Melyik driverrel ment a grid?

Bogyorisz

(#11727) Воланд válasza Pumpepepa (#11722) üzenetére


Воланд
titán

Először is javasolnám, hogy egy kicsit böngészd át a fórum alapelveit, mert már egy pár hozzászólásodat így is törölni kellett a topikból (off topic volt). Ha gond van egy hardverrel, szoftverrel akkor keresd meg azt a topikot ami azzal foglalkozik.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#11728) #35434496 válasza TomiLi (#11726) üzenetére


#35434496
törölt tag

A mostani 10.4 vátozat van fent nekem.

(#11729) DrJános


DrJános
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Gondolkodom azon, hogy HD 5850 VGA ba fektetek Szeretném, ki kérni a tanácsotokat, hogy melyik gyártó lenne a legjobb? Jó lenne ha a lehetőségekhez képest halk lenne, és olyan modell kéne aminél 2d-ben nincs csík kocka elszíneződés stb ( mikor megjelentek akkor voltak ilyen hibák, nem tudom, hogy azóta javult-e a helyzet) Ja húzva fesz emelve tuti, hogy nem lesz a kari.

jelenlegi CPU-m Intel E7400 2x2,8 Ghz tudom, hogy jócskán limites lesz. De amíg 35 FPS képes kipréselni magából addig békében vagyunk ;] .

OFF:

Elvileg akkor a CPU végig 100% fog menni?

Később Intel Q9400 vagy Q9550 tervezek beszerezni milyen hűtő kéne be szereznem, hogy mindegyik esetben hűvös és halk maradjon?

A ház Cooler Master 922 lesz szal elvileg jól fog szellőzni.

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#11730) tomgabor


tomgabor
senior tag

Szerintetek elég lenne az Intel C2D E7500 procim egy HD 5850-hez vagy talán egy HD5870-hez(Full HD-s játékokhoz kellene)?

(#11731) lsc válasza tomgabor (#11730) üzenetére


lsc
nagyúr

3,2-őn /amennyin hajtod/ egy-két játék kivételével elég, de 3,5 körül még jobb lenne.

Az élet kegyetlen .

(#11732) LW válasza tomgabor (#11730) üzenetére


LW
őstag

Szia
GTA4 felejtős ebben a felállásban. E8200-nél 8800gt-ről 5850-re váltva 0 javulás nem volt. i5 750 meghozta a várt csodát.
üdv. LW

(#11733) tomgabor válasza lsc (#11731) üzenetére


tomgabor
senior tag

Igen, még két hete annyin volt csak monitort cseréltem és visszavettem(elötte 1280x1024-en játszottam most meg 1920x1080-ban) Az Easy Tune 6-ban(Quick Boost) 3,52Ghz a vége és ott már PIROS!

(#11734) tomgabor válasza LW (#11732) üzenetére


tomgabor
senior tag

GTA 4 és Alins vs Predator kivéteklével minden új játékon játszok most PL.: Assassin's Creed 2 és Resident Evil 5.Ha beöjnne a játék talán megvenném a PS3-amra!

[ Szerkesztve ]

(#11735) Integra


Integra
titán

használ valaki 2 gigás 5870-et????
van érezhető különbség az 1 és 2 gigás kártya között?
1980x1020-as felbontás mellett.
920-as i7-tel kapná az aldást.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11736) Sárpac válasza Integra (#11735) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Nincs igazán ami megérezheti az a gta4 és társai.:)
Ára viszont majdnem 50k-val több!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#11737) Robi BALBOA válasza #35434496 (#11703) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Semmi köze nincsen a lagolásnak ahoz, hogy egy kari újabb kiadású vagy 2gb-os, én tavaly októberben vettem a karit és eddig sehol nem lagolt még(A FC2-őt kivéve, de hamar kiderült a játék motorja hibás és Abu segített megoldani a gondot azótaa frankó! ;] ), a Dirt2 1920*1080-ban ultra minden ami csak lehet és 8xAA és a beépített tesztben a minimum 70 az átlag 80fps volt(911mhz gpu) és egy darab lagot sem láttam ennél a gaménál semelyik driverel(9.10, 9.11, 9.12, 10.2, 10.3a), csak a nem kis gyorsulást vettem észre főleg a 10.3a drivernél. :D

Szerintem akinél akad annál vagy a ccc beállítások nem jók vagy a win már nagyon leharcolt volt a kártya beüzemelésekor vagy a bioszban nem teljesen korrekt valami (esetleg a drivert nem ajánlott progival távolította el). Nagyon ritka az, hogy ténylegesen a kari a rossz. :K

UI: Nálam a GRID is tökéletes.

[ Szerkesztve ]

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#11738) Integra válasza Sárpac (#11736) üzenetére


Integra
titán

ki nem állhatom a gta sorozatot, egy fertő:DDD
fps párti vagyok:K
marad az 1 gigás vaporx asszem.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11739) Robi BALBOA válasza Integra (#11738) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

"ki nem állhatom a gta sorozatot"
:R

Gépigény az egekben a grafika meg olyan mint a mo..ék.

1gb-os vapor nagyon jó lesz hidd el nem bánod meg, drukkolok, hogy valami jobb darabot fogjál ki. ;]

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#11740) daneeeeee


daneeeeee
aktív tag

Nos, alaposan leteszteltem a Battlefield-et, nem a v-sync volt a probléma. Lemértem Fraps-al az átlag 68,144, max 122, min 2 , ez maximális grafika, HBAO: on, 8xMSAA, Full HD felbontáson értve. Random szaggatott, volt hogy betöltés közben volt, hogy akció közben, éredekes mert nagy ágyúzás meg füst effect közben folyamatosan ment. A Vga Hőfoka ekkor max 76C volt úgyhogy nem hinném hogy ez lenne a probléma.
A venti szabályzás lehet az oka mert tapasztalatom alapján inkább a játszma elején szaggatot /persze itt sem sokszor tesztem alatt olyan 4-5 alkalommal néhány pillanatra/ később ez abbamaradt és teljesen simán futott a játék /talán ekkorra ált be a hőfoka/ és a minimum is följebb kúszott 25-re/későbbi mérés során/
Ha van más ötletetek vagy szembesültetek a hibával kérlek írjátok meg.
Köszi

Jah igen a teszt multiplayer alatt a Valparaso /dzsungel/ pályán történt, kb 60 percig.

[ Szerkesztve ]

(#11741) Integra válasza Robi BALBOA (#11739) üzenetére


Integra
titán

jobb darabot? ezt most hogy kell értenem? hibásak vagy mi a túró..:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11742) CptMisi válasza Integra (#11741) üzenetére


CptMisi
őstag

;] ->ebből ítélve szerintem OC szempontjából jobb darabra gondolt :U

[ Szerkesztve ]

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#11743) Integra válasza CptMisi (#11742) üzenetére


Integra
titán

ah sooooo.. :)
ez majd kiderül, ha megjött:D
nem tudok válogatni, úgy veszem ezt is a lehető "legnormálisabb" áron, amin megszerezhető.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11744) petrusz82 válasza daneeeeee (#11740) üzenetére


petrusz82
aktív tag

Sajnos ezzel a játékkal sokunknak van baja. Én már mindent próbáltam, mégis folyamatosan szaggat. Csak és kizárólag ebben a játékban tapasztalom ezt, még abszulute minimum beállítások esetén is! Esetleg próbáld feltenni a 10.6-os béta drivert, hátha abban már javították a dolgot. Én 10.5 bétával próbáltam, szintén szaggatott. Jelenleg inkább nem játszom vele.

(#11745) Integra válasza Integra (#11743) üzenetére


Integra
titán

ja igen, rohadtul remélem, hogy nem valami ultrafos játékot fognak hozzá adni, amit azonnal hajítok is be a fikókba....
gondolom modern warfare 2-t nem fognak adni hozzá vagy a másikat... :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11746) Giot válasza Integra (#11745) üzenetére


Giot
addikt

Vagy GTAIV-et? :DDD
Eddig Dirt2 kupon volt Sapphire-éknál, persze az sem minden típushoz.

[ Szerkesztve ]

(#11747) zolisx4 válasza Robi BALBOA (#11737) üzenetére


zolisx4
őstag

Nálam a GRID is tökéletes.

Örülj neki hogy neked jó ,de nem egyedül vagyok akinek nem jó sok játék .
Hivatalos Win 7 em van amit megvásároltam és a játékok is bolti verziók ,tehát hivatalos ,a másik hogy mikor vgat beleraktam akkor lett kész az új gépem tehát friss telepités rádásul amikor cserélgettem a két kártyát akkor is ujratelepitettem a gépem ,tehát a Win az jó a ccc nem szoktam állítgatni ,az sem lehet rossz ugyan a biosban rengeteg beállitást tudok állitani de ha beleteszem a 4890est azzal tökéletes ha beleteszem az 5850 est akkor nem jó ,nagy valószínűséggel a VGA vagy a driver sz@r .
Nagyon megbántam már hogy ati kártyát vettem :(

Giot
Ja könnyű mondani mikor már megvette valaki hogy nv kell venni :(((

[ Szerkesztve ]

(#11748) Giot válasza zolisx4 (#11747) üzenetére


Giot
addikt

nVidia-t kell venni.

(#11749) Integra válasza Giot (#11748) üzenetére


Integra
titán

hát ja, gondolkodtam én is rajta.
láttad a fogyasztási és melegedési adatokat? bazeg leolvad a gépem is tőle...
majd rev 3-ban frankó lesz.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11750) zolisx4 válasza Giot (#11748) üzenetére


zolisx4
őstag

Holnap visszaviszem a vga-t gariba mert ez igy nem jó ,másnál meg hibátlan biztosan a vga hibás :K

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 5830 / 5850 / 5870 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.