Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 5830 / 5850 / 5870 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#10601) BullKoxa


BullKoxa
őstag

Sziasztok!Hogy kell leragasztani a kari csatolóját hogy csak 4x-n menjen a 8 x szlotban,És mind a két felét le kell ragasztani,csak szikszalag jó vagy rakszalag(az a vastag átlátszó) is?

[ Szerkesztve ]

(#10602) CptMisi válasza Robi BALBOA (#10594) üzenetére


CptMisi
őstag

Nem igazán, talán kapok majd kölcsönbe egy 8600GT-t, viszont nyárra szerintem inkább a hűtést "korszerűsítem" :DD

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#10603) amper zoli válasza BullKoxa (#10601) üzenetére


amper zoli
tag

Szerintem mind a kétoldala le van ragasztva.

Most nincs aláírásom!........Illetve.....Van??

(#10604) Goldmen75


Goldmen75
őstag

Lehet hülyeséget kérdezek, de ennek a leragasztásnak mi értelme?

(#10605) amper zoli válasza Goldmen75 (#10604) üzenetére


amper zoli
tag

"Ha esetleg te szeretnéd meghatározni, hogy az nvidia kari, milyen sávszélességen menjen, akkor érdemes ezt kipróbálni.(én nem próbáltam, mert nekem alapba x4-re osztotta a rendszer.)"

FFODI cikke.

Most nincs aláírásom!........Illetve.....Van??

(#10606) radi8tor válasza BullKoxa (#10601) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az mindegy mivel ragasztod le, az a lényeg, hogy elektromosan ne érintkezzen a kártya ott az alaplappal. Átlátszó vagy fekete is megfelel.

Mind a két oldalát le kell ragasztani.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#10607) ffodi válasza amper zoli (#10603) üzenetére


ffodi
veterán

Húú, ez a kedvenc képem. :DD

Én is kipróbáltam egyébként ragaszgatással állítani a sávszélt. A dolognak annyi a hibája, hogyha úgy ragasztom le mint ahogy a képen van, akkor nem ismeri fel a karit.

Kerestem egy full pci-e érintkezőkiosztás, azalapján ragasztagattam le, de úgy sem volt jó. Aztán a végén rájöttem, hogy a GPU felöli oldalon az utolsó két érintkezőt nem szabad leragasztani(balról-jobbra haladva az utolsó, ahol a bal szélső az első ;] ). Így már működik és tökéletes, gondoltam megosztom mindekivel, mert eleinte engem is szétvetett az ideg. :DDD

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#10608) LordDarkness


LordDarkness
aktív tag

Valaki nem tudja véletlenül hogy a Gainward miért nem gyárt atikat mostanában?

Rock Katona

(#10609) Sefi84


Sefi84
senior tag

Tudom nem ide kéne írnom, de a többi helyen nem tudtak segíteni!

Segítség!!!
Van egy MSI Hawk karim és ha valamerre elállítom a gyári órajeleket akár 1Mhz-el akkor ha elindítok valami progit akár netezek és görgetem az a ablakot keresztbe villog a kép! Vagy a Vantageban pl ha betölt akkor egyfolytában villog, de maga a progi simán lefut és nem csíkoz csak a betöltésnél vagy netezésnél!
Mitől lehet?
Aftert próbáltam az összeset gyári catalystot is meg 10... mindegyiket csak a drivert meg ccc is újra húztam a win7 is de semmi mindig ezt csinálja ha nem a gyári órajelen megy!
Aki tud segítsen!
Előreis köszi!

Házi-mozi mindenek felett!!! :)

(#10610) Giot


Giot
addikt

Úgy tűnik olcsón hozzá tudnék most jutni egy 9600GT-hez Physx-hez. Mit szóltok hozzá? Ami zavar benne hogy kell neki +tápcsati tehát a fogyasztása nem valami bíztató. De legalább nem fog zajongani mert egy Zalman hűti. Szóval nem kell attól tartanom hogy ez visszafogja az 5850-et? :F

(#10608) LordDarkness: Szerződést bontottak így a Gainward újból only nVidia márka lett.

[ Szerkesztve ]

(#10611) amper zoli válasza ffodi (#10607) üzenetére


amper zoli
tag

Úúú!
Ezt jó tuni, mert csütörtökön jön meg a physx-es kártyám.Hátha alapból nem lesz jó.
197.45 drivert felrakhatom működik vele?

Most nincs aláírásom!........Illetve.....Van??

(#10612) LordDarkness válasza Giot (#10610) üzenetére


LordDarkness
aktív tag

Kár pedig szeretem az egyedi hűtőjüket! Köszi!

Rock Katona

(#10613) Goldmen75 válasza LordDarkness (#10608) üzenetére


Goldmen75
őstag

Leálltak vele, úgy tudom pénzügyi dolgok vannak a háttérben.

(#10614) Robi BALBOA válasza CptMisi (#10602) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Na erre kíváncsi leszek, hogy egy 8600 hogyan boldogul :K , nemem a hűtéssel nincsen bajom aprocin jó a ramon is a vga meg maradhat ref-es nekem bejött.
Amúgy azon filózok, hogy várok pár hónapot és akkorra telítődik már a piac valamennyire GT220/240-es karikkal és akkor normális áron hozzájuk lehet majd jutni, mert most tényleg 10k-ért lehetetlen gt220-at szerezni, postával mindennel együtt minimum 13k, de inkább 14 :(((

(#10610) Giot: A 9600GT az tökéletes lesz a fogyasztása sem olyan vészes(mondjuk nem egy gt220 az tuti, de nem is egy g80 gts :DDD )

[ Szerkesztve ]

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#10615) voodoo98 válasza BullKoxa (#10601) üzenetére


voodoo98
addikt

Úgy, ahogy a képeken van (mindkét oldalt valamilyen szigszalaggal), 21-et "fület" hagysz szabadon.
Nekem működött!

Gangsters on the Boardwalk http://play.google.com/store/apps/details?id=com.hattedskull.gangsters

(#10616) Giot válasza Robi BALBOA (#10614) üzenetére


Giot
addikt

Na ez jól hangzik! :) Akkor ha visszajön a szervizből (memória érintkezési hiba) elkérem egy tesztre és ha beválik megtartom!

(#10617) grma


grma
csendes tag

Üdv!
Beszerváltam 1 5850 es karit.
Kérdésem lenne: Att-ben (már ha használ vki olyat), mennyi az alap feszkó, alap beállitáson(725/1000Mhz)?
Túlhajtás/Voltage értéket kérdezem?
Vki?

(#10618) CptMisi válasza Robi BALBOA (#10614) üzenetére


CptMisi
őstag

jaja, én ősszel veszek majd egy PhysX karit, előreláthatólag... :K
nincs bajom nekem se, de ha lesz ott még egy VGA, akkor nem árt, ha mozog a levegő a vga-knál is :U
az a baj, hogy meg kéne nyernem a lottót, mert megtetszett egy új AM3-as alaplap, kéne PhysX kari, monitor, a hűtést fejleszteni és a házat kicsit kipofozni :B

grma: alapfesz alap beállításoknál 1,085V körül szokott lenni, ha erre vagy kíváncsi :U

[ Szerkesztve ]

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#10619) Versus válasza Sefi84 (#10609) üzenetére


Versus
senior tag

Mivel úgysem válaszolna senki ,engedd meg hogy 3 napnyi ATI-s (keserű) tapasztalattal megpróbáljak segíteni. Próbáld meg kikapcsolni a Catalyst-ban a másodlagos megjelenítőt/HDMI-n bedugott tv-t. Nekem segített a villódzáson ,na nem mintha erről a megoldásról álmodoztam volna.

Mint kiderítettem ez a jelenség a fejlett energiagazdálkodásnak köszönhető.

Premium Vintage

(#10620) CptMisi válasza Versus (#10619) üzenetére


CptMisi
őstag

Úgy nem próbáltad, hogy átállítottad a gyári nyugalmi állapotban alkalmazott órajeleket magasabbra? Ha kiderítetted, hogy az energiagazdálkodás miatt van, akkor ez meg kell, hogy oldja a problémát :K

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#10621) grma válasza CptMisi (#10618) üzenetére


grma
csendes tag

Üdv!
Az az! Az kell nekem. Csak azt nem értem mér ir ki nekem 0.953V ot.
Na maj bele turkálok. Köszi! :DD

(#10622) Robi BALBOA válasza CptMisi (#10618) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Én most nagyon meg vagyok elégedve a konfigommal, stabil mint állat, szellős, hűvös, már csak egy PhysX kari kell aztán egy darabig elfelejtem(megpróbálom :DDD ) a fejlesztgetést. (esetleg ha nagyon megszaladná akkor vennék még egy vinyót aztán raid-be kötném)
Melyik AM3-as lap tetszett meg annyira? :U

[ Szerkesztve ]

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#10623) Goldmen75 válasza Robi BALBOA (#10622) üzenetére


Goldmen75
őstag

Az az "egy darabirg" lehet hamarabb eljön mintsem gondolnád:D

(#10624) Sefi84 válasza Versus (#10619) üzenetére


Sefi84
senior tag

Köszönöm sikerült kihúztam és megy!
Ezt aki kitalálta elmehet a p...ba!!!
Még egyszer köszi!

Házi-mozi mindenek felett!!! :)

(#10625) Robi BALBOA válasza Goldmen75 (#10623) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Én is attól félek! :DDD (mindíg megfogadom, hogy na mostmár egy darabig nem fejlesztek, de soha nem bírom megállni, és erről a PH tehet! ;] Meglátok valamit "olcsón" az aprók között és kénytelen vagyok megvenni!) :D

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#10626) Sárpac


Sárpac
nagyúr

Új Furmark 1.8.2

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#10627) CptMisi válasza Robi BALBOA (#10622) üzenetére


CptMisi
őstag

ASRock 890 GX Extreme 3 ;]
hmm, végül is nekem is stabil, meg minden :U

1problémám van: GTA4, Prototype, meg azt hiszem Saboteur alatt első indításra kidob egy hibaüzenetet, hogy "az energiagazdálkodás leállt, ezért a gép újra indul" :U újraindul, újrakezdem ezen játékok egyikét, és még egy hibaüzenet: "a kijelentkezési folyamat elindult, a gép egy percen belül leáll" aztán megint újraindít, újrakezd, és most már jó...csak ezeknél, de ezeknél 5perc alatt, míg más játékkal órákon át nincs probléma :W

Sefi84: nem próbáltad meg emelni az idle órajeleket? :F

grma: jó kérdés...alulfeszelted a cuccot :DDD

[ Szerkesztve ]

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#10628) grma válasza CptMisi (#10627) üzenetére


grma
csendes tag

Ne szivass!
Még csak nem is tuningolom csak 1 sima 725/1000mhz és alap órajeles cuccot akarok beállitani. Az ATT nek külön be kell azt is?

(#10629) CptMisi válasza grma (#10628) üzenetére


CptMisi
őstag

én nem tudom, támogatja az ATT az 5ös szériát? :DDD

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#10630) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Na írtam a múltkor hogy fagy a Metro2033.
Közben rájöttem csak akkor ha dinamitot dobok és felrobban.
Lehet hülyeség de lehet annak köze hozzá hogy legutóbb mikor drivert cseréltem akkor nem csináltam végig a csökkentett módos patchelést a hibrid üzemmód miatt?
Vagy azt csak 1x kell?

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#10631) Sárpac válasza Shkiz0 (#10630) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Mindig kell nálam nem fagy tegnap 1órát nyomtam és dobtam dinamitot is!:D

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#10632) grma válasza CptMisi (#10629) üzenetére


grma
csendes tag

Gondolom!
Mér nem? :)

(#10633) joshua7 válasza BullKoxa (#10584) üzenetére


joshua7
veterán

Nyilván, de melyik progi? Használ is valamit?
Egyébként nézegettem fogyasztást, kb. 3-ad annyit eszik, mint egy G92 GTS, de teljesítmény meg... :(

Semper Fi

(#10634) ffodi válasza Shkiz0 (#10630) üzenetére


ffodi
veterán

Mindíg meg kell csinálni a patchelést. De 196.21-nél újabb drivert ne tegyél fel. Physx driverből mehet a legújabb(9.10.0222)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#10635) CptMisi válasza grma (#10632) üzenetére


CptMisi
őstag

nem tudom, nem próbáltam :U
hát ha neked működik, akkor igen :DD

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#10636) Sárpac válasza ffodi (#10634) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Én 197.13-ast használok tökéletesen megy még kiterjesztett ablak se kell hozzá.:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#10637) grma válasza Sárpac (#10636) üzenetére


grma
csendes tag

Működik!
Csak balfasz vagyok a beállításokhoz... :)

[ Szerkesztve ]

(#10638) ffodi válasza Sárpac (#10636) üzenetére


ffodi
veterán

196.21-hez sem kell. :) De nekem ezek az új driverek nem akartak működni. Tudom van hozzá patch, de akkor sem.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#10639) Sárpac válasza ffodi (#10638) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Mert különleges patchal megy csak!:DDD:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#10640) Giot válasza CptMisi (#10629) üzenetére


Giot
addikt

Nem még nem támogatja! Én is várok rá.

(#10641) grma válasza Giot (#10640) üzenetére


grma
csendes tag

Szóval nem támogatja. Zsír! Akkor meg mé tökölök vele egész délután... :W

(#10642) CptMisi válasza grma (#10641) üzenetére


CptMisi
őstag

amúgy mire kéne? tuningra használj afterburnert szerintem :U

valaki próbálta már ezt a Microsoft Fix It-et? :))

megyünk? 4darab 5870+Intel i7 980X :U ;]

[ Szerkesztve ]

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#10643) CptMisi válasza CptMisi (#10642) üzenetére


CptMisi
őstag

gondoltam, hogy ennyit tud ez a fix it sz@r, ha valamit tesztelek, hogy kompatibilis -e, akkor mindenre azt mondja, hogy XP SP2 módban futtassam, még a GTA4-re is, ami XP-n csak SP3mal megy :U

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#10644) Sefi84 válasza CptMisi (#10627) üzenetére


Sefi84
senior tag

Idle alatt ha egy van bedugva a moncsikból akkor 157/300Mhz ha kettő akkor 400/1200Mhz és akkor villog ha kettő van bedugva, de csak akkor ha nem az eredeti órajalen van, ha azon (eredeti) használom akkor semmi baj csak ha elmozdítom a gyáriról! De ha lehúzom az egyik (LCD TV) moncsit akkor semmi baja!

Házi-mozi mindenek felett!!! :)

(#10645) Versus válasza CptMisi (#10620) üzenetére


Versus
senior tag

Na ezt a részt még nem találtam meg a CCC-ben.

Hol lehet ezt állítani mert én csak a túlhajtást találtam meg ?

Premium Vintage

(#10646) CptMisi válasza Versus (#10645) üzenetére


CptMisi
őstag

CCC-ben nem tudom, AfterBurnerben láttam 2D/3D profilt :U De úgy látszik, hogy nem ez a gond, bár nekem nagyon úgy tűnt :U :B

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#10647) Perillustris válasza Sárpac (#10626) üzenetére


Perillustris
senior tag

Extrém égetés mód? :W

Ez Google fordítás, vagy tényleg csak erre futotta?

[ Szerkesztve ]

Perillustris

(#10648) Giot


Giot
addikt

Tuninghoz programok.

(#10649) grma válasza CptMisi (#10642) üzenetére


grma
csendes tag

Nem tuningra kell csak be akartam állítani a gpu fant mer nagyon hangos. Gondoltam lejjebb veszem kicsit mint anno 4850-nél.
Giot:Azé meg sasolom.Köszi!

(#10650) CptMisi válasza grma (#10649) üzenetére


CptMisi
őstag

arra is jó az afterburner :U és viszonylag egyszerű a kezelése is :K

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 5830 / 5850 / 5870 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.