Hirdetés
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- GoodSpeed: Aquaphor Modern víztisztító
- bambano: Bambanő háza tája
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- eBay-es kütyük kis pénzért
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- ldave: New Game Blitz - 2025
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- moongoose: Mennyire tűnik kamunak ez a weboldal? http://kymera.hu/
- sh4d0w: Netflix? Ugyan, VW előfizetés!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Petykemano
veterán
Raptor Lake rajthét - MF adatok:
Érdekes, hogy nem törte meg egyáltalán az AM4 elsőségét.
Részletes adatok: [link]
(TechEpiphany gyűjtéséből)Mivel a Raptor Lake igen komoly kihívást intézett minden szempontból az AMD felé, én ennél picit nagyobb hatásra számítottam
Persze az kétségtelen, hogy
- ez csupán egy bolt.
- ország és ország között komoly eltérések lehetnek
- a Raptor Lake lehet, hogy jobban kezdett, vagy jobban is fog alakulni, mint a Zen4
- készletről árulva az AM4/ADL ára sokkal kedvezőbb lehet, mint az emelkedett értékű dollárért újonnan vásárolt termékek.
- a végső eladási szám bizonyára nem a DIY piacon, hanem az OEM-eknél fog eldőlni.Az jutott eszembe, hogy egyébként a következő hónapokban milyen sok eszköz áll még az AMD rendelkezésére.
- az előbbiekben emlegetett $69-os előállítási ár megengedi, hogy alacsonyabb áron (is) forgalomba hozzanak terméket. Ez csak annak függvénye, hogy van-e elég kapacitások. Ha többet adnak el, akkor ugyanis a fix költségek (tervezés, stb) több darabszámra terül, tehát egy példányra számolva még alacsonyabb is lesz.
- A CES-re pletykálják az X3D változat megjelenését. Ami - ha hihetünk MLID pletykáinak - valamivel jobb előrelépést fog biztosítani, mint a 5800X3D volt az 5800X-hez képest. De talán az ott látott átlagos +15% is elég lehet ahhoz, hogy visszavegye az AMD az elsőséget gaming területen.
Persze ne bízzuk el magunkat túlságosan! Ha a technológia ugyanaz, akkor a megemelt L2$ méret miatt csökkenhet a nyomás az L3$-en és emiatt elképzelhető, hogy esetleg a 3x nagyobb L3$ IPC-re gyakorolt hatása kisebb lesz.- De ezzel nagyjából egyidőben várható a Zen4c bejelentése/megjelenése is. Ez persze szintén nem új információ. Csak kontextusba helyezem:
Ha az AMD megcsinálja a Zen4X3D + Zen4c hybrid SKU-t, akkor minden szempontból visszaveheti az elsőséget.A 7800X(3D) minden bizonnyal 1 CCD + v-cache lesz
De ezen kívül csinálhat:
- 2x6 magos CCD v-cache-sel (vs 13900K gaming & professional)
- 2x8 magos CCD v-cache-sel (vs 13700K gaming & professional)
(- 1x6 magos CCD v-cache-sel (vs 13600K gaming))
- 1x8 magos CCD + 1x16magos CCD (vs 13900K multi)
- 1x6 magos CCD + 1x12magos CCD (vs 13700K multi)
- 1x8 magos CCD V-cache-sel + 1x16magos CCD (vs 13900K ultimate)
- 1x6 magos CCD V-cache-sel + 1x12magos CCD (vs 13700K ultimate)Bizonyára nem soroltam felaz összes lehetséges kombinációt
És bizonyára még az általam felsoroltak sem mind valósulnak majd meg.De azért itt még - elvileg a közeljövőben - elég komoly (szerintem gaming és multi terén akár 20-30%-os) teljesítménynövekedés jöhet. Lehet, hogy az AMD azért sem izgatja magát különösebben, mert ezek lesznek majd a valódi teherhordó termékek, míg a most megjelent SKU-k csupán egy alapot jelentenek.
Új hozzászólás Aktív témák
- Formula-1
- Google Pixel topik
- Google Pixel 10 Pro XL – tíz kicsi Pixel
- RC modell földön, vízen, levegőben
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- LEGO klub
- SSD kibeszélő
- HP notebook topic
- Samsung Galaxy S21 és S21+ - húszra akartak lapot húzni
- További aktív témák...
- Latitude 7430 27% 14" FHD IPS i7-1265U 32GB 1TB NVMe magyar vbill IR kam gar
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! R7 5800X / RTX 3070 / 32GB DDR4 / 500GB SSD
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 Pro Max 256GB Graphite -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3375, 100% Akkumulátor
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 Pro 128GB Sierra Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3378, 100% Akkumulátor
- HIBÁTLAN iPhone 12 Pro Max 128GB Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3376, 100% Akkumulátor
- Bomba ár! Fujitsu LifeBook U904 - i5-4G I 10GB I 256SSD I 14" QHD+ I HDMI I Cam I W10 I Garancia!
- Samsung Galaxy A25 5G 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Telefon felvásárlás! Samsung Galaxy A15, Samsung Galaxy A25, Samsung Galaxy A35, Samsung Galaxy A55
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! I7 6700 / Rog RX580 8GB / 32GB DDR4 / 500GB SSD
- HIBÁTLANiPhone XR 128GB Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3267, 96% Akkumulátor
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest