Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD Brazos (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1601) SzalaiG válasza Kendek (#1600) üzenetére


SzalaiG
addikt

Ok. Akkor csak az USB3 lesz a jó. Köszi! :)

(#1602) vegyszer válasza Kendek (#1598) üzenetére


vegyszer
addikt

most én konkrétan arra gondoltam, hogy van e elektromos rátápálálsa az elemnek,...
ha nincs, hát akkor bukta.
meg az az igazi kérdés, hogyha kicserélem, és a mejd lemerültet rakom bele, akkor jelentkezhet-e olyan, hogy mindig minden beállítást (mind a hármat) elveszíti?
(DDR1066->1333, DDR 1,507V->1,3V, HDMI audio engedélyez + pontos időpont...)

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1603) Kendek válasza vegyszer (#1602) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A +5V VSB arra való, hogy a számítógép kikapcsolt állapotában táplálja a CMOS-t, készenléti állapotban a RAM-ot, adott esetben a különféle PS/2-es és USB-s perifériákat, stb..
Az elemet nem lenne célszerű tölteni, mert egy idő után fogná magát és felrobbanna. Ha a helyére egy lemerültet raksz (mért is tennél ilyet?), akkor az alaplap áramtalanított állapotában elveszti a UEFI beállításait, köztük a pontos időét is. Ilyenkor az alapértelmezett beállításokkal és a kezdőidővel indul a lap.

<-ƘƘ->

(#1604) vegyszer válasza Kendek (#1603) üzenetére


vegyszer
addikt

nem teljesen lemerült, inkább maradjunk a viseltesben...
csak a lázas gyerek + digitális lázmérő + bolti készlethiány kérdéskör pillanatnyi megoldása ez lett, de bevált.
annyira nincs lemerülve, hogy elfelejtse, pedig bő 15 percet abszolúte elem, és tápellátás nélkül volt a gép.

ezt az 5 V dolgot azért nem vehettem észre, mivel nem volt, ami jelezze...
és kedden a blútút még akkor is töltve maradt, mikor a pc leállt :-) de hogy a nokia is evett, az végképp meglepett :C csak nem tudtam mibe fájt ez nekem.

és a fogyasztáshoz egy nem reprezentatív megjegyzés.
az elmúlt hónapból 6 napot nem a fusion volt használva. az eddig megszokott 90-100 kWh fogyasztás helyett 62 kWh lett a havi fogyasztás. nem főztem, sütöttem, mostam kevesebbet, de a hűtőt a vásárlás harmadnapján jégtelenítettem. ja és a gép egy 32"-os lcdtv-t használ megjelenítő gyanánt, közepes energiafelhasználási mód mellett. (nincs is monitorom).

úgy érzem, nekem az a havi kb 1000-1300 ft igen jól fog jönni, és halkabb, kisebb, nem lassabb, mint a régi gépemet érzem, amire ÉN használom (torrent, x264, fórum, cset, skype)...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1605) Nudlee válasza vegyszer (#1597) üzenetére


Nudlee
aktív tag

CR2032 nem tölthető (síma Lithium elem)...az alaplapok se töltik.
Igaz láttam már 2032 méretü akkut, de mivel az alaplap nem tölti felesleges (meg drága is).

(#1606) eperfagyi


eperfagyi
csendes tag

Asrock E350M1 vadiúj alaplap eladó.
:DD :C

(#1607) SzalaiG válasza eperfagyi (#1606) üzenetére


SzalaiG
addikt

Miért? Mi a gond?

(#1608) GerykO válasza SzalaiG (#1607) üzenetére


GerykO
aktív tag

Biztos nem viszi a metro2033-at röccenésmentesen ultraHD felbontásban mindent kimaxolva. :DDD :DD

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#1609) Nudlee válasza GerykO (#1608) üzenetére


Nudlee
aktív tag

De genya vagy :DDD

(#1610) Sethdobaloah válasza SzalaiG (#1607) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

nem mondta, hogy neki van egy eladó lapja, csak konstatálta, hogy a piacon van a termék :)

...csak én vagyok helikopter?

(#1611) Kendek válasza Sethdobaloah (#1610) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Hát, bizonyosan erre gondolt. :DDD

<-ƘƘ->

(#1612) gere válasza Kendek (#1611) üzenetére


gere
tag

Magas a labda :K Eperfagyi visszanyal :K Bocs...

Sokszor a drága olcsóbb...

(#1613) eperfagyi válasza SzalaiG (#1607) üzenetére


eperfagyi
csendes tag

mert 2 van belőle......

de ha nem viszi el senki, akkor a páromnak a P4-esét lecserélem vele :K

(#1614) SzalaiG válasza GerykO (#1608) üzenetére


SzalaiG
addikt

Milyen az az ultraHD? :DDD

(#1615) SzalaiG válasza eperfagyi (#1613) üzenetére


SzalaiG
addikt

Én nem adnám el. Inkább a P4et. :U
Sima vagy USB3?

(#1616) Nudlee válasza eperfagyi (#1613) üzenetére


Nudlee
aktív tag

Inkább cseréld le a P4 -et :K

(#1617) vegyszer válasza SzalaiG (#1614) üzenetére


vegyszer
addikt

UHDTV's main tentative specifications:
Number of pixels: 7,680 × 4,320
Aspect ratio: 16:9
Viewing distance: 0.75H
Viewing angle: 100°
Colorimetry: Rec.1361
Frame rate: 60Hz progressive scan
Sampling structure: 4:4:4, 4:2:2, 4:2:0
Bit depth: 10, 12
Audio system: 22.2ch
Upper layer: 9ch
Middle layer: 10ch
Lower layer: 3ch
LEF: 2ch

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1618) Cickánykoma


Cickánykoma
tag

sziasztok ismét !

Múlt héten megjött a németből rendelt Ontario C-50-es laptopom (Toshiba NB550D-109).
Pénteken megtörtént a RAM-bővités (1GB -> 4GB) ezzel már egész fürge lett a rendszer.
Egy problémám van még vele, az a HDMI-kimenet. Ugyanis a Brazosos Toshibákon HDMI-kimenet van a standard D-sub helyett.
Jelenleg a 11.3 -as Catalyst van fent. Mivel időnként kellene vetitenem a gépről, és a legtöbb projektornak csak D-sub bemenete van, így hosszas keresés után találtam ezt a kábelt neten, amit szombaton meg is vettem:

Ezt a kábelt

Tegnap próbáltam a kábellel összekötötten a képet kirakni egy régebbi, csak D-sub inputos projektorra, de akármit csináltam, nem találta meg. Catalyst control centerben próbáltam kirakni a képet és próbálkoztam a basic Fn+F5 kombóval is sikertelenül.

Lehet hogy kell

1) valami plusz drivert felrakni a HDMI-nek
2) vagy valahol külön kell engedélyezni / beállitani a kimenetet?
3) esetleg a projektor volt túl régi ?

Várom a tippeket, köszi előre is !

Madžari......Dober dan, passport kontrol !!! :D:D:D

(#1619) Cickánykoma


Cickánykoma
tag

Lejárt a szerkesztési idő, azért irom külön HSZ-be:

Most próbából rákötöttem az egyik monitorom D-sub bemenetére, ugyanúgy nem történik semmi ha váltok képet a netbookon. :S

Madžari......Dober dan, passport kontrol !!! :D:D:D

(#1620) zhagyma válasza Cickánykoma (#1618) üzenetére


zhagyma
őstag

Érdekes kábel (gadget) amit linkeltél. Szerintem a HDMI RGB (színenként bitsream) digitális jelfolyamból csak színenkénti D/A konverzíóval tudsz analóg színjeleket (RGB) csinálni. Emellett kép / sorszinkron is kell (az egyszerűbb). Ezeket elektronika szokta csinálni, aminek táp is kell. Van benne elektronika?

(#1621) bigdaddy3


bigdaddy3
tag

Hello mindenkinek!

Valaki üzemeltet ASROCK E350 lapban Kingmax 1333 egybe 4GBot?

Köszi a válaszokat. :R

(#1622) raidx


raidx
őstag

Szeretném telepíteni a 64 bitest Win 7 SP1 -et de a Sata CD/DVD kütyühöz eszközillesztőt kér ami nincs. Hogy a fenébe kéri mikor a 32 bites simán települ. Nem is tudom kihagyni, nem lehet tovább lépni. Valami ötlet?
Már búvárkodtam az Asrock, AMD és Sanyo oldalakon de semmit nem találtam amit elfogadna.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#1623) Kendek válasza raidx (#1622) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Állítsad át a IDE módra a SATA portot a telepítés idejére.

<-ƘƘ->

(#1624) raidx válasza Kendek (#1623) üzenetére


raidx
őstag

Sajnos nem segít. Eljutok addig, hogy telepítés indul és kéri adjam meg az elérési utat a CD/DVD eszközkezelő telepítéséhez. Már egy csomó AMD-s sata drivert leszedtem de semi nem tetszik neki. Megpróbálom USB-s CD/DWD-vel hátha megy. Ezt meg adig lehúzom.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#1625) GerykO


GerykO
aktív tag

Na ez elég baráti ár, és egészen az én elképzelésem fedi. Lehet nem is építek m-ITX méretben.

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#1626) bigdaddy3 válasza GerykO (#1625) üzenetére


bigdaddy3
tag

Hello!
Ahozz képest elég drága hogy én csak netre látom alkalmasnak.
FullHD és BluRay felejtős.

(#1627) Nudlee válasza zhagyma (#1620) üzenetére


Nudlee
aktív tag

Lehet kellen rá még egy DVI->D-Sub átalakító :D

bigdaddy3: szerintem ez is viszi a full hd anyagokat

[ Szerkesztve ]

(#1628) raidx


raidx
őstag

Csak nem megy a W7 X64 telepítés.

Megpróbáltam USB-s CD/DVD-ről a telepítést. Továbbra is CD/DVD illesztőprogramot keres.
Már az is eszembe jutott, hogy az X64 SP1 a hibás. Bár állítólag eredeti MSDN-es ISO.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#1629) adam.szennai


adam.szennai
csendes tag

Hello,

lehet tudni arról valamit, hogy fogják -e forgalmazni Magyarországon vagy Európában a Lenovo x120e-t?
Eddig nekem ez a legszimpatikusabb gép.

(#1630) bigdaddy3 válasza Nudlee (#1627) üzenetére


bigdaddy3
tag

A gép melyik része viszi szerinted az 1ghz proci vagy vga?

csak kérdezem. A brazost is jol be kell löni mert különben vérzik.

(#1631) GerykO válasza bigdaddy3 (#1626) üzenetére


GerykO
aktív tag

Valaki írta már, hogy viszi az Ontario C-50 is. Onnantól, meg hogy ha nézem, hogy halk géphez kéne egy 2,5" vinyó, meg ddr3 memória is, és a billentyűzetet, meg a kijelzőt is beleszámolom, no meg a szünetmentes részét, ami majdnem 10 órát bírja, akkor elég baráti ár érte a 80 ezer. Ha építenem kéne a Sapphire lapja ami nekem megfelelő felszereltségű, az 33 ezer, plusz az imént említett körítés, plusz ház, plusz picoPSU/paneltáp, és árban ugyanott vagyok. De ezt a buszon ülve, vagy a kocsiban gps-nek is lehet használni...

A CPU része fog 1.0 GHz-s órajelen "pörögni", a GPU része is kapott egy kis lassítást 240MHz, és 6210-nek nevezték el...

[ Szerkesztve ]

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#1632) vegyszer válasza GerykO (#1631) üzenetére


vegyszer
addikt

de hogy a madarak nem szállnak rajta, az borítékolható...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1633) canniball válasza GerykO (#1631) üzenetére


canniball
nagyúr

Relatíve nem rossz ár. De akkor mondanám tutinak ha ez is olyan szétkapható lenne, mint amiről már korábban volt szó (azt hiszem ebben) a topikban...és nem belekötni a gondolatba, álmodozni ingyen van! :D

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1634) nónéjm


nónéjm
tag

Brazos tulajok, lehetne egy nagy kérésem? Van egy lejátszó progi és érdekelne, hogy a brazos a legjobb beállításokkal lefagy-e vele vagy nem. Ja ha esetleg valaki rászánná magát akkor csak saját felelősségre, mert lehet, hogy baj lesz a gépével bár nem hiszem, nem kapna akkor díjakat a progi... Csak gondoltam megemlítem. Itt kell letölteni a progit (cPlay) http://www.cicsmemoryplayer.com/index.php?n=CPlay.Download , a négy közül az SSE4-est gondolom... aztán a cMP progit uyganitt. Lossless-t tud kezelni, azon belül is flac-et, no meg Wav-ot. Először a cMP-t kell megnyitni, ez lezárja az összes progit, utána jöhet a cPlay, amivel lejátsza a zenét. Ha valaki rászánja magát , akkor köszönöm. :)

[ Szerkesztve ]

(#1635) mar_tin válasza vegyszer (#1632) üzenetére


mar_tin
tag

Az Asrock E350M1 -en 800 Mhz -re fixálva a processzor sebességet is szépen repülnek a madarak 40-50% -os CPU terhelés mellett. :)

(#1636) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

próbálta már valaki az asrock lapot passzívra átépíteni? mennyire macerás? köszi!

(#1637) GerykO válasza canniball (#1633) üzenetére


GerykO
aktív tag

Szerintem az Acer megoldására gondolsz. Azt is én linkeltem ide. Igen, ha az is 100 alatt lenne nagyon király lenne. A billentyűzet része otthon pihenne, mint dokkoló, lehetne otthon használni, ha meg lekapod a kijelzőt, akkor meg mint tablet tudod magaddal vinni a hónod alá csapva. El tudnám viselni, esetleg vennék mellé egy lézeres kivetítős billentyűzetet, ha mégis kellene gépelni -nem nagyobb amúgy mint két gyufásdoboz.

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#1638) vegyszer válasza r3dsnake (#1636) üzenetére


vegyszer
addikt

ha az passzív, hogy a 4 cm-eset levettem, és a ház falára pontosan főlé lett egy 8 cm-es rakva, akkor én megléptem. kb 15-25°C lett hűvösebb, és a venti max 958-en jár...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1639) bittehilfmir


bittehilfmir
tag

Ha később másnak is lenne problémája TotalMedia Theatre és a HD hangokkal Brazos gépen, akkor annak írom, hogy egyelőre nem tudja kezelni a progi [rendesen].
(köszi lean)

(#1640) vzozo


vzozo
senior tag

Sziasztok, szeretnék összehozni egy Brazos alapú NAS-t, kb. 4-5 vinyóval. Saccolásom szerint ez kb. 70-80 wattot vehet fel max, ti milyen tápegységet javasoltok? A korábban már említett paneltáp nem tudom mit szólna ennyi vinyóhoz, ha jól értem, azokat elsősorban 1 HDD-s HTPC-khez szánják. Szerintetek milyet érdemes keresnem? Thx!

(#1641) GerykO válasza vzozo (#1640) üzenetére


GerykO
aktív tag

Szerbusz!

Nézz át ezzel kapcsolatban a társtopikba, ott is HookR fórumtárs írásaiban találsz erre egy egész jó ötletet ezt a hozzászólást megelőzően vetődik fel valami hasonló gondolat. Olvass vissza egy picit, ha marad kérdésed, ott tedd fel. ;)

[ Szerkesztve ]

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#1642) vzozo válasza GerykO (#1641) üzenetére


vzozo
senior tag

Köszönöm, az ITX-eset még nem olvastam, csak a tápegységesbe néztem be. Neki is állok.:)

(#1643) r3dsnake válasza vegyszer (#1638) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

teljesen passzív, hangtalan gépre gondolok. 0db ventivel

(#1644) Tomix24


Tomix24
addikt

Sziasztok! Lenne egy kérdésem. Van érdemi változás ha Cl7-es ramokat veszek cl9 helyett? DDr3 1333Hz Kingstone. :R

(#1645) canniball válasza GerykO (#1637) üzenetére


canniball
nagyúr

Azaz, arra gondoltam. De én inkább azt mondom ne legyen több 80k-nál. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1646) zsolt501 válasza Tomix24 (#1644) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Igen, gyorsabb lesz bizonyos esetekben.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1647) Cickánykoma


Cickánykoma
tag

Pénteken sikerrel felupgradeltem a gyári 1 gigát 4 gigára a Toshiba NB550D-109-emben :DD
Tehát bizonyítottan viszi a 4 gigás memóriamodult a Toshiba is az Acer mellett.

Apropó, valaki meg tudja mondani, hogy és hol lehet több RAM-ot állitani a GPU-nak?
Láttam olyan teszteket ahol 4GB mellett a Radeon 512 megát foglalt be.
Nálam csak 384-et kért, néztem BIOS-ban de nem volt ilyen rész benne (amúgy is elég minimalista).

Madžari......Dober dan, passport kontrol !!! :D:D:D

(#1648) Tomix24 válasza zsolt501 (#1646) üzenetére


Tomix24
addikt

Milyen esetekben? És mennyivel? :) :R

(#1649) vegyszer válasza r3dsnake (#1643) üzenetére


vegyszer
addikt

a kedvedért a gépet megteszteltem.
a vinyót levettem, és megnéztem a penről futtatható XBMC alatt milyen hangos a masina...
hát a gép hangjának 99%-a a winyóból jön.
muszáj lesz lecserélni egy HD204UI, vagy WD20EARS-ra a mostani HD501LJ-t, mert mikor csak a penről ment, nem lehetett hallani a 8 cm-es Sharkoon Silent Eagle 1000 ventit, sem 370, sem 980 fordulaton.
:R
na ehhez képest a vinyó üvölt...
:W
ha meglesz az új hdd, szerintem felveszi egy passzív hűtöttel a versenyt.
(ha csak nem ssd-t raksz bele)

Ha valakinek lenne eladó gumicsavarja, vagy mostanában rendel bármit a http://szamitogepalkatreszbolt.hu oldalon, megköszönném, ha rendelés előtt megkeresni!!!

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1650) zsolt501 válasza Tomix24 (#1648) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Számokat konkrétan nem tudok most neked adni, de WINRAR esetén lényegesen gyorsabb a ki és a betömörítés, aztán videók kezelése is lényegesen gyorsabban reagálnak illetve a videó ram is a rendszer memóriából van leválasztva ezért itt is érezhető a gyorsabb memória áldása is.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD Brazos (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.