Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD Brazos (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#7001) Brogyi válasza raidx (#6994) üzenetére


Brogyi
senior tag

Minek ide opció?Ne maa! Magyar srác írta.Nem tudtok írni neki?

(#7002) raidx válasza Brogyi (#7001) üzenetére


raidx
őstag

Lehet neki írni az igaz, de a "Riport küldése a FinalWirenak" összeszed mindent a gépről és elküldi a fejlesztőknek. Ez azt eredményezi, hogy az adott gép bekerül az AIDA 64 adatbázisába. Ekkor már korrigálásra kerülnek az esetleges téves kiolvasások egyéb hibák amik az új típus kapcsán előfordultak.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#7003) apatyas válasza raidx (#6994) üzenetére


apatyas
Korrektor

Öhöm. Ez az alaplap kb egy éve forgalomban van. Nem az Aidával van baj, valamit rosszul értettetek.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#7004) Naveno


Naveno
tag

kicseréltem a gépet, a brazos ment anyáméba, arra amire eredetileg is kitalálták, én meg vettem egy notit. kis fogyasztás és most mindenki happy.

(#7005) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Brazos Tweakert használt már közületek valaki? Lehet haszálni overclockra is? Ha igen, hogyan kellene plusz teljesítményt kihozni a chipből?

Köszi

(#7006) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Na remélem mielőbb eljut hozzánk (is) a frissités

(#7007) apatyas válasza r3dsnake (#7005) üzenetére


apatyas
Korrektor

Használtam, feszt csökkenteni lehet vele. Meg szorzókat csökkenteni - ez a része kicsit kacifántosan működik, el kell olvasni a leírását. Túlhajtásra nem alkalmas. Üzemidőt és halkságot nyerhetsz.
Anno sokat keresgéltem, de notira eredménytelenül. Voltak moddolt biosok Asusra és tán PowerTune-nal lehetett volna előhozni az overclockot. De nem ment, és egyszer sajna rosszul frissítettem és szerviz kör lett a vége, azután többet nem próbálkoztam. Keress rá, megtalálod - mármint a biosokat.

Van még egy videó amin állítólag referencia órajelet emel a srác, de ezt sem sikerült utána csinálni (nekem gyanús h kamu, már csak azért mert egy ótvar fos a videó):
http://www.youtube.com/watch?v=VuhrN0cmZQ0
Valamelyes halvány esélye van amúgy, hogy a szoftveres túlhajtási kísérleteim a buherált win7 telepítő miatt hiúsultak meg.
Amúgy még nem láttam h milyen notid van, csak azt írtad legelőször hogy E-450 -es.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#7008) FLATRONW válasza apatyas (#7007) üzenetére


FLATRONW
őstag

Nekem is sikerült a tuning az e-450-nél. A max. órajel ennél a típusnál 1,65 GHz, ha a programban szereplő 2,00 szorzót 1,75-re csökkentem, akkor a max órajel 1,885 GHz-re emelkedik. Természetesen csak a próba kedvéért csináltam, mert ebben a kategóriában nem látom értelmét a tuningnak.

(#7009) raidx válasza FLATRONW (#7008) üzenetére


raidx
őstag

Valahogy a Brazost nem játékra és Turingra találták ki!

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#7010) apatyas válasza FLATRONW (#7008) üzenetére


apatyas
Korrektor

Akkor viszont nálam van a probléma, szoftveres oldalon. Kell szereznem egy jó windowst mert kezdenek sokasodni a gyanús hibák.

Szerk: pontosítanád, hogy min próbáltad ki és milyen oprencerrrel?

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#7011) FLATRONW válasza apatyas (#7010) üzenetére


FLATRONW
őstag

Egy Asus EEPC 1215B, Windows 7 64 bites

(#7012) FLATRONW válasza apatyas (#7010) üzenetére


FLATRONW
őstag

Megnéztem, és tényleg csak látszólagos az órajel emelkedés.

(#7013) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Köszi a válaszokat! A 2-es szorzót hiába veszed lentebb, nem fog gyorsabb lenni. Max nagyobb órajelet ír ki.

Viszont W7-nél az Eneregiatakarékos sémával alapból 7 órát bír a noti (2x800mhz)

2x600-on sikerült elérnem 12 órát, 2x800-on 10-et, de szerintem tudom ezt még fentebb tornázni.

Amúgy egy furcsa dolgot vettem észre. Ha letiltom a powerplay-t, akkor 275mhz-en megy a gpu órajele. Viszont a VLC videolejátszásnál ezt feltolja 500-ig, de játéknál nem. (Le van tiltva a videolejátszás gyorsítása is ebben a sémában)

Amúgy miért van az, hogy egy időben le tudott ugrani a 275-es órajelről 200 körülre, ha nem volt terhelve a gpu, viszont most stabilan 275-ön megy. Energiagazdálkodás szempontjából nem lenne rossz, ha magának szabályozná és lentebb tudna menni. Esetleg tudja valaki, hogy miért lehet ez, hogy egy órajelen megy végig?

Köszi!

(#7014) apatyas


apatyas
Korrektor

Kijött a GPU helyesebben OpenCL támogatott winzip! Jippiéjáó! Vannak még csodák!
Cikk

Tesztem húzott E-350-en
Összefoglalásként: jól tömöríthető fileokon, OpenCL-el 74% az időigénye a Brazosomon és az arány a tuningomtól kb független.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#7015) doriath


doriath
tag

Üdv!
Akinek van passzív asus lapja és/vagy msi E350IA-E45 deszkája, hogy ezek milyen magasak a hűtővel együtt?

Köszönettel

(#7016) canniball válasza doriath (#7015) üzenetére


canniball
nagyúr

Az Asus E35M1-M bordája 3,5cm.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#7017) doriath válasza canniball (#7016) üzenetére


doriath
tag

És zusammen, 5-6 cm?

(#7018) canniball válasza doriath (#7017) üzenetére


canniball
nagyúr

A nyák 1-2mm, így összesen ~3,7cm. Plusz az alaplaptartó csavarok (kb. 1cm).

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#7019) doriath válasza canniball (#7018) üzenetére


doriath
tag

Köszi az infót, az msi ugyan ez? Van valakinek?

(#7020) canniball válasza doriath (#7019) üzenetére


canniball
nagyúr

Az Asrock lapomon is kb. ekkora a borda, úgyhogy arra tippelek az MSI-n is. De van itt misi tulaj, talán majd kapsz pontos választ.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#7021) doriath válasza canniball (#7020) üzenetére


doriath
tag

Azért vacillálok mert jó lenne egy alacsony ház, igaz hogy passzívban gondolkoznék első sorban, csak a kérdés az, hogy a passzív bordát a házzal hűtsem, mint pl a popcorn ahogy megoldja, vagy iktassak még be pl egy Scytche vinyóhűtőt, és ahogy elnézem 4-5 mm-en is múlhat, hogy egy lapos házba befér-e avagy sem.

(#7022) canniball válasza doriath (#7021) üzenetére


canniball
nagyúr

"...a passzív bordát a házzal hűtsem..."
Ha ez alatt azt érted hogy van valamelyik oldalában/a hátuljában egy kis légkavaró akkor az szerintem nem sokat ér. Ha pedig mérete okán még hangos is akkor feleslegesen fizettél felárat a lap passzivitásáért...
Én a helyedben úgy terveznék hogy a lap fölé kerüljön egy nagyobb, leszabályozott venti. De ahogy írod is ezekbe a lapos házakba így leginkább csak slim venti fér, normál (25mm) vastag nem mindegyikbe.
Az MSI lap amúgy nem passzív, csak az Asusok.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#7023) apatyas válasza doriath (#7021) üzenetére


apatyas
Korrektor

Az Asusnál csak egy-két sor adja a borda magasságát, a többi picit mélyebben van és amúgy is keskeny. Ha úgy gondoltad a házhűtést, mintha egy U betű tetejére (ami a borda) ráfektetnél egy lapot (ami a ház) akkor az nem lesz jó. A Popcornban a képek alapján egy széles tetejű zártszelvény viszi fel a hőt. Az Asus logója középen csak egy odaragasztott lap. Éppenséggel lehet hogy elégséges amit tervezel, de rettenetesen soványka, ne így akard.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#7024) prmcsk válasza doriath (#7021) üzenetére


prmcsk
addikt

Valahogy így akard.

A nyitottban egy alap MSI lap van, "szabvány" bordával. E350IS-E45
Az elkészültben egy magasabb bordájú GA-E350N-USB3

A giga bordája magasabb, de így is befért egy 70x70x15mm magas ventivel a mindössze 58mm mélységgel rendelkező házba. A ventik fordulata ellenállásokkal lecsökkentve, gyakorlatilag hangtalan.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#7025) Sza_Sa


Sza_Sa
senior tag

Üdv!
Kellene egy kis segítség. Vennék egy Asus e45m1-i deluxe lapot, de van két dolog ami fogalakoztat. A mostani htpc-mben egy elsó gen i3-as proci van a beépített vga-jával. Ezzel szépen le tudok játszani mindent xbmc-vel, semmi sem akadt vagy kockásodott még, de az tény hogy feleslegesen erős a célra. Viszont van egy Avermedia tv kártyám amihez azt ajánlja a gyártó, hogy h.264-hez már core2 2.4GHz-es proci kell. Akkor nálam felejtős a Brazos?
A másik problémám a pci-e csatlakozók szükössége. A tv kártya pci-e 1x-en csatlakozik, ezt tudom hogy be leht rakni a x16-ba, kérdés az hogy az nem a videókártyának van fenntartva? Tehát ott nem fog működni a kártya? A mostani lapomba már próbáltam oda betenni, az eredmény az lett hogy nem indult el a gép, a lap azt hitte hogy egy vidkarit tettem be. A brazos lapnál viszont csak egy pci-e foglalat van, tehát nem tudom máshová tenni, csak oda. Más lap meg nem jöhet szóba, mert aminek nics beépített wifi-je abba be kell tennem a wifi kártyát is, és az is pci-e csatlakozozós nem sima pci.
Szóval nem tudom hogy érdemes-e megvennem.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#7026) apatyas válasza prmcsk (#7024) üzenetére


apatyas
Korrektor

Mit keres ott az izzólámpa? :Y

Gyomordzsák: PCIe x16 hosszú, x4 tartalommal. És nincs dedikálva videókártyának, azt dugsz bele amit akarsz. Amikor a másiknál nem sikerült ott valami nem jól lett beállítva. Pl hogy hol keressen először videókártyát, a biosban.
A TV kártyához meg gondolom azért kell proci mert nincs rajta hardveres kódoló. Erről majd nálam hozzáértőbbek írnak hogy mit lehet kezdeni vele.
A brazos mellé meg kevés kivételtől eltekintve nincs értelme videókártyát rakni - "nemhajcsaki".

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#7027) prmcsk válasza apatyas (#7026) üzenetére


prmcsk
addikt

Az izzó az 5 voltos ágába kellett, mert a táp nem indult el. Annyira kicsi a cucc fogyasztása, hogy bizonyos tápok nem indulnak meg.
Haloványan világít, ingyen nekem jó...ja és egyedi. :P

[ Szerkesztve ]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#7028) sysrq válasza prmcsk (#7027) üzenetére


sysrq
őstag

Lexikon, mi? ;]

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#7029) prmcsk válasza sysrq (#7028) üzenetére


prmcsk
addikt

Igen, egy hagyományos táppal.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#7030) Sza_Sa válasza apatyas (#7026) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Lehet dxva-t használni, de ez ugye intel alatt nem valami szépen megy. Most próáltam szimulálni a Brazost, hogy a i3 órajelét visszavettem 1.3GHz-re majd bekapcsoltam a dxva-t xbmc-ben, és a LOTR hd részeinek kivételével mindegyik fhd filmemet vitte szépen. Azzal viszont sehogy sem bírt, igencsak darabos lett a film. Szóval felemás az eredmény, először is a teszt nem pontos, mivel a HT bekapcsolva maradt, másrészt a core i3 teljesítménye kisebb órajel mellett is közel azonos mint a Brazos, harmadrészt viszont a Brazos gpu-ja sokkal erősebb mint az első generációs hd graphics. Szóval nem tudom. :F

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#7031) korcsi válasza Sza_Sa (#7030) üzenetére


korcsi
veterán

A hd filmlejátszást a fix funkciós egység csinálja, így nem lehet öket összehasonlítani. Nekem mindent visz xbmc alatt dxva-val. Ha mondasz pontos film "címet" (rilíz) megnézem hogy muzsikál.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#7032) Sza_Sa válasza korcsi (#7031) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Egyelőre csak a Lord of te Ring fhd változatai feküdték meg a lebutított i3 gyomrát. A legnagyobb kérdés mégis a h264 hd adások lesznek, abban max akkor tudnék tapasztalatot szerezni, ha elvinném a tvkártyámat egy győri fórumtárshoz.

[ Szerkesztve ]

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#7033) doriath


doriath
tag

Köszönöm Mindenkinek a válaszokat!!!

(#7034) Armagedown válasza Sza_Sa (#7030) üzenetére


Armagedown
őstag

Én kipróbáltam hogy mekkora proci terheést okoz a digitális adás , egy usbs dvb-t vevőt használtam , az m1 hd adása 5 % körüli prociterheléssel ment , a Dvbviewer nevü progival.
A procim egy amd athlon 64 x2 5000+ , videókártya pedig egy radeon hd 3650.
Gond nélkül kell menjen a hd adás a Brazossal

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#7035) Sza_Sa válasza Armagedown (#7034) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Köszi!

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#7036) apatyas válasza Armagedown (#7034) üzenetére


apatyas
Korrektor

Ah, én végig azon agyaltam hogy analóg adást hogy fog betömöríteni neki a cucc ha le akarja menteni, de akkor jó hogy befogtam a számat.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#7037) MZperX75 válasza Armagedown (#7034) üzenetére


MZperX75
addikt

MSI E-350IS-E45 brazoson a AverMedia Hibrid HD TV tunner(USB2.0) nagyon szepen megy!
Termeszetesen HD adassal(1366x768) a felvetel is zokkenesmentes. :))
kb 25-45% prociterheles mellett.(elnezest az ekezetek ,meg a hibak miatt ,nincs magyar bill,itt Angliaban) :)

De nemsokara megyek haza....

Az AverMedia-Hibrid-HD-TV tuner card,gyari leirasa core2 duo 3.0Ghz-et ir 2Giga rammal ,minimumnak,de nemkellkomolyan venni viszi a Brazos.

[ Szerkesztve ]

(#7038) hekkerman


hekkerman
tag

Üdv!

Egyik rokon lassan szeretne laptopot venni, most egy p3-as fuji-ja van, viszont a keret minél kisebb legyen :)

aprón van egy ilyen lenovo szerkezet:

Processzor AMD E-450,1.65GHz két magos

4GB ram

500GB hdd

HD6320 videokártya

ez mennyire felel meg a mai kor "követelményeinek"? mondjuk hd,fhd filmek, esetleg játék téren? nem egy crysis-szal játszana, de pl cod2, vagy wow esetleg menne rajta?

illetve érdekelné, hogy az asztali gépétől jobb lenne-e ez? athlon64 2,4ghz egymag, giga ram, ati 4550

(#7039) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

(#7040) MZperX75 válasza hekkerman (#7038) üzenetére


MZperX75
addikt

tokeletes,egy kis driver buzizasra szukseg lehet ,de mindent eszik szepen.

FullHD-HD videok mennek rajta,egy kis games is belefer,jo aku ido stb ,attol fugg mennyibe is kerul ez a konfig? mekkora a kijelzo?

[ Szerkesztve ]

(#7041) canniball válasza szabi__memo (#7039) üzenetére


canniball
nagyúr

Pofás, és végre az ára sincs elszállva (már ha tényleg itthon is ennyi lesz). A memóriáról viszont nem írnak...

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#7042) radi8tor válasza canniball (#7041) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

E450 APU single channeles. Gondolom egy slot van benne, de abba rakhatsz 8GB-osat is. :K

Marha jó, hogy 1 hónapja vettem Brazos-t.
Simán le fogom cserélni erre, ha megjelenik. :K

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#7043) canniball válasza radi8tor (#7042) üzenetére


canniball
nagyúr

Arra gondoltam hogy esetleg van-e benne és mekkora. Merthogy a HDD-ről írják hogy azt a usernek kell bele tolni, a memóriáról viszont semmi...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#7044) hekkerman válasza MZperX75 (#7040) üzenetére


hekkerman
tag

lenovo g575gc volt azthiszem, 80 ropiért újan, bár boltba 100körül van, érdekes, de biztos ennyi az annyi. :)

(#7045) apatyas válasza hekkerman (#7044) üzenetére


apatyas
Korrektor

Annyiért okés, ha nincs baja. Viszont 15"-ös méretű. Ízlések és pofonok dolga, netbook hardver normál méretű kabátban. De attól még meg fog felelni, ha nem erőműnek akarod használni, és mint írtad - nem akarod.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#7046) Paci. válasza szabi__memo (#7039) üzenetére


Paci.
tag

Meg akartam lesni a Foxconn oldalán is, erre pont karbantartanak, vagy nem tudom mi a baj velük. Majd holnap.

Vétkezz csak, gyónni ráérsz...

(#7047) szabi__memo válasza Paci. (#7046) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Én még meg tudtam. Itt nézd.

(#7048) raidx


raidx
őstag

Kaptam két origi filmet és lejátszás helyett régió kód problémát kapok. Mind két film legálisan vásárolt 2-es régió kódú. Evan, a minden6ó és az Utolsó gyémántrablás a két film.

Akitől kaptam, annak is az volt a baja, hogy át ált Win 7-re és azóta nem mennek az eredeti filmjei. Nvidiás a kártyája. Én meg a Brazossal próbáltam.

Mi okozza a hibát?

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#7049) sysrq válasza raidx (#7048) üzenetére


sysrq
őstag

Megesküdtem volna hogy a DVD lejátszó maga van régió kódolva, vagy legalábbis limitálva a régió váltások száma. Ennek biztos van köze az alaplaphoz?

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#7050) Armagedown válasza raidx (#7048) üzenetére


Armagedown
őstag

Állítsd be a 2es régiókódot

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD Brazos (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.