Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD Brazos (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1551) HeavyToys válasza canniball (#1550) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Nem. A turbo core, az alap órajelet, ami 1,65 Ghz lesz, olyan esetekben, ahol szükséges lesz megemeli x-mhz-el. Várhatóan szerintem is 1.9-2.0 Ghz környékére. Az 500Mhz-es TurboCore-funkció, itt szerintem tuti nem lesz megvalósítva.

(#1552) zhagyma válasza raidx (#1549) üzenetére


zhagyma
őstag

" ... Procinál van olyan, hogy C6 mode Enabel/Disable. Alapból Disable és kérdezték mire való? ..."

CPU állapot (egyfajta mélyszundi): 56. oldal / 2.5.3.2.3.2. pont. Az valóban kérdés, hogy a windows 7 pontosan mit kezd vele ...

Nekem 24 pines tápcsatival megy az asrock, de 20 pin-el is tökéletesn működik. A doksi szerint is elég a 20 pin-s.

Mindenkitől

Windows 7 x64 sp1 fut az asrock E350M1-n, de nincs sleep mode. A fent linkelt AMD doksi szerint a sleep módhoz S3 állapot kell, amit tud is az APU. Mondjuk CnQ ki van kapcsolva. Szívesen vennék olyan visszajelzést ami szerint másnál ez jól működik.

(#1553) Kendek válasza zhagyma (#1552) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az ACPI Configurationnél a Suspend To Ramot állítsad Autora.

<-ƘƘ->

(#1554) zhagyma válasza Kendek (#1553) üzenetére


zhagyma
őstag

Köszi! Szinte éreztem, hogy az UEFI ACPI konfigurációs részben nem állítottam be valamit. Na, amint a család kifilmezte magát megnézem. Ez nem túl egyszerű mivel nagyon népszerű itthon a cucc. :)

(#1555) raidx válasza zhagyma (#1554) üzenetére


raidx
őstag

Ha véletlen felraktad az InstantBoot progit, akadni fog a Win 7 energiagazdálkodásával. Legalább is mikor próbáltam nem tudtam csak restarttal visszahozni sleep-ből.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#1556) zhagyma válasza raidx (#1555) üzenetére


zhagyma
őstag

Köszi! Alapvetően minimalista vagyok, így nem próbáltam ki. A legkisebb megéhezett, így engedélyeztem a "Suspend To Ram"-t. :) Mint várható volt megjött a sleep mode. Mégegyszer köszi!

Hétvégén tervezem a win7 mellé a linux felpakolását. Régen linuxoztam már: tényleg a GNU GRUB a mainstream boot loader vagy csak nem a megfelelő howto-t nézegetem?

(#1557) g0dl válasza zhagyma (#1556) üzenetére


g0dl
addikt

Szerintem a legtöbb disztribúció azt használja.

(#1558) zhagyma válasza g0dl (#1557) üzenetére


zhagyma
őstag

Köszönöm a megerősítést. Visszafelé olvasva úgy látom, hogy az fglrx driver nem támogatja az UVD3 engine-t csak UVD2-t. Használta valaki a 64 bites linux drivert? Igazából csak az érintetlen Blu-ray H264 / VC1 videók támogatása a fontos számomra ...

(#1559) GerykO válasza canniball (#1550) üzenetére


GerykO
aktív tag

Azt hittem tudok szabadosabban fogalmazni. Az E450 alap órajele 1.65GHz lesz, és a turbocore ezt fogja megemelni szerintem max 1.8~1.9GHz-ig, értelemszerűen terhelés/fogyasztás függvényében. A GPU rész órajele szintén dinamikusan változik terhelés/fogyasztás függvényében(csak itt a linkelt cikkben le is vannak írva az értékhatárok, CPU-nál csak az alapórajel van feltüntetve).
Amennyiben ezt némi tuninglehetőségnek értékeled, igen, akkor csak némi tuning lehetőséget hoz a turbocore. ;)

(#1558) zhagyma: Nem is tudom, azt hiszem ebben a topikban linkelte valaki, hogy XBMC-ből csináltak egy linuxos driverrel integrált verziót, de lehet a Brazos platform tesztje topikban volt. Én azt próbálnám ki a helyedben először.

[ Szerkesztve ]

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#1560) Kendek válasza zhagyma (#1558) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Én meg ezt a VLC-t ajánlom, kitűnően ment a hardveres gyorsítás vele.

<-ƘƘ->

(#1561) vegyszer


vegyszer
addikt

Tegnap megjött a Bluetooth hedeszetem Kínából
Nagyon megörültem neki, mivel egy sztenderd Nokia csatlakozós USB-s töltőt adtak hozzá, ami tölti a telefont is USB-ról, ami viszont meglepett, hogy ezt tudja az E350M1 KIKAPCSOLT ÁLLAPOTÁBAN IS!!!
Ez egyrészt jóm mert lehet tölteni vele, de a másik oldalt nem jelent ez felesleges energiafogyasztást, hogy akkor is kinyomja az USB az 5V-ot magából, amikor arra semmi szükség igazából?
Tapasztalta ezt, hasonlót más is? Mértre eselteg ki valaki az OFF fogyasztást?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1562) Kendek válasza vegyszer (#1561) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ezt a legtöbb alaplap tudja, általában jumperrel kapcsolgatható.

<-ƘƘ->

(#1563) zhagyma válasza Kendek (#1560) üzenetére


zhagyma
őstag

Köszönöm a javaslatot. A VLC win verzíóját használom igaz csak digitális adás stream-k mentegetésére. Erre a feladatra kiváló. Remélem a linuxos verzió nem annyira "hisztis". Csak jelent valamit, hogy linuxon fejlesztik ...

Geryk0! Ha jól emlékszem az 32 bites volt, de persze egy próbát megér.

(#1564) bigdaddy3 válasza vegyszer (#1561) üzenetére


bigdaddy3
tag

Hello!

Az OFF fogyasztása az Asrocknak nálam 1-2W.

Készenléti állapotba lévő cuccok ennyit fogyasztanak általába.

JÓ: 1 új samsung tv 0-1W között mozog! :R

[ Szerkesztve ]

(#1565) raidx válasza Keresztapper (#1527) üzenetére


raidx
őstag

Sikerült bejutnom parancssorba csak az a gond, nem tudom a fájl pontos nevét amit szerkeszteni kellene. Nano van csak amit tippeltél fájlnevet/utat, üreset nyit. Tehát vagy az elérési út, vagy a név nem OK. Sajnos az oldalukon említés sem esik a doksiknál a torrent progiról. Böngészgetem a fórumát a VortexBoxnak de eddig eredmény nélkül.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#1566) canniball válasza HeavyToys (#1551) üzenetére


canniball
nagyúr

Vagy úgy!

(#1559) GerykO!
Azt hittem csak manuális állítgatásra lesz lehetőség...

Ezek szerint ha jól értem az E-450 annyival fog többet tudni, hogy mind a CPU mind a GPU leheletnyivel magasabb órajelen fut, plusz ha szükség van rá még egy picit rá tud erősíteni?
Btw az E-350-ben van valami (automatikus) skálázási opció avagy fix értéken fut?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1567) Csicsóka válasza zhagyma (#1558) üzenetére


Csicsóka
őstag

Ez pedig egy olyan XBMC, amivel nézheted a DVB-T műsorokat. Több PVR progit is támogat (VDR, MythTV, TvHeadend, stb) Szerintem a Tvheadend a legjobb, és ez egyben telepíthető is a fenti PPA-ból. Ez kiszolgálja az XBMC-t + streameli az adókat a hálózatba, böngészőből adminolható.

(#1568) HeavyToys


HeavyToys
senior tag

Megjött az MSI lap.

Első blikkre a tapasztalatok:

Ventije nagyobb fordulatú, borda össz. tömege kb 20-30%-al nagyobb mint az Asrock-nál.Hőmérsékletek jók. 37.5%-os ventinél 43 fok a cpu, és még nincs venti a házban. Az elég sokat tud rajta segíteni.

Sokkal masszívabb az egész alaplap, nincs ez a kicsit "nyeklő-nyakló" érzés. Persze ez nem lényeges, nem minden nap szereli ki-be az ember, csak a VGA csatinál volt necces az Asrock.

Egyenlőre ennyi, ha megjön a venti hozzá holnap, akkor tudok többet mondani, hőmérsékleti viszonyokról:).

(#1569) raidx


raidx
őstag

Van e valakinek tapasztalata az Asrock lapnál Ide Sata - Sata Ide átalakítóval?

Anno amit az D510MO laphoz vettem nem működött. Nem tetszettek egymásnak. A régi szerverből kikerült Ide HDD-t szeretném ismét beüzemelni.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#1570) zhagyma válasza Csicsóka (#1567) üzenetére


zhagyma
őstag

Köszi! Jól látod. A linux-s média lejátszás után a digitális TV lesz a következő menet az asrock lapra alapozva. Az egyetlen gond, hogy a Hauppauge WinTV HVR-930c tuneremhez nincs open source linux-s driver. Elvileg ez csereszabatos vele és van linux driver is: [link]

(#1571) Nudlee válasza raidx (#1569) üzenetére


Nudlee
aktív tag

Én próbálkoztam...
- Toshiba slim combo (atapi) Sata átalakító panellal - tökéletesen működött
- Pana slim dvd rw (atapi) Sata átalakító panellal - UEFI befagyott tőle, gép nem látta
Az átalakító ugyan az volt mindkét esetben.
Az asztali gépnél pl. minkét odd működött az átalakítóval.

(#1572) Keresztapper válasza raidx (#1565) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Ha lesz időm, felrakom virtuális gépnek és megnézegetem. De erre sajnos csak jövő hét elején van esélyem.

Addig ha tudsz ssh kapcsolatot nyitni, nézgelődhetsz akár winscp-vel.

http://palscoffeetech.com/

(#1573) raidx válasza Keresztapper (#1572) üzenetére


raidx
őstag

Köszi előre is!

A winscp-vel keresgettem a könyvtárakba de semmi olyat nem találtam ami esetleg szóba jöhetne.

@Nudlee

A konverter típusát megtudnád mondani?

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#1574) nónéjm


nónéjm
tag

Lenne egy kérdésem. Ezek a brazosok, vagy ha pontosítunk, akkor a micro-ATX-es ASUS hogy kezelik a ventiket, hogy is müködik ez? Szoftveresen úgy állítja be az ember, ahogy akarja, 0-xxxx-ig? Vagy hőmérséklet alapján. Mert az jó lenne, ha be lehetne úgy állítani, hogy mondjuk, filmnézés, illetve zenehallgatás közben ne forogjon, de mondjuk netezés(kemény netezés :D ) és játék közben elinduljon. Én a mostani fix 1500 RPM-es Coolinkemet raknám a hűtőre. Vagy csak PWM-es venti esetén állítja be a fordulatot a lap?

[ Szerkesztve ]

(#1575) nónéjm


nónéjm
tag

Ja mégvalami, ami fontos, azt olvastam, hogy magától visszaveszi a feszt. De kérdés, minimum manuálisan meddig lehet levinni a feszt + Mhz-et.

(#1576) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Volt szerencsém pár napja kipróbálni az Asrockot 16GB rammal is hát elég vegyes volt a tapasztalatom, fotó (RAW) és videók szerkesztése esetén szép gyorsulást hozott illetve több program egyidejű futtatásánál is volt gyorsulás, de egyéb esetben totál felesleges volt, SSD vel is megteszteltem ott viszont már látványosan gyorsult a rendszer.
Szóval a 16GB nem hozz akkora gyorsulást ha nem RAW fotókkal és videó szerkesztést csinál az ember viszont az SSD már más ott már minden lényegesen gyorsabb lett látványosan.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1577) Kendek válasza zsolt501 (#1576) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Valóban. Én is a napokban szereztem be hozzá egy 64 GB-os, gyors SSD-t és hasonlóan pozitív tapasztalataim vannak vele. Igaz, még annyit kellett fizetnem érte, mint a lapért és a 4 GB RAM-ért együtt, de nem bántam meg. :)

<-ƘƘ->

(#1578) bittehilfmir


bittehilfmir
tag

Nem tudna valaki linkelni egy jó how to-t HD hangok lejátszásához? Eddig sima DTS+DolbyDigitalra volt belőve a gépem, de erősítő csere miatt játszanék DTS HDt, meg TrueHD-t is. Köszi

(#1579) bittehilfmir


bittehilfmir
tag

Arcsoft TotalMedia Theatre sem akaja lejátszani HD hanggal a 7.1 DTS-HD Blurayt

(#1580) zsolt501 válasza Kendek (#1577) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Az árral kapcsoltadban én nem tudok nyilatkozni, mert a 16GB ram és az SSD csak kölcsönben volt tesztelésre nálam az SSD 256GB-os volt brutálisan gyors volt a telepítés főleg mikor már fenn volt a WIN7, olyan érzésem volt néha mintha nem is települne, holott már kész is volt a telepítés :Y a rendszer betöltődés is iszonyat gyors a HDD-hez képest.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1581) zsolt320i


zsolt320i
senior tag

Mennyi a maximális frissítési frekvencia az E350 apu-nak?
60 Hz?

(#1582) Kendek válasza zsolt320i (#1581) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

- Supports DVI with max. resolution up to 1920x1200 @ 75Hz
- Supports D-Sub with max. resolution up to 2048x1536 @ 85Hz

<-ƘƘ->

(#1583) zsolt320i válasza Kendek (#1582) üzenetére


zsolt320i
senior tag

hmm ez nekem nagyon gyanús, én nem tudom felnyomni 60 felé :(
próbáltam a monitoromon és a tv-men is.
mind a 2 tudja elvileg a 75Hzet
:F

[ Szerkesztve ]

(#1584) Kendek válasza zsolt320i (#1583) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nyilván ott inkább a monitor a szűk keresztmetszet. Ha engedné, hogy feljebb tedd, akkor nem adna képet vagy csak hibásat, a legrosszabb esetben pedig tönkremenne.
A TV az attól függ, a monitornál is felbontásfüggő. Próbáltad kisebb felbontással is megnézni?

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#1585) zsolt320i válasza Kendek (#1584) üzenetére


zsolt320i
senior tag

natív felbontásban próbáltam mindkét esetben.
a tv: 1080p
a monitor: 1600X900
dobnál egy linket, hol találtad, hogy milyen felbontást és milyen frissítéssel tud a 6310?

(#1586) Kendek válasza zsolt320i (#1585) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Link.

<-ƘƘ->

(#1587) dízelracer válasza vegyszer (#1561) üzenetére


dízelracer
senior tag

2005ben a ASRock (915P) P4 alaplapom is tudta ezt.

más:

Ha nem nagy fáradság valaki dobjon az e-mail címemre egy AIDA64 komplett riportot az ASRock E350M1-ről. THX :R

(#1588) HeavyToys


HeavyToys
senior tag

A házba bekerült az új MSI lap és a venit. Az alábbi hőmérsékleti értékeket tapasztaltam, 4400-as venti fordulat mellett.

Alaplap: 32
CPU: 34
Core 1:48
Core 2:48

Ha leterhelem a gépet, a venti fordulat változatlan, a CPU felmegy 35-6 ra, a magok pedig 58-61 fok között ingadoznak.

A kérdésem az lenne, hogy lehet nem megfelelő a pasztázás? Vagy csak szimplán fura értékeket ír ki a szenzor? Az zavar, hogy a CPU hőmérséklete alig változik, míg a magok 10-12 fokot is.

(#1589) Arwind


Arwind
csendes tag

Mi a véleményetek! meg akarnám tartani a régebbi eszközök egy jó részét(költségtakarékosság), ide-s vinyok, optikai meghajtók! De a brazos alaplapokon már nincs ide csatlakozó!
Mit válasszak, pci/pic-e bővítőkártya vagy sata-ide átalakító?

(#1590) zsolt501 válasza Arwind (#1589) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ha átalakítót veszel az sem olcsóbb sok esetben szóval optikai meghajtó esetén meg nincs garancia hogy működni is fog és akkor felesleges pénzkidobás volt, optikai meghajtó esetén én inkább vennék egy újat.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1591) dash17291 válasza nónéjm (#1523) üzenetére


dash17291
tag

Én is ilyet szeretnék, "NAS"-nak. (ION helyett)

Vélemény?

[ Szerkesztve ]

(#1592) mar_tin válasza HeavyToys (#1588) üzenetére


mar_tin
tag

Mindenkinél hasonlóan viselkedik. Az még nem tiszta, hogy az esetleg abból adódik e, hogy rosszul olvassa ki a magonkénti szenzor értékeket az AIDA, vagy tényleg ilyen. Én hajlok ez utóbbira. Ugye nem igazán lehet tudni, hogy a CPU szenzor hol van, de szerintem lehet, hogy nem a processzorba (vagy "messze" az igazán melegedő részektől). Ha pasztázási probléma lenne akkor sokkal nagyobb értékeket kapnál (pl.: nálam 50-50 fok CPU, 70-75 fok magonként a gyári pasztázással.)

(#1593) mar_tin válasza zsolt320i (#1585) üzenetére


mar_tin
tag

Egyébként milyen gyakorlati haszna lenne, ha 75 Hz -en hajtatnád őket? LCD -nél én nem sok értelmét látom (gondolom a monitor, illetve a TV is az). Egyébként milyen típusúak?
Ezzel a programmal megnézheted, hogy valóban tudják e 75 Hz -et az adott felbontáson.

(#1594) HeavyToys válasza mar_tin (#1592) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Köszi a választ!

Igen, akkor így tényleg be kell látnom, hogy ennél a "procinál" máshogy kell nézni a hőmérsékleti értékeket:). Kipróbáltam, ha lehúzom a ventilátort a prociról, akkor megy fel a maghőmérséklet 68-9 fokra. Még arra gondoltam, mivel az MSI ventije hasonló mint az Asrocké, de a legkisebb fordulata 4500, ezért kicsit van hangja. Lehet lecserélem egy Noiseblocker 40mm-es ventire, ami már régebben volt téma itt, az full fordulaton 6,7m3 tud, szemben ezen venti 8,2 jével. Viszont 25 db helyett csak 14 db. a hangja.

Itt egy kép a lapról-bordáról. Nem az enyém, neten találtam, de jól látszik, hogy valósították meg a dolgot.

[ Szerkesztve ]

(#1595) r3dsnake válasza nónéjm (#1523) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

néztem képeket erről a PicoPSU-ról. ez csak az az áramkörös cucc, ami rámegy az alaplapra, és kijön belőle a satás táp, meg a DC in? vagy jár hozzá külső táp is, amit beledugsz?

köszi!

(#1596) bittehilfmir


bittehilfmir
tag

Nálatok nincs gond a HD hangok lejátszásával? Beújítottam egy HD hang képes erősítőt és TotalMedia Theatrevel szeretnek BD filmet lejátszani DTS HD hanggal, de sehogy sem működik. Ha uninstallálom a Realtek HDMI HD drivert, akkor azt írja ki a progi, hogy DTS-HD-t játszik le, de úgy az erősítő csak sima PCM jelet kap. Ha felrakom a Realtek drivert, akkor a program is csak sima DTS-ként játssza le a filmet és az erősítő is csak sima DTS jelet kap. Az létezhet, hogy szar a HDMI kábelem és nem viszi át a HD hang jelet? Nem volt vkinek hasonló problémája? Nem volt vkinek hasonló problémája? Vmi ötlet?

(#1597) vegyszer válasza bittehilfmir (#1596) üzenetére


vegyszer
addikt

nekem "csak" olyan volt, hogya HDMI kábelen érkező audiojelet az XMBC nem tudta valamiért kinyomni. a MPC-HC, kmplayer, stb megoldotta, de ez nem...

más: a E-SATA, vagy mi van rajta nekem még ma sem világos dolog, felhomályosítanátok?
kérdés: ha rákötöm a vinyót, akkor most annak kell 5-12V-os tápról gondoskodni, vagy ez is átmegy rajta. valami külön adapter kell hozzá, vagy ugyanaz a tyúkbél köthető rá, mintha házon belül lenne megoldva?

köszi!

más2: az alaplapon lévő CR2032-es elemet a rendszer tölti? vagy ha lemerül, akkor cserélni kell??? vagy kifordítva, kellene egyelem, van egy lemerült... kicserélhetem, és bízhatok benne, hogy a deszka feltölti?, vagy minden alkalommal boot után számolni kell a bios tartalmának elvesztésével???

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1598) Kendek válasza vegyszer (#1597) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Mondjuk veszel egy külső merevlemezdokkolót, azt bedugod a 230-ba meg az eSATA portba és kész (nekem ilyenem van). Egyébként nem nagyon tudod közvetlen a háttértároló egységgel összekötni, mert az nem lehetséges. Egyrészről más a dugó kialakítása, másrészről meg elektromosan nem egyeznek meg teljesen a sima SATA-val.
Elemet nem lehet tölteni, csak akkumulátorokat. Az alaplapokban levő elemek igen sokáig képesek áramtalanított állapotban megfelelő energiával ellátni a CMOS-t. Badarság lenne minden áramtalanítás után attól félni, hogy az elem lemerül és törlődnek a beállítások. Erre csak évek múlva lehet számítani.

<-ƘƘ->

(#1599) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Hali!

Az Asrock E350M1 és az E350M1/USB3 között csak az usb3 a különbség vagy van más is?

(#1600) Kendek válasza SzalaiG (#1599) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Egyik <-> Másik
Később adták ki, meg kiváló minőségű polimer kondenzátorokat forrasztottak rá mindenhova, míg a másiknál meg csak a CPU áramellátásáért felelős áramkörbe raktak jobbakat.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD Brazos (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.