Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD Brazos (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2151) bigdaddy3


bigdaddy3
tag

Hello!

VISTA rendszeren akarok DX11et, mit kell tennem?
Mit kell hozzá telepíteni winre? :)) :F

Asrock E350 80W ITX házban Win alatt 19W fogyaszt. :R

[ Szerkesztve ]

(#2152) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok!

Erről a lapról mi a véleményetek: Asus E35M1-M

HTPC-be szeretném.

(#2153) GerykO válasza bozsozso (#2152) üzenetére


GerykO
aktív tag

Nincs rajta USB3.0, a pro végün van, és a deluxe-on is. Amúgy a passzív hűtés is igényel némi légmozgást, hogy ne főjön meg.
Az ár a lényeg, a felszereltség, vagy a méret, vagy a bővíthetőség?

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#2154) zotyesz66 válasza bigdaddy3 (#2151) üzenetére


zotyesz66
őstag

Service pack-eket, frissítéseket telepíteni kell és simán dx11-es a vista is.

(#2155) raidx válasza bozsozso (#2152) üzenetére


raidx
őstag

HTPC-nek feleslegesen sokat tud. Ha csak nem akarod másra is használni (szerver, router, stb.). A sokat tud részt a sok bővítési lehetőségre értem ami HTPC-nél nem kell. Ha csak nem egy nagyméretű házba rakod, nem úszod meg ventilátor nélkül!

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#2156) bozsozso válasza raidx (#2155) üzenetére


bozsozso
őstag

Köszönöm mindenki válaszát. Pont ez zavart engem is csak ahogy megláttam közel asrock árában azért gondoltam megér egy kérdést. Csak htpc-nek szeretném használni.

(#2157) GerykO válasza raidx (#2155) üzenetére


GerykO
aktív tag

Azért a HTPC-be nem árt legalább egy tuner, az kapásból egy bővítő, aztán egy w-lan is jobban érzi magát belső bővítőben. Nálam ezért van kilőve az asrock. :F
De kapásból egy bluetooth sem rossz dolog, egy távírányító, vagy bill/egérhez. Ilyen szempontból az ECS lapja nem rossz választás. De annak meg olyan hűtése van mint a gigabytenak. :( Az asus deluxe lapja már egész közel áll az elképzeléseimhez, de annak meg az ára van az ingerküszöböm felett. :(((

Más: Mondjuk én úgyis valami DVD-lejátszó, vagy házimozierősítő szerű házba akarom beköltöztetni a dolgokat, vagyis talán az Asus pro lapja jó lenne nekem. Az erősítős házban elférne a sok vinyó, bővítőkártyák is, és a szélcsatornát is könnyebb lenne kialakítani benne. A DVD lejátszós ház meg jobban illene a TV alá rá az erősítőre.
Nem tudok okos lenni. :O

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#2158) peterk


peterk
senior tag

Na, felraktam a Brazosra készített XBMC live-ot. Telepíteni akartam, és bele is futottam egy telepítő bugba. :) A CD-n néhány fájl vége lemaradt, ezért a telepítő nem találja. Gondolom az iso készítésekor a fájlok nevének a hossza túlment az iso9660 max hosszon, ezért. De könnyű javítani, akár az iso újrakészítésével, akár úgy, hogy pendrive-ról telepíti az ember. Én ez utóbbit választottam, unetbootin-el megcsináltam a telepítőt a pendrive-ra, majd a következő fájlok nevét kézzel kijavítottam:
\pool\main\l\linux\pcmcia-storage-modules-2.6.35-22-generic-di_2.6.35-22.33_amd64.u
\pool\main\l\linux\firewire-core-modules-2.6.35-22-generic-di_2.6.35-22.33_amd64.ud
\pool\main\l\linux\fs-secondary-modules-2.6.35-22-generic-di_2.6.35-22.33_amd64.ude
\pool\main\l\linux\fs-secondary-modules-2.6.35-22-virtual-di_2.6.35-22.33_amd64.ude
\pool\main\l\linux\storage-core-modules-2.6.35-22-generic-di_2.6.35-22.33_amd64.ude
\pool\main\l\linux\storage-core-modules-2.6.35-22-virtual-di_2.6.35-22.33_amd64.ude

Ezeknek a fájloknak a helyes kiterjesztése "udeb" lenne, de ahogy látszik, lemaradt a vége. Át kell írni:
\pool\main\l\linux\pcmcia-storage-modules-2.6.35-22-generic-di_2.6.35-22.33_amd64.udeb
\pool\main\l\linux\firewire-core-modules-2.6.35-22-generic-di_2.6.35-22.33_amd64.uddeb
\pool\main\l\linux\fs-secondary-modules-2.6.35-22-generic-di_2.6.35-22.33_amd64.udeb
\pool\main\l\linux\fs-secondary-modules-2.6.35-22-virtual-di_2.6.35-22.33_amd64.udeb
\pool\main\l\linux\storage-core-modules-2.6.35-22-generic-di_2.6.35-22.33_amd64.udeb
\pool\main\l\linux\storage-core-modules-2.6.35-22-virtual-di_2.6.35-22.33_amd64.ude b

Ezután már tökéletesen megy a telepítés.

(Még nem olvastam erről a bugról sehol, pedig brazossal mindenkinek bele kellett volna futnia. Ezek szerint mindenki telepítés nélkül, live disztróként használja? Szvsz ha van a gépben vinyó/ssd, akkor erősen ajánlott telepíteni, hogy ne a pendrive-ot b*sztassa a rendszer. És sokkal gyorsabb is persze így.)

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#2159) raidx


raidx
őstag

Olyan programot keresek ami audio cd-ről ISO-t hoz létre. Egy rakat dolgot próbáltam már de vagy bin/cue vagy saját formátum a végerdmény.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#2160) GerykO válasza raidx (#2159) üzenetére


GerykO
aktív tag

jetaudio?

(#2158) peterk: Köszönöm a fáradozásodat. :R Leköteleztél! :C

[ Szerkesztve ]

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#2161) raidx válasza GerykO (#2160) üzenetére


raidx
őstag

Sajnos az sem ment ISO-ba.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#2162) Empire válasza peterk (#2158) üzenetére


Empire
tag

Hmm, érdekes. Én sem futottam bele. Felraktam a K3b-t, avval írtam ki.

(#2163) canniball válasza raidx (#2159) üzenetére


canniball
nagyúr

Mintha Nero tudná.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2164) mszl válasza bozsozso (#2132) üzenetére


mszl
aktív tag

Szia!

Én a venti dolgot így oldottam meg.
Igaz azóta visszaköltözött a házba az eredeti Gigabyte Atom D525.

[ Szerkesztve ]

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#2165) mszl válasza gyiku (#2122) üzenetére


mszl
aktív tag

Szia!

Amúgy mi bajod egy pár jó so-dimm-el??

És a 4 cm-es sem volt hangos igaz még csak 1 hetet ment.

[ Szerkesztve ]

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#2166) canniball válasza mszl (#2165) üzenetére


canniball
nagyúr

Gondolom az ára... És neked mi volt a gondod Brazos-szal?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2167) zsolt501 válasza Empire (#2148) üzenetére


zsolt501
nagyúr

A baj hogy a céges partnereknek is el kell érniük a gépet és erre nem az igazi a WinSCP mert már próbáltuk és bizonyos fájlokkal meggyűlik a baja főleg ha egyedi karaktereket is tartalmaz a fájl, szóval ezért is kell az FTP szerver no meg azért mert egyszerűbb menedzselni.
Szóval valamit ki kell erre találni mert az ssh nem működik minden esetben jól, egyébként jó dolog az ssh szoktam is használni, de sajna szívtam is már vele párszor.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#2168) Empire válasza zsolt501 (#2167) üzenetére


Empire
tag

Nem tudom, windows alapokon nem sok tapasztalatom van az ssh-val kapcsolatban. Az FTP sem gáz, én a pure-ftpd csomagot használom kis mysql támogatással. Ezt is összeszedem majd hamarosan.
Nagyjából elkészültem az rtorrent + rtgui párossal. Még lehetnek benne hibák, de elfogytak a gépeim, ahol tovább tudnék tesztelni. :D Majd valamikor dobok még fel virtuális gépet, hogy azon tudjam tovább csiszolni a dolgokat.

Egyelőre az előzetes itt

Várom a visszajelzéseket, hibajavításokat!

[ Szerkesztve ]

(#2169) Petyb00


Petyb00
aktív tag

Sziasztok!
AMD Fusion E-350-ről szeretnék véleményeket bekérni, ki mire használja mennyire van megelégedve vele.
Mert nekem is van egy, de az 330-as atom erősebb volt nála, véleményem szerint.
1080P-ben hajtom a TV-t vele, de ha böngészek neten, beszaggatnak az oldalak, HD filmet sajnos nem tudok VLC-vel nézni, mert beszaggat, de lehet csak valamit nem állítottam be. (valaki megmutathatná mit tegyek hogy ne a procit akarja használni)
Köszönöm a válaszokat előre is.
Ha lehet privátba írjatok, köszönöm.

(#2170) HeavyToys


HeavyToys
senior tag

Sziasztok!

A napokban figyeltem fel rá, hogy ha Torrentezek (Utorrent 2.21), akkor a gép sokkal lassabban reagál az utasításokra, aztán elindítottam a feladatkezelőt és láttam, hogy 90-100% között mozog a CPU terhelés, mikor leállítom a torrentet, visszaesik 8-11% körülire. Van valakinek ötlete, hogy ez mitől lehet? Win7 Home Professionalt használok, Eset Smart Security-vel.

(#2171) peterk válasza Petyb00 (#2169) üzenetére


peterk
senior tag

Biztos, hogy valami szoftveres bibi. Én is win7-el kezdtem, feltelepítettem minden drivert a hozzá adott telepítőről, majd telepítettem egy latest directx9-et is (ez kell a hd gyorsításhoz). Majd ffdshow telepítés, dxva dekóder engedélyezése, és minden HD film 10-25%-os terheléssel megy.

Egyébként az XBMC live is tökéletesen megy rajta (Asrock E350M1-em van). Az említett, barozra tuningolt verziót telepítettem, és egy MCE kompatibilis USB-s távot használok hozzá. Minden tökéletesen megy, még a ki/bekap is megy a távval. (Pontosabban standby-ba küldés, mert az gyorsabb.)

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#2172) raidx válasza HeavyToys (#2170) üzenetére


raidx
őstag

Nagy valószínűséggel az uTorrent nincs jól beállítva! Olyankor képes megenni a gép szabad erőforrásait. Kicsit vissza kell fogni a le/fel sebességet és szálakat.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#2173) raidx válasza canniball (#2163) üzenetére


raidx
őstag

A régi tudta NRG-be de azt már könnyű volt ISO-ra varázsolni. Sajnos az már nem települ Win 7-re. A mai monstrumokat nem ismerem. Állítólag van valami lájt verzió, ha rátalálok megnézem az tudja e? Vagy azt is kiherélték belőle.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#2174) HeavyToys válasza raidx (#2172) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Teljesen alap beállításokat használok, 1 torrent letöltése esetén is megeszi az erőforrásokat. A net egyébként N-es Wifi hálózattal kapcsolódik, lehet ez a ludas? Milyen beállítást kéne még visszafogni?

(#2175) mszl válasza canniball (#2166) üzenetére


mszl
aktív tag

Hát csak néhány napig ment nálam, egyenlőre nem nyerte el a tetszésemet az x86 magok teljesítménye, mert a videó lejátszás mellett érezhetően lassabb a D525-nél.
DE nem írtam le csak várok még egy kicsit hátha lesz karácsonyra valami újítás ezen a téren, mert az intel tervei szerint nem lesz nagy változás az atomhoz társított GPU-n.

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#2176) raidx válasza HeavyToys (#2174) üzenetére


raidx
őstag

Itt találsz leírást a beállításhoz: [link]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#2177) peterk válasza peterk (#2171) üzenetére


peterk
senior tag

Hmmm, nem kéne éjszaka postolnom... Baroz=brazos, bekap=bekapcs.

(Akinek nem megy jól a DXVA, az tényleg megpróbálhatja ffdshow-val, mert a windows7 beépített h264/avc dekódere nem az igazi.)

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#2178) raidx válasza peterk (#2177) üzenetére


raidx
őstag

Én a kimondottan Windows 7 alá készített Shark pakkot használom, már készült hozzá 64 bites kiegészítő is. Bár anélkül sem volt gondom a lejátszással.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#2179) csibor


csibor
őstag

Picit láma kérdés, a E350 hogy viszonyul a AMD Turion Neo II K625-hoz ?

(#2180) stratova válasza csibor (#2179) üzenetére


stratova
veterán

Neo II K625 teljesítményének 75-80% lehet az e-350-é.
Passmark: 943 vs 739 pont (a többit a notebookcheck linkeken megnézheted). Puszta számok alapján.

(#2181) peterk


peterk
senior tag

Újabb teszt eredmények a brazosra fordított XBMC live-al: A hardveres gyorsítás megy a high profile 5.1-es videókkal is, ha ref. frame nem lépi túl a 12-t. Egyedül a killa sample-t találtam ami ilyen (16 ref frame), illetve a filmgyűjteményemben egy ősrégi HDTV rip volt még ilyen. Ezeket is lejátssza, de a kép kockásodik. HW gyorsítás nélkül a killa sample persze akad, de a HDTV ripemet lejátszotta szépen. Egyébként, ha az encode szabványon belül van, akkor lényegében minden bitate-et lejátszik, a birds.mkv-t próbáltam, és a 90MB/s-es verziót is könnyedén lenyomta. Ez több, mint kétszerese a bluray szabvány maximális bitrate-ének, szóval szvsz aki nem killa sample-t akar tesztelni, annak már most egy tökéletes lejátszó, nem fog olyan HD filmet/sorozatot találni manapság, amit ne vinne.

(u.i.: Az XBMC youtube pluginje is viszi a HD anyagokat.)

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#2182) gyiku válasza mszl (#2165) üzenetére


gyiku
nagyúr

mit csinalsz vele ha elavul/megunod?

hüllő

(#2183) zotyesz66


zotyesz66
őstag

No most már tényleg be lett üzemelve a gépezet. Párom használja irodai munkára plusz multimédia, ami főleg TV nézést jelent. Kérdeztem, nem tűnik neki annyival lassabbnak ezeken a területeken, mint a kiváltott Athlon II 250. Az USB TV tuner (Leadtek DTV Dongle H) a hozzá tartozó szoftverrel 25-30 %-ra terheli a procit, emellett úgy tűnik, lehet dolgozni. Két monitort hajt meg; egy Dell 1905-öt és egy Samsung 2494HM-et. Ez utóbbival van egy kis gondom, HDMI-n keresztül szerettem volna, de valami ocsmány a kép úgy. DVI-n keresztül tökéletes, de a DVI-t a Dellnek szántam volna, így viszont annak D-Sub-on kell mennie. Próbáltam a Samsung monitort másik géppel is, ott valamivel jobb a helyzet, de korántsem az igazi. Ez a monitor hibája vagy valami beállítási hiányosság? A kábel nem hiszem, hogy rossz lenne; egy 2500 Ft-os Belkin kábelt vettem.
A múltkori gondom a killa sample lejátszásával hát az érdekes. Megy a DXVA, kiírja alul, a proci terhelés 27-28%, de a lejátszás akadozik.

(#2184) canniball válasza raidx (#2173) üzenetére


canniball
nagyúr

Én is még a régi gépen használom a régi Nerot, ráadásul ezek szerint rosszul emlékeztem és nem tud iso-t. :B
Akkor ennél jobbat nem tudok, esetleg nézz be ide.

mszl!
Tényleg különleges eset vagy. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2185) raidx válasza zotyesz66 (#2183) üzenetére


raidx
őstag

Próbáld máshonnan letölteni. Nekem is volt olyan letöltésem amikor pár másodperc után megfagyott teljesen a lejátszó. Akár mivel is próbáltam lejátszani.
Ez például működik nálam: [link]

@canniball
Régen is csak NRG-be mentett audio cdt a Nero, de azt át lehetett konvertálni ISO-ba. Most nem sikerül semmi formátumot ISO-ba átkonvertálni. A Bin/Cue az megy mindnél. Lehet, a mai Audio CD-k eltérnek a régiektől? Már olyan progit is próbáltam ami a védelmet is megkerüli de ott is Bin/Cue lehet a végeredmény vagy saját formátuma amit csak ő tud kiírni.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#2186) stratova válasza raidx (#2185) üzenetére


stratova
veterán

Megpróbálhatod még az Imgburn-t ingyenes van belőle hordozható tud iso-t is, de valamiért Audio-hoz ez is a bin-cue-t javasolja de már nem emlékszem az indoklásra.

(#2187) peterk válasza stratova (#2186) üzenetére


peterk
senior tag

Az imgburn sima egy session-ös audio lemezeknél (99.9% ilyen) ugyanazt a formátumoz használja bin és iso-nak is, szóval nyugodtan átnevezheti iso-ra és eldobhatja a cue-t.

(Az audio-nál azért javasolja sok progi a bin/cue-t, mert lehet úgy is rippelni, hogy a trackek direkt elérhetőek/lejátszhatóak a cue infó alapján - már amelyik player kezeli a cue/bin formátumot persze.)

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#2188) Keresztapper válasza GerykO (#2149) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Okostelefonos távoli elérésre Android alatt ajánlom figyelmetekbe a transdroid-ot. Kiválóan lehet vele kezelni a transmissiont, de lényegében az összes ismertebb klienst. Én a transmissiont használom, mert szerintem ez a legkevésbé erőforrás igényes.

A transdroid-ban van rss támogatás is, kezeli a kvótákat, figyelmeztet, ha elkészült egy-egy torrent stb... És ingyenes! :)

Ez is a 9091-es porton csatlakozik, így azt ki kell nyitni a tűzfalon.

[ Szerkesztve ]

http://palscoffeetech.com/

(#2189) stratova válasza peterk (#2187) üzenetére


stratova
veterán

Tényleg ilyesmit írt csak már nem emlékeztem (szeretem, hogy elég jó visszajelzése a programnak). Köszi a kiigazítást.

(#2190) bozsozso


bozsozso
őstag

Mi az a legalacsonyabb ház amibe még ésszerű egy ilyen lapot beletenni? Valószínű a gyári hűtő le lenne szedve és egy 12cm-es halk rendszerhűtőtt tennék bele.

Asrock E350M1

Bár az is elég ha valaki megmondja milyen magas a lap legmagasabb pontja.

(#2191) zodo válasza canniball (#2166) üzenetére


zodo
nagyúr

Ára, miért?
Nincs nagy különbség a normál memóriákkal szemben pláne ha jó helyen veszed.

(#2182) gyiku

Szerintem vesz egy ilyet: ASUS M4A88T-I Deluxe

Más:

Asrock sFT1 Fusion E350M1 vagy /USB3-on elfut, normális minőségben pl. rFactor
1680x1050-en, közepes grafikai részletesség mellett?

(#2192) peterk válasza bozsozso (#2190) üzenetére


peterk
senior tag

Attól függ, milyen konfigot akarsz köré építeni. Akarsz-e külön videokártyát, esetleg más PCI kártyát betenni, hány vinyót, akarsz-e dvd olvasót, stb.

[ Szerkesztve ]

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#2193) bozsozso válasza peterk (#2192) üzenetére


bozsozso
őstag

Külön kártyát nem teszek bele.DVD meghajtó igen winchester egyenlőre 1 de idővel szerintem majd az is ki fog költözni belőle

(#2194) gyiku


gyiku
nagyúr

dvi+hdmi-n viszi a 2 fullhd monitort az E350?

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#2195) Keresztapper válasza gyiku (#2194) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Hova? :)

http://palscoffeetech.com/

(#2196) zotyesz66 válasza gyiku (#2194) üzenetére


zotyesz66
őstag

Azt nem tudom, de nálunk 1 full HD-t és egy 1280x1024-est simán.

(#2197) adorjant válasza gyiku (#2194) üzenetére


adorjant
senior tag

Miért ne vinné? :)

(#2198) zotyesz66 válasza zotyesz66 (#2183) üzenetére


zotyesz66
őstag

A képminőségre meglett a megoldás; a monitor menüjében a bemeneteknél kellett kikapcsolni az AV mode-ot. Most tökéletes.

(#2199) raidx válasza gyiku (#2194) üzenetére


raidx
őstag

Idézet a Manual-ból:

"D-Sub, DVI-D and HDMI monitors cannot be enabled at the same time.
You can only choose the combination: DVI-D + HDMI, DVI-D + D-Sub,
or HDMI + D-Sub."

Követelmény a VGA Driver feltelepítése (nem a Windowsé)!

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#2200) peterk válasza raidx (#2199) üzenetére


peterk
senior tag

Ennél hülyébben elég nehéz lett volna megfogalmazniuk. :)

(A dual monitor support a nevében hordozza, hogy dual és nem triple, a dualt pedig minden kombinációban tudja, így tulajdonképpen az egész bekezdés felesleges. ;))

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD Brazos (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.