Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD Brazos (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#12001) szabi__memo válasza Kurosava (#11996) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Március

(#12002) st6969


st6969
őstag

Üdv,
egy ilyen házban lakik egy Asrock E350M1 alaplap, egy 3,5" winchester és egy 1 slim ODD.
2 kérdésem lenne:
- cserélt-e már valaki prociventit? Milyet vegyek, ami csendes, és egyszerűen be tudom tenni a helyére? A gyárinak megjött a zaja (nem kevés...)

- a házban lévő táp ventije is hangos. Ezt ki szeretném cserélni. Tudnátok javasolni erre megoldást? Lehet, hogy a tápot kéne egy paneltápra vagy pico PSU-ra cserélni. Aki tud, kérem linkeljen be ehhez való halk táp ventit, vagy picoPSU-t, ami elbírja a konfigot és különösebb fúrás, faragás nélkül rögzíthető.
Végső esetben egy új házat, amiben eleve paneltáp van (kicsi, fekvő, lehetőleg a hosszanti oldalán legyen a CD meghajtó ajtaja).
Előre is köszönöm

(#12003) bigdady válasza st6969 (#12002) üzenetére


bigdady
nagyúr

En mini kaze-ra csereltem a gyari cpu ventit, ajanlom.

[ Szerkesztve ]

(#12004) syler123 válasza st6969 (#12002) üzenetére


syler123
veterán

Hali!

Ha 4cm-est akarsz, akkor ezt javaslom. Ezt csak a gyári helyére felteszed és csókolom. Az xm2-ben több kakaó van, inkább azt ajánlom.

8cm-esben én most vettem egy Coolink Swif 2801-et. Ez szerintem nagyon jó, hűvösebben tartja a procit. Átka hogy 1 csavarral tudod rögzíteni. Úgy is megáll egyébként, máshogy normálisan nem tudtam rögzíteni, mert ha több irányból húzta gyorskötöző, akkor elhúzta a bordát. Nagyon bénán van megcsinálva, hogy csak két rögzítő fogja a bordát, simán mozog a proci tetején, rettentő gagyi.

(#12005) Kurosava


Kurosava
csendes tag

Sziasztok!

E350 APU + 4Gb 1333Mhz (single chanel) konfigot használok.
Hogyan érhetem el, hogy a 1080p tartalmak ne szaggassanak MPC n vagy BS player alatt?
Régebben, egy másik gépen sikerült elérnem....
Ill. mennyit gyorsítana a rendszeren ha 4Gb memóriát dual chanel ben használnék?
A válaszokat előre is köszönöm! :R

(#12006) bigdady válasza Kurosava (#12005) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nekem is igy van es nem szaggat. Hasznalj xbmc-t. Ha az viszi akkor mphc nincs jol beallitva

[ Szerkesztve ]

(#12007) prmcsk válasza Kurosava (#12005) üzenetére


prmcsk
addikt

Fura.

Brazos simán megy így. Nem akad ott össze senki, senkivel ?Én is MPC-t használok és soha nem döcögött még.
Nálam víruscsaló nincs (soha nem is volt). Winfos frissítés állandó kikapcs. Én döntöm el mit és mikor.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#12008) Kurosava válasza prmcsk (#12007) üzenetére


Kurosava
csendes tag

A frissítések nálam is kilőve.
Anno ajánlott valaki beállításokat a MPC alatt és gond egy száll se volt.... :(

(#12009) Kurosava


Kurosava
csendes tag

Annyi lenne még, hogy 1080p ben fut a win7 x64. Néha vannak lagok, ill a böngésző se a leggyorsabb. Lehet ez a felbontás sok lenne és vissza kéne venni 768pre ? :P

(#12010) Kurosava válasza Kurosava (#12009) üzenetére


Kurosava
csendes tag

Lejjebb vettem a felbontást, így is szaggat...

(#12011) prmcsk válasza Kurosava (#12010) üzenetére


prmcsk
addikt

Most érzékelem, neked 64bited van. Biztos, hogy a MPC is 64bites ?

Ilyen volt nálam is a saját htpc-m telepítése után. Én nem sz@roztam vele, mert amire nekem kell a gép, arra tökéletes a 32bit Win is. Ledúrtam feltettem a WinXP-t/32bittel, hozzá az MPC-t és megy mint állat.

Én persze nem vagyok az a fajta aki kielégülést érez , ha mindig a legújabb OS. van a gépén, függetlenül attól, hogy szüksége van e rá, vagy nem... :DDD

Én akkor váltok általában OS.-t, ha nagyon fos(Vindóz Pista), vagy ha rá kényszerít a "Bili fiú".

[ Szerkesztve ]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#12012) Kurosava válasza prmcsk (#12011) üzenetére


Kurosava
csendes tag

konkrétan x64 re kerestem rá. Az van fent :)

(#12013) canniball válasza Kurosava (#12005) üzenetére


canniball
nagyúr

Ott valami bekavar, én miután telepítettem az x64w7-t dobtam rá egy Catalystot meg egy XBMC-t és pipecül működik.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12014) bigdady válasza Kurosava (#12012) üzenetére


bigdady
nagyúr

Mondom xbmc t probald. Ha az nem szaggat akkor nem a gep az ok.

(#12015) raidx válasza canniball (#12013) üzenetére


raidx
őstag

Régen az MPC-HC beállítások, szűrőknél volt olyan lehetőség hogy valami teszt kikapcsolható volt az megszüntette az akadást. A jelenlegi verzióba már nem találom a lehetőséget.
Ha jól emlékszem iMaverick fórumtárs le is írta anno a lépéseket itt a fórumba, de lehet, mar_tin volt a tettes.

Igen mar_tin volt: http://prohardver.hu/tema/amd_brazos_klub/hsz_1951-1951.html

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#12016) prmcsk


prmcsk
addikt

Egy alternatíva a gyári brazos hűtés kiváltására. Remélem van annyira "egyedi" a felfogatása, hogy bekerülhessen ide. Fél óra alatt meg volt. :D

Az eredeti.

A bele kerülő zalman 80x80x15mm és a felfogatása, együtt.

Ugyanez közelebbről.

Ventilátor és "ram".

A zalman típusa. Ezen most 100Ohm van, de játszhatunk a fordulattal kb. 50Ohm-ig.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#12017) Kurosava válasza bigdady (#12014) üzenetére


Kurosava
csendes tag

xbmc alatt csak a kurzor laggol de a videó (1080p) gyönyörű szépen fut.
Már csak a böngészési lag zavaró :(

(#12018) bigdady válasza Kurosava (#12017) üzenetére


bigdady
nagyúr

Az meg flash player lehet. Probalj crome-ot.

(#12019) Kurosava válasza bigdady (#12018) üzenetére


Kurosava
csendes tag

chrome ot használok. Telepítve van shockwave és adobe flash, melyiket engedélyezzem?

(#12020) bigdady válasza Kurosava (#12019) üzenetére


bigdady
nagyúr

Miert van letiltva?

(#12021) Kurosava válasza bigdady (#12020) üzenetére


Kurosava
csendes tag

Fogalmam sincs. :) Öcsém gépe....
Ill. régebben azt olvastam, nem mindegy melyik megy ill. a 2 üti egymást ha aktívak.
Igaz ez?

(#12022) raidx válasza Kurosava (#12021) üzenetére


raidx
őstag

Nem tapasztaltam. Van egy progi ami a shockwave playert igényli a böngésző meg az adobe cuccost.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#12023) iMaverick válasza prmcsk (#12016) üzenetére


iMaverick
addikt

Ha én "kartonos" szélcsatornámat elbírta a topic, a tieddel mi lenne a baj? ;]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#12024) radi8tor válasza prmcsk (#12016) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az a venti tartó nagyon baba! :DDD

⭐ Stella

(#12025) syler123 válasza radi8tor (#12024) üzenetére


syler123
veterán

Kegyetlen :D Mondjuk engem érdekelne hol kapott ilyen memória méretű faragott valamit, vagy mi ez, ami illik a foglalatba vagy ő vágta méretre. Ötletes az biztos.

[ Szerkesztve ]

(#12026) prmcsk válasza syler123 (#12025) üzenetére


prmcsk
addikt

Ezt egy nagyobb próbanyákból magam faragtam. A ram kontúrt le kell másolni, ki kell vágni, megreszelni, ahol kell. A "mű ram" aljáról le kell csiszolni a rezet, hogy a lapon a lábakat ne zárhassa rövidre, kicsit "ékesre" csiszolni és ennyi...

Szerintem százszor normálisabb megoldás, mint a gyors kötöző és egyéb gány...Ráadásul egy pillanat alatt kivehető, szerviz, vagy takarítás esetén és nagyon stabil.

[ Szerkesztve ]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#12027) Paci. válasza iMaverick (#12023) üzenetére


Paci.
tag

Hát már hogyne bírná el ;)

Vétkezz csak, gyónni ráérsz...

(#12028) Yodafon


Yodafon
senior tag

E350-t meddig lehet (lehet egyáltlaán?) underclock-olni hogy a HD filmeket még elbírja? A cél a fogyasztás mégjobban lecsökkentése :DD

I'm gangsta!

(#12029) syler123 válasza Yodafon (#12028) üzenetére


syler123
veterán

Brazos tweaker. Szedd le, az oldalán vannak az optimális értékek. A proci hűvösebb lesz, gondolom egyuttal kevesebbet is fogyaszt. Órajelet ne vedd le. 800-ra úgyis leveszi magát. De most komolyan a filmlejátszáshoz miért kellene csökkenteni az órajelet, amikor film alatt fogyaszt 30 wattot? Vagy 24 órában filmezel?

[ Szerkesztve ]

(#12030) Yodafon válasza syler123 (#12029) üzenetére


Yodafon
senior tag

Köszi! Megnézem :)
De most komolyan a filmlejátszáshoz miért kellene csökkenteni az órajelet, amikor film alatt fogyaszt 30 wattot?
Mert a 30 Watt se rossz de a 20 watt még jobb :K

I'm gangsta!

(#12031) st6969 válasza syler123 (#12004) üzenetére


st6969
őstag

Ez jo, koszi! Esetleg a tap kivaltasara valaki?

(#12032) raidx válasza st6969 (#12031) üzenetére


raidx
őstag

Itt nézelődjél: http://www.wireless-bolt.hu/23277-mini-atx-tapegyseg

A Picopsu-t csak fel kell helyezni a tápcsatlakozóra és kész. Semmi külön rögzítést nem igényel.

Egy 90 wattos elégnek tűnik de ha tartalékot is akarsz vegyél 120-ast. Nekem egy 120-as wide van mert azt tudtam anno olcsón megvenni. 4 G ram, 2*1 T-s HDD és 1 ODD az állandó. Ehhez elég lett volna 90-es de csak 120-as volt olcsón.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#12034) zsola32


zsola32
őstag

sziasztok
használ e valaki PCI sata bővítőkártyát, asrock e350m1 lappal?
tapasztalatotokra lennék kíváncsi, működik e rendersen...

(#12035) canniball válasza zsola32 (#12034) üzenetére


canniball
nagyúr

Nincs rajta PCI foglalat, csak PCIe.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12036) zsola32 válasza canniball (#12035) üzenetére


zsola32
őstag

és van szerinted hozzá való kártya?

(#12037) canniball válasza zsola32 (#12036) üzenetére


canniball
nagyúr

Van.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12038) zsola32 válasza canniball (#12037) üzenetére


zsola32
őstag

köszönöm szépen

(#12039) longwild


longwild
aktív tag

Sziasztok!

Új vagyok a htpc témakörben, azonban egyre inkabb szükségem van egyre :)

Mi a véleményetek a foxconn, zotac brazos rendszereirol?
Wifin keresztüli fullhd Filmek lejátszására melyik brazos lehet mar megfelelő?

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#12040) iMaverick válasza longwild (#12039) üzenetére


iMaverick
addikt

A Brazos mint gép tökéletesen viszi a fullHD-t. (Mondjuk azt nem tudom, az általad említett "instant" gépekbe melyik fajta Brazos APU van bepattintva!) Itt többünknek van az egyik "csúcs" Brazos (E350) és teljesen korrekt a film lejátszás.

A wifi már más tészta! N-es szabványról beszélünk? (Ha igen, és a routertől sem lesz "kilométerekre" a masina, akkor nem hiszem, hogy baj lesz.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#12041) longwild válasza iMaverick (#12040) üzenetére


longwild
aktív tag

A wifi router oldalon G és kb 4m a távolság, fal nélkül.

E350 is van, de láttam E1-1200 és E2-1800 megjelöléseket is. Mi a különbség?

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#12042) Yodafon


Yodafon
senior tag

Na megjött az én Brazosom is elméletileg :D Kíváncsi leszek mit tud a kicsike. Ez lesz benne:
1. ASRock E350M1 alaplap , 1db, nettó 14.008 Ft, bruttó 17.790 Ft
2. 1GB 1333MHz DDR3 Notebook RAM Kingmax , 2db, nettó 1.961 Ft, bruttó 2.490 Ft
3. LC Power Case-1320MI Mini-ITX ház 75W , 1db, nettó 10..780 Ft, bruttó 13.690 Ft

I'm gangsta!

(#12043) canniball válasza Yodafon (#12042) üzenetére


canniball
nagyúr

De hogy rakod bele a notebook RAM-ot? :F

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12044) Yodafon válasza canniball (#12043) üzenetére


Yodafon
senior tag

Elkúrtam... :O

I'm gangsta!

(#12045) raidx válasza Yodafon (#12044) üzenetére


raidx
őstag

El! de ne 1 Gb legyen az utód hanem 2-4 Gb. Jobban szereti a mocsok Win7, ha van neki bőven amiből garázdálkodhat.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#12046) Yodafon válasza raidx (#12045) üzenetére


Yodafon
senior tag

Annyi volt eredetileg is: 2* 1 GB. De szerencsére ma 8-ig van nyitva az Aqua ráadásul az átvevő ponttól egy Dunányira szóval azért nincs nagy para. :) így benézni... :W

I'm gangsta!

(#12047) canniball válasza Yodafon (#12046) üzenetére


canniball
nagyúr

Ne 2x1, hanem 1x2GB legyen.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12048) iMaverick válasza longwild (#12041) üzenetére


iMaverick
addikt

Akkor talán elég lesz, de lehet nem úszod meg a LAN-t, vagy a cserét "N"-re... (TP-Link N-es router 5000Ft... Wifi stick sem milliós tétel. Viszont a legsz@r@bb LAN is 100-as hálózat manapság, ahhoz max. egy patch kábel kell, de az meg talán akad is odahaza és ingyé van.

Asztali oldalon az E350-E450-től eltérőt nem fogsz tudni venni (jelenleg). Az a két másik fajta laptopokhoz van árusítva, nem hinném, hogy desktop gépben meg lehet venni őket...

(#12047) canniball: Helyes a bőgés! ;] Annó én is megszívattam magamat a 2x2GB Kingston-nal. (Ugye hülye gyerek nem olvasott utána, hogy a Brazos single chanel-ben kezeli a memókat...)

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#12049) Yodafon válasza canniball (#12047) üzenetére


Yodafon
senior tag

Számít? Az a +/- 1-2 watt fogyasztás nem izgat, single-channelre meg már lélekben felkészültem :D Vagy lassabb lesz tőle?

I'm gangsta!

(#12050) canniball válasza Yodafon (#12049) üzenetére


canniball
nagyúr

Később ha úgy döntenél egyszerűbb a bővítés ha szabad egy slot. ;)

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD Brazos (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.