Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD Brazos (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2801) mr_ricsi


mr_ricsi
veterán

Standby-ból (suspend to RAM) 20mp alatt éled fel az XP. Lehetne ezt valahogy gyorsítani?

(Asrock E350)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#2802) Tomix24 válasza mr_ricsi (#2801) üzenetére


Tomix24
addikt

Vegyél ssd-t

(#2803) mr_ricsi válasza Tomix24 (#2802) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Az mennyiben gyorsítja a RAM-ból éledést :F

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#2804) canniball válasza mr_ricsi (#2801) üzenetére


canniball
nagyúr

Az nagyon nem kóser, igaz W7-t használok (és ha már szóba került SSD-t) de egy-két másodperc alatt visszajön S3-ból.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2805) Tomix24 válasza mr_ricsi (#2803) üzenetére


Tomix24
addikt

:DDD Csak vicceltem.

(#2806) raidx válasza Tomix24 (#2805) üzenetére


raidx
őstag

Van benne némi igazságod, mert a hardver nagy részét újra kell neki éleszteni és az HDD-ről megy. Amúgy SSD és Windows 7.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#2807) mr_ricsi válasza raidx (#2806) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"a hardver nagy részét újra kell neki éleszteni és az HDD-ről megy"
Akkor erről kérnék egy bővebb magyarázatot.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#2808) mr_ricsi válasza canniball (#2804) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Az nagyon nem kóser, igaz W7-t használok (és ha már szóba került SSD-t) de egy-két másodperc alatt visszajön S3-ból."

3-4 mp, amíg a HDD felpörög, akkor nálam lennie kellene 5-6 mp-nek, amivel teljesen ki is tudnék békülni.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#2809) raidx válasza mr_ricsi (#2808) üzenetére


raidx
őstag

Mivel az XP még BIOS alapokon nyugszik, így lefut egy BIOS teszt mint bekapcsoláskor és annak eredményét megkapva kezdi az XP a hardverek újratesztelését és élesztését. A driverek többsége HDD-ről töltődik be (itt előny az SSD). A Windows 7 már együtt működik a BIOST leváltó UEFI rendszerrel. Itt nincs külön külön hardverkeresés és tesztelés. Teljesen más szisztéma szerint kezelődnek a hardverek (nincs előzetes BIOS keresés és teszt). Szintén előny az SSD hisz a driverek többségét itt is újra be kell tölteni aminek listáját készen találja az UEFI miatt.

Tömören, Induláskor lefut egy BIOS program ami megkeresi a csatlakoztatott hardverelemeket és teszteli azok működésképességét. Végezvén egy kódot átadva a Windowsnak (hiba van/nincs) a Win elölről kezdi az egész keresést, tesztelést majd utánna a hardverillesztők futtatását. UEFI és Win 7 esetén ezek elmaradnak. Win 7 megkapja a HW listát és indul a driverek betöltése (már amihez S3 esetén ismét kell! Ez nem XP)

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#2810) gallus válasza raidx (#2809) üzenetére


gallus
aktív tag

Már éppen meg akartam kérdezni, hogy miért mindig a win7 a favorit,
nekem az XP is megfelelt...
Hát éppen itt egy példa rá. :R

Asrock E350: van egy driverpack a cd-n.
Valaki azt írta itt hogy neki jobban működik, mint egyesével.
Érdemes azzal próbálkozni még akkor is ha nem használok belőle mindent,
Vagy leszedegetem utána a nem használt programokat?!

És így nem off. :) köszi.

(#2811) ló úr válasza gallus (#2810) üzenetére


ló úr
őstag

Én abból csak a LAN drivert raktam fel,más nem kell,az is csak azért,mert a win7 nem teszi fel a LANkarit.

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#2812) raidx válasza gallus (#2810) üzenetére


raidx
őstag

Amennyiben nem igazán érted a telepítést akkor célszerű a pakkot használni (úgymond, bolondbiztos).

Ha nagyjából tudod, mit csinálsz, célszerűbb a gyártó oldaláról leszedni a legfrissebb drivereket és csak azokat telepíteni amik tényleg kellenek.

Utólag nehéz a sok megmaradt szemetet eltakarítani.

Az XP a maga idejébe egy jó rendszer volt viszont eljárt felette az idő. Azóta a hardverek is hatalmas fejlődésen mentek keresztül amit az XP nem vagy csak részben tud kihasználni.

A mai alaplapok és egyéb hardverelemek már inkább a Windows 7 x64-et szeretik. Ott tudják megmutatni, mit is tudnak. Ha nem lenne ez a tablet mizéria, a következő Windows verzió nagy valószínűséggel már nem támogatná az x86-os rendszereket. Szerver fronton már a 2008 SP2 csak x64-en fut. De a Home Server is az x64-et igényli.

Igen! A Lan drívert a pakkból kell felrakni, hogy legyen neted.

Érdekes, minden MiniITX lapomnál így volt! Pedig mind Realtek csipet használ.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#2813) mr_ricsi válasza raidx (#2809) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"A driverek többsége HDD-ről töltődik be (itt előny az SSD"
A driverek a memóriában vannak, és ha élesztéskor nincs új hardver, akkor milyen drivert kellene betölteni?

Az UEFIben kikapcsoltam, hogy kérjen az eszközök feléledéséről visszajelzést. Így 15 mp-es feléledésnél tartok. De ez alá nem tudok menni. Szerintem ezt az UEFI okozza, mert egy hagyományos BIOSos gép XP-vel 8-9 mp, W7-tel 2-4 mp (nem igazán sikerült megmérnem) alatt éledt, ugyanolyan vinyóval, mint ami az E350-es alaplapra csatlakozik.
Tehát nem a HDD a korlátozó tényező. (A HDD legfeljebb annyiban befolyásol, amennyiben a felpörgését meg kell várnom. Lehet, hogy SSD-vel 1 mp alatt éledne az XP, de a HDD-s 3-4mp-et bőven el tudom(tudnám) viselni, mert a NAS-om is így viselkedik.
Nekiugrok, és megnézem, hogy W7 alatt mit produkál az E350.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#2814) mr_ricsi válasza gallus (#2810) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Valaki azt írta itt hogy neki jobban működik, mint egyesével."
Az AMD-től kész katasztrófa minden szükséges dolgot összeszedegetni, míg a LAN eredeti Realtekes XP drivere pedig nem működött. Feltelepült, de nem érzékelte a bedugott UTP kábelt. Már majdnem visszavittem a lapot LAN hibával, amikor eszembe jutott, hogy ha valami nem műxik, akkor meg kell próbálni a CD-s drivert, és azzal sikerült is működésre bírni.

[ Szerkesztve ]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#2815) Skynet258


Skynet258
veterán

Ma megjött az Ebay-en rendelt HP infra vevő, Logitech Harmony-val lőttem össze, baromi jól működik, minden ahogy elképzeltem, és csak egy órát szöszöltem vele. 14 dolcsit ez így bőven megért nekem, végre megint "1 irányító van mind felett"... :C

Oh, és van az adapter.hu-hoz (ViaLan házat, paneltápot vettem ott) 1000-Ft-os kuponom, ha meghaladja a vásárlás értéke az 5k-t, akkor lehet beváltani. Ha valaki most készül náluk házat venni, akkor keressen meg privátban, küldöm a kódot (de csak komoly szándékkal keressetek, ne menjen kárba a kód). ;)

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#2816) Gbi82


Gbi82
tag

Üdv mindenkinek. Pár szóban leirnám tapasztalataimat az új netbookommal kapcsolatban.
1 napja váltottam Brazosra ,egy Atom N450-es Packard Bell netbookról, egy Asus Eee pc 1015B-re c-30-as procival, 2Gb rammal megtámogatva.
Az atomos gépen egy xp oprendszert használtam ,ami tökéletesen és villámgyorsan működött, próba kedvéért megnyitottam kb 20 oldalt a firefoxban, lassulás, ekkor sem volt tapasztalható, memória használata pedig nem ment ekkor sem 800Mb fölé.

Gyakorlatilag az összes régebbi játék tökéletesen futott rajta, pl: Dungeon Keeper 2, Starcraft, Red Alert, Star Trek Voyager, Avp 1,2, stb...
Katiintásokra azonnal reagált a rendszer, filmeket azonnal inditotta, weboldalakat villámgyorsan megjelenitette, egyszóval tökéletesen, és gyorsan működött.
Mivel azonban lehetőségem volt olcsón váltani és mivel jókat olastam a Brazos platformról úgy döntöttem meglépem a dolgot.

Sajnos azt kell mondjam ,nagyon rosszul döntöttem. Gyakorlatilag a fent felsorolt pozitivumnok mind elvesztek, mivel Xp driver nincs az Asus géphez, ezért felraktam rá egy W7 Ultimate-t és sajnos a C-30 1,2 Gh-es proci elég nehezen birkózik meg a feladatokkal, hiába a 1+1 Gb memória.
A játékok egyike sem fut rendesen, vagy el sem indul, vagy texturahibákkal van tele.
Az internetezés is kinszenvedés, valamint érezhetően lassan reagál a gép bármilyen programot inditok el.
Arról nem is beszélve, hogy az Asus gépnek is vannak apró bosszantó tulajdonságai, pl hangos hűtőventillátor, kattogó merevlemez, valamint a Packard Bell a gépen sokkal átgondoltabb praktikusabb volt a billentyűzetkiosztás és a FN gombok elhelyezése. Például az Asuson a hangerő és a fényerő a fenti számsoroknál található, a Packard Bell-en pedig a nyilak fel, le ,jobbra ,balra irányait lehetett használni e célra.
Öszességében annak aki netbook vásárlásán gondolkozik és nem fontos neki a W7 és a FullHd videolejátszás, én azt tanácsolom ,hogy egy 2 magos Atom processzorral felszerelt gépet válasszon, Xp operációs rendszerrel.
Egyébként az Asus Eee szériától sem estem hasra, az Acer, PackardBell vonal sokkal szimpatikusabb.

"ha nincs ló ,jó a szamár is" (Chicolina)

(#2817) zsolt501 válasza Gbi82 (#2816) üzenetére


zsolt501
nagyúr

A C30 az elég rossz döntés volt, mert elég gyenge a proci benne ráadásul 1 magos ami tovább rontja az összképet

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#2818) Sethdobaloah válasza Gbi82 (#2816) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

őőő. Sztem ne a brazosnak ródd fel, ha nem tudsz futtatni játékokat amiknek nincs win7 támogatottsága.
Win7 ultimate-et pedig nem rakunk nettopra, ha nem is starter, de maximum home premium ami rá való.

A többi hátrányt amit felsoroltál pedig az adott gép hülyesége, nem a platformé.
(leszámítva hogy nem reagál neked pikk pakk mindendre, de a w7 ultimate, és esetleg egy fele olyan gyors vinyó, mint ami az előzőben volt ezt is megmagyarázná..)

Nem akarom mindenáron egekbe marasztalni a brazos platformot, csak ez így egy kicsit egyoldalúra sikeredett :)

szerkesztve: és persze a c-30 jó gyengusz amúgy is.

[ Szerkesztve ]

...csak én vagyok helikopter?

(#2819) Gbi82 válasza zsolt501 (#2817) üzenetére


Gbi82
tag

Abból indultam ki ,hogy hozza egy 1.6 gh-es Atom szintjét, és ,hogy xp kompatibilis lesz a rendszer.

"ha nincs ló ,jó a szamár is" (Chicolina)

(#2820) Gbi82 válasza Sethdobaloah (#2818) üzenetére


Gbi82
tag

Van valami különbség rendszerigényben az Ultimate és a Home Premium között?
Anno nekem Asztali gépen simán futottak a régi játékok Win 7 alatt 9600Gt karival, ezért gondoltam ,hogy itt a videovezérlő lesz a hunyó. Kompatibilitási és Driver problémákra gondolok egész pontsan. Az Atomos rendszernél ilyet nem tapasztaltam.

[ Szerkesztve ]

"ha nincs ló ,jó a szamár is" (Chicolina)

(#2821) zsolt501 válasza Gbi82 (#2819) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Sajnos sikerült melléfognod, ez előfordul mással is, sajnállak hogy ez így alakult, próbáld meg eladni és egy E-350-est venni az már elég erős.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#2822) Sethdobaloah válasza Gbi82 (#2820) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

ultimate-ben fut egy csomó szolgáltatás, amit az életben nem fogsz használni.
Azon kívül, hogy elmondhatod hogy ultimate van a gépeden, nem sok haszna van :) (legalábbis egy átlagember számára)

...csak én vagyok helikopter?

(#2823) Gbi82 válasza zsolt501 (#2821) üzenetére


Gbi82
tag

Egyenlőre ez marad, igy is 50Eu-ba fájt a csere. Egyedüli pozitivum az új gépben a matt kijelző és a 7 órás Akkumulátor, de sajnos ez nem kárpótolja a hiányosságait.

@Sethdobaloah
A "fut" és az opcióként megtalálható benne 2 különböző dolog.
Amikor Xp Homeot raktam fel, azt gondoltam anno ,hogy jó lesz az, mer úgysincs sok különbség a prof-al szemben, aztán kiderült, hogy a home csak 2 proci magot támogat, valamint nem lehet 2. oprendszert telepiteni rá stb.
Nem szerettem volna megint igy járni, ezért raktam fel W7-ből az Ultimate-t.

[ Szerkesztve ]

"ha nincs ló ,jó a szamár is" (Chicolina)

(#2824) HeavyToys válasza Gbi82 (#2823) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Hát ezt előre lehetett látni a teszteken, hogy Clock to Clock hasonló teljesítményre képes mint az Atom. Itt váltottál 1,6-ról 1,2-re, plusz egy erőforrás igényesebb operációs rendszert használsz, az eredmény ugye (sajnos) borítékolható volt. Az E-350-es rendszer ténylegesen erősebb.

Xp home pedig 1 CPU-t támogat, de szerintem támogatja akár a 4 magos Cpu-t is. De javítsatok ki ha hülyeséget mondtam.

Win 7 ultimate esetén pedig ha msconfigban tényleg testreszabtad, akkor nem fut több alkalmazás ez tény, de akkor mi előnye van egy Home Prof-al szemben?

[ Szerkesztve ]

(#2825) mr_ricsi válasza Gbi82 (#2816) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Xp driver nincs az Asus géphez"
Az Asusnál talán nincs, de minden részegységéhez lehet XP drivert találni.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#2826) MZperX75 válasza Gbi82 (#2823) üzenetére


MZperX75
addikt

USER ERROR

(#2827) Gbi82 válasza mr_ricsi (#2825) üzenetére


Gbi82
tag

Kipróbáltam az xp telepitést de sajnos meghiúsult már az elején ,mivel nem volt hajlandó pendrivre-ról bootolni, a cucc, ha meg Ide módra kapcsoltam a biosban a merevlemezt, már a win7- sem volt hajlandó elindulni ,ráadásul ezek után a biosba sem tudtam belépni, valami okból nem reagált az F2-re.
Aztán kb a 20. próbálkozásra magától rendbejött és szerencsére beengedett.
Hozzáteszem a Packard Bellre mindenféle macera nélkül felkúszott az xp.

[ Szerkesztve ]

"ha nincs ló ,jó a szamár is" (Chicolina)

(#2828) raidx válasza Gbi82 (#2827) üzenetére


raidx
őstag

Mikor fogjátok már fel, hogy az XP a MÚLT!

Máskor ne vásárlás után gyere panaszkodni a fórumra! Inkább előtte kell információt gyűjteni!

Egyre több gép/alaplap jelenik meg ami már abszulut nem támogatja az XP-t!

Veszek egy "Mercit" mert az olyan szép és divatos. De a régi Trabant motoromat akarom bele, mert úgy olcsób! Utánna meg sírok, "Ez még sem Mercédesz" !

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#2829) mr_ricsi válasza Gbi82 (#2827) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Kipróbáltam az xp telepitést de sajnos meghiúsult már az elején ,mivel nem volt hajlandó pendrivre-ról bootolni"
CD meghajtó nélkül nem könnyű XP-t telepíteni. Van olyan alkalmazás, ami az XPCD-ből bootolható pendriveot csinál. De eleve nem minden pendriveról lehet bootolni.

"ha meg Ide módra kapcsoltam a biosban a merevlemezt, már a win7- sem volt hajlandó elindulni"
Az IDE mód és az AHCI között utólag nem lehet választani, ahogy telepítéskor volt, csak úgy hajlandó működni a Win.
És multiboothoz először a régebbi Windowst kell felrakni, mert az XP tönkreteszi a W7 bootloaderét.

"Hozzáteszem a Packard Bellre mindenféle macera nélkül felkúszott az xp."
CD nélkül? Nanehogymá'!
Vagy volt benne Cd, ezért nem is netbook, hanem notebook?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#2830) MZperX75 válasza Gbi82 (#2827) üzenetére


MZperX75
addikt

Linux?

(#2831) raidx válasza mr_ricsi (#2829) üzenetére


raidx
őstag

Találkoztam már olyan Paccard Bell masinkával, hogy a vinyón volt neki egy elzárt partíció és onnan szedte elő ami kelllet neki. Nem is adtak hozzá semmi CD-t. Még az XP is onnan kúszot fel lemezképből, ha a rendszerpartíciót törölted.

Ha több fajta Windowst szeretnél egy gépen mindég a legrégebbit kell először telepíteni. Az újabbak ismerik a régit és letudják kezelni a boot gondot. Ami fordítva nem igaz!

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#2832) ultwar válasza Gbi82 (#2827) üzenetére


ultwar
csendes tag

Ha úgy döntesz, hogy mégsem váltasz e350-re, akkor a meglévő rendszeredet próbálhatod gyorsítani. Nem tudom pontosan, hogy milyen lehetőségek vannak az EEE PC-nél, de brazoson (a fórum alapján) az alábbiak jöhetnek szóba:
- memóriabővítés 4 gigára (sokak szerint win 7 kényelmesebben megy ennyivel) és videó memória használat bővítés a biosban 512 MB-ra (igazából hd videólejátszásnál lehet jelentősége, de erről megoszlanak a vélemények)
- ssd használata (persze ez kicsit húzós árban is)
- memória tuning (ha a biosban lehet az időzítéseket állítani, pár százalékot gyorsíthat a rendszeren)

[ Szerkesztve ]

(#2833) ultwar válasza Skynet258 (#2815) üzenetére


ultwar
csendes tag

Nem akarom rontani a bizniszedet, de talán másnak is érdekes lehet, hogy ha kattintgatsz az oldalukon, előbb utóbb jön egy felugró, amivel szintén szerezhetsz 1k-s kupont, csak regisztrálnod kell egy email címmel...

(#2834) kotellaci válasza mitoman (#2351) üzenetére


kotellaci
csendes tag

Hello

Egy pozitivuma biztosan volt az eladasnak,mert én nagyon elégedett vagyok vele...
Köszönöm...

Akartam fejleszteni egy utolagos en8500gt silence vga val,de az gyengébb szerintem...

tel.:06702405416 Kecskemet

(#2835) MZperX75 válasza kotellaci (#2834) üzenetére


MZperX75
addikt

ez 500-al arébb van..... :W

(#2836) Gbi82


Gbi82
tag

@raidx
Köszi de majd én eldöntöm ,hogy milyen oprendszert szeretnék használni ha nem zavar ;)
Mint tanácsolták, utánanéztem és tényleg minden komponenséhez van xp driver.
információgyüjtés pedig nem maradt el, minden cikket kiolvastam a brazos-ról, sőt még 2,3 angol nyelvű review-et is direkt a gépről,amit vásároltam.

@mr_ricsi
Tisztában vagyok az xp telepités metódusaival, több tucatszor telepitettem már fel különböző gépekre.egyébként lehet Xp- t rakni a Win7-re utólag is, csak 2 segédprogram szükséges hozzá. Később még futok pár kört de egyenlőre belefáradtam a dologba.
A telepitést egyébként Pendrive-ról és külső DVD drive-ról is megpróbáltam, még egyszer leírom Asus Eee Pc-ról beszélünk.

"ha nincs ló ,jó a szamár is" (Chicolina)

(#2837) Skynet258 válasza ultwar (#2833) üzenetére


Skynet258
veterán

Ó, ez nekem nem biznisz, maximum felajánlottam, hogy itthon porosodik egy ilyet cetli, aztán ha kell valakinek jó, ha nem, akkor is... :D

https://geekpulse.hu

(#2838) Sethdobaloah


Sethdobaloah
senior tag

ma újra van nekem is brazosom:) 3 hét után kicserélték garanciában a kicsikét :D

...csak én vagyok helikopter?

(#2839) Armagedown válasza Sethdobaloah (#2838) üzenetére


Armagedown
őstag

Mi volt vele a gond ?

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#2840) Sethdobaloah válasza Armagedown (#2839) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

elszállt belőle a hdmi (túlfesz)
És igen tudom, hogy köcsög vagyok hogy gariztattam, de a boltban bunkók voltak. Szakvéleményt akartam kérni (biztosítónak), de ha már a jótállási időszak alatt rajtuk a bizonyítás terhe, akkor ne flegmázzanak nekem.

...csak én vagyok helikopter?

(#2841) adorjant


adorjant
senior tag

Hali!

C-50-es notikat nézegetek,elsősorban Acert.
Második gépnek kell,ami fontos,hogy a dvb-t adások menjenek normálisan (gondolom vga-ból megoldja,de ki tudja...),illetve elfogadható sebessége legyen netezés alatt (ettől félek nagyon).
Akkuidő másodlagos, 2-3 óránál többet soha nem vagyok távolabb konnektor nélkül a géppel.
Igazából semmi extra progira nincs szükségem,szóval egy telepítés után érintetlen marad a rendszer,így talán csak a programok betöltési ideje,és a rendszer válaszképessége a döntő.

Ennyiért vannak használt szubnotik is,erősebb kiépítésben,de rendszerint gagyi vga-val,karcosan-kopottan-adott esetben lassú 1.8"hddvel-gari nélkül...

[ Szerkesztve ]

(#2842) ló úr válasza adorjant (#2841) üzenetére


ló úr
őstag

Netezés alatt semmi lassúságot nem fogsz észrevenni! Akkuidő szerintem még a duplája is meglesz, annak amiket te írtál,másban is teljesíti a szintet amikre használnád,szal ennyi :)

[ Szerkesztve ]

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#2843) adorjant válasza ló úr (#2842) üzenetére


adorjant
senior tag

Akkuidő nem téma,a kis acer háromszor ennyit tud,de nekem az e-350 pont kevés volt,ezért tartok méginkább a c-50-től.

(#2844) sysrq válasza Skynet258 (#2815) üzenetére


sysrq
őstag

Ho-hó! Ezt a távirányító dolgot ne hagyjuk elsikkadni, (a vér izgalmas ősXP mellet) Mire van kötve a távirányító? Mit vezérel? Csak a lejátszó programot? Írsz róla bővebben?

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#2845) Skynet258 válasza sysrq (#2844) üzenetére


Skynet258
veterán

A táv egy Logitech 555 egész pontosan. Kötve nincs semmire, mert IR-el kommunikál a géppel... :DDD Ok, tudom hogy értetted, szóval egy Ebay-ről vett HP IR vevő van rádugva a gépre (USB-n keresztül), és azzal "beszélget". Konkrétan mindent ez irányít, le lehet hozzá tölteni millió féle profilt (nálam a légkonditól kezdve a tévén át az xbox-ig, a házimoziig mindent ez irányít).
XBMC felületet használok, leszedtem két profilt hozzá (MCE távirányító és MCE keyboard), a saját szám íze szerint beraktam a gombokhoz a funkciókat, így lényegében bármit meg tudsz vele tenni. Ha hangot állítok, akkor azt a házimozin teszi, lépkedések, menük, gyorsgombok meg az XBMC felületén.
Több éve használom, a Harmony az egyik legjobb programozható táv szerintem, bármire és közel bárhogyan használható. :K

https://geekpulse.hu

(#2846) sysrq válasza Skynet258 (#2845) üzenetére


sysrq
őstag

A Logit ismerem, az nem volt tiszta hogy éri el a gépet, régen még a pinnacle TV tuner ir-jére volt hekkelve egy progi, de nem volt tökélestes. Dobsz egy linket a vevőről? Pont én is néztem az xbmc.vel filmet, és ezen gondolkodtam, hogyan lehetne....

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#2847) Skynet258 válasza sysrq (#2846) üzenetére


Skynet258
veterán

Rengeteg féle van Ebay-en, én egy HP verziót vettem, táv nélkül. ;)
Pl. itt van ez. Nagyon gagyi is van olcsóér, de szerintem azt nem érdemes erőltetni.

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#2848) Skynet258


Skynet258
veterán

Kérdeznék viszont én is egyet: adott ugye az Asrock alaplap, HDMI--->Tévé--->Onnan a hang optikai kábelen az erősítőbe. Na most, ha 5.1-re van állítva az XBMC-ben a hang, akkor a beszéd nagyon nagyon halk (nézhetetlen a film konkrétan). Ha viszont 4.1-be állítom XBMC-ben, akkor jó a hang.
Valaki találkozott már hasonlóval? Mintha nem szólna a center, de egyébként meg tévénézésnél szól, nincs vele gond... :F

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#2849) sysrq válasza Skynet258 (#2848) üzenetére


sysrq
őstag

Nem ismerem az xbmc.t ennyire, de nekem ilyesmi azért volt mert felcserélte a centert a sub.al.
Ebay.röl még sosem rendeltem, itthon árulja valaki, akár itt az aprón?

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#2850) canniball válasza Skynet258 (#2848) üzenetére


canniball
nagyúr

"...HDMI--->Tévé--->Onnan a hang optikai kábelen az erősítőbe."
A lapon is van optikai kimenet, miért nem közvetlenül azt kötöd az erősítőre?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD Brazos (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.