Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD Brazos (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2251) raidx válasza wopi (#2250) üzenetére


raidx
őstag

Windows 7 óta létezik egy "netplwiz" nevű valami, ahol be lehet állítani a kívánt user jelszavát és ezzel eltűnik a CTRL+ALT+DEL kényszer is. Ez igaz a szerver 2008 családra is hisz Win 7 alapokon nyugszik. Most nézegetem Virtual gépen a Szerver 2008 Foundamental verziót és egész jónak tűnik sebességbe. Érdekes valamikor még RC előtti állapotot teszteltem és nem fogott meg. Igaz akkor VirtualBox volt fent, most VmWare. VB alatt most nem is tudtam telepíteni XP és Thin Win kivételével semmit.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#2252) bazsi83vp


bazsi83vp
senior tag

végigolvasva a fórumot, nekem is szimpi lenne egy ilyen kis fogyasztású gép. Már csak egy apróság ötlött fel bennem - próbálta már valaki alulfeszelni (pl k10stat-al) ez a procit? Vajon úgy mennyit enne?

(#2253) XmoD


XmoD
aktív tag

Sziasztok! Errol velemeny valakinek ? [link]
Itx vasarlas elott allok es arban teljesitmenyben tetszetosnek tunik!

(#2254) raidx válasza XmoD (#2253) üzenetére


raidx
őstag

Egy kis olvasnivaló: [link]

Érdemes a kiépítettségét az Asrock E350M1-el összevetni mivel azonos áron kaphatók.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#2255) raidx válasza bazsi83vp (#2252) üzenetére


raidx
őstag

A k10stat nem fut Brazos Win 7 alatt! Azt mondja nem kompatibilis a CPU!
Amúgy feleslegesnek tartom a Brazos lapoknál a trükközést. Játékra nem való! Egyéb felhasználás esetén a CPU sokat van Idlébe amikor a fogyasztása veri az Atomokat! Inkább megfelelő Táp választása célszerűbb. Sok esetben a táp Idle állapotban többet fogyaszt mint a masina normál használatnál.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#2256) XmoD válasza raidx (#2254) üzenetére


XmoD
aktív tag

Elgondolkaztato az Asrock lap de par helyen eleg megbizhatatlannak olvastam :(

(#2257) d.tiborz válasza XmoD (#2256) üzenetére


d.tiborz
aktív tag

Ha tudod, mire akarod használni (nem vársz el tőle extrémet), megbízható. Lassan 2 hónapja használom, elég sokat megy, semmi baj nincs vele. Én ajánlom.

(#2258) Tomix24 válasza XmoD (#2256) üzenetére


Tomix24
addikt

Ez téves.. Stabil mint atom nálam!

[ Szerkesztve ]

(#2259) zotyesz66 válasza XmoD (#2256) üzenetére


zotyesz66
őstag

Nálunk is stabil (E350M1/USB3). Napi 14-16 órát megy. Majd kiderül, hosszú távon hogy bírja.

(#2260) d.tiborz válasza Tomix24 (#2258) üzenetére


d.tiborz
aktív tag

Az "atom" direkt volt kisbetű ugye? ;]

(#2261) vikla007


vikla007
aktív tag

Sziasztok,

az alábbi konfigot raknám össze, véleményeket várok a hozzáértőktől
Köszönöm.

alaplap: Sapphire sFT1 Fusion E350M1W alaplap /52036-01-40G vagy
ASROCK E350M1
memória: 4GB 1333MHz DDR3 RAM Kingmax kit (2x2GB)
merevlemez: 30GB Kingston SSD SATA 2.5" V-Series meghajtó SNV125-S2/30GB
ház: LC Power Case-1340MI Mini-ITX ház 75W
+ USB HDD WD Elements Desktop 1.5Tb USB 2.0 (3.5")

(#2262) gyiku válasza vikla007 (#2261) üzenetére


gyiku
nagyúr

mire lesz a gep, es milyen oprendszerrel?

hüllő

(#2263) raidx válasza vikla007 (#2261) üzenetére


raidx
őstag

Ehhez nem kell sokat hozzáfűzni! Max anyit, hogy 64 bites rendszert érdemes rá pakolni. Persze, Linuxhoz nem értek! A Sapphire lapot még nem nagyon ismerjük közelebbről! Az Asrock már sokunknál bizonyított!

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#2264) vikla007 válasza gyiku (#2262) üzenetére


vikla007
aktív tag

Win7-re gondoltam, + XBMC (Pana Plazmára), torrent, netezgetés, youtube.
Alapvetően HTPC -re szeretném használni. Ebay-ről szereztem hozzá Rii Mini Keyboard Touchpad-ot

(#2265) peterk válasza vikla007 (#2264) üzenetére


peterk
senior tag

Arra a mire használni akarod, tökéletes.

Talán csak annyit nézz meg, hogy az az LC power ház mennyire képes szellőzni, illetve, hogy szükség esetén tudsz-e bele nagyobb ventit pakolni. Nekem egy ilyenem van, ami méretre kb. ugyanakkora mint az LC power. Ennek az oldala lyukacsos, ill. a tetején (a proci fölött) is van egy lyukacsos terület, így viszonylag jól szellőzik. Nézd meg, hogy az LC powenél mik a lehetőségek.

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#2266) canniball válasza vikla007 (#2261) üzenetére


canniball
nagyúr

A 2x2GB RAM helyett 1x4GB-t javasolnék, mivel nem dual channel a platform. Illetve (ha belefér) egy számmal nagyobb (és frissebb) SSD-t raknék bele.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2267) vikla007 válasza canniball (#2266) üzenetére


vikla007
aktív tag

A ViaLAN házakat is néztem, csak azt külön meg kell venni(lustaság :D ), de lehet, hogy így lesz.
Milyen SSD-re gondoltál?

(#2268) gyiku válasza vikla007 (#2267) üzenetére


gyiku
nagyúr

engem rabeszeltek egy 60as vertex2-re.

hüllő

(#2269) Tomix24 válasza d.tiborz (#2260) üzenetére


Tomix24
addikt

:DDD

(#2270) Prego


Prego
senior tag

Gondolkodom anyám szülinapjára egy HTPC-ben. E-mail, Net, youtube, meg akkor hálón tudok rátolni filmeket. Erre van egy 32 colos Full HD TV-je HDMI-vel (SABA cls32v12, gondolom még a régi ami nem visz át hangot).
Fiókban asszem van még egy Win 7 32 bites liszenszem, 2 GB RAM elég lesz neki.
Amit viszont nem tudtam még kiválasztani, az a ház.
Jelen pillanatban egy CFI CBI-A6719-cel szemezek, fekete TV állványba megy, VHS lejátszó helyére.
Az a kérdésem hogy van jobb választás is 10ezres kategóriában?
Illetve alapnak egy Asrock E350 menne, az kb 23-25e, RAM 5e, meg egy terrás vinyót is hozzámvágnak 10-12ért (+ vezetékmentes egér-bill ágyból való hansználathoz 6e + kábelek)
Nagyjából 50-60e-t szánok a projektre.

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#2271) canniball válasza vikla007 (#2267) üzenetére


canniball
nagyúr

Nagyobbra. Persze ez igény és pénztárca kérdése. Az SSD topikban biztosan tudnak segíteni a kiválasztásban. ;)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2272) lenny86 válasza gyiku (#1124) üzenetére


lenny86
csendes tag

wesena itx 2!!!!!!

(#2273) gyiku válasza lenny86 (#2272) üzenetére


gyiku
nagyúr

ok, ha te mondod.

hüllő

(#2274) Prego


Prego
senior tag

Kinéztem magamnak egy E350M1 Asrock alaplapot, amin SATA3 csati van.
Kérdezném hogy ezeknél a HTPC-knél mennyire észrevehető a merevlemez szűk keresztmetszete, röviden:
-SATA2 1TB-os vinyót vegyek bele, vagy SATA3 500GB-osat?

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#2275) raidx válasza Prego (#2274) üzenetére


raidx
őstag

Nem valószínű, hogy sokat másolgatsz egyik helyről a másikra, ha HTPC-nek szánod a masinát. A rendszer boot valószínűleg gyorsabb SATA3 esetén. Arra inkább SSD! Szóval, normál használatkor nem lessz szűk keresztmetszet még a SATA2. Persze, az is kérdés, hogy mennyire kell a hely? Már nem égbekiáltó az árkülönbség a kettő között.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#2276) XmoD


XmoD
aktív tag

Vegre megtalaltam a lapot. Igaz nem itx formatum de akkor is brazos :DDD
O rola lenne szo [link]

(#2277) immi77


immi77
tag

Tettem a Codegen MX... házba egy 8 centis ventit, típusa: Arctic Cooling F8Pro PWM.
A problémám az, hogy pl. AIDA64-ben nem látom mennyivel pörög, nem is jelzi hogy lenne. UEFI-ben állandóan 1800-2000 fordulatot mutat, hiába állítom a 1-es fokozatra. mi lehet a gond?
A lap Asrock E350M1

Flickr: http://goo.gl/CQVhcp

(#2278) raidx válasza immi77 (#2277) üzenetére


raidx
őstag

AIDA hibája lessz! Nekem sem látja csak a CPU ventit.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#2279) raidx válasza immi77 (#2277) üzenetére


raidx
őstag

Most néztem a SpeedFan progit és az mutatja a Fan1 és CPUFan értékét. Nálam a Fan1 van használatba ház hűtésre.

[SpeedFan]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#2280) Csicsóka


Csicsóka
őstag

Lars Op den Kamp jóvoltából, 3 nappal ezelőtt elkészült egy új XBMC Linux alá, Git-ből fordítva PVR támogatással. Kiválóan kezeli, a szintén tőle lehúzható TvHeadend előtéttel, a DVB-T adásokat. Ami még vonzóvá teszi, hogy bele van fogatva a VDPAU (Nvidia) és VAAPI (AMD) hardveres gyorsítás is. AMD-n nem próbáltam, de Nvidian és Intelen tökéletes.
Nálam egy Lubuntu (natty) alapú rendszeren fut SSD-ről, a boot ideje az XBMC elindulásával együtt 7 sec, egy E3400-as cerkán.

(#2281) wopi


wopi
aktív tag

Sziasztok!
Ismét hozzátok fordulok... Pár napja szenvedek már a win2008ra hangkártya telepítésével, de nem jön össze. Elvileg a laphoz kapott CD-ről mindkét audió drivert feltettem, de a tálcán lévő ikonnál azt kapom, hogy nincsen hangeszköz telepítve. Próbáltam újratelepíteni, újabb drivert feltenni, de nem megy. Mivel 64 bit-es rendszerről van szó, ennek megfelelő meghajtót tettem fel... Valakinek esetleg ötlet?
Köszönöm szépen!

(#2282) immi77 válasza raidx (#2279) üzenetére


immi77
tag

A speedfan valóban mutatja, eddig ok. Már csak az a probléma, hogy akármit állítok is az UEFI-ben, mindíg max. fordulatszámon pörög.

Flickr: http://goo.gl/CQVhcp

(#2283) HeavyToys válasza immi77 (#2282) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Ha PWM-es ventit vettél, akkor ugye az 4 eres. Ellenőrizd, hogy a megfelelő csatlakozóra dugtad-e rá, hiszen ha 3-eresre, akkor nem tudod szabályozni ezt a ventilátort. Feltételezem neked is Asrock lap van, itt van lehetőség a 4-eres kábel használatára, mivel a 3 fan közül egyik ilyen.

(#2284) raidx válasza wopi (#2281) üzenetére


raidx
őstag

Szervereknél alapból tiltva a hang! Engedélyezni kell és utána megy.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#2285) raidx válasza immi77 (#2282) üzenetére


raidx
őstag

Fan1 a 4 vezetékes csatoló! A proci csatlakozótól jobbra keresd.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#2286) immi77 válasza raidx (#2285) üzenetére


immi77
tag

Abban van igen. A venti 700-2000 fordulatban tud mocorogni. Namármost ha 1700-1800 ig hajlandó belassulni, ha 1-es fokozaton van. Ez a gáz. Ez így valahogy nem jó.

Flickr: http://goo.gl/CQVhcp

(#2287) canniball válasza immi77 (#2286) üzenetére


canniball
nagyúr

Próbáltad úgy, hogy UEFI-ben max-ra állítod és a Speedfan-nal piszkálod a fordulatot?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2288) raidx válasza immi77 (#2286) üzenetére


raidx
őstag

Autora állítva mit művel?
Érdemes lenne több beállítást kipróbálni. Nekem a kuckó 4 cm-es ventije megy auto modba, 4000-4600 között ingadozik. A HDD (WD Green) hangosabb, főleg még be nem melegszik.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#2289) immi77 válasza raidx (#2288) üzenetére


immi77
tag

Házventinél nincs auto, Full on vagy Manual, ennyi. Ez alatt a fokozatok.
A prociventi kb 2000-es fordulaton járatom, és kb a házventi is ennyin megy ugye. Nem sok a hang, de azért van még mit javítani. Miután beletettem a nyolc centis AC-t, 10 fokot esett a hőmérséklet, mondjuk már ezért megérte.
A speedfant kipróbálom.

Flickr: http://goo.gl/CQVhcp

(#2290) raidx válasza immi77 (#2289) üzenetére


raidx
őstag

Sajnos a házikómba nem tudok nagyobb ventit rakni. A levehető fedélre lehetne, de akkor nem tudom lehúzni. Vagy újabb szellőzőket kellene fúrni a fedélbe. A hőmérsékletek rendben vannak így is és a venti hang nem különül el a környezettől Igazi csend csak éjszaka van nálunk. Iskola, óvoda, játszótér a ház végénél a másik oldalon meg egy elég forgalmas utca.
Nekem nem sikerült a SpeedFannal manipulálni a fordulatot. Várom, te mire mentél?

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#2291) HeavyToys válasza immi77 (#2289) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Nekem is volt hasonló problémám, vagyis most használok egy MSI-s Brazos alaplapot, ott a CPU hűtőt ha 50%-ra állítom (az a legkevesebb), a valós fordulat 70%-ra csökkenti csak. Nem tudom mi lehet vele a gond, de mind1 milyen ventit teszek rá. Asrock-nál meg működött ez a funkció, esetleg még próbáld meg, ha más nincs, hogy a sima 3 tűsre csatlakoztatsz egy 3 tűs AC-t, és azt szerintem tudod szabályozni. Meg is tudod nézni, csak a cpu-ét kell átdugni és azon már látni fogod.

(#2292) immi77 válasza raidx (#2290) üzenetére


immi77
tag

Speedfan valóban nem megy nekem sem. Sajna nincs 3 tűs, de lehet ezt átszerkesztem. :( pedig direkt ezért vettem pwm-est.

Flickr: http://goo.gl/CQVhcp

(#2293) HeavyToys válasza immi77 (#2292) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Próbáld ki, hogy lehúzod a proci hűtőjét, és átteszed a másik 3 tűsre, hogy meglásd, ott tudod-e szabályozni!

(#2294) gyiku


gyiku
nagyúr

Pure White Fusion E350 (IPC-E350M1W), 1AOVQ031.ROM (IPC-E350M1W)(2011/5/24) Reason : Add RTC wake up function, May 24, 2011

hüllő

(#2295) immi77 válasza HeavyToys (#2293) üzenetére


immi77
tag

Ez volt a megoldás. Úgy tűnik az Asrock lapon nem valami jó a PWM. Átböktem a lapon található 3 pines venti csatlakozóra, azt kiválóan kezeli. Igaz az AIDA64-et megkeveri, mert a prociét mutatja a burkolatnak, a házhűtőt pedig a processzornak, de működik. Végre csend és hűvös van a házban. :)

Flickr: http://goo.gl/CQVhcp

(#2296) g0dl


g0dl
addikt

Tudna valaki segíteni mi kell ahhoz, hogy hw gyorsítást használó XBMC-t tudjak fordítani? (természetesen linux)

[ Szerkesztve ]

(#2297) peterk válasza g0dl (#2296) üzenetére


peterk
senior tag

HOW-TO use VAAPI HW Acceleration on AMD Zacate (Fusion) platform

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#2298) g0dl válasza peterk (#2297) üzenetére


g0dl
addikt

Köszi látszólag megy OpenSuse alatt (még nem Brazos, csak sima amd-s konfig), bár a GPU aktivitást nem tudom mivel lehetne monitorozni.

(#2299) Kendek válasza g0dl (#2298) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Tessék, ezzel az egyszerű szkripttel monitorozhatod 1 másodpercenként.

#!/bin/bash

while [ 1 ]
do

aticonfig --odgc | grep "GPU load :" >>/a/fájl/elérési/útvonala/ahova/mentenéd

sleep 1s

done

Lehet még pofozni rajta, akár időadatokat is lehet hozzáadni. Meg természetesen nem muszáj fájlba irányítani a kimenetet, terminálban is csekkolhatod.

<-ƘƘ->

(#2300) peterk válasza g0dl (#2298) üzenetére


peterk
senior tag

Lejátszás közben nyomj egy "o" (mint olga) betűt. ;)

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD Brazos (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.