Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD Brazos (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9001) raidx válasza syler123 (#9000) üzenetére


raidx
őstag

Igen, Win 7-nél az Asrock oldaláról kellett egy progit letölteni ami engedélyezte az USB tápját. Win 8-nál ezt már bedrótozták. Gyors boot esetén még a BIOS-hoz sem igen tudsz hozzáférni, pláne EFI bootnál. Ugyan is teljesen kimarad ah HV ellenőrzés a BIOS/UEFI éledésekor. Valami hibajelzőt néz meg csak ami az utolsó állapotot jelzi. Feltételezi, hogy a leállás alatt nem történt semmi és minden a helyén van. Ezért bootol gyorsabban mint a 7-es. Alapból a leállása olyan hibridalvás féle. Sok mindent elment a lemezre és hibernálja magát. Ha nincs áramtalanítás fogyaszt is egy kicsit.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#9002) T_Stark


T_Stark
őstag

Üdv!
Egy E-450 APU-s laptopra milyen videó lejátszót érdemes tenni? VLC? MPC-HC? Melyik tudja a legjobban kihasználni az APU képességeit?
És böngészőnek melyiket?
Csak netezésre és filmezésre (HD is) lenne használva a gép, egy Win7 HP lesz rajta.

Ja és még annyi hogy a gépben 4GB RAM van, ugye ebből kap az IGP is. A 32 bites Win7 is tudja kezelni a teljes RAM-ot, vagy már a 64 bites kell rá?

[ Szerkesztve ]

(#9003) radi8tor válasza T_Stark (#9002) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én Windows alapú XMBC-vel használom.
Böngészőnek olyat, amilyet akarsz. Szabad világban élünk :)

Windows7 már 4GB-ot tud kezelni.

⭐ Stella

(#9004) T_Stark válasza radi8tor (#9003) üzenetére


T_Stark
őstag

Böngészőnél arra gondoltam hogy egyik neme jobban ki tudja használni a GPU hardveres gyorsítását mint a másik, vagy ilyesmi.

Azt tudom hogy max 4GB-ot tud a 32 bites, de abba ugye bele kell számolni mindent, és ha a gépben pont 4GB van, akkor ugye még mindet fel fogja ismerni a 32-es is?

(#9005) radi8tor válasza T_Stark (#9004) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Pont 4GB van a gépben, de ebből lejön a VGA memória (én 512-t adtam neki, mert sokat játszom rajta).
Amúgy a későbbi bővíthetőség miatt nálam 64bites került telepítésre.

Böngészőnek Firefoxot használok korábbi Flash playerrel (az új eléggé bugos).

⭐ Stella

(#9006) canniball válasza T_Stark (#9002) üzenetére


canniball
nagyúr

64bitet tegyél fel.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#9007) Gabor970 válasza T_Stark (#9002) üzenetére


Gabor970
addikt

mi a megjelenítő eszköz a filmnézésnél?

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#9008) syler123 válasza T_Stark (#9002) üzenetére


syler123
veterán

A legjobb lejátszó a Splash Player, majd media player home cinema.
A legszebb/nagyon jó lejátszó az xbmc. Én ezt használom. A másik kettőt akkor, ha valami sorozatot meg akarok gyorsban nézni.

(#9009) tibi84


tibi84
csendes tag

Sziasztok!

Használt már valaki Asrock E35LM1 laphoz IDE-SATA átalakítót? Van egy régi IDE vinyóm, azt szeretném használni, ezért vettem egy "Wiretek" átalakítót, de nem tudok rá Win7-et telepíteni. 2 eset van: az egyiknél BIOS-ban AHCI mód be van kapcsolva, ebben az esetben a Win 7 telepítő fel sem ismeri a vinyót. A másik esetben amikor az AHCI mód BIOS-ban ki van kapcsolva, felismeri a merevlemezt, csak 40%-nál megáll a telepítés, a telepítő fájlok forrásának hiányára hivatkozva. Mindegyik esetben a hiba létrejötte előtt az IDE-SATA átalakító visszajelző LED-je elalszik. Nem vagyok benne biztos, de nagyon valószínű hogy ez az átalakító hamisítvány lesz. A neten rákerestem, és egyiknek a csomagolása sem hasonlít ahhoz, amit nekem sikerült vennem. "Converts SEVIAL ATA" meg ilyenek. Nem hinném hogy a Wireteknél ennyire sügérek lennének :W






üdv.

tibi

(#9010) T_Stark válasza Gabor970 (#9007) üzenetére


T_Stark
őstag

Filmezéskor valószínűleg rá lesz kötve HDMI-vel egy 82-es Full HD-s LCD TV.

(#9011) Gabor970 válasza T_Stark (#9010) üzenetére


Gabor970
addikt

én akkor nem kínoznám magam PC-vel, inkább egy 10-est rászánnék egy olcsó mediaplayerre

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#9012) korcsi válasza Gabor970 (#9011) üzenetére


korcsi
veterán

Például xbmc és távirányító, és ugyanott vagy.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#9013) syler123 válasza Gabor970 (#9011) üzenetére


syler123
veterán

Szívatsz? Ekkora baromságot, ennyi erővel mindenkit elküldhetnénk a topicból, hogy vegyen média lejátszót...
Persze, hogy jó filmezésre, és én is az xbmc-t ajánlom, szép is, jó is.

(#9014) T_Stark


T_Stark
őstag

Köszi mindenkinek. A media lejátszó esélytelen, mindenképp a Brazos lesz. Nem értem miért kellene kiadni még +10K-t egy külön lejátszóra (amúgy is ki van számolva), mikor ezen a notin is megy akár az 1080p is.

(#9015) Rick4


Rick4
félisten

Ha kellene valakinek, itt a vissza nem térő egyszeri lehetőség: [link]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#9016) canniball válasza tibi84 (#9009) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem vagyok benne biztos, hogy minden ilyen kütyü bootolható...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#9017) raidx válasza canniball (#9016) üzenetére


raidx
őstag

Itt az aprón árult egy digimókus nevű srác mindenfélét. Én vettem tőle egy ilyen átalakítót de sem az Atomos sem a Brazos nem vette be. Nem hogy bootolt volna de el sem indult a rendszer. Mások meg sikeresen használták. Nagyon kütyü és gépfüggő a dolog.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#9018) canniball válasza raidx (#9017) üzenetére


canniball
nagyúr

Ezek szerint pláne lutri a dolog...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#9019) tibi84


tibi84
csendes tag

Lehet hogy inkább megpróbálom lecserélni a vinyót egy satásra. Ma visszavittük az üzletbe az adaptert, szó nélkül vissza adták az árát, mondták hogy "ezek amúgy is szarok".

[ Szerkesztve ]

tibi

(#9020) MongolZ


MongolZ
addikt

Hali!

Érdeklődnék, hogy az ASUS C-60-as lapjához milyen Raid-kártyát ajánlotok? Én a Delock 2 portos kártyáját néztem ki magamnak. Van valakinek tapasztalata vele kapcsolatban?

Köszi!

(#9021) stratova válasza MongolZ (#9020) üzenetére


stratova
veterán

Tapasztalatom nincs, de PCI-e kártyát keress.

(#9022) MongolZ válasza stratova (#9021) üzenetére


MongolZ
addikt

Hupsz, igazad van, köszi!

(#9023) MongolZ


MongolZ
addikt

Tudtok még abban segíteni, hogy milyen paneltápot érdemes venni egy C-60/E-350 konfighoz? Köszi

(#9024) canniball válasza MongolZ (#9023) üzenetére


canniball
nagyúr

Hogy érted azt hogy milyet?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#9025) syler123


syler123
veterán

Nah kb 1 hete win8 figyel a Brazoson. Eddig az a véleményem, hogy gyorsabb lett tőle a masina. Sima boot-al is gyorsabban bekapcsol, mint a win7. Gyorsabbak a file műveletek. Xbmc videó listája is pörgősebb. A böngésző szerintem teljesen jó a beépített. Azzal nem is akad. Úgy tűnik Brazosra jó választás a win8. Amelyik progit használom az jól megy rajta. Nekem ennyi van rajta: avast, utorrent, xbmc, mphc, ati videó driver, ezzel végeztem is a telepítéssel :D

(#9026) MongolZ válasza canniball (#9024) üzenetére


MongolZ
addikt

Mivel még életemben nem vettem paneltápot, nincs benne tapasztalatom, hogy melyik megbízható, jó hatásfokú, stb. Gondolom még 3-4 vinyó mellett is azért elegendőnek kellene lennie elméletben egy 60W-osnak is.
Mondjuk, ahogy néztem, viszonylag drágák, nem tudom, hogy megéri-e a különbség egy ~10e Forint környéki FSP táphoz képest. Tehát, hogy alacsony fogyasztás mellett tényleg annyival rosszabb-e a hatásfoka.

(#9027) raidx válasza MongolZ (#9026) üzenetére


raidx
őstag

A paneltáp csak akkor éri meg, ha valamiért teljesen néma rendszert akarsz öszerakni.

A két féle táp közötti árkülömbség nagyon lassan térül meg fogyasztásba!

3-4 vinyó esetén szűkösnek tűnik a 60W. 90W javasolt, pláne ha ODD is lesz!

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#9028) canniball válasza MongolZ (#9026) üzenetére


canniball
nagyúr

Annyival egészíteném ki raidx kollégát hogy mindegyik paneltáp jó hatásfokú, lévén az AC/DC átalakítást nem ez végzi, hanem a külső adapter. A megbízhatóság pedig nem különösebben mérlegelhető tényező, mivel a paneltáp az kb. az "ez van örülj neki hogy egyáltalán kapsz" kategória, nem olyan mint az ATX PSU-k piaca ahol számtalan gyártó termékei közül válogathatsz.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#9029) raidx válasza canniball (#9028) üzenetére


raidx
őstag

PicoPSU-k ha eredetik, vannak olyan jó minőségűek mint az ATX PSU-k de az áruk is tükrözi és + kell hozzá még az AC/DC tégla amiből akkor már szintén egy jobbat illik venni és "máris többe került a leves mint a hús" de sokkal!:C

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#9030) MongolZ válasza raidx (#9029) üzenetére


MongolZ
addikt

Köszi mindkettőtöknek a válaszokat!

(#9031) maláj válasza MongolZ (#9030) üzenetére


maláj
őstag

na akkor lehet, hogy én is lemondok ezekről a tápokról és maradok a simánál ;]

(#9032) MongolZ válasza maláj (#9031) üzenetére


MongolZ
addikt

Én is erre jutottam, ráadásul ezekkel a panelekkel több a vesződség, csak hát olyan "gáz" ~400W-os táppal hajtani egy kevesebb, mint 100W max fogyasztású konfigot...

(#9033) maláj válasza MongolZ (#9032) üzenetére


maláj
őstag

nekem a táp nagysága (fizikailag) miatt nem tetszik ez a dolog :(

(#9034) canniball válasza raidx (#9029) üzenetére


canniball
nagyúr

De a csend és a kábeldzsungel hiánya mindezért kárpótol. :)

MongolZ!
"...ezekkel a panelekkel több a vesződség..."
Milyen vesződségre gondolsz?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#9035) raidx válasza MongolZ (#9032) üzenetére


raidx
őstag

"olyan "gáz" ~400W-os"

Az bizony tényleg gáz. A táp vesztesége nagyobb mint a Brazos nyugalmi fogyasztása de még netezés közben is.
Sajna a 120 W-osok meg kimentek a divatból. Tavaly ugyan találtam 120 W-os FSP-t de nagyon irreális áron. A pontos árra már nem emlékszem de 12000 fölött volt.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#9036) zsolt501 válasza raidx (#9035) üzenetére


zsolt501
nagyúr

150-t még találni.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#9037) raidx válasza zsolt501 (#9036) üzenetére


raidx
őstag

A régi Foxcon microATX kuckóba még 120 W-osat raktak, a Brazos MiniITX dobozába már 250 volt a legkissebb.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#9038) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Sziasztok!

Felkeltette a Brazos az érdeklődésem, nem is rossz dolog ez. Pár kérdés:
- milyen diszkrét VGA-t képes kihajtani?
- ASRockot érdemes venni?
- Játékokat mennyire szereti? Esetleg Deus Ex 3 és Shogun 2 akár lowon?
- saját házacskát érdemes venni?

Előre is kösz!

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#9039) canniball válasza Mister_X (#9038) üzenetére


canniball
nagyúr

- Minek az?
- Igen, nem baj ha az /USB3 verziót választod.
- Passz.
- Ez alatt nem tudom mit értesz.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#9040) Mister_X válasza canniball (#9039) üzenetére


Mister_X
nagyúr

- Minek, minek, ha a proci bírja, akkor hagy kapjon már nagykbb lovat maga alá :D
- Akkor listára véve.
- Ezt mondjuk jó lenne tudni... igaz, WarCraft III 100%, hogy maxon megy fHD-n, a többi csak járulékos :)
- ITX ház, táppal. Ezek az alaplapok olyanok, mint a simák tápcsatlakozót tekintve, ugye?

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#9041) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Mennyire éri meg egy ASUS E35M1-M? Van rajta olyan, hogy TurboV, lehet tuningolni akkor a rendszert rendesen?

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#9042) raidx válasza Mister_X (#9041) üzenetére


raidx
őstag

A Brazos család nem tuningolható! Az utódjaiba picit erősebb grafikus rész került de azzal is csak annyira szalad el a ló, hogy az alap fogyasztást ne lépje túl! Ha jól emlékszem, az ASUS tuningja az 1,6-ot 1,67-re emeli és picit talán a grafikus órajelen is de ügyelve arra, hogy a fogyasztás ne növekedjen. Szóval ha a GPU többet dolgozik akkor a CPU vesz vissza, vagy fordítva de a fogyasztás nem nőhet!

Véleményem szerint az ASUS E35M1-M nem nyújt annyival többet mint amennyivel drágább de azt mindenki maga tudja eldönteni, neki mi mennyit ér. 3D nem megy vele!

Itt egy pár alaplap összehasonlítása: [link]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#9043) wopi


wopi
aktív tag

Szép estét!

Nem tudom, Ti tapasztaltátok-e már XBMC esetében, hogy a Youtube plugin nem akarja lejátszani a videókat. Konkrétan csak kiírja, hogy Program hiba: plugin.video.youtube, illetve több próbálkozás után arra hivatkozik, hogy nézzem meg a log fájlt.

Próbáltam a plugint eltávolítani, megmaradó konfig fájlt törölni, újratenni, de ugyan ezt folytatja.

A log fájl itt elérhető. A hibákra utalások a közepe, vége felé vannak.

Köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

(#9044) Mister_X válasza raidx (#9042) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Értem. Feszt esetleg lehet szabályozni?

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#9045) raidx válasza Mister_X (#9044) üzenetére


raidx
őstag

Arra van egy kis lehetőség. Úgy mond finomhangolásnyi.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#9046) radi8tor válasza wopi (#9043) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Van két XBMC topic is. Ott kérdezd meg.

[link] [link]

⭐ Stella

(#9047) donat_sz válasza raidx (#9027) üzenetére


donat_sz
senior tag

nekem 3db 3,5-es terrás HDD esetén az adapteres paneltáp + 60W adapter esetén gond van bekapcsoláskor, ha menet közben tettem rám a 3. HDD-t akkor már nem volt gond. így maradt csak a 2db terrás a gépben :(
így előbb utóbb cserélnem kéne az adaptert 90W-ra, hogy menjen mind3, mert nem férek el a 2TB-on a sok HD film miatt :DDD :DDD

(#9048) MongolZ válasza donat_sz (#9047) üzenetére


MongolZ
addikt

Na, ezt jó tudni! Akkor ezekszerint a kezdeti áramfelvételt nem bírja csak. Most lehet, hogy rosszul emlékszem, de már régebben is voltak olyan technikák, hogy pl. a vinyók csak később (akár különböző időpontban) pörögjenek föl, ezzel csökkentve a kezdeti áramerősséget. Létezhet ide ilyen lehetőség?

(#9049) Szpilu__25


Szpilu__25
tag

Sziasztok vettem egy ilyen Gigabyte GA-E350N-USB3 lapot....XBMC 1920*1080-ban 24p-nél ugrál a képem valami sync elállítás lehet?pedig a tv tudja a 24p-t is. windows verzio van fent.

[ Szerkesztve ]

(#9050) MongolZ válasza Szpilu__25 (#9049) üzenetére


MongolZ
addikt

Milyen videót szeretnél lejátszani?

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD Brazos (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.