Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD Brazos (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2851) MZperX75


MZperX75
addikt

Tud valaki hivatalos hő adatokat a brazosra?
Mettől meddig?pl:30foktól-65fokig?
mi a normális érték....?
Nekem 43 foktól 50-52fokig megy fel.(betettem egy rendszerkavaró ventit)
54-62fok között volt,a vinyó 47-55fok között.,de a venti jól teljesít..
most:43fok -tól 50 APU,vinyó 34-37között...
Előre is THX....

[ Szerkesztve ]

(#2852) Skynet258 válasza canniball (#2850) üzenetére


Skynet258
veterán

Mert a tévébe fut be minden hang, set top box, xbox360... így az erősítőn nem kell bemenetet váltani, csak DI-n van végig, és épp az szól, ami megy.

De közben megoldottam, van a Realtek-nek egy ATI HDMI audio drivere, azt leszedtem, felraktam, és most végre úgy szól 5.1-es beállítással az XBMC-ben, ahogy kell. :K

https://geekpulse.hu

(#2853) raidx válasza MZperX75 (#2851) üzenetére


raidx
őstag

Csak a sajátomat tudom. Egy szabályzott 4 cm-es ház venti és a gyári venti dolgozik a dobozba.

Alaplap: 44 C°
CPU: 40 C°
1. mag: 51 C°
2. mag: 51 C°
GPU dioda: 49-50 C°

HDD 33-35 C° Ez max 37-39 között van ha nagyon teker. A többiek +1-2 fok használattól függően. Lakás 28 C° most a meleg napokba.

Ha nincs ilyen idióta hőség akkor - 1-2 C°-kal kevesebbek az értékek. A HDSentinel a kánikula előtt a Hitachira 37 C°-nál többet nem regisztrált. Most a kánikulába el-el jut 39 C°-ig.

A kuckó egy jól szellőző MicroATX és még dolgozik a 120 W-os táp ventije is.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#2854) canniball válasza Skynet258 (#2852) üzenetére


canniball
nagyúr

"Mert a tévébe fut be minden hang..."
Logikus. Kár hogy ez így nálam nem működik... :(((

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2855) MZperX75 válasza raidx (#2853) üzenetére


MZperX75
addikt

Akkor az enyém tök rendben van, már hőfokilag :)
paneltáp 60W-os kívül van a házból,ezért idle:16-17W konektornál terhelve legalábbis amennyire tudtam,1 winyóval DVDíró nélkül(mert van csak nem mindig van bekötve)
27-29W :Y :B

[ Szerkesztve ]

(#2856) zhagyma válasza raidx (#2853) üzenetére


zhagyma
őstag

Érdekelne milyen Hitachi HDD-t használsz és mik a tapasztalatok? Még gondolkozom 2,5" / 3.5" HITACHI variánsokon amit "tükröznék" a biztonság kedvéért.

(#2857) d.tiborz válasza adorjant (#2841) üzenetére


d.tiborz
aktív tag

Hali! Én most vettem egyet (Acer AO522, Ontario C-50), szintén második gépnek, hordozni valót. Eddig minden OK, net gyors (Chrome), YouTube HD videók is mennek szépen. Mondjuk kapásból RAM-ot cseréltem benne 2GB-ra. W7 Ultimate-ot használok. DVB-T tunert nem próbáltam, arról nem tudok nyilatkozni. Én ajánlom. :K

(#2858) Gbi82 válasza d.tiborz (#2857) üzenetére


Gbi82
tag

A ram csere durván bonyolult művelet az Acer gépeknél.
A kijelzője mennyire használható, nem túl picik a betűk 720p-n?
Én a fényes kijelző miatt nem őt választottam, mivel kültéren a fényes kijelző"szinte" használhatatlannak bizonyult az előző netbookomnál.

"ha nincs ló ,jó a szamár is" (Chicolina)

(#2859) Steve1207


Steve1207
veterán

Beszereztem a kis brazosomat én is. A kezdeti visszaváltás miatt elég lassúnak tűnt, de megszokható, pedig elég erős konfigról váltottam.

DVB-T tunerről rögzítés, msn, opera, torrent, winamp és 40-45% körül mozog a procihasználat, ami elégjónak mondható. FullHD youtubozás is elmegy mindemellett, így elég korrekt.

Annyi kérdésem lenne, hogy kb mire lehet saccolni a konfig fogyasztását. FSP 350-es táp, brazos, 2x2gb ram, 1TB+2TB samsung merevlemez? Nagy a tápom jelenleg, de nem lenne szükség igazából ekkorára egy ekkora rendszerhez. Valamint, ha úgy alakul és a régi Giga460-as kerülne bele (mivel azt tartanám meg) akkor mennyiben lenne többletfogyasztás a jelenlegihez képest?

Köszi a válaszokat!

.

(#2860) MZperX75 válasza Steve1207 (#2859) üzenetére


MZperX75
addikt

"akkor mennyiben lenne többletfogyasztás a jelenlegihez képest?"
Rengeteg,valószínü a táp vesztesége majdnem több lenne ,mint az egész renszer fogyasztása.
pl: vinyó/10W
Brazos kb max 20-25(persze ritka max terhelés )
így inkább csak 15W
+ramok
2x10+15 az kb 35W-nál nem fogyasztana többet,de.....
460W-os táp? 80%-os hatásfok mellet a rendszer majdnem a dupláját fogyasztaná
de 50-60W-ot biztos....
persze csak saccolok,de arányiban talán nem hibázom.....
érdemesebb kisebb táppal prószálni ...
(60-90W-os bőven elég)
nekem 60W-os panel tápom van,mint egy laptopnak.
2vinyó+sok ramot +DVD írót simán "Elvis"
1vinyóval van az enyém és csak 2 giga rammal,ez is bőven elég bele szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#2861) Steve1207 válasza MZperX75 (#2860) üzenetére


Steve1207
veterán

A ház és a táp kialakítás ideiglenes, igazából ez ilyen "van" kategória. A 460-as változatot pedig sajnálom továbbadni, így marad szerintem pót tápként.
Maga a ház a kérdéses, olyat keresnék amiben elférne a 2db 3,5-es vinyó a lappal, a panel táp nem zavarna :)
Mindenesetre a Phenom X4-nél jelenleg is kevesebb a fogyasztás mivel ott a proci evett ennyit visszafogva.
No, de ez majd kialakul, mivel még fejlődik a rendszer kiépítése, fogyasztással viszont nem foglalkoztam soha ez a rendszer viszont konkrétan multimédiára van kihegyezve. Köszi a gyors választ!

.

(#2862) MZperX75 válasza Steve1207 (#2861) üzenetére


MZperX75
addikt

Az enyém Gigabytes MIB T5140-es ház
2vinyó+DVD író belefér ,paneltápot adnak ozzá 60W-os 12-14ezer





konzolt is adnak ha monitorod rá akarod szerelni de nem kötelező

[ Szerkesztve ]

(#2863) raidx válasza zhagyma (#2856) üzenetére


raidx
őstag

3,5" Hitachi HDS721050CLA362 500 Giga. KB. fél éves, hangja nincs. Teszi a dolgát, még ebbe az eszement melegbe is normál hőfokon elvan. Egyáltalán nem forrófejű!
40 Giga rendszer, 40 Giga Programok, a többi meg alig van használatba mert a szerveren vannak a cuccok A 100 Gigás Wuala tárhelyen és egy 1 T-s USB-n a mentések.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#2864) d.tiborz válasza Gbi82 (#2858) üzenetére


d.tiborz
aktív tag

Jók a betűk, nekem elég nagyok (jó a szemüvegem :D ). A fényes kijelző nem zavar, ilyen volt az előző Acerem is (531H), a fényerővel sincs problémám.
Az előző gépen elegánsan megoldották a bővíthetőséget, de ezt atomra kellett bontani.

(#2865) zhagyma válasza raidx (#2863) üzenetére


zhagyma
őstag

Köszönöm. a választ!

" ... hangja nincs. Teszi a dolgát, még ebbe az eszement melegbe is normál hőfokon elvan. Egyáltalán nem forrófejű! ..."

Ez biztató mivel otthoni szerverbe tervezek alapvetően 3.5"-os hitachit: HDS723020BLA642. Igaz nem ugyanaz a típus (nem low power tervezés, hanem eco power), de remélem hasonlóan jó lesz ...

(#2866) canniball


canniball
nagyúr

Egy kérdés: tudunk-e az Asus E35M1-M lap(ok)on kívül olyat amin van PCI?

És egy kérés: akinek ilyen lapja van meg tudná mérni mekkora a borda magassága?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2867) sysrq válasza canniball (#2866) üzenetére


sysrq
őstag

Három és fél centiméter a nyák.tól.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#2868) canniball válasza sysrq (#2867) üzenetére


canniball
nagyúr

Az pöpec, köszönöm! :R

A (másik) kérdésre esetleg valaki?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2869) raidx válasza zhagyma (#2865) üzenetére


raidx
őstag

Ahogy nézem a paramétereit, a választottad gyorsabb, már SATA III. Fogyasztásba hasonlók és mind kettő 24/7-re tervezett. Ha csak a gyártási szórás nem szól bele, inkább picit jobbnak kellene lenni és hasonlóan elégedett leszel vele mint én.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#2870) szacsee válasza canniball (#2868) üzenetére


szacsee
nagyúr

pl ECS

Igaz fapadosabb mint az Asus és gondolom itthon nehezebb beszerezni..

Opika opika... :DDD
Mini ITX lap HDMI-vel PCI slottal:
Jetway NF81-T56N-LF

[ Szerkesztve ]

(#2871) szacsee válasza szacsee (#2870) üzenetére


szacsee
nagyúr

Kár hogy utóbbi So-DIMM foglalattal van...

(#2872) canniball válasza szacsee (#2870) üzenetére


canniball
nagyúr

"...gondolom itthon nehezebb beszerezni.."
Inkább majdnem lehetetlen, ahogy látom külhonban is ritka madár.

"Jetway NF81-T56N-LF"
A So-DIMM nem gáz, úgyis kell RAM is, inkább az a baj hogy úgy tűnik ez sem sűrűn fordul meg a hazai boltok polcain...mondjuk átszámítva majd' 50k HUF, úgyhogy mindegy is...

Azért köszönöm! :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2873) raidx válasza szacsee (#2870) üzenetére


raidx
őstag

Ez már méretileg a MicroATX családba tartozik (MiniITX 17*17 cm). Abba a kategóriába viszont vannak itthon kapható olcsóbb lapok.
MiniITX méretéből adódóan csak egy PCI-e/PCI aljzat fér fel! Következő lépcső a MicroATX ott két féle megoldás található. Egyik részben megtartja a MiniItx 17-es méretét egyik irányba és csak a plussz csati oldal lép a MicroAtx méretcsaládba, mini-DTX-es lap 200 x 170 milliméteres méretű lehet. A másik teljesen MicroATX méretekkel rendelkezik (microATX
244mm x 194mm)

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#2874) canniball válasza raidx (#2873) üzenetére


canniball
nagyúr

No de nekem jó a mATX is, az Asus is az. :)
Persze ha van mITX lap PCI csatival az sem rossz, csak ilyet még nem láttam (itthon).

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2875) raidx válasza canniball (#2874) üzenetére


raidx
őstag

Attól függ mire akarod használni a lapot? Intel Atom családban van PCI + mini PCI-e csatis. Grafikáról viszont inkább ne beszéljünk az Atomok esetében!

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#2876) gyiku


gyiku
nagyúr

4.0.4. :F

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#2877) raidx válasza gyiku (#2876) üzenetére


raidx
őstag

Mivel a kicsikék nem tuningolhatók, valószínűleg azért nem fut a progi.

Kompatibilis Chipsetek:

This version of AMD OverDrive™ Utility supports systems with the following AMD Chipset products:
 AMD 990FX Chipset
 AMD 990X Chipset
 AMD 970 Chipset
 AMD 890FX Chipset
 AMD 890GX Chipset
 AMD 890G Chipset
 AMD 790FX Chipset
 AMD 790GX Chipset
 AMD 790X Chipset
 AMD 785G Chipset
 AMD 780G Chipset
 AMD 770 Chipset

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#2878) WMD


WMD
csendes tag

Asus E35M1-M lapnál van egy Turbo Key kapcsoló. Ez azon kívül hogy világít egy piros led az alaplapon csinál valamit?
BIOS-ba az "auto tuning" funkcióval ugyan azt eredmény éri el lap, a kapcsoló állásától függetlenül.

(#2879) raidx válasza WMD (#2878) üzenetére


raidx
őstag

Bekapcsolt/Engedélyezett állapotnál szükség esetén a proci órajele picivel 1.6 fölé is tud menni. A sebességnövekedés nem számottevő, szinte észre sem venni mert nem marad tartósan meg csak amíg nagy szükség van rá.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#2880) WMD válasza raidx (#2879) üzenetére


WMD
csendes tag

Én csak azt mondom, hogyha ez a kacsoló nincs Turbo módra állítva és a BIOS-ba az "OC Tuner" is ugyan ezt csinálja szerintem. (+48MHz CPU órajel)
Most akkor ez a kacsoló csak azért van, hogy ugyan azt csinálja mint a BIOS-ba ez az opció? Érdekes.

(#2881) canniball válasza raidx (#2875) üzenetére


canniball
nagyúr

Azért kérdeztem itt mert Brazosról lenne szó. ;) Akkor hogy pontosítsam a főbb paramétereket: Brazos+PCI+digit. hang (HTPC-hez); ilyen van-e még az Asuson kívül?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2882) Rawulf


Rawulf
őstag

Csókolom! Brazos proci driver leledzik-é külön?

"Please state the nature of the medical emergency."

(#2883) Sethdobaloah válasza canniball (#2881) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

csak hogy legyen miből választani, vagy bajod van az asussal? :)

...csak én vagyok helikopter?

(#2884) canniball válasza Sethdobaloah (#2883) üzenetére


canniball
nagyúr

Előbbi. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2885) raidx válasza canniball (#2884) üzenetére


raidx
őstag

Jelen pillanatban hazai elérhetőségbe és elfogadható árba nincs más kínálat. Talán ősszel, bár a BTX / DTX nem terjed annyira kis hazánkba és kint is szerintem irreális az ára a többlethez képest.
Másik lehetőség, Riserrel PCI-t csinálni a PCI-e-ből. De nem olcsó és a sebesség sem biztos, hogy megfelelne.

Szóval nincs nagyon választási lehetőséged jelenleg.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#2886) mr_ricsi válasza Rawulf (#2882) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Brazos proci driver leledzik-é külön?"

Milyen procidriverre gondolsz? XP-hez van a C'n'Q, más driver nem kell procihoz.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#2887) canniball válasza raidx (#2885) üzenetére


canniball
nagyúr

Akkor marad az Asus. :K

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2888) Rawulf válasza mr_ricsi (#2886) üzenetére


Rawulf
őstag

Win7-re gondoltam. Liano procikhoz láttam, hogy van driver.

"Please state the nature of the medical emergency."

(#2889) Rawulf


Rawulf
őstag

A lényeg, hogy az AMD Brazos témába kóstoltam:

ZOTAC ZBOX AD02-E

"Please state the nature of the medical emergency."

(#2890) mr_ricsi válasza Rawulf (#2888) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Liano procikhoz láttam, hogy van driver."
A Suzukikhoz nem értek.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#2891) Sethdobaloah válasza Rawulf (#2888) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

hát gondolom, hogy tudjon képet is csinálni oda is kell, ide is kell.
Platform driver van, nem proci.

...csak én vagyok helikopter?

(#2892) Rawulf válasza mr_ricsi (#2890) üzenetére


Rawulf
őstag

Az Liana, teeee... :)

"Please state the nature of the medical emergency."

(#2893) raidx válasza Rawulf (#2889) üzenetére


raidx
őstag

Csinos kis masina.

A Brazos platformhoz nincs külön proci driver. Van a Chipset pack (alaplapi driverkészlet) és az tartalmaz minden szükségeset. Gondolom a Zotac sem tért el a megszokottól. Vagy a mellékelt lemezen, vagy az oldalukon megtalálható minden ami kellhet.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#2894) mr_ricsi válasza Rawulf (#2892) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Az AMD APUja meg LLano... :)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#2895) Rawulf válasza raidx (#2893) üzenetére


Rawulf
őstag

Köszi... Nos, nem használtam a Zotac honlapján lévő drivereket, csak a bios-t frissítettem.
AMD-től szó szerint mindent feltettem, ami ehhez való és friss.
Realtek-től a legújabb kártyaolvasó, lan és hangkütyü meghajtókat.
Ralink-től a legfrissebb wifi driver.
NEC/Renesas friss drivert pedig a station drivers-ről.
Még tesztelni nem nagyon volt időm, de már nagyon kíváncsi vagyok, hogy az Ontario C-50 mit tud...

"Please state the nature of the medical emergency."

(#2896) Rawulf válasza mr_ricsi (#2894) üzenetére


Rawulf
őstag

Oké... elírtam... pedig "slégan-átellenben" a kicsi L betűt használtam ezelőtt az i helyett...
Remélem az Apple is lecsap az AMD APU-kra hamarosan...

"Please state the nature of the medical emergency."

(#2897) raidx válasza Rawulf (#2896) üzenetére


raidx
őstag

Ha csak az Intel sürgősen elő nem rukkol valami nagyon ütős és nagyon olcsó újdonsággal egész komoly jövő elé néz az AMD APU család.

eMachines E644

"Az eMachines E644 rendkívül kellemes meglepetést okozott, a 85 ezer forint alatt elérhető számítógép árához képest meglepően jó minőségű volt, a benne található E-350 processzor-GPU kombináció pedig probléma nélkül ellátta a mainstream gépekre kiosztható feladatokat. Ugyan az árban nincs benne operációs rendszer, de az ingyenes Ubuntu telepítésével ez a probléma pénzkiadás nélkül is megoldható."

Sony Vaio YB1

"A Sony gépe teljesen más megközelítés eredménye, a japánok olcsó de stílusos, könnyű hordozható gépet akartak létrehozni, a chip felhasználását nem annak olcsósága, inkább alacsony fogyasztása és megfelelő teljesítménye indokolhatta. Ennek megfelelően a gép nem annyira olcsó, bruttó 130 ezer forint körül érhető el, ennyiért 2 gigabájt memóriát és 320 gigabájtos merevlemezt kapunk. A Sonyk árában benne van a Windows 7 Home Premium 32 bites verziója is, így ere már nem kell külön költeni."

Konklúzió

"Az AMD alaposan megemelte a lécet az alsó kategóriás processzorok piacán, a kis Fusion lapkák értelmetlenné teszik az Intel Atom alapú gépek vásárlását. A gyártók lelkesedése is érthető, ezzel a chippel olyan piacokra tehetik be a lábukat, amely eddig nem volt elérhető számukra. Szerencsére az eddig Acer és Asus által dominált netbook piacon olyan nagy nevek is kezdenek megjelenni, mint a Sony VAIO vagy a Lenovo Thinkpad - ami jót jelent az AMD és a fogyasztók számára is."

[Teljes cikk]

Az APPLE szerintem továbbra is külön utakon fog járni!

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#2898) mr_ricsi válasza Rawulf (#2896) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Így már OK.

A C50 CPU-jához nem kell driver. A VGA-jához viszont tegyél fel, aztán van egy open CL driver, ami a procit a VGA-val együtt dolgoztató progikhoz kellhet.
Aztán kell az SB driver az SMbusvezérlőhöz és az AHCI/RAID-hez.
A Realtek hangkártya drivere mellett pedig egy HDaudio driver, amivel a hangot ki tudja küldeni a VGAkártya DVI vagy HDMI csatiján.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#2899) Rawulf válasza mr_ricsi (#2898) üzenetére


Rawulf
őstag

Mindet feltettem, bár az AMD APP SDK csomag után már az OpenCL-t nem akarta feltenni... ;)

"Please state the nature of the medical emergency."

(#2900) mr_ricsi válasza Rawulf (#2899) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Szerintem az APP SDK felesleges a számodra, és elég lett volna az OpenCL driver, de ha így raktad fel, akkor maradjon.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD Brazos (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.