Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD Brazos (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2001) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Hali!

Asus E35M1-M Pro lapon hol állítom a videó kártyának adott memória mennyiségét?

(#2002) canniball válasza SzalaiG (#2001) üzenetére


canniball
nagyúr

A North Bridge környékén nézz szét.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2003) Xero válasza sysrq (#1987) üzenetére


Xero
nagyúr

Most látom ezt is. Mindjárt futtatok egy Vantage-et az öreg MacBook Pro-n meglátom hogy alakulna a dolog. :K Van egy olyan érzésem, hogy a kis Brazos helyből átugorja GPU fronton. :C
Nagyjából alap beállításokkal kb milyen értékek várhatóak egy Asrock-nál?
(3DMark 2001 óta nem futtattam ilyesmit. :D Mindjárt megkönnyezem. :P )

(#2004) zsolt501 válasza gere (#1999) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Látom anyukád nem tanított meg az illemre...

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#2005) gere válasza zsolt501 (#2004) üzenetére


gere
tag

Jól látod? :C Mert akkor off topikot tettél volna :K

Sokszor a drága olcsóbb...

(#2006) zsolt501 válasza gere (#2005) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Szerintem tapsolj magadnak, hogy itt trollkodhatsz... :K

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#2007) GerykO válasza zsolt501 (#2006) üzenetére


GerykO
aktív tag

De ha senki nem reagálna rá, akkor hamar ráunna, hogy egyedül ugat itt hülyeséget. :DDD

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#2008) sysrq válasza SzalaiG (#2001) üzenetére


sysrq
őstag

Ezt keresd meg.
Az integrated Graphics lehet autó vagy forced.
Válaszd azt, es megjelenik még egy sor ahol beállithatod menyit zabáljon a rendszermemóriából.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#2009) zsolt501 válasza GerykO (#2007) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Igen.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#2010) SzalaiG válasza sysrq (#2008) üzenetére


SzalaiG
addikt

Köszönöm. Működik. :D

(#2011) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Volt egyszer arról szó hogy beállítható a Control Centerben az hogy kevesebb memóriát zabáljon, csak most sehol nem találom, leírnátok hogy ez hol található, mert vissza akarom fogni az étvágyát..

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#2012) raidx válasza zsolt501 (#2011) üzenetére


raidx
őstag

CCC-be nincs ilyen! Legalább is az aktuális verzióba. Én nem is emlékszem rá, hogy az utolsó három verzió tartalmazott volna ilyet. UEFI/BIOS beállításoknál lehet állítani a grafikus memória lefoglalást. Ha full HD-t is játszol le, ne vedd 512 alá. Egyébként akár megfelezheted. További memóriafelszabadítás az automatikusan induló programok szelekciójával lehetséges. Ehhez több segédprogram is nyújt támogatást. Persze Tudni kell, mit szabad és mit nem kilőni!

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#2013) C14NZ


C14NZ
tag

Sziasztok!

Lejátszható normálisan egy ilyen gépen 3D 1080p mkv film? PowerDVD-vel core2-es gép persze, hogy normálisan összerakja a képeket, de bírja ezt ez a proci-vga páros? (AsRock E350M1 vagy ASUS E35M1-X vagy hasonló)

Köszi

Üdv

[ Szerkesztve ]

(#2014) atesss


atesss
addikt

Üdv !
Egy megfelelően kis teljesítményű, jó minőségű, a saját kategóriájában is jó hatásfokúnak mondható (már ha van köztük lényegesebb különbség) AC-DC adapterrel + paneltáppal mekkora fogyasztás érhető el egy Brazos konfiggal ?

Vinyónak egy újabb 2,5"-t, esetleg kisebb SSD-ről lehetne szó.
Vagy pontosan mennyivel is fogyaszt többet egy 5400rpm-es (Green) 3,5"-os ?

Ramból mondjuk 2GB, alaplapok közül meg az amelyiken van overclock + underclock lehetőség, és szintén a legkisebb fogyasztásban.

(#2015) canniball válasza atesss (#2014) üzenetére


canniball
nagyúr

Én ilyenről nem tudok, a PicoPSU/paneltáp az "örülj neki hogy egyáltalán kapsz" kategória. Ha itthon veszed akkor még azt is mellé lehet tenni hogy "jó drágán".

Hirtelen guglizás alapján 7-8W vs. 2-3W (r/w).

Overclock-tól (az itt olvasottak alapján) nem kell sokat remélni.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2016) atesss válasza canniball (#2015) üzenetére


atesss
addikt

Igen, azt tudom hogy itthon nem valami nagy a választék...
Most nem annyira az ár és a beszerzés érdekel (elsőre), hanem hogy egy 2,5" vinyóval, paneltáppal akkor mennyit is fogyasztana Idle-ben egy Brazos-os gép ?

(#2017) raidx válasza C14NZ (#2013) üzenetére


raidx
őstag

Eddig a full HD filmekkel akkor volt gondom, ha trehányul készítették el. Eredeti még sosem akadt.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#2018) canniball válasza atesss (#2016) üzenetére


canniball
nagyúr

Ezt egyelőre nem tudom megmondani. Amit le tudtam mérni: Asrock E350M1-USB3 lap+4GB RAM+SSD+380W Antec Earthwatts (80+-os) PSU.
- a tápot bekapcsolva: 2.1-2.2W
- boot: 32-35W
- idle: 25-26W
- HD filmrészlet: 30W

Egy ghost erejéig rádugtam egy 3,5" HDD-t, így boot során felugrott 5xW-ra, a mentés alatt ~45W volt.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2019) canniball


canniball
nagyúr

Nektek viszi a killa samplet? Nálam VLC-vel 4-5 alkalommal is beszaggat, aztán a 14. mp-ben eldobja.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2020) Bezse78


Bezse78
csendes tag

Sziasztok,

Múlt héten állítottam össze magamnak a köv. gépet:
- ASROCK E350M1/USB3;
- KINGMAX 4096MB DDR3 1333MHz
- KINGSTON 64GB SSD
- NEC AD-7700S ODD;
- CODEGEN MX-31-A2 300W Ház.

Felpakoltam rá egy 64-bites Win7-et, minden OK volt egy darabig, míg el nem sötétült a kép, egér is elaludt (világítós fajta), és semmi rakció, csak a Reset segít. Szakavatott felhasználóként rögtön újraraktam a Win7-et - biztos ami tuti. ;)
Ment is 2 napig míg megint produkálta a jelenséget. Indítanám csökkentett üzemmódban - hátha vmi driver/frissítés tesz be neki - de még a felét sem tölti be, megint elmegy a kép.
Lépnék be BIOS-ba, hogy ott is produkálja-e, be sem jön az Inteligens cucc, már el is megy a kép.
Valaki látott már hasonlót, BIOS-t frissítsek (legfrissebb van rajta gyárilag), vigyem vissza, memóriát tegyem át vhova tesztre?
Most ott tartok, hogy szétkaptam darabokra, összedugtam megint mindent, és fél órája fut rajta a memteszt gond nélkül...

Köszi a tanácsokat!!!

[ Szerkesztve ]

(#2021) raidx válasza canniball (#2019) üzenetére


raidx
őstag

MPC HC kiválóan viszi! Direkt letöltöttem a linkedről mert már találkoztam rosszul csomagolttal. Igaz azt még egy négymagos erőgép sem tudta lejátszani. De már írták itt az oldlon, hogy a VLC nem Windowsra való! Nem arra találták ki, csak átűltették.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#2022) raidx válasza Bezse78 (#2020) üzenetére


raidx
őstag

Nagyon úgy néz ki, hogy gariztatni kellene a lapot!

Feltételezem, a táp kifogástalan!

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#2023) sysrq válasza canniball (#2019) üzenetére


sysrq
őstag

MPC-HC viszi végig, az első pár kocka zizis, de a nagy filmmel nincs baja az egész NG föld sorozat nézésre érdemes.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#2024) wopi válasza Bezse78 (#2020) üzenetére


wopi
aktív tag

Szia!

CPU melegedési probléma?! Szerintem érdemes lenne megnézni a hőmérsékleteket... Sokan írták korábban, hogy a CPU és a hűtés közti kapcsolattal gyakran vannak gondok.

Üdv,
W

(#2025) raidx


raidx
őstag

Innen is lehet letölteni tesztelésre és ingyenes.

[link]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#2026) atesss válasza canniball (#2018) üzenetére


atesss
addikt

Az idle: 25-26W elég jónak tűnik, mert hiába 80+-os a tápod, egy paneltáppal ezt még pár W-al le lehetne faragni, vagyis alig 20W felett lenne.
23W 1év alatt 24/7-ben 9700 ft, 3 év alatt 29e ft.
Egy alap Core 2-es gép fogyaszt kb. 2x ennyit min., vagyis a Brazos akár még jóval dágábban is megérné. Persze ha elég a teljesítménye, amire kell. És ha tényleg szerverként megy, vagy 24/7-ben.

(#2027) canniball válasza raidx (#2021) üzenetére


canniball
nagyúr

raidx, sysrq!
Akkor majd nézem azzal is, köszi! A VLC-ben azt szeretem, hogy telepítés és külön kodekek nélkül visz (ezek szerint majdnem) mindent.

atesss!
A 80+-t csak azért írtam, hogy ne tizenwattot számolj le.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2028) GerykO válasza canniball (#2027) üzenetére


GerykO
aktív tag

Kb tizenwattot számolhat le, mert hiába 80+os az a táp, de 10%os terhelés alatt, jó, ha 50%os hatásfokkal ha dolgozik, 80+ pedig az 50% feletti terhelésre vonatkozik. :K Épp az általad linkelt teszt, meg még egy logoutos írás is 20W alatti IDLE értékeket említ... :U

[ Szerkesztve ]

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#2029) canniball válasza GerykO (#2028) üzenetére


canniball
nagyúr

Ám legyen. Ha eljutok egyszer odáig hogy működő rendszer van alatta majd lemérem a picopsu-val is. Ha eljutok egyszer odáig...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2030) GerykO válasza canniball (#2029) üzenetére


GerykO
aktív tag

Igen, nekem is mindig a szoftverrel gyűlik meg a bajom. :B Valamin mindig van mit finomítani, változtatni... :U
Amúgy ha ebben a cikkben lévő első diagramot megnézed, akkor láthatod mire gondoltam. ;)

[ Szerkesztve ]

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#2031) canniball válasza GerykO (#2030) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha nekem is csak finomítanom kéne... Felraktam a 64bites W7-t, de az is megzakkant és lenyelt 1GB RAM-ot. Úgyhogy én még mindig ott tartok hogy egyáltalán normálisan működjön maga a rendszer... :(

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2032) atesss válasza GerykO (#2028) üzenetére


atesss
addikt

A helyzettel tisztában vagyok én is, csak a konkrét hatásfokokat nem tudom, én úgy sejtettem hogy azért egy 65-70% körül megmarad ezen a kis terhelésen.
Esetleg jól jönne erről is valami teszt, ahol jó pár 80+-os tápot megvizsgálnak extrém kis terhelésen.

Tudnátok linkelni ezt a tesztet akkor, amiben a 20W alatti érték van ?

(#2033) GerykO válasza canniball (#2031) üzenetére


GerykO
aktív tag

A Windows néha képes hardverhibát okozni. Elkoptatja a reset gombot. ;]

Na de félre a tréfát. Kezd úgy, hogy BIOS UEFI-ben beállítasz mindent, fixre teszed a VGA-mem méretét, a SATA vezérlőt abba az állapotba varázslod ahogy használni szeretnéd, és csak utána kezded meg a telepítést. Meg akad olyan beállítás némelyik BIOSban, hogy valami számára fenntart valamennyi memóriát, az ilyeneket is tiltsd le.
Nem kioktatni akarlak. :N
Volt már, hogy egy kész konfig szívatott meg, ha nem a megfelelő sorrendben telepítettem a drivereket, és bizonyos driverek után szabadott csak újraindítani, különben nem volt hang a hangszórón, csak a fülesen -azóta gyűlölöm a FoxConn lapjait. Ja és az AlbaComp szervizben sem tudtak megoldást rá. :DDD (Kár hogy nem kértem érte pénzt annó :W )

(#2032) atesss: Amit linkeltem tesztet, annak az elején találsz egy diagramot, elég jól szemlélteti. De ha a konkrét táp honlapjára felnézel tuti megtalálható valahol a táp karakterisztikája 10%-os terheltség alatt 50% alatt van, vagyis több energiát fordít hőtermelésre, mint amit lead. De van erre egy topic, ott részletesebben is el tudják magyarázni, vagy akár itt még bővebben.

[ Szerkesztve ]

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#2034) raidx válasza canniball (#2031) üzenetére


raidx
őstag

1. Kattintsunk a Start menüre és az ottani kereső/indító mezőbe gépeljük be a már jól ismert „msconfig” parancsot. (ha az UAC közbe szólna, mivel még mindig nem kapcsoltuk ki akkor kattintsunk a folytatásra.)
2. Ezt követően megjelenik az MSConfig nevü kis segédprogram ahol a Rendszerindítás(Boot) fülre ott pedig az alapértelmezett operációs rendszer sorára állva kattintsunk a Speciális Beállítások (Advanced Options) ikonra.
3. A megjelenő ablakban a „Processzorok száma”(Number of Processors) opciót jelöljük be, melyet követően aktív lesz a legördülő menü ahol válasszuk a rendelkezésre álló maximális processzor (mag) számot.
4. Itt érdemes megadni a maximálisan használható memóriát is.
5. Ha kész vagyunk rögzítsük a beállításokat „OK” gombra kattintva, majd tegyük ugyanezt az MSConfig fő ablakában is. Ezt követően a következő rendszerindításkor már minden rendszererőforrást kihasználva gyorsabb boot idővel indul a Windows 7

Lehet, nem ez a gondod, de érdemes megnézni. Kicsit szájbarágós, de így találtam!

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#2035) atesss válasza GerykO (#2033) üzenetére


atesss
addikt

De ha a konkrét táp honlapjára felnézel tuti megtalálható valahol a táp karakterisztikája
Igen (már amelyiknek egyáltalán fent van), de csak 20%-ig !
Az az alattiról már mélyen hallgatnak...
De akkor megpróbálok majd a tápos topicokban rákérdezni, hátha tud valaki konkrét pontos számadatokkal is szolgálni - lehetőleg több tápról is.

(#2036) canniball válasza GerykO (#2033) üzenetére


canniball
nagyúr

Nincs reset gomb, csak úgy a'la nature ki van dobva a lap. :P

Így csináltam, telepítés után rendben is volt, később zavarodott meg.

raidx!
Ezt már benne volt abban a pár "apró trükkben" amiket lezongoráztam. Viszont mégis ez vezetett el a megoldáshoz. :R
Gondoltam visszacsinálom hátha meggyógyul és akkor láttam, hogy hiába jelöltem ki a maximális memóriát és toltam fel 4GB-ra mégis nullán áll. Feltoltam ismét 4GB-ra, restrat, megint 0. Megint feltoltam 4GB-ra és kivettem a "pipát", restart, megint nullán áll de látja mind a 3,5GB-t. :C

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2037) raidx válasza canniball (#2036) üzenetére


raidx
őstag

A közelmúltba volt egy nagyobb MS frissítés és utána nekem is elment egy magom és 2 Giga lett a 4-ből. A harmadik állítás és restart után állt be a valósra. Azóta bírja.
Jártam már úgy, hogy friss telepítés után is állítani kellett.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#2038) sysrq válasza canniball (#2036) üzenetére


sysrq
őstag

Neked melyik gyártótól van az alaplapod?
Melyik win7 nem látta a magokat és a memóriát? És ezeket hol nézted?
Sajátgép -> tulajdonságok? Eszközkezelő?
A win7 home prof. sp1 64bit-et csont nélkül elfogadja/kezeli az asus-t. (kopp-kopp-kopp)

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#2039) raidx válasza sysrq (#2038) üzenetére


raidx
őstag

Elindítod az msconfig.exe fájlt és a Rendszerindítás->Speciális beállítások alatt látod és ott is tudod beállítani.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#2040) canniball válasza raidx (#2037) üzenetére


canniball
nagyúr

Én már nem piszkálom, örülök hogy működik.

sysrq!
Asrock E350M1/USB3, x64W7 Prof., a magokkal nem volt gond, a RAM-mal szenvedtem de mint írtam csak nem kellett volna piszkálni.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2041) raidx


raidx
őstag

A nap Szívása!

Ismerősnek ugyan az a konfigja mint nekem. Együtt lőttem be a kettőt és nem is volt vele gond a mai napig. Ma ebéd után keres, nézzem már meg a gépet mert torrenten letöltötte a Big Buck Bunny filmet és nem tudja lejátszani. Nézem nálam, nekem megy a film lejátszása simán. Ez a film hasonló mint a madaras, jó tesztnek! Lejjátszó beállítasai, egyéb beállítások, minden stimmel és az ő gépén mégse megy. Kínomba felcsatlakoztam a szerveremre és onnan indítottam a saját filmemet. Láss csodát! Elfogadhatóan megy a lejátszás. Mostmár nagyon kíváncsi voltam és elkezdtem faggatni a tegnapi napról. Mondja, volt valami Windows frissítés ami miatt újra indította a gépet. De a torrent letöltőt nem! Az meg úgy van beállítva, hogy nem indul a Windowszal. Elindítom és alig tizen százalék van letöltve a filmből. A helye le van foglalva, így azt hitte a méret alapján, hogy kész a letöltés. Szívtam vagy másfél órát miatta.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#2042) Kendek válasza raidx (#2041) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Én meg egész hétvégén a Gambas2-vel szívtam. Az Oneirices 2.22.0-ásból letiltottak pár csomagok, rossz lett a fejlesztőkörnyezet képe. Az újraaktiválásig párszor le kellett fordítanom a cuccot, ez ugye lassabban megy a Zacate-vel. Nehezített még a dolgomat, hogy itthonról nem tudom az ekkora méretű fájlt egyből feltolni a Launchpadra, így mindig mással kellett feltöltetnem. Mikor végre összejött, egyből bekerült a stabil Rendszerment PPA-ba, de észrevettem, hogy elírtam a nevét. Vissza átírni már nem lehet sehogy sem, így gondoltam jöjjön a 2.23.0-ás verza, az tuti felülírja. Na de ez még nagyobb szívás, a forráscsomag hiányos, Debian csomag nincs, PPA-ban sincs, másnak sem sikerült lefordítania. Pár óra alatt azért rájöttem, hogy mi hiányzik, hogy mit hogyan kell. A nap végére itt kértem segítséget egy olyan embertől, akinek nagyobb feltöltési sebessége van, hogy ugyan már dobja fel nekem a cuccot. Na mindegy, a lényeg a lényeg, hogy sikerült. :DDD

<-ƘƘ->

(#2043) Oliverda


Oliverda
félisten

Egy pár hete FF és Chrome alatt sincs hardveres gyorsításom YouTube-on. IE 8 alatt minden szuper. Gondolom a flash baromkodik. Volt valakinek hasonló problémája mostanában?

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2044) petike2014 válasza Oliverda (#2043) üzenetére


petike2014
aktív tag

Üdv, nekem a minap a C50-es apuval, ie9 tökéletes, és hiába frissítek állítok akármint se ff se chrome nem rendelkezik flash gyorsítással (fish tank ie 1fps minden helyzetben). ie9 meg 60 :(

ui: az alpha 1-es nightly ff megoldotta ...

[ Szerkesztve ]

(#2045) atesss válasza raidx (#2041) üzenetére


atesss
addikt

Ezért kell bekapcsolni, hogy (utorrentben): ".!ut hozzáfűzése a félkész állományokhoz".

Én is tegnap szívtam ezzrl a Samsung LE32B650 TV DLNA médialejátszásával. Mondjuk sokkal többet így sem játszik le, kb. a harmadát a próbált HD filmeknek (illetve legtöbb esetben direkt csak a sample-t töltöttem le).
Mondjuk jó részét az angol DTS hangsáv miatt (ami ráadásul az első, az alapértelmezett sok esetben).

(#2046) Sethdobaloah válasza petike2014 (#2044) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

a firefox amúgy is szar mostanában.... a használtautótól nekem kb 20mp-ként újraindul....

...csak én vagyok helikopter?

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD Brazos (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.