Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD Brazos (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1651) GerykO válasza zsolt501 (#1650) üzenetére


GerykO
aktív tag

Itt már összefoglaltam egy-két dolgot. A poén, hogy valakit még ez sem győzött meg, bár szvsz, csak trollkodik az illető.

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#1652) zsolt501 válasza GerykO (#1651) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Hát igen, pedig néha csak vissza kellene olvasniuk.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1653) GerykO válasza zsolt501 (#1652) üzenetére


GerykO
aktív tag

Pedig egy "tag"-tól már elvárná az ember, egy "újonc"-nak még elnézi az ember. :DDD

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#1654) Tomix24 válasza GerykO (#1653) üzenetére


Tomix24
addikt

Gondolom róllam van szó :DDD
Rengeteget olvasok, de 2000-4000Ft is van árban egy CL9 és CL7-es ram között. És a benchmark-ok helyett a valós felhasználásban való külömbségre voltam kiváncsi. Hátha valaki tesztelte.De meggyőzött zsolt, és a CL7-et fogom venni. Ez nekem egy új témakör.

(#1655) GerykO válasza Tomix24 (#1654) üzenetére


GerykO
aktív tag

Részben -visszaolvasás tekintetében-, de igazából ha megnézed a linkelt hozzászólásom kinek ment, akkor rájöhetsz, hogy kire gondoltam(hsz off részében :DDD ) -ugyanaz az avatárotok. ;)
Egy, két logout írás, amiben kitérnek a memória gyorsaságának fontosságára is. :K

[ Szerkesztve ]

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#1656) zsolt501 válasza Tomix24 (#1654) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Kipróbáltam néhány DVD átkódolást Gordian Knot Programmal Xvid-be 1.36-GB-ba 2 menetes kódolással és AC3 hangot keverve rá a végén és ez a művelet 90-120 perc alatt általában elkészíti a gép, az eredmény szerintem elég meggyőző.
A másik teszt részemről amikor 2 darab Xvid anyagot fűzök egybe VirtualDub-bal ez az összefűzés általában 3000-4000 fps szokott futni de van mikor az anyag miatt ez képes felmenni 6000 fps-ig is szóval számomra elég meggyőző a gép teljesítménye.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1657) Tomix24 válasza zsolt501 (#1656) üzenetére


Tomix24
addikt

Erre gondoltam, nagyon köszönöm (mindkettőtöknek)

(#1658) r3dsnake válasza vegyszer (#1649) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

köszi szépen a tesztet. akkor szerintem marad az asrock lap.

amúgy tudommal PCIe-s kártya van rajta videokártyához, ugye? esetleg másmilyen bővítőkártyákhoz is lehet használni? (IDE vezérlő, USB 3.0)

amúgy SSD menne bele a rendszernek. szóval a vinyó csak akkor zúgna, ha használva is van

(#1659) zsolt501 válasza Tomix24 (#1657) üzenetére


zsolt501
nagyúr

És a szintetikus tesztek eredményei megfelelnek számodra, vagyis szerinted megéri a rendszer?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1660) Tomix24 válasza zsolt501 (#1659) üzenetére


Tomix24
addikt

Meg mindenképpen. Brutál Média Player és egy csak netre elég laptop kiváltója lesz, egy Rii mini kiséretében. Konvertálás szerkesztés is lesz sok, de az idő itt nem számít, csak az hogy ne a laptop menjen, mert öreg szegény(kimélni kell). A media player meg lehet dúrvább, de HD hangrendszer híán, és mert nem lehet rajta böngészni, kiesik nálam. komoly játékra ott a konzolom, de a stratégia játékok csak Pc-n vannak főleg, tehát Brazos. Szóval nekem találták ki.

(#1661) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Sziasztok!
Egy kérdésem lenne a nagyérdeműhöz.
Ha összeállítanák magamnak egy brazos nettopot (cirka 60k-t láttam más topikban a gépházra), akkor a profilomban látható konfighoz képest mennyi üzemóra után hozná be az árát fogyasztában mai villany áron számolva?

(#1662) Teasüti válasza Teasüti (#1661) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Hmm, ha 60000k bekerülési költséggel számolok, akkor a mostani konfigomhoz mérten több, mint 8,5 évbe telne, mire behozná az árát a villanyszámlán a brazos.
Ha 28 wattal számolom a brazost (tesztek alapján) és 80-al az enyém (becslés).
Nem éri meg beruházni. :N
8.5 év alatt 60k az smafu.

mod: 45.51 Ft/KWh és napi 6 óra üresjárat átlagosan.

[ Szerkesztve ]

(#1663) #92888064 válasza Teasüti (#1662) üzenetére


#92888064
törölt tag

többet fogyaszt a géped 80 wattnál üresjáratban, mielőtt kérdeznéd, ránézésre én sem tudom pontosan, hogy mennyi az annyi.
amúgy én is dilemmázok egy brazos-on, ház és a paneltáp megvan hozzá, viszont személy szerint a gépemet akarom kiváltani vele, amíg nem érkezik a komolyabb "fúzió". ha eladom a jelenlegi a pc-m, akkor bőven pluszos leszek, persze a komolyabb játékoknak búcsút inthetek.

szóval még mindig keresek asrock lapot, és friss regisztráltak 0 értékeléssel nem várják el, hogy előreutaljak...

[ Szerkesztve ]

(#1664) adorjant válasza #92888064 (#1663) üzenetére


adorjant
senior tag

Én is pont így vagyok, mint te,asztali gépemet tervezem kiváltani,meg is rendeltem az Asust,aztán meglátjuk.

(#1665) #92888064 válasza adorjant (#1664) üzenetére


#92888064
törölt tag

én még csak a tervezés fázisnál járok. itx ház+táp adott, a paneltáphoz tudok szerezni helyben adaptert, a vinyóimat megtartanám, egyedül a lap meg a ram beszerzését próbálnám minél olcsóbban megoldani. 22ért boltban kapni asrock-ot, így ennél olcsóbban szeretném megvenni. holnap kapok egy 5770-et, azzal is tesztelném, illetve nemsokára visszakerül hozzám a 80+os 250es fsp tápom, és azt is le akarom mérni, hogy melyik táppal mennyit eszik. szóval reményeim szerint lassan én is beléphetek a brazos klubba :)

(#1666) ViZion


ViZion
félisten

Sziasztok!
Én is nézegetem az Asrock deszkát... Routerre lenne kötve otthon, valami kis linuxal NAS-ként is működne, +némi netezés, +filmek, fotók nézegetése, tárolása.
Max terhelés a netes "kazuár" játék (flash játékok, Farmerama, egyszervolt.hu, ilyenek) lenne. Esetleg szövegszerkesztés, mailok letöltése, MSN+webcam.
Játékra, melóra van asztali gép (adatlapomon).

Érdemes ezt, vagy inkább a kb. fele ennyiért beszerezhető Atom a jobb választás? Fő szempont a fogyasztás, a 24/7 üzemelés, stabilitás.
Köszönöm! :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1667) #92888064 válasza ViZion (#1666) üzenetére


#92888064
törölt tag

véleményem szerint az atom nem bírja a komolyabb flash játékokat.
a 2 "platform" között elenyésző a fogyasztáskülönbség (persze attól is függ, h pontosan milyen atomos laphoz kellene viszonyítani).
ha a filmek alatt fullhd tartalmakat is értettél, akkor a brazos javallott.

[ Szerkesztve ]

(#1668) adorjant válasza #92888064 (#1665) üzenetére


adorjant
senior tag

Nekem egyelőre marad desktopban,aztán meglátjuk hogy teljesít. PicoPSU valószínűleg ésszerű lesz,de első körben váltsa be a hozzá fűzött reményeket,de ahogy olvasni lehet,mindenkinek megfelelt még eddig :)

(#1669) Teasüti válasza #92888064 (#1663) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Gyakorlatilag minden játéknak, ha nem 800x600-ban minimumon szeretnél játszani. :)
Nekem csak azért kecsegtető, mert sajnálom a nagy gépet járatni üresben.
Effektíve játékkal töltött idő az egy egészen pici töredéke csupán a használatnak.
De azért nem mondanék le erről a teljesítményről, ez mellé venni egy brazos notit lenne érdemes, úgy érzem.
Csak az kétszer annyi, mintha nettopot állítana össze az ember. :(

A 80 wattot szintén tesztek alapján becsültem meg, megnéztem egyet, amiben azonos proci van, de a konfigban szereplő vga helyett az enyémet számoltam hozzá, miután kikerestem az izolált fogyasztási infókat a vga-król. Az alaplapok közt nem hinném, h akkora különbség lenne, ram meg szintén elhanyagolható. 10-20 wattok meg még mindig nem elég markáns különbségek, ha 100 wattal számolok, akkor is több mint 6 év még mindig.
6 év alatt meg legalább egy konfigot cserél az ember.
Szóval a brazos árából még jó pár évig lehet fizetni a nagy gép számláját.

(#1670) bigdaddy3


bigdaddy3
tag

Haliho szép napot!

Valaki próbált már Thermaltake SD100 házat?
Mekkora zajt csap a 120W Flex ATX táp? :F

(#1671) zhagyma válasza bigdaddy3 (#1670) üzenetére


zhagyma
őstag

Nekem ez van: Thermaltake Element Q. 8 cm-s venti van a tápban. Röviden "trombita". Gondolom a 4cm-s csak hangosabb lehet ...

(#1672) canniball válasza bigdaddy3 (#1670) üzenetére


canniball
nagyúr

Egész pofás, kár hogy nem 5,25" ODD hely van benne.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1673) bigdaddy3 válasza zhagyma (#1671) üzenetére


bigdaddy3
tag

Hello/!

Element Qn is gondolkodtam! Szép darab :C :R :C :R

De ha zajos akkor felejtős! :Y

Persze most a HDD hangos :W

(#1674) zhagyma válasza bigdaddy3 (#1673) üzenetére


zhagyma
őstag

Ahogy most látom sajnos túl sok hő termelődik load esetén hogy tök passzívan elmenjen a "cucc" (csönd). Valahogy el kell vezetni a termelődő hőt a házból. Mondjuk valamilyen hőcsöves rendszer nagy hűtőfelülettel megtenné, de elég drága. Így maximum minimalizálni lehet a zajforrásokat.

(#1675) bigdaddy3


bigdaddy3
tag

Hello!

Valaki probálta ezt a ventit? Azt hittem hangtalan de 16dbt írnak.
Thermaltake ISGC

[ Szerkesztve ]

(#1676) Teasüti válasza bigdaddy3 (#1675) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Itt keresgélnék a helyedben! :K

(#1677) mszl válasza bigdaddy3 (#1675) üzenetére


mszl
aktív tag

Fejemtől 1 m-re, belőle semmi nem hallható, viszont a 4 cm-es D525-öt hűtő azért már hallható, de nyugodtan alszom mellette!!

Ja amúgy lehet hangtalan, ha légüres térben használnád :K
Viccet félretéve , nagyon tuti anyag nálam 2- db 8 és 12 cm-es megy 1 éve már.
Nyugodtan bízd rá a hűteni való dolgokat!

[ Szerkesztve ]

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#1678) SzalaiG válasza Teasüti (#1662) üzenetére


SzalaiG
addikt

A tied biztos, h nem 80W-ot eszik, hanem vagy 120-160at.... :U

(#1679) ViZion


ViZion
félisten

Tényleg, NAS-ként idle-ben mit kajol egy ilyen konfig?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1680) Teasüti válasza SzalaiG (#1678) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Oké, te mivel számoltál?

ViZion: [link]

[ Szerkesztve ]

(#1681) ViZion válasza Teasüti (#1680) üzenetére


ViZion
félisten

Uhh... ehm... pedig olvastam is... :B
:R

Valaki azt nézze má' meg kérlek, hogy az egyszervolt.hu (játékok, filmecskék) és a farmerama műxik-e élvezhető sebességgel. Webes flash játékok futnak ezeken szépen?
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1682) GerykO válasza Teasüti (#1680) üzenetére


GerykO
aktív tag

Hát ha abból indulunk ki, hogy hűtőtesztekhez sokáig használtak az első szériás kétmagos Intel procik helyett ilyet -bár lehet q6600 volt, és nem q6700-, akkor szerintem rendesen fűthet, akkor pedig ha fűt, fogyaszt is. A videokártya idle 27W, 3,5" vinyók 8~10 W/db ...
Szvsz is 100W felett van IDLE, LOAD meg qrva sok.

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#1683) mar_tin válasza Teasüti (#1680) üzenetére


mar_tin
tag

Cégnél mértem egy Q6600 -as procival szerelt rendszer fogyasztását. 3 DB HDD -el 4GB RAM -al meg egy belépőszintű ATI VGA -al a 4000 -es sorozatból (fejből nem tudom a típust) +3 venti a házban. Ennek a rendszernek volt az idle fogyasztása 80-90 watt között. Nálad a CPU még jócskán túl is van húzva meg a VGA sem egy alap cucc, szóval valahova 110-120 watt közé taksálnám én is az idle a fogyasztását.

(#1684) mar_tin válasza ViZion (#1681) üzenetére


mar_tin
tag

Ezek teljesen jól mennek. Az általam eddig próbált flash játékok normálisan mentek, köztük pár 3D -s is.

(#1685) zsolt501 válasza ViZion (#1681) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nyugodj meg a Farmerama rendesen működik rajta, nem akad, nem szaggat.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1686) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Jogos, a 80 wattban nem volt benne a +2 másik vinyó, tesztgépekbe ugye csak egyet raknak.
Viszont azt elmulasztottam közölni, h qx9650-es procival számoltam, nem ezzel a kazánnal. :B
Bár jó, h kitérünk rá, hisz a fix feszültséges tuning se javít éppen az idle fogyasztáson.
De még ezek tudatában sem hinném, h ne érné meg inkább fizetni még 4-5 évig a nagy gép számláját. :)

(#1687) GerykO válasza Teasüti (#1686) üzenetére


GerykO
aktív tag

Ezt neked kell tudni eldönteni, mi éri meg. Én csak pontosítottalak. ;)

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#1688) nónéjm válasza nónéjm (#1634) üzenetére


nónéjm
tag

Ha esetleg rászánná valaki magát (XP) vel, azt nagyon megköszönném, nagyon fontos lenne.

(#1689) ViZion válasza zsolt501 (#1685) üzenetére


ViZion
félisten

OK, Köszönöm, asszony megölne ha akadna... vagy ami még rosszabb: kitúrna a gépemtől... :D

Jónak tűnik, de alapvetően NAS + némi net lenne, lehet arra már túlzás is...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1690) zsolt501 válasza ViZion (#1689) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nálam is hasonló a felállás, annyival kiegészítve hogy HD-s filmeket is szoktam vele nézni.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1691) Menyu_S6


Menyu_S6
tag

Sziasztok valaki tud segiteni hogy miert nem megy ki a hang a hdmi n keresztul ezen a nyuves asrock alaplapon?

(#1692) raidx válasza Menyu_S6 (#1691) üzenetére


raidx
őstag

Valószínűleg a kábeled a nyüves. Általában az szokott gond lenni, eddigi tapasztalatok szerint! Persze, ha a HD Audio Manager segítségével azt választottad ki!

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#1693) Menyu_S6 válasza raidx (#1692) üzenetére


Menyu_S6
tag

A kabelnk semmi baja egyszeruen nincs hdmi es kivalasztani sem lehet fel sem megy a realtek hdmi driver.

(#1694) zhagyma válasza Menyu_S6 (#1693) üzenetére


zhagyma
őstag

BIOS-ban HDMI Audio engedélyezve van?

(#1695) raidx válasza Menyu_S6 (#1693) üzenetére


raidx
őstag

Akkor PASSZ. Ilyen hibával még nem találkoztam csak ha a 32 - 64 bites driver volt keverve. Ha az is rendben és mégse megy, vissza a boltba. Oldják meg ők a problémát. Ha másként nem, hát egy alaplap cserével.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#1696) madgie válasza zhagyma (#1694) üzenetére


madgie
titán

Upsz, Menyu, ott a pont. Asszem letiltottam anno! Bocs, ég a pofám :B

A többieknek: az én lapom volt ez az Asrock.

[ Szerkesztve ]

(#1697) vegyszer


vegyszer
addikt

Valaki próbálta már az ir levezetést munkára bírni?
kicsit mozgat a dolog, de lehet, tökölés helyett egy Rii mini lesz a vége...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1698) at100


at100
csendes tag

Sziasztok!

Az alaplapom nem látja a csatlakoztatott HDD-ket.

Már több (2,5"-os HDD-t) kipróbáltam, volt ami fura kattogó hangokat is adott bekapcsolás után.

Három táppal is próbáltam. Ugyan azzal az eredménnyel.

A csatolt ODD-t látja a rendszer, az működik. Most USB pendrive-ról megy az XBMC.

Frissítettem BIOS-t is, nem segített.

Van ötleteket? :F

(#1699) zsolt501 válasza at100 (#1698) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Kicsit többet is írhatnál hogy ez milyen hdd mert 2,5-ben elég sok típus van.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1700) at100 válasza zsolt501 (#1699) üzenetére


at100
csendes tag

Van egy 320GB WD Blue, és van egy 120GB FS.

Mindkettő SATA I. volt már olyan eset, amikor működtek.

A 120GB-os sokáig működött benne, majd egyik napról a másikra "ledobta" a rendszer. Utána jött a 320-as, ami szintén csere után működött.

Egy mások SAMSUNG ODD szintén hol ment, hol nem ment. Most egy SONY van benne, ami jónak tűnik. Mindkettő teljesen új.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD Brazos (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.