Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD Brazos (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1001) stratova válasza Kendek (#1000) üzenetére


stratova
veterán

Ez gyors volt, köszönöm szépen! :R

(#1002) Sethdobaloah válasza stratova (#1001) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

hahh túl az 1000-en :)

...csak én vagyok helikopter?

(#1003) nbalus2k


nbalus2k
csendes tag

Üdv!

Nos megtörtént a rendelés :) De csak 11-én fogom átvenni (fizu után).

A kérdésem viszont az lenne, hogy azt tapasztaltam, hogy a vásárlás után a termékek amiket vettem drágultak a boltban (nem kicsit). ~10K-val

pl.:
ADATA 4GB/1600MHz DDR-3 PC3-12800 Gaming Series v2.0 (Kit 2db 2GB) (AX3U1600GB2G9-DG2) memória 11K helyett 16K (INSTANT BUY ajánlat volt 11ért)
AsRock E350M1 25K helyett 27K
....

Szerintetek utólagosan nekem ezt rá fogják rakni a vásárlásomra? Hisz a terméket még nem vettem át, viszont nem szóltak, hogy többe kerülnének a termékek és ma hívtak, hogy megjöttek és mikor veszem át...

(#1004) CyDoN válasza nbalus2k (#1003) üzenetére


CyDoN
senior tag

Az attól függ, hogy készletről foglaltad, vagy nem! Mert ha a kisker is rendeli akkor érvényesíteni fogja az árba az emelést, mivel ő is drágábban rendeli!

(_._)

(#1005) FefeeX válasza nbalus2k (#1003) üzenetére


FefeeX
veterán

Normális helyen a rendeléskor feltüntetett összegen kapod a cuccot.

(#1006) Nudlee válasza FefeeX (#1005) üzenetére


Nudlee
aktív tag

Hja...vagy felhívnak, hogy drágább a cucc és így is kell e.

(#1007) HPAA válasza nbalus2k (#1003) üzenetére


HPAA
őstag

kaptál visszaigazóló tétetes mail-t a rendelás feldolgozásáról ?
/általában ez a menet ha webshopban rendelsz/
ha igen , az ottani árak a mérvadóak

egyébként nem szeretném az ördögöt a falra festeni , de
ADATA 4GB/1600MHz DDR-3 PC3-12800 Gaming Series v2.0 (Kit 2db 2GB)
ez nem a legjobb választás az asrock lapjához /ne legyen igazam !/

************* censored

(#1008) HPAA


HPAA
őstag

pénteken hozzám is érkezik
Asus E35M1-M Pro + 2x4Gb kingmax
bízom benne hogy megérte lecsereélnem az asrockom

nállam egyébként folyamatosan csökkent mindkét tétel ára

************* censored

(#1009) attila199207


attila199207
tag

Megnéztem ipon-ba még mindig 25K a lap ( +500ft)
erős drágulás várható? mert én jövőhetén akarom megvenni a lapot de ha drágul
inkább siessek most . Mit tudtok erről?

(#1010) Kendek válasza HPAA (#1007) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nekem olyan van, nincs vele semmi probléma, tökéletesen üzemel vele a lap. Szépen megy a legalacsonyabb időzítésekkel is, nem bántam meg, hogy azt vettem.

<-ƘƘ->

(#1011) attila199207 válasza Kendek (#1010) üzenetére


attila199207
tag

konkrétan milyen időzítéseket használsz?

(#1012) nbalus2k válasza HPAA (#1007) üzenetére


nbalus2k
csendes tag

Igen kaptam e-mailt akkor és ott megfelelő árak vannak feltüntetve emiatt vagyok kicsit nyugodtabb. Mindenesetre a memória majd kiderül hogy rendben lesz-e. Ha nem akkor még mindig el lehet adni és újat venni. Sajnos nem találtam ennél alacsonyabb időzítésű ramokat értelmes áron - hűtő bordával. Marad a 9-9-9-24 (800Mhz-n) és alacsonyabb órajeleken általában lehet javítani a CL-en...

(#1013) Kendek válasza attila199207 (#1011) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

1333 MHz, 7-5-5-15-1T-20-5-90ns-4-4-4-16
A CAS Latency kivételével minden a beállítható minimumon van.

(#1012) nbalus2k: Lehet, méghozzá elég sokat. Nekem is olyan van, illetve AX3U1600GB2G9-2G. :)

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#1014) Nudlee


Nudlee
aktív tag

Én még sosem buheráltam a ram időzítésekkel / feszültséggel. Hoz ez érezhető különbséget?

(#1015) Kendek válasza Nudlee (#1014) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Általános használat közben nem annyira. Mivel csak egycsatornás a memóriavezérlő (64 bit széles), ezért bizonyos helyzetekben azért jól jöhet, ha minél sebesebb a RAM, szereti az integrált GPU is. Bár a lap nem játékra való, ha HTPC-nek használod, akkor szinte teljesen mindegy, hogy alapon hagyod-e vagy állítasz rajta. Én azért ki- és betömörítgetek meg eljátszogatok vele néhanapján, stb..

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#1016) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

sziasztok! lenne egy kérdésem. Kicsit fura nekem, hogy az AMD E-350 proci x86-os, de csomó notinál 8gigáig ramot tenni bele. Tudná kezelni rendesen? Mivel a proci tudtommal nem 64bites

(#1017) Kendek válasza r3dsnake (#1016) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A Zacate E-350 támogatja az AMD64 utasításkészletet. Az Intel szokta kihagyni a saját, kompatibilis utasításkészletét az olcsóbb processzorokból (letiltja), beleszámítva ebbe az Atom egyes változatait.

<-ƘƘ->

(#1018) r3dsnake válasza Kendek (#1017) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Tehát amiben E-350 van, arra biztos, hogy telepíthető 64-es win, valamint látni fogja pl 4 giga ramot?

(#1019) Kendek válasza r3dsnake (#1018) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Igen, pontosan, ennek semmi akadálya. Legtöbbünknél szerintem 64 bites oprendszer van telepítve.

<-ƘƘ->

(#1020) r3dsnake válasza Kendek (#1019) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Köszi, akkor mostmár nem kérdéses a Sony Vaio YB vásárlás : )

(#1021) anbonn válasza ftc (#24) üzenetére


anbonn
csendes tag

-

[ Szerkesztve ]

RYZEN 1700...

(#1022) JoeFox válasza Kendek (#1015) üzenetére


JoeFox
csendes tag

Kendek! Arról tudnál nyilatkozni, hogy 1x1333 4GB vagy 2x1600 2GB (alapidőzítéseken) jelent-e különbséget sebességben?
igen, tudom hogy 1x64 bites a memóriavezérlője, de itt sokaknál látom hogy kitet használnak inkább... Én 1x4GB 1333 vennék (mert olcsobb...) és így később igény esetén tudom még bővíteni. :)

Üdv.

(#1023) HPAA válasza JoeFox (#1022) üzenetére


HPAA
őstag

én is 1x4GB 1333 vettem volna , csak jó áron adták , és belefért 2 db /4gb-os/
attól meg még olcsóbban kijöttem , ha nem két különálló 4gb-s t veszem hanem kitben ugyanezt :)

************* censored

(#1024) Kendek válasza JoeFox (#1022) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Időzítéseikben jó eséllyel eltérhetnek, a nagyobb tárkapacitású moduloké amúgy is magasabb szokott lenni. De ugyanolyan beállításokkal nyilván nincs különbség közöttük.
Egyébként én is szívesebben vettem volna egyben 4 GB-ot, hogy később esetlegesen bővíteni tudjam, de nem találtam ott, ahol a lapot is vettem. Mármint úgy rendeltem és nem akartam kétszeres szállítási díjat fizetni. Most már mindegy, de igazából 4 GB bőségesen elég is, és nem hiszem, hogy mostanában ez a helyzet változna.

<-ƘƘ->

(#1025) nbalus2k


nbalus2k
csendes tag

Még egy kérdés felmerült bennem. A driver cd-n kívül milyen extra tartozékokat adnak a laphoz?

(#1026) JoeFox válasza Kendek (#1024) üzenetére


JoeFox
csendes tag

Kösz az infot... :R

(#1027) Nudlee válasza nbalus2k (#1025) üzenetére


Nudlee
aktív tag

Hátlap, könyv, 2 sata kábel.

Kendek, köszi :R

(#1028) FefeeX válasza r3dsnake (#1020) üzenetére


FefeeX
veterán

A baj az, hogy hiába kapsz mellé eredeti wint, az csak 32 bites (mondjuk ha teszel bele 2 giga plusz memót, 32biten is látja majd, mert a VGA is a Ramból használ)
Egyelőre még csak egy hetes az YB-m, de a 2 giga memó elégnek tűnt eddig. Valamint nem akartam azonnal szétkapni sem... :)

(#1029) r3dsnake válasza FefeeX (#1028) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

végre egy YB tulaj : ) tudnál légyszi pár tapasztalatot írni? mi tetszik/mi nem? köszi!

(#1030) FefeeX válasza r3dsnake (#1029) üzenetére


FefeeX
veterán

itt
Mondd még mi érdekel? :)
Betört a gép egy Windows frissítési loop-ba, és nem tudom egyelőre megoldani...
Feltettem egyszerre a SP1-et meg pár frissítést, azóta naponta eljátssza, hogy szolgáltatások konfigurálása bekapcskor kék képernyőn, aztán végére ér--> Windows szolgáltatások konfigurálása nem sikerült; módosítások visszavonása; ne kapcsolja ki a számítógépet... Ez naponta egy óra kb, utána normálisan megy, következő napig... Nem tudom mit csináljak de majd beírok a Win totyikba is :)

(#1031) Keresztapper válasza FefeeX (#1030) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Rendszervisszaállítás frissítés előttre, aztán újra az egész.

http://palscoffeetech.com/

(#1032) FefeeX válasza Keresztapper (#1031) üzenetére


FefeeX
veterán

Rendszervisszaállítás kikapcsolva :P Csak egy héttel ezelőtti, még nem felcuccolt rendszerem van :) --> programtelepítés, játékletöltés, etc... :) Vagy uninstall a jó kis rendszerfrissítésekre egyesével... :)

(#1033) r3dsnake válasza FefeeX (#1030) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Köszi, nagyon pozitívnak tűnik. Esetleg más játékokkal is próbáltad? Nagy képernyőn fullhd-ban hogy megy? (Feltéve, hogy nézted) Jah és ez a telepítés utáni backup dolog lemezre hogy megy? Nem igazán értem ezt a win7-es dolgot, amit olvastam 1-2 helyen, a sonyban se mondtak semmi értelmeset.

Köszi!

(#1034) FefeeX válasza r3dsnake (#1033) üzenetére


FefeeX
veterán

Nos, van még rajta NFS World, kifejezetten jól fut, mondjuk kicsit pörög a venti is a notiban olyankor, de nem vészes. Heroes V megy rá legközelebb, ehhez várom a munkatársam USB dvd íróját, hogy telepíteni tudjam :) SC2-t is feltettem rá, de mire Blizztől leszedtem a 7 gigát és feltelepítettem már alvásidő volt, így csak épp belépésre volt időm... :) (minden esetre mivel a vas többet tud, mint az előző notim, és azon az SC2 minimumon gyönyörűen futott, ezen is futnia kell :) )
A HD videókat MPC HC alatt rezzenéstelenül játssza, 720p esetén 13-15% processzor terheltség mellett... :) A külső kijelzősdit nem próbáltam még, de nem hinném, hogy problémája lenne vele; majd ha ma lesz időm rákötöm a plazmára (csak ugye az összes bemenete foglalt :) )
Backup: hát, ez sokféleképpen működik, alapvetően a winnek is van backupja, ami pár hónap alatt akár 100 gigát is telerak ha nem figyelsz rá oda. És eddig kétszer kellett volna használnom, mindkétszer bebukott, nem állt fel a Win a szar backupjáról is, így telepítés után nálam az első, hogy kikapcsolom a Win backupját. Erre Acronis Trueimage-et használok, szerintem a legjobb és leggyorsabb backup program, egyszerű kezelni is.
--> restore: ugye backupolsz egy rendszermentést valamikor, a fájlt kimented külső adathordozóra (USB --> vinyó, DVD író), aztán ha gáz van, kívülről betallózod. Restore megy win alól is, már ha feláll ugye a rendszer... Ha nem áll fel, akkor be kell bootolni, erre Acronis csináltat boot CD-t de ugye ehhez minimum USB cd olvasó kell. Ha feláll a rendszer, a sony visszaállítását is tudod használni, már amennyiben nem zúztad be még a vinyót. Alapból van rajt egy 12 gigás rejtett partíció, feláll a rendszer, sony programjából indítható, gyakorlatilag gyári állapotba hozza a gépet (friss win, minden programmal, újra be kell írni a felhasználónevet stb, teljesen friss rendszer).

Sonyban elég vicces emberek dolgoznak, kb fogalmuk sincs a dolgokról, mi az az E-350, szerintük a 6310 diszkrét grafikus kártya saját memóriával, és az AMD-ről egyszerűen Core2 processzorként nyilatkoznak... 2 giga ram bővítés meg szerintük kb 100ezer forint a plusz két gigára. Ja és azt is mondták, hogy ezt a gépet lazán adhatnák 250ért is... Adhatnák, csak nem venné meg senki :D Minden esetre egész jól próbálják a presztízst vetíteni, az egyszeri vásárlót lazán fel tudják ültetni ezekkel a hülyeségekkel... Mint a leírva 64bites winnel kapod, azt van rajt 32bites... Na mindegy, szerencsére a gép jó és jól is működik.

(#1035) g0dl


g0dl
addikt

Ez ugye nem dual channel rendszer, tehát nem kell párosával a ram bele (olcsóbban bővíthető)?

(#1036) canniball válasza g0dl (#1035) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem, tehát nem. (Amúgy DC-be sem kell, legfeljebb ajánlott, mert úgy valamivel gyorsabb.) ;)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1037) FefeeX válasza Keresztapper (#1031) üzenetére


FefeeX
veterán

Programok hozzáadásánál leszedtem az SP1-et, és láss csodát, most jó :)
Nekimegyek majd mégegyszer, újraletöltéssel meg mindennel, ha úgy sem lesz jó, nem kell Service Pack :) (amúgy a másik notimon meg az asztalimon nem volt gond az SP-vel)

(#1038) attila199207


attila199207
tag

sziasztok megjött az kuckó:D
a kérdésem az lenne hogy az alapaljától a borda tetejéig hány mm van?
mert van egy 12cm-s [link] ventilátorom és leszabályozva szeretném beszerelni az eredeti helyett ( tetőből kivágnám a lyukat)csak hogy a ház elég aprócska az alaplap tartó csavarhelytől a tetőig 62mm van ebből ugye lejön a ventilátor magassága ami 27mm tehát marad 3,5 cm kérdés kisebb e ennél a borda ventilátor nélkül. valaki letudja e nekem mérni?

(#1039) madgie


madgie
titán

Asrock E350 nálatok nem dobálja időnként a netet? Nálam vagy kétnaponta előfordul, javítás, vagy reboot segít. Kicsit idegesítő egy 24/7 letöltőgépnél, hogy néha fél nap, míg észreveszem, hogy nem csinál semmit. Most az asszony hálózatról nézte a sorozatot a notiján, mikor egyszer csak megmurgyelt.

(#1040) zsolt501 válasza madgie (#1039) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nálam semmi ilyen probléma nincs win7 64bit hun sp1, igazán nálam routeren keresztül jön a net, de nem lehet hogy a szolgáltató a problémás?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1041) madgie válasza zsolt501 (#1040) üzenetére


madgie
titán

Nem. Szintén router, két másik gép is megy róla, csak a Brazos dobja a netet.

Kendek: tudod, hogy volt olyan Asrock lapom is. Azzal semmi gond nem volt. Mindegy, majd kitalálok valamit, újrahúzom a drivert, kicserélem a kábelt, átdugom másik slotba a routeren, meg megvárom, míg megjön a Rii Mini a wifi stick-kel, oszt akkor lesz (?) wifis kapcsolat is :)

[ Szerkesztve ]

(#1042) Kendek válasza madgie (#1039) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Sosem tapasztaltam ilyet vele. De érdekes, mert az eladott A780GXH/128M lapomra is panaszkodnak, hogy dobálja ugyanúgy a netet, mint írod. Viszont én sosem tapasztaltam azzal sem ilyet. A kettőtökben két dolog közös, hardveresen a Realtek, szoftveresen meg a Windows 7. Én e kettő kombinációjában látom a problémát. :DDD

<-ƘƘ->

(#1043) mar_tin válasza madgie (#1039) üzenetére


mar_tin
tag

Tapasztaltam a jelenséget, eddig kb. négy alkalommal dobta el a hálózati kapcsolatot (nem az internetet, hanem, teljesen mintha nem lenne csatlakoztatva a kábel). A switch -ből kihúzva a kábelt, majd vissza és újra működik. Tegnap kétszer dobta el gyors egymásutánban, viszont előtte 3-4 napig gond nélkül ment. Ma még semmi gond nem volt eddig, igaz tegnap a "hálókártya" beállításainál letiltottam az energiagazdálkodással kapcsolatos opciókat. Win7 32 Bit van, és Asrock alaplap.

[ Szerkesztve ]

(#1044) madgie válasza mar_tin (#1043) üzenetére


madgie
titán

"tegnap a hálókártya beállításainál letiltottam az energiagazdálkodással kapcsolatos opciókat."

Tényleg, kösz az ötletet :)

(#1045) r3dsnake válasza FefeeX (#1034) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

köszi szépen a válaszokat! akkor ha telepítés után a felajánlott backuppal kiírogatom dvd-kre a win7-et, vinyócsere után is tudom használni a gépben arról bebootolva?

amúgy esetleg megkérdezhetem, hogy hol vetted és mennyiért? : ) köszi!

(#1046) FefeeX válasza r3dsnake (#1045) üzenetére


FefeeX
veterán

A westendes Sony centerben a kiírt áron.
A backupot rá tudod húzni másik vinyóra, de ahhoz külső program kell (acronis pl), mert a sony backupja a vinyón van (egy 12 gigás partición)

(#1047) r3dsnake válasza FefeeX (#1046) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

de nem úgy van, hogy első indítás után felajánlja a backupot dvdre?

(#1048) gyiku


gyiku
nagyúr

(#1049) r3dsnake válasza gyiku (#1048) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

2-3 hónapos dolog, kicsit le vannak maradva : )

(#1050) Nudlee válasza madgie (#1039) üzenetére


Nudlee
aktív tag

Én is észre vettem párszor, de nekem csak a router újraindítása segített. Másik géppel (régi nettel) nem csinálta...dobok majd rá egy újabb fw. -t.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD Brazos (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.