Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-10-27 22:49:06

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60601) Csari93 válasza -szabi- (#60596) üzenetére


Csari93
aktív tag

Úgy látszik, a madarak a téma a képeden, de ezzel ellentétben teljesen eltörpülnek. Az ég szép, de arra senki sem figyel, mert látszik hogy nem az a lényeg, ahhoz tényleg minden belerondít és ahhoz meg már kicsi a látószög.

Néhány apró probléma van ezzel a képpel: villanyvezeték
Enélkül mondjuk nem született volna meg a kép :F

www.flickr.com/csari

(#60602) ZephX


ZephX
senior tag

Sziasztok!
Hoztam egy képet. Nekem a fények tetszettek meg benne, ahogy a ködön megtörnek.

(#60603) Lefty válasza jjeahh (#60533) üzenetére


Lefty
addikt

Az első kép nagyon jó, szeretem az ilyen értő kézzel készült minimalista képet. Szerintem külön jó, hogy jobb alsó harmadolóba kerültek a tornyok.

(#60604) jjeahh válasza Lefty (#60603) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Köszi! Valamiért a fb-n 2 napig úgy terjedt az a fotóm mint valami vírus, pedig én nem igazán szoktam megosztásra bíztatni az embereket :F. Mivel anno ez is hasonlóan népszerű volt, úgy tűnik megfejtettem a tuti siker titkát, minimál képet kell lőni kb. jobb alsó harmadolóba komponált témával :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#60605) *Ropi* válasza jjeahh (#60604) üzenetére


*Ropi*
félisten

"...minimál képet kell lőni kb. jobb alsó harmadolóba komponált, egyedülállóan szokatlan nézőponttal / témával". :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#60606) Lefty válasza jjeahh (#60604) üzenetére


Lefty
addikt

:C

(#60607) randras_83 válasza *Ropi* (#60605) üzenetére


randras_83
addikt

:D :D :D

https://www.flickr.com/randras83/

(#60608) -szabi- válasza Csari93 (#60601) üzenetére


-szabi-
őstag

Kritikát vettem.

(#60609) topikk


topikk
senior tag

Nincs időm / lehetőségem mostanában tájképezni, így régi fotókat porolok le

(#60610) INTELligent válasza topikk (#60609) üzenetére


INTELligent
senior tag

Nem túl sok a barna árnyalat a képen? Szerintem elöl kevés, a jobb oldali hegy csúcsa pedig jó lenne, ha benne lenne. Illetve a belógó sziklát kompozíció szempontjából nem igazán tudom hova tenni. Gondolom ez ilyen esőbeálló lehetett, nincs esetleg erről egy távolabbi képed, amiben az egész benne van?

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#60611) benedekco válasza topikk (#60609) üzenetére


benedekco
addikt

a glow a távoli hegyek felett zavaró

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#60612) forras2


forras2
őstag

Szevasztok!

Amatőr szinten fényképezgetek. Vannak természeti képeim, amik jól sikerültek, amikből szeretnék szoba díszt csinálni.
Mi a legolcsóbb módszer a kép keretezésre?
Mit szoktak a kép elé tenni? Üveget, vagy plexit?
Ha esetleg ilyen "előlap" nélkül csinálnám meg, az olcsósítás címén, akkor az kinézet szempontjából el tud venni a kép kinézetéből, "szépségéből"?

:R

(#60613) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Szétfagyott a kezem, de túl az első randin :B Az utolsó eléggé menthetetlennek tűnt, de annyira szép volt a hídról a látvány, hogy addig vacakoltam vele, amíg valamit vissza nem sikerült belőle adni.

Flickr link

Flickr link

Flickr link

(#60614) zsiga_667 válasza forras2 (#60612) üzenetére


zsiga_667
tag

Sose nyomtattam még magamnak képet a falra, de jártam sok fotómúzeumban, és sehol nem láttam semmit a képek előtt.

(#60615) zsiga_667


zsiga_667
tag

Alig 6 órát rohadtam egy Toyota Hiace kisbuszban 14 másik emberrel, meg két órát egy ezeréves terepjáró platóján, hogy utána még két órát mászhassak az esőben ezért a képért. :)

(#60616) total90 válasza zsiga_667 (#60615) üzenetére


total90
veterán

Szép hely és a színek is bejönnek, de szerintem túl sok a bal oldal és alul elfért volna még egy kis tér. Esetleg a felhőknek egy kevés textúra.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#60617) total90 válasza Alvin_ti4200 (#60613) üzenetére


total90
veterán

Szerintem az utolsóban van a legtöbb fantázia, csak érdemesebb lenne naplementében vagy nem sokkal utána fotózni, túl sötét számomra.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#60618) zsiga_667 válasza total90 (#60616) üzenetére


zsiga_667
tag

Alul belóg mindenféle gaz, sajnos elég zavaróan, a tópartra meg nem volt kedvem lemászni a csúszós ösvényen az esőben. :B
Bal oldal tényleg kicsit sok lett.
A felhő meg egy nagy egybefüggő köd, nulla textúrával, azzal nem igazán tudok mit kezdeni.
Trópusi sziget, angol időjárás. :DDD

(#60619) modulus válasza forras2 (#60612) üzenetére


modulus
aktív tag

Nekünk vászonra van nyomtatva fotó, minden nélkül. Tehát se keret, se üveg vagy plexi.
Kinek hogy, de szerintem bárhogy is nyomtatsz ki falra fotót, úgymond üresen néz ki a legjobban. Én festményen sem szeretem a keretet.

Alvin
Az a baj, az összes fotó alulexponált. Szoftveresen rá kellene dolgozni, vagy újralőni.

[ Szerkesztve ]

(#60620) gorgo válasza forras2 (#60612) üzenetére


gorgo
őstag

Legolcsóbb? Jysk-ben veszel képkeretet, az a legolcsóbb, és még akár elfogadható is. Témafüggő az igaz, de sok esetben egy kép sokkal jobban mutat egy hozzá illő keretben, netán paszpartuval. Nem véletlenül tartanak nagyobb fotós boltok több száz féle keretet...

De mint előttem mondották a vászonkép is nagyon jó megoldás tájképhez, bár nem olcsó.

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#60621) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Pár termés a második randiról :) Az első két kép ugyanarra a témára fókuszál, a harmadiknak pedig sokféle címet tudnék adni...

[ Szerkesztve ]

(#60622) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Elkészültem további két házi feladattal :B Sajnos az erkélyről nem sokat látni keletre, ezért a szűk kompozíció a második fotónál (próbáltam ablakon keresztül befotózni teljes szélességében, de sajnos az üvegen lévő szmötyik miatt nem lett szép (pláne nem éles) a kép, így hagytam...

Ezeket már a MacBook Pro-n vágtam, remélem, nem alulexponált és/vagy sötét egyik sem.

[ Szerkesztve ]

(#60623) wms válasza Alvin_ti4200 (#60622) üzenetére


wms
senior tag

Ezek már jók! :C

(#60624) Balinov válasza Alvin_ti4200 (#60621) üzenetére


Balinov
félisten

Nekem ezek közül az első, de megneznem allora vágva, úgy hogy a két bicigli adja kétoldalt a keretet

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#60625) Alvin_ti4200 válasza Balinov (#60624) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Tényleg, de jó szemed van! :K Lehet tanulni az ilyesmit vagy egy idő után felismeri az ember a kompozíciót? :) Voltam most egy kicsit kint itt a szigeten, lőttem pár fotót, amiket lassan megvagdosok, de mindjárt teljesen lemegy a nap és azt tervezem, hogy ugyanabból a szögből az immáron kivilágított szigetet újrafotózom :K Közben rájöttem amúgy, hogy le lehet sétálni a kertek alatt a Temze partjára, hogy befotózhassam North Greenwhich-et és az O2 Arena-t, de oda a 28mm annyira kevés, hogy nagyon, panorámát lőni állványról (kar nélkül) pedig nem semmi kihívás.

Más (1): ti nem vagytok úgy vele, hogy néha a WC-t is befotóznátok, csak, hogy megvághassátok a fotókat később? :))

Más (2): vannak itt, akik iPad Pro-n csinálják a RAW fotók utómunkáját Apple Pencillel? Ha igen, osszátok meg légyszi a workflow-tokat (milyen appo(ka)t használtok, hogyan néz ki a folyamat, miután betettétek az SD kártyát az USB-C adapterbe) :R Nagyon zabálja a Lightroom a 15"-os MBP akksiját és gyanítom, hogy az iPad Pro tovább bírja hasonló szituációban.

[ Szerkesztve ]

(#60626) Balinov válasza Alvin_ti4200 (#60625) üzenetére


Balinov
félisten

Jó szemem? Ez így erős túlzás. Inkább úgy mondanám hogy más szemében a szálkát is, sajátban a gerendát sem :D

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#60627) csodavas


csodavas
tag

Sziasztok!

Boldog Új Évet kívánok mindenkinek! Hoznék is két friss fotót így az év első napján. Kíváncsi vagyok a véleményetekre, hogy csak én láttam ebben a két fotóban többet, vagy tényleg sikerült valami hangulatot megfogni. :R

(#60628) S.J. válasza csodavas (#60627) üzenetére


S.J.
tag

masodik eleg komoly szerintem, elso nem tetszik

(#60629) modulus válasza csodavas (#60627) üzenetére


modulus
aktív tag

Az elsőnek elég jó hangulata van. Szívesen megnézném ugyanezt kicsit más kidolgozásban is, illetve ha kicsit lejjebbről lenne fotózva, jól állna neki.

(#60630) FeniX- válasza csodavas (#60627) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Az elsőre adom a voksomat én is. A másodiknál szerintem az évszak adja, hogy kicsit szürke a kép.

(#60631) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Lementem vacsora előtt felfedezni a sziget déli részét, ahol most nagyban megy az építkezés, hátha North Greenwich-et közelebbről le tudom fotózni a szemben lévő ház és a daru nélkül. Az East India dokknál lévő vízgyűjtőnek, ami egy pici park is egyben már zárva kellett volna lennie, de nyitva volt, így bementem. Bár korom sötét volt már, megláttam, hogy teljesen ki menni a dokkig és így sokkal közelebb kerültem mind az O2 Arenahoz, mind pedig Canary Wharfhoz - cserébe North Greenwich még Canary Wharfnál is rosszabb szögben volt látható. Lőttem azért gazdagon fotókat, bejöttek közben ketten még sétálni, majd mire végeztem, bezárták a parkot :Y Nem volt más választásom, ki kellett másznom a kőkerítésen, ahol a legalacsonyabb volt, szerencsére ott voltam ugrás előtt a legközelebb az utcafronthoz is - hála az égnek, a landolásnál nem sérült meg semmi a kezemben.

Nem voltam teljesen megelégedve a szöggel, amiből a fotókat készítettem, úgyhogy mentem tovább a sziget délkeleti sarkába és egy másik építkezésbe botlottam, ahol a portás jelezte, hogy bő fél óra múlva bezárják az egész kócerájt, úgyhogy ha fotózni szeretnék (nem tudom, hogy az állvány a hátamon, vagy a gép a kezemben volt feltűnőbb :D ), akkor siessek. A mindenféle indusztriális meg loft épületek mellett kikecmeregtem a stégekhez, konkrétan pont szemben volt az O2 Arena és miután megláttam a view-t Canary Wharfra, egyértelmű volt, hogy lőni fogok még egy pár fotót, bár a fényviszonyok a hajókon lévő brutális fényerejű lámpák miatt nem voltak éppen ideálisak. Mire visszaértem a lakásba, már igencsak elfagyott a kezem a három fokban és a szélben, de egy percig sem sajnálom :B Íme a Trinity Buoy Wharfről lőtt fotó némi utómunka után, a háttérben Canary Wharffal :R CA-t próbáltam eltüntetni Lightroom Classic-kal, de a végeredmény számomra csúnyább lett, mint volt, úgyhogy inkább hagytam.

Nagy felbontású kép Flickr-en

(#60632) itouchfan válasza Alvin_ti4200 (#60631) üzenetére


itouchfan
senior tag

Egyre jobbak ezek az éjszakai képek, de kék órában lennének az igaziak. Szép mély kék színű éggel, naplemente után 20-40 perccel lőve megnézném őket.

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#60633) Alvin_ti4200 válasza itouchfan (#60632) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Köszi :R Ha nem lesz ennyire felhős meg leginkább ködös a nap, akkor nekiugrom még egyszer, valószínűleg szombaton, mert hétközben nem érek haza időben.

(#60634) zsiga_667 válasza Alvin_ti4200 (#60625) üzenetére


zsiga_667
tag

A kompozíció alapszabályait meg lehet (kell?) tanulni könyvből, de a gyakorlat az igazán fontos. Idővel kialakul, minél többet fotózol; meg érdemes jó fotósok képeit nézegetni, tudatosan végiggondolva hogy mitől jó az adott kép.

Simán lehet kézből is panorámát lőni, a Lightroom ügyesen összerakja. Próbáld ki. ;)

(1) A legtöbb ember gyűlöli az utómunkát, ha te azt is élvezed akkor óriási szerencséd van. :D

(#60635) csodavas


csodavas
tag

S.J. Köszönöm a véleményt, örülök ha tetszik.
modulus Köszi szépen, valahogy az első tetszik nekem is jobban.
FeniX- A második képnél a szürkeséget az évszak is, meg az utómunka is adja. Próbáltam valami darkosabb "fíilinget" adni neki.

Köszi, hogy írtatok! :R

(#60636) vihartigris válasza csodavas (#60635) üzenetére


vihartigris
őstag

Biharugrán készültek a képek?

bármi reciproka a semmi

(#60637) ZEN1TH


ZEN1TH
őstag

A napokban voltam egy kis téli hegymászáson. Piszok hideg volt, orkán széllel, néhol sokáig derékig érő hó, haladni is kellett, így nem sok időm volt a kompok kidolgozására, majdnem az összes kézből lett lőve. Egész jól bírta a -15 fokot a gx80 :D

https://www.flickr.com/photos/hartmanntamas/

(#60638) Balinov válasza ZEN1TH (#60637) üzenetére


Balinov
félisten

Wow, wow es megint wow, egyik jobban tetszik, mint a masik, csak azt nem ertem, elso par miert FF?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#60639) gorgo válasza ZEN1TH (#60637) üzenetére


gorgo
őstag

Nagyon jók lettek, és Panától szokatlan módon még a színek is jók!
(asszem benevezek egy hótalpasra, most már biztos)

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#60640) INTELligent válasza ZEN1TH (#60637) üzenetére


INTELligent
senior tag

1.,3. és az utolsó kettő bejön nagyon :).

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#60641) vihartigris válasza ZEN1TH (#60637) üzenetére


vihartigris
őstag

Megérte fagyoskodnod :C

bármi reciproka a semmi

(#60642) csodavas válasza vihartigris (#60636) üzenetére


csodavas
tag

Mártélyon(Hódmezővásárhelytől kb 10km-re) készültek a fotók. :K

ZEN1TH Elég pazar fotók, gratula!

[ Szerkesztve ]

(#60643) ZEN1TH válasza Balinov (#60638) üzenetére


ZEN1TH
őstag

Színesben nem működnek annyira szerintem, persze lehet az edit hibája is, most csak gyorsan hozzájuk nyúltam. Mindegyik színesnek indultult egyébként. Hozzáteszem 14-es laptopról csináltam mindent, lehet hogy hétvégén a nagy monitorom elé kerülve egészen más lesz a véleményem.

Köszönöm a visszajelzéseket mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/hartmanntamas/

(#60644) ZEN1TH válasza csodavas (#60627) üzenetére


ZEN1TH
őstag

A második megmozgat, tetszik a hangulata. Középen az eget a fák között eltüntetném, illetve a bal felső sarok felől belógó két faágat is. Hajnalban, ugyan ez, párával és gyengéd fényekkel lehet hogy ütne.

Csomószor nyafogok, hogy nehezen találok Szegeden vagy annak környékén megfelelő szpotokat erre itt van ez. Nem tudtam hogy van ez a hely, imádom :D El kell néznem ide.

A fekete fehéreimre visszatérve. Természetesen a legfőbb érv a színek elhagyása mellett a lapos fények voltak. Az első háromnál volt időm valami drámai fényre várni, de sajna csak nem jött :P

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/hartmanntamas/

(#60645) rekid válasza ZEN1TH (#60637) üzenetére


rekid
addikt

Jó sorozat lett, bár a 4. nagyon sötét.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#60646) total90 válasza ZEN1TH (#60637) üzenetére


total90
veterán

Eléggé jók. Hol voltál?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#60647) ZEN1TH válasza total90 (#60646) üzenetére


ZEN1TH
őstag

Schneeberg.

https://www.flickr.com/photos/hartmanntamas/

(#60648) ZephX


ZephX
senior tag

Sziasztok!

Ezt az albumot szeretném kérni véleményezésre. Alapvetően turistás képek. :)

(#60649) csodavas válasza ZEN1TH (#60644) üzenetére


csodavas
tag

Köszi. Igen, tényleg ajánlott hely. Érdekes hangulata van, minden évszakban más arcát mutatja. :K

(#60650) rekid


rekid
addikt

Nagyban..

Gyáva népnek nincs hazája!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.