Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7201) kp78 válasza mdk01 (#7200) üzenetére


kp78
addikt

Gyári tető, csak egy fénycsővel. :U
Szerintem ekkorához elegendő, de majd megmondják a többiek. :)

(#7202) albert8 válasza kp78 (#7201) üzenetére


albert8
addikt

NEm kevés ennyi növénynek, de nem rózsaszin vagy nem tudom. olyan nagyon hidegnek érzem :F

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#7203) kp78 válasza albert8 (#7202) üzenetére


kp78
addikt

A fényképező fehéregyensúlya nem jól volt beállítva, gépen már láttam, hogy nem épp valósághűek a színek, de nem volt kedvem újra fényképezni.

(#7204) kp78 válasza kp78 (#7203) üzenetére


kp78
addikt

Bakker, az összes idióta bekerült az aksimba? :Y
Az ancim beúszott a szűrőbe, ahol fúj, és porlasztja a levegőt.
Ennek az lett az eredménye, hogy a szűrő nem tudott nyomni a rendes útján, nyomott azon a csövön amin a levegőt szívja a porlasztáshoz. Ez pedig nyilván aksin kívül van. Szóval lett némi víz az aksi mellett, mire észrevettem.
Remélem holnap nem arra jövök haza, hogy úszik a lakás :)

(#7205) mdk01 válasza kp78 (#7201) üzenetére


mdk01
addikt

Értem. Hány liter és hány watt? Illetve milyen magas az aksi?

(#7206) mdk01


mdk01
addikt

Szeretnék venni egy eheim compact+ 2000-es pumpát amit itt tennék ahol adnak akcióba vmilyen típusú sylvana fénycsövet. Bepróbálkoztam hogy a fénycső helyett adjak inkább mást ajándékba a pumpa mellé de eddig nem reagáltak a kérésemre. Azt szeretném csak kérdezni hogy nincs e valamelyikőtök szüksége féláron a linkben található akciós fénycsövek közül vmelyikre mert akkor azt kérem a pumpa mellé.
Helyileg Székesfehérvárra jönne a csomag érdemes lenne talán egy személyes átvét.

Ez nem tuti csak ha így alakul ne akkor húzzuk az időt, mert nem akarok kicsúszni az akcióból sem.

Üdv.

(#7207) kp78 válasza mdk01 (#7205) üzenetére


kp78
addikt

54 literes (60x30x30)
A fénycső Sera plant color (T8 15 W).

(#7208) _seth_


_seth_
veterán

54 literes akváriumba levegőztetős belső szűrőt milyen érdemes venni?

Hydor Crystal 1 vagy 2, Eheim Aquaball 60 vagy Biopower 160, Aqua-el turbo filter 650?
(Jelenleg egy Eheim Pickup 2006 van benne.)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#7209) kp78 válasza _seth_ (#7208) üzenetére


kp78
addikt

Nekem anno régen azt mondták, hogy Eheim a legjobb.
Ettől függetlenül Aquel Fan (valahányas) van nekem.
Ez a tanács nekem is hasznos lenne :U
Eheim-mel mi a problémád?

(#7210) _seth_ válasza kp78 (#7209) üzenetére


_seth_
veterán

Túl hamar bekoszolódik a szivacs és nem fújja a levegőt, értem ezalatt azt, hogy 2-3 nap... jó lenne ha legalább 1 hétig bírná. Vettem már bele pár hónapja új szivacsot de csak pár hétig volt jó utána ismét hamar koszolódik.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#7211) _seth_ válasza _seth_ (#7210) üzenetére


_seth_
veterán

Végül Eheim 2010 került bele, és 2008 volt az eredeti mint kiderült, ez kerek 2x akkora szűrőfelületű és annyi levegőt nyom, hogy alig lehet eléggé letekerni mert sok :)

Vannak aktívszenes szűrőszivacsok, növény van az akváriumban így nonstop nem raknám be de megérné beruházni egy ilyen szivacsba és néha 1-2 napra betenni?

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#7212) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok

Van most ez a halpedikür őrület. Szerintetek lehetne pár darab ilyen kangal halat szerezni valahol?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#7213) _seth_ válasza V.Stryker (#7212) üzenetére


_seth_
veterán

Még mielőtt ebből üzletet csináltak volna vettem hasonló halat, nagyban eltért a többitől mert amikor belenyúltam az akváriumba elkezdte a kezemet falatozni :D Algaevő hal néven vettem, természetesen algát nem evett soha sem :D

Ilyen volt pontosan:

2 darab volt és még úgy is "rátapadtak" a kezemre, hogy mozgattam az akváriumban, érzésre csikiztek, azóta sem láttam ilyet belőle csak hasonlót.

Szerintem algaevő csíkhalként adták el nekem ami pedig így néz ki:

Hasonlítanak egymásra nagyon, így keverhették össze.

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#7214) V.Stryker válasza _seth_ (#7213) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Jó jó, de most hol lehetne ilyet venni? :)Csak párat itthonra.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#7215) Plero válasza myk74 (#7194) üzenetére


Plero
tag

Köszönöm. :-)

[ Szerkesztve ]

"Olyan nincs, hogy nincs" + www.plenter.atw.hu

(#7216) myk74 válasza Plero (#7215) üzenetére


myk74
senior tag

Szivesen!Szép tiszta a vized,a moha kötözése jól sikerült,kagylótutaj is jól mutat!Valisneriat bele hátra:[link]Engedelmeddel megkérdezem a nagyokat egy másik helyen hogy milyen szűrést ajánlanak.Nem egyszerü ez a 38x38x50es alapterületü háromszög 65cm vízmagassággal!

Nincs kéz Nincs csoki!

(#7217) kp78 válasza _seth_ (#7211) üzenetére


kp78
addikt

Mennyibe fájt egy ilyen 2010-es Eheim?
Pár nap használat után mondj majd légyszi véleményt, hogy mennyire vált be. :R

(#7218) hoby36 válasza kp78 (#7217) üzenetére


hoby36
senior tag

Én több évig használtam régen ezt a típust.Kb 6000ft.A legcsendesebb ami eddig volt nekem ,a külső szűrőket is beleértve.21 éve vannak akváriumaim,pár szűrőt kipróbáltam ez idő alatt. :)

[ Szerkesztve ]

A logikában semmi sem véletlen!

(#7219) kp78 válasza hoby36 (#7218) üzenetére


kp78
addikt

:R
Lehet, hogy akkor beruházok egyre.
Nem vagyok teljesen elégedett az aquel-lel. :U

(#7220) weresgyufa válasza V.Stryker (#7214) üzenetére


weresgyufa
tag

Gara Ruffa a neve ha jól írtam le, aki ismeri Brekk-et az érdelkődjön nála, akinek nem mond a név semmit, www.amazonas.hu Nyugati mellett van az üzlet, minőségi dolgokat árul sok országból hozza a dolgokat, aki érdekességeket vagy ritkaságokat keres annak merem ajánlani.

- www.bolondsagokboltja.hu -

(#7221) weresgyufa válasza kp78 (#7219) üzenetére


weresgyufa
tag

Én is ilyet használok kb 3 éve van meg és isteni. halk, könnyű és kényelmes takarítani is, használtan kb 3E-ből megúszod, vaterán mindíg van, nem igen tud elromlani. :R

- www.bolondsagokboltja.hu -

(#7222) kp78 válasza weresgyufa (#7221) üzenetére


kp78
addikt

:R
És nem túl nagy a 2010-es 54L-re?

(#7223) hoby36 válasza kp78 (#7222) üzenetére


hoby36
senior tag

Nem.Szabályozni is lehet a teljesítményét.Ahol kifolyik a víz ott a nyílás nagysága állítható.Vedd meg nyugodtan.

A logikában semmi sem véletlen!

(#7224) _seth_ válasza kp78 (#7222) üzenetére


_seth_
veterán

Eddig bevált :) A 2008-as eheimhez képest nagyobb a hangja, lehet hallani a motorját de még a buborékok is hangosabban pukkannak szét így kb lényegtelen. A tetején lehet szabályozni 220-500 l/h között a teljesítményét, nekem most 220-as értéken áll, ha kihúzom teljesre akkor cunami van az akváriumban ellenben így teljesen jó, mivel igazából nagyobb akváriumba való így a szivacsa egészen nagy ami miatt remélhetőleg nem kell túl sűrűn takarítani (ha csak hetente kell már jó lesz :) ).
Aqua-el szűrőim is voltak, azért az Eheim klasszisokkal komolyabb, a tisztítása is ennek egyszerűbb csak ki kell húzni a szivacsot tartó tartájt felfelé a vezeték és maga a motor és keret ott marad az akváriumban, aquaelnél az egészet mindig szét kell szedni a takarításhoz.
(7e volt 3 év garanciával, bolti árakat nézve átlagos)

Vaterán 5e forintról indul + posta, az akkor kb 6e postával, így azt az ezrest már nem bántam és ha gariztatni kell nincs vele gond :)
A 2008-asba kerül egy új szivacs és párom 24 literesében teljesít majd szolgálatot, abba elég lesz :)

Mérete akkora , hogy nekem a 30 centi magas akváriumban a kb 5-6 centi vastagságú kavicsból el kellett pakolnom a szűrő alól mert nem került víz alá a kifolyó csöve tehát éppen belefér még ugyanakkor jobban is mutat mert a réginél a piros felirat és a szürke beszívó része még látszott, sokkal rövidebb volt most viszont az már egészen lentre kerül és csak zöld tartáj látható a növények mögött valamint a teteje.
A befújt levegő mennyisége állítható szintén de ahogy egyre jobban eltömődik a szivacs úgy csökken, ezért a gyári 5 centis szívó csövét kicseréltem egy kb 25 centisre és annak a végén van a szabályzó ami felkerült az akvárium tetejére így kintről állítható a levegő mennyisége anélkül, hogy le kellene szedni az akvárium tetejét.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#7225) albert8 válasza _seth_ (#7224) üzenetére


albert8
addikt

HAngja mekkora kb? :)
mondjuk ventihez képest?
olyan 1000rpm körüli hangot produkál?
nem rezeg, gondolom :))

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#7226) _seth_ válasza albert8 (#7225) üzenetére


_seth_
veterán

Kb nem tudom behatárolni de jót aludtam a hangja mellett tehát nem zavaró, ellenben amikor a páncélosharcsa megrohamozza az akváriumtető na az hangosabb, vagy ahogy túrják a kavicsot, az is. A 2008-asnak nem volt egyáltalán hangja ennek van egy minimális de a korábbi aquaelek és kínaiakhoz képest ennek is kb semmi :)

Rezgése nincs, még jók a tappancsok a hátulján :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#7227) albert8 válasza _seth_ (#7226) üzenetére


albert8
addikt

Az jó, thx :R
akkor lehet egyet veszek én is a szar Juwel doboz helyett :)

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#7228) _seth_ válasza albert8 (#7227) üzenetére


_seth_
veterán

Most pakoltam a növényeket kicsit + sok alga elpusztult de még ott lógott a növényen, pár levelet és sok algát leszedtem, kicsit átrendeztem mert már zsúfolt volt kissé, persze a kavics is felkavarodott ahogy átraktam a növényeket, felkapcsoltam maxra a szűrőt és pár perc alatt is nagyon sokat tisztult :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#7229) kp78 válasza _seth_ (#7224) üzenetére


kp78
addikt

Nekem is 30 cm magas, viszont nagyon apró homokos az alja, így abba szerintem nem tudom benyomni, mert akkor beszívná már a homokot is.
Tudsz esetleg a tiédről majd egy képet mutatni, hogy is áll a 30 cm magas aksiban?
Az nekem is nagyon jó lenne, ha nem kéne kiszedni az egészet, mert aquelnél ezzel van ki nekem is az agyam.

(#7230) weresgyufa válasza kp78 (#7222) üzenetére


weresgyufa
tag

Pontosan, ki tudod húzni a tetejény az a szűrke kalapot és akkor gyengül az áramlás, teljesen kihúzott állapotban pont jó lesz neked. :R

- www.bolondsagokboltja.hu -

(#7231) KatonaT


KatonaT
aktív tag

Sziasztok!!
Szeretnék egy kis segítséget kérni tőletek!
Szeretnék csináltatni egy 160l-es (100*40*40) akváriumot!
Elképzelésem szerint Ázsiai biotóp akvárium lenne kb. így
Bajban vagyok a szűrővel mert a küldő ára számomra elég sok de a boltban azt mondták hogy az kell bele...
Érdekes mert akkor rákérdeztem hogy a 160l-es szettet mivel adják és a hölgyemény azt mondta hogy egy 5000 Ft-s szűrővel! Na mondom köszönöm :)
küldő szűrőt az Eheim 2213-ast mondta belsőt pedig a 2012-est ha mégis belső mellett döntenék!
Mi a véleményetek egy ekkora akváriumnál milyen szűrő dukálna? Először is erről kérném ki a véleményeteket!
A másik dolog az a világítás amiért nem akarok kiadni 20000 FT-t egy tetőért és 2 neonért...
Erre van valami ötletetek olcsóbban?
az oké hogy üveglap de hogy teszem fel a világítást..?
Segítségeteket előre is köszönöm!!

(#7232) _seth_ válasza kp78 (#7229) üzenetére


_seth_
veterán

Ilyen: [link] [link]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#7233) kp78 válasza _seth_ (#7232) üzenetére


kp78
addikt

:R
Hát nem kicsi, az látszik. Megtennéd, hogy leméred a külső méretét az aljától, addig a felső pontig, aminek még feltétlen vízben kell lennie? Persze csak így az aksiban, kívülről mellétéve vmi mérőeszközt. :R

(#7234) _seth_ válasza kp78 (#7233) üzenetére


_seth_
veterán

Kb 23 centi. Az akvárium 30 centi de ugye nincs tele töltve + kavics az alján így ez pont határeset de elfér :) Az akvárium hátsó falára irányítottam így ugyan keveri a vizet de nem annyira mintha az akvárium közepére lenne fordítva mint az eheim 2008-as volt.

Ui: A napi csökkentett világos órák száma + az injekciós tűvel kimért kerek 2 ml happy carbo + napi kb 2 ml sera florena hatására a hosszú fonál algák bezöldültek és kézzel könnyedén le lehet húzni a levelekről + le is hullik magától. A sérült, algás leveleket eltávolítottam, csak 1-2 maradt amit addig meghagyok amíg a kicsik meg nem nőnek nagyra de máris sok apró levél jelent meg az összes növényen.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#7235) _seth_ válasza KatonaT (#7231) üzenetére


_seth_
veterán

Külső legyen a szűrő szerintem is, egyszerűbb hosszú távon és hatékonyabb is + szebb.

Világítás: házilag is megoldható T5-ös csövek + elektronikus előtét, az egésznek csinálsz egy fa/fém keretet (ha fa akkor alaposan kell összerakni, hogy ne menjen tönkre a párától) arra mehet a kb 2-3 cső de ez sem lesz annyira olcsó... Egy 45 centis T8-as akváriumba való neon is 3-4e forintról indul + még egyéb cuccok. A T5-ös olcsóbb ellenben hatékonyabb is.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#7236) kymco válasza _seth_ (#7235) üzenetére


kymco
veterán

Az a gáz a házi világítással, hogy pld az elektronikus gyújtó a t5-höz baromi drága. A csövön lehet spórolni első körben, egy 24W-os alap cső kb 1500 Ft, de egy esztétikus házi armatúra (nem műanyag virágos láda) kialakítása, felfüggesztése szintén nem olcsó. Én pld alumínium vázra rögzítettem a világítást , és igencsak sziszegtem, amikor a barkácsáruházban igyekeztem a legolcsóbban kihozni...
Tehát a világítás nem olcsó, tényleg nem olcsó.
Ha valaki szeretne növényes aksit, akkor a világításra akárhogy is, de sokat kell költeni.

www.refujvaros.hu

(#7237) kp78 válasza kymco (#7236) üzenetére


kp78
addikt

Én Sera fénycsövet vettem, azt mondták tovább tart, mint az 1500 Ft-os kínai.
~4000 Ft volt.
Ezen kicsit én is sziszegtem. :U

(#7238) _seth_ válasza kymco (#7236) üzenetére


_seth_
veterán

Bizony, jó világítást olcsón nem lehet kihozni sehogy sem. Én T8-ból építkeztem gyári tetőbe de csa a két cső volt 7e, két fényterelő 2800, trafó, kábelek plusz még ezen felül és ez mint írtam csak két darab 45 centis t8-as tehát ennél olcsóbb nincs is már :)

Ilyen reflektort raktam be kettőt: [link] Jobb mint az alus ragasztószalag de az ára is az...

160 liternél viszont a T5 hosszú távon jobb, házilag nem olcsó, kész tetővel szintén nem az, ekkora méretben nem tudom mennyire használhatóak a gyáriak, mindenesetre 54 liternél kb semennyire, egy 15W-os jó esetben fénycsövet raknak bele ami még halakhoz sem elég pláne nem ha növény is van benne.

kp78: persze.... csak nem tették hozzá, hogy az akváriumi fénycsöveket évente cserélni illik, annyit pedig a bóvli kínai is kibír :D Ellenben a fénye jó esetben sokkal jobb mint egy sima cool white vagy daylight mennyezetre való csőnek :)

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#7239) weresgyufa


weresgyufa
tag

Ha világításon gondolkoztok, akkor előtte ezt olvassátok el és mérlegeljetek ;)
Hibátlan iromány, sok jó dolog van benne amit nem igen mesélnek el a boltosok sem, mert tudják hogy megszívod és jössz vissza vásárolni ;) :Y

- www.bolondsagokboltja.hu -

(#7240) kymco válasza _seth_ (#7238) üzenetére


kymco
veterán

Egyébként számomra érthetetlen az, hogy viszonylag drága akváriumszettek világításban mind alul méretezettek... némelyik szörnyen.
Én anno aquael 54l-sel kezdem, 11W-os világítása volt gyárilag... :W
Kezdőként, mikor egyszerre zúdult rám a ph, kh, ammónia szint, nitrit, nitrát, 500l/óra, CO2, O2.. stb infók, nem tudtam mindenre figyelni... a világítással nagyon megszívtam... nem is beszélve arról, hogy az aquael 11W-os kompakt szett konstrukcióhibás... egy éven belül szinte tuti, hogy tönkremegy... de ez más történet.

www.refujvaros.hu

(#7241) _seth_ válasza kymco (#7240) üzenetére


_seth_
veterán

Enyém Eheim Aquastar MP60-as szett, ebben egy 45 centis Sylvania daylight cső volt benne 15W fényerővel, ami ránézésre eleinte bőven elégnek tűnt de mióta kicseréltem azért egészen más bár a növényes cső azért tetemes mennyiségű fényt nem termel a maga 300 lumen körüli értékvel szemben a sera brilliant color csővel ami 900 körüli fényerősséggel bír de azért így is jobb sokkal, pláne a halak színe és a növényeknek is jót tesz :) A 30W/54L még mindig nem az ideális de tekintve, hogy csak 30 centi az egész akvárium, a fénycső pedig kb 30 centire van az akvárium aljától így megfelel, és úgysem tudnék még egy csövet berakni és értelmetlen is lenne annyira melegedne vele.

Egyébként aki esetleg 54L-es szettben gondolkodik annak ezt tudom ajánlani mert:
-Eheim 2008-as szűrő van benne ami kevesebb hal és növénnyel bőven megteszi
-Jager 50w-os automata fűtő
-15W sylvania daylight 865 cső, ami azért egy minőségi darab és bár nem fog elvakulni a fényáradattól de növények nélkül nem lesz gond vele, a tető aránylag használható darab, és kis átalakítással még egy fénycsövet bele lehet dobni, egy komolyabb tető árához képest így is lesz még egy komplett szett mellé
-tápok, műnövény, cd, kiskönyv, hőmérő már csak extra

Kezdeni nem rossz, bár én nem ezzel kezdtem de nagyobbra nincs hely, max azon agyalok, hogy csináltatok egy 10 centivel magasabb akváriumot amire ez a tető ráfér még,, a berendezések is megfelelnek hozzá és az már 72L, persze a fényerő úgy még kevesebb de ahogy néztem fórumokba 3 csövet nem tesz be senki sem 72L-hez és ez még filléres megoldás lenne tekintve, hogy egy üvegakvárium ára nem olyan hatalmas és jól is mutatna.

Erről kinek mi a véleménye?

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#7242) KatonaT válasza _seth_ (#7235) üzenetére


KatonaT
aktív tag

Az oké hogy szebb, jobb...
De 3* annyiba kerül és így nem biztos hogy kiadnék egy akváriumra első körben 60-70 ezer Ft-t!
Annyiból már veszek egy akkora Tv-t az akvárium helyére és nézhetek rajta egész nap tengeri filmet :)

(#7243) _seth_ válasza KatonaT (#7242) üzenetére


_seth_
veterán

Vateráról vegyél egyet használtan, olcsó és jó megoldás, sőt akár komplett akváriumot is onnan néznék a helyedben, jóval olcsóbban kompletten felszereltet is el lehet hozni, sokszor még halak is vannak hozzá :) És van fent sok. lehet válogatni.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#7244) KatonaT válasza _seth_ (#7243) üzenetére


KatonaT
aktív tag

Ezek a gyári szettek "paraszt" vakítások....!
A gyári 160 lityishez adnak egy 4000 Ft-s szűrőt de az jó hozzá ugye azért szett! ha meg csak szűrő kell egy akváriumba akkor már a 20 000Ft-s szűrő kell hozzá.... mert nem elég egy belső...
Sajnos nem vagyok a használt dolgok híve... Az akváriumot csináltatom így megvan egy 10-esből csak a szűrő és a világításmizériával vagyok bajban mivel élő növényeket szeretnék...
Ezt is néztem világításhoz...

http://www.frakk96.hu/akv%C3%A1riumvil%C3%A1g%C3%ADt%C3%A1s-100-cm-1-x-30-w-resun-sl30-egycs%C3%B6ves-p-13303703.html?cPath=352_354_368
Na valamiért nem enged linkelni..

[ Szerkesztve ]

(#7245) _seth_ válasza KatonaT (#7244) üzenetére


_seth_
veterán

160 literre akarsz 30W-ot? nekem az 54 fölött van annyi és még akár több is lehetne, ez kevés lesz, kettő belőle már talán jó. + ebben még nincs benne a cső ára.

A gyári szettek mindig a minimum értékeket teljesítik + nem mind1, hogy kínai cucc vagy esetleg valami márkás. Vannak szettek több száz ezer forintért is, csak ugye irreálisan drágák.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#7246) KatonaT válasza _seth_ (#7245) üzenetére


KatonaT
aktív tag

Még 1 kérdésem lenne :)
Mennyi föld kellene az akvárium aljára a növények miatt és mennyi kavics?
Ilyen növények lennének... vagyis az akvárium lenne ilyen

(#7247) _ATi_1 válasza KatonaT (#7246) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Szia!

A linkelt oldalon is írja: 5cm rétegvastagsága a talajnak.
A táptalaj nekem kb. 1cm van 4-5cm a kavics alatt.

(#7248) KatonaT válasza _ATi_1 (#7247) üzenetére


KatonaT
aktív tag

Ja tényleg a sódert írja de a táptalajt azt nem!
Most számolgatom csak hogy mennyi lesz az annyi csak nem tudtam mennyi táptalaj kell bele!!
Köszi
Hát a világítással még mindig gondban vagyok lehet jobban járnék egy gyári 20 000-res tetővel (100*40) :(

[ Szerkesztve ]

(#7249) kymco válasza KatonaT (#7246) üzenetére


kymco
veterán

Az okosok azt írják, hogy 5-8 cm talaj az ideális. 5 cm feletti vastagságnál az alsó rétegekben az anaerob nitrátbontás is beindul, a felső rétegekben pedig az aerob ammónia és nitrit bontás zajlik... kész vegyi üzem :D

www.refujvaros.hu

(#7250) _ATi_1 válasza KatonaT (#7248) üzenetére


_ATi_1
senior tag

A táptalajt elég csak oda tenni, ahol növény is lesz, nem fontos az egész területre. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.