Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#403) liksoft válasza Mirones (#402) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Bocsi! A rendszer átállásakor lekerült a mail a topikról. Nem kaptam üzit, ezért nem néztem. (Remélem most jó lesz, állítottam rajta.)

2 dolgot tudok hirtelen elképzelni. Vagy hibás kezdőpozíciót talál a GDB, vagy felülírás történt. A felülírást nem kell részleteznem. A rossz kezdőpozíció miatt az adatterület odébb tolódik. Így más területet olvas, jogos, hogy nem működik. A txt file-ok meg gondolom nagyon kicsik. Ezeket az NTFS nem adatterületen, hanem közvetlenül a név mellett tárolja. Így érdektelen az adatterület shiftelődése, hisz a névvel együtt van, onnan hibamentesen menthető. Szerintem itt kézimunkával kéne a partíció pontos helyzetét meghatározni a proginak, ami csak szemmel, számológéppel szokott menni. (Az sem mindegy, hogy a második partíció elsődleges típusú volt, vagy extended-ben kialakított. 63 szektornyi eltolódás szokott lenni a kettő között.) Ha a megtalált adatstruktúra megközelítőleg jó és teljes, akkor inkább az eltolódás lehet, és addig amíg nem írsz vissza rá nagy eséllyel menthető (de azt hiszem, csak progival a Te esetedben nem fog összejönni).

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.