Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) mycso válasza Tüzi (#1144) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Azért ez így ebben a formában nem teljesen igaz ;)

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1152) mycso válasza Rabbitf_24 (#1149) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Hi, ha s478-ba akarsz procit venni akkor 3E (3/8000/1m) vagy 3.2E (3.2/800/1m) ( prescott ) E0 vagy G1 steppinges.

bolcsodal: miért nem elég a 4ghz-hez a levegő??? (nemigazán függ össze a 2 dolog)



[Szerkesztve]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1153) Rabbitf_24 válasza mycso (#1152) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Ez a cerka 3.8 körül már kihajtaná valamilyen szinten a vkarimat? :F

Jah és azok a procik, amiket írtál mennyibe kerülnek, és kb mennyivel lennék
gyorsabb?
:F

[Szerkesztve]

(#1154) gina100 válasza Rabbitf_24 (#1153) üzenetére


gina100
tag

Csinálj egy próbát.
Mérd le, hogy pl. az Everest milyen memória olvasási, ill. írási sebességeket mér neked a cerkára, és a kapott eredményeket hasonlítsd össze pl. nw vagy prescott 2.8-as, 3.0-as, stb. procikkal kapott eredményekkel.

Lehetőleg az azonos kiadású Everest-eredményeket hasonlítsd össze.

(#1155) bolcsodal válasza mycso (#1152) üzenetére


bolcsodal
addikt

Igaz...attől függ milyen a légkavaró? Valami hőcsöves istennyila biztos kordában tudja tartani. Nemtudom mennyi lehet a TDP-je egy túlhúzott cerkának.... :U

They drew first blood....

(#1156) Rabbitf_24 válasza bolcsodal (#1155) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Zalman 7000 cu led remélem elég lesz...
most 3.5ön +2-3 fokot ment fel, így csúcsra járatva 56°C.

szerinted elég?

(#1157) bolcsodal válasza Rabbitf_24 (#1156) üzenetére


bolcsodal
addikt

Próbáld ki 200-as FSB-vel. Végulis a lapka bírja, memó bírja...Kiderül a CPU bírja-e. 20-as szorzód van? Mert lehet akkor a 4GHz-et nem fogja bírni... :U

They drew first blood....

(#1158) Rabbitf_24 válasza bolcsodal (#1157) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

24Xes szorzóm van :O :O :O
4,8GHz ehhez már folyékony nitrogén..... :U

(#1160) mycso válasza Rabbitf_24 (#1153) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Hát ha a konfigodnál szereplő x1950gt-d van, akkor 100%-osan nem hajtja ki.

Viszonyításnak: 3.2/800/1m egy 7600GT-t tud teljes mértékben kihajtani ;)

Hát hogy most milyen árban mennek a 3-3.2-es p4-ek passz, itt keresgélj: [link] Egy biztos, 10-12k-nál többet nem adnék értük...

Hogy mennyivel gyorsabb???

Hát a Te procid 3.8-on sem hozza egy 3 gigás prescott teljesítményét. (kb)

[Szerkesztve]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1161) Rabbitf_24 válasza mycso (#1160) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Hello

Asszem a végéhez értem a húzásnak, mert az alaplapnál a memóriaosztást nem
lehet beállítani rendesen.
3840en megy a proci (3.2ről) 24X szorzó
160 system
640FSB (533ról)
Ramok 200-on (4:5 osztóval)

Én valahogy nem tudok osztót megadni a biosba?
Van még 1:1 , 2:3 lehetőség, de ezek nem nagyon passzolnak ide....

:R

Jah, a rendszer még bírna jóval többet is sztem (56°C fullon terhelve ebben az időben...)


[Szerkesztve]

(#1162) ANT válasza Rabbitf_24 (#1161) üzenetére


ANT
őstag

Szvsz tuningnál limitáló tényező lehet pl. alaplap, proc, memória, de a proc.hőmérséklet önmagában semmiképp sem, mint írtad! Valszeg a proc. nem bírja a nagyobb tempót. Gondolom, alapfeszen megy, ha csak 56 fokos. Adj neki még kakaót. A DDR400-as memóid éppen alapjáraton pörögnek, szóval azok még jó eséllyel bírnák.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1163) bolcsodal válasza Rabbitf_24 (#1161) üzenetére


bolcsodal
addikt

Everest eredmények? Memory read/wite?

They drew first blood....

(#1164) Rabbitf_24 válasza bolcsodal (#1163) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Ja minden eredmény ok, nem volt hiba.
Nem azért álltam le, mert fagyott a gép, hanem mert 400nál feljebb nem akartam
menni a rammal, ami 400as.

Van valami megoldás erre, merthafeljebb húzom a procit, akkor csak 1:1-es osztó
jöhet szóba, mint jó opció, vagy a ramoknak el kellene menni 440mhzen is?

(#1165) bolcsodal válasza Rabbitf_24 (#1164) üzenetére


bolcsodal
addikt

Én értem, hogy minden eredmény ok, de mennyi? :DD

They drew first blood....

(#1166) Rabbitf_24 válasza bolcsodal (#1165) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Nem írtam fel :Y

Sokkal gyorsabb mint amikor kezdtem :D

Szal akkor húzzam még, és akkor lassabbak lesznek a ramok, vagy
hagyjam így de akkor gyorsabbak maradnak a ramok?

(#1167) wwhy válasza Rabbitf_24 (#1166) üzenetére


wwhy
veterán

inkább a ramok legyen gyorsabbak :)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#1168) Sickboy25


Sickboy25
addikt

Sziasztok!

Is 7 alaplap ami info szerint dualos hol tudom a biosban engedélyezni a dual channelt?

mert a másik lapon (IS7 -e) alapból felismerte!

Köszi

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#1169) bolcsodal válasza Sickboy25 (#1168) üzenetére


bolcsodal
addikt

Ennek is fel kéne. Jól raktad be a memóriamodulokat? Ha dual-chanelt akarsz, akkor
1-3 DIMM, vagy 2-4DIMM

A manualban le van írva, mi az ajánlott. Asszem a 2-4, ha csak két modul van.

They drew first blood....

(#1170) Sickboy25 válasza bolcsodal (#1169) üzenetére


Sickboy25
addikt

Köszi ok megpróbálom!

IS 7 -e és dimm egy kettőben van ,de felismeri!

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#1171) rzerge


rzerge
aktív tag

Sziasztok!
Volna egy olyan krédésem, hogy mitől lehet az, hogy olyat csinál a gép, hogy bekapcsoláskor felpörögnek a ventik, de aztán lekapcsol a gép. Aztán van, hogy másodjára elindul, de van, hogy csak 3-4x bekapcs után indul csak.
Van egy tippem, de kiváncsi vagyok, hogy mit mondtok.
kösszke
:R

szerk: a gép
cpu: 2,6 HT (northwood)
ram: pqi 2x512 (dual)
vga: mx440
sata+pata vinyó
táp: fsp 360
dvd író

[ Szerkesztve ]

"Olyan szarul nézel ki! Iszol te rendesen?"

(#1172) bolcsodal válasza rzerge (#1171) üzenetére


bolcsodal
addikt

Most cseréltél tápot? Rendesen rajta van a tápcsatlakozó az alaplapon? Én egy K8N-es lapkánál tapasztaltam ilyet, de abból alaplapcsere lett (valami nem stimmelt az alaplapi tápcsatlakozónál). Az +5V-os ág is rendesen rá van kötve (a CPU melletti 4pin csatlakozó).

Én akkor jártam így, amikor Zalmanra cseréltem a hűtőt és elfelejtettem kikapcsolni a BIOS-ban a "CPU fan failure" vagy vmi hasonló beállítást. Mivel túl alacsony volt a fordulatszáma a zalminak nem akart elindulni a gép.

több öteltem hirtelen nincs... :U

They drew first blood....

(#1173) ANT válasza rzerge (#1171) üzenetére


ANT
őstag

Tápegység.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1174) rzerge


rzerge
aktív tag

esetleg attól is lehet, hogy nagyon picit le lehet sarkazva az NB?
nehogy egy fsp 360 ne bírná el ezt a konfigot...

"Olyan szarul nézel ki! Iszol te rendesen?"

(#1175) ANT válasza rzerge (#1174) üzenetére


ANT
őstag

Ezt a lesarkazást nem említetted. Sztem lehet az is a hiba oka, de ezt lap cserével kiderítheted. Amúgy meg annak a tápnak valóban el kell vinnie a konfigot, de kérdés, mennyi idős? Gondolom, az FSP-k se örök életűek, pl. elkók azokban is kifáradnak egy idő után.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1176) rzerge


rzerge
aktív tag

Illetve még volna egy olyan is, hogy többször csinálja azt is, hogy win rebootnál kikapcsolja a gépet, ill. bios beállítás után nem bootol fel újra (semmi extrém beállítás nincs)

"Olyan szarul nézel ki! Iszol te rendesen?"

(#1177) rzerge válasza ANT (#1175) üzenetére


rzerge
aktív tag

fél éves sincs, igaz ez csak a megvételre vonatkozik, ki tudja mennyi ideje állt a polcon a boltban
igen nem említettem, mert kiváncsi voltam, hogy mi lehet még

"Olyan szarul nézel ki! Iszol te rendesen?"

(#1178) ANT válasza rzerge (#1176) üzenetére


ANT
őstag

Újraindulás helyett is kikapcsol a gép? Pfffff, ugyanez volt nálam is a jelenség (emellett csak sokadik próbálkozásra indult el), és nekem tápegység volt kifáradva. (Mondjuk, az a "legendás" Chieftec 410-es. :B )
Esetleg bios reset vagy elemcsere próbaképpen. Vagy próbálj csere alkatrészt beszerezni hiba behatároláshoz.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1179) rzerge válasza ANT (#1178) üzenetére


rzerge
aktív tag

cmos cleart nyomtam már
elemcserével még nem próbálkoztam
táp csere megoldható, nem itt van a gép, bátyónál pihenget:)

"Olyan szarul nézel ki! Iszol te rendesen?"

(#1180) ANT válasza rzerge (#1179) üzenetére


ANT
őstag

Próbáld ki a táp cserét, de sztem a lesarkazott NB miatt inkább a lap a gyanúsabb.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1181) szumo válasza rzerge (#1179) üzenetére


szumo
senior tag

Üdv!
Én már láttam ilyet 2 éve, akkor az volt, hogy a srác kipucolta a gépet, jó alaposan, majd szólt, hogy valamiért nem megy a gépe.
Paszta kellő mértékű használata után a gép életrekelt. Elmondásából tudom, hogy a takarítás előtt is ezt csinálta a vas, azért fogott neki "takarítani".
Rá egy fél évre jött, hogy megint ez a hibája a gépének. Megnéztem, és felfedeztem, hogy az északi híd hűtőn a venti nem forog. Érdeklődtem, hogy nem krepegett -e a gép, erre azt a választ kapta, hogy de, de egy idő után már nem. Feldobtunk egy másik é-híd hűtőt, de ez már nem segített az alaplapn, mert megfőtt az északi híd, ugyanis az abit gyári hűtés arra vantervezve, hogy forogjon.
Az utóbbi időben örömmel tapasztaltam, hogy az is7-re való hűtő is kapható boltban. Ja a híd hűtését lefogató fülecskék is előszeretettel jönnek ki az alaplapból, és nem fogják le rendesen a hűtést.
Egy jó weller páka, és egy hozzáértő műszerész orvosolni tudja ezt a problémát is.
(Ha ilyen jellegű a baj, tényleg jó legyen a műszerész, mert nem egyszerű visszaforrasztani a fülecskét)

Remélem segítettem!
Szumo

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#1182) sz.j válasza szumo (#1181) üzenetére


sz.j
nagyúr

"... tényleg jó legyen a műszerész, mert nem egyszerű visszaforrasztani a fülecskét)"

Már bocsi, nem beszólni akarok, csak megjegyezném, hogy nem kell eltulozni a visszaforrasztást, mert egy kis odafigyeléssel minden gond nélkül megoldható a dolog.

(Abit AI7-es lapom van, ami majdnem ua. mint az IS7, és nálam is kijött ez a bizonyos beakasztó fülecske, és pillanatok alatt visszaforrasztottam.
Ja, és nem vagyok műszerész ...... )

;)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1183) bolcsodal válasza sz.j (#1182) üzenetére


bolcsodal
addikt

bakker ki bírnak jönni a fülecskék??? :Y :Y

Remélem a zalmi borda felfogatása nem tépi ki őket egy idő után.

They drew first blood....

(#1184) rzerge válasza szumo (#1181) üzenetére


rzerge
aktív tag

Szia!
Hát igen, egyszer már kijöttek azok a fülek, de egy mester megoldotta! :)
Most egy passzív északi híd hütő van rajta, ami el kell, hogy vigye, mivel nekem
is gond nélkül ment még anno, bár lehet megpróbálom egy Zalman kék bordával,az tuti elviszi az NB-t.

"Olyan szarul nézel ki! Iszol te rendesen?"

(#1185) rzerge válasza bolcsodal (#1183) üzenetére


rzerge
aktív tag

Nekem ha jól emlékszem, a zalmi okozta a gondot, mivel nem igazán lehet kényelmesen odafogatni... :O :DDD

"Olyan szarul nézel ki! Iszol te rendesen?"

(#1186) sz.j


sz.j
nagyúr

Szvsz teljesen mindegy, hogy a gyári vagy a zalmi NB hűtő van fent, ha gyenge volt a forrasztás bármelyik leeshet ......, sajnos.
(Én átforrasztottam azt is ami nem eset ki.)

"Besegít" a fül kiszakadásában ha a zalmit a gyári leszorítóval teszi fel valaki, mert azt csak "gyílkolva" lehet a fülbe beakasztani.

Megoldás: bringaküllőből kell hajlítani egy megfelelő alakú és nagyságú leszorítót.

;)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1187) bolcsodal válasza sz.j (#1186) üzenetére


bolcsodal
addikt

Melyik Zalmanról beszélünk szvsz? Nekem ZM-NBF47van fent. Ennek volt egyedül olyan felfogatója, ami passzolt az IS7-hez.

They drew first blood....

(#1188) sz.j válasza bolcsodal (#1187) üzenetére


sz.j
nagyúr

Valóban nem neveztem meg a típust, de én a "klasszikus"-nak számító, és legnagyobb mértékben elterjedt ZM-NB47J-ről írtam.

Ehhez semmilyen lefogató nem volt .....

;)

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1189) bolcsodal válasza sz.j (#1188) üzenetére


bolcsodal
addikt

Jaja vágom...énis szemezgettem vele, de nem tudtam volna barmolás nélkül feltenni..így addig csak SpeedFannal lassítottam a gyárit, amíg fel nem tűnt a színen az új zalmi (mondjuk pofátlanul drága volt szerintem). Mellesleg úgy is szinte elviselhetetlen hangja volt, pedig az már a második változat volt az IS7-en. Az elsőnek valami műanyag teteje is volt...na az visított mint állat.

They drew first blood....

(#1190) ANT válasza bolcsodal (#1187) üzenetére


ANT
őstag

Nekem Thermalright HR-05 van fenn, annak a felfogatója is simán passzol. :K Vagy csak a Zalmanok közül egyedüli, amit említettél?

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1191) bolcsodal válasza ANT (#1190) üzenetére


bolcsodal
addikt

Asszem igen...sokáig próbáltam találni egy normális passzívat. Már épp valami Revoltec hűtőt akartam rátenni, amikor képbe került a Zalman. És láss csodát végre gondoltak azokra is, akik nem csavarokkal fogatják fel a hűtőt.

They drew first blood....

(#1192) ANT


ANT
őstag

Használja vki a Speedfan v.4.33-at? Én feltettem, de ezzel a verzióval sz@r@bb a CPU venti szabályozása, mint pl. a 4.31-el. Konkrétabban: 950/min. alá nem tudom sehogy se csökkenteni a Ninja venti sebességét. Pedig asszem az IS7 széria a v.4.33-nál lett támogatott. Na de így? :F

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1193) bolcsodal válasza ANT (#1192) üzenetére


bolcsodal
addikt

Én már sokkal régebb óta használom. 4,11-óta asszem. És sosem volt problémám vele. Mondjuk a tiedhez hasonló extra igényekkel nem próbálkoztam. Minek 1000 alá szabályozni? Hangos úgy is vagy miért? :F

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#1194) ANT válasza bolcsodal (#1193) üzenetére


ANT
őstag

Hangos, nem hangos - nem ez a lényeg. Hanem hogy a szabályozás nem úgy működik az újabb verzióval, ahogy sztem kéne (meg ahogy a régebbivel működött).
Egyébként relatíve hangos a max. fordulaton pörgő Ninja venti. Legalábbis a nyolc ventim közül ő a leghangosabb! :DDD
Szerk: amúgy meg elegánsan visszarakom a 4.31-et, osztjónapot!

[ Szerkesztve ]

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1195) qw78er89


qw78er89
aktív tag

Sziasztok! Tudom nem teljesen idevágó a dolog, de nem tudna valaki IS7-E2-höz egy hátlapot?
KösssssssssssssssssZZ!

(#1196) bolcsodal válasza qw78er89 (#1195) üzenetére


bolcsodal
addikt

Milyen hátlapot? CPU hűtő felfogató hátlap? Azta adják a hűtőhöz nem?

They drew first blood....

(#1197) ANT válasza bolcsodal (#1196) üzenetére


ANT
őstag

Sztem a hátsó csatlakozók körüli pléhlemezre gondol.Amúgy az meg a lappal együtt jár, szóval külön beszerezni..... :(

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1198) bolcsodal válasza ANT (#1197) üzenetére


bolcsodal
addikt

jaaa..nem nagy bukás anélkül beszerelni.

They drew first blood....

(#1199) qw78er89 válasza bolcsodal (#1198) üzenetére


qw78er89
aktív tag

Hi!
Köszi mindenkinek a reagálást, tényleg értelmesebben is írhattam volna! Szóval a az a hátsó lap kellene ami a ház és a külső csatik körül van. Nem a hűtéshez. Egyébként be van építve, és így megy régóta, de gépet cserélek és ez a gyermekemé lesz, ezért kéne, mivel minél jobban le van zárva, annál jobb!
Szóval tudna valaki segíteni? (én használtan vettem a lapot és nem volt meg hozzá :( )

(#1200) ANT válasza qw78er89 (#1199) üzenetére


ANT
őstag

Szerintem reménytelen. Max. ha találsz egy teljesen döglött alaplapot, amihez még megvan ez a kellék.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.