Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) bolcsodal válasza szumo (#1500) üzenetére


bolcsodal
addikt

Akkor is durva..én lecserélném egy Northwood-ra. Ennyi kijön belőle, amit most hajtassz és 20 fokkal hűvösebb... :DDD

They drew first blood....

(#1502) bolcsodal válasza bolcsodal (#1501) üzenetére


bolcsodal
addikt

najó...nekem FSB250-en: IDLE36fok, 100%-on 44-45fok. És kb 20fok van a szobában.

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#1503) Huggyos válasza bolcsodal (#1499) üzenetére


Huggyos
tag

Az boven jo, en vmi kompatibilitasi gondtol feltem.

(#1504) bolcsodal válasza Huggyos (#1503) üzenetére


bolcsodal
addikt

Nekem is SATA-2-es vinyó megy benne. CSak valami jumpert kellett rajtahagyni, ami maximalizálta 1,5GB módba. :U

They drew first blood....

(#1505) szumo válasza bolcsodal (#1502) üzenetére


szumo
senior tag

Tegnap elmentem és beszereztem egy nagynyomású levegő sprét.
Hát visszaált a rend. Lement az alapjárati hőmérséklet, és a 100%-os hajtáskor is max 59 fok a processzor. Viszont hazavittem egy szobahőmérőt, és mivel tegnap lázas voltam délután, nem nyitottam ablakot. A szoba hőmérséklete 28 fok volt, ráadásul a raiátor egy balszerencsés elrendezés folytán, egy 20cm-re van a gépházamtól átlósan.
Kifújtam mindent, és jelentkezett az északi híd hűtőm, hogy a ventije cserére szorul, mert míg be nem járódik, a zajongás netovábja lett.
Ja és megszünt a lefagyás, gép újraindulás, ami számomra most jó.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#1506) bolcsodal válasza szumo (#1505) üzenetére


bolcsodal
addikt

28fok??? :Y Nem viccelnek a távhőnél... :(

They drew first blood....

(#1507) szumo válasza bolcsodal (#1506) üzenetére


szumo
senior tag

Az biztos is! S szerintem ez is beleszól a magas hőmérsékletekbe, mert a meleg levegőt hasonlóan melegre tudja csak lecserélni a venti. Ja és ha megpróbálom lejebvenni a fűtést, az őskori radiátor keményen ellenáll nekem. Tehát marad a rányitom a gépre az ablakot, míg fűtenek, csak nem tudom, a panelek mennyire respektálják az esetlegesen lecsapódó párát.
Amúgy visszaraktam 220FSB re a gépet, ezek azzal készült adatok lentebb. Ami vicces, a 210, és a 220 között nem észleltem jelentős eltérést a grafikonjaim alapjám, még üresjáratban sem, bár lehet ez is betudható a pokoli fűtésnek.
Na majd tavasszal. Ha hűvös lesz az este, lesz mivel befűteni. :DD

[ Szerkesztve ]

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#1508) bolcsodal válasza szumo (#1507) üzenetére


bolcsodal
addikt

Én most azon pörgök, hogy ne állíndóan túlhajtva menjen a gép. Speedfan-nal elméletileg menne, csak gyakorlatilag nem. Marad a Clockgen. Manuálisan leviszem az FSB-t 150-re 100-ra, ha csak töltöget a gép és a gáme van, akkor felmehet 250-re. Csak ezt kellene automatizálni vhogy...RMClock nem működik sajna...

They drew first blood....

(#1509) sz.j válasza bolcsodal (#1508) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ezért volt is jó a "nyugdíjazott" AI7 lapom, mert az uGuru-ban három tetszőleges beállítás menthető el, ami egy gombnyomásra aktíválható volt.

Sajna az új giga lapomban nincs ilyen lehetőség.

;)

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1510) szumo válasza bolcsodal (#1508) üzenetére


szumo
senior tag

Igen, ezen már én is agyaltam, de egyenlőre csak a videókarimat tudtam ilyenre megcsinálni.
Az ha 2D- megy 531/452 ha játszom, akkor 641/847, és ezt valóban jó lenne a procinál is megcsinálni. Valami micro guru nem működne?

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#1511) bolcsodal válasza sz.j (#1509) üzenetére


bolcsodal
addikt

Az IS7-et sem támogatja a uGuru... :(

They drew first blood....

(#1512) sz.j válasza bolcsodal (#1511) üzenetére


sz.j
nagyúr

Sajnos nem.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1513) szumo


szumo
senior tag

Mi van veletek mindenkinek megy tökéletesen a gépe?

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#1514) bolcsodal válasza szumo (#1513) üzenetére


bolcsodal
addikt

JA..épp azon agyaltam, hogy miért nem bírja a konfig a 260-as FSB-t...valaszeg ilyen alaplapot fogtam ki. :(

Kéne egy jófajta AGP-s kártya..szánalmas az a 30FPS, amit a FEAR-ből kifacsar az x700Pro... :(

They drew first blood....

(#1515) bolcsodal válasza bolcsodal (#1514) üzenetére


bolcsodal
addikt

Erről jut eszembe, neked mennyit hoz a gépet tuningolva 3DMark05-ben? :U

They drew first blood....

(#1516) szumo válasza bolcsodal (#1515) üzenetére


szumo
senior tag

Küldtem mailban képeket 1 tesztről, majd ide is belinkelem őket.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#1517) bolcsodal válasza szumo (#1516) üzenetére


bolcsodal
addikt

Köszi, válaszoltam. :R

They drew first blood....

(#1518) szumo


szumo
senior tag

Felteszem ide, hogy mások is láthassák: 3Dmark05 Everest 4.20 memo seb Everest 4.20 ATT

Sajnos a tápom eldobta magát, így a többi teszt később lesz megcsinálva alternatív beállításokkal

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#1519) bolcsodal válasza szumo (#1518) üzenetére


bolcsodal
addikt

Milyen táp? Egy 400W-os FSP BlueStorm már egész barátságos áron megkapható...lehet érdemes lenne cserélned.

Holnapután linkelek énis teszteket a HD2600XT-ről... ;)

They drew first blood....

(#1520) Tüzi válasza bolcsodal (#1514) üzenetére

MIért nem veszel bele egy ddr3-as galaxy 7600GS-t? Elég jó tuningalpotival bír, és szép eredményeket lehet kihozni. Meg azért az IS7-et is lehet hajtani hozzá :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#1521) bolcsodal válasza Tüzi (#1520) üzenetére


bolcsodal
addikt

Mert a HD2600XT jobb, és jó áron jutottam hozzá az 512MB-os változathoz 2 év garanciával. Ésmert az ATI-t támogatom a pénzemmel. ;)

Sokat gondolkodtam egyébként. Használtat nem nagyon akartam. Nem szeretem a macerát+alkudozást+próbagaranciát stb. És Gainward 7600GT 512MB-os GDDR3-as AGP-t már nem találtam sehol, csak használtan. A 7600GS 256MB-os DDR2, AGP újonnan 19,2K-ba kerül egy nem olcsó helyen. Ehez képest 25K-ért veszem a HD2600XT 512MB GDDR3 AGP-t.

Mondjuk lehet, hogy a konfigom nem tudja majd kihajtani, de tán egy következő hibrid rendszerbe belefér majd!

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#1522) Tüzi válasza bolcsodal (#1521) üzenetére

Jóóóó, most néztem az előző hsz-ed :D Bocsi :B
frissíthetnéd a cucc listáadt :) ;)

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#1523) bolcsodal válasza Tüzi (#1522) üzenetére


bolcsodal
addikt

Semmi gond. Neked mennyit hoz a konfigod húzva 3DMark05-ben? Félek hogy a konfigom 5-6K-nál ér véget és afeletti eredményt már nem tudok elérni CPU limit miatt. :U

A cucclistám friss. Jelenleg egy Connect3D 9550-es van benne! Átmenetileg! ;]

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#1524) Tüzi válasza bolcsodal (#1523) üzenetére

Húú... hát azt tudnám :D lemérjem?

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#1525) bolcsodal válasza Tüzi (#1524) üzenetére


bolcsodal
addikt

Megköszönném... :R

They drew first blood....

(#1526) szumo válasza bolcsodal (#1525) üzenetére


szumo
senior tag

Neked a v1.0 vagy a v2.0 IS7-esed van? Mert nekem 1.0, és a bioszban a támogatott memória max 256MB. Még nem sikerült amúgy a kártyát teljesen kihasználnom, de már volt, hogy több memória volt felhasználva mint 256. Azt hiszem akkor volt a TV tuner AutoCAD2005 PaintShopPro9 meg valami még ment. Igaz az autocad rajzot 3d ben forgattam külön megvilágítva fényforrásokkal.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#1527) bolcsodal válasza szumo (#1526) üzenetére


bolcsodal
addikt

Ajóég tudja, de szerintem még mindíg csak az AGP aperture size-ról beszélünk, ami nem befolyásol szinte semmit.

De majd meglátjuk, hogy mennyi memósnak látja a karit a gép. Remélhetőleg nem lesz probléma vele.

Javaslom, hogy telepítsd fel az ATI TrayTools-t. Annak van egy normális monitorozó rendszere, ami játék/3DMark közben kiírja az éppen felhasznált/szabad VRAM mennyiséget...érdemes lenne tisztázni ezt a kérdést.

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#1528) szumo válasza bolcsodal (#1527) üzenetére


szumo
senior tag

Fent van az ATT, és képet is mellékeltem, csak már a grafikon továbbszaladt, de a max min értékek ott vannak. De mihelyt időm engedi, megnézem miközölte velem, hogy igaz van 512 ram a kártyán, az alaplap csak 256-ot használ.
Talán a cpu-z volt az. Ha megtalálom, csinálok egy képet róla.
Amúgy szerintem is ugyanarról beszélünk még mindíg, csak az a poén, hogy hiába próbáltam utánaolvasni, semmi konkrétat nem találtam. Ez kezd egy fekete foltnak tűnni az életemben.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#1529) bolcsodal válasza szumo (#1528) üzenetére


bolcsodal
addikt

Az ATT szerint pedig 512MB VRAM-ot használ a videókarid! A BIOS-ban lehet állítgatni az AGP aperture size-ot. Az pedig arról szól, ha "elfogyna" az 512MB VRAM, akkor a System RAM-ból mennyit vehet igénybe a VGA.

They drew first blood....

(#1530) Tüzi

[link]
ennyi jött ki.
Videókari 500/800, rendszert meg látjátok adatlapon.
1.3.0-s 3dmark 05

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#1531) Tüzi válasza Tüzi (#1530) üzenetére

Látom eltűnt a session, 5862-t dobott ki a rencer'

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#1532) bolcsodal válasza Tüzi (#1531) üzenetére


bolcsodal
addikt

Na..az elég korrekt.

Akkor nincs CPU limit, mert egy E6300-assal is kb ennyit köp ki a rendszer 7600GS DDR2-vel....!

[link]

Újabban be kell regisztrálni a 3DMark oldalra.... :(

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#1533) Tüzi válasza bolcsodal (#1532) üzenetére

Mondjuk nekem nem a professönel edisön van meg, csak leszedtem hamar a sima júzer progit.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#1534) bolcsodal válasza Tüzi (#1533) üzenetére


bolcsodal
addikt

Azmind1!

Mindkettő default beállításokkal fut. No AA, No AF 1024/768. Ezek jó mérőszámok konfigok között.

They drew first blood....

(#1535) Tüzi válasza bolcsodal (#1534) üzenetére

Nem szoktam pontokkal foglalkozni, de ha aszondod, hogy jó, akkor elhiszem :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#1536) bolcsodal válasza Tüzi (#1535) üzenetére


bolcsodal
addikt

Énis csak hozzávetőleges mérőszámként használom. A lényeg úgyis a FEAR FPS lesz... ;]

They drew first blood....

(#1537) bolcsodal


bolcsodal
addikt

HD2600XT 512MB AGP teljesítménye IS7-ben: [link]

:DDD

They drew first blood....

(#1538) Tüzi válasza bolcsodal (#1537) üzenetére

Hát ez igen durva cpu limit ja... Ahhoz képest, hogy nekem a 3gigás prescottal dobott ki közel 6ezret... De legalább neked közel 7ezer :D

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#1539) bolcsodal válasza Tüzi (#1538) üzenetére


bolcsodal
addikt

Egy 7600GT-t, vagy egy x1650XT-t sem tudnék kihajtani ezzel a konfiggal. De ez volt az egyetlen jó ár/teljesítményű kari, amit újonnan lehetett venni.

Mondjuk amennyit szívtam a driverekkel!! :DDD Az AMD-nél biztosan csuklottak sokan...sokáig! ;]

They drew first blood....

(#1540) Tüzi válasza bolcsodal (#1539) üzenetére

Hát igen... Catalyst tud érdekes dolgokat művelni. CCC nekem sokszor nem ment, miután frissen feltettem az új rendszert... Aztán 6dikra elindult. Utána megint nem ment sokáig :D Szóval vannak gondok a katival sajnos. De szerintem azért egy 7600gs/gt-t ki lehet hajtani egy megtuningolt P4-el.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#1541) bolcsodal válasza Tüzi (#1540) üzenetére


bolcsodal
addikt

7600GS-t igen. De a GT-ben nem vagyok biztos. :U

They drew first blood....

(#1542) Thth


Thth
csendes tag

Nálam bevált az IS7-e. Régóta üzemel, már több mint 3éve és semmi gond nincs vele.
Úgy tudom, több oldal is ajánlja. Én is csak ajánlani tudom. :)

(#1543) bolcsodal válasza Thth (#1542) üzenetére


bolcsodal
addikt

Énis csak ajánlani tudom, mert nálam vagy 4-éve üzemel... ;)

Viszont ehez: [link] mit szóltok?

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#1544) Thth válasza bolcsodal (#1543) üzenetére


Thth
csendes tag

Az Asrock-okról csak rosszat hallottam, bár nálunk már másfél éve üzemel egy Asrock alaplapos gép. Eddig nem volt vele baj, de az infrát nem tudtam vele működésre bírni. Lehet hogy csak oprendszer hiba, bár 2 infra vevővel is teszteltem ami USB-s.

(#1545) bolcsodal válasza Thth (#1544) üzenetére


bolcsodal
addikt

Itt csak az a lényeg, hogy ne kelljen VGA-t és memóriát cserélnem. ;)

Pillanatnyilag csak az AsRock gyárt ilyen megoldásokat. Az i865-ös csipszetet meg nem tudják elrontani, mert azt az Intel tervezte.. :DDD

És mellesleg gyárilag bírja az 1066-os FSB-t.

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#1546) Thth válasza bolcsodal (#1545) üzenetére


Thth
csendes tag

Akkor lehet hogy érdemes rá beruházni!

(#1547) Brumi˘ válasza bolcsodal (#1543) üzenetére


Brumi˘
addikt

Ha már asrock és hibrid lap akkor 4CoreDual-VSTA. Nekem is ilyen volt átálló konfignak, először egy AGP-s 7300GT-vel majd egy PCI-E-s x1900gt-vel. Jó kis lap és még egy kis tuningot is enged.

[ Szerkesztve ]

(#1548) bolcsodal válasza Brumi˘ (#1547) üzenetére


bolcsodal
addikt

Ismerem a lapot, én mégis inkább a bevált+megbízható 865Pe chipsetnél maradnék. Amúgy meg csak gondolkozom, hogy hogyan lehetne kihasználni a VGA-t minimális ráfordítással. :U

They drew first blood....

(#1549) szumo válasza bolcsodal (#1548) üzenetére


szumo
senior tag

Gratulálok az eredményeidhez!!!

És igen a 865PE nagyon jó. Nem hiába hajkurásztam apának is egy ilyen chipsetes lapot, amit az MSI NEO-2 865PE képében találtam meg. Szerintem annak a biosza túl van bonyolítva, és nem olyan tuningbarát mint az IS7.
Én arra gondoltam, hogy ha a nyár végére csere lesz, megtartom ezt a konfigot, mert annyit úgyse ad senki érte mint amit ér. S azért csak 2001 novemberétől velem van a gép.
Igaz a 2,4es cerka helyett 3.0 presscot 2*256 samsung helyett 2*1G Kingmax van, és az mx460-at is felváltotta először egy 9800pro majd az x1650pro. Az alaplap elfogyasztott kb 4 tápot, és most kellene megint cserélni.
Átköltözött velem Ózdról -> Kecskemétre -> Megyaszóra -> Miskolcra -> Ózdra -> Miskolcra -> Budapestre.
Kikopott alóla egy 6.5GB quantum egy 40GB quantum/maxtor 2db 80GB maxtor.
DE az alaplap mindíg teljesített. Szerintem annó 2001 ben nagyon jó választás volt mind tuning, mind használhatósági szempontból.

Most az jutott az eszembe, hogy mi itt pidesztára állítjuk a vasunkat, míg sok jobb sorsra érdemes társa működőképesen az elektronikai hulladékgyűjtőben végezte. :DD

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#1550) bolcsodal válasza szumo (#1549) üzenetére


bolcsodal
addikt

Jah...pedig igazi igáslovak!! :K

Köszi a gratut, de eléggé zavar a CPU limit. Lehet megnézem magamnak ezt a Conroe Ready i865PE AsRock-ot.... ;]

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.