Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) Tüzi válasza bolcsodal (#1550) üzenetére

azért a képhez hozzátartozik, hogy összeraktam vagy 20-30 IS7-es gépet, szerencsére eddig egyel sem volt baj, kivéve, amit magamnak csináltam. Az első megadta magát gari lejárta után 3 (!) nappal, a másik másfél évet húzott. A harmadik lap 3 éve jól megy, mostmár kollegámnál teszi a dolgát, nálam meg a nagytesó dolgozik hibátlanul. Lehet, hogy csak egy rossz szériát fogtam ki anno :U :(

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#1552) bolcsodal válasza Tüzi (#1551) üzenetére


bolcsodal
addikt

Ez ilyen. Az első IS7 nálam is cseregaros volt.... :DDD

They drew first blood....

(#1553) szumo válasza bolcsodal (#1552) üzenetére


szumo
senior tag

Akkor én nagyon jól kifogtam, nekem csak az északi híd hűtés állt meg kb 1 év után, amire a lefogatás miatt külön tortúra volt, de túléltem ;)
Azóta a lap hibátlanul teljesít.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#1554) Tüzi válasza szumo (#1553) üzenetére

Nekem a legelső dolgom volt kicserélni a nagyobbfajta zalman bordára. Ezt meg is szívtam, mert utána a 7700-as zalman prochűtőhöz meg kellett farigcsálnom a bordát. De felment :))

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#1555) szumo válasza Tüzi (#1554) üzenetére


szumo
senior tag

Én jól jártam a Titán fantázianevű hűtőbordámmal (amin egy venti csere esedékes lassan) mert kényelmesen befér ventivel együtt a 7700Cu alá, és még össze se érnek.
Igaz a kicsi füleket vissza kellett forrasztanom, egyet pedig el is tüntettem, és azt robbantó zsinórból kellett újra gyártanom reszelő és fenőkő segítségével, de azóta semmi baj nem volt azon a téren.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#1556) bolcsodal


bolcsodal
addikt

Nah..megválok hőn szeretett lapomtól. :R Szerdától már az Asrock hibrid lapjától fogok hüjét kapni! :U

They drew first blood....

(#1557) sz.j válasza bolcsodal (#1556) üzenetére


sz.j
nagyúr

Természetesen szíved-joga lapot választani, de nem lenne jobb egy olcsóbb P35-ös giga alaplap (kb 22-25)?
Tudom, drágább, de mégis .....
Én P35-DS4-re váltottam, de eddig nem bántam meg.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1558) bolcsodal válasza sz.j (#1557) üzenetére


bolcsodal
addikt

Sajna nincs sok választásom. Vettem az IS7-be egy HD2600XT AGP-t. A tuningmemókat senki nem akarja megvenni. Így átmenetileg a VGA-t is és a Geil Ultrát is egy hibrid lapba költöztetem. Aztán pihi egy kicsit..és jöhet a giga P35-ös! ;)

Öcsémnek éppen megterveztem egyet Giga P35-össel, a napokban fogja összerakni egy HD3650 Extreme-VGA-val. Kíváncsi leszek mire lesz képes az a konfig.

De ebben a helyzetben két válsztásom, van. vagy bukok kicsit, vagy bukok nagyot. Sajnos azonnal váltanom kellett volna PCIe-re és DDR2-re.. :(

Most már így maradok... :DDD

They drew first blood....

(#1559) sz.j válasza bolcsodal (#1558) üzenetére


sz.j
nagyúr

Természetesen megértem a vívódásodat, méginkább a döntésedet, mert nálam kb. két évig ez volt, mire rászántam magam a váltásra.

:K

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1560) bolcsodal válasza sz.j (#1559) üzenetére


bolcsodal
addikt

Mind1 buta voltam..annyi pénzből, amennyit eltapsoltam vehettem volna normális konfigot...tanulópénz... :(

They drew first blood....

(#1561) audi100td


audi100td
nagyúr

Sziasztok,

Nem tudja valaki hogy Abit IS7 lap kompatibilis-e 400GB-s WD Sata2-es vinyóval? Nincs valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban? Előre is köszi.

(#1562) bolcsodal válasza audi100td (#1561) üzenetére


bolcsodal
addikt

Nekem egy 320GB-s Seagate SATA2-es megy benne. Lényeg, hogy hagyd benne a jumpert, ami lecsökkenti a sebességét 1,5GB/s-re!

They drew first blood....

(#1563) audi100td válasza bolcsodal (#1562) üzenetére


audi100td
nagyúr

Pontosan ez a vinyó érdekelne WD4000AAKS/AAJS de WD5000AAKS/AAJS vagy raid edition is jó, mert valaki elvinné a WD4000AAJS-em, ilyen lapja van és nem biztos benne hogy szereti-e a lap ezt a vinyót.
Tehát biztosra szeretne menni ezzel kapcsolatban mert postával küldeném és hülyén jönne ki ha nem menne a lapjával.

(#1564) bolcsodal válasza audi100td (#1563) üzenetére


bolcsodal
addikt

Nézd meg a vinyó hátulját. Ha benne van a jumper és rövidre zárja az 5 és 6-os tűt, akkor 1,5GB/s-módban működött eddig is, azaz SATA-I-ben.

They drew first blood....

(#1565) audi100td válasza bolcsodal (#1564) üzenetére


audi100td
nagyúr

nincs rajt jumper, nekem sata2-es lapom van, mindig az 5-ös és 6-os pint kell összekötni?

(#1566) bolcsodal válasza audi100td (#1565) üzenetére


bolcsodal
addikt

Rá van írva szerintem a vinyóra. Nem adtak hozzá jumpert?

They drew first blood....

(#1567) audi100td válasza bolcsodal (#1566) üzenetére


audi100td
nagyúr

nem adtak és nincs ráírva, csak hogy: master/slave jumper not requiered for SATA.
meg megvannak számozva a pin-ek

(#1568) bolcsodal válasza audi100td (#1567) üzenetére


bolcsodal
addikt

Hát..az én SATA-2-es vinyómon alapból rajta volt a jumper. 1,5GB/s módban használom. De szerintem nem lesz gond vele. Max nem megy majd 3GB/s-et.

They drew first blood....

(#1569) audi100td válasza bolcsodal (#1568) üzenetére


audi100td
nagyúr

Biztos vissza lehet jumperelni végülis nem ez a legfőbb probléma, hanem azt írta hogy van amelyik lap nem szeret bizonyos vinyókat és utánna szeretne elötte járni, de nekem meg viszonylag sürgős lenne, gondoltam rákérdezek hogy nem használ-e valaki ilyen vagy más ebbe a szériába tartozó vinyót ilyen alaplappal.

(#1570) bolcsodal válasza audi100td (#1569) üzenetére


bolcsodal
addikt

Nyugodtan mondd neki, hogy van aki SATA-2-es vinyót használ IS7-el.

They drew first blood....

(#1571) audi100td válasza bolcsodal (#1570) üzenetére


audi100td
nagyúr

én is SATA2-es vinyót használtam sata1-es lapba és nem volt vele gond...

(#1572) szumo válasza audi100td (#1571) üzenetére


szumo
senior tag

Na visszatértem otthonról!
Az IS7 szerencsére egy mindenevő. Nekem 320-as samsung sata2 van benne, egy hitachi 80-as sata2 mellett, de nemrég volt benne, egy 320-as WD sata2 is vinyó másolás céljából, és egyik se volt be jumper-olva. Amúgy szerintem max az lehet, hogy nincs fent a lapon a legutolsó bios, mert az abit annó rengeteget javított a lap sata kezelésén. Csak bele kell olvasni az [abit] oldalán a bios-os részbe. Nézd meg, én azt láttam hogy 300GB fixed, de hát a 320-as vinyók mind felette vannak már amúgy is.

[ Szerkesztve ]

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#1573) audi100td válasza szumo (#1572) üzenetére


audi100td
nagyúr

Rendben, köszi a segítséget.

(#1574) Sas madár


Sas madár
őstag

Sziasztok.
Ha lenne valaki aki elég türelmes és tudna segíteni beállítani az IS7-E2 lapomat (talán a biost)ugyanis van benne 2.66 p4 proci 1db 1 Gb és 1 db 256 Mb os ram amiből már a 256osat ki is vettem mert volt aki azt mondja az zavar be.
Bánatom az,hogy nem megy a 400 ram 200on ahogy kellene csak 160-170en
Az everestben nagyon rosszak az eredmények még a 2000 celeron alá sorolja be és lassúnak is érzem egyébként is.
Beállítani nem is lehet valami miatt 2:3 arányt csak az 1:1 v.4:5 amit enged.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#1575) KOKO5


KOKO5
csendes tag

Szevasztok!Megtudja valaki oldani egy problémámat?Arról van szó,hogy a számitogépemen a töltésjelző(piros led) másodpercenként felvillan!!!Nem fut semmi...tudtommal!Mind vistán és xp-n is!Kicsit idegesitő miért mocorog a vinyó!Ha tudtok megoldást irjatok(a ledet nem akarom kikötni)!Kösz!Hy!

AMD64x2,6400+,Abit NF 630,4Gb ram 800mhz,200 sata2,HIBÁS Giga 4850 512mb/256bit

(#1576) bolcsodal válasza Sas madár (#1574) üzenetére


bolcsodal
addikt

Mert a proci alapból 533-as FSB-n megy. Állítsd be manuálisan a 200-as FSB-t 1:1 FSB/DRAM arány mellett és akkor 400-on fog menni a RAM!

They drew first blood....

(#1577) bolcsodal válasza KOKO5 (#1575) üzenetére


bolcsodal
addikt

Millyen tűzfalat használsz?

They drew first blood....

(#1578) Sas madár válasza bolcsodal (#1576) üzenetére


Sas madár
őstag

Mindenképp megpróbálom, de így az fsb lejjebb vétele nem lassítja mégjobban a gépet?
Közben a ventilátor fordulatát is próbálom lejjebb venni de nem igazán sikerült pedig láttam valami állítási lehetőséget a bios-ban.
Lehet,hogy ott csak a riasztási hőmérsékleteket lehet beállítani,magát a fordulatszámot nem lehet szabályozni.?

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#1579) Sas madár válasza bolcsodal (#1576) üzenetére


Sas madár
őstag

Valami nem kasa.
Ezzel az FSB-vel eggyütt azon kíűl amit irtál kell még valamit állítani? ugyanis most lement a memória freki 136.6-ra

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#1580) Sas madár válasza bolcsodal (#1576) üzenetére


Sas madár
őstag

Mert azt látom az 1.1 arányt azt mentette de az fsb lehet nem rögzítette...?
Nem kell a procinak azt a 20-as szorzóját is állítani...?

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#1581) bolcsodal válasza Sas madár (#1580) üzenetére


bolcsodal
addikt

Az intel P4-es prociknak nem tudod a szorzóját állítani. Az FSB/DRAM ratio maradjon 1:1
És manuálisan írd be, hogy az FSB 200-as legyen. Ja..és nem árt, ha az AGP/PCI frequency-t fixed-re állítod! ;)

They drew first blood....

(#1582) szumo válasza Sas madár (#1580) üzenetére


szumo
senior tag

Üdv!
Egyetértek az előttem szólóval, és sz.j. weblapján nagyon jó leírás van, hogy hogy kell a biost beállítani. Szerintem ha a tuningolós részét kihagyod, nagyon használható leírás.
Amúgy még a gyári bios van fent a lapon?

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#1583) Sas madár válasza szumo (#1582) üzenetére


Sas madár
őstag

Igen gyári a bios.
Amit említesz weblapot azt be tudnád linkelni.Egyedül azt a fixedet nem állítottam még be de nem akarja az igazságot.
A proci venti fordulatát hol tudom lejjeb venni?

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#1584) Sas madár válasza szumo (#1582) üzenetére


Sas madár
őstag

közben megtaláltam a weblapot. olvasom.....

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#1585) Sas madár válasza szumo (#1582) üzenetére


Sas madár
őstag

na ez nem jött be több kárt csináltam mint...
ext. clook -nál nem engedte beirni a 200 at csak a 199et és nem is indult ujra resetelni kellet.
Most a bios is valami kezdő képernyővel jönbe. azt hol lehet kikapcsolni??
És a venti eddig a betöltés után visszavette magát valamenyire de most nem pörög mint ha muszály lenne...???
HELP..!!

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#1586) Sas madár


Sas madár
őstag

Ventit lejebb vette de csak 60% ot enged a bios beállítani.
Sajna a belépésnél még mindig az abit-as képernyőm van gondolom azt is ki lehet valahol kapcsolni...??
És a ram továbra is 170 mhz ketyeg.. :(

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#1587) Sas madár


Sas madár
őstag

Akkor már csak délután ...
Most a procit valami miatt a 2.66 helyett 2.72 nek futatja és így a Cpu fsb 133 helyett 136.6... ?Lehet ezt kel visszavennem alapra és akor jó lenne az előző beállítás?
Mitöl gyorsul valólyában a gép ? elegendő ha a memória gondom megoldódik vagy a procit is kell indenképp kínozni.
(lassúságot arra értem pl. egy alkalmazást szeretném bezárni és másodpercek telnek el amíg történik valami.de a procit semmi nem használja,és memória is van szabadon rengeteg)

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#1588) bolcsodal válasza Sas madár (#1587) üzenetére


bolcsodal
addikt

Sajnos nem értem mit írsz. :( Vagy hogy hogyan sikerült így beállítanod. De akkor előbb a kézikönyvét olvasgasd!!!

They drew first blood....

(#1589) Sas madár válasza bolcsodal (#1588) üzenetére


Sas madár
őstag

bocs ha érthetetlenül irok. :)
Irtad,hogy manuálisan gépeljem be a 200 FSB-t arra irtam nem endete beírni csak a 199-et.
Ért..?

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#1590) Sas madár válasza bolcsodal (#1588) üzenetére


Sas madár
őstag

ezt a manuális beírást nem oda mondtad ahol azt irja
Ext. clook (CPU/AGP/PCI)
Ezek közül lehetne manuálisan átírni a (CPU) értékét 133ról 200-ra
Nem?

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#1591) Sas madár


Sas madár
őstag

este sincs senki..?

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#1592) Brumi˘ válasza bolcsodal (#1556) üzenetére


Brumi˘
addikt

Mégis asrock hibrid lap lett kt880 chipsettel? :)

(#1593) bolcsodal válasza Brumi˘ (#1592) üzenetére


bolcsodal
addikt

Az lett...és sokat dobott a VGA-n. Nem bántam meg, mosndjuk tuning még nem volt. Remélem azért a DDR500-akat ki tudom hajtani szinkronban. :U

3DMark05 Asrock: [link]

3DMark05 Abit IS7: [link]

Mindkettő FSB200( azaz FSB800)-on.

They drew first blood....

(#1594) bolcsodal válasza Sas madár (#1590) üzenetére


bolcsodal
addikt

Valószínűleg a procid csak 533-as FSB-n működik normálisan... :U

They drew first blood....

(#1595) Brumi˘ válasza bolcsodal (#1593) üzenetére


Brumi˘
addikt

Naugye hogy ugye. :) Sok sikert a tuninghoz. Ha jó a procid és bírja alapfeszen akkor jó lesz az.

(#1596) Sas madár válasza bolcsodal (#1594) üzenetére


Sas madár
őstag

Ez bővebben mit jelent?
Nem tudom gyorsítani semmit?(ram-ot sem tudom 200on hajtani?)

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#1597) bolcsodal válasza Sas madár (#1596) üzenetére


bolcsodal
addikt

Csak símán próbáld beállítani a 200-as FSB-t. Manuálisra kapcsolod a CPU frequency-t és beírod. Az AGP/PCI frekit fixed-re állítod. NBStrap By CPU. Auto-n hagyod az időzítéseket. A DRAM/FSB arányt bedig 1:1-re állítod!

They drew first blood....

(#1598) Sas madár válasza bolcsodal (#1597) üzenetére


Sas madár
őstag

Erre írtam azt,hogy nem engedi valami miatt a 200at begépelni csak a 199et..?

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#1599) szumo válasza Sas madár (#1598) üzenetére


szumo
senior tag

Üdv!
Na visszaértem Zalából!
Mivel írtad, hogy alap biosod van, és beleolvastam, hogy mit javítottak, hát lehet, hogy a "régi" micro cód miatt nem tudsz állítani rendesen, meg ahogy néztem, az utasításkészleteket is javították.
Ha van elég tapasztalatod, akkor a 7.24-es biost tedd fel.
Igaz mindíg ottvan, hogy vagy összejön, vagy nem, és régen mindenki azzal fenyegetett, hogy tönkremehet bele az alaplap, de annakidején annyi javítás jött ki, hogy ha sikerül, nagyon megéri.
Lehet, a fennálló problémáid egy csapásra a mult homályába vesznek.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#1600) Sas madár válasza szumo (#1599) üzenetére


Sas madár
őstag

Köszi.
Bennem is felmerült már de én még nem csináltam ilyent,és ahogyan olvasom lehet flopiról is meg valami flash-al ami az alaplap lemezén is rajta van talán....
nem tudom melyik a biztosabb.?
Viszont ez amit írsz " 7.24-es biost" ez jó lehet az IS7 -E2 laphoz is ugyanis a honlapról én letöltöttem de ott a 7111.7113,7116,7117, ezeket hozza sorba ugye egyre "frisseb"hozzávalónak.?

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.