Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) qw78er89 válasza ANT (#1200) üzenetére


qw78er89
aktív tag

Hát a remény hal meg utoljára.... :))

(#1202) bolcsodal válasza qw78er89 (#1199) üzenetére


bolcsodal
addikt

Feltúrom a cuccaimat, hátha. Küldök róla képet, hogy jó-e, ha találok valamit.

They drew first blood....

(#1203) bolcsodal válasza qw78er89 (#1201) üzenetére


bolcsodal
addikt

Úgy néz ki rosszul emlékeztem. Nincs ilyesmim sajna. :(

They drew first blood....

(#1204) qw78er89 válasza bolcsodal (#1203) üzenetére


qw78er89
aktív tag

Pedig már kezdtem örülni :O

(#1205) Dagadt


Dagadt
csendes tag

Sziasztok!

Lehet hogy rettenetesen buta kérdés de az érdekelne hogy az IS7-hez vehetek-e ddr2 ram-ot. Most két db ddr 256/400-as van benne és szeretném bővíteni, de ahogy elnéztem a ddr2 fele annyiba kerül mint a ddr.

(#1206) bolcsodal válasza Dagadt (#1205) üzenetére


bolcsodal
addikt

Nem.

They drew first blood....

(#1207) ANT válasza qw78er89 (#1204) üzenetére


ANT
őstag

Esetleg telefonon érdeklődhetnél egy-két pc bontóban.... :F

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1208) Dagadt válasza bolcsodal (#1206) üzenetére


Dagadt
csendes tag

ez a NEM azt jelenti hogy csak ddr ram használhato?

(#1209) bolcsodal válasza Dagadt (#1208) üzenetére


bolcsodal
addikt

Igen, csak DDR RAM-okat lehet beletenni.

They drew first blood....

(#1210) Dagadt válasza bolcsodal (#1209) üzenetére


Dagadt
csendes tag

köszönöm :O

(#1211) bolcsodal válasza Dagadt (#1210) üzenetére


bolcsodal
addikt

Ne sajnáld. Sok esetben a DDR2-es RAM-ok nem adnak le akkora teljesítményt, mint a síma DDR modulok. Gyengébbek a késleltetéseik és azonos órajelen csak a sávszélességük nagyobb. Keress valami jól húzható, vagy gyárlag alacsony késleltetési idejű DDR RAM-ot.

They drew first blood....

(#1212) ANT válasza Dagadt (#1208) üzenetére


ANT
őstag

Ha nagyon jó DDR ramot akarsz, pl. a PH!-n itt van ez!

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1213) sz.j válasza ANT (#1212) üzenetére


sz.j
nagyúr

Én inkább úgy fogalmaznék, hogy ha nagyon jó memót akar, akkor mindeképpen TCCD chipest vegyen.
(Persze a gyártó sem közömbös.)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1214) ANT válasza sz.j (#1213) üzenetére


ANT
őstag

Önnek igaza van, én meg - kicsit haza beszélve - csak egy példát dobtam. :)

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1215) sz.j válasza ANT (#1214) üzenetére


sz.j
nagyúr

" Önnek ..."

:DD

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1216) Fefy válasza qw78er89 (#1204) üzenetére


Fefy
csendes tag

esetleg ha nagyon akarom, akkor akad ilyen lemez, ugyanis amikor vettem a lapomat sz..r volt az egyik audio csati, visszaküldtem a lapot gariba a kiegészítők (hátlapi lemez, cd, könyv stb) nélkül és kaptam egy új lapot, mert nem lehetett javítani a szervíz szerint, úgyhogy akad egy felesleges darab :K

Már csak azt kéne kitalálni, hogy hogyan juttassam el, ha még kell :)

[ Szerkesztve ]

A lényeg lényege lényegében lényegtelen...

(#1217) qw78er89 válasza Fefy (#1216) üzenetére


qw78er89
aktív tag

Szia! Hát itt az a kérdés, hogy BP vagy nem. Én bp-i vagyok de ha te nem én szívesen állom a postaköltségedet, meg ha kérsz érte valamit azt is. Ha bp-i vagy mondod hova menjek és ott talizunk. Ha gondolod személyesebb dolgokat inkább intézzük priviben. Előre is KösssssssssssssssssssZZZ!

(#1218) qw78er89 válasza Fefy (#1216) üzenetére


qw78er89
aktív tag

:R :C :R

(#1219) Fefy válasza qw78er89 (#1218) üzenetére


Fefy
csendes tag

pm ment

A lényeg lényege lényegében lényegtelen...

(#1220) Kerio


Kerio
őstag

Sziasztok!

Miért rakták ilyen közel ezen az alaplapon a SATA csatikat? Nem férnem el egy,ás mellett

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#1221) szumo válasza ANT (#1194) üzenetére


szumo
senior tag

Üdv újra mindenkinek!

Kicsit el voltam havazva.

Válasz a kérdésre, hogy miért nem lehet lejjebb venni a venti fordulatszámát, az, hogy a ventiben lévő tekercsek elhelyezkedése nem teszi lehetővé, mert a venti hajlamossá válik a megállásra, azt pedig senki nem preferálná, főleg nem a CPU.
Nekem a speedfan 3.4x óta vann fent, egy zalman 7700cu nál, de én 62% alá nem engedem a sebességét, mert vagy 2x megált munka közben, és a procim kikapcsolta a gépet.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#1222) ANT válasza szumo (#1221) üzenetére


ANT
őstag

Egyrészt a v4.31-el simán le tudtam vinni akár 1200-ról akár 700-ra is a fordulatszámot, csak az újabb verzióval nem! (Azt most nem t'om, ez a 700 rpm ?%-nak felelt meg).
Másrészt a Ninja miatt nem akadna ki a rendszer, ha leáll a ventije. Ugyanis egy időben használtam passzívan, és jelenleg is le van tiltva biosban a "Shutdown when cpu fan fail" funkció. (De mondjuk ez speciális eset.)
Amúgy pedig visszatettem a 4.31-et, aztán túl is léptem a problémán. :)

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1223) szumo


szumo
senior tag

Amúgy nekem most azzal akadt problémám, hogy a Leadtech tv2000xp tunerkártyámat nem lehet akárhogy beépíteni, mert vagy a puffer kondik vannak rossz helyen, és a kártya nem dugható be a slot-ba, vagy az alaplapi hangkártya cd csatlakozói és a belőlük kijövő két kábel van nagyon rossz helyen.
Amúgy nem rég bővítettem a gép memóriáját 2,5G ra, és rá kellett jönnöm, hogy nem csak az számít, hogy duálba legyenek a memóriák, hanem ugyanúgy mint régen az sd100-sd133 -as memóriáknál, a rosszabb elérési idővel rendelkező memóriák legyenek az 1-3-as slot-okban. Ezt a hibát jónéhány lefagyás után sikerült orvosolnom szerencsére.

Az utolsó szöszenet amiben tanácsokat várok, hogy a 9800pro/256ddr videókarim meghalása után vett x1650pro/512ddr2 hogy tudnám rendesen használni, mert a bios csak 256-ig túrható fel, és a cpu-z is csak 256-ról ad információkat nekem, az everest4.00 pedig 512-ről beszél.

Esetleg valaki tudna ebben nekem segíteni, vagy nyugodjak bele, hogy a videókarim félgőzön ketyerészik?

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#1224) szumo válasza Kerio (#1220) üzenetére


szumo
senior tag

Nekem elfér!
Most is két satás monster van a gépemben!
Én inkább lassan a táp miatt fogok aggódni, mert 6-ra nőtt a vinyók száma +optikai meghajtó.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#1225) ANT válasza szumo (#1223) üzenetére


ANT
őstag

Ez a kártya sajna a legrosszabb paraméterekkel rendelkezik. Az 512MB-ból le van tiltva a fele, a DDR2 pedig lassabb a DDR3-nál. Szóval egy 256MB/DDR3 kártya lenne inkább a nyerő.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1226) szumo válasza ANT (#1225) üzenetére


szumo
senior tag

Igen sajna miután megvettem, én is hasonló gondolatokat fogalmaztam meg.
Sajna most nincs kedvem másikat beszerezni, mert jön a karácsonyi áremelés :U
Azért gondoltam, hogy valahogy a másik felét se lenne rossz munkára fogni.
Bios frissítésben nem reménykedek, mert ahoz túl öreg a gyártó szerint az alaplap, csak valami software-s csodát várhatok.
Használom az orosz overclocking progit ami van az ati kártyákhoz, de nem mertem még nagyon bütykölgetni, nehogy baj legyen. Igaz túlmelegedni nem tudna a zalman szendvicsben :)

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#1227) bolcsodal válasza szumo (#1226) üzenetére


bolcsodal
addikt

És ha a kártya BIOS-át bütykölöd meg? Ráflesselsz olyan x1600 BIOS-t, ahol engedélyezve van az 512MB memória. Kétoldalas RAM-okkal szerelték ezek szerint?

They drew first blood....

(#1228) szumo válasza bolcsodal (#1227) üzenetére


szumo
senior tag

Igazság szerint és ha hihetek a mindenféle tesztelő, sebességmérő progiknak, a videókártyán megy az 512, csak az alaplapom, nem hajlandó 256-nál nagyobbat támogatni.
Mert faterom MSI 865PE neo-2 jében megy a kártya teljes gőzerővel. Ahol még a 768-as videó memória támogatás is megvan. Azzal az alaplappal másért szívtam, de az most mindegy.
Csak az is7 nem akarja nekem a karit kihasználni.
Egy phonixes bios amiben az agp nem max 256 lenne, annak örülnék tán a legjobban.
De az is lehet, hogy ezek ellenére megy az 512 csak én nem tudok róla.
Valami jó teszterprogram esetleg válasz lenne kérdéseimre, vagy megszüntetné a bizonytalanságomat. De melyik?

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#1229) bolcsodal válasza szumo (#1228) üzenetére


bolcsodal
addikt

Keversz valamit. Az AGP aperture size nem az, aminek gondolod. Általában a kártya memóriájának a felére szokták állítani. Ez az a memóriamennyiség, amit a kártya a saját videomemóriáján kívül a rendszermemóriából igénybe vehet.

Tehát szerintem a kártyád full 512Mb videomemóriával működik, amihez társul egy 256Mb-os AGP aperture size. AtiTrayTools nevű program kijelzi az éppen használatban levő és még szabad videomemóriát, próbáld azzal.

They drew first blood....

(#1230) bolcsodal


bolcsodal
addikt

Ati Tray Tools

They drew first blood....

(#1231) TakkerX


TakkerX
aktív tag

sziasztok, nem tudjátok, egy abit is7-ben műxik ez a procc?

"Pentium4 3.06Ghz proci eladó. Típus: SL7NA

Processor type Intel Mobile Pentium 4
Processor number 532
Part number RK80546HE0831M
Package type 478-pin FC-mPGA4
Processor speed (GHz) 3.06
Bus speed (MHz) 533
L2 cache size (KB) 1024"

(#1232) sz.j válasza TakkerX (#1231) üzenetére


sz.j
nagyúr

Valszeg működik, de én nem ajámlom, mivel ennek a Bus speed-je csak 533MHz ...a lapodé meg 800MHz.

Szvsz jobban jársz egy 800MHz-es procival ( egy nw-vel:pl. 3GHz/512/800 vagy egy prescott-al: pl. 3GHz/1M/800)

De természetesen Te döntesz, ez csak az én véleményem.

;)

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1234) sz.j


sz.j
nagyúr

Bocsi, de az előbb felületesen olvastam a kérdést... és ezt nagyon benéztem :B , mert itt mobil prociról van szó én meg a "síma" asztaliról írtam!!!

Tehát amit a # 1232 hsz-ben írtam az rossz válasz volt.

:B

Valami olyasmi rémlik, hogy valamelyik Asus P4..... -es lapban (P4C800 ???) egy átalakítóval vagy mivel mintha ez a proci működne ....... , de ez sem bíztos.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1235) bolcsodal válasza sz.j (#1234) üzenetére


bolcsodal
addikt

Sajna csak mobil chipsetekben működik ez a proci.

They drew first blood....

(#1236) szumo válasza bolcsodal (#1230) üzenetére


szumo
senior tag

Futtatom ezt a progit, csak nem merek a beállításokhoz nagyon piszkálni, de valóban 512+256 ot mutat a grafikonos résznél.
Öltem már meg videókarit hasonló progival régebben.
Talán ezért szűlölök ennyire, mielőtt bármit is csinálnék.

Sün látom te is abit fun vagy az AB9 pro nak van valami nahgyobb gyerekbetegsége? tudom nem idevalo, de ha pm ben megírnád azt megköszönném, mivel most rakatnak egy gépet össze velem, és azt választottam.

Remélem hamarosan a videokaris sztori végére érek, mert már csak ez a gyenge pontja ennek a confignak.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#1237) bolcsodal válasza szumo (#1236) üzenetére


bolcsodal
addikt

Ha nem piszkálsz semmit a beállításokban, akkor csak a monitorozó része működik a proginak. A lényeg a lényeg, hogy 512MB videoramod van. Az már másik kérdés, hogy ahol esetleg szükség lenne ekkorára a kártya más jellezői miatt fog kifingani! ;]

They drew first blood....

(#1238) bolcsodal


bolcsodal
addikt

Próbált már valaki két különböző márkájú DDR400-at párban (Dual chanel) működtetni ebben a lapban?

They drew first blood....

(#1239) szumo válasza bolcsodal (#1238) üzenetére


szumo
senior tag

Énnekem volt két különböző márkájú azonos méretű időzítésű ram egyszerre a gépemben, hát szeretett megfagyni a gépem tőlük. Persze csak ha a dual slotokba pakoltam őket, egymás mellett szépen elvoltak.
Az egyik Samsung, a másik valamilyen twin.... ram volt, mind a kettő 512MB.
Mivel a nem samsungot úgy kaptam, hogy meghalt az ikertesója amivel duálosítva volt előtte, lehet ő is kapott.
Amúgy most faterom gépében vannak, és van mellettük még 256MB/DDR400 ugyancsak samsung. Az egy MSI NEO-2 PE865 alaplap.
Szerintem ha van rá lehetőséged próbáld ki, én nem fűznék hozzá sok reményt, mert a gyártók is a drágább/jobb ramokat válogatott áramköri elemekből készítik ( teszem azt mérik a benne lévő tranzisztotok adatait, a chip teljesítőképességét, és az egymáshoz közeliekből csinálnak memóriát). Sok ram azért kapható csak párban, és nem azért, mert jól néz ki a csomagolásban ;)

Ha lesz infód a tesztről kérlek oszd meg az eredményeidet.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#1240) bolcsodal válasza szumo (#1239) üzenetére


bolcsodal
addikt

Sajnos nincs időm tesztelgetni. Alkalmi vásár lett volna 2x Kingston, de így nem kockáztatom meg.

2xPQI-t keresek akkor mellé inkább....

They drew first blood....

(#1241) TakkerX


TakkerX
aktív tag

sziasztok,

adott egy is7-e meg egy cerka 2ghz, tök jól műx együtt, beletettem egy p4 prescottot próbának, faszán műx, visszateszem a cerkát, nem szereti, na ez mitől van?:D

(#1242) bolcsodal válasza TakkerX (#1241) üzenetére


bolcsodal
addikt

Az mit jelent, hogy nem szereti?

They drew first blood....

(#1243) szumo válasza bolcsodal (#1240) üzenetére


szumo
senior tag

Na várj azt nem írtad, hogy 2 pqi mellé akarsz 2 kingstont, én az első írásodból azt vettem ki, hogy egy ilyet egy olyat azonos méretben akarsz duálba rakni.
ÁÁÁÁÁ
Simán megvehetted volna, mert olyat próbáltam, hogy 2 ilyen, 2 olyan memória, és se a márkája, se a mérete nem egyezett, cask az időzítést a rosszabb mem határozta meg.
Mondjuk én azt tapasztaltam, hogy a memóriafaló netes játékom a Lineage2 néha meg megakad, kimerevedik a kép, az is ami a tuner ről jön, meg a játék, és az egér is. Bár az lehet valamelyik nem 100-as vinyómtól, vagy videókártyától is.
Bocs hogy férrevezettelek. Amúgy én is törekszem, másik két kingmax beszerzésére, mert csak jobb az ha egyformák a memóriák.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#1244) bolcsodal válasza szumo (#1243) üzenetére


bolcsodal
addikt

;) Semmi gond...szerzek bele PQI-t...

Valahogy fel akarnám turbózni a meglévő konfigom. Kidbom belőle a Zalman AlCu-t..teszek rá valami hőcsöveset tuningcélból. Kidobom az X700Pro-t (Zalmi hűtéssel talán el tudom adni jópénzért)..helyette talán tudok szerezni x1950Pro-t (talán HIS-t mert akkor nem kell hűtést cserélnem...) és tuningal meglátjuk mit bír majd a gép.

842 pontos default (1280/1024) 3DMark2006 ébresztett rá, hogy mennyire fos a konfigom játékra... ;]

They drew first blood....

(#1245) TakkerX válasza bolcsodal (#1242) üzenetére


TakkerX
aktív tag

hát hogy az már nem kell neki:D egyszerűen nem indul el vele, pedig csak ennyi történt cerka ki --> prescott be--> cerka vissza se ké se hang :W

szal kcisti furcsállom, kapott egy kis levegőt és tönkrement? :F se bios rest se elem ki, semmi nem segít...

végülis nem tragédia mert csajom bátyjának szántam szülinapra, uh előbb megkapta:DD

(#1246) bolcsodal válasza TakkerX (#1245) üzenetére


bolcsodal
addikt

Tehát a prescottal megy az előző Cerkával meg nem. A Cerka megy másik gépben? Vagy túl határozottan kaptad ki? ;)

They drew first blood....

(#1247) Tüzi válasza bolcsodal (#1244) üzenetére

Azt a zalmant dobd az én kukámba, így nekem kettő lesz 8)

viccet félretéve:
Szeretnék sata raidet csinálni IS7ben.
Valaki el tudná mondani miként megy ez? Biosban átállítom, hogy sata raidben kezelje a vinyót, és ennyi? XP hogy megy fel rá? Kislemez kell-e neki?

köszi :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#1248) bolcsodal válasza Tüzi (#1247) üzenetére


bolcsodal
addikt

Minden attól függ meg tudják e javítani a 997MB-t a szervízben. Ha nem..akkor picsogok a levásárlásért és lesz kis kezdőtőkém. ;]

They drew first blood....

(#1249) Tüzi válasza bolcsodal (#1248) üzenetére

Csak vicceltem :)

De ha ki akarod dobni, akkor inkább add nekem :D

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#1250) bolcsodal válasza Tüzi (#1249) üzenetére


bolcsodal
addikt

Az ilyen azért súlyosat bír ütni, hogy csak úgy dobáljam! ;)

Egyszer kiesett a szekrényem felső polcáról a jófajta 750 grammos Primecooler rézhűtőm...na ha az valakit fejen talált volna biztos vizitdíj lett volna a vége. ;]

They drew first blood....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.