Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) sz.j válasza bolcsodal (#1350) üzenetére


sz.j
nagyúr

A legtöbb javulást csak a kimondottan jó memóktól (TCCD) várhatsz, majd ezek finomhangolásától a BIOS-ban, valamint a GA (Auto, Turbo, Sr, F1) használatától és ezek további finomhangolásától (ez utóbbi meglepően nagy hatását, 200MHz-en, a honlapomon is láthatod).
Ha ezek megtörténtek, akkor lehet még itt-ott javítgatni.

Anno én a Prime-t használtam a gép stabilitásának tesztelésére.
Ha gond nélkül lefut a szimpla Prime --> Torture test (kb. 5-6 óra), akkor egyszerre két Prime-t (100% terhelés!) kell futtatni, szintén kb. 5-6 óra hosszat.

;)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1352) bolcsodal válasza sz.j (#1351) üzenetére


bolcsodal
addikt

Kicsit kalandoztam a beállításokban és méregettem Everest Ultimate 4,1-el. A Game accelerator beállításokkal, valamint PSB667-es beállítással aktiválva a PAT-ot a következő eredményket kaptam:

GA: Auto + Default FSB(1:1): Memory Read / Write

GA: Auto + Default FSB (1:1) + PSB667: Memory Read / Write

GA: Auto + FSB250 (5:4) + PBS667: Memory Read / Write

GA: Street Racer + Default FSB: Memory Read / Write A gép 5 percenként fagyott Neverwinter alatt.

GA: F1 + Default FSB (1:1) Az eredmény CMOS clear!! :DDD :DDD

Ebből annyi látszik, hogy a GA beállítások tényleg sokat tudnak dobni az értékeken (pl a Street Racer beállítás Default 200-as FSB-n tudott annyit, mint 250(5:4) ben a PSB667 PAT aktiválás memóriaolvasásban). Valamint, hogy tényleg hulladék RAM-jaim vannak (a 2,5-3-3-6-ot még bírták, de a 2-3-3-6 már kifogott rajtuk úgy, hogy defaultban 2,5-4-4-8-on járnak).

A memória írás sebességére viszont az FSB emelés korrekt hatással volt.

Talán megpróbálom szinkronban PSB667-mellett, hogy meddig bírják. Sokat nem várok tőlük. Olvastam valahol, hogy a PQI turbo PC3200-as RAM-ok 215-ös FSB-ig bírták, ami nem sok :( .

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#1353) bolcsodal


bolcsodal
addikt

A GA:Turbo beállításkor nem boot-olt be a gép, de BIOS hibaüzi nem volt. Manuálisan nem állítottam időzítést...

They drew first blood....

(#1354) szumo válasza sz.j (#1348) üzenetére


szumo
senior tag

ÖÖÖÖ

Tegnap este turkáltam, a gépben is, meg a dobozokban, és ha már ott voltam, megnéztem az északi híd hűtést, és ellenőriztem a lefogató fülecskéket is, bár azolat úgy odaforrasztottam a legutóbbi alaplap kiszereléskor, hogy csak akkor jöhetnének ki, ha menekülőművésznek képzelik magukat. :DD
Na szóval nekem valami Titan fantázianévre halgató teljesen réz északihűtőm van, amit gyárilag 4 leszorító rugóval láttak el. Nincs túltervezve, olyan, mintha valami profil anyagból vágták volna le :)

Megnéztem a videókártyák dobozait, és tényleg az x1650pro/512 128bit-es, és a 9800pro/256 256bit-es. Most újra nagyon sajnálom a régi videókarimat. Minek kellett annak megpurcannia?
Tanúság, hogy a gyorsabb több memória nem ér fel a jelátviteli sebesség növelésével :(
Na majd az új gépemben odafigyelek erre is többekközt. :K

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#1355) bolcsodal válasza sz.j (#1351) üzenetére


bolcsodal
addikt

Sosem próbáltad 5:4-ben járatni GA-F1-ben a lapot? Ha jól értelmezem, amit írsz, akkor a memek 219-es FSB-ig bírták GA-F1-ben 1:1 leosztásban azaz szinkronban. De ha ugyanerre az frekire 5:4 leosztásban húzod fel a RAM-okat, akkor a proci FSB-je 273-lesz.

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#1356) sz.j válasza bolcsodal (#1355) üzenetére


sz.j
nagyúr

Az 5:4-es beállítást föleg GA Auto állásban használtam, valamikor 2004-ben, amikor meg akartam tudni, hogy a procim vagy a memóriák (nem az 566-os Vitesta!) miatt nem tudom tovább húzni a gépet, a GA F1-es állásban nem próbáltam soha.

De ha úgy gondolod, nyugodtan kipróbálhatod, szvsz legrosszabb esetben egy "Insert-es" újraindítás vagy egy CMOS clear a vége.

A GA Turbo beállításával kapcsolatban annyit jegyeznék meg, hogy nálam csak a manuálisan beállított 2-3-3-6-at volt hajlandó elindulni.
Ha esetleg mennének a mostani memóid ezen az időzítésen, szvsz memória sebességben sokat lehetne nyerni, mert nagyon "hasít" ez a beállítás.

;)

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1357) bolcsodal válasza sz.j (#1356) üzenetére


bolcsodal
addikt

Sajna a 2-3-3-6-ot nem bírják már, mint ahogy a SR Everest képek is tanusítják. A legjobb időzítések, amit bírnak 2,5-3-3-6.

Egyébként szerintem RAM függő, hogy milyen időzítéseket állít be a GA.

They drew first blood....

(#1358) sz.j válasza bolcsodal (#1352) üzenetére


sz.j
nagyúr

Minden különösebb beállítás nélkül csináltam egy-két sebességmérést a v4.2 Everest-el ..., igaz azt nem tudom, hogy mennyire kompatibilis-e az uGuruval ...

200 FSB GA Auto + PAT: olvasás / írás
250 FSB GA Auto + PAT: olvasás / írás

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1359) bolcsodal válasza sz.j (#1358) üzenetére


bolcsodal
addikt

Köszönöm. Korrekt. Geil Ultra DDR500-as RAM-okat ismered? Lehet boltolok egy párat.

They drew first blood....

(#1360) sz.j válasza bolcsodal (#1359) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ha jól tudom, akkor ezen a memón hynix D43 chip van (3-4-4-8), viszont az Ultra-X TCCD-s.
De nézd meg, a tuningoldalam elején van két link, ott elég sok infot találsz.

;)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1361) Atom_Anti


Atom_Anti
senior tag

Game accelerator kihajtasahoz ilyen memoriara lesz szuksegetek:
[link] :K

(#1362) sz.j válasza Atom_Anti (#1361) üzenetére


sz.j
nagyúr

Nekem bőven elég az 566-os A-DATA Vitesta (TCCD), és ez is "kihajtja" a GameAccelerator-t.
[link]

:K

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1363) bolcsodal válasza sz.j (#1362) üzenetére


bolcsodal
addikt

Nah..lehet énis tudok szerezni PC4500-as A-Data-t. CSak az a baj, hogy még mindig nem világos, hogy TCCD csipes-e. :U

Ezeket tudja Everest szerint:
Memória időzítések:
@ 285 MHz 3.0-4-4-8 (CL-RCD-RP-RAS) / 16-20-2 (RC-RFC-RRD)

Szerintetek 200MHz-en bírják a 2-2-2-5-öt?

They drew first blood....

(#1364) sz.j válasza bolcsodal (#1363) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ha a hűtőbordán lévő címkén az MDO...... utás SS áll, azaz MDOSS... akkor Samsung chipp van a memókon. Mivel más fajta Samsung chipet nem használtak az 566-os A-DATA-khoz ezért csak TCCD-s lehet.
Valamint az A-DATA Vitesta hűtőbordján ez áll: DDR 566, vagy DDR 600.
Itt látható egy A-DATA Vitesta PC4500 566MHz -es memópár, a fent leírtakkal.

Amiről még egyértelműen eldönthető, hogy TCCD chipes-e a memória, az az, hogy 200 FSB-n és környékén minden gond nélkül megy 2-2-2-5-el.

;)

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1365) sz.j válasza bolcsodal (#1363) üzenetére


sz.j
nagyúr

Annyit azért még megjegyeznék, hogy elvétve bár, de találhatók olyan A-DATA Vitesta PC4000 500MHz-es memóriák is amik TCCD chippel vannak szerelve!
Ezeknél a cimkén szintén ez áll: MDOSS.....
A bordán meg termésszetesen DDR 500.

Viszont ha MDOHY.... látható, akkor az már hynix chippel van szerelve, és az 500MHz-es memóknak ilyen a többsége.

;)

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1366) bolcsodal válasza sz.j (#1365) üzenetére


bolcsodal
addikt

Köszi az infót. Egy PC4500-as párat boltolok épp, ha minden összejön. Csak kicsit drágán adja a srác. :DDD

Bár most kilátásban van egy Geil Ultra PC4000-es, SuperTalent PC3700-as, meg ez az A-Data PC4500-as. Az A-Data lenne a legjobb, de talán a Geil-re van a legnagyobb esély.

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#1367) sz.j válasza bolcsodal (#1366) üzenetére


sz.j
nagyúr

Nekem tulajdonképp mindegy, hogy mit veszel, de leges legjobban TCCD-s memókkal járnál jól ..., például 566-os adata!

:K

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1368) bolcsodal válasza sz.j (#1367) üzenetére


bolcsodal
addikt

Értem én. A srác előre utalást vár tőlem...ennyire azért nem bízom az emberekben. :(((
Nem értem mi a baja postai utánvéttel.

Egyébként TCCD-s a RAM.

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#1369) sz.j válasza bolcsodal (#1368) üzenetére


sz.j
nagyúr

"... A srác előre utalást vár tőlem..."

Na így már egy kicsit rázós ....
(Véletlenül nem nagyon kevés szakmai hsz-al rendelkező újonc az eladó?)
Lehet, hogy egy jobb és kedvezőbb feltételű üzlet reményében inkább várni kellene?!

:U

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1370) bolcsodal válasza sz.j (#1369) üzenetére


bolcsodal
addikt

hát ja...még átnézem a lehetőségeket hátha van feltételes átutalás. ;] De valszeg nem lesz meg a biznic... :(

They drew first blood....

(#1371) bolcsodal


bolcsodal
addikt

Vagy a sógoromat mozgózítom... :DDD

They drew first blood....

(#1372) PITTO


PITTO
csendes tag

Bocs nem vág témába de azt szeretném megkérdezni, tudjátok-e mi a különbség a
Zalman CNPS7000 alcu és a CNPS7500 alcu között?
Esetleg adna valaki egy linket ahol le van írva?
Ja még azt, hogy a haverommal 1 új konfigot rakunk össze, milyen alaplapot ajánlotok?
25-30 körül... Nincs meg még semmi úgyhogy szinte mindegy milyen cpu foglalatú.
Üdv! :)

[ Szerkesztve ]

(#1373) bolcsodal válasza PITTO (#1372) üzenetére


bolcsodal
addikt

CNPS7500-ról nem hallottam még. De úgy néz ki, hogy a 7000B -és a 7700-as közé méreteztek egy hűtőt a mérnökök. Szerintem korrekt hűtő. S478-as alaplappal ne építsetek már konfigot. Mi is épp azon tipródunk hogyan lehetne még több teljesítmény kinyerni elavult cuccainkból! ;)

25-30-k között találtok korrekt P35-chipset-es Intel alaplapot lehet kapni. Szerintem ilyesmiben gondolkodjatok.

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#1374) PITTO válasza bolcsodal (#1373) üzenetére


PITTO
csendes tag

Mi se ezekben a régi lapokban gondolkodtunk... :(
És azok közül? Milyen típusút ajánlasz?

(#1375) PITTO


PITTO
csendes tag

És milyen vidokártyát vegyünk bele? 20 körül kéne aztán majd biztos újítja...

[ Szerkesztve ]

(#1376) mycso válasza bolcsodal (#1368) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Jelzem a bankszámlára utalás biztonságosabb, mint az utánvét!

Utánvét: kitömi neked a dobozkát bármivel, te a postásbácsinak kifizeted és pont!

Utalás: utalsz, nemküldi --> bemész a bankba a bizonylatoddal, hogy te bizony rossz helyre utaltad és szeretnéd visszavonni a tranzakciót, sőt akár még fel is jelentheted az illetőt, hiszen egy bankszámla számból már bármilyen adata kideríthető...

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1377) bolcsodal válasza mycso (#1376) üzenetére


bolcsodal
addikt

Végül nem az utalással volt a baj, hanem, hogy fel kéne mennem érte mindenképp. Effektíve személyesen is átvehettem volna, de a benzinpénzzel együtt már nem olyan csábító! ;)

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#1378) bolcsodal válasza PITTO (#1374) üzenetére


bolcsodal
addikt

Válasszátok az adott érték mellett a legtöbb funkciót nyújtja, leggazdagabb felszereltségű. A chipset ugyanaz mindegyikben. De itt a PH-n is van egy csomó teszt ezekről a lapokról. Olvasd el ezt a tesztet pl ([link]).

Videokártyáról oldalakat lehetne regélni...de van erre másik fórum is!
Pl ez a fórum itt: [link]

They drew first blood....

(#1379) bolcsodal válasza mycso (#1376) üzenetére


bolcsodal
addikt

Mellesleg hogyan bizonyítom, hogy tényleg nem kaptam meg a cuccot? Ha előre utalok, akkor mi tartja vissza az illetőt attól, hogy ne küldjön semmit? :U A jóízlésen kívül....

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#1380) PITTO válasza bolcsodal (#1378) üzenetére


PITTO
csendes tag

Énis ezt a tesztet olvasgattam...
Már sokszor vettem utánvéttel cuccot a neten de még eddig nem volt vele bajom sose!
Nemtudom mért nem szeretik sokan ezt a szállítást? :F Talán félnek h nem fizetjük ki?

(#1381) bolcsodal válasza PITTO (#1380) üzenetére


bolcsodal
addikt

Talán abban igazuk van, hogy akár egy kavicsot is becsomagolhat és azért fizetsz a postásnak. Azt nem tudom, hogy felbontás után, vagy előtte kell fizetni. Szerintem jogod van megnézni, hogy azt kaptad-e, amiért fizettél. Mármint posti utánvét esetében...

They drew first blood....

(#1382) mycso válasza bolcsodal (#1379) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Pont ezaz, hogy semmi, de mint már fent írtam bemész a bankba a bizonylattal, hogy elnézést de tegnap félreutaltam és szeretném visszautaltatni a lét ;)

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1383) szumo


szumo
senior tag

Kicsit off leszek, de hát ez van. Néztem gépet, amit előbb, de inkább utóbb össze akarok rakni.
Azért írom le, hogy nézzétek meg, hátha valaki tud jobbat hasonló árért:

Abit IX 38 Quad ~ 48000 HUF
2x Corsair DDR2 TwinX 800MHz 2048MB CL4 17 580 HUF
Corsair DDR2 Dominator TWIN2X2048-8500C5DF 35 508 HUF
Igazából nem tudom, mert a memória mindíg olyan képlékeny.
Intel s775 Core2Duo E6750 2,66GHz 41 000 HUF
HD2900pro/tx vagy hasonló n8800??? ~70000 HUF
Ház chieftec ~ 20000 HUF
Táp chhieftec vagy valami csendes szörny ~ 15000 HUF
DVD RW DL+/- NEC vagy Pioneer ~7000 HUF
Floppy NEC ~ 2000 HUF
HDD Samsung SATA2 500GB 7200rpm/16MB ~22700 HUF
Picit túlszámolva, mert az soha nem árt, 262 000 HUF

Valami hasonló módon raktam össze a mostani IS7-es gépemet, csak az 2000 végén, 2001 elején volt, és egyre jobban érzem, hogy fáradnak az alkatrészek, bárhogy is kapálózok. A hétvégén elveszetettem egy 80GB-os akkortájt vett vinyót, így a 3 80-as ból mára egy se megy, és érzem az egyre nagyobb késztetést, hogy váltani kell. Ha pedig lúd, legyen kövér :DD
Szerintetek, mit lehetne még kihozni ennyi pénzből?

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#1384) gina100 válasza szumo (#1383) üzenetére


gina100
tag

Ez a téma egyáltalán nem ide való (!), talán praktikusabb lenne a saját topikjában kérdezni...

De ...
Ezt én mellőzném: "2x Corsair DDR2 TwinX 800MHz 2048MB CL4 17 580 HUF"
Ezt venném: "Corsair DDR2 Dominator TWIN2X2048-8500C5DF 35 508 HUF"
Az E6750 se rossz, de talán praktikusabb egy Q6600 venni.
"Táp chhieftec vagy valami csendes szörny ~ 15000 HUF= Inkább egy FSP tápot vennék.
Az IX38 Quad-al még várnék, mig a IX48 Quad meg nem jelenik (kb 2 hónap), akkor vagy ezt a lapot olcsóbban, vagy ha lényegesen jobb az új (elfogadható áron) akkor azt veném.

(#1385) PITTO válasza bolcsodal (#1381) üzenetére


PITTO
csendes tag

De ha ő küldi a csomagot akkor csak nem nyavajoghat! Mert ha becsomagol 1 kavicsot
az neki csak jó nem? Vagy mi baja van azzal ha ő adja fel a cuccot? :F Ezt nem értem...

(#1386) PITTO válasza szumo (#1383) üzenetére


PITTO
csendes tag

http://franchise.sugogep.hu/shops/49/main.php?l=hu&m=0&p=6&pi=_3302
Ezt nézd meg!! Ez miért ilyen olcsó?

(#1387) bolcsodal válasza PITTO (#1385) üzenetére


bolcsodal
addikt

Korrekt akart lenni, én meg nem akartam bemondásra utalni. Mind1..végül szereztem egy Geil Ultra 2x512 DDR500-at. Majd tolok valami benchmarkot ha benne lesznek a gépben.

A Geil honlapon azt állították, hogy i865PE/i875-ös chipsethez optimalizált memóriák. Meglátjuk. ;]

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#1388) bolcsodal válasza PITTO (#1386) üzenetére


bolcsodal
addikt

Mert ez egy síma Pentium D (két prescott mag) A típusszám a lényeg 925!! Köze sincs a Core 2 architektúrához. :(

They drew first blood....

(#1389) Tomasman1985


Tomasman1985
csendes tag

Először is kösz fiúk hogy elmondtátok hogy itt kell jeleznem ha valami bajom van ezzel kapcsolatban! Elolvasom az alap elveket!

akkro írom itt mi a probléma:

ABit IS7es lap 1024 Kingston 400 mhz memóriából csak 512őt ismer fel!

miért van ez és mit lehet tenni?

Előre is köszönöm mindenkinek a választ!

(#1390) bolcsodal válasza Tomasman1985 (#1389) üzenetére


bolcsodal
addikt

Más gépben próbáltad? Én még régebben SDRAM-mal jártam (128-ból 64-et látott) így egy P2-es gépben. Sokat nem lehet csinálni. Melyik slotba tetted?

Egyébként ebben alapban sokkal jobban jársz 2x512MB Dual chanel RAM-mal, mint egy 1GB-os modullal.

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#1391) Tomasman1985 válasza bolcsodal (#1390) üzenetére


Tomasman1985
csendes tag

Másgépeben nem próbáltam!
Hát 1es 2es , pórbálajam végig mindbe?
Ha valamelyikbe menne akkor menni-e kell úgy is hogy ha mellé rakom az 512őt

Hát most vettem ezt a rmaot , mert lassú volt a gép Vistán így a dualt bebuktam!

Alapból hogy lehet ez? Mivel elméletileg ez a lap visz 4gbot slotonként 1 gbot?

Köszi a segítséget

(#1392) FehérHolló válasza Tomasman1985 (#1391) üzenetére


FehérHolló
veterán

Mondjuk lehet, hogy be van kapcsolva az OS/2 support meg ilyesmik. Visszaállítottad már a defaultot a BIOS-ban?

Skynet is real. It's called Google.

(#1393) Tomasman1985 válasza FehérHolló (#1392) üzenetére


Tomasman1985
csendes tag

Jah az előbb nyomtam egy defaultot!

Lehet az hogy a bios def. az alapból Os/2 supportos?

Ha kirakom Nonra? akkor jónak kell lennie?

(#1394) FehérHolló válasza Tomasman1985 (#1393) üzenetére


FehérHolló
veterán

Nem kell jónak lennie, de ez is okozhatja akár. Non-OS/2 a nyerő számodra.

Skynet is real. It's called Google.

(#1395) Tomasman1985 válasza FehérHolló (#1394) üzenetére


Tomasman1985
csendes tag

Hát BIOS Deffel alapból NON-OS/2 van így nem az a megoldás sajna!

Még mindig csak 512 megy!

Gondolkozz Micimackó gondolkozz! :W

Attól függetlenül nagyon köszi

(#1396) FehérHolló válasza Tomasman1985 (#1395) üzenetére


FehérHolló
veterán

PCI-jal kapcsolatos dolog nincs elállítva? Ennél a lapnál az I/O címzés is memóriacímen keresztül történik, ez is bekavarhat esetleg. (Bár Abit szerint legfeljebb 512MB-ot fog le az I/O cím a memóriából, tehát erősen kétlem.)

Legújabb BIOS van fenn?

Több ötletem nincs.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#1397) Tomasman1985 válasza FehérHolló (#1396) üzenetére


Tomasman1985
csendes tag

Hát én nem nyúltam oda!

Ott mit kell megnézni mibe lehet beleturva?

De defaultra sem ismert fel többet 512nél!

(#1398) bolcsodal válasza Tomasman1985 (#1395) üzenetére


bolcsodal
addikt

BIOs frissítés? Milyen BIOS van rajt?

They drew first blood....

(#1399) Tüzi válasza Tomasman1985 (#1397) üzenetére

Csak egy modult rakj bele.
23as BIOS kötelező.
Ha 512-t ismer fel továbbra is, akkor sux a memória.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#1400) Tomasman1985 válasza bolcsodal (#1398) üzenetére


Tomasman1985
csendes tag

Felraktam azt a flash menüt nem tudom és liveot nem tudok frissiteni mert azt írja túl régi a program átírányit a sitera ott csak ez a verzió van ami jó hozzá ( Flash menu 1.33)

A verzió száma 2.4 (az utolsó két szám)

Driver.hu-n is ezt láttam legnagyobb verziósnak de bios date az 2005.03....

Mi a szitu ilyenkor?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.