Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1951) huh87 válasza Vegitaa (#1950) üzenetére


huh87
tag

Nálam is ugyanezt csinálja, amióta beleraktam egy izmosabb videókártyát.

"Az ételt nem szeretni kell, hanem megenni. Egymást kell szeretni, és nem megenni."

(#1952) Nova89 válasza Vegitaa (#1950) üzenetére


Nova89
csendes tag

táp miat van vagy öreg vagy gyenge :/

(#1953) sidious


sidious
csendes tag

Sziasztok!
Bios frissítéssel kapcsolatos kérdésem lenne: 1.7-es van az alaplapon,ami processzor csere miatt elavult.
Akár awdflash-el , akár flashMenu-vel windows alatt ugyan azt a hibaüzenetet kapom:
"the part number of bios file does not match with your system"
Próbáltam a legújabbal,2.4-es,de régebbiekkel is,az eredmény ugyanaz.
http://pross.org.uk/Abit/bios/is7-g/
innen vannak a bios-ok

(#1954) Nova89 válasza sidious (#1953) üzenetére


Nova89
csendes tag

hali G s alaplapod van? és alegfelső frissitést használtad a felsorolásban?
ha igen akkor mien procit tettél most bele?

(#1955) csabika0001


csabika0001
senior tag

Sziasztok Abit IS7-E2 alaplapot szereztem arra lennék kíváncsi hol találok ehhez a laphoz CPU support listát maximum milyen procit fogad a lap.
Tuningban milyen lehetőségek vannak ?

(#1956) perempe válasza csabika0001 (#1955) üzenetére


perempe
addikt

[link]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#1957) Nova89 válasza csabika0001 (#1955) üzenetére


Nova89
csendes tag

irtam már valahol hogy a max tuning a 3000 intel pentium 4 proci ami hyper t. szoval laikussan dual clon elönye h rendesen ossza meg a magot és kevesebb akadás lesz a proci használt ára 5-8k többet nem ér ram 4giga ddr1 400mhz vga pedig a legjobb bele nem a radeon hd 4650 hanem a 3850 lehet h cask 512mb de ddr3 és a mhz is nagyobb probáltam tapasztalat :) vinyo azt variálhatod van bene sata ide meg bármi külső vinyó bios ból már volt fen link a leg utolsó gond nélkül megy legalább is nekem j aé smég valami a hütést cseréld ki mert eredeti ventik nem jók semien tuninghoz akad fagy és legalább 400watt os táp kell meg amit még kihagytam a 3000mhz procot ha jó a hütés 3.5 nagyon fasza a battlefield 3 simán megy :)

(#1958) Sas madár


Sas madár
őstag

Sziasztok!
Abit IS7-E2 lapon ez a bios hiba üzi .
CPU is unworkable or has beed changed please recheck cpu soft menü
Valami rémlik régen a telepítéshez nekem kellet beállítani az óra jelet,de nem tudom mi itt a megfelelő orajel.

[ Szerkesztve ]

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#1959) Nova89 válasza Tibossz (#1050) üzenetére


Nova89
csendes tag

http://driverscollection.com/?H=IS7-E&By=ABIT
itt van ami kell hozzá de sztem szerez másik hang kártyát meg lant többit XP kezeli

(#1960) helkis válasza Sas madár (#1958) üzenetére


helkis
addikt

új procit raktál bele? a paramétereit pl.: 2600-os celeron, 26x100mhz meg kell adni a softmenü-ben,
ha nem jegyzi meg, akkor elemcsere, vagy friss bios kellhet neki..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#1961) joda30


joda30
csendes tag

sziasztok van nekem egx abit is7--e lapom telpitölemez kelenne hozzá ha valaki feltudná tölteni egy tárhelyre megköszöném.
sdif kimenethez mien driver kell?

(#1962) helkis válasza joda30 (#1961) üzenetére


helkis
addikt

ABIT siterip - torrent ebben minden benne van..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#1963) bobokock


bobokock
csendes tag

Üdv!

Adott a következő konfig:
Alaplap: Abit Is7-e
Memória: Kingston Ddr1 4x1Gb 400 Mhz
Tápegység: Chieftec 360 W
Processzor: Intel Pentium P4 2,4 GHz 533 (Prescott,4x133,1024K)
Videokártya: Abit Radeon 9600Se 128 Mb

A kérdés hogy erdemes, vagy lehetséges ssd -t tenni bele?( Én valamilyen 120 Gb- ot tennék bele)
Ha igen akkor pontosan milyen típust?

(#1964) helkis válasza bobokock (#1963) üzenetére


helkis
addikt

szia, ezek nagyon régi lapok, és nem hiszem, hogy ismernék az SSD-ket..
egy s939-es lapra próbáltam SSD-t varázsolni anno, de 0Gb-ot írt rá.. legfrissebb bios pedig 2006-os volt hozzá, ha jól emlékszem..

esetleg egy mostani korabeli pci-os Sata vezérlőkártyával meg tudnád oldani, hogy bootolható is legyen, illetve lássa is.. :K

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#1965) cbm1974


cbm1974
tag

Sziasztok!

Ki tudna ebben segíteni, mi lehet a gondja a lapnak?
Linuxnál nem tapasztaltam ilyet, de az XP telepítésénél néha random megfagyott, amikor driver kerül fel rá, ill. újra kellett indulnia. Reset után minden megy tovább, nincs elakadás, mintha mi sem történt volna...mintha ezt csak a telepítés alatt csinálná néha.
Egyébként minden eszközt felismert, lefutottak rajta a tesztek, a 3dmark 2003-ra 175 pontot adott gf4-es kártyával, 2GB rammal. Szoftverfutás alatt nem instabil a rendszer! Sose tapasztaltam ilyet, nem tudom mi lehet, a procira gyanakodtam még, gép indulásnál jelezte, hogy be kéne állítani rajta a setup-ba. Pedig ott le van tiltva a tuning lehetőség, talán ez zavarhatja? A BIOS frissítés sem oldotta meg ezt, most 2ghz-s celeron van benne...
Most csak újraindításnál csinálja azt néha, hogy nem hajlandó bootolni, ilyenkor mindig reset szükséges.
Utána minden tökéletes. Ki érti ezt???

1. kapcsolatfelvétel módja PÜ...!!!

(#1966) Sera26


Sera26
aktív tag

Sziasztok!

Van ilyen Abit típusú lapra épülő gépünk a cégnél, ami évek óta gond nélkül működik.
Egyik napról a másikra azonban nem látja a beletett PCI-s hálókártyát. Az eszközkezelőben ismeretlen eszközként jelenik meg, mint "dokkolóegység". Ha bekapcsolom az alaplapi LAN vezérlőt, akkor már két ilyen ismeretlen dokkolóegységem van.
WIndows XP Prof-ot újrahúztuk, csak drivereket tettünk fel, mégis ugyanez a hiba.
Ez az alaplap halála lehet vagy valami elkerülte a figyelmünket?

(#1967) helkis válasza Sera26 (#1966) üzenetére


helkis
addikt

másik gépben jó a pci-os hálókártya? esetleg tedd át másik slotba első körben..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#1968) Sera26 válasza helkis (#1967) üzenetére


Sera26
aktív tag

Egyik slot-ban sem sem működik.
Egyébként már két különböző hálókártyával is próbáltam, amik másik konfigban simán mennek.
A furcsa, hogy az integrált hálókártya is ugyanezt a hibát dobja.
Érthetetlen...
Lehet kompletten elszállt a PCi vezérlő?

(#1969) helkis válasza Sera26 (#1968) üzenetére


helkis
addikt

esetleg próbálj meg egy másfajta kártyát, hang, ide, usb-t berakni bárhova, ha nem működik az sem, akkor alaplapi probléma, ha mennek, akkor még lehet IRQ-kiosztással gond, tilts le minden felesleges vackot, modem, gameport, printerport, firewire, sorosportok, irda, nem használt sata portok, nem használt LAN, stb.. hátha elfogytak csak a szabad IRQ-k, elvileg a 3. pci-slot nem szokott osztozni semmivel az abit lapokon, tehát abban próbáld le első sorban..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#1970) Sera26 válasza helkis (#1969) üzenetére


Sera26
aktív tag

Na mindent végigpróbáltam, de ugyanaz.
Azt hiszem ennyi időt szántunk rá, kuka. Többet nem ér az egész.
Köszönöm a tanácsokat! :R

(#1971) perempe


perempe
addikt

mióta is van meg ez a kis lap? 4 hónap múlva lesz 10 éves, és azóta tökéletesen működik.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#1972) perempe


perempe
addikt

szervusztok.

hibaüzenet: ismétlődő hosszú síp. mi lehet a baja?

* Brahms: 4. szimfónia *

(#1973) perempe válasza perempe (#1972) üzenetére


perempe
addikt

átraktam 1/3 mem slotból 2/4-be a 2 modult, 'CPU is unworkable or has been changed. Please recheck-CPU SOFT MENU' hibaüzenet után bios-ba lépve mentettem, majd minden jónak tűnik.

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#1974) FF23


FF23
senior tag

Hogy szalad a kis retro

[link]

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#1975) FF23 válasza FF23 (#1974) üzenetére


FF23
senior tag

...És az SSD is dob rajta egy kicsit (win 7):

[ Szerkesztve ]

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#1976) Warface


Warface
csendes tag

Sziasztok, nekem is van egy ilyen lapom. Nemrég életre keltettem és a műhelyben használom.
Flasheltem 2.4-re. Intel P 4 2.4-el simán megy, de van egy 3.2GHz-s proci amivel nem megy.
Mi lehet a gond?

ezen oldal szerint mennie kéne:
http://www.cpu-upgrade.com/mb-ABIT/IS7.html

processzor: RK80546PG0881M

próbáltam hogy, hátha kevesli a tápot, ezért vinyó és optikai meghajtót is leválasztottam, de semmi...

(#1977) helkis válasza Warface (#1976) üzenetére


helkis
addikt

ez csak egy típusszám, konkrétan melyik chip?

Part number Q20U QK34 QP75 SL79M SL7B8 SL7E5 SL7KC SL7L7 SL7PN SL7QB SL88K SL8K2?
a proci kupakján rajta kell legyen..

illetve mi a jelenség hogy nem megy?

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#1978) Szixtusz


Szixtusz
csendes tag

Sziasztok! Gép indulásakor rendesen be olvassa a meghajtókat azzal nics gond.Ha a Biosban megnézem ugyan ezt a sorrendet már nem jó valami. Az IDE 1 vincseszter kétszer látható az egyik az IDE 1 mester helyén, ugyanez a vincseszter a SATA mester vincseszter helyén is,pedíg ott egy másik nyilván SATÁS vincseszter van miért lehet hogy egy vincsesztert két helyre rak be? Ha az IDE 2 slave vincseszter bevan kötve a gép indításakor beszámolás után a rendszer betöltés nem megy tovább, csak villog a kurzor. Az érdekes az hogy ha csak vincseszter van rákötve akkor nem megy de ha az IDE 2 -re egyegy slave DVD olvasó van bekötve akkor hibátlanul működik minden.Mi lehet a baj hogy vincsesztettel nem indul a gép?Ha valaki tudna segíteni. A BIOSRÓL egy kép

(#1979) Szixtusz


Szixtusz
csendes tag

Most csak az IDE 1 mester vincseszter van a gépbe és a BIOSBAM kettő helyen ismeri fel a fotón látható

(#1980) hacker2000


hacker2000
csendes tag

[link]Nekem már 2éve Abit konfigom van.
Lap:Abit Av8
Proci:Athlon 3.8/2.4Ghz
Táp:400W
Ram:1x512Kingmax+1X1Gb Kingmax
Optika:Pioneer íro+Lg dvd olvasó
Vga:Abit Radeon 9600(256Mb)Agp
Hdd:2X160Gb Pata
Windows 7 Ultimate hibátlanul fut rajta

[ Szerkesztve ]

(#1981) Trabi83


Trabi83
csendes tag

Hali!
Van egy abit-is7-v2 alaplapom kicseréltem az elemet új van venne.És ez a hiba üzenet fogadott.fogadott. Cmos Checksum Error.Nincs benne floppy és a rendszer se jön be .Segítsetek újra lelket önteni bele köszi.

(#1982) pprod94


pprod94
aktív tag

Sziasztok! Most szereztem egy IS7-E2 lapot, de bios cheksum error, és floppyt keres. Hogy lehet ezeket egyszerűen flashelni? Segítségeteket előre is köszönöm! Tudom, nem mai csirke, de Abit fan vagyok, mókázni kellene csupán :)

(#1983) perempe


perempe
addikt

Trabi83, pprod94:
kb. 1 hete cseréltem elemet. előtte a boot priority-t kellett állítgatnom a bios-ban,
utána minden rendben volt.
[link]

nálam 12 év után is 100%-os a lap.

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#1984) Semplar


Semplar
őstag

Üdv!
Liteon MU3PH6
Ismeri valaki?
Abit IS7 gépbe kellene, SATA1 -re, vagy bármilyen másik, amit látna a rendszer.

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#1985) Freeman444a


Freeman444a
csendes tag

Üdv!
Adott egy ABIT IS7-E alaplap és egy új 128gb-os ssd
Van rá esély hogy Windowsra esetleg bios-ban felismerje az alaplap? Jelenleg csak az eszközkezelőn belül látom, használni nem tudom :/
Segítségeteket előre is köszönöm!

(#1986) Steve Jr. válasza Freeman444a (#1985) üzenetére


Steve Jr.
tag

Ha látod az eszközkezelőben, akkor túl nagy baj nem lehet...
Valószínűleg azért nem látod a meghajtó betűjelét, mert új és még nincs rajta partició... Felügyeleti eszközök / Lemezkezelő a legtöbb Windows-ban. A biosban szerintem felismeri, ha az eszközkezelő látja. Ha jól emlékszem ez az alaplap nem tud satáról bootolni...

AMD R5 2400G, MSI B450 Pro VDH, 2x16GB Kingston HyperX 3200 MHz, Adata Legend 750 - 500GB

(#1987) Freeman444a válasza Steve Jr. (#1986) üzenetére


Freeman444a
csendes tag

A biosban nem ismeri fel csak a windows-on belul, de most vettem egy kingston a400-as ssd-t azt már felismeri a biosba is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.