Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) bolcsodal válasza ToRR3nt3 (#1100) üzenetére


bolcsodal
addikt

A jelenlegi legerősebb AGP-s kártya a Radeon x1950Pro. Bármilyen gyártótól megéri megvenni.

Vagy...játszol még egy kicsit a régi FPS-ekkel (Unreal/AvP/Undying stb.) és megvárod, amíg az AMD és az NVidia előrukkol a a DirectX10-es AGP-s kártyákkal és azok közül választassz.

Vegyél hozzá jófajta tápegységet is, mivel ezek elég éhesek lesznek.

[Szerkesztve]

They drew first blood....

(#1102) ToRR3nt3 válasza bolcsodal (#1101) üzenetére


ToRR3nt3
senior tag

Köszi! Utánanéztem, aranyárban mérik a X1950-est. 60k körül... Egy kicsit kiábrándító. Gondolom a DX 10 es kártyák se lesznek olcsóbbak...

...We pay. Nothing can save us. Justice is lost, Justice is raped, Justice is gone...

(#1103) bolcsodal válasza ToRR3nt3 (#1102) üzenetére


bolcsodal
addikt

Egyébként ha nagyon viszket a kezed egy kis lövöldözésre egy x1650Xt vagy Pro is megteszi egy ideig. Véleményem szerint az x1950Pro esetében már CPU limit is jelentkezhet ebben a lapban. A legnagyobb probléma, hogy az x1650-esek is csak 128 bit-es meminterfésszel tolják, amit a magas órajelekkel javítanak fel (és a memek közötti 256bit-es ringbus-szal). Neked egy izzig vérig 256bit-es kártya kéne nem is baj, ha nem támogatja a SM3,0-át néhány javaslat, amit tehetek (40K körüli kártyák vagy olcsóbbak újonnan/használtan):

Geforce 6800GS (Jófajta kari 256bit es bus-szal, kb 7600GT teljesítménnyel semmi köze a nagy előd 6800-as sorozathoz 7600/7800-as NYÁK-ra épül)

Ati x800/x800GTO/GTS etc. (Figyelni kell nagyon az x800-asoknál..nagy volt a kavarodás...mindenképp 256bit-est keress ha lehet GDDR3-as memóriákkal. Sajnos raktárpucolás címén legalább 3 féle GPU került az x800-as szériába ezért nyitott szemmel kell keresgélni, mivel ezek közül csak az használható amelyikbe RV530-as mag került)

A nagy öreg az Ati Radeon 9800Pro (Esetleg Xt ha szerencséd van). Ezt a karit már sajnos csak használtan érdemes venni (az újonnani 30K körüli ára nem reális), a maga idejében csúcskártya volt megfelelő izomerővel ma már csak erős középre elég, de a 256bit-es meminterfész miatt nehéz izzasztani. Már egy éve tartja a maga 30K körüli árát, míg pl. az x700Pro, amit a 9800Pro leváltására állítottak csatasorba (az x700-nak sajna 128bit-es a meminterfésze) fél év alatt 30K-ról 10-15K-ra zuhant (szégyen mert én is vettem anno egy ilyet 32K-ért..ma már ér vagy 10K-t.)

Legvégső esetben x700Pro-val is lehet játszani, csak nem szabad izzasztani túlságosan (szűrők, túl nagy felbontás), de ha már ilyet akarsz venni, akkor inkább 7600GS (teljesítményben jobb SM3,0 támogató kari 128bit-tel), vagy ha több pénzt áldoznál rá, akkor 7600GT (7600GS-hez képest gyárilag húzott órajelek/jobbféle memóriák, de sajna itt is 128bit az Achilles sarok).

A Directx10-es karikról meg álmodozzunk együtt AGP-re.... ;)

They drew first blood....

(#1104) bolcsodal válasza ToRR3nt3 (#1102) üzenetére


bolcsodal
addikt

Ezt a tesztet ajánlom még:[link]

They drew first blood....

(#1105) ToRR3nt3 válasza bolcsodal (#1103) üzenetére


ToRR3nt3
senior tag

Köszi! Olyan 25k-t szánok az egészre. Ennyiért én nem nagyon láttam 256 bitest.

...We pay. Nothing can save us. Justice is lost, Justice is raped, Justice is gone...

(#1106) bolcsodal válasza ToRR3nt3 (#1105) üzenetére


bolcsodal
addikt

Használtan lehet találsz...nézz körbe az apróhirdetésekben. Újonnan enyi pénzért 7600GS-t, vagy x1650Pro-t találsz. Ezekkel is lehet játszani elég sokmindent..dehát 128bit...1024/768-as felbontásig bírják szuflával. Vagy gyűjts még mellé 5K-t és várd meg a DirectX10-es karikat AGP-re. A 8600GT most 30K körül van az AGP-s sem lesz sokkal több. Az Ati sem lesz adós az AGP-s megoldásokkal.

They drew first blood....

(#1107) ToRR3nt3 válasza bolcsodal (#1106) üzenetére


ToRR3nt3
senior tag

Igazad van, várok aztán ha 30 körül lesz DX 10 es akkor beújítok. Azt hittem drágábbak lesznek.

...We pay. Nothing can save us. Justice is lost, Justice is raped, Justice is gone...

(#1108) Huggyos


Huggyos
tag

Megtudna nezni valaki a biosban nekem, hogy mennyi a legnagyobb feszultseg ami adhato a memoknak ezzel a lappal? Esetleg milyen lepesekben?
Koszonom.

(#1109) ANT válasza Huggyos (#1108) üzenetére


ANT
őstag

IS7-E2-nél 2,5 - 2,55 - 2,6 - 2,65 - 2,7 és 2,8V adható a ramoknak.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1110) Huggyos válasza ANT (#1109) üzenetére


Huggyos
tag

Koszonom a gyors valaszt.
2,8V keves, mert vennek TCCD-s memoriat bele, de hogy szep idozitesekkel mennyen magasabb orajeleken is, kene neki fesz emeles, olyan 2.9-3.2V ahogy olvastam.
Most nemtudom mi legyen... Velemeny aki TCCD -t hasznal benne?

(#1111) sz.j válasza Huggyos (#1110) üzenetére


sz.j
nagyúr

Tapasztalatom szerint nem sok értelme volt annak, hogy 3,1-3,2V-ot adtam az
A-DATA Vitesta 566MHz-es TCCD chippes memóimnak, szinte semmit eredménye nem volt ... :(
2,7V-on is kb. ua. tudja mint 3,2V körül.

De erről a neten is lehet olvasni.

[Szerkesztve]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1112) Huggyos válasza sz.j (#1111) üzenetére


Huggyos
tag

Koszonom a gyors infokat, akkor en is kiprobalom mjad TCCD -s memoriakkal.
Csak kivancsisagbol a Game accelerator mukszik 400Mhz felett is F1 modban TCCD-vel?

(#1113) sz.j válasza Huggyos (#1112) üzenetére


sz.j
nagyúr

Nekem AI7-es lapom van, azzal müködik. :)
[link]

;)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1114) Huggyos válasza sz.j (#1113) üzenetére


Huggyos
tag

Szep kis teszt, szinte mindenre kaptam valaszt.
Azt nemtudom meg hogy 1GB eleg, vagy 2GB-t kene szerezni?

(#1115) sz.j válasza Huggyos (#1114) üzenetére


sz.j
nagyúr

TCCD chipesből 512MB-os a legnagyobb, ezért ha 2GB kell, akkor kénytelen leszel 4×512-t venni, ammi kissé rontja a gép sebességét.
A PAT sem fog automatikusan bekapcsolni, csak manuálísan, az NB Strap 667-re állításával

Máskülönben nekem eddig elég volt a 2×512MB .....

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1116) Huggyos válasza sz.j (#1115) üzenetére


Huggyos
tag

Sajnalom hogy nincs 2X1GB -s valtozata, de 4X512MB-t se konnyebb talalni egy fajtabol. Azert meglepett hogy 4db valamivel lassabb, de elhiszem neked. Veszek majd amit talalok...

[Szerkesztve]

(#1117) Huggyos válasza sz.j (#1115) üzenetére


Huggyos
tag

semmi

[Szerkesztve]

(#1118) stonesour


stonesour
csendes tag

Sziasztok! Lenne egy kérdésem a profikhoz :) A korábbi vinyóm kicsinek bizonyult (80GB), ezért úgy gondoltam, hogy bővítek, és vettem egy 400GB-os Samsungot. Beraktam a gépbe, de a Partition Magic 8 csak 130 GB-ot jelzett ki. :F Lehetséges, hogy az alaplapom (Abit IS7) nem képes kezelni ekkora cuccot? Egyáltalán mekkora vinyót érdemes ebbe venni, hogy ne legyen vele semmi gáz? Vagy az is lehet, hogy nem az alaplappal van baj?

Előre is kösz a választ!

(#1119) ANT válasza stonesour (#1118) üzenetére


ANT
őstag

SP2-t rakd fel a Win-hez.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1120) stonesour válasza ANT (#1119) üzenetére


stonesour
csendes tag

Nagyon köszönöm a segítséget, most már minden oké! :)

(#1121) Hulk24


Hulk24
aktív tag

Sziasztok! Help kellene! :(
Van egy Abit IS7-E2 alaplapom és táp csere volt egy FSP Blue Storm 400W-ra! Az alaplapra a 20pines tápcsatit tudtam rádugni, de a +4pin már nem ment rá... nem egyezik a foglalat...
Bekapcsoltam és megy simán-lazán 20pines-el is! Nem gond hogy nem dugtam rá a maradék 4pines kábelt?? :F

THX! :R

(#1122) ANT válasza Hulk24 (#1121) üzenetére


ANT
őstag

Mint írtad, megy simán, úgyhogy semmi gond. Az én tápegységemnél is a 20+4-ből lepattintottam a +4-et, a többi meg ment az alaplapra. :)

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1123) bageasy


bageasy
csendes tag

Sziasztok! Lenne 1 kérdésem a nagyon tisztelt fórumozókhoz, lécci segítsetek! Nekem is is-7 alaplapom van, de szinte minden indulásnál hibaüzenet fogad, miszerint: CPU is unworkable or has been changed, vagy valami hasonló :O ezután 2 választásom van: vagy F1 és továbbmegy vagy Del és bemegyek a bioszba. Én F1-et szoktam nyomni és ezután szépen feláll a rendszer.A procit nemrég vettem újonnan, ami egy 3Ghz-es Prescott. Mi lehet a hiba? Lécci segítsetek!

K800i forever!+Blackberry Z10+Lumia 520

(#1124) Gyuri27 válasza bageasy (#1123) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az, hogy a lap bár leirás szerint kezeli a procit. Viszont mint látod mégsem. Illetve de, de mégse. A lényeg a lényeg: ha megvan a régi proci akkor egy bios frissítés megoldja. Ha nincs akkor megpróbálhatod így is. Persze jobb lenne a stabil procival, mert mint tudod bios frissités közben a legkisebb hiba is veszélyes lehet.

[Szerkesztve]

Amd - Radeon - Ryzen

(#1125) ANT válasza bageasy (#1123) üzenetére


ANT
őstag

HT aktiválva van? A régi proc. HT-s volt? Esetleg próbáld ki azt, hogy belépsz a bios-ba, és módosítás nélkül kilépsz F10-zel. És a bios a legutóbbi verzió legyen!

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1126) bolcsodal válasza bageasy (#1123) üzenetére


bolcsodal
addikt

''Load Fail safe defaults'' vagy ''defaults'' a BIOS-ban aztán ''Save changes''/restart. És utána mókolhatsz a beállításokkal. Ez segíteni szokott. Én is jártam így procicsere után.

Szerintem nem fog kelleni BIOS frissítés sem.


[Szerkesztve]

They drew first blood....

(#1127) Rabbitf_24


Rabbitf_24
őstag

Hello

Abit IS7 E2s alaplapom van, van olyan progi, amivel
winből tudnám húzni a procit?

:R

(#1128) bolcsodal válasza Rabbitf_24 (#1127) üzenetére


bolcsodal
addikt

Hogyne lenne, szinte mindegyik progi, ami erre való működik. Csak a BIOS-ban ne felejtsd el beállítani az AGP/PCI freq. fixed-et.

Pl. próbáld ezt: [link]

De van hasonló dögivel.

They drew first blood....

(#1129) Rabbitf_24 válasza bolcsodal (#1128) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Ott nem tudok semmit se állítani....
66/33 vagy nagyobbat tudok beírni, de ikább nem írtam oda semmit :))
mit kellene beállítanom?
egyébként biosból tudtaam most húzni a rendszert, 3.4en megyek :C :C

köszi

(#1130) sz.j válasza Rabbitf_24 (#1129) üzenetére


sz.j
nagyúr

''Ott nem tudok semmit se állítani....
66/33 vagy nagyobbat tudok beírni, de ikább nem írtam oda semmit
mit kellene beállítanom?''


Ez a jó beállítás (66/33), ha le van fixálva akkor tökéletes!

;)


[Szerkesztve]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1131) Rabbitf_24 válasza sz.j (#1130) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Ha a lefixálás annyit jelent, hogy ez van beírva, akkor OK :DD :DD

(#1132) sz.j válasza Rabbitf_24 (#1131) üzenetére


sz.j
nagyúr

Lásd bolcsodal kollega #1128-as hsz-ét.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1133) Rabbitf_24 válasza sz.j (#1132) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

OK. már 3.5GHz-nél vagyok.
Az normáliss, hogy a proci fesze ugrál 1.328-1.360V között?

:Y

(#1134) bolcsodal válasza Rabbitf_24 (#1133) üzenetére


bolcsodal
addikt

A monitoring csipp az alaplapon nem tud annyira pontosan mérni, mint mondjuk egy voltmérő. Ez az egész hardver monitorozási mizéria kicsit becsapásnak tűnik számomra leginkább amiatt, hogy egy BIOS frissítés és hopp..máris mást mér a cucc.

A 3.5G nem túl nagy tuning. Mekkora FSB-nél jársz? Memóriák milyenek? Az IS7 támogat néhány BIOS tuning alapbeállítást a game accelerator-ban. Én inkább azokat próbálnám ki legelőször, mivel többek között memóriakésleltetésekkel játszik. Esetleg ha azok mennek netalántán még a PAT-ot is sikerül bekapcsolni mellé sokkal jobban jársz mintha kergeted a gigahertzeket. Nem mellesleg a konfigot sem égeted ki.

They drew first blood....

(#1135) sz.j válasza bolcsodal (#1134) üzenetére


sz.j
nagyúr

''Az IS7 támogat néhány BIOS tuning alapbeállítást a game accelerator-ban.''

Nem ''néhány'' hanem nagyon sok beállítási lehetőség van, érdemes kipróbálni.
Viszont ehhez már olyan memóriák is kellenek amik képesek a GA által beállított időzítésekkel menni.
Nálam AI7 lap + A-DATA Vitesta-nál ilyen értékeket állít be: [link]

(Az AI7 és az IS7-es lapok nagyon hasonlóak.)


[Szerkesztve]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1136) bolcsodal válasza sz.j (#1135) üzenetére


bolcsodal
addikt

Olvastam a honlapod..A PAT-ot a segítségével tudtam bekapcsolni a lapon. :R

Sajnos nekem PQI RAM-jaim vannak..igazi igáslovak és nem nagyon tűrik ha ostorozzák őket. ;) Ezért max asszinkronban tudnám húzni a lapot esetlegesen 250-es FSB-ig. Szerencsére D0-ás steppingű Northwoodom van így elég jól bírja a rángatást. Majd, ha esetleg újítok és nem lesz túl nagy probléma, hogy szétég a lapka lehet megrántom... :U

They drew first blood....

(#1137) Rabbitf_24 válasza bolcsodal (#1134) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

FSB: 584MHz (533ról)
Ramjaim: kingmax 400DDR amik most 182*2MHzen mennek
Game acclerator IS7 E2-ben nincs.

160Mzh system clocknál tudnék 3840MHzt kiszedni a gépből
akkor 400on mennének a ramok... fsb lenne 640MHz,

ide szeretnék eljutni :)) :Y

egyébként 300MZh után kb 2-3fokot emelkedett a hőmérséklet, és
stabil már napok óta...

próbálhatom, vagy ez már sok lenne?

(#1138) bolcsodal válasza Rabbitf_24 (#1137) üzenetére


bolcsodal
addikt

Elméletileg/volt már rá példa, hogy a síma IS7 a 250MHz-es FSB-t is kibírja (tehát effektíve a quad pump miatt 1000MHz). Tehát neked csak a proci a limitáló tényező. Gondolom a RAM-ok DDR400-asok, ha nem akkor az is kérdéses. Szerezz bele, egy jófajta Northwoodot (D0 steppingeset) ha húzni akarod. Ez a Cerka nemhiszem, hogy túl meggyőző tud lenni.

Az IS7-E2-ről nem sokat tudok, de ha jól gondolom az is bírja a 800MHz FSB-t.

[Szerkesztve]

They drew first blood....

(#1139) Rabbitf_24 válasza bolcsodal (#1138) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

jah DDR400asok a ramok, eért megnézem meddig bírja, ha
3.8ig el tudok menni, akkor elégedett vagyok :C

(#1140) ANT válasza bolcsodal (#1138) üzenetére


ANT
őstag

A sima IS7 és az IS7-E2 között csak annyi a lényegi különbség, hogy az utóbbin csak két memória slot van.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1141) bolcsodal válasza ANT (#1140) üzenetére


bolcsodal
addikt

Akkor símán bírja a 800-as FSB-t. Itt a proci lesz a hunyó, a maga 533-as default FSB-jével. A memek is bírják.

They drew first blood....

(#1142) Rabbitf_24 válasza bolcsodal (#1141) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Most hűvösebb lett, lehet, hogy feltornászom a gépet....
Ha valahogy fel tudnám oldani a szorzólock-ot, akkor a
procival se lenne gond :O

(#1143) bolcsodal válasza Rabbitf_24 (#1142) üzenetére


bolcsodal
addikt

Ezekben nem tudod manipulálni a szorzót! Csak az FSB-vel tudsz dolgozni.

They drew first blood....

(#1144) Tüzi válasza Rabbitf_24 (#1142) üzenetére

Pentium1 óta szorzólock van az összes intel prociban :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#1145) Rabbitf_24 válasza bolcsodal (#1143) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Szerinted 4GHzen stabil lenne még feszemelés nélkül?
Ha kifagy a rendszer stabilitási probléma miatt, akkor
nem kell resetelni a biost ugye, elég ha újraindítom
a gépet, belépek biosba és visszaállítom??
:F

(#1146) bolcsodal válasza Rabbitf_24 (#1145) üzenetére


bolcsodal
addikt

Léghűtéssel nem fogja bírni. És igen restart, és BIOS-ban újra beállíthatod.

[Szerkesztve]

They drew first blood....

(#1147) Rabbitf_24 válasza bolcsodal (#1146) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Most 3.5-nél vagyok, akkor 100MHzenként menjek felfelé, vagy
próbáljak egyből pl 3.7et? :F :R

(#1148) bolcsodal válasza Rabbitf_24 (#1147) üzenetére


bolcsodal
addikt

Fene tudja..Miért Cerkát húzol? Mintha trabit tolnád full gázon....értelmetlen. Szerez bele normális processzort.

They drew first blood....

(#1149) Rabbitf_24 válasza bolcsodal (#1148) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

milyet? :Y

valamit csak gyorsul a remdszer nem?
mer ha nem akkor nem csinálom :O :O

[Szerkesztve]

(#1150) bolcsodal válasza Rabbitf_24 (#1149) üzenetére


bolcsodal
addikt

Persze, hogy gyorsul, főleg ha a memóriákat is húzod. De gondolj bele, ha alapból szerzel bele egy olyan procit, ami 800MHz FSB-t támogat húzás nélkül. Mondjuk egy 2,6-os Northwood, vagy egy 3,0 Northwood magos Pentiumot. A D0 steppinges Northwood-okat tartják a leghálásabb (húzhatóbb) prociknak a S478-asok között (2,6c HT, 2,8c HT, 3,0c HT esetleg a 3,2 extreme edition is Northwoodos, ha jól tudom).

Vagy esetleg egy későbbi verziós Prescott magos Pentiummal is próbálkozhatsz, annak előnye hogy nagyobb gyorsítótárakat építettek beléjük, mint a Northwood-okba. Esetleg még árulnak valahol S478-as procikat újonnan, vagy nézz körül PC bontókban, mivel erősen kifutó termékről van szó. ;)

[Szerkesztve]

They drew first blood....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.