Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1601) Sas madár válasza szumo (#1599) üzenetére


Sas madár
őstag

duplán küldtem :

[ Szerkesztve ]

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#1602) bolcsodal


bolcsodal
addikt

Tudnátok linkelni Everest RAM timing reportot a konfigotokkal?
[link] ilyent!

Érdekelne, hogy a RAM subtimings hogy néz ki nálatok. Kicsit meggyűlt a bajom a DDR tuninggal az új alaplappal. :B

They drew first blood....

(#1603) szumo válasza bolcsodal (#1602) üzenetére


szumo
senior tag

Mihelyt lesz egy lélegzetnyi időm, teszek ki képet róla

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#1604) bolcsodal válasza szumo (#1603) üzenetére


bolcsodal
addikt

Köszönöm! :R

They drew first blood....

(#1605) szumo válasza bolcsodal (#1604) üzenetére


szumo
senior tag

Üdv!
Bocs, hogy csak most, de nagyon el vagyok havazva, mind a programozással, mind a melóhelyes munkáimmal.
De itt van a várva várt kép.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#1606) bolcsodal válasza szumo (#1605) üzenetére


bolcsodal
addikt

Köszönöm! Még mindig nem tudom miért nem mennek FSB250-et a mostani lapomban. FSB290-et ment a proci asszimetrikus tuningban.... :U

They drew first blood....

(#1607) szumo válasza bolcsodal (#1606) üzenetére


szumo
senior tag

Én már most túlélésre játszok, ki kell húzni nyár végéig, amikor is már lenyomja az x48-as chipset az x38-asat árát.
Amit kinéztem gépet, december óta 60e HUF-al olcsóbb mint akkor volt.
Úgyhogy várok még De abit lapom lesz a következő is, az tuti.

[ Szerkesztve ]

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#1608) bolcsodal válasza szumo (#1607) üzenetére


bolcsodal
addikt

Én inkább AMD chipsetet vennék. Crossfire 780, avgy G780-at hibrid crosshire támogatással. Mellé meg 3, vagy 4 magos phenom-ot... :K

They drew first blood....

(#1609) psxpsx válasza zsolt501 (#31) üzenetére


psxpsx
csendes tag

Hello. Nekem IS 7 alaplapom van, és tudja a raid-et.Az IS 7 / IS 7G lapok tudnak működni RAIDben. Raid 0, raid 1 . Az alaplaphoz kapott lemezen rajta vannak a meghajtóprogramok is.
:) Bios-ban kell átálítani a lap müködését. üdv

(#1610) szumo válasza psxpsx (#1609) üzenetére


szumo
senior tag

Ezt a hozzászólást nem feltétlenül értem?
Ez az infó benne van az alaplap manuáljában.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#1611) bolcsodal válasza szumo (#1610) üzenetére


bolcsodal
addikt

Egy 2004-es hozzászólásra válszolt szerintem. :U

They drew first blood....

(#1612) sz.j válasza szumo (#1607) üzenetére


sz.j
nagyúr

"... De abit lapom lesz a következő is, az tuti."

Szvsz nem szabad elhamarkodottan ilyen véleményt mondani, mert én is kb. így voltam vele most meg áldom az "eszem", hogy Gigabyte-t vettem.

De természetesen Te tudod, hogy számodra mi a jó.

:K

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1613) szumo válasza sz.j (#1612) üzenetére


szumo
senior tag

Ez akkor fog kiderülni, mikor meglesz a keret a váltásra. Nem akarok átmeneti gépet, de ultra tuningolhatóra meg nem lesz a közeljövőben pénzem. Persze manapság foglalkoztat a laptop is, csak azzal még jobban megkeverném a jövőképemet. :(

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#1614) bolcsodal válasza sz.j (#1612) üzenetére


bolcsodal
addikt

Igen az Abit-nak gondjai vannak mostanában. Sokaktól hallom, hogy az Abit lapjuk nem úgy működik, mint azt elvárnák. :(

They drew first blood....

(#1615) NetKing


NetKing
csendes tag

Hali!

Egy kis érdekesség, vagy inkább röhejes dolog..... szerintem másnak még nem volt hasonló "gondja" :)
Adott egy IS7e tipúsú alaplap, amiben egy 2,4-es Cerka ketyegett, de kicseréltem egy 2,8-as Prescott magos P4-re, ugyebár a 800-as fsb, meg a szép nagy L2-es gyorsítótár....... A lapban van 2X512 400-as Kingmax memo, és minden alapon van, azaz 800-as FSB, a memo 400-on megy duálban, és nem melegszik. A BIOS, a legutolsó verzió ami létezik.
Namost: Az új procival a gép főleg 3D-s alkalmazásoknál ÖSSZE-VISSZA csipog a rendszer speakeren keresztül, de úgy értsétek, hogy már - már zinte zenél! :C Különböző hangmagasságokban, hosszabb - rövidebb hangokat ad ki! Járt már így valaki?
Igazából nem okoz semmi gondot, a rendszer stabil, és gyors, a windows sem hányta még magát össze sosem, és egy progi sem akadt ki. Annyit csináltam, hogy lehúztam a speaker csatiját az alaplapról.

Szép napot mindenkinek! :DD

(#1616) szumo válasza NetKing (#1615) üzenetére


szumo
senior tag

Üdv!
Akkor mondom, hogy a bioszban kapcsold ki a speakert, hogy ne akarja az a csoffadt hangszóró, a zenéket lejátszani, és akkor visszadughatod.
Ne kérdezd, hogy melyik menüpontban van, az is lehet, hogy a win hangbeállításaiba van eldugva.
Mert réges rég, volt olyan, amikor még nem minden gépbe került DRÁGA hangkártya, hogy a speaker adta a hangot (ciripelt), és ennek a maradványai megvannak az IS7-es alaplapcsaládban is.
Ha a gépet nem akarod tuningolni, a PET-et azért szerintem aktiváld, és látod majd, hogy a gép tuning nélkül is képes gyorsabb működésre. Ha visszaolvasok kicsit, megtalálod itt a leírást hozzá.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#1617) NetKing válasza szumo (#1616) üzenetére


NetKing
csendes tag

Üdv szumo!

A BIOS-ban tényleg nem találtam hasonló menüt, és nem is hallottam ilyenről,
a windowsban meg a hangbeállításokat átnéztem alaposan de minden a hangkarira van irányítva,
mint előtte is. Szerintem vagy a procinak van valami apró nyavajája, vagy a BIOS-t nem készítették fel rendesen a prescott magos procira, hisz alapvetően ez az alaplap a NW magos
procikra készült. A hangokról.... Ne szó szerint zenére gondolj, inlkább olyasmi mintha a proci
működési frekvenciájában beállt apró ingadozásokat, feszültség válltozásokat szólaltatná meg a speaker.... vagy valami ilyesmi... Nem lehet hogy meg lett gyepálva a proci az előző gazdájánál, és azért rosszalkodik? Mégegyszer mondom, stabil a rendszer, semmi behalás, csak érdekes......

(#1618) szumo válasza NetKing (#1617) üzenetére


szumo
senior tag

Tényleg érdekes!
Nálam maga a hangkártya szedi össze az elektronikus zörejeket a venti fordulatszáma, vinyó, dvd felpörgése, és még az optikai egeremet ahogy húzom, még az is behallatszik. Igaz nem nálam, hanem az általam használt beszélgető progi túlvégén.
Sőtt még a tv-tunerem is áthallatszik a ventrilo-n, amikor bekapcsol a mikrofonom.
Amúgy nekem egy 3GHz-es presscot van az IS7 ben, azon túl, hogy melegszik nagyon jól teszi a dolgát (a melegedés a házam elavultságából adódik).

Én most cserélek tápot, mert az ciripel, és nézek valami olcsó de nem gagyi hangkártyát. Ha az nekem javít a helyzetemen, lehet neked is kellene kölcsönkérned egyet kipróbálás céljából.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#1619) bolcsodal válasza NetKing (#1617) üzenetére


bolcsodal
addikt

Ez az alaplap nem NW magos alaplap. Az, hogy később kijöttek a prescott kályhák az nem jelent semmit. Ha a legutolsó BIOS van rajta, akkor valami elszállt az alaplapon ezért visz feszültséget a speaker-re (ez nem a normális működése). Ha a stabilitást nem befolyásolja akkor nem gáz. Egy másik speakerrel is ugyanezt csinálja? Ha letiltod az integrált hangkarit?

Bár a speaker-nek halvány köze nincs a hangkártyához... :U

They drew first blood....

(#1620) NetKing válasza bolcsodal (#1619) üzenetére


NetKing
csendes tag

Üdv bolcsodal!

A speaker zsír új, mert a házat kb 1 hónapja vettem, eddig, amíg a a 2,4.es Cerka
lötyögött a lapban, semmi ilyesmit nem tapasztaltam, csak miután beletoltam a használtan vett 2,8-as prescott magos P4-es procit. Én, ezért gyanakszom arra hogy eszi a fene a procit, pl meg lett hajtva, stb.... Tényleg nem okoz problémát a napi használat során,csak fura.... Az lalplapi hangkari meg spécin műxik, semmi gondom nem volt vele, természetesen nem egy High-End cumó, de ennyiért ennyi jár alapon oké. Zenét, úgyis az audió rendszeremen hallgatok ( Denon erősítő, Jamo hangfalak). Szal' szerintem 90% hogy a proci a hunyó, de amíg csak ennyi a baja, addig nem fog érdekelni szerintem.... :)

Szép napot mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#1621) bolcsodal válasza NetKing (#1620) üzenetére


bolcsodal
addikt

Furcsa akkor is...ilyent még nem hallottam... ;)

They drew first blood....

(#1622) szumo válasza bolcsodal (#1621) üzenetére


szumo
senior tag

Nekem is akkor hangosodott fel a háttérzaj, mikor a presscot mag belekerült, de annyira nem zavaró, mint a kollégának.
Most nézegetem a hangkártyákat, de 5k egy használható hangkeltő, úgyhogy előbb a táp csere jön, ami délutén meg is valósul.
Egy FSP atx 400pnf kerül a gépbe, mielőtt a codagen megöl valamit benne.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#1623) bolcsodal válasza szumo (#1622) üzenetére


bolcsodal
addikt

Én anno egy Comador hangkártyát vettem anyámnak a régi gépébe...neki már nem kellett így betettem a mostani konfigba. Nagyságrendekkel jobb, mint az integrál Realtek... :K

Még úgy is, hogy kb 2K vol újonnan...

"C-Media CMI8738/C3DX Audio Device" Gyakorlatilag ez van benne...

They drew first blood....

(#1624) szumo


szumo
senior tag

Üdv!

Na belekerült az emlegetett táp a gépembe, és mint aki a halálos ágyáról ugrik fel, úgy éledt újjá a gépem. No azért nem úgy mint egy mai fiatal, de azért látványos volt.
Amit észleltem, hogy sokkal gyorsabban bootolt a gép a tápcsere után, pedig nem állítottam se a bioson, se semmin. Lehet azért, mert több energiát kapott valamelyik eszközöm, és mostmár rendesen működik. Amit észrevettem, hogy amellett, hogy visszakötöttem a kikapcsolt vinyóimat, a videókártya mégse szűkölt, hogy nem kap elég delejt.

Mikor szereltem a gépet, összehasonlítottam a belsejét a codagennek, és az fsp nek, hát mit mondjak. Ég és Föld!
Sokkal nagyobb a hűtőbordája az fsp-nek, és ahogy bekukucskáltam a hatalmas venti kapátjai között, az elco-k is jó minőségűek, kis tűréshatárral.
Igaz, még csak 1 napja használom, de szerintem megérte, mert felélesztett egy öreg gépet.

Ma délután megyek a hangkártyáért, és megírom a tapasztalataimat holnap.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#1625) -dp-


-dp-
csendes tag

Tudna valaki segíteni a következő problémám megoldásában?

Vettem egy IS7-est használtan, minden remekül muzsikál, kivéve, hogy az integrált hangot az istennek se tudom életre kelteni.
Kismillió driverrel próbálkoztam, de nem támad fel.
Van valakinek ötlete?
A következő hibaüzentet kapom:
"Bad DirectSound driver. Please instell proper drivers or select another device in configuration.
Error code: 88780078"

:F

Okos pilóta nem katapultál alagútban!

(#1626) bolcsodal válasza -dp- (#1625) üzenetére


bolcsodal
addikt

BIOS-ban engedélyezve van?
Látja a Device manager?

Ha igen:
"The sound card features might be turned off and causing Error Code: 88780078.

To activate these "features":
1)control panel
2)sounds and audio devices
3)Hardware tab
4)sound card should be listed... highlight... Properties
5)Properties tab
6)Audio Devices
7)highlight sound card and click Properties
8)If audio features are disabled... select "Use audio features on this device"
9)restart computer"

Talán segít...

They drew first blood....

(#1627) -dp- válasza bolcsodal (#1626) üzenetére


-dp-
csendes tag

BIOS volt a gond, ki volt kapcsolva valamiért!
Megtaláltam driver felugrott, és már hasít is :)

Nagyon köszönöm!

Okos pilóta nem katapultál alagútban!

(#1628) bolcsodal válasza -dp- (#1627) üzenetére


bolcsodal
addikt

Nincsmit! :)

They drew first blood....

(#1629) kfv


kfv
csendes tag

Szép jó napot az uraknak !
Van egy nagy problémám:Az Abit laprról letöltötem az IS-7( [link] telepítőjét legalábbis azt hiszem. De az alaplapi netet nem leli. Probálkoztam modem kártyával de azon át sem leli. Szerintem valamit nem tölthetemle az Abit lapjáról. Kérnék valakítől segítséget.

(#1630) bolcsodal válasza kfv (#1629) üzenetére


bolcsodal
addikt

Milyen oprendszer? Melyik drivert töltötted hozzá a kettő közül? BIOS-ban be van-e kapcsolva a hálókártya?..stb...

They drew first blood....

(#1631) szumo válasza kfv (#1629) üzenetére


szumo
senior tag

Ha be van kapcsolva a biosban a hálókártya, akkor egy 3com 940-es driver kell neked, legalábbis én erre emléxem.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#1632) szumo


szumo
senior tag

Volt végre valahára egy kis időm, és csináltam ezt azt a gépemen.
Szerintem egy IS7 hez és egy X1650pro hoz képest egész jó.
Ja a videókártya 641/838-on ment a teszt közben, csak a GPU-Z -t elfelejtettem bekapcsolni.
Tehát:
[link1]
[link2]

Ha lesz megint időm, még kicsit nyüstölöm a dögöt :)

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#1633) bolcsodal válasza szumo (#1632) üzenetére


bolcsodal
addikt

Gratula! Szép eredmények. Egyébként az IS7 alaplappal kb 7-8000 a max, amit ki lehet sajtolni szerintem 3DMark05-ben. Épphogy kihajt egy H2600Pro-t, vagy 7600GT-t. De egy x1650XT-szerintem már sok bele...a S478-as procik visszahúzzák.

A RAM-jaid nem bírják a 220MHz-et (esetleg 2,5-4-4-7-es időzítések mellett) ? Szinkronban szebb lenne... ;)

Nekem szénnéhúzva és szinkronban adott ennyit HD2600XT-vel: [link]

És még ez is CPU limites nagyon... :(

They drew first blood....

(#1634) szumo válasza bolcsodal (#1633) üzenetére


szumo
senior tag

Hát sajna ennyi a vége a memóriáimnak. 220-on elég instabil a rendszer. Ami a poén volt, hogy visszábbvettem a memória feszültségből, és úgy stabilabb lett 225 5:4 -el. Igazából ami rendesen ment, az 222 vel volt.
Sajnos azt vettem észre, hogy bármennyire is szeretem ezt a gépet, már csak rövid ideig fog szolgálni. 7 év az csak 7 év. Mondjon nekem bárki bármit.
Már csak az a nagy dilemma, hogy mi legyen a következő gépemben. KB 200e amit rá akarok költeni. Ebből kellene kihozni valamit.
-alaplap
-proc
-memória (ddr2 ddr3 ????)
-videókártya
-HDD
-DVD
-ház+táp
-floppy
Szóval dilemázok, mert az intel kihozta PE45-ös chip-jét, minden gyártó a ddr2-es alaplapjait nyomja. Szóval nem tudom, mi is lenne jó.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#1635) bolcsodal válasza szumo (#1634) üzenetére


bolcsodal
addikt

Én inkább Spider platformot vennnék...az RV7xx nagyon ütős lesz... ;)

Legalábbis ezt csiripelik a madarak.

Esetleg majd lenyomja a HD3870 árát. Mondjuk CF HD3870, és egy Phenom fincsi lenne... ;] Mondjuk egy AMD 790-es CF chipsetben.

Ha nem siettem volna el, valami ilyesmit építgetnék össze...Az Intelből egy időre elegem lett.

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#1636) salesman


salesman
őstag

Üdv mindenkinek!
IS-7 alaplapban lévő 3.0 Prescottnak mekkora feszt. adhatok biztoságosan? Esetleg saját tapasztalata van valakinek? A hűtő eredeti Intel.

Türűűűdrááá!

(#1637) bolcsodal válasza salesman (#1636) üzenetére


bolcsodal
addikt

Sztem inkább a P4 proci tuning topciban kérdezősködj. Én a procifeszt nemnagyon állítgattam a Northwood-omnál. :(

They drew first blood....

(#1638) salesman válasza bolcsodal (#1637) üzenetére


salesman
őstag

Köszi!

Türűűűdrááá!

(#1639) szumo válasza salesman (#1638) üzenetére


szumo
senior tag

Én állítottam, de számolj azzal, hogy a hőtárlós kályha lesz a végeredményed.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#1640) Tüzi válasza salesman (#1636) üzenetére

Cseréld le egy zalmira. Legalább egy 7000-es alcu-ra. Halkabb is lesz, hőt is jobban vezeti. Rakj alá szilikonpasztát. Eleget, és jól. Ne nagyon emelj feszt, legfeljebb két-három lépcsőnyit... Vagy amennyit a tuning megkíván, de többet ne nagyon. Rohadtul fog melegedni :( Bár mondjuk nekem most 43 fokos ;]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#1641) salesman válasza Tüzi (#1640) üzenetére


salesman
őstag

Köszi a válaszokat :R , de konkrét fesz. értéket mondanátok? Mi fölé ne menjek?

Türűűűdrááá!

(#1642) bolcsodal válasza salesman (#1641) üzenetére


bolcsodal
addikt

Inkább használd alapfeszen. Szénnéhúzva sem ér már annyit, mint egy kétmagos Conroe cerka... :(

They drew first blood....

(#1643) salesman válasza bolcsodal (#1642) üzenetére


salesman
őstag

:C

Türűűűdrááá!

(#1644) Tüzi válasza bolcsodal (#1642) üzenetére

De gonosz vagy :P Amúgy igaz... De most megint új lap, új ram, új procc, új videó... :O

Szerintem 1.45 fölé ne menjél. 1.3875tól max 2-3 lépcsőnyit menj fel max...

Szerintem :B

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#1645) bolcsodal válasza Tüzi (#1644) üzenetére


bolcsodal
addikt

Nem olyan durva. Egy új conroe cerka 11K+12K egy hibrid lap (esetleg E2160 14K-ért). És az első lépés megvan 23K mínusz, amennyiért el tudod adnia régi alkatrészeket. A te esetedben például:

3GHz Prescott 10K, IC7 7-8K. Tehát effektíve 5-8K-ért ki lehet mozdulni az AGP-s konfigból olyanba, ahol van értelme a fejlesztgetésnek. Például lehet hozzá DDR2-t venni, izmosabb PCIe-s VGA-ra gyűjteni tovább stb stb.. Végül, meg kidobni a hibrid lapot. :DDD

Nem túl kilátástalan, ellenben egy Prescott fesz emelés.... ;]

Szerintem. :R

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#1646) Tüzi válasza bolcsodal (#1645) üzenetére

Tudom, hogy igazad van, látom én is, napi szinten...
Csak olyan jó kis konfig ez, igazából semmi bajom nincs vele, amit akarok az megy rajta. Bár PS-hoz jóóó lenne egy dc proci :U
Ne vedd fel, csak próbálom nyugtatni magam :D
de cerkát sose vennék... csakis echte dc-t mondjuk egy AB9próba beruháznék, egy jobb dc-vel, 4gb rammal, videókaresz passz, sata raid maradna... meg vennék egy fasza hangkarit. Infrasonic quartett :K Csak ez már sok pénz... Majd külföldön... :B

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#1647) bolcsodal válasza Tüzi (#1646) üzenetére


bolcsodal
addikt

Egyébként a konfigod tényleg jól össze van rakva, egyensúlyban rendesen. Én azért kaptam fel a vizet a saját konfigom esetében, amikor FSB250-en is csak köhögött benne a HD2600XT AGP.

Én sajna nem voltam türelmes, nomeg alsó középnél jobbra úgysem futja.. :DDD

They drew first blood....

(#1648) salesman válasza Tüzi (#1644) üzenetére


salesman
őstag

:R
Most 1.41 V nyomom, nézelődök új hűtő után.
Még 1x köszi!

Türűűűdrááá!

(#1649) szumo válasza bolcsodal (#1647) üzenetére


szumo
senior tag

Úgy néz ki döntöttem! Legalábbis ha mostanában lesz a beígért prémium.
Szóval egyenlőre ezeket néztem ki: MSI X48C Platinum, Q9300 box, Corsair TwinX 4096Mb DDR2 800Mhz DHX CL4 KIT, SAPPHIRE HD3870 512MB Sapphire Edition HTD PCIE DDR4,CHIEFTEC BA01BBB, amit nem láttok, az a tápFSP400PNF, az megvan, és egyenlőre elég amíg tuning nem lesz, meg egy 500as vinyó, és egy optikai meghajtó

Szóval az abit az x38-as chip óta semmit nem dobott a piacra, pedig én abitot akartam, de ha nem hát nem. Csámcsogjatok el rajta, hogy lehetne e karcsúsítani valamit, mert ez most 185e HUF ebben a formában.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#1650) bolcsodal válasza szumo (#1649) üzenetére


bolcsodal
addikt

Hát..a csúcskategória ennyibe fáj. Én várnék a HD3870-el addig, amíg a HD4xxx-esek letörik az árát. Szerintem lesz az még olcsóbb is.

A 4GB Geil Ultra 4-4-4-12 22K-ba fáj kb. Nem tudom, hogy a Crosair cuccok hogyan néznének ki. Az MSI helyett, meg egy Giga alaplap biztosan olcsóbb és jobb is (60K-ért láttam x48-asat, fullextrásat GIGABYTE GA-X48-DQ6).

Az abit most a legújabb NForce-al villantott. (amiben integrált 8200-as van).

Érdemben nem tudok nyilatkozni, mert én ennyit biztosan nem költenék gépre... :DDD

They drew first blood....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.