Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) ToRR3nt3 válasza perempe (#400) üzenetére


ToRR3nt3
senior tag

Nem volt időm még elmenni. Létezik 1 GB-os ram? Mert ha van akkor inkább 1 modult nyomnék be a meglévőt elpasszolnám. Ha 2 ramot használok 2x akkora az esélye h valamelyik +hibásodik.:F

[Szerkesztve]

...We pay. Nothing can save us. Justice is lost, Justice is raped, Justice is gone...

(#402) perempe válasza ToRR3nt3 (#401) üzenetére


perempe
addikt

Létezik, de nem 20K, mint a 2x512MB.

Szvsz a memória nem nagyon hibásodik meg.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#403) sosperecek18


sosperecek18
senior tag

Hello lenne egy kérdésem:
Az alaplapomba szeretnék tenni 2db 512-es Samsung ramot, vagy csak annak nevezettet, és szeretném tudni, hogy fognak e működni rendesen!
Mert egyszer beleraktam volna egy noname ramot és a gép indulás után lefagyott, ezért nem tudtam beletenni!
Tehát a kérdésem, azokhoz szólna akiknek esetleg van ilyen alaplapjuk, és samsung ramok benne, hogy milyen tapasztalataik vannak, de mások is segíthetnek, nagyon megköszönöm!(ném)
Ha tudtok mondjátok már el nekem milyen ramot lehet ebbe a lapba tenni?
Please, Please!
A samsung ramokról ennyi:
az everest ezt írja: 133mhz-en 2.0, 2, 2, 6
166mhz-en 2.5, 3, 3, 7
200mhz-en 3.0, 3, 3, 8
Ezek jó értékek?



celeron 2.4, 512 mb ram, Ati Radeon 9600 256mb His Excalibur, abit Is7-e2

Szabadságot az Ultráknak! XBOX 360 Gamertag: torinho86

(#405) sosperecek18


sosperecek18
senior tag

Jó reggelt!

Szabadságot az Ultráknak! XBOX 360 Gamertag: torinho86

(#406) Tommy Angelo


Tommy Angelo
csendes tag

Hello! Lenne egy problémám, Állandóan leáll a gép (igen kikapcsolja magát). Mi lehet a baj mit lehet ellene tenni?
A gép: Alaplap: ABIT IS7-E (ezért írtam ide)
Proci: Intel Pentium 3,00Ghz (nincs felhúzva, az a hűző van rajta amit adtak hozzá)
Videok. : ATI RADEON 9600 XT
Memo: 2X 512Mb
Táp: ?? 400W
Enyi amit tudok fejből

NAGYON NAGYON jó lenne egy kis help (direkt ezért regisztráltam) Légyszi írjátok le hogy miért áll le állandóan de lehetőleg emberi nyelven nem nagyon értek hozzá. Ja és NEM MELEG A GÉP AMIKOR LEÁLL.

köszönöm

Most nekünk, erőseknek kell elviselnünk a gyengék gyengeségét, és nem a magunk kedvére kell tenni. /Pál apostol levele a rómaiakhoz/

(#407) emaila


emaila
csendes tag

A procira jól van feltéve a hűtő?

(#408) _Petya_


_Petya_
őstag

Üdv!

IS7 alaplapról lenne s, nem az enyém, elmondás akapján próbálom leírni a hibát, a hibaüzeneteket nem tudom szó szerint. . Szóval:

Induláskor ''CPU is unworkable, or changed'', valamint: ''IDE 2 channel 80 conductor cable not installed'', ennek ellenére a gép megy. Azóta van ez a hiba, amióta a mobilerack-ben lévő vinyót egyszer nem ismerte fel. Emellett az egérrel is vannak gondok.

Valami ötlet?

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#409) S.J.M. válasza sosperecek18 (#403) üzenetére


S.J.M.
senior tag

Hi!
Nekem 2db 256-os Samsung RAM van a gépemben amik szépen mennek dual-ba így nagy esély lehet rá hogy az 512-esek is menni fognak benne (Nem értek a RAM-okhoz ne vedd 100%-osnak :) )

Tommy Angelo: próbáld leellenőrizni a kábeleket lehet valamelyik rakoncátlan vagy a BIOS-ban túl alacsonyra vannak véve a hőmérékleti adatok.

_Petya_ : Milyen proci van a gépben? Lehet azzal van a baj. (Bár ha működik a gép akkor nagy baja nem lehet) Kábeleket ellenőrizni hátha az a problem vagy valami érintkezési hiba. Egeret tessék szépen kipucolni ha golyós ha meg nem akkor is :D.

MOD: És a 385. hozzászólásomba lévő hangártyát új driver felrakása és bekonfigolása, megszokása után már nem is tartom annyira rossznak :P

[Szerkesztve]

Egyes számítások szerint az emberi agy tárolókapacitása 1 trillió bit, vagy 1164153 gigabyte.

(#410) Tommy Angelo


Tommy Angelo
csendes tag

A hűtő jól van feltéve a kábelek okésak. Lehet hogy a 2 éves táp az oka? az az egyetlen ami nem vadiúj a gépben. :F

Most nekünk, erőseknek kell elviselnünk a gyengék gyengeségét, és nem a magunk kedvére kell tenni. /Pál apostol levele a rómaiakhoz/

(#411) _Petya_ válasza S.J.M. (#409) üzenetére


_Petya_
őstag

> Milyen proci van a gépben? Lehet azzal van a baj. (Bár ha működik a gép akkor nagy baja nem lehet)

P4 2,8 Mi lenne vele? A gép megy, gond nélkül.

> Kábeleket ellenőrizni hátha az a problem vagy valami érintkezési hiba.

Ezt megnézem.

> Egeret tessék szépen kipucolni ha golyós ha meg nem akkor is .

Optikai egér, és a gép egyáltalán nem szokta látni, sem windowson, sem linuxon, tehát mindenképpen hardverhiba.

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#412) ToRR3nt3 válasza Tommy Angelo (#410) üzenetére


ToRR3nt3
senior tag

Mikor áll le? Ha használja a procit, vagy akkor is ha csak be van kapcsolva de a windowson kívül más nem fut? Nekem az utóbbi volt Matsonic alaplappal és az alaplap volt a hibás, cserélni kellett. Azt javaslom próbáld ki másik alaplapban a processzorodat vagy az alaplapodban másik procit.

...We pay. Nothing can save us. Justice is lost, Justice is raped, Justice is gone...

(#413) Tommy Angelo


Tommy Angelo
csendes tag

ToRR3nt3 csak játékoknál. Pedig nem játszok olyan grafikán hogy az tulterhelné a gépet mert pl: cod lowlest grafikán 640*480-ban is leáll.

Most nekünk, erőseknek kell elviselnünk a gyengék gyengeségét, és nem a magunk kedvére kell tenni. /Pál apostol levele a rómaiakhoz/

(#414) ToRR3nt3 válasza Tommy Angelo (#413) üzenetére


ToRR3nt3
senior tag

Jó a házad hűtése? Mielőtt leáll nyög valami hangot vagy csak kikapcsol? Nézted az Abit EQ-ban a hőmérsékleteket? A biosban állíts feljebb a hőmérsékleteket mer én azt tapasztalom h vagy 10 fokot felfelé csal a lap érzékelője. Legalábbis az enyémben nem ritkán 65-70 fokot mutat mikőzben a procibordák épp hogy melegek.(A tápot csak a biztonság kedvéért is lecserélném, főleg ha az elmúlt 2 évben nagyon használtad a gépet. Én is most cseréltem a gépemben alaplapot, procit, vga karit és a tápot is, 4k körül már azér vannak jó tápok. Itt a PH-n is van teszt vagy 20 tápról nézd át ha gondolod.)

[Szerkesztve]

...We pay. Nothing can save us. Justice is lost, Justice is raped, Justice is gone...

(#415) Tommy Angelo


Tommy Angelo
csendes tag

levetem a ház mindkét oldalát és így biztosan jól szellőzik a procin meg az a hűtő van amit adtak a procihoz. Ahogy írtad mindent feljebb állitotam a biosban és a abit EQban és most ténleg jobb (tovább bírja) de ugyanúgy leáll. :O

Most nekünk, erőseknek kell elviselnünk a gyengék gyengeségét, és nem a magunk kedvére kell tenni. /Pál apostol levele a rómaiakhoz/

(#416) ToRR3nt3 válasza Tommy Angelo (#415) üzenetére


ToRR3nt3
senior tag

Ezexerint akkor új dobozos a procid. Én a következőket csináltam hasonhelyzetben:
1. nézd meg pörög e a venti
2. nézd meg rendesen bepattant e a helyére a hűtő
3. nézd meg elég e a hűtőzsír
4. amennyiben húztad a processzort vedd vissza mert nem bírja a gyári hűtő


[Szerkesztve]

...We pay. Nothing can save us. Justice is lost, Justice is raped, Justice is gone...

(#417) detroitrw válasza ToRR3nt3 (#401) üzenetére


detroitrw
addikt

Hy

szerintem ha egy db 1 GB-os ram-ot veszel akkor az nem lesz olyan hatékony mint 2x512 MB ram (dual-ba).
jobban bírja a terhelést a géped ha inkább daul-t veszel.
szerintem megéri a szenvedést
bár lehet hogy egyből jót választasz (lásd: az én esetem :C )

mivel a ram-okba nincs túl sok mozgó cucc ne féljattól hogy meghalnak.
amúgyis minden ram-hoz 2 év garit is adnak.

[Szerkesztve]

(#418) ToRR3nt3 válasza detroitrw (#417) üzenetére


ToRR3nt3
senior tag

Meggyőztek mások is úh veszek plussz 1 512-t csak még össze kell rá húzni a lét.

...We pay. Nothing can save us. Justice is lost, Justice is raped, Justice is gone...

(#419) Flashget válasza _Petya_ (#408) üzenetére


Flashget
félisten

Hi.

Ami nekem van és azonos a te konfigoddal:
IS7 deszka
celeron 2.4 (nem D) proci

2x256MB PC3200 samsung ramok vannak benne...illetve chippes ;)
everest szerint:
DIMM 1
Memória időzítések
@ 200 MHz 3.0-3-3-8 (CL-RCD-RP-RAS)
@ 166 MHz 2.5-3-3-7 (CL-RCD-RP-RAS)

DIMM 3
Mező Érték
@ 200 MHz 2.5-3-3-8 (CL-RCD-RP-RAS)


dualban mennek.
Érdekes a dolog mert ugyanezek a ramok az IC7-ben már nem mentek dualban.
tehát nem a ramokkal volt a baj :)

Realme GT Master Edition

(#420) Flashget válasza ToRR3nt3 (#418) üzenetére


Flashget
félisten

szerintem se 1 db 1 gigásat vegyél..akkor inkább 2-t hadd fussanak dualban :C

bedöglik ne adj isten és ott álsz megfürödve vele ha nem élet tartam garis nem cserélik ki mondván, hogy húztad blablabla...
2 db esetén meg ha 1 megy is a levesbe még mindig maradt 1 működő ramod.

Realme GT Master Edition

(#421) jay_ válasza detroitrw (#386) üzenetére


jay_
csendes tag

Hy!
Nézegettem képeidet (ala bios) és ezzek menyire megbíhatók meg érdemes-e nekem ezekett az abit is7-e2 -esemre átvínem vagy ilyen retekk lebutítut alaplappal nekezdjek semmit.
kellet) :))Mindenki ki érti... kellet) :))
Hol tudom még kikapcsolni azt hogy: ne ellenőrizzen le mindent bootolásnál régen volt ilyen másik alapomon hogy: Quick Power on self (ezzt akkor még bekapcsolni)
Aztán Agp fast write opciót nagyobb stabilitás miat hogy is találom meg???
A bios frisétés veszélytelen az abit utiliti-vel???
Ja és hollátom azttat a: duál módot
köszöném előre is a válaszokat
csá

Az igéret szép szó de a landwirtschaftlicheaufstellung még szebb.

(#422) Armaged


Armaged
csendes tag

.

(#423) ToRR3nt3 válasza jay_ (#421) üzenetére


ToRR3nt3
senior tag

Javaslom mielőtt az abit progival frissetenéd fel biost állítsd le a tűzfaladat mert tobben mondták h az bekavar. Nekem simán ment is7e-vel meg 1 is7-v2-vel.

...We pay. Nothing can save us. Justice is lost, Justice is raped, Justice is gone...

(#424) jay_ válasza ToRR3nt3 (#423) üzenetére


jay_
csendes tag

Kösz ez hasznos tipnek. És azon kívül ami az alaplap füzetből kiderül még milyen htrányai lehetnek az is7 -e2 nek???
Pl gond hogy ezen csak passiv hütés van???
Meg nekem ált 45C'-os a procim játékok után meg 50 körül ez sok nem?? (egy 2.4/533 Northwood magos-tol egyébként tudom vhogy húzni (programmal vagy biossal) a hűtöket?

Az igéret szép szó de a landwirtschaftlicheaufstellung még szebb.

(#425) ToRR3nt3 válasza jay_ (#424) üzenetére


ToRR3nt3
senior tag

Nekem aktív az is7e de ha nincs túlhúzva akkor kihúzom a chipset ventit mer kicsit hangos így burkolat nélküli gépen. Nekem Prescott magos a procim és 65 fokon jár az érzékelő szerint ami szerintm túlmér vagy 10 fokot. Az 50 fok nem olyan sok.

Az e2 kicsit butított az e hez viszonyítva de ugyanolyan jól tuningolható ahogy én olvastam. A v2 az tuningolható és az is 1 butított modell.

[Szerkesztve]

...We pay. Nothing can save us. Justice is lost, Justice is raped, Justice is gone...

(#426) jay_ válasza ToRR3nt3 (#425) üzenetére


jay_
csendes tag

Csá!
Kösz mindent.

Az igéret szép szó de a landwirtschaftlicheaufstellung még szebb.

(#427) detroitrw válasza jay_ (#421) üzenetére


detroitrw
addikt

hy

hát nem vagyok valami szakértő.
nekem ez a beállítás nem okozott semmi gondott.
az is7-e2 alaplapot nem ismerem.
ha bios frissítéshez a FlashMenu használod akkor ''elméletileg semmi baj nem, történhet. de ha mégis vagy ha csak egy kicsit tartasz ettől a dologtol akkor van benne egy olyanopció hogy a régi bios-t el tudod menteni /ez azért jó mert ha az új mégse lenne jó akkor vissza tudod állítani a régit/.

ha dual módba megy a géped akkor a gép indításakor /amikor kiírja a procid ill. memória számát/ kiírja hogy aktiv a dual mód.

(#428) jay_ válasza detroitrw (#427) üzenetére


jay_
csendes tag

Hy kösz.
De mikor ki írja a procit... akkor csak egy pillanatig azt hogy tom meg állitani?
(ez az a négyzetes izé) És neked ány fokos a procid meg gyári hütővel?

Az igéret szép szó de a landwirtschaftlicheaufstellung még szebb.

(#429) Jade_Forest


Jade_Forest
csendes tag

Hali!
Nekem öö IS7-E2 alaplapom van, ééés szerintem jó, csak egy hiba van vele, illetve a gépemmel, hoogy nagyon sokszor a ''pitty'' hang előtt kikapcsol. Vajon mi lehet a baja? egyáltalán, mit jelez a ''pitty''? Kicsit demo vagyok még ehhez :). Aki tud vmit az írjon szépeket. Köcönöm.

Jade

(#430) Flashget válasza Jade_Forest (#429) üzenetére


Flashget
félisten

Mikor bekapcsolod a gépet és van ez a ''pity'' az jót jelent nincs hardver hibád.
Ha kikapcsolod.és akkor pittyeg...nem tudom :)

Realme GT Master Edition

(#431) Jade_Forest válasza Flashget (#430) üzenetére


Jade_Forest
csendes tag

Úgy értettem, hogy bekapcsolom a gépet, és mielőtt a ''pitty'' hang létrtejönne kikapcsol, szal nem hallom, és nem indul el. Ezekszerint hardverhiba okozhatja...
túlfeszültség lehet az oka esetleg vagy valami hasonló tápdolog, vagy egyszerűen nincs valami rendesen ''bedugva''?

Jade

(#432) detroitrw válasza jay_ (#428) üzenetére


detroitrw
addikt

Hy!

Elméletileg van minden billentyűzeten olyan gomb hogy ''Pause Break''.
Általában azzal meg lehet állítani a boot-olási információkat.

Ez a NEM dual mód

http://shanahanhun.ingyenweb.hu/K%E9pek%20011%2EJPG

Ez a dual mód

http://shanahanhun.ingyenweb.hu/K%E9pek%20013%2EJPG

Már nincs gyári hűtésem. De ez a dolog egy kicsit furcsa :Y
Gyári hűtéssel nekem simán felment 58-ig
Ezzel a Zalman csodával ''is'' felmegy 55-ig
Aztán észrevettem hogy valami oknál fogva az alaplap megemelte a korlátot /amit ha túllép a gép elméletileg fagyás jön vagy automatikus restart/

Nos a most kiírt Zalmanos 55 fok olyan durva érték hogy csak na.
Ez a zalman hűtő ''trapézés'' alaku és a cpu-tól kezd kiszélesedni. \_/ (valahogy így/
az alsó részébe ahol a hűtőnek a legkisebb az átmérője befér az ujjam /ez a hely már eléggé közel van a cpu -hoz.
És semmit nem érzek abból hogy 55 fokos lenne.
Tehát a cpu hőmérséklet egyáltalán nem mérvadó.

Inkább azt nézd meg hogy az alaplap figyelő progi /hardver doctor, vagy abit EQ/
milyen korlátokat ad meg hőmérsékletnek.
Ezalatt azt értem hogy nekem a gyári hűtővel 58 fokom volt és a korlát 70 fok volt.
A mostani Zalman hűtős 55 fok mellett már a korlát 85 fok.

http://shanahanhun.ingyenweb.hu/abit%20h%26%23337%3Bm%E9rs%E9klet%2EJPG

Remélem sikerült választ kapnod a kérdésedre.
Ha esetleg mégse akkor csak szólj. :U

(#433) jay_ válasza detroitrw (#432) üzenetére


jay_
csendes tag

Kösz és még biztos lesznek hülye (kérdéseim) ha nem gond...
Mindenesetre azért tartom sokra ezt az 50c' mert haveromnak ugyan 2-es celeronja van de az csak 38c' fok (szintén abi-t lap) és neki még két rendszer hűtővel kesvesebb is van, mint nekem...
Egyébként a zalmanoddal sokkal stabilabb lett a géped???

Az igéret szép szó de a landwirtschaftlicheaufstellung még szebb.

(#434) Flashget válasza Jade_Forest (#431) üzenetére


Flashget
félisten

Ha elötte matattál a gépben nézd meg hogy a deszka rendesen kap naftát a tápból..nekem volt már ilyen.
Ha rendesen be van minden dugdosva, meg a vga is a helyén van és ezek rendben vannak akkor valszeg táp.Nem kap feckót a deszka viszont akkor ha bekapcsolni nem tud akkor kikapcsolni sem :F

Realme GT Master Edition

(#435) detroitrw válasza jay_ (#433) üzenetére


detroitrw
addikt

Nekem is vannak hülye kérdéseim.
Ha jól tudom akkor azért van ez a fórum hogy segítsük egymást :U

elötte is még éppen hogy csak stabil volt.
de most még annál is stabillabb.

de hogy milyen hőfokot ad meg az alaplap típustól is függ meg hogy milyen bios van felrakva.

és mennyit adott + hőmérséklet korlátnak?
Ha nincs túl közel a cpu-d mért hőmérséklete és a cpu-nak szánt korlát akkor nem számít hogy mennyit mutat.

neked milyen értékek vannak?

http://shanahanhun.ingyenweb.hu/56456%2EJPG

(#436) Jade_Forest válasza Flashget (#434) üzenetére


Jade_Forest
csendes tag

Nem hogy matattam a gépben, de én is raktam össze :D. Na majd tesztelek egy tápcserével....De ha beindul a gépem, akkor megy rendesen :) sem proci sem videókárty sem memóriahiba nem jelentkezett eddig. Az alaplapról meg nem tudom milyen hibákat szok generálni. Elvileg van tápvédő áramkör a gépemben, nemtom az micsinál ilyen helyzetekben, de mielőtt beraktam volna, akkor is voltak ilyen paranormáis tevékenységeim :).

Jade

(#437) Flashget válasza Jade_Forest (#436) üzenetére


Flashget
félisten

jájj.. ;)
tuti hogy minden kábel a megfelelő helyére került? :D

az a védő azt a célt szolgálja hogy a fesz ingadozás lép fel akkor megkímélje a többi cuccot. Viszont ha a táp PFC-s akkor felesleges ez a védő bele.
Ha pedig sikerült egy zárlatot generálnod a helytelen alaplap beszereléssel akkor cseszheted..

Én csak találgatok nem diagnózist állítok fel :)
Új a táp is? Mert azok nem szoktak rosszak lenni...inkább a memok, ide vezérlők a deszkán stb.

Realme GT Master Edition

(#438) jay_ válasza detroitrw (#435) üzenetére


jay_
csendes tag

Csá majd s hétvégén átudrok az ads-ellel rendelkező haveromhoz és majd akko felrakom a képeket meg most még képlopóm sincs(mert most formáztam).
Egyébként nem tod hogy állíthatnám be úgy a dvd-met hogy mikor másol ne akadjon pl a zene mert eddig jól ment (csak hát formáztam)???
És kösz még 1-szer a hasznos tippeket.

Az igéret szép szó de a landwirtschaftlicheaufstellung még szebb.

(#439) jay_ válasza detroitrw (#435) üzenetére


jay_
csendes tag

ja már látomm mi kell:C
temperatur setting
Cpu
Value: 44.0
Hi-limit: 85.0

Az igéret szép szó de a landwirtschaftlicheaufstellung még szebb.

(#440) detroitrw válasza jay_ (#439) üzenetére


detroitrw
addikt

Na ha 44-et mér és 85 a korlát akkor semmi baj.
Ne foglalkozz vele hogy mennyit mér.
Ha majd eléri a 70 fokot akkor már az magasnak számít. /de elméletileg akkor se lesz semmi baj/.

Gondolom hogy neked is a 44 fok alapjáraton van.

(#441) detroitrw válasza jay_ (#438) üzenetére


detroitrw
addikt

Mire gondolsz?
DVD írásra /nero-val/ vagy a DVD-n lévő adatok gépre való másolására.

Mert ha DVD írásra /nero-val/ akkor van egy olyan lehetőség on-the-fly (amikor dvd lemezt dvd lemezre másolsz közvetlenül) módban, hogy

http://shanahanhun.ingyenweb.hu/n%E9vtelen13%2EJPG

ha ezt bekapcsolod akkor nem másolja ki az adatokat a winyóra hanem ahogy olvassa az adatot úgy egyből ki is írj. Nyugodtan bekapcsolhatod mert én így szoktam írni s nem szokott rontani.

Ha nincs bekapcsolva akkor szépen először kiírja az adatokat a winyóra.
Alap helyzetben mindig a rendszer lemezre menti ki /ha van ott elegendő hely az ideíglenes tárolásra/. Ha van és tételezzük fel van 5GB szabad helyed akkor kb 500MB helyed marad.
És ez az 500MB nem igazán elegendő arra se hogy winampot halgass megfelelő minőségben.

De ha nem erről van szó akkor léci pontosísd hogy én is megértsem :B ezt:
''a dvd-met hogy mikor másol ne akadjon pl a zene''

(#442) jay_ válasza detroitrw (#441) üzenetére


jay_
csendes tag

Csá!
és kösz de másolás allat azt értem mikor a dvd-éről másolok a gépememre és akkor ha zenét halgatok az nem is akad inkább késik csak a hang (egymás hátát ütve-sdadsadas-italokat kűdve... vhogy így és ezért nenéz hülyének ezzel csak érzékeltetek) ;]
Írásnál egyébként soha nem teszek semmit...
hogy a hely gond jaja az lehetne mert hát egy 4 gb-os másolásnál télleg kénne a szabad hely de multkor még nem kellet pedig akkor nem is volt 7gb szabadon (mint most).
Inkább ha te neked nem akad a zene másolásnál akkor küldel lécci a (képpekkel a nero expres beálításait ja és a nero driver speed neked se maximumon pörög.
Mindenki
egyveleg: nekem is megy a duál mód nem azonos márkákkal. (2x 256 400 -as) :DD

Az igéret szép szó de a landwirtschaftlicheaufstellung még szebb.

(#443) Jade_Forest válasza Flashget (#437) üzenetére


Jade_Forest
csendes tag

Miért cseszhetem ha sikerült zárlatot generálnom? :F Mi megy tönkre akkor? Mert ugye a gépem működik, miután sikerült beindítanom, már lassan 4 hónapja. Nemtom sajnos mi az a PFC-s táp. Sima 400Wos van benne. De monnyuk lehet hogy sikerült zárlatot csinálnom azzal, hogy a tápból kiálló vmi szöszmöszt rákötöttem a sysfanra. Ha valami rossz elismerem, hogy az én hibám :). Végülis hibáiból tanul az ember. Csak pontosan szeretném tudni, hogy mi a probléma, hogy mit cseréljek ki.... Köci Flashget, hogy törődsz piciny demólényemmel :)).

Jade

(#444) detroitrw válasza jay_ (#442) üzenetére


detroitrw
addikt

Csá!

Király hogy neked is megy a dual két külömböző márkával :U

Csak azért nem küldöm el a nero express beállításiamat mert nem állítok rajta semmit. Csak annyit szoktam csinálni hogy mindig a legújabb van fent /Ultra Edition módba/.
Nero driver speed -et nem szoktam használni.

Milyen winyód van? Mennyin pörög? van RAID vezérlőd?
Így látatlanba arra tippelek hogy a winyód nem elég gyors, előfordulhat hogy ha a rendszer lemezre másolod az adatott akkor az teljesen leterheli a winyód.

nekem 6-7 GB körül van a rendszer lemezen szabad hely /bár az enyém SATA/

Ui: Királyság hogy KISPÁL-t hallgatsz. Legjobb!!! :C

Esetleg ha felveszel MSN-be jobban tudok segíteni
sziklai_balazs@hotmail.com

(#445) jay_ válasza detroitrw (#444) üzenetére


jay_
csendes tag

Csá!
Az ultra edition nekem is meg van azt majd holnap megpróbálom.
Télleg elég régi maxtor vinyom ata-as ami 4800-on pörög de hirtelen mér let ez gond ha eddig nem vólt:F ( és az igaz a satásokról hogy működés közbe kilehet húzni mint egy usb feltéve hogy nem azon fut a rendszer???) A raid vezérlőről nem tudok semmit mi is az??
És a másolásnál ha a ''másodlagos'' partícióra másolok akkor is akad a zeném :O
MSN -em még nincs de készülőben és kösz a tiedet felírtam. 5-6 gb ja anyi nekem is van.
És léci találgas közbe sokat tanulok.
Ja hát Kispál szóval meg érted menyire szar ha meg akad a zeném :O
Egyébként a duálról 10 percembe telt mire rá jöttem hogy az usb-és billentyűzetemmel nem tok a bios és a winfos közöt ügyködni. de a ha bios ban átálítom az usb portot os-ről bios-ra akkor tudok majd vagy ezt még nem próbáltad csak mert neked nem így van??

Az igéret szép szó de a landwirtschaftlicheaufstellung még szebb.

(#446) detroitrw válasza jay_ (#445) üzenetére


detroitrw
addikt

Csá!

Hát a 4800 az tényleg siralmasan lassú. Gondolom hogy nem mai gyerek a winyód lehet hogy valami meghalt benne s ezért nem bírja a gyűrődést.
Hát nekem a SATA-n van a rendszer. /Tapasztalat: van egy 40 GB-os rack-em (ATA) és nem egyszer húztam már le menet közben (még úgy is hogy arról boot-olt az xp) és semmi baja/
A SATA elméletileg biztonságosabb kapcsolat hasonlít az usb-hez.
Szerintem azt is le lehet húzni menet közben /Bár tuti nem ajánlott egyik módszer sem/.
A RAID egy lemezkezelő funkció /elméletileg kétszer olyan gyorsan lehet másolni vele, de kétszer anyi helyett is foglalnak a dolgok (ha jól tudom)/
itt megtalálsz mindent róla:
http://www.prohardver.hu/rios3_content.php?mod=20&id=48

Sajnos az usb billentyűzetes dologhoz és az azzal kapcsolatos kérdésedre nem tudok választ.
Valahogy nem csípem az usb-s billentyűzetett és egeret ,nem értem minek kell egy billentyűzethez vagy egérhez usb csatlakozó felűlet :Y attól úgyse lesz gyorsabb :B

(#447) jay_ válasza detroitrw (#446) üzenetére


jay_
csendes tag

Hy!
Meghalt :O mihalt meg benne és hogy tom ''feltámasztani''.
Kösz a raidet (tieden van?) és az én vinyomra érdemes szoftverrel aktiválni?
Az usbéről főkép azér irtam hogy hát vannak oly tufák mint én és usb-éssel akkarnak formázni pause breakelni... Hogy vmiben jobb lene mint egy sima bill hát... sztem több gombot is lenyomhatok egy jó kis mortal kombatnál és mind egyiket fogja érzékelni, meg az usbés portokra gyártják az igazán szép bill.-eket.
és ez raiddolog vhogy rajta lehettet anno a gépemen az xp-vel??? (tehát az xpével együt tettem fel).


[Szerkesztve]

Az igéret szép szó de a landwirtschaftlicheaufstellung még szebb.

(#448) detroitrw válasza jay_ (#447) üzenetére


detroitrw
addikt

Csá!
Nem mondtam biztosra hogy valami meghalt csak találgatok (vagy mi).
Nincs RAID vezérlőm. megvagyok nélküle is.
Hát nem tom. Az egyik havernak is usb-s billentyűzete van és úgyan úgy 3 gomb lenyomásakor (egyszerre) pityóg fröcsög a billi...
Ezért nem vettem usb-set. De majd akkor utánanézek jobban és veszek én is olyat.
Csak az a baj hogy nekem a billentyűzetek vagy túl futurisztikusak vagy túl ''gagyik''.
Egy tetszik most a Codegen KM1001 csak miskolcon nincs sehol :O
Mostanába tervezek egy Logitech Dual Action Gamepad-ot (olyan mint ami a playstation irányítója).

(#449) jay_ válasza detroitrw (#448) üzenetére


jay_
csendes tag

Hy!
De még is hogy érted ezt a meghalást.(léc írj példákat.)
Túl futuristikus hát ja van egykettő főlleg samsung-ok szeritem a FUJITSU SIEMENS -ek überek (nekem is olyan van, és tiszta fincsi). És szerintem ha van 10 rugód akkor a metróból(tom hogy ez nem a megbízhatásáról híres de mi lehet egy bill.-el) lehet venni Fujitsu egeret(rádiós tőltős) billentyűzettel (szintén rádiós és multimédiás na szerinted szeritem ;] ) és nagyon dizájn.
De minek neked game pad (multkor játszottam dreamcaston vmi fps-sel (i'love it) és egy mortálban hasonló együtésses halál kombojó után vette elő a gránátot a rambóm):Y

[Szerkesztve]

Az igéret szép szó de a landwirtschaftlicheaufstellung még szebb.

(#450) Fenyő


Fenyő
őstag

Hello!
Abit IS-E2 lapom van 2.4-es P4C-vel, és vettem bele 2 x 512 Kingmax Hardcore 500 Mhz-es Ramot. Hogyha a PAT-ot is bekapcsolom, akkor nem stabil a rendszer (értsd winxp sem áll fel), PAT nélkül viszont tökéletesen megy. Az lenne a kérdésem, hogy lap vagy a memória nem bírja a patot? A proci alapfeszen viszi a 3.3 Ghz-et (ez ugye 275-os Fsb), tehát biztos nem ő ludas, és 200-as Fsb-vel is megy a Pat. Azért lenne jó ha menne a Pat, mert 200-on Pattal majdnem olyan gyors a Ram, mint 250-en Pat nélkül.

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.