Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) jay_ válasza Fenyő (#450) üzenetére


jay_
csendes tag

csá!
Ezt a cikket: [L] http://prohardver.hu/rios3_content.php?mod=20&id=245&p=13[/L]nézted már mert kiderűl bellőle hogy ECC memória kezelés és a PAT az leginkább 875p csipset kiváltsága.
Meg szintén a cikkből: a pat és tuning együt nem megy :(
És mennek a ramok duálba (mikor persze nem a pattal szórakozol rendesen)??

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Az igéret szép szó de a landwirtschaftlicheaufstellung még szebb.

(#452) Fenyő válasza jay_ (#451) üzenetére


Fenyő
őstag

Hali!
Köszi, ezekszerint, akkor a lap tényleg nem bírja a tuninngal patot :O Ez csak a 875-ös chipkészlet priviléguma. Ha kis befektetéssel tudok valami 875-ös lapra váltani, akkor lehet belevágok :))
Szerk.: Persze a duál megy rendesen azzal nem volt gondom...

[Szerkesztve]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#453) sz.j válasza jay_ (#451) üzenetére


sz.j
nagyúr

''..Meg szintén a cíkkből: a pat és a tuning együtt nem megy :( ''

De megy!!!
Már jópárszor leírtam, hogy működik együtt a kettő!
Nekem is Abit i865-ös lapom van, csak az enyém AI7-es, ameddig a proci és a memó birja addig van PAT! És nem csak az AI7-el hanem az IS7-el is müködik ez a megoldás!
Ráadásul kétféleképpen is bekapcsolható a PAT, az első esetben manualisan lehet bekapcsolni, míg a másikban a Game Accelerator automatikusan kapcsolja be a PAT-ot! :C
Mindez a honlapomon részletesen le van írva:

Bővebben: link


[Szerkesztve]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#454) jay_ válasza Fenyő (#452) üzenetére


jay_
csendes tag

Szivi
De azér mérget ne végy a szavamra (láthad hisz csak ujonc vagyok).
Meg az nem lehet gond hogy a IS7 séria csak 400-as memóriát támogat.
meg a PAT csak 5-7% °teljesítményt jelent (bár ezt olvashatad a cikkből is) azaz vég következtétésként +5ezret kidobsz mikor, gondolom, így is elindul minden mivel jó zúzni (pl quake3 vagy dyna ;)) ha ha :F.
De léci a duálra még nem válaszoltál :((

Az igéret szép szó de a landwirtschaftlicheaufstellung még szebb.

(#455) Fenyő válasza sz.j (#453) üzenetére


Fenyő
őstag

Hello!
Az baj, hogy ebben lapban nincs game acceletor opció, így csak az fsb 667-re állításával tudom a Patot bekapcsolni, tehát nem tudom, hogy a game accelator milyen beállításokkal megy, ehhez egy 865-os wpcredit-es biostúrkálós fájl kellene :U

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#456) jay_ válasza sz.j (#453) üzenetére


jay_
csendes tag

''De megy!!!...'' vááá :Y csak kezdő vagyok.
De kösz a linket.
csá.

Az igéret szép szó de a landwirtschaftlicheaufstellung még szebb.

(#457) sz.j válasza jay_ (#456) üzenetére


sz.j
nagyúr

Én is voltam kezdő, ez nem baj.
Sőt mint kezdő, nagyon sokáig kínlódtam a lapommal mire aktíválni tudtam a PAT-ot.
Tulajdonképp azért is írtam le a beállítását, hogy másoknak ne keljen szenvedni vele....

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#458) Fenyő válasza jay_ (#454) üzenetére


Fenyő
őstag

Yeap, a duál megy klaffán, csak a patot nem tudom nomális műküdésre bírni úgy 225-ös fsb felett, valszeg a lap nem bírja, elvileg nem kötelessége...

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#459) sz.j válasza Fenyő (#455) üzenetére


sz.j
nagyúr

''..Az baj, hogy ebben a lapban nincs game accelerator opció, így csak az fsb 667-re állításával tudom a Patot bekapcsolni...''

Pedig az IS7-es lap BIOS-ában ott lapul a a Game Accelerator (Auto.Turbo, Sr, F1).
A PH-s tesztben is van róla szó (táblázat):

Bővebben: link

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#460) Fenyő válasza sz.j (#459) üzenetére


Fenyő
őstag

Igen, az IS7-esben és talán az IS7-E biosában is benne van, csak ebbe fránya IS7-E2-esben nincs benne...:DDD

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#461) sz.j válasza Fenyő (#460) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ha ez így van, és miért ne hinném el neked, akkor az nagyon gáz.....akkor ez már nem is IS7 hanem egy teljesen más lap. :U

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#462) -Jackson-


-Jackson-
őstag

hali, is7-e2 lapom van, passzív nb-hűtéssel, és cserélném egy zalmanra. a kérdésem, hogy azta kampós lefogatót kilehet-e könnyen akasztani, vagy drasztikusabb módszerhez kell folyamodnom? mert próbáltam, de nemigazán megy, van esetleg valami speciális technikája?:)

الله أكبر | [J][A][K] [10][Q]

(#463) -Jackson- válasza -Jackson- (#462) üzenetére


-Jackson-
őstag

fel

الله أكبر | [J][A][K] [10][Q]

(#464) sz.j válasza -Jackson- (#462) üzenetére


sz.j
nagyúr

Előszőr is nem passzív hanem aktív hűtőd van ha most akarod Zalman bordára cserélni.
A kampós lefogatot meg nagyon egyszerű ki, ill. beakasztani, nem kell ''gyilkolni! :D

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#465) -Jackson- válasza sz.j (#464) üzenetére


-Jackson-
őstag

passzív, is7-e2. csak jön a vizem és kicsilesz sztem a borda. az op1-et fentebbraktam, hogy valamennyire fújjon odais, de a zalman biztosabbnak tűnik. remélem rátudom rakni a gyári lefogatóval, mivel az nb47j csavaros

szerk: előbb picit próbálkoztam, és billeg rajta a borda, szal úgynézki mennifog a dolog. márcsak az a fontos hogy a zalmanbordához jólegyen a lefogatás

[Szerkesztve]

الله أكبر | [J][A][K] [10][Q]

(#466) -Jackson- válasza sz.j (#453) üzenetére


-Jackson-
őstag

nah nekemis sikerült a pat dolog, egyedül az nb strapot kellett 667-re, és műxik. biosban semmiféle accelerator dolog nincsen
memo írás-olvasás kb 2000/5500, pat előtt 1800/4800 volt. késleltetés kb 80-ról 65-re változott:)

[Szerkesztve]

الله أكبر | [J][A][K] [10][Q]

(#467) sz.j válasza -Jackson- (#465) üzenetére


sz.j
nagyúr

Én bringa-kűllőből hajlítottam egy új leszorítót, mert az eredetivel nem lehetett rendesen lefogatni az NB47J-t. (A lapomon nincs lefogató fúrat)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#468) sz.j válasza -Jackson- (#466) üzenetére


sz.j
nagyúr

Gratula! :C

Mint ahogy már feljebb is írtam, sajnos ez a lap már nem az ''igazi'' IS7! Szerintem csak azért nevezték el annak, egy-két betű diffivel, hogy jobban eltudják adni.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#469) -Jackson- válasza sz.j (#468) üzenetére


-Jackson-
őstag

kis üröm az örömben, hogy egy időután fagy... most visszaraktam az időzítést 2.5-3-3-6-ról 2.5--4-4-7-re, remélem ígymár tetszik majd neki a dolog. esetleg vmi egyéb ötlet? ja igen fsb 233-on van, és nemigen akarnám azt megváltoztatni:)

الله أكبر | [J][A][K] [10][Q]

(#470) sz.j válasza -Jackson- (#469) üzenetére


sz.j
nagyúr

Nem biztos, hogy az időzítés mind a három (utolsó) értékét kell lazítani ahhoz, hogy stabillá váljon a rendszer.
Ha így stabil lesz akkor egyenként próbáld finomítani őket, és amikor újra instabillá válik állj vissza az utolsó stabilra.
Remélem síkerül.:D

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#471) -Jackson- válasza sz.j (#470) üzenetére


-Jackson-
őstag

ezzel már tovább bírta, de cs közben kiléptem péházni akkor újraindult(legalább nem csak megállt). kiszedtem a pat-ot, ígyis elvileg ez a 400-as időzítése a ramnak, és 466-on megy:)

الله أكبر | [J][A][K] [10][Q]

(#472) sz.j válasza -Jackson- (#471) üzenetére


sz.j
nagyúr

Esetleg minimális fesz.emelés is szóbajöhet, természetesen végszükség esetén. :D

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#473) -Jackson- válasza sz.j (#472) üzenetére


-Jackson-
őstag

jah, adtam a ramoknak 2.6-ot, az időzítést meg 3-4-4-8-ra raktam(még ezisjobb mint a gyárija). cserébe az írás-olvasás maradt 2050/5500. most jónaktűnik

الله أكبر | [J][A][K] [10][Q]

(#474) sz.j válasza -Jackson- (#473) üzenetére


sz.j
nagyúr

Gratula!!! :C

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#475) Merkenytyü


Merkenytyü
csendes tag

Sziasztok az lenne a kérdésem h hol lehet találni olyan progit ami leteszteli a ramot ?
elöre is kösszönöm:DD

(#476) bigyo.su


bigyo.su
tag

Nem tapasztalt vki fagyást is7 lappal?
Mert én vettem egy lapot használtam, és nem is volt vele semmi baj, igazából most sincs, csak néha lefagy a gép, kékhalál, és egyből újraindula windows. Namármost memóriát teszteltem, az okés, a csatlakozók is jól vannak bedugva, és nem tudok másra gondolni, mint a lapra, mert mielőtt kicsérltem nem volt ilyen.

thx

Egy sör nem sör. Két sör az fél sör, négy sör az egy sör, de hát egy sör nem sör!

(#477) perempe válasza bigyo.su (#476) üzenetére


perempe
addikt

Lehet, hogy megjártad. Nálam atomstabil.

[Szerkesztve]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#478) sTERNI


sTERNI
senior tag

Sziasztok!

Vettem egy IS7-est egy 2Ghzes Northwooddal, letöltöttem a drivereket, frissitéseket, minden szükséges programot. Az alaplapi chip-készlet installálása során viszont furcsa hibát tapasztaltam. 90%-ig simán elment, majd egy usbechi.akármi nevű fájlt keresett rajtam, persze hiába. A telepítés nem volt teljes, és így nem tudom használni sem az alaplapi hálókártyát, sem a hangkártyát.
Tapasztalt valaki hasonlót? Esetleg megoldást is tud? :)
Az installer amit használtam a ''6.3.0.1007 (2004-Nov-24)'' Intel telepítő volt.

Ui.: Érdekesség, hogy ebből a telepítőből találtam 1.5Mb-os és 2.4Mb-os verziót is. Ugyanaz a build, érdekes.:F

"You travel with fascinating companions, Doctor."

(#479) detroitrw válasza sTERNI (#478) üzenetére


detroitrw
addikt

Hy!

Nekem a Intel Chipset driver v 6.2.1.1001 -versió van fent.
A hivatalos oldalon ( Bővebben: link ) ez a legújabb.
Szerintem az amit találtál egy beta versió /az esetleges méret külömbség is ebből adóthat/.

Egyedül a hangkártya frissitésénél tapasztaltam olyan hibát hogyha megváltoztatom a Environment -t akkor az mindig visszaugrik a None állapotra.

Ui: Ha frissitesz akkor csak hivatalos oldalról tedd azt /azoknál van a legkisebb hiba %-ék/.

pl:

Bővebben: link

és

Bővebben: link
(a download menünél tudod a frissítéseket leszedni)

Ja és mindig ügyelj arra hogy a megfelelő típushoz lévő filét tölsd le!

(#480) morfondőr


morfondőr
őstag

Sziasztok!
Egy problémámra szeretnék megoldás találni, de egyedül nem jutottam semmire, ezért fodulok a nagyközönséghez.
Ven egy Abit IS7-es alaplapom (nem E-s) és rajta egy Celeron 2600 Mhz-es processzor. Meg van rajta 2db 400Mhz-es Samsung Ram. Az a problémám, hogy a ramokat nem tudom 400Mhz-en pörgetni, mert a processzorom külső órajele 100Mhz, és a Ram:FSB arány 4:3. Ez az, amit nem tudok sehogyan megváltoztatni. Akármilyen FSB-t adok meg manuálisan a BIOS-ban, és az ezekhez megfelelő arányokat (pl: 1:1, 1:2 stb.) mindig csakis 100Mhz-hez viszonyít. Ezért pl., ha beállítom, hogy az FSB 800(400) Mhz, és megadom neki, hogy a ramot 1:1-ben hajtsa, akkor a ram valódi órajele 100Mhz lesz.
Gondolom a BIOS-om megegyezik az IS7-E-vel. Mellesleg a legújabb BIOS van rajta.
Tud valaki segíteni? Meghívom egy sörre!!!:)
Előre is köszi!!!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#481) firefighter


firefighter
csendes tag

Csáosztok nekem is van egy IS7-E lapom benne egy celD 2,8@3,0 GHz 2x512DDR 400Mhz-es Samsung ram. Na most beállítottam rajta a PAt-ot. Így a legújabb everestben 4187Mb/s az olvasás és 1640Mb/s az írás a késleltetés 101ns.

Nem kellene ezeknek az értékeknek nagyobbnak lennie.
Jah a másik ha felhúzom a procit 3,2-re gyári hűtővel akkor néha kifagy a játék és érdekes dolgokat csinál. Valahogy tudok a memón gyorsítani még.

(#482) detroitrw válasza firefighter (#481) üzenetére


detroitrw
addikt

Hy!

Mi az a ''Na most beállítottam rajta a ''PAt''-ot.''

nekem a lenti konfig van /csaka memó időzítő lett változtatva/
és az olvasás 4000 az írás 1600. :O

(#483) -Jackson- válasza detroitrw (#482) üzenetére


-Jackson-
őstag

bios>softmenu>n/b strap-ot 667-re tegyed és tesztelj:D

الله أكبر | [J][A][K] [10][Q]

(#484) detroitrw válasza -Jackson- (#483) üzenetére


detroitrw
addikt

Na igen áttetem a leírt értékre és a gép nem indul el. :Y

a procim D1-es stepping-es

[Szerkesztve]

(#485) -Jackson- válasza detroitrw (#484) üzenetére


-Jackson-
őstag

szerintem inkább memória-függő a dolog. nálam is fagy/újraindul egy időután, pedig az énprocim M0... az biztos hogy a memo időzítést 2.5-4-4-7-ről átrakta a pat 2.5-3-3-6-ra. everest olvasás/írás megnőtt 20/30%-al. reggel ha otthonleszek adokmég kis pluszfeszt a ramoknak, és tesztelem tovább hátha bírja. aztán lehet hogy ígysem. mindenesetre a pat miatt nemfogok 875-ös csipszetre váltani:)

الله أكبر | [J][A][K] [10][Q]

(#486) morfondőr válasza -Jackson- (#485) üzenetére


morfondőr
őstag

A 865-ös chipsettel szerelt lapok legújabb biossal tudják azt, amit a 875-ösek. A PAT, ha jól tudom ASUS-os cucc, az Abit-nál ezt Game Accelerator-nak hívják. De lehet, hogy rosszul emlékszem. Egy éve vettem alaplapot, akkor néztem.

Nem tud valaki megoldást a #480-ban leírt problémámra? Nagyon megköszönném!!!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#487) detroitrw


detroitrw
addikt

a PAT funkciót hogy tudom bekapcsolni?

Lehetséges egy D1-es steppinges cpu-t húzni?

(#488) detroitrw


detroitrw
addikt

hiába kapcsolom be a game accelert sose indul el az xp :O

boot-olás közbe mindig kifagy a gép.

mit tegyek hogy menjen a PAT?

(#489) -Jackson- válasza detroitrw (#488) üzenetére


-Jackson-
őstag

szerzel egy 875-ös csipszettel szerelt lapot:D. mondom, nálam is elindul, akár még egy 3dmark is lefut aktivált pattal, de előbb-utóbb fagyi van. ezért énsem használom, max tesztekhez.

الله أكبر | [J][A][K] [10][Q]

(#490) sz.j válasza detroitrw (#484) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ha esetleg érdekel nézd meg a honlapomat, ott leírtam a PAT aktíválásának lehetőségeit, ill. hogy milyen memóval mi várható!
Előszőr csak 400-on legyen a gép, és a BIOS-t ugy állítsd be ahogy leírtam!!!

Bővebben: link

[Szerkesztve]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#491) laco1221


laco1221
tag

Szerintem jó alaplap:)):))

Imádom a CSÉ-t és az FPS játékokat! Másik mániám a grafika és a FRAPS! Ja és tuningolok, mint az állat!!

(#492) sz.j válasza detroitrw (#488) üzenetére


sz.j
nagyúr

Lehet, hogy a memóriáid miatt fagy. :F

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#493) sz.j válasza -Jackson- (#489) üzenetére


sz.j
nagyúr

Pedig ha jó memók vannak a i865-ös gépben, akkor akár addig is megy a PAT ameddig a proci bírja!
Lásd honlapom.

[Szerkesztve]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#494) -Jackson- válasza sz.j (#493) üzenetére


-Jackson-
őstag

jah, csak húzva van a proci 233fsb-re, és lehet ittmár kevés a 466-os ST. de nembaj mert pat nélkül is gyorsak vagyunk:DDD

الله أكبر | [J][A][K] [10][Q]

(#495) detroitrw válasza sz.j (#490) üzenetére


detroitrw
addikt

Hy!

Nézegettem azt amit Te leírtál ''útmutatót'', majd hasonlókat próbáltam állítani.
Eredménye hogy a gépet nem tudtam sehogysem bekapcsolni.
Aztán este arra gondoltam hogyha kiveszem az elemet az alaplap-ból tán elfelejti a beállításokat.
Szerencsére bejött a húzásom.

Lenne kérdésem.
Egy CL2-es 512MB 400Mhz A-Data memória mennyibe kerül?
A D1 steppinges procit lehet tuningolni? /s ha igen akkor hogy/

(#496) sz.j válasza detroitrw (#495) üzenetére


sz.j
nagyúr

Az elemet talán nem kellett volna kivenni, a CMOS Reset is elég lehetett volna (jumper) :F De csak akkor csináld ha tudod hogy kell! (Áramtalanitás!!!)

A 400-as A-DATA memókat nem ismerem, nekem csak 500-as és 566-os volt/van. Hogy mennyibe kerül :U ......keress rá az árlistákon.
Máskülönben ha tuningolni is akarsz, akkor inkább az 500-t kellene megvenni.

Minden procit lehet tuningolni, csak egyiket jobban, míg a másikat kevésbé. Ezt FSB emeléssel lehet csinálni.

[Szerkesztve]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#497) ToRR3nt3 válasza sz.j (#496) üzenetére


ToRR3nt3
senior tag

Tényleg hogy kell szakszerűen CMOS resetelni IS-7e-n? Csak h tudjam ha baj lesz.:F

...We pay. Nothing can save us. Justice is lost, Justice is raped, Justice is gone...

(#498) ToRR3nt3


ToRR3nt3
senior tag

Abit Flash-el akartam BIOSt frissíteni de azt irta: cannot find file. Tűzfalat kikapcsoltam előtte. Mi lehet a bibi?

...We pay. Nothing can save us. Justice is lost, Justice is raped, Justice is gone...

(#499) Flashget válasza ToRR3nt3 (#498) üzenetére


Flashget
félisten

xpantispy van a gépeden? mert ha igen az is bekavar, legalábbis nálam bekavart amig nem szedtem ki a pipákat benne.

Realme GT Master Edition

(#500) sosperecek18


sosperecek18
senior tag

Azt szeretném megkérdezni, hogy egy abit is7-e2-be belemegy e egy Zalman CNPS7700 Al-cu, vagy cu mert a zalman honlapján csak az ic7 max van írva

Szabadságot az Ultráknak! XBOX 360 Gamertag: torinho86

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.