Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1801) Sas madár válasza helkis (#1798) üzenetére


Sas madár
őstag

Nagyon ki hegyezted a lapot de van valami ami miatt ki is tudod használni?
Nem igazán érdemes szerintem erőltetni mert az élettartamot befolyásolja nagyon.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#1802) helkis válasza Sas madár (#1801) üzenetére


helkis
addikt

ez puszta kiváncsiság, hogy mit bír a vas.. ;) tudom hogy értelme nem sok van, de élvezetes.. ;]
amikor ezek voltak a legjobb cuccok, akkor egy IC7+3,0E/512/800@3,8Ghz-es nortwooddal elvoltam egy X800XTPE-társaságában, nemrég kaptam javításra egy 6800ultrát, amivel sikerült megdöntenem az akkori rekordomat egy 3,8ra húzott 2,8/1024/533-as prescottal 3dmark03-ban. :D aztán pont úgy esett, hogy kezembe került ez a lap, illetve ez a mobilproci, ezeket egyébként LGA tokozással fel lehet lelni asztali kiszerelésben tuninggal 4,5Ghz+ környékén is.. ;)
a héten megjönnek a kölcsönkért cuccok, hétvégén remélem lesz időm egy kis tesztet rittyenteni, kiváncsi vagyok, hogy milyen eredmények születnek, természetesen megosztom veletek.. ;)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#1803) zsamsi


zsamsi
csendes tag

:C

Jaj de jó, hogy megint irogattok ide, nagyon szeretem ezt a topikot.

A nálunk lévő IS7-en ma érdekes dolgokat fedeztem fel.
A proci egy Celeron 2,6 /400 !!! , a ram meg 4 db Kingmax 512/400.
Érdekes módon az everest DDR266-nak látja, lehet, hogy a proci kavar be.
Majd elrettentetésképp holnap beírom az everest memória olvasás-írás eredményét :D .
Azt hiszem veszek bele egy 3,0/512/800-as P4-est.

szerk : az én eredményeim meg az antituning eredmények lesznek.

[ Szerkesztve ]

(#1804) Sas madár válasza helkis (#1802) üzenetére


Sas madár
őstag

Nagyon komolyak ezek az eredmények már jelenleg is.Nekem memó gondom van mivel a gigásom mellé kellene pár mert a mellette lévő kisebbel nem tudja a dualt és lassúcska.
De sajna ezeknek továbbra is annyira el van szállva az áruk.
Így marad.. :((

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#1805) helkis


helkis
addikt

üdv!
elkészültek a tesztek, sajna az álom 300as FSB-t 1:1-ben nem sikerült elérnem, mert nem akarta a chipset a ram felé kihajtani magát, pedig már vdimm-modot is megcsináltam, hogy 3,0-3.2v-ok is kaphassanak a kis 600Mhz-es Adaták..
a PAT-ot sikerült végülis bekapcsolnom, 667-es PSB-t kellett kiválasztani, vagy a GA-ban lehetett variálni, hála sz.j. mai napig elérhető leírásának, de sajnos ezzel elvágtam az FSB drasztikus emelésének lehetőségét is, mivel itt már nem ment olyan jó órajelen a ram.. a szorzó minden esetben 14-es volt, nem volt értelme feljebb rakni, az everest eredményeknél ne vegyétek figyelembe a kiszámolt órajelet, csak a mérési eredményt, mert valamiért az everest a maximális 23-as szorzóval számolta ki azokat..

FSB=275Mhz 1:1 ramolvasás :K
FSB=275Mhz 1:1 ramírás
FSB=275Mhz 1:1 rammásolás

FSB=300Mhz 5:4 ramolvasás
FSB=300Mhz 5:4 ramírás
FSB=300Mhz 5:4 rammásolás

illetve pár 3dmark tuningal/nélküle vegyesen:

[link],
[link],
[link], [link], [link], [link] :Y

a proci vízzel volt hűtve, így olyan 50fok körül volt általában érdekes, hogy +fesz hatására nem ment jobban, sőt nem is indult el, ha pl.: 1.5v-nál többet adtam neki biosban. a következő probléma a droppolás volt, ami majdnem 0,1v-volt, még szerencse, hogy az RMclock-al közvetve lehetett állítani win alól is a feszt, ezzel tudtam kompenzálni ennek a jelentőségét, de valszeg egyszerübb lett volna, ha nem kell ezzel is vesződnöm.. :D
az alaplap FET-jei iszonyatosan melegedtek, többször is égett szagot érzékeltem :B (egy kartonlapon volt az alaplap), de szerencsére nem történt baj, egy 12cm-es ventivel elég hűvösek maradtak utána, de ez érzékeltetni engedi, hogy ez már nagyon a határa az akkori technológiának.. :D

a kölcsönkért eszközökért köszönek bacsis-nak, illetve elküldöm neki a procit hátha ki tud belőle még többet hozni egy IC7-MAX3-mal.. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#1806) szumo válasza helkis (#1805) üzenetére


szumo
senior tag

Még egy cpu everestes teszt, és máris publikálhatod a logouton.
Sokan elszégyellik majd az új vasat :DD

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#1807) helkis válasza szumo (#1806) üzenetére


helkis
addikt

kevés ez oda szvsz, nem akarok felvágni sem.. :B
illetve már visszaküldtem a cuccokat, + kölcsönadtam most a procit bacsisnak, épp úton van hozzá.. ;)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#1808) FoBCRaistlin válasza helkis (#1805) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

lol, többet ment mark 03-ban mint 01-ben? :D
jó anyag... kb mint az én Sandy-m. valamikor annak is meg kéne nézni a végét. levegővel 3200Mhz primestabilan....

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#1809) d0d3$z


d0d3$z
csendes tag

Sziasztok!
Olyan problémám lenne,hogy ha bekapcsolom a gépet akkor sípol egyet ahogy kell majd mielőtt bejönne a képernyő folyamatosan újraindul magától... :F Proci hűtő csere, paszta, minden megvolt, "elemet" is cseréltem az alaplapon,kivettem és újra betettem az összes kártyát meg mem-et...
Nem tud továbblépni egyszerűen sehogyan sem a folytonos újrainduláson és még a bios-ig sem tudok eljutni...egyszer sikerült, akkor mindent gyárira visszaraktam Clear CMOS is megvolt de semmi eredmény...
Valaki tudna mondani valamit hogy mi lehet a gond???
Köszi

(#1810) szumo válasza d0d3$z (#1809) üzenetére


szumo
senior tag

Memória szerintem.
Vedd ki és úgy lépj be a biosba. Ha megy, akkor megoldva, ha nem akkor a videókártya memóriája.
Keríts egy kölcsön darabot mindkettőből a próba ereéig.

Fateromnál most kezdett el haldoklani a gép. Folyton kékhalálozik. Sajnos eljárt felette az idő, bár még egy infúziókúrát megpróbálunk, hogy jó lesz-e.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#1811) ANT válasza d0d3$z (#1809) üzenetére


ANT
őstag

Tápegység elmúlóban.... :U

Szerk: mérj rá a feszültségre egy szabad molexen.

[ Szerkesztve ]

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1812) szumo válasza ANT (#1811) üzenetére


szumo
senior tag

Valóban!

Az is számba jöhet, hogy a táp döglődik.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#1813) sleepee


sleepee
csendes tag

sziasztok!

A segítségeteket kérném. A problémám, este gép kikapcs, reggel viszont már nem működött. A biosba sem tudok belépni, bootig el sem jut a gép. (elem eltávolítással reset után sem mutat változást) is7-e2 van benne, celereon 2.8 proci, mercury 350es táp, 512 ddr ram, egy sima agp-s videokártya, samsung 160gb sata, meg egy dvd író.
(hibaüzenet sípolás nincs, csak áll a gép)
A gépen nem történt semmilyen változtatás, bővítés, frissítés.

A videokari nem lehet gond (képet mégis ad)
ramot is kizártam, elvégre felismerte (nélküle nem is indul)
sajnos nem áll rendelkezésemre másik gép, hogy cserélgetni tudjam az eszközöket, de mégsem tudom mi okozhatja a hibát. A táp ventilátora fura hangokat adott, ha megállt és meg valami megadta magát esetleg? a másik tippem az alaplap lenne, csinálnék bios frissítést, de mint mondtam a bootig nem jut el a gép.

Bármilyen ötletnek örülnék
előre is köszönöm
sleepee

[ Szerkesztve ]

(#1814) szumo válasza sleepee (#1813) üzenetére


szumo
senior tag

Csak tipp, de mikor utóljára ilyen hibaleírást hallottam, a gépet egy újrapasztázás átsegítette a nehéz időszakon. Ha viszont a tápot is furcsa hangúnak ítéled, próbálj keríteni egy táptesztert, ami a feszültségi adatokat is mutatja. Táp rádug elindít, aztán vagy teszt OK vagy kuka.

Én most kínlódok a fateromnál lévő IS7-essel a gép hol elindul, hol nem. Ha elindul, vagy lehet használni, vagy nem. Van, hogy órákig megy, lehet rajta netezni, játszani, és meg sem kottyan neki, de olyan is van, hogy a böngészőtől kifagy, a játékról nem is beszélve. Olyankor 3-4 újraindítás is kelhet, mire eljut a win betöltéséig, és akkor vagy megy, vagy nem. Na erre mondjon nekem valaki valamit. Mindent újrapasztáztam, amikor otthon jártam legutóbb. A gép nagynyomású levegővel ki lett fújva ahogy illik. Bios az utolsó verzió évek óta, és vagy két éve nem volt alkatrész sem cserélve benne.

Abit IS7; P4 3GHz Prescott; Sapphire x1650pro; 2GB Kingmax DDR 400MHz; 40,80GB Maxtor; NEC DVD-író; SB Live7.1; FSP 350PNR

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#1815) sleepee


sleepee
csendes tag

Köszi a tippet szétszedtem a prociig és rászáradt a paszta néhol látszik a proci is, keritek valahonnan pasztát aztán kipróbálom hátha,a táp tesztre várnom kell vasárnapig amig műszer közelébe jutok.

A problémádra, több tippem is lenne, nekem inditásnál előfordulást sata-s vinyoval ha valamelyik particion túl kevés hely volt akkor akadozott az inditás, de volt olyan is hogy nem elsőre indult el, pár törlés és defrag után viszont gond nélkül indult, a kifagyás lehet más probléma is, pl sw virus-virusírtó, win update, de ha a rendszergyorsító teli pakolja a winyot az is okozhatja esetleg. Ha húzva van a proci akkor azért kipróbálnám tuning nélkül is hogy viselkedik a gép

(#1816) zsamsi válasza szumo (#1814) üzenetére


zsamsi
csendes tag

Én egy néhány órás memtestet ráengednék. Nagyon úgy néz ki, hogy memória.
(hajszál nem került bele ? :D )
No meg a szokásos tápcsere. A benti IS7 olyat produkált, hogy bekapcs után "kicsit" lefagyott, nem lehetett beütni jelszót, de az egér mozgott, reset => működött egész nap.
Na egy tápcsere után ez megszünt.

[ Szerkesztve ]

(#1817) szumo válasza zsamsi (#1816) üzenetére


szumo
senior tag

Majdnem eltaláltad, csak a másik oldalról kellett megfognom a dolgot.
Memóriavezérlő az alaplapban. Mind a két modul megy, de csak a 2. slotban.

De mire eljutottam a megoldáshoz, több mindenre is fény derült. Például, hogy a zalman 7700Cu lefogatócsavarja valahogy az évek alatt megsemmisítette a menetét, ami ugye nagy hátrány. Azt orvosoltam. Majd a videókártya szendvicshűtője lett újra pasztázva, ezt az északi híd követte. A gépből kivettem az oprendszer vinyóját, és az egyik saját mobil rack-esemet tettem bele. Aztán legajjaltam, hogy semmi fölös ne legyen a gépben telepítéskor, és egyesével tettem vissza az alkatrészeket. Majd mikor a memóriánál szinte azonnal kékhalált dobott, mind a két modult mindegyik slotban kipróválva jutottam a fenti eredményre.
Hát 8év az 8 év csak sajnálom, hogy lassan vége lesz.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#1818) cundeyy


cundeyy
tag

Szerk:
Máshova szerettem volna írni!

[ Szerkesztve ]

A nőknek állitólag 70 házimunkához kell érteni. A főzés, és a 69! :D

(#1819) #30424576


#30424576
törölt tag

helkis:
ja, már olvastam!
ok.

[ Szerkesztve ]

(#1821) szumo válasza #30424576 (#1819) üzenetére


szumo
senior tag

Kimúlt a hétvégén az abit IS7-esem! Vitte magával az X1650pro videókártyát, és 1GB kingmax DDR 400-as ramot. Temetése megtörtént családi körben.

Béke poraira, ő már az örök szilikon vadászmezőkön jár.

[ Szerkesztve ]

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#1822) Malabar


Malabar
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni! Kipurcant a jó öreg 80-as vinyó a gépemben, Abit IS7 alaplapom van (azért is írok ebbe a topikba! :) ) A kérdésem az lenne, hogy honnan tudom azt kideríteni, hogy mekkora vinyót tud kezelni? Nem szeretnék potyára venni egy 500-ast...

Előre is köszönöm!

(#1823) helkis válasza Malabar (#1822) üzenetére


helkis
addikt

nyugodtan vehetsz, mindent kezel.. :K

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#1824) Gallac


Gallac
senior tag

Ilyen alaplap tulaja leszek pár nap múlva szvsz-ek szerint milyen maximális órajelű procit kezel le a drága? 3 Ghz P4 Prescott magosat igen?:)
Egy kérdés még ez a lap 2,4 Ghzes procival (P4 Prescott magos), tud annyit mint az Epox 8RDA+om 3200+ra :DD tuningolt (2200 MHZ) Bartonom?:)

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

(#1825) ANT válasza Gallac (#1824) üzenetére


ANT
őstag

Igen, kezeli a 3Ghz-es Prescottot. Nekem IS7-E2-ben ilyen proci is ment.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1826) helkis válasza Gallac (#1824) üzenetére


helkis
addikt

a barton azért üt még ma is ;) 2,4-est agyonveri, főleg ha nincs HT meg csak 533-as fsb-s.. ;) a legnagyobb proci a 3,2-es prescott amivel még nem kell szívni, mostanában feltűntek olyan 3,4-esek, amikben van 64bites kiterjesztés, ezért nem minden lap tudja megfelelően kezelni őket.. de ha visszaolvasol egész jó eredményeket értem el egy fini kis mobil procival, ott azért már eléggé leveri a bartont a p4.. :D

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#1827) Gallac válasza helkis (#1826) üzenetére


Gallac
senior tag

HOlnap itt a lap meg a p4 proci majd kiderül...:)

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

(#1828) Gallac válasza helkis (#1826) üzenetére


Gallac
senior tag

Bár úgy néztem memkezelésben a P4 azért jobb, igaz én a Bartonnal is elvoltam, de instabillá vált a rendszerem 2200 Mhzen, 1833on ( 166-os Fsb) azon jó, nah de az meg kevés:)

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

(#1829) Pret_1G


Pret_1G
csendes tag

Sziasztok

Ma vettem anyám gépébe memóriát 2 db 1 Gb-os Kingston KVR400.
Ha csak az egyiket teszem bel 512-őt ha mindkettőt akkor 1Gb-ot lát. Legutolsó bios van fent.
Mi lehet az oka hogy csak felét látja a memóriáknak?

Előre is köszönöm

 MacBook mid-2010 Lion 10.7 - iMac G3 500Mhz - iPad2 16GB Wifi

(#1830) szumo válasza Pret_1G (#1829) üzenetére


szumo
senior tag

Jó kérdés, nekem 4x1GB volt benne anno, mennie kellene. Szerintem le kellene tesztelni, más gépben, mert lehet, hogy azok az 1GB-os memóriák csak 512-ek.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#1831) Pret_1G válasza szumo (#1830) üzenetére


Pret_1G
csendes tag

A modulokra 1 Gb van írva annak is vetem de azért kipróbáljuk hátha mégis....

 MacBook mid-2010 Lion 10.7 - iMac G3 500Mhz - iPad2 16GB Wifi

(#1832) Gallac válasza Pret_1G (#1831) üzenetére


Gallac
senior tag

nekem annó 2 db 512 Geil DDR I nem ment dualban, igaz az AMD konfig volt, a P4 vitte mint a huzat:)

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

(#1833) Sas madár


Sas madár
őstag

Régen néztem be ere de látom eljár a lapjaink felett az idő :)

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#1834) Sas madár válasza Pret_1G (#1831) üzenetére


Sas madár
őstag

Mi lett ennek a memónak a vége? Megoldódott?

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#1835) Gallac válasza helkis (#1805) üzenetére


Gallac
senior tag

Szia!

Írtad az Abit is7 topikban

a PAT-ot sikerült végülis bekapcsolnom.

kérdésem, hogyan illetve érdemes e?:) az everest szerint ki van kapcsolva..

üdv

Gall

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

(#1836) mars83


mars83
csendes tag

Seagate ST31500341AS
1,5 terrás vinyó Abit IS7-E-ben.....
szerintetek működne?

Mars 83

(#1837) perempe


perempe
addikt

Bootol USB-ről?

* Brahms: 4. szimfónia *

(#1838) perempe válasza perempe (#1837) üzenetére


perempe
addikt

Sajnos nem bootol USB-ről. Csak USB-FDD/USB-ZIP/USB-CD-ROM.

Pedig milyen jól jött volna egy Slax...

* Brahms: 4. szimfónia *

(#1839) mobbo válasza perempe (#1838) üzenetére


mobbo
senior tag

szerintem bootol usbrol
legalabbis az en is7-v2 amit epp csinalok usbrol kapott win7et

dugd ra es a hard disk-ek kozott nezd :)

kerdes: hogy lehet rabirni a cpufan-t hogy szabalyozza a fordulatot? valahogy akarhogy?

(#1840) perempe válasza mobbo (#1839) üzenetére


perempe
addikt

Köszönöm a választ. Most már tudom, hogy mit kellett volna csinálni. Majd kipróbálom.

BUÉK minden IS7, IS7-E, IS7-E2, IS7-E2G, IS7-G, IS7-M, IS7-V és IS7-V2 tulajnak!

* Brahms: 4. szimfónia *

(#1841) Sas madár válasza perempe (#1840) üzenetére


Sas madár
őstag

Köszi és viszont kívánom . (IS7-e2)

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#1842) Ádám_ka


Ádám_ka
tag

Sziasztok!

Én is szembesültem az alaplapi chip ventijének zajosságával.

Kérdés:

12V DC 0.13A -es ventit köthetek a helyére?

Mivel a kapható passzív hűtők se sokkal nagyobbak a gyárinál(venti alatt lévő zöld), így cseréjének értelmét nem látom...

Segítséget köszi!

Üdv!
Ádám

[ Szerkesztve ]

(#1843) Sas madár válasza Ádám_ka (#1842) üzenetére


Sas madár
őstag

Nekem is passzív sosem volt rajta venti.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#1844) szumo válasza Ádám_ka (#1842) üzenetére


szumo
senior tag

A zalman-nak van rávaló passzív hűtése.
Nekem 2002 óta megy rajta hibátlanul, bár a lap már 3 hónapja nincs a családunk tulajdonában.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#1845) szdavid


szdavid
tag

Üdv!
Esetleg valaki tudni segíteni, mert nekiállt szirénázni a gépem.....
Biosba be tudok lépni, clear cmos megvolt, és amint megjelenik az xp logó elkezd szirénázni, majd úgy 5 másodperc múlva újraindul és kezdődik ez előről.
Hőm. értékek 45 fok körül vannak.
Előre is köszönöm.
További szép napot.

(#1846) kozlo válasza szdavid (#1845) üzenetére


kozlo
tag

ABIT EQ monitoring program nincs feltelepítve a gépre?
Ha fent van,és alacsonyra van állítva a riasztási hőmérséklet,akkor elkezd szirénázni..

(#1847) szdavid válasza kozlo (#1846) üzenetére


szdavid
tag

Nincs feltelepítve és még mindig nem sikerült megoldanom a problémát.

(#1848) Sas madár válasza szdavid (#1847) üzenetére


Sas madár
őstag

Lehet már túl vagy az egészen,de alap dolgokat néztél ez olyan memória ,esetleg vinyó hibára utal inkább.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#1849) Sas madár


Sas madár
őstag

Szabadság jegyében #1848 ban írtam ide utoljára. :U

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#1850) zsamsi válasza Sas madár (#1849) üzenetére


zsamsi
csendes tag

Kár, pedig olvasunk ám, csak nem írunk ! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.