Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) bolcsodal válasza kfv (#1449) üzenetére


bolcsodal
addikt

Egy másik gépben fel tudod tenni az xp-t a vinyóra?

They drew first blood....

(#1452) kfv válasza bolcsodal (#1451) üzenetére


kfv
csendes tag

A másik gépem amit kiszeretnék vonni a forgalomból az egy AMD 1000 -es athlon fűtőgép és nincs satája. De az Xp-m pedig ezen a fütőgépen lett utoljára használva a múlthéten. Mivel , hogy tudok fórumozni vele ez határozott jele annak , hogy nincs hibája az Xp-nek. És a ramok is ebben a fütőgépben dolgoznak. Viszont kaptam egy olyan instrukciót, hogy ennek a fütőgépnek a vinyóját rakjam az Is-7-be. De erre mostanában nem lesz időm sajna. Jó éjt!

(#1453) kfv válasza Tüzi (#1450) üzenetére


kfv
csendes tag

Esztergom-kertváros - Bp.nyugati között napi renszereséggel.

(#1454) bolcsodal válasza kfv (#1452) üzenetére


bolcsodal
addikt

Csak azért, mert lehet a winyó is ludas. És ha fent van rajta az Xp, akkor rá tudod kötni az IS7-re. Ha úgy is fagy, akkor BIOS-t kellene frissítened a az IS7-en Boot floppy-val.

They drew first blood....

(#1455) kfv válasza bolcsodal (#1454) üzenetére


kfv
csendes tag

Na szóval most vettem ki az is-7-ből ezt a maxtort (20Gb-os ez van a fötőgépben). Beindult start menűnél egy kék halál . De nem adom fel. Újra indít. Na expoler leáll. 10másodperc múlva kék halál. Újra indít. Na itt nagyobb siker elkezte felismeri a hardvereket egy vagonnal . Az AC-97 et kellett egyedül megmutatni neki. Annál kért újraindítást is . Azóta az újra indítás óta ugyanot vagyok ahol eddig. ( Xp bootnál mindent vissza az elejére) Most nem villan be a kék halál sem és az Xp bootnak a kék kockái sem jönnek be.

(#1456) kfv válasza bolcsodal (#1454) üzenetére


kfv
csendes tag

Három helyről töltötem le BIOS frissítést ( abit.com-ról.awdflash 8_24 exe., IS-7-23 .bin ,IS-7-24.bin ). Egyik sem volt jó. De lehet , hogy én nem jó kézzel nyomtam az ALT+F2-t.

(#1457) Tüzi válasza kfv (#1453) üzenetére

130km :(

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#1458) bolcsodal válasza kfv (#1456) üzenetére


bolcsodal
addikt

Ne Alt+F2 módszerrel frissítsd, hanem bootolj be floppy-ról, és manuálisan gépeld be a szükséges információkat.

Ezzel a módszerrel: [link]

They drew first blood....

(#1459) szumo


szumo
senior tag

Aranyos probléma!
Mondom az én verziómat!
Az xp nem teszi rendbe a master boot record-okat, ezért én ilyenkor mindíg linuxal állítom helyre a vinyókat. Mert azt már biztos jól összetúrták az oprendszerek.

A bios frissítés a memória modulod miatt is lehet sikertelen. Én kérnék kölcsön valakitől, amíg megpróbálod vele. Ugyanezen okból hiusulhat meg az xp telepítésed is.
A 98se2 ről tudni kell, hogy a memóriát teljesen másképpen használja mint az xp, mégpedig egy alsó és egy felsö részre bontja a memóriát, a felső rész pedig csak az emm86 használja, ha megkopott emlékeim nem csaknak.

Ha lesz valami eredmény meséld el nekünk is, engem határozottan érdekel a megoldás.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#1460) PITTO


PITTO
csendes tag

Sziasztok!
Bocsi, tudom nem nagyon vág témába de azért +kérdezném.
Abit is7-e lapom van ezt a videokártyát néztem ki magamnak: INNO3D GF 7600GT 256MB
http://www.pc-trade.hu/belso/index.php?action=bovebb_informacio&id=4793&mid=4&almenuid=18
Ha ez lesz a hűtőt le szeretném majd cserélni, mert több helyen láttam hogy zajos.
Van most a gépembe 1 Mercury 300W-os táp, elég-e neki vagy muszáj kicserélni?
Köszi a választ!

(#1461) bolcsodal válasza PITTO (#1460) üzenetére


bolcsodal
addikt

Én csak a márkája miatt cserélném le. :U Egyébként el kell bírja.

They drew first blood....

(#1462) sz.j


sz.j
nagyúr

A Mercury tápokról nem sok jót olvastam, kb. a Codegen tápokhoz hasonlítják ...
Ha cserélsz, akkor érdemes pl. egy 350-400W-os FSP tápot venni.
De természetesen Te tudod, hogy neked mi a jó.

;)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1463) szumo válasza sz.j (#1462) üzenetére


szumo
senior tag

A mercury tápokhoz képest a codagen (c), egy klasszissal jobb.
Volt muszályból, 4 hónapig mercury (m) tápom, mert 4 év után megált a venti a c-emben (heti 168 ból 155 órát ment). A m ezt a fent említett hajtást 4 hónapig bírta, és a 450w-os teljesítménye épphogy felért egy 350-es c-ével
Amúgy nem akarom isteníteni a c-t, de szerintem árához képest elég szépen muzsikál.

De én azt csinálnám, hogy előkapom az alaplap könyvét, ott le van írva, mennyi a fogyasztása terhelve, terheletlenül, majd megnézni mit eszik a videókari, és a vinyó, ezt meghatározva, kiderül, hogy elég e a régi tápod.

A tápon a teljesítményérték, maximális értéke látható, amelyeket álltalában a tápok beütésszerüen még képesek kiszolgálni rövidebb ideig. 75% kiterhelés az amit folyamatosan is képesek kiszolgálni.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#1464) sz.j válasza szumo (#1463) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ugye ezt írtam:

"A Mercury tápokról nem sok jót olvastam, kb. a Codegen tápokhoz hasonlítják ..."

Tehát nem azt írtam, hogy ugyanolyan, de jeleztem, hogy nem tartják egy bíztonságos jó típusnak.

;)

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1465) PITTO válasza szumo (#1463) üzenetére


PITTO
csendes tag

Én is csak ideiglenes megoldásnak szántam mikor megvettem, csak aztán nem nagyon újítgattam a gépet. Igaz nem is volt sok baj vele, de azért ha újítok akkor ezt is, meg úgy is sokat megy a gép mostanában. Olyan 15ezer körül szeretnék venni. A vidkártyához mit szóltok?
Választ köszi!

(#1466) szumo válasza PITTO (#1460) üzenetére


szumo
senior tag

Biztos jó kis kártya!
Nekem a hűtése nem tetszett csak, igaz 1-2 napnál tovább semelyik videókarimon sem maradt a gyári hűtés. És nem sajnálnám a pénzt a memória modulok hűtésére mert azok is melegednek ám rendesen. Bedobok neked linket, hátha az segít: [vga hűtés] [mem hűtés]

Amit viszont fontosnak tartok, és ezt saját bőrömön tapasztaltam meg, hogy a 256MB/256bit után egy 512MB/128bites kártyát vettem, és a memória mérete, az átvitel nagyságát nem pótolja, sőtt mostanra már nagyon is érzem a hiányát. Amit régebben gond nélkül csináltam, az most csak meghúzott videókarival működik rendesen.
Ja és az IS7-e be ne vegyél 256MB-nál nagyobb memóriás videókarit, mert az alaplap úgyse használja rendesen a nagyobbat. Sajna ez is tapasztalat. :(

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#1467) bolcsodal válasza szumo (#1466) üzenetére


bolcsodal
addikt

Végre beletoltam a gépbe a 2x512MB Geil Ultrát. Vegyes érzelmeim vannak. :(((

Szinkronban hajtva FSB/DRAM 1:1
Stree Racer beállításokkal FSB220-ig ment hiba nélkül 2-3-3-6-os időzítéseken.
PSB667-es PAT aktiválással FSB230-ig 2-3-3-5-ös időzítésekkel.
PAT nélkül most tartok FSB250-nél 2,5-3-3-6 -os időzítésekkel.

Úgy néz ki, hogy tényleg megterheli a cuccot a PAT erősen.

A stabilitásteszt UT2004 folyamatos játszás volt. ;]

Esetleg megpróbálom asszinkronban 5:4 Street Racer ameddig a proci bírja.

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#1468) sz.j válasza bolcsodal (#1467) üzenetére


sz.j
nagyúr

És 667-es PAT aktíválással meddig húzható a lap, ha DRAM Timing Selectable-t By SPD állásba van téve?

;)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1469) bolcsodal válasza sz.j (#1468) üzenetére


bolcsodal
addikt

Mondom, sajna csak FSB230-ig. De lehet elnéztem valamit, majd próbálkozom még. Mondjuk nem értem, hogy a PSB667 PAT aktiválás miért állít be 2-3-3-5.ös időzítést. De a manuálisan 6-ra állítás sem hozott eredmény.

MEM fesz emelés nem stabilizálta a rendszert.

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#1470) sz.j válasza bolcsodal (#1469) üzenetére


sz.j
nagyúr

Már bocsi, de az elöző hozzászólásodban nem egyértelmű (legalábbis számomra), hogy az időzítéseket manuálisan Te, vagy automatikusan a GA állította be.

Amúgy én a GA ---> Auto + 667-es PAT aktíválás + DRAM Timing Selectable-t By SPD beállítást kérdeztem, és ilyenkor (legalábbis az AI7-nél) 2,5-3-3-5(6) állít be a GA.
Nálad meg 2-3-3-5 volt (!), ne is csodálkozz (akár Te, akár a GA állította be), hogy ezzel az időzítésekkel "csak" 230-ig ment.

;)

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1471) bolcsodal válasza sz.j (#1470) üzenetére


bolcsodal
addikt

Néztem énis rendesen....de akkor tényleg elnéztem.

Nah kipróbálom.

They drew first blood....

(#1472) bolcsodal válasza bolcsodal (#1471) üzenetére


bolcsodal
addikt

Pedig jól néztem. Nálam ezekkel a RAM-okkal a PSB667+By SPD memóriaidőzítések: 2-3-3-5-re állnak be. Ilyen beállítások mellett 230-ig lehet húzni.

Manuálisan 2,5-re állítva 240-es FSB-vel bebootolt és most így írom ezt a hozzászólást. És a PAT aktiválva van.

They drew first blood....

(#1473) sz.j válasza bolcsodal (#1472) üzenetére


sz.j
nagyúr

Akkor manuálisan állítsd be az időzítéseket (talán jó lesz neked is a holapomon lévők).

Amúgy nálam a GA Turbo állásban csinált galibát, valami 2,5-3-3-5-ös időzítéseket állított be, de így a gép be se bootolt .......
Manuálisan 2-3-3-6-ra átállítva a Turbo lett az egyik leggyorsabb beállításom.

;)

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1474) bolcsodal válasza sz.j (#1473) üzenetére


bolcsodal
addikt

Lefagyott... :DDD

Lehet, akkor megpróbálom a turbo-t. Hátha. :U

They drew first blood....

(#1475) sz.j válasza bolcsodal (#1474) üzenetére


sz.j
nagyúr

Turbo-hoz ne használd a 667-es altíválást!!!

Amúgy kipróbáltad már az automatikus PAT aktíválást?
Ha még nem, akkor ajánlott azt is megpróbálni.

Nekem 234 FSB ig bírta automatikus PAT aktíválással a Turbo.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1476) bolcsodal válasza sz.j (#1475) üzenetére


bolcsodal
addikt

Jah, ha a GA beállításokat használtam, akkor nem állítottam be a PSB667-et. Majd holnap. Most a sok BIOS pittyenés zavarná a gyereket alvás közben. :U :DDD

They drew first blood....

(#1477) bolcsodal


bolcsodal
addikt

Turbo beállítással sem bírja az FSB230-at sajna. Maradok a PAT nélküli FSB250-nél. Esetleg megnézem bírja-e tovább a lap. :(

They drew first blood....

(#1478) sz.j válasza bolcsodal (#1477) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ezek szerint ennyit számít, hogy nem TCCD-s chippek vannak a memóidon ....

Esetleg még egy próbát tehetnél ..., 2-2-2-5(6) időzítésekkel 200-as FSB körül működik-e a géped.

;)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1479) bolcsodal válasza sz.j (#1478) üzenetére


bolcsodal
addikt

Bocs..nem volt sok időm foglalakozni vele.

PAT nélkül 255-ös FSB a vége 2,5-3-3-6-on.
PAT nélkül 235-ös FSB a vége 2-3-3-6-on.

Mindkettő 2,6V-on.

Még talán egy 5:4-es leosztást megpróbálok, hogy mit bír a proci. Aztán megpróbálom 2-2-2-5-ön 200-as FSB-n.

Épp azt nézegetem, hogy PAT-nélkül Memória olvasásban 10%-os, írásban 1%-os a lemaradásom a te TCCD-s memóriáidhoz képest.

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#1480) bolcsodal válasza bolcsodal (#1479) üzenetére


bolcsodal
addikt

FSB250-en.

They drew first blood....

(#1481) szumo


szumo
senior tag

Üdv!
Bóklásztam kicsit, és ezt találtam, gondoltam megnézem, mit fogyaszt egy a gépemmel egyenértékű gép, és majd leesett az állam, mikor kiírta, hogy 550W minimum. Nézzétek meg, jót röhögni biztos jó.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#1482) ANT válasza szumo (#1481) üzenetére


ANT
őstag

De hát ez nem újdonság, hogy ezek a kalkulák kulát se érnek! :D

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1483) sz.j válasza bolcsodal (#1479) üzenetére


sz.j
nagyúr

"Épp azt nézegetem, hogy PAT-nélkül Memória olvasásban 10%-os, írásban 1%-os a lemaradásom a te TCCD-s memóriáidhoz képest."

És ez számokban kifejezve mennyi?
Ha esetleg van egy-két screenshot-od az eredményekről, az még jobb lenne.

;)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1484) bolcsodal válasza sz.j (#1483) üzenetére


bolcsodal
addikt

Bocs...Everestben van egy ilyen opció: Tools/Cahce and Memory Benchmark

Egy helyen megmér mindent:

FSB250 PAT nélkül: [link]

Sajna 260-at sehogy sem visz a konfig, még 5:4-es osztásban sem. Valószínűleg itt már az alaplap is beleszól. :U A proci talán bírná, de ott sem segített a fesz emelés.

They drew first blood....

(#1485) bolcsodal válasza ANT (#1482) üzenetére


bolcsodal
addikt

Nekem pl 0 W-os táp kellett. De valószínűleg félreértettük egymást a kalkulátorral. :DDD

They drew first blood....

(#1486) sz.j válasza bolcsodal (#1484) üzenetére


sz.j
nagyúr

Nincs semmi gond.

Tudom, hogy van ilyen funkciója az Everestnek, csak trial-nál nem ír ki mindent, azért linkeltem multkor külön-külön. :K

"Sajna 260-at sehogy sem visz a konfig, még 5:4-es osztásban sem. Valószínűleg itt már az alaplap is beleszól. A proci talán bírná, de ott sem segített a fesz emelés."

Ha CPU : DRAM 5:4-be van rakva és nem megy tovább, akkor a proci a korlát, mert 1,25× magasabb frekin megy mint a memó.

;)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1487) bolcsodal válasza sz.j (#1486) üzenetére


bolcsodal
addikt

Naja, de 1:1-ben is itt állt meg. Ezért gondolom, hogy nem a RAM a gyenge lánccszem. És a fesz emelés sem segített a procin, ezért gondolom, hogy az alaplap a hunyó.

They drew first blood....

(#1488) sz.j válasza bolcsodal (#1487) üzenetére


sz.j
nagyúr

De a proci is uo. állt meg, tehát lehet lap vagy proci is.

:K

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1489) bolcsodal válasza sz.j (#1488) üzenetére


bolcsodal
addikt

Ja..lehet. Azért gondolom, hogy a lap a ludas, mert ezeket a D0 steppinges Northwoodokat ennél jobban meg lehet rántani (35-40% overclock) Végülis nem számít, ez a vége a konfignak. PAT-tal sem gyorsulna sokat, mivel nem bírja a 250-es FSB-t.

Azért...félelmetes, hogy egy P4-es konfigot fel lehet húzni egy alapórajeles Core2 -es konfig szintjére. :DDD

Mondjuk a proci lényegesen lassabb a P4-es esetében.

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#1490) sz.j válasza bolcsodal (#1489) üzenetére


sz.j
nagyúr

"Azért...félelmetes, hogy egy P4-es konfigot fel lehet húzni egy alapórajeles Core2 -es konfig szintjére"

Nem úgy kellene inkább fogalmazni, hogy a P4-et sajnos csak az alapórajeles C2-es konfigok szintjéig lehet húzni?

Épp ezért töröm a fejem egy váltáson .....

;)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1491) bolcsodal válasza sz.j (#1490) üzenetére


bolcsodal
addikt

Sajna a két proci nem egy kategória. Hiába lehet felhúzni egy Springdale chipset-et 7MB/s memóriaolvasásra, ha a proci 5-6x lassabb mint egy "kóró".

Én megvárom a 3 magos Phenom-okat.. ;)

They drew first blood....

(#1492) szumo


szumo
senior tag

Üdv!
Régen történt már érdekes dolog velem, hát épp ideje volt.
Pénteken kivettem a 2db samsung 256Mb-ot és elvittem faterom gépébe. Ott kicseréltem, a benne lévő Samsunggal, ami szerintem hibás, mert szaggatott tőle a gép, és a PAT-t is bekapcsoltam. Körülbelül 15%-os gyorsulást értem el a proci most 2.4 helyett 2.75-ön fut.
Aztán tegnap este visszaértem az albérletbe, benyomtam a power gombot miután a kiszedett vinyókat visszatettem, a gép elindul, majd azt mondja, rakjak bele egy rendszerlemezt.
Arra rájöttem, hogy a vinyók sorrendjét kellett helyrerakni, de miután felált a gép össze is szakadt (kifagytam). Majd bizonytalan időközönként még legalább 4x - 5x.
Gondoltam a ramok mivel egyedül maradtak, átrakom a 2-4 es slotba, de utána is ki ki fagytam. Visszavettem az órajelből, de az se hatotta meg.

Ötletek, mert a két ramot fater gépében hagytam 160km távolságban.
Nem hiszem, hogy a 2 ram eltávolítása így meg kellene viselje a gépem.

[ Szerkesztve ]

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#1493) bolcsodal válasza szumo (#1492) üzenetére


bolcsodal
addikt

BIOS Fail safe defaults. Alapórajelen egyik, majd másik RAM modult kipróbálni. Single-ben. Csak a rendszervinyót visszatenni. stb...

They drew first blood....

(#1494) szumo válasza bolcsodal (#1493) üzenetére


szumo
senior tag

Tegnap eljátszottam mindent.
Mem nem hibás, vinyókat lehúzgáltam, , videókarit alapba tettem.
Közben figyeltem a hőfokokat, és hőmegfutásom volt.
Úgy látom megint ideje egy nagynyomású sprébe befektetni.
Csak úgy tudtam a pro street tel játszani, ha a gépre rányitottam az ablakot.
Akkor stabil 53 fok volt a proci. Ablak nélkül 65 re is felment. Mi lesz velem nyáron?

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#1495) bolcsodal válasza szumo (#1494) üzenetére


bolcsodal
addikt

Vagy szerezz be normális házat+házhűtőket. Megváltás lehet... ;)

They drew first blood....

(#1496) szumo válasza bolcsodal (#1495) üzenetére


szumo
senior tag

Tervbe volt véve, de a zöldkártyája az autómnak kicsit elvitte a rászánt pénzt.
Ha már itt tartunk casetek forgalmazót/viszonteladót nem találok, pedig abban van is ami tetszik, meg a chieftec, de az meg 20 nál kezd boltokban. V-Parthenon CK-1101-1C pedig ez a modell nekem nagyon bejön.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#1497) bolcsodal válasza szumo (#1496) üzenetére


bolcsodal
addikt

Borzasztó módon melegszik....ennyire más lenne a prescott?

They drew first blood....

(#1498) Huggyos


Huggyos
tag

Ilyen alaplap tud kezelni SATA 3.0Gb/s csatolos HDD-t?

(#1499) bolcsodal válasza Huggyos (#1498) üzenetére


bolcsodal
addikt

SATA-1-ben kezeli.

They drew first blood....

(#1500) szumo válasza bolcsodal (#1497) üzenetére


szumo
senior tag

Aha, ennyivel több hőt termel a prescott. Mikor beraktam a cerka után, ami 36 fokon ment, ha keményen kihajtottam, nagy meglepi volt az, hogy 45 fok alapjáraton, és 55-ig ment fel, de most, hogy figyelem folyamatosan 2 óra nfs carbon után 60 fok körül kóricál a hőmérséklet, és 70 fok a videó kártyáé. Viszont sima netezéssel, 45-50 fokra lemegy a proci hőmérséklete.
Az alaplap, és az északi híd 29 fokon megállapodik, a táp meg 36-44 között van.

Mondjuk lehet keményen befolyásolja, hogy a panelban, a távhő fűt mint a veszedelem, és a környezet is borzasztó meleg emiatt. Ezért van az állandóan nyitott ablak. Tegnap szétszedtem a videókártya hűtésemet mert zavart a 70 fok, és hallottam valami sercegő cirregő hangot, csak még nem tudom honnan jön. A videókariból biztos nem, mert az a kezemben volt ;)

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.