Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1701) kozlo válasza Papaj x (#1700) üzenetére


kozlo
tag

A gépembe 4x256 Mb Samsung/400Mhz/ memória van,memória időzítések: 3.0-3-3-8

Üdv :Zsolt

(#1702) Papaj x válasza kozlo (#1701) üzenetére


Papaj x
tag

Értem.. Nekem az időzítéssel nincs gondom, 2* 512 van benne(bár nem egyforma :( )..
nkem csak olvasással van nagy problema, nahmeg a proci teljesítményével.. Öcsém 3000+-os AMD-je 3500 felett olvas, az enyém meg csak 2800..:S:S

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott." - “Vezess úgy, mintha loptad volna”

(#1703) szumo válasza Papaj x (#1702) üzenetére


szumo
senior tag

Skacok valamit nagyon nem jól csináltok.
Hazajöttem, most fateromnál van az IS-7 -es alaplap egy 3.00GHz -es presscottal, 2x1GB Kingmax nemória, aminek cl2.5-4-4-7-as az időzítése, fut kismillió progi, amit nem lőttem le és így az everestben olvas 5974-et Everest 4.50.1330 assal.

Masszírozzátok még kicsit, amikor a fénykorát élte a lap, énnekem csak középszerűen futott. Sokat ki lehet kis odafigyeléssel hozni ebből.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#1704) kozlo válasza Papaj x (#1702) üzenetére


kozlo
tag

A memóriák duálba mennek,illetve a biosban engedélyezve van a dual chanel?
Az alaplapon duálba vannak a memóriamoduk berakva 1-3 , 2-4 ?
Bár lehet,hogy az okozza problémát,hogy a két memória nem egyforma,szerintem az is visszafog a gép teljesítményén.
Én a teszteket úgy szoktam lefuttatni,hogy a netről lejövök ,virusirtó,tűzfal,spyware irtó kikapcs csak az everest megy.

Üdv

(#1705) Papaj x válasza kozlo (#1704) üzenetére


Papaj x
tag

Dualként van berakva, de nem egyformák a memóriák... Ettől még nem ok, h 333-on mennjen a dolog és a proci ilyen gyatra teljesítményt nyújtson... illetve nem beszélve arról, h egy 3000-es amd meg ráverje ugyan azzal a teszt progival, kevesebb rammal és több mint 1000-et ver rá a proc.. :O

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott." - “Vezess úgy, mintha loptad volna”

(#1706) Papaj x válasza szumo (#1703) üzenetére


Papaj x
tag

Igazából nem toom, h mit csinálok rosszul.. De az tény, h a lap nem engedi 400mHz-en futni a ramot, az 533-as fb miatt..
A memória olvasással annyira nekem nincs is gondom, mert az a két külömböző miatt lehet meg stb stb.. illetve h 333mHz..

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott." - “Vezess úgy, mintha loptad volna”

(#1707) Sas madár


Sas madár
őstag

Az enyémben simán 1 db 1 Gb ram van de az olvasás 2650 MB/mp
ez nagyon gyenge a többi ettől függetlenül az előttem leírt eredményeknél még picitt jobb is de ez nem akarja (ja és autómatikusan futatja a PAT-ot is)
De ez a szupertitok... :)

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#1708) Sas madár


Sas madár
őstag

Sajna a ramot én is csak a proci húzásával tudnám a 400 Mhz közelébe vinni mert az én procimnak alapból 133 a szórzója.
De amikor ezt próbálgattam akkor sem volt jobb az eredmény.....
Ezért gyanakodta a biosra de nem mertem még megkockáztatni a frissítését (én még nem frissítettem sosem)

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#1709) szumo válasza Papaj x (#1706) üzenetére


szumo
senior tag

A proci nem tud többet 533 nál? Mert akkor azért vacakok az eredményeid, amúgy a PAT be van kapcsolva? Ha nincs lapozz vissza, és sz.j. -írását keresd, van egy rész, ahol nekem magyarázza, hogy kell bekapcsolni, mert annak is van két féle módja.
Amúgy ha a memóriák mérete, sebessége egyforma, akkor nem lenne szabad bajuk lennie.
Nekem elég sokáig ment egy infineon és egy samsung együtt, és nem sírt egyik se, hogy baja lenne, végül lecserélődtek 2x1GB kingmax-ra.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#1710) Genius51


Genius51
csendes tag

Az IS7-E-re felmegy a zalman7700cu???

(#1711) Sas madár válasza Genius51 (#1710) üzenetére


Sas madár
őstag

Nem szeretném okosnak tűnni de ha a méreteket összeveted,és a rögzítést is melyiken milyen van akkor szerintem te is el tudod dönteni.

Néztem a sajátom ezen valami zalman van de sajna a típusát nem tudom....

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#1712) Papaj x válasza szumo (#1709) üzenetére


Papaj x
tag

Üdv!

A proci 533-as, a patot bekapcsoltam, így sem segített semmit...
A memóriák mérete és sebessége egyforma és mégsem ok valami...
nem beszélve, hogy a 2db 512-es többet olvasott, mint mikor beraktam mellé még egy 512-est..
1.5gb-nál csökkent az olvasás 200mb-ot...
Bios frissítve lett, szóval ez kilőve...
Maradt a proci kizárásos alapon... :F :R

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott." - “Vezess úgy, mintha loptad volna”

(#1713) szumo válasza Genius51 (#1710) üzenetére


szumo
senior tag

Fel, csak a ház ban is el kell férnie. Fateromnak most is az van fenn, egy codagen házban(régi, ami még nem gagyi).

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#1714) Papaj x válasza Sas madár (#1708) üzenetére


Papaj x
tag

Üdv..

Én frissítettem biost, de nem változott semmi..
Valószínűsítem, hogy neked is az a probléma(mint úgy néz ki ennél a lapnál), sajna a lap nem tudja a DDR400-at az 533-as FSB-n... Ennek orvosolása sajna csak az marad, hogy egy FSB800-as proci, amire csak pár ezret kellene ráfizetni, de meglehetősen nagy javulás állna be..:)
Sajna most még ennyi keretem sincs, h ezt megvalósítsam, de ha lessz, azonnal megteszem és leírom az eredményeket..:) :R

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott." - “Vezess úgy, mintha loptad volna”

(#1715) szumo válasza Papaj x (#1712) üzenetére


szumo
senior tag

Nekem 800-as proci van benne, igaz nem nw hanem presscott.
Szerintem ez nálad a bibi.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#1716) Papaj x válasza szumo (#1715) üzenetére


Papaj x
tag

Igen, valószínűsíthető..:) Márcsak azért is, mert így a ramok is csak 333-on mennek, de sajna nem értem így sem azt, h 1gb ram jobban olvas mint 1.5..:S :F

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott." - “Vezess úgy, mintha loptad volna”

(#1717) szumo válasza Papaj x (#1716) üzenetére


szumo
senior tag

Ez a dual mem kezelés miatt van, mert amikor dual channel ben vannak a ramok akkor nem 333 a sebességük nálad, hanem összeadódik, és 666 lesz a sebesség. Ez a valóságban nem a dupláját jelenti, de azért jelentős sebességnövekedést kapsz.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#1718) Papaj x válasza szumo (#1717) üzenetére


Papaj x
tag

Rendben, értem..:) :R

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott." - “Vezess úgy, mintha loptad volna”

(#1719) Sas madár válasza Papaj x (#1714) üzenetére


Sas madár
őstag

Rendben .
Mindenképp kíváncsi lenném az erdményre.
Esetleg már nézted is melyik procit lenne érdemes beszerezni??
Hátha többen keresgélünk akkor hamarabb találunk.. :)

Engem nagyon ijesztgetnek ezzel a bios frissítéssel azért nem merülöm bele de ha indokolt lenne mindenképp megtenném.(viszont így igazolva látom,hogy az nem lehet a gondom.)

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#1720) szumo válasza Sas madár (#1719) üzenetére


szumo
senior tag

Remélem van mindenkinek floppy-ja és hozzá meghajtója.
Ha igen, akkor kell egy 8.0-ás dos (millenium boot floppy)
Meg egy másik lemez, amire a flash progi, és a bios van feltéve.
Nekem még mindíg sikerült, kivéve amikor elment közben az áram.
De mivel a bios chip kiszedhető, és néhányan tartanak itt a ph-n olyan ketyerét, amibe a chipet újra lehet iratni.
Csak az áramszünet ami betehet, meg a pulzusod, amíg a folyamat tart.

De természetesen ennek a te döntésednek kell lenni, mert azért nem veszélytelen a művelet.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#1721) Papaj x válasza Sas madár (#1719) üzenetére


Papaj x
tag

Igazából a proci már majdnem "mind1" lenne, hiszen...:D De nekem most 2.8-as van benne northwood magos, sztem visszarakom ugyan ezt csak 800-as FSB-vel..:)
Én biost flashmenu-vel frissítettem, az abit oldaláról le lehet szedni..:)
Ezzel meg nem nehéz..:)
De valószínűsítem, hogy nem ezzel van a probléma..:)

Üdv! :R

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott." - “Vezess úgy, mintha loptad volna”

(#1722) Sas madár válasza szumo (#1720) üzenetére


Sas madár
őstag

Teljesen jó amit írsz csak ugye mivel még nem csináltam ilyent ezért nem igazán értem még a program miért kell,de ha rászánom az időt akkor tuti valahol ez is le van írva és esetleg nyitot kérdésem marad felteszem.

Inkább az az érdekes tudja-e valaki,hogy mi a külömbség az ujjab bios-okban...??
Van-e értelme a frissítésen kockáztatni,ha egyébként meg stabil a rendszer.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#1723) Sas madár válasza Papaj x (#1721) üzenetére


Sas madár
őstag

De az fsb az nem fix a procinak,hogy mit tud?
Kezdem keverni a fazonnal.. :)
Azt tudom hogy a biosban manualban is meg lehet adni de azt nem alapvetően a proci adja meg.?

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#1724) Papaj x válasza Sas madár (#1723) üzenetére


Papaj x
tag

Természetesen az fsb az a prociknál fix, te esetlegesen ezt tudod húzni..:) nekem 533 fsb-s a proc, húzni így nem ajánlatos stb stb..:D
Így le kell cserélni, ami gyári 800 fsb-s... :R

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott." - “Vezess úgy, mintha loptad volna”

(#1725) Sas madár válasza Papaj x (#1724) üzenetére


Sas madár
őstag

Most olvastam el és leesett,hogy nem jól értettem amit olvsatam.....kicseréled csak ugyanerre a méretre. :)

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#1726) Papaj x válasza Sas madár (#1725) üzenetére


Papaj x
tag

Igen..:) a 2.8-as elég, csak az 533-as FSB a kevés..:) 800-as FSB-vel már kicsit másabb lessz majd a dolog..:)

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott." - “Vezess úgy, mintha loptad volna”

(#1727) Sas madár válasza Papaj x (#1726) üzenetére


Sas madár
őstag

menyit szabad adni manapság,egy ilyen 800 fsb prociért mondjuk 3.0 Ghz körül?

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#1728) Papaj x válasza Sas madár (#1727) üzenetére


Papaj x
tag

Igazából már ezzel az a probléma, h nagyon "ritka".. Ezáltal reális áron nem igazán lehet hozzájutni, de itt ph-n szét kell nézni és azért lejön, h mennyit lehet/kell érte adni..:) Én a 2.8-ast 7000ben vettem hűtővel 1ütt..

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott." - “Vezess úgy, mintha loptad volna”

(#1729) Sas madár válasza Papaj x (#1728) üzenetére


Sas madár
őstag

Akkor te nem vagy szerény ... :)
Én enyire nem is gondoltam,de azt hiszem nem is igazán merülök bele,esetleg ha szembe jön az utcán és rámveti magát a lehetőség akkor talán cserélek.
Most monitort szeretném cserélni....csak képtelen vagyok dönteni.
(használtban majdnem reménytelen)

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#1730) Sas madár válasza Papaj x (#1728) üzenetére


Sas madár
őstag

Mi lett az eredménye a cserének?

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#1731) kozlo válasza Sas madár (#1727) üzenetére


kozlo
tag

3Ghz Prescott magos/800Fsb/, L2 1MB-os prociért szerintem max:9k érdemes adni.
KB 10-12 fokkal melegebb mint a Northwood-maggal gyártott proci.
Ezekből is érdemes a későbbi sorozatokat beszerezni,mert azok legalább 1-2 fokkal "hűvösebbek" mint az első szériák.

(#1732) Sas madár válasza kozlo (#1731) üzenetére


Sas madár
őstag

Nem tudom,ezt a cserét halogatom legfőképp mivel nem is igazán lehet tudni attól jobb lenne-e.
Ezért is figyelem mi lessz a fejlemény . :)
Sokallom a 9et is ha már komolyabb költségbe verem magam akkor inkább teljes fejlesztés....foltozgatás nem mindig jó.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#1733) politikus


politikus
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.
Van valakinek tapasztalata az is7-e2-vel kapcsolatban, hogy hogyan viselkedik SATA2-es winchesterrel?
Előre is köszönöm a válaszokat!

(#1734) kozlo válasza politikus (#1733) üzenetére


kozlo
tag

Szia!

Érdemes visszaolvasnod az (#1570) Hsz környékére,ott is felmerült ez a kérdés.

Üdv.

(#1735) kozlo válasza Sas madár (#1732) üzenetére


kozlo
tag

Igy van "foltozgatás nem mindig jó." ...Egyetértek!

Üdv.

(#1736) Papaj x


Papaj x
tag

Tiszteletem!

Egy újabb kérdéssel fordulnék hozzátok.. Nekem egy is7-e lapom van, tudja kezelni ezeket az un. hardcore ramokat...(500mHz)...
Remélem tud valaki segíteni ebben!:)

Köszönettel: János :R

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott." - “Vezess úgy, mintha loptad volna”

(#1737) rrobi


rrobi
aktív tag

Sziasztok!

A következő problémám van egy IS7-E alappal: egyszerűen nem bírom feltelepíteni a 3COM 940 Marvell LAN vezérlőt! Már mindennel próbálkoztam, mindenféle driverrel, de semmi! Alapból nem Realtek drivert ajánl ehhez az alaplaphoz, de az IS7-hez tartozó 3COM drivert is próbáltam, semmi.

Kösz a tippeket! :R
Robi

(#1738) szumo válasza rrobi (#1737) üzenetére


szumo
senior tag

És honnan származnak ezek a driverek?
Mert én anno az abit oldaláról legyűjtöttet használtam, és tökéletesen ment, most faterom gépében megy.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#1739) messias2


messias2
tag

nekem semmi bajom nincs ezzel a lap tipussal
IS7-E2 lapom volt és hogy lekopogjam 5 évig húzta gond nélkül
igaz csak ddr1 memóriát kezelt abból is csak max 2GB-ot meg agp foglalatos volt de én szerettem viszonylag erős középkategóriás lap volt a maga idejében és kategórájában :R

Ez öreg de legalább ki van fizetve!

(#1740) szumo válasza messias2 (#1739) üzenetére


szumo
senior tag

Üdv!
Hát amikor én vettem, akkor jellemzően inkább a felső kategória aljába lehetett sorolni.
Persze az is igaz, hogy nekem egy IS7 volt, amin már akkor volt Firewire (lehet rosszul írom).
3GB rammal, ami duálban futott egy 3GHz-es presscot procival, tavasszal még volt aki irígyelte a gépemet. Csak mivel elérte a 8 éves kort, fateromnak raktam össze egy gépet belőle.
Most úgy néz ki:
Abit IS7 (nincs betűjelzés)
3GHz Intel pentium
2x1GB Kingmax ddr400
Sapphire x1650pro
Creativ 7.1 hangkártya

Szóval a gép ma is vidáman fut, ráadásul még ma is odaver egy belépő szintű gépet, pedig az eladási ára hát mit mondjak a béka segge alatt van.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#1741) messias2 válasza szumo (#1740) üzenetére


messias2
tag

ez egy elég jó konfig
nekem volt IS7-E2
2.5 presscott cerka
sapphire X1650 pro
2X512Mb kingmax
jó gép volt ez kár hogy a lap kihalt alóla :R

Ez öreg de legalább ki van fizetve!

(#1742) rrobi válasza szumo (#1738) üzenetére


rrobi
aktív tag

Igazából nincs jelentősége a drivereknek, mert BIOS-ban sem jegyzi a LAN-t, de post screen-en látni a vezérlőt. Mi lehet vele? :F

(#1743) Paul Striker


Paul Striker
csendes tag

Nektek meddig megy fel a chipset homerseklete? Nekem eleri a 80 fokot is a jelenlegi gyenge hutese miatt es nem vagyok biztos hogy hasznal e neki?

AMD fan lettem:), pedig mindig csak Intel alapu gepeim voltak!

(#1744) szumo válasza Paul Striker (#1743) üzenetére


szumo
senior tag

Hát, én még 1 éves korában kicseréltem rajta a hűtést, így max 40-50 fok volt.
A 80 egy kicsit soknak tűnik.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#1745) kozlo válasza Paul Striker (#1743) üzenetére


kozlo
tag

Nekem is 40-50 fok körül mozog a hőmérséklete,nyáron kb még egy tízes rájön.

(#1746) Sas madár


Sas madár
őstag

Mivel méritek?
Én everestben néztem de kevesebbet mér ezeknél.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#1747) Paul Striker


Paul Striker
csendes tag

Aha, akkor durvan melegebb a kelletinel. Nekem viszont meg a leg-legelso lapom van es erre nincs huto amit ralehetne tenni :((

[ Szerkesztve ]

AMD fan lettem:), pedig mindig csak Intel alapu gepeim voltak!

(#1748) szumo válasza Sas madár (#1746) üzenetére


szumo
senior tag

Én ptc-s termisztorral, ami egy digit hőmérőhöz tartozik, és a ptc be van a hűtés és a chip közé téve, amikor mérni akarom. Néhány ventin volt hasonló régebben.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#1749) greatcsaba


greatcsaba
csendes tag

Sziasztok! Nekem egy is7e alaplapom van 2.4 p4-gyel 1 gb 400as ram és az lenne a kérdésem, hogy mit érdemes állítani biosba hogy gyorsabb legyen a gép?
Valamint azon is gondolkodtam hogy veszek satas vinyot, érdemes?
Köszi előre is

(#1750) CATman4444


CATman4444
csendes tag

Hali.
Kérdésem lenne: Ha megpróbálom állítgatni a procit, miért tűnik el a sata vinyó???

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.