Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) t1


t1
addikt

hali
bios reset után a ide 2 kábelen lévő cuccokat nem észleli a lap.. a kábelek rendesen bevannak rakva help..lehet hogy megtört a kábel?

(#802) barnam_ válasza dobost (#799) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ha megvan még a felfogató kampó, akkor azzal tökéletesen feltudod rakni a chipsetre a bordát.
Én leszedtem a gyári bordáról a müanyag védőborítást, rá a Zalman NB32-re, chipsetre egy kis zalman paszta, kampóval rögzíteni, és kész!

(#803) barnam_ válasza t1 (#801) üzenetére


barnam_
nagyúr

Hát az alaplapban fizikai sérülés nem keletkezhetett, úgyhogy szerintem a kábellel lesz gond.
Próbáld ki másik kábellel, vagy csak az egyik csatornán, vagy megpróbálhatod a biossal felismertetni a vinyót + odd eszközöket. Lehet hogy csak ''elfelejtette'' a beállításokat. :)

(#804) tomcy2


tomcy2
csendes tag

Üdv Mindenkinek!
Sajna még nem volt időm végigolvasni a topikot, de megteszem ígérem!
De addig is megkérdezném, hogy tudott e valaki valami jó passzív vagy legalább nem böszme hangos hűtést szerválni a NB-re?
Előre is köszi! :R

Abit IS-7 E, PIV 3.0Ghz @3.75Ghz (Northwood), GlacialTech Turbine 4500, 4*256Mb DDR400, MSI NX6600GT 128Mb (AGP), Samsung 120Gb+Maxtor 80Gb, Pioneer 108D DVD író, Teac 40x CD-Rom, SB Live 5.1 hangkari, 400W Codegen

(#805) sz.j válasza tomcy2 (#804) üzenetére


sz.j
nagyúr

:U
Csak egy picit kellett volna visszaolvasnod ...., pl. # 800 hsz.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#806) tomcy2 válasza sz.j (#805) üzenetére


tomcy2
csendes tag

:B Köszi! :B
Nem nagyon volt időm még átovasni! :DDD

Abit IS-7 E, PIV 3.0Ghz @3.75Ghz (Northwood), GlacialTech Turbine 4500, 4*256Mb DDR400, MSI NX6600GT 128Mb (AGP), Samsung 120Gb+Maxtor 80Gb, Pioneer 108D DVD író, Teac 40x CD-Rom, SB Live 5.1 hangkari, 400W Codegen

(#807) Flashget válasza barnam_ (#802) üzenetére


Flashget
félisten

nekem is7-nél úgy ahogy volt eltört..aztán tts-től szerváltam 2 komponensű borda ragsztót és + bicikli kűllőt amiből hajtottam egy másik lefogót biztos ami fix alapon ;)

Realme GT Master Edition

(#808) barnam_ válasza Flashget (#807) üzenetére


barnam_
nagyúr

Van ez így :)
Amúgy ezek a 2 komponensű ragsztók mennyire tartósak? Használatával tényleg ugrik a garancia?

(#809) tomcy2


tomcy2
csendes tag

Kérnék egy kis segítséget memóriaidőzítésekkel kapcsolatban! Szóval nem tudom mi mire való a biosban (memóriaidőzítéseknél) és hogy mivel mit állítok! Az a baj hogy a procimat felhúztam 250Fsb-re és adtam neki elég sok feszt is,de winben egy idő után fogja magát és újraindul a gép pedig a proc 45fokos! :Y A memidőzítéseknél minden auto-n van! Mondták már azt is, hogy táp lehet,de azt is hogy nőveljem meg az ídőzítéseket, csak azt nem tudom, hogy mit állítsak az időzítéseknél hogy megnőveljem?! Ki akarok probálni minden lehetséges dolgot mert csak a végső esetben akarok tápot venni!
Segítségeteket előre is köszönöm! :R

Abit IS-7 E, PIV 3.0Ghz @3.75Ghz (Northwood), GlacialTech Turbine 4500, 4*256Mb DDR400, MSI NX6600GT 128Mb (AGP), Samsung 120Gb+Maxtor 80Gb, Pioneer 108D DVD író, Teac 40x CD-Rom, SB Live 5.1 hangkari, 400W Codegen

(#810) perempe válasza tomcy2 (#809) üzenetére


perempe
addikt

Nekem az is7-e csak 225-ös FSB-ig bírja alapfeszültségen, állítólag nem tuningbarát.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#811) tomcy2 válasza perempe (#810) üzenetére


tomcy2
csendes tag

Alapfeszen (1,525V) kb annyit bír az enyém is de én már adtam a procinak 1,675-t!!! :Y
Azért kérdezem hogy a memcsi időzítést hogy kellene állítanom?!
Nem tudom, hogy mennyire tudningbarát a lap de 250Fsb-t tudnia kell!

Abit IS-7 E, PIV 3.0Ghz @3.75Ghz (Northwood), GlacialTech Turbine 4500, 4*256Mb DDR400, MSI NX6600GT 128Mb (AGP), Samsung 120Gb+Maxtor 80Gb, Pioneer 108D DVD író, Teac 40x CD-Rom, SB Live 5.1 hangkari, 400W Codegen

(#812) tomcy2


tomcy2
csendes tag

Mi az a PAT és hol tudom az IS7-E-n bekapcsolni?

Abit IS-7 E, PIV 3.0Ghz @3.75Ghz (Northwood), GlacialTech Turbine 4500, 4*256Mb DDR400, MSI NX6600GT 128Mb (AGP), Samsung 120Gb+Maxtor 80Gb, Pioneer 108D DVD író, Teac 40x CD-Rom, SB Live 5.1 hangkari, 400W Codegen

(#813) ANT


ANT
őstag

Hali, mindenki!
Meg tudnátok mondani, hogy az IS7-E2 lap megy a 3,4 GHZ-es P4-el?

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#814) t1 válasza ANT (#813) üzenetére


t1
addikt

aha mér ne menne 478-as tokozásu? 1ml2? p4 540 ?

(#815) sz.j válasza tomcy2 (#812) üzenetére


sz.j
nagyúr

Erre, priviben, már adtam egy linket. ;)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#816) ANT válasza t1 (#814) üzenetére


ANT
őstag

Igen, 478-as, 1M L2-vel.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#817) ANT


ANT
őstag

Tegnap összeraktam a gépet (IS7-E2, P4 3.4GHZ), de van egy kis problémám. Ha egy idő után újra akarom indítani a gépet, akkor leáll, még később be sem kapcsol. A táp elég jól melegszik. Lehet hogy kevés a 300W a P4-nek? Ha igen, milyen tápot javasoltok? (Én a CT 410A-t néztem ki.)

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#818) barnam_ válasza tomcy2 (#812) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ha jó hűtésed van, és nem vagy szívbajos, kipróbálhatod az 1.75 voltot is. Én Cerkán kipróbáltam, úgy jutottam el vele 3.92 Ghz-ig :)
A PAT egy rövidítés: Performance Acceleration Technology. Csak 865-ös chipseten van, valamiféle tuning, amivel olyan teljesítményt lehet elérni, hogy kb. 5%-al marad el a 875-ös sebességétől. Azt nemtom hol lehet bekapcsolni, nekem IS7-E2-öm van-PAT megy, de szerintem automatán mennie kellene.

(#819) sz.j válasza barnam_ (#818) üzenetére


sz.j
nagyúr

''..Én Cerkán kipróbáltam ...''
''..Azt nem tudom hol kell bekapcsolni, nekem IS7-E2-öm van-PAT megy, de szerintem automatán mennie kellene. ''

Az NW és Prescott procik esetén (800MHz) ''automatán'' csak a i875-ös lapokban, valamint azokban az i865PE-s lapokban megy a PAT amikben kimondottan jó minöségű memók vannak.
Abit lapoknál a Game Accelerator beáálításaitól is függ a müködése!
Viszont ha ''Cerka'' van a lapban, azzal van PAT, mivel eleve nem 800MHz-en mennek(400 vagy 533)
Ha a cerkát lecserélnéd pl. P4 .... C-re, ugyan olyan beállítások mellett, nem lenne PAT.
Ha érdekel, itt olvashatsz róla: [link]

;)

[Szerkesztve]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#820) ANT


ANT
őstag

Tapasztalatom a köv: bekapcsolt HT mellett kb. 20%-kal gyengébb a mem. olvasás-írás eredmény Everestben. Ez jogos, vagy nálam van valami rossz beállítás a biosban?

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#821) TPista


TPista
csendes tag

Sziasztok!
Nekem is IS7-E-m van, és benne egy 2,4GHz-es Celeron D.
Ha 3GHz fölé húzom, kegyetlenül melegszik. Persze a gyári hűtő van rajta. Milyen hűtőt ajánlanátok rá?

(#822) gézu válasza TPista (#821) üzenetére


gézu
őstag

[link]Pl. Primecooler,árához képest
kiváló hűtő,csak a méretére kell odafigyelni,mert kisebb házakban gond lehet vele.

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#823) TPista válasza gézu (#822) üzenetére


TPista
csendes tag

Köszi , megnézem a linket.
Másnak ötlet vagy tapasztalat?
Ja, nekem is bezajosodott a chipset hűtőm, alig két hónap alatt. Láttam, több megoldást találtatok rá. Én is találtam egyet. Thermaltake Tiger 1 . i845 chpisethez ajánlják, de passzol, ugyanolyan akasztós a rögzítése, mint a gyári hűtőnek. Csendes, és már több mint egy éve dolgozik hibátlanul. Elég nagy maga a borda is, úgyhogy szerintem passzívan, venit kikapcsolva is elég hatékony lenne.

(#824) gézu válasza TPista (#823) üzenetére


gézu
őstag

Bocsi,a vga primecoolert linkeltem,itt a cpu-s[link]

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#825) TPista válasza gézu (#824) üzenetére


TPista
csendes tag

Oké, nem gáz, megtaláltam.

(#826) arw


arw
csendes tag

Sziasztok! IS7-E2 lapom van, indítás után szépen betölti az op rendszert (xp prof), de nem enged programokat indítani azonnal. Csak kb 2 perc múlva, akkor újra zörög a vinyó, valamit tölt. Ezután a gép tökéletesen megy, semmi gond. Ha az indítás után belemegyek a vezérlőpult, rendszerbe, akkor ott pl. nem írja ki a 2 perc elteltéig, mennyin megy a proci. Mi lehet a gond? Bios beállításra tippelek. Egyébként ezt azóta csinálja amióta össze lett rakva. Köszi a segítséget. :F :F :F :F :F Ja és ezt akkor is csinálja ha az op rendszer még csak 10 perces.

[Szerkesztve]

(#827) t1 válasza arw (#826) üzenetére


t1
addikt

windows xp-t nem próbáltad meg újrarakni? vagy nincs vala spyware vagy vírus a gépeden?

(#828) t1 válasza ANT (#817) üzenetére


t1
addikt

az a 300W kevés lesz.. vegyél egy 410-es vagy 360-as chieftec tápot

(#829) ANT válasza t1 (#828) üzenetére


ANT
őstag

Végül egy 410-es Chieftec lett. Ezzel már király a cucc!

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#830) arw válasza t1 (#827) üzenetére


arw
csendes tag

Persze, már próbáltam, de a szűz oprendszerrel is egyből, az első indításkor is csinálja. Bosszantó, de amúgy tökéletesen működik. Az előző alaplapom asus volt, annál nem volt ilyen, azóta csak a vinyó lett más (sata).

(#831) Cableguy


Cableguy
tag

Hali!
AZ őrület széléről írok. Ha volt már hasonló hiba kérlek segítsetek. a főgond:
IS7-E
2 db usb eszközzel ok
ha rádugok egy 3.-at már el sem indul az eszköz vagy az egér lefagy 2 óra után...
Instabil az egész USB.
A másik gond, hogy game közben a ventrilo-n mindenki engemfikáz, hogy amikor beszélek van egy alapzaj a háttérben ami nagyon zavaró... Próbáltam pci-os hangkarival, azzal meg jó.

Vegyek ic7-et????????????

(#832) barnam_ válasza sz.j (#819) üzenetére


barnam_
nagyúr

Azért írtam azt, hogy ''automatán mennie kellene'', mert én a biosban nem láttam arra lehetöséget, hogy a PAT-ot ki-be kapcsoljam.
De amúgy igazad van.

(#833) barnam_ válasza Cableguy (#831) üzenetére


barnam_
nagyúr

Garancia van rá?
Mert ha van akkor cseréltest ki, ha nincs akkor használd pci-os hangkártyával, és 2db USB eszközzel.

(#834) Cableguy


Cableguy
tag

040330.-án vettem úgyhogy asszem nincs gari. :(
Javítóprogramokat van értelme keresgélni a neten, vagy ha a gyári cd- vel sem jó, akkor nincs az az isten...
És a hangkártyára vmi okosság? Az kölcsön volt, most megint búgok...

(#835) barnam_ válasza Cableguy (#834) üzenetére


barnam_
nagyúr

Sztem telepítsd újra az operációs rendszert, és tedd fel a gyári cd-n lévö drivereket.
Nekem volt már olyan, hogy nem müködött az alaplapi hangkártya, de akkor egy újratelepítés megoldotta... :)
Ha ezek után sem búg a hangkártya, vegyél egy pci-os hangkártyát. (de akkor tiltsd le az alaplapit)

(#836) Tacsika válasza Cableguy (#834) üzenetére


Tacsika
aktív tag

Ha Sp2. használsz, van egy nagyon jó patch az alaplapi hangkarihoz, sajnos teljesen elfelejtettem a nevét-címét, nálam mindent javított.

(#837) Flashget válasza barnam_ (#832) üzenetére


Flashget
félisten

Hi.

Nekem IS7 van és a PAT nem indult el automatán..csak így:

a BIOS SoftMenu Setup ablakában a CPU Operating Speed-et át kell állítani User Defined-re majd az N/B Strap CPU As-t By CPU-ról 667-re kell állítani és máris működik a PAT

amúgy szvsz gyakorlatilag ennek semmi értelme mert nem lett tőle jobb a DC után. Annak van értelme....parasztvakításnak tartom ugyanúhy mint a 6600GT 256MB-ot..

Realme GT Master Edition

(#838) gézu válasza Cableguy (#834) üzenetére


gézu
őstag

[link]Tedd fel a legfrissebb alaplapi
drivert,majd hangkártya drivert[link] és próba.

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#839) Cableguy válasza Tacsika (#836) üzenetére


Cableguy
tag

Hát ezzel sokat segítettél...
Az xp ujratelepítés, már sokadszorra nem segített. SP2......
Most töltöm a drivereket... 30Mb csak a hang????

(#840) gézu válasza Cableguy (#839) üzenetére


gézu
őstag

Igen,30 MB

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#841) Cableguy válasza gézu (#840) üzenetére


Cableguy
tag

+volt.
SEMMI
IC7-ről mi a vélemény?

(#842) gézu válasza Cableguy (#841) üzenetére


gézu
őstag

Az IC-7 egy jó lap,használtan, ha tudsz jó árban venni,akkor érdemes lehet cserélni.
Persze csak akkor,ha a két usb kevés.Egyébként másik biost próbáltál,vagy egy cmos cleart?

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#843) Cableguy válasza gézu (#842) üzenetére


Cableguy
tag

feladom. :O abitot többet soha...
keresek egy p4p800 vagy vmi hasonlót garival oszt jóvan. :D

(#844) TPista


TPista
csendes tag

Hali
Mit jelent a BIOS ''N/B Strap CPU As'' pontja?

(#845) zsolt11


zsolt11
csendes tag

hi,
nagy gondom van vettem egy abit is7-et és beletettem a 3,0GHZ-es prescott procimat,nem kell mondanom,de a bios nem ismerte fel teljesen,na de bios frissítés megoldotta.
majd feltettem a hardwer doktor progit és ellenőriztem a hőfokokat addig nem is volt baj míg el nem kezdetem játszani a most wanteddel kb. 20 perc után csipogás a gépből,majd végre sikerült elkapnom a dolgot és láttam,hogy a PWM hőmérséklete felszökik 71,5-ra ,amúgy 48 fok körüli volt átlagban csak néha felugrott egy pillanatra.mondom jól van majd el múlik,játszás tovább és ekkor kilépett a progiból, én majd vissza és ezekután pedig vinnyogás csivitelés sípolás zene a biosból és kíirja ,hogy a proci 85 fok fölé ment a gép kikapcsolt én meg majdnem frászt kaptam.mindez a ht-101-es hűtővel történt,majd a gép szétszedése vissza a dobozos gyári hűtőt, igaz zajosabb és meleg alapból a rendszerem,de még nem sípolt a hőmérséklet miatt és persze azt a hardwer doktort is leszedtem.
szerintetek okozhatja-e ezt a problémát az alaplapi bios hőmérséklet érzékelője és majd el felejtem mondani ,hogy olyat is írt ki az aida hogy nincs is ventillátor benne és úgyan ezt írta a hardwer doktor is.
ha valaki tudja erre a problémára a választ az kérem ossza meg velem.

üdv. :F

zsolt

(#846) sz.j válasza Flashget (#837) üzenetére


sz.j
nagyúr

''... 667-re kell állítani és máris működik a PAT. ......... amúgy szvsz gyakorlatilag ennek semmi értelme mert nem lett tőle jobb a DC után. ..... parasztvakításnak tartom ...''

Hááát, ... sajnálom, hogy ez a tapasztalatod. Nekem nem!
Talán érdemes megnézni a linket, különös tekintettel a GA különböző állásaiban mért Everest sebességek összehasonlítását (föleg az automatikusan aktívált PAT állásokban) a PAT nélküli eredménnyel. ;)
[link]

[Szerkesztve]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#847) zsolt11


zsolt11
csendes tag

hi,hogyan kapcsolom be a PAT-ot abit is7 lapon,mert az aida azt írja ,hogy levan tíltva.

konfigom:512/400 RAM (kingmax), MSI 6600gt,Intel Pentium 3,0 prescott ,360W táp chieftec(siertec),Abit IS 7,Audigy 2zs,pinacle pctv pro,+2 rendszer hűtőventillátor,80 és 120 gb hdd,LG 4082b DVD és LG 4520b CD író,Benq fp71+ tft, lexmark 125x multinyomtató, creative insire P580 ,5.1hangfalszett

zsolt

(#848) sz.j válasza TPista (#844) üzenetére


sz.j
nagyúr

A BIOS-ban ezt írják róla:
''Set the external hardware reset strap assigned to Memory Controller Hub (MCH) and is latched as follow:
Core freq / PSB freq
100Mhz / 400MHz
133MHz / 533MHz
166MHz / 667MHz
200MHz / 800MHz ....''


Mivel sajnos nem tudok angolul, és a számtech.-hez sem értek ( :B ), ezért csak feltételezem az alábbiakat.
Én úgy értelmeztem, hogy a proci rendszerbuszának és az alaplap sínsebességének aránya, mely a processzor és amemória közötti adatforgalom sávszélességét, ezáltal a sebességét, bíztosítja.
A fentiekből következtetve az a legjobb ha 200MHz/800MHZ frekin megy a gép.

(Ha rossz a következtetésem remélem, hogy valaki kijavít.)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#849) sz.j válasza zsolt11 (#847) üzenetére


sz.j
nagyúr

Rengetegszer le van írva a topicban ..., de parancsolj, a Te kedvedért itt van mégegyszer:
[link]

;)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#850) zsolt11 válasza sz.j (#849) üzenetére


zsolt11
csendes tag

köszi sz.j!
ahogy itt olvasom kétféleképp lehet beállítani a biosba a PAT-otha jól értem,az egyik ez
1. Manuális aktiváláskor a BIOS SoftMenu Setup ablakában a CPU Operating Speed-et át kell állítani User Defined-re
majd az N/B Strap CPU As-t By CPU-ról 667-re kell állítani és máris működik a PAT.
csak ennyi lenne?
és a másik kérdés mennyire fog melegedni a rendszer ha ezt aktiválom?

thx. :F

zsolt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.