Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Kuvik


Kuvik
tag

Szaisztok!
Használja valaki ezen a lapon az SPDIF-et?
Én összekötöttem a házimozimmal, és csak stereoban akar szólni...
5let?

(#302) detroitrw


detroitrw
addikt

Hali!


Érdeklődni szeretnék hogy van e valakinek e alaplaphoz Genius SW-5.1 Surround Home Theater hangrendszer. Ja és hogy működik e rendesen.

Szerintetek megvegyem?
Leginkább az érdekel benne hogy szinte mindenhez kompatibilis.

Léci HELP!

Van valami ok rá hogy ne működjön?

(#303) detroitrw


detroitrw
addikt

A hangkari fogja bírni?

(#304) detroitrw


detroitrw
addikt

Lehet valami kizáró ok hogy ne működjön megfelelően?

Please HELP!

(#305) S.J.M. válasza detroitrw (#302) üzenetére


S.J.M.
senior tag

Hi én pont most karácsonyra kaptam egy ilyet és bírja nincs vele semmi gond, meg mivel a hangfalban is van táp nem lehet olyan hogy nem bírja. Csak mint az alaplapi kártyáknál általában gond hogy ha nagyon hangosan hallgatom a zenét bele zúg a gép de engem egyáltalán nem zavar.

[Szerkesztve]

Egyes számítások szerint az emberi agy tárolókapacitása 1 trillió bit, vagy 1164153 gigabyte.

(#306) detroitrw válasza S.J.M. (#305) üzenetére


detroitrw
addikt

Sajnos nekem ZSIDÓ a miki úgyhogy csak most fog jönni!

akkkor megnyugodtam egy kicsit :DD


már alig várom :C

(#307) bloodree válasza Alvin_ti4200 (#16) üzenetére


bloodree
csendes tag

meg villany:DD:DD:DD:DD:DD

hát igen.

(#308) bloodree válasza detroitrw (#302) üzenetére


bloodree
csendes tag

hát a sw 5.1 jó
27 bruttó volt:)
király:DD

hát igen.

(#309) Public Enemy


Public Enemy
csendes tag

Sziasztok:)!
Tudok szerezni magamnak 1 abit is7 alaplapot. Kérdésem: 1.7-es cerka belemegy? Ha nem melyik jó hozzá?
Köszi!;)

(#310) Kuvik válasza Public Enemy (#309) üzenetére


Kuvik
tag

ha az 1.7 nem willemate magos akkor igen.
(asszem 1,8-tól kezdődnek a northwoodok)
Az is7 pedig csak a nw-t, meg a prescottot támogatja.

(#311) detroitrw


detroitrw
addikt

Hy all!

Nem tom hogy hogy vagytok vele de nekem mindig hibát ír ki az AvRack ha a hangkarinak a softver-ét frissitem, és a kezelőpanelben az Environment is állandóan visszaáll a none módra.

van rá megoldás?
vagy tényleg szarul csinálták meg a frissítést?
vagy nektek működik a frissítés?

HELP!

Ja és a gyári oldalról frissítek

(#312) detroitrw


detroitrw
addikt

!

(#313) Public Enemy


Public Enemy
csendes tag

Sziasztok!
Az Abit IS7 alaplapom nem iameri fel h neki van integrált LAN kártyája. Windowsban sárga felkiáltójellel Ethernet vezérlőt éerzékel. Megnéztem a deszka könyvét, az ''Integrated peripherals'' pontban nálam hiányzik az uccsó ''onboard PCI device'' pont amelyben elvileg a LAN kártyát lehetne engedélyezni vagy letiltani. (a munkahelyemen szintén IS7-es van a gépemben, ott megvannak az előbb említett alpontok)
Miért nem ismeri a kártya a LAN vezérlőt? Nem leget h valami átkötés van rosszul beállítva? Segítsetek mert LAN nélkül nem tudok otthon internetezni.:F

(#314) Public Enemy


Public Enemy
csendes tag

Ja még valami: ha Winben a manuális állítom be a Realtek 8101 kártyát azt írja h semmi gond, viszint ha rádugom a LAN kábelt a CPU használat felugrik 100%-ra, és úgy belassul a gép, h újraindítani is csak resettel tudom. A resetelés után ugyanaz.

(#315) detroitrw


detroitrw
addikt

#311
HELP!!!

(#316) perempe válasza detroitrw (#311) üzenetére


perempe
addikt

Bios-t se nagyon kell frissíteni, meg ezt se. Nálam van fenn driver, de azt máshonnan töltöttem, Realtek wdm_a366. Újratelepítésnél próbáltam csak ki.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#317) detroitrw válasza perempe (#316) üzenetére


detroitrw
addikt

A Bios-sal nincs is semmi bajom, csak a hangkari progi szar vagyis nem lehet frissíteni.
Vagy legalábbis nekem nem jó. :((

(#318) lock


lock
csendes tag

sziasztok elszalt a biosom honan tudok le tolteni ujjat sos-ben kellene

go!go?

(#319) DLDKox válasza lock (#318) üzenetére


DLDKox
aktív tag

innen:

Bővebben: link

Bye.

(#320) Flashget válasza detroitrw (#311) üzenetére


Flashget
félisten

IC7 volt nekem és már annak is szar volt az integrált hangkártyája...gondolom a tiéd se különb.
6K egy mezei SB Live 5.1...azóta semmi gondom a hanggal.

Realme GT Master Edition

(#321) art76


art76
csendes tag

Sziasztok!

Kellene egy nagy segitség! Most raktunk össze egy gépet, méghozzá egy
ABIT IS7-E2 alaplap
2.4 Celeron procival
256 MB DDR400-as ram
Geforce 4 MX440-es videókari
Maxtor 60 GB Vinyó
300W CODEGEN táp
Csak egy gond van nincs kép a monitoron de még a bios sem jön be egyszerüen mintha nem kapna jelet a monitor. Már a videókártyát is kicseréltük másik kettővel de semmi. A bios sem csipog hogy lenne valami baj.
Az alaplapon van két led, alap állapotban mikor nincs bekapcsolva de áram alatt van a gép világit az egyik zölden ami OK, de viszont mikor bekapcsoljuk a gépet világit a mellette lévő piros led. Lényeg, hogy miért nem küld jelet a monitorra.

(#322) art76


art76
csendes tag

Probléma megoldva.

(#323) gézu válasza art76 (#322) üzenetére


gézu
őstag

Elárulod mi volt?;)

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#324) Flashget válasza gézu (#323) üzenetére


Flashget
félisten

a 220-ba nem dugták be as kanóc másik végét. :DD

No téyleg mi volt a gond?

Realme GT Master Edition

(#325) M4rc0n1


M4rc0n1
tag

Sziasztok!

Egy kicsit megkésve de mostanában szereztem egy IS7-E -s deszkát. A régi konfigból maradt 3 db 266MHz-es 256 Mb -s memória. Mikor összekalapáltam a gépet, és ráadtam az első áramot, csak a memóriahibát jelző dudálás hangzott. Később a rendszer az egyik modullal hajlandóvolt elindulni (a minden lehetséges variációk kipróbálása után).

Mivel az ember nem élhet már ilyen lassú RAM-okkal és ilyen kevéssel, nyílván be akarok újítani valami rendeset, viszont van egy kis para, hogy azokkal a RAMokkal is lesz néhány problémás köröm....

Tehát kérdezném, hogy milyen ramot érdemes tenni a gépbe? Egyenlőre 512-esben gonolkodok, mer Low-budget a buli, meg síelés, meg egyéb.
Úgy értem hogy milyet, hogy ha kiadok kb 20 ropit egy 400 MHz-s memórira az nem fogja visítva kihajítani az alaplapom?
konfig: 2,4-P4, MSI-6600Gt, vinyók, cd-író, dvd, 400w[/]
Köszi

(#326) Kuvik válasza M4rc0n1 (#325) üzenetére


Kuvik
tag

Szia!
Ha jól értem 512-es modult akarsz venni.
Nekem perpill egy Samung 400-as van benne és no problem. Azelött egy Kingston 333-as volt, de azzal se volt gond.
Ramokat szvsz, de bármi más alkatrészt is itt a ph-n érdemes venni.

[Szerkesztve]

(#327) Public Enemy


Public Enemy
csendes tag

Sziasztok! Abit IS7-E lapom van és az a gondom h a proci 65°C-on jár. Lehetséges h rosszul mér a lap? Nincs húzva a proci a venti gyári változó fordulatszámú. Ja a proci Cerka 2,66D:U A másikban rossz volt a LAN vezérlő, a boltban csak E volt. A két lap közt nem nagy a külömbség ugye?

[Szerkesztve]

(#328) lock válasza Public Enemy (#327) üzenetére


lock
csendes tag

ha valaki tudna kuldeni 23 biost az mail cimemre nagyon meg koszonem nem birom leveni bin fajban az abit eq-val merjed mert a lap nekem is 80-90c kozott mer a biosban amzgy 45-50c:F

go!go?

(#329) M4rc0n1 válasza Kuvik (#326) üzenetére


M4rc0n1
tag

hali!

Ja, egy 512-es 400 mhz-ben gondolkodom, igen. Valami ''megfelelő''árképzésűt:DDD
Egyébként van valami rendes magyarázata, hogy a régebbi ramot nem kajálta meg az alaplap? Amivel végül is elindult a rendszer, hm hogy is mondjam (nem vagyok egy számtech guru) egyoldalas, és a nyolc memóriachip között van egy ''chipnyi'' üres hely, az első négy után. Annyira láma vagyok a kérdéshez, hogy hiába nézem meg mik vannak ráfirkálva, nem leszek okosabb. A régiek kétoldalas, oldalanként 8db chippel. Az a különös, hogy egy cimbi asus a7nf (''mittomén'') deluxxx stb. lapjában pedig (mivel kettő volt és odaadtam neki kipróbálásra) dualban mennek! Hm érdekes, de inkább fájdalmas.

(#330) M4rc0n1 válasza lock (#328) üzenetére


M4rc0n1
tag

Mail ment :)

(#331) M4rc0n1 válasza Public Enemy (#327) üzenetére


M4rc0n1
tag

Sorry, véletlenül neked is ment egy bios!

Ha nem érdekel tekintsd tárgytalannak

(#332) newyork55


newyork55
csendes tag

nekem egy is-7-em van és nagyon jol mükszik a 2.66-os p4 megy benne 3.2-vel.
szoval nem értem mi a gond ezzel a lappal amit sokan mondanak itt.még a hűtője se hangos.:DD

(#333) sz.j válasza lock (#328) üzenetére


sz.j
nagyúr

Bátran használhatod BIOS frissítéshez a FlashMenu ''One Click LiveUpdate'' állását, ez automatikusan és nagyon biztonságosan frissít!!!
Én csak ezt használom azóta amióta a mostani lapom van, és kb 4-szer 5-ször használtam. Nagyon jó!!! :C

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#334) lock válasza sz.j (#333) üzenetére


lock
csendes tag

helo ez van fent nekem is de olyan mint ha meg hulyult volna 2-3 napja neztem valamit a everest homeba s latom hogy az alaplaphoz azt irja ki hogy ismeretlen utana meg neztem az aidaval es szinten ez volt az eredmeny es most nagyon tanacstalan vagyok a net rol nem frissit csak manualisan de nem tudok leveni bios tartalmat bin. fajban:F:F

go!go?

(#335) Public Enemy válasza newyork55 (#332) üzenetére


Public Enemy
csendes tag

Egyetértek Veled. Szerintem is jó és nem is hangos. Nekem IS7-E van. Az én procim is dettó a tiéd. Elmondanád hány fokon jár a procid?:DD

(#336) sz.j válasza lock (#334) üzenetére


sz.j
nagyúr

A lehető ''legfrissebb'', tehát az utolsó, FlashMenu-vel lehet csak BIOS-t frissíteni!!! A régiekkel nem müködik a frissítés. Töltsd le az Abit honlapjáról a legújabbat és a frissítés alatt kapcsold ki a tűzfalat és a vírusírtót (1-2 perc).
Én emiatt nem tudtam régen frissíteni.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#337) Flashget válasza sz.j (#336) üzenetére


Flashget
félisten

1.36-os van nekem..az frissítette a 22-ről, 23-ra a biost

[Szerkesztve]

Realme GT Master Edition

(#338) lock válasza sz.j (#336) üzenetére


lock
csendes tag

na en mindent meg probaltam bar eddig is a 23-as voltn fenn tuzfal ,virus irto kikapcsolva az aiada az everest is ezt irja ki:
Alaplap azonosítója Ismeretlen
Alaplap neve Ismeretlen
most mit csinaljak???????????????????????
:O:O:O:O:O:O:O:O:O

go!go?

(#339) sz.j válasza Flashget (#337) üzenetére


sz.j
nagyúr

Az 1.36-os FlashMenu az utolsó, az müködik.:C

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#340) sz.j válasza lock (#338) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ha az 1.36-os FlashMenu-vel próbáltad akkor más ötletem nincs, marad a hagyományos frissítési mód.:U

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#341) lock válasza sz.j (#340) üzenetére


lock
csendes tag

hat azzal is es dosbol is vigyem vissza garba ????????:F

go!go?

(#342) sz.j válasza lock (#341) üzenetére


sz.j
nagyúr

Talán az lenne a legjobb megoldás!!!:C

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#343) lock válasza sz.j (#342) üzenetére


lock
csendes tag

hat akkor ez lesz koszi a segitseget

go!go?

(#344) Flashget válasza sz.j (#339) üzenetére


Flashget
félisten

nem keresgéltem mert ezt még januárban szedtem le az egyik itt olvasott hsz-d után :)

Viszont már annyit javított a dolgon amit itt leírtam:
Bővebben: link

Realme GT Master Edition

(#345) Flashget válasza lock (#338) üzenetére


Flashget
félisten

csak kiegészítésűl írom másnak nem csak a túzfal és virusírtó tud bekavarni...ha van xpantispy a gépre telepítve azon mindent alapra kell visszaállítani vagy az összes pipát kivenni a kockákból.
nekem a dvd író FW frissítésénél kavart be onnan tudom.

Realme GT Master Edition

(#346) Flashget válasza lock (#338) üzenetére


Flashget
félisten

nálam bios frissítés elött is és utána is az everest az összegzésben ennek látja:
Alaplap nev Abit IS7-G (5 PCI, 1 AGP, 4 DDR DIMM, Audio, Gigabit LAN, IEEE-1394)

míg a külön alaplap részben frissítés elött IS7-nek, most IS7-G-nek látja.

Én úgy tudom IS7 vettem :)

Realme GT Master Edition

(#347) lock válasza Flashget (#346) üzenetére


lock
csendes tag

igen mert a bios bin is7-g ez jo az osszes is7 -hez ez nekem is igy volt eddig

go!go?

(#348) Flashget válasza lock (#347) üzenetére


Flashget
félisten

jaja néztem is hogy a bios oldalon a 22 miért is7-g...mondjuk azt nem tudom mert nem is jártam utána mi a különbség az IS7 és a G tipus közt. De majd most megnézem.

Realme GT Master Edition

(#349) lock válasza Flashget (#348) üzenetére


lock
csendes tag

aszt hiszem ,hogy int. lan vagy modem a kulombseg

go!go?

(#350) lock


lock
csendes tag

megoldodott 1 uj xp csodakra kepes:C:C

go!go?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.