Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) Tüzi válasza bolcsodal (#1250) üzenetére

Dehogyis. Sürgősségi ellátásnál nincs vizitdíj :DDD :DDD :DDD

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#1252) szumo válasza bolcsodal (#1244) üzenetére


szumo
senior tag

Nos kedvet kaptam, és lemértem 3D Mark 06 -al a gépemet, és 2386 pontot mondott az adataim mellett megtalálható configra. Szerintem egy ennyi idős géptől, ez egy szép eredmény.
Gondolkodok most gépvásárláson, de a híreket olvasva, elhalasztom, az új intel processzorok megjelenéséig, és akkor összedobok valami jobbfajta gépet.
Na az lesz még érdekes, ha magamnak csinálom az erőművet ;] :P

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#1253) bolcsodal válasza szumo (#1252) üzenetére


bolcsodal
addikt

1280/1024-es felbontásban mérted? Ennyivel nem lehet jobb egy x1650-egy x700Pro-nál. Kb 2x-es különbség kellene kijöjjön....ehh..plusz a proci órajelkülönbsége...sajnos reálísnak tűnik.

Beleültetted a bogarat fülembe.. ;] ;]

Símán kell menjen 220-as FSB-n ami 2,8-as órajelet jelent.....mondjuk nem akarnám széthúzni szegényt. :B

They drew first blood....

(#1254) mycso válasza bolcsodal (#1253) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Pedig annyi

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1255) bolcsodal válasza mycso (#1254) üzenetére


bolcsodal
addikt

Kétmagos procival igen. Jóval erősebb, mint egy 2,6-os Northwood. Vagy egy 2800-as Sempron. Én a CPU score-ra lennék kíváncsi. Mint nálam a result details-ben:

És gondolom a SM3,0 pont is torzít, bár nemtudom, hogy az x1600-as tud-e SM3,0-t. :U

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#1256) Rush888


Rush888
tag

Sziasztok!

Kérnék egy kis helpet! Van nekem egy is7-e2 lapom és most cseréltem ki benne a 2.4-es Northwood procit egy 3.0Ghz-es Prescottra:) A csere után viszont azt írja ki, hogy nem működik megfelelően a proc vagy ki lett cserélve(persze angolul) és ahhoz hogy tovább lépjen mindig F1-et kell nyomnom.

Szerintetek mi lehet a problem?

a proci az új szal nemhiszem hogy az.

:R :R :R

(#1257) bolcsodal válasza Rush888 (#1256) üzenetére


bolcsodal
addikt

Proci cserénél már én is jártam így. Load Fail Safe defaults a BIOS-ban általában megoldja a problémát. Amúgy nincs jelentősége a dolognak.

They drew first blood....

(#1258) bolcsodal válasza bolcsodal (#1255) üzenetére


bolcsodal
addikt

Hülyeséget beszélek..elnézést... :B

They drew first blood....

(#1259) Rush888 válasza bolcsodal (#1257) üzenetére


Rush888
tag

Köszönöm megnyugtató válaszod! Csináltam már ezt meg még bios törlést is :DDD de akkor így marad, nem lehet vele mit csinálni :F csak mert mindig F1-et nyomni...

(#1260) qw78er89 válasza Rush888 (#1259) üzenetére


qw78er89
aktív tag

Szia!
Nekem is csinálta ezt néha!
Próbáld meg, hogy belépsz a softmenu-be és megnézed a beállításait a procinak. Nálam ez után már nem hisztizett!

(#1261) bolcsodal válasza Rush888 (#1259) üzenetére


bolcsodal
addikt

Ez a Softmenü ellenőrzés lehet működik. Összekevertem a Load Fail Safe default behozással... :B :B

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#1262) szumo válasza bolcsodal (#1253) üzenetére


szumo
senior tag

Én úgy emléxem, hogy az eredeti beállításokon teszteltem a gépet, de délután megnézem, és lefuttatom megint, mert 1 teszt nem tesz! De valamit ki is pipáltam, talán a future, menüpontot.

Ja, az ablak rá volt nyitva a gépemre, mert szegény a radiátortól nem messze van, és hát a távhő szabályzása nem olyan egyszerű mint egy proci-é :)

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#1263) szumo válasza Rush888 (#1256) üzenetére


szumo
senior tag

Egy bios beállítási pont miatt minden hardware változásnál kiírja, ezt az üzenetet a gép, hogy biztos nem felejtettél -e a biosban valamit átállítani.
Szóval ki lehet kapcsolni!

Valami ilyesmi a menüpont: check hardware change vagy valami ilyesmit keress.

Más: Bolcsodal, neked hogy sikerül 220 on stabilan futtatni a gépet, nekem valahol 216 a teteje, mert vagy a gép lefagy, vagy kisípol, vagy a hangkártya szűnik meg létezni.

Eddig 865pe chipsettel csak egy DFI-t láttam 220-on nemmi. Abban is olyan hűtés volt mint nekem, zalman 7700cu, és a 9800xt -n zalman ZM80D, és 6 80-as 2 90-es venti volt a házban, chieftec táp.

Áruld el a titkot, neked mitől megy?

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#1264) ANT válasza Rush888 (#1256) üzenetére


ANT
őstag

Azt nem próbáltad, hogy belépsz biosba, és módosítások nélkül F10-zel kilépsz? Nekem anno Celeron---->Prescott csere után mintha ez segített volna.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1265) bolcsodal válasza szumo (#1263) üzenetére


bolcsodal
addikt

A titka az asszinkron húzás..sajnos a memek 5:4-es osztásban fixed PCI freki mellett működik csak. Elméletileg így el kellene érni a 250-es FSB-t is, mert akkor lesznek 400MHz-en a RAM-ok, de a gyakorlat nem ezt mutatja... :B :B

They drew first blood....

(#1266) szumo válasza bolcsodal (#1265) üzenetére


szumo
senior tag

Na hazamegyek melóból, első dolgom lesz, hogy kipróbáljam!
A videókarit is megpiszkálom, ha már a cpu-ba belekezdek ;)

Mert ugye ami egyszerű az gyanús!

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#1267) sz.j válasza szumo (#1263) üzenetére


sz.j
nagyúr

"Bolcsodal, neked hogy sikerül 220 on stabilan futtatni a gépet, nekem valahol 216 a teteje, mert vagy a gép lefagy, vagy kisípol, vagy a hangkártya szűnik meg létezni.
Áruld el a titkot, neked mitől megy?"

Szvsz ebben nincs semmi titok ..., csak sok-sok szerencse (hogy pl. olyan procit és memóriát síkerüljön venni ami jól húzható), és természetesen némi tudás kérdése az egész.

"Eddig 865pe chipsettel csak egy DFI-t láttam 220-on nemmi."

Pedig nagyon sok 865PE chipes lap ment az általad említett 220FSB-nél lényegesen többet, ráadásul 1:1-ben (CPU : RAM).
Ha érdekel a téma, akkor a régi, arhiv, Everest topikokban bőven találhatsz infot.
(Pl. mycso kollega P4P800-es lappal, én meg AI7-el, persze mások is.)

;)

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1268) szumo válasza sz.j (#1267) üzenetére


szumo
senior tag

Üdv!

Szerintem ma futok még egy kört, mert tegnap 245-nél áltam meg, igaz nem 1:1 volt a memória hanem 5:4, és ami a legérdekesebb, hogy hogy a gépzabáló játékomból eltűnt az szaggatás. Szerintem nekem valami szinkronizációs hibám lehetett eddig, ami most eltűnt.
Most 3675GHz-en megy a vas, és196.8-on a memóriák. Agép által adott időzírés 2.5-4-4-7, ami ennyire vegyesfelvágott memóriák mellett elég faintos.
A tuning előtt mértem egy 3DMark-ot, 1280x1024 ben x6-os AA nálminden más alapbeállításon hagyva 1267 pontot ért el a gép. Majd ma megnézem 1024x768 ban, és 800x600 ban is, cask legyen rá időm.

Viszont valami házat kéne vennem, aminek jók a szellőzési tulajdonságai, és nem úgy néz ki mint valami ufó. Ha van valami kreatív ötletetek, akkor azt örömmel veszem.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#1269) bolcsodal válasza szumo (#1268) üzenetére


bolcsodal
addikt

Gratulálok a tuninghoz, szép eredmények. :R Az 1267pont sokkal reálisabbnak tűnik, ha nem haragszol meg érte. Szerintem a tuninggal csak annyi problémád volt, hogy elfelejtetted az AGP, PCI frekvenciát "fixed" re állítani, ez ki tudja csinálni a komponenseket rendesen és megakadályozza a tuningot. Valamint a memóriákkal lehet még baj, mivel nem bírják a magas frissítési frekvenciát. Vannak olyan tuning memók, amelyek bírják az 500MHz-et is de azokat mostanában aranyárban mérik... :(

A 3DMarkot hagyd 1280/1024-ben..A PH-s listába csak így engeik be az eredményt. ;)

Házból olyat nézzél, aminek az oldallapon van "FanDuctor" egy rövid kályhacső, ami a prociventire vezeti a kinti levegőt.

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#1270) sz.j válasza szumo (#1268) üzenetére


sz.j
nagyúr

Gratulálok az eddigi eredményeidhez! :C

Szvsz ne csak 3DMark-ot csinálj, hanem az Everest-el memória sebességméréseket is.

;)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1271) szumo válasza sz.j (#1270) üzenetére


szumo
senior tag

Köszi!

Az AGP/PCI frekit már nagyon rég lefixáltam, ezt még a VH6-os abitomnál megtanultam, ahol a 667 -> 700 ra volt meghúzva.
Tegnap az x1650pro-mon a gpu 600->610 mem 400->405 re mertem húzni, de ez már a teszt után, most próbálok utánanézni, mit is érdemes állítgatni rajta.
Csináltam everest tesztet is, meglepetésben volt részem, mert nagyon jó eredményeket értem el, és a régi eredményhez képest (105ms) most egy 89ms-es eredményt kaptam.

Csak valamit kell csinálnom, mert nem messze ott a radiátor, és visszafűti a gépemet.
Terhelve 64 fok volt nyitott ablaknál 56 fok. Terheletlenül 54 fok nyitott ablaknál 46fok volt.
A terhelést a 76E-n a tuneren keresztüli tv nézés, az E5-ösön egy ventrilo és 3 ablakban futó Lineage2 1024x768 felbontással, jó képminőség mellett 24-35 fps-t produkált.
ja everest 4.0 val néztem a gépem.

Majd csinálok rendesen is teszteket, csak még állítgatok a gépemen, ha már így belekezdtem.

Más: Milyen hangkártyát ajánlotok, ami nem egy vagyon, tudja az 5.1-et, és jól is megy, mert egyre jobban panaszkodnak a netes beszélgetéseimkor, hogy valami morajlik a háttérben, vagy ha húzom az egeret, olyan, mintha mesziről egy oroszlán üvöltene. Mondjuk ezt mondták már többször is, csak most a húzás után még jobban felerősödött.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#1272) bolcsodal válasza szumo (#1271) üzenetére


bolcsodal
addikt

Ház tekintetében. Ehhez mit szólsz?

Nekem ennek a kistestvére van Casetek 1017. Én meg vagyok elégedve vele, van benne anyag (nem olyan mint a mostani házak többsége a szinte alufóliavastagságú lemesekkel) és viszonylag olcsó is. A 1018A-t nem tudom hol lehetne kapni...

Próbáld megszerezni valahonnan az Everest 4,0 Ultimate editiont.

Hangkártyára talán: Creative AUDIGY SE 7.1 6K körül van az ára.

They drew first blood....

(#1273) szumo válasza bolcsodal (#1272) üzenetére


szumo
senior tag

Tetszíííík!

Pont az én stílusom az egyszerű kinézetű ház! A 2. monitornak meg majd találok helyet, mert most a server ház tetején trónol ;)
Ha meglesz a prémiumom, megyek, és keresek boltot, ahol kapható is.
Ez nagy valószínűséggel majd karácsony előtt lesz.

Everestből meg megnézem, de talán az ulti van.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#1274) szumo


szumo
senior tag

Nos teszteltem a gépemet everest 4.00 ultimate-val, és 3dmark06-al, csak nem tudom, hogy oszam meg veletek az eredményeket, mert azért nem olyan kevés adat az.
a végére a stabil állapot 3,675 GHz lett, és a videókari (GPU/MEM) 650/836.

Rakott most össze ismerősöm egy 500e HUF-os gépet, persze nem magának, de megbeszéltük, hogy 350-ből is ki lehetett volna hozni hasonlót, ha nem köti meg a megrendelő a kezünket.
Ti mennyit szánnátok rá?

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#1275) bolcsodal válasza szumo (#1274) üzenetére


bolcsodal
addikt

Mondjuk printscreen Az Everestre. A 3DMark2006-ban pedig a teszt lefuttatása után felteszi a kérdést, hogy online elküldöd e az eredményt. Valahogy úgy, ahogy én linkeltem léhány hozzászólással elébb.

They drew first blood....

(#1276) bolcsodal válasza szumo (#1274) üzenetére


bolcsodal
addikt

A PAT be volt kapcsolva tning közben?

They drew first blood....

(#1277) szumo válasza bolcsodal (#1276) üzenetére


szumo
senior tag

Üdv!
Igen ezt már akartam korábban is kérdezni, hogy hogy kapcsolom be, mert edig nem nagyon sikerült.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#1278) bolcsodal válasza szumo (#1277) üzenetére


bolcsodal
addikt

Itt mindent megtalálsz hozzá!

De előtte próbáld default FSB-vel..nem nagyon szereti a tuningot a PAT, lehet jobban jársz síma FSB emeléssel, mint a PAT bekapcsolásával, átlagban 5-10%-os teljesítményjavulást lehet elérni PAT-tal.

They drew first blood....

(#1279) bolcsodal


bolcsodal
addikt

Még jó hogy megnéztem. Ezek szerint a PQI PC3200-as memóriák TCCD chipes memek...nem is tudtam, hogy tuningmemóriákon csücsülök. :U De majd megnézem, hogy miylen chipek vannak rajta a saját szememmel... :DDD

They drew first blood....

(#1280) sz.j válasza bolcsodal (#1278) üzenetére


sz.j
nagyúr

"... nem nagyon szereti a tuningot a PAT... "

Már miért ne szeretné?
Megfelelő hardverekkel (lap, proci, memó), szvsz nem lehet vele gond.
Itt például bekapcsolt PAT-al FSB=264MHz-ig bírta a tuningot.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1281) szumo válasza bolcsodal (#1279) üzenetére


szumo
senior tag

Hát ezt délután kiderítem! :DD
Tegnap egy halott/haldokló hitachi sata-s vinyót adatmentettem. Nem vol egyszerű beteg, de kifogtam rajta, mostmár akár meg is dögölhet :K

Csak fejjel lefelé volt hajlandó elindulni, de akkor teljes mell bedobással.
Kerestem vinyó tesztelő progit, mert a speedfan, is mond ezt azt, az everest is de ami diagnosztikára én gondoltam, sehol nem találtam. A norton utilitisem meg megsérült.

A memóriákhoz grat.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#1282) szumo


szumo
senior tag

Végigolvastam, ki is nyomtattam, nehogy elszúrjak valamit.
Tehát 667 re leveszem az fsb-t, majd a game acc-t beállítom, a leírtak alapján, majd ha mindez megvan, akkor visszaemelhetem/túlhúzhatom elvileg az fsb-t?

Jól látom a helyzetet, vagy csak az autocad fekete képernyője szippantotta le mára az agyam?

Gondolom az AGP/PCI fixre állítva marad, a feszkókat eddig sem piszkáltam, és a memória időzítést se kell agyonvágnom, ahogy olvastam.

Na majd délután kiderül, ha beborul :)

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#1283) bolcsodal válasza sz.j (#1280) üzenetére


bolcsodal
addikt

A PH tesztből is, és más embrek tapasztalataiból hallottam, hogy nem megy együtt a kettő. Mondjuk én még nem próbáltam, de lehet majd játszom vele. Az AI7 mennyiben különbözik az IS7-től? Jobb minőségű, szelektált 865PE lapka? Mert azért 264-es FSB nemsemmi ám! :R

They drew first blood....

(#1284) bolcsodal válasza szumo (#1282) üzenetére


bolcsodal
addikt

Nem. Az FSB-vel semmi dolgod nem lesz.

A N/B Strap CPU As "667" opció csak a chipset memóriavezérlőjét csapja be és így kapcsolja be a PAT-ot. Atól az FSB-d marad annyi, amennyit beállítassz neki. Ha jól gondolom a memóriakezeléssel trükközik a beállítás.

They drew first blood....

(#1285) gina100 válasza szumo (#1282) üzenetére


gina100
tag

Neeeeeem! :(

Azon a linken amit fentebb megadtak ( [link] ) egészen más van írva a PAT aktíválásáról!

Ha így csinálod szerintem jó lesz:
- Bemész a BIOS-ba és megnyítod a Soft Menu Setup ablakot,
- itt az N/B Strap CPU As-t By CPU-ról, vagy amin áll, átállítod 667-re.
- A BIOS-ból való kilépéskor elmented a változtatást, és az újraindulás után működni fog a manuálisan bekapcsolható PAT.

;)

[ Szerkesztve ]

(#1286) gina100 válasza bolcsodal (#1279) üzenetére


gina100
tag

Az jó lesz ha megnézed, mert nem bíztos, hogy a "síma" PQI PC3200 memóriák is TCCD chippel vannak szerelve.
Viszont a memória chip-táblázatok szerint a PQI PC3200 Turbo igen. :K

(#1287) Sas madár


Sas madár
őstag

Abit IS 7 E2 lapom van és valami miatt nem tudok rá Win 98.-at telepíteni ugyanis amikor előszőr álna fel a rendszer ujraindul.(Xp. rendben felmegy.) :F

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#1288) Sas madár


Sas madár
őstag

Ja és mindkettő telepítés alatt felismeri az egeret de nem alkalmazza,nem tudom ez esetleg összefüghet-e?
Valakinek van esetleg tapasztalata v. tippje előre is köszi.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#1289) perempe válasza Sas madár (#1288) üzenetére


perempe
addikt

Én telepítettem rá Windows 98-at, de nem SATA-ra.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#1290) szumo válasza Sas madár (#1287) üzenetére


szumo
senior tag

Nagyon régi emlékeim alapján, szükséges a win98 telepítésének megfelelő paraméterezése, és hogy az a partíció, amire teszed, az a vincsi elején legyen, és ne legyen több a sectorszám, mint amit a w98 megenged, valamint még a felső memóriaszektort, amit a telepítéskor használt a w98 azt emuláld.

Ez persze nem kézpénznek veendő, mert már 5-6 éve nem telepítettem, legalábbis nem sd mem-es gépre.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#1291) Sas madár


Sas madár
őstag

Természetesen az első particíóra került volna a 98 2X3 GB lett neki,hogy legyen közös is amit az XP is és a 98 is lát.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#1292) Sas madár válasza perempe (#1289) üzenetére


Sas madár
őstag

Nem ,nincs is benne sata eszköz és a Biosban le is vannak tiltva a csatik.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#1293) sz.j válasza bolcsodal (#1283) üzenetére


sz.j
nagyúr

Amennyiben az IS7 lapok is i865PE-vel van szerelve, és tudtommal azzal vannak, akkor minimális lehet a két lap között a különbség.
A különbség az lehet, hogy az AI7 egy újabb, "továbbfejlesztett" változata az IS7-nek (lásd uGuru, 3,2V memóknak adható fesz, stb), de ez nem jelenti azt, hogy az IS7-es lapokkal nem lehetne hasonló beállításokkal hasonló vagy még jobb eredményeket elérni.
Szvsz minden az alkalmazott hardvereken (alaplap, proci, memók) múlik!!!

Azt írod, hogy a PH tesztekben az olvasható, hogy nem megy együtt a PAT és a tuning.
Nem szeretnék senkivel sem vitatkozni de saját és mások tapasztalata alapján írom, hogy már 2004-ben is (!) volt PAT tuning alatt, csak mindez csekély mértékű volt.
Ha érdekek a téma és ha van kedved utánaolvasni, akkor minderről meggyőződhetsz az AI7 topikban
Itt azt is láthatod, hogy én is végigkínlódtam a PAT-aktíválást, míg sok-sok memócsere és kisérletezés után találtam olyan memóriákat amivel tuning alatt végig volt PAT, valamint míg rájöttem az automatikus PAT aktíválás mikéntjére.

Tapasztalataim alapján továbbra is az a véleményen, hogy szinte valamennyi olyan lappal lehet aktíválni a PAT-ot (tuning alatt !) amelyeket a gyártó arra tervezett, valamint ha mindez nagyon jól húzható procival és memókkal társul.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1294) bolcsodal válasza sz.j (#1293) üzenetére


bolcsodal
addikt

Értem. Hát valszeg nem TCCD-s RAM-ok vannak a gépben, mert síma Turbo módban sem bootolt be. :DDD :(

They drew first blood....

(#1295) Sas madár


Sas madár
őstag

Azt hiszem az erőlködés úgysem vezet sehova......lehet le kell mondanom 1-2 eszközről és csak XP. tenni fel. :((

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#1296) sz.j válasza bolcsodal (#1294) üzenetére


sz.j
nagyúr

A Turbo-hoz nem létkérdés a TCCD-s memó, bármilyen olyan memó jó ami képes 2-3-3-6-al menni (legfeljebb kevésbé húzható).
Máskülönben hajdanán én is "megszívtam" a Turbo-t, mert csak manuális időzítés-állításkor indul el, By SPD-vel nem. De erről a honlapomon is írok:

"... GA Turbo állásában, By SPD-vel a lap 2,5-3-3-5-ös időzítéseket állított be, de még 200-as FSB-nél sem bootolt be. Az időzítéseket manuálisan 2-3-3-6-ra állítva már gond nélkül elindult a gép, automatikusan aktiválta a PAT-ot, és 234
FSB-ig lehetett "húzni" a rendszert ..."

;)

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1297) bolcsodal válasza sz.j (#1296) üzenetére


bolcsodal
addikt

Köszi kipróbálom. Szerintetek 2,6-os Northwood mellett ha beteszek egy x1950Pro-t, akkor CPU limites lesz a konfig? Mondjuk hozzá lehet húzni a procit 5:4 osztásban, ha a memek nem bírják. Kipróbáltam a Neverwinter2-és siralmas 15 fps körül szaggatott, így elhatároztam, hogy minél költséghatékonyabban, az egész konfig lecserélése nélkül izmosítanom kell.

Mondjuk lehet megvárom a jövő évet, hogy a HD3850 lenyomja az x1950Pro árát, vagy hogy esetleg megjelenjenek a 3670/3650 AGP-s kártyák, netántán a 3800-as széria AGP csatival. :U

They drew first blood....

(#1298) szumo válasza sz.j (#1296) üzenetére


szumo
senior tag

Üdv!

Akkor most tegyük tisztába.
Ha 667-re állítom a proci menüjében a megfelelő részt, aktiválom a PAT-t, az automata indításához mindenképpen kell állítanom a GA-t, vagy ennyi elég?

Tegnap kicsit piszkáltam a gépem, és a 3d mark 06 ban 1846 pontot ért el a gépem, néztem az everestet is, ott pedig a memória kezelések átlag 1000 ponttal kaptak többet igaz most csak 220 volt az fsb. PAT nelkül fsb 245 tel gyengébb volt a gépem.
Mihelyt meglesz a veblap amit csinálgatok, feldobom oda a print screen-eket, és belinkelem.

Már csak a videókarim akad meg néha.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#1299) sz.j válasza szumo (#1298) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ha a BIOS-t úgy állítod be mint ahogy az a honlapomon le van írja (1-es pont), akkor a 667-re való átállítás után állandóan lesz PAT, függetlenül attól. hogy a GA milyen állásban van.

Automatikus PAT aktíválás csak a 2-es pontban leírt beállítások esetén van.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1300) szumo válasza sz.j (#1299) üzenetére


szumo
senior tag

Bocsi, hogy itt nem hagylak, de az elmult pár napban kicsit le lettem fárasztva.

Az állandó PAT, és az automatikus aktiválás között mi a különbség?
Mert azt értem, hogy hogy kell a biost állítani, és hogy egymás következményei, de a különbség is érdekelne köztük.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.