Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) Szipi


Szipi
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Nemrég cseréltem le a 2GHz-es Celeronomat egy 3GHz-es Prescott magos P4-re
és hallottam olyanokat, h huzamosabb használat után a régebbi alaplapok mint pl. Abit IS7-E megadja magát a terhelés miatt. Ebben van vmi igazság vagy csak kamu?:F

(#702) bolcsodal válasza Szipi (#701) üzenetére


bolcsodal
addikt

Miért adná meg magát? Tuningoltad a cerkát?
Csak normális hűtésről gondoskodj. Igazából maximum a teljesítmény felvétele változik meg ilyenkor a konfignak, ami a tápegységnek okozhat gondot. A core voltage nem hiszem, hogy különbözne a két processzorban.

They drew first blood....

(#703) sz.j válasza bolcsodal (#698) üzenetére


sz.j
nagyúr

Bővebben: link

;)

[Szerkesztve]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#704) Szipi


Szipi
aktív tag

Nem tuningoltam a cerkát, a tápot a procival együtt lecseréltem Coolink AP550X-re (480W). A Prescott sokkal többet fogyaszt mint a cerka azért gondoltam hogy lehet benne vmi, ráadásul a meleg levegőt a gyári hűtés a tápstabilizátorra küldi ami a 63C-ot is eléri. A régi cerkánál max 38C-os volt a PWM a CPU 55C.

(#705) bolcsodal válasza sz.j (#703) üzenetére


bolcsodal
addikt

De izé...néked AI7-es van, Game acceleratorral, az én IS7-es deszkámon se híre se hamvva az ilyen BIOS menünek.

Valamint félek, hogy a noname memóriák nem bírják a terhelést.

Igazából ez a PAT egy memóratuning ezek szerint?

They drew first blood....

(#706) bolcsodal válasza Szipi (#704) üzenetére


bolcsodal
addikt

A gyári hűtést sürgősen cseréld le, esetleg egy olyasn heatpipe-osra, amelyik hátrafelé fújja a meleg levegőt (Freezer 7 asszem) és akkor nem lesz gond a táppal sem.

Bocs, a Freezer 7 LGA775 tokozású procikhoz való, de a Freezer 4 pl socket478-ra való.

[Szerkesztve]

They drew first blood....

(#707) Flashget válasza sz.j (#703) üzenetére


Flashget
félisten

Na most eddig mezei 2,4-es cerka volt benne és flottul ment a dual chanel és pat. Mindössze a proci volt 2.8-on járatva.
Kiceréltem most egy 3.2-es prescottra és az everestben se dual se pat ezután..no mondom akkor leszedek egy frisebb verziót és aszerint is se dual se pat.
Majd ezen a honlapon található 1. pont szerint eljárva ott van a dual és pat is az everestben.

Realme GT Master Edition

(#708) Flashget válasza bolcsodal (#705) üzenetére


Flashget
félisten

mezei 2x256MB brand van a deszkában nálam...

Realme GT Master Edition

(#709) Flashget válasza bolcsodal (#698) üzenetére


Flashget
félisten

''Nem értem ezt a PAT-ot. Vagy esetleg újabb IS7-ben''

januárban vettem aztán egy bios frissétesen eset csak át a prescott miatt még május környékén. Ha eddig nem ment nálad a PAT lehet egy frisebb bios megoldaná nálad is. Ugyanis ezt az abit így tudta beélesíteni az intel miatt...

'' Az én IS-7 lapomat például konzekvensen IS7-G ként ismeri fel.''

megnyugtatlak az enyémet is de nem csinálok ebből ügyet mert a korábbi IC7-t is IC7-G-nek vélte.

''Nekem egy 7000B-AlCu hűti a procit egy IS-7 ben''

Thx mert csak a zalman honlapjára tudtam eddig hagyatkozni. Ez a GT hűtő nem igazán a tunningra lett kitalálva :)
És ha van egy zalman passzív hűtő az nb-n akkor is elfér?

''MEgkérhetlek, hogy vmi linket, vagy esetleg a saját tapasztalataidat is írd meg''
sok tapasztalatom eddig nincs leszámítva a gyenge hűtést amin változtatnom kell.
3,4-en járatva sima netezés alatt 45 fok a cpu ha konvertáltam egy avit akkor 55-56 fok.
Készítettem egy sima tesztet az everestben..mondjuk ha nem brand memok lennének valszeg a teszt is jobb eredményeket hozott volna vagy ha 3.8-on járatom legalább a procit.:))
memo olvasás teszt:
Bővebben: link
írás
Bővebben: link
késleltetés
Bővebben: link

Realme GT Master Edition

(#710) bolcsodal válasza Flashget (#709) üzenetére


bolcsodal
addikt

Az Abit honlap által legfrisebbnek tartott BIOS-t flesseltem fel rá. Asszem IS7-24 verziószáma. Kellett is, mert nagyon felül mért az alaplapi winbond.

Viszont Northbridge hűtő az a gyári van rajta. Sztem, felférnének a Zalman-ok is, csak a lefogatórendszerűk csavarozós, ennek az alaplapnak meg ilyen drótbeakaszós-ventillátoros northbridge hűtője van. Maximum kétkomponensű raqgasztóval tucc feltenni egy Zalman NB hűtőt, vagy inkább a Revoltec passzív bordáit használod. SpeedFan-al szoktam halkítani.

Azt akarom csak kérdezni hogy ez a PAT ez vmi féle tuning az alaplapra nézvést? Tehát számíthatok melegedésre, ha alapból nem nyúlok az FSB-hez, vagy a procihoz?

Tehát símán az 1.-pontban leírtakat manuálisan beállítod és működik a PAT? És mennyire bírja a lap, voltak fagyásaid miatta?

[Szerkesztve]

They drew first blood....

(#711) Flashget válasza bolcsodal (#710) üzenetére


Flashget
félisten

Nekem is az van rajta bár a korábbi 23-as nekem jól mért. De inkább mérjen fölé valamennyivel mint alá pl az asus. Az IC7 na az jelentősen fölé mért 10 fokot...

Félreértettél.
Már korábban lecseréltem zalman NB47J passzívra a gyári nb hűtőt mert szar volt a hangja..egy darabig az szuperált, hogy kihúztam a ventit a tápból és leszedtem egyszerűen, hogy mint egy passzív üzemeljen tovább, de aztán nem.

a PAT lényegében memo gyorsítást jelent röviden. Bővebben majd egy hozzáértőbb kifejti bővebben. :)

Már ecseteltem, hogy korábban nem kellett még ennyit sem matatnom a biosban a PAT miatt..ha megy a dual chanel megy az is.
Viszont a prescott nem egy celeron :D Vagy finnyás a brand memókra vagy a hiperizé miatt bolondult meg, hogy a PAT csak így hajlandó menni.

A memo tunning, vga tuning az nb melegedését váltja ki ha erre gondoltál. De én azokat sose babrálom.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Realme GT Master Edition

(#712) sz.j válasza bolcsodal (#705) üzenetére


sz.j
nagyúr

Valóban az én lapon AI7, de ha IS7 vagy IS7-G-s lapod van minden gond nélkül aktíválhatod a PAT-ot, mert a BIOS-od is nagyon hasonló mint az enyém!
A Game Acceleratort a BIOS Advenced Chipset Features ablakban találhatod.
(Nagyon sok IS7 tulaj aktíválta már a lapját, a kettő közül valamelyik módszerrel.)

A második módszer valóban csak akkor megy ha jó memóid vannak (lásd honlapom), ezért inkább az első módszerrel kezd, egyszerű és szinte minden memóval működik 400MHz-en!

Ha nem tuningolsz és csak 400MHz és környékén használod a PAT-ot, szinte semmilyen plussz melegedés nem lesz (ellenőrizd pl. az Everest-el).
Viszont nőni fog a géped teljrsítménye. Ezt is ellenőrizd az Everest-el.





Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#713) bolcsodal válasza Flashget (#711) üzenetére


bolcsodal
addikt

Én is az NB melegedésétől tartottam. DE maj meglátjuk, és a memóriák nem melegedtek? Igazából itt csak vmi késleltetéseket állítgat a BIOS és nem tudom, hogy az melegíti e a memóriákat.

They drew first blood....

(#714) sz.j válasza Flashget (#707) üzenetére


sz.j
nagyúr

Mi a memód pontos típusa és milyen a időzítéssel (legjobb) képes működni?

:F

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#715) bolcsodal válasza sz.j (#712) üzenetére


bolcsodal
addikt

Köszönöm a tanácsokat, bepróbálom.;)

annyit tudok, hogy PC3200-as 400MHz-en működő RAM modulok, hogy milyen időzítésekre képesek, azt nem. Vmi sulinetes noname RAM-ok, de majd megnézem a márkáját.

Ja és nem támogatja az ECC parity-t. Ezt tudom, mert az everest ezt írja ki, amikor beolvassa az adatokat, valamint azér sír, mer 2x 512Mb RAM-ról van szó és azoknak állítólag ezt tudniuk kéne.

[Szerkesztve]

They drew first blood....

(#716) Flashget válasza bolcsodal (#713) üzenetére


Flashget
félisten

ha alapon járatod nem melegszik.
mondjuk nem igazán értem másoknál miért akar egy 400MHZ-s memót 500MHZ-n járatni...hogy több pöttyöt kapjon a teszteken? vegyen újabb deszkát tegye bele jobb memot és csókolom akkor nem lesz fagyás meg instabill deszka..nem beszélve az indián jelekről

Realme GT Master Edition

(#717) bolcsodal válasza Flashget (#716) üzenetére


bolcsodal
addikt

Hja..én sem akarom húzni! Elég, ha a Connect3D R9550-ből kifacsarom, amit lehet, de magát rendszert még nem próbáltam húzni.

They drew first blood....

(#718) Flashget válasza sz.j (#714) üzenetére


Flashget
félisten

pontos tipusa samsung chipsetes brand :)) IC7-ben ezek a memók nem mentek dualban. Mondom oké nem is egyszerre vettem őket meg brandok..megis lepődtem mikor az IS7 nem volt finnyás és mentek dualban. :)

jelenleg ezt írja az everest:
Eszköz leírása
DIMM1: 256 MB PC3200 DDR SDRAM

Mező Érték
@ 200 MHz 3.0-3-3-8 (CL-RCD-RP-RAS)
Mező Érték
@ 166 MHz 2.5-3-3-7 (CL-RCD-RP-RAS)

Eszköz leírása
DIMM3: 256 MB PC3200 DDR SDRAM
Mező Érték
@ 200 MHz 2.5-3-3-8 (CL-RCD-RP-RAS)

De mondom semmit nem babráltam a memókkal kivéve most ezt a PAT dolgot. Pont ezért mert celeron meg brand házasságban mi a túrót próbálkozzak..örüljek, hogy nem fagy a gép. :DD

Realme GT Master Edition

(#719) bolcsodal válasza Flashget (#718) üzenetére


bolcsodal
addikt

Nekem mennek dual-ban, legalábbis bootoláskor ezt írja, meg az everest is láttya. Csak nem tudom, milyen időzítéseket bírnak, és a PAT pont ezzel operál. Mindegy maj megláttyuk, legfeljebb CMOS clear lesz belőle! :U

They drew first blood....

(#720) Flashget válasza bolcsodal (#719) üzenetére


Flashget
félisten

a Bios a tuti...everest írta már ilyenkor is hogy a memok biza single modban mennek ;)

Realme GT Master Edition

(#721) sz.j válasza Flashget (#718) üzenetére


sz.j
nagyúr

A CPU-Z progi ''Memory'' fülén nézd meg, hogy milyen időzítéssel megy, ill. a dualt valamint a PAT-ot is ellenőrizheted.

Ha érdekel van egy Tw865 nevű progi amivel win alól ki-be kapcsolható a PAT, valamint szintén win alól állíthatóak az időzítések.
Ha úgy gondolod próbáld ki, a neve: Tweaker i865/i875/i848.
Fórum: Bővebben: link
Progi: Bővebben: link

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#722) Flashget válasza sz.j (#721) üzenetére


Flashget
félisten

2,5-3-3-7

érdekel és utána is járok. Kösz.

Realme GT Master Edition

(#723) sz.j válasza Flashget (#722) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ha dualban tudná a memód a 2-3-3-6-ot akkor bíztos, hogy menne a GA Turbo, ill. Sr állásaiban az automatikus PAT!!! ;)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#724) Angmar


Angmar
tag

#695 :U

(#725) Flashget válasza sz.j (#723) üzenetére


Flashget
félisten

amit ajánlottál progit aszerint beállítottam ennyire és a cpu-z szerint is annyival megy.

Realme GT Master Edition

(#726) bolcsodal


bolcsodal
addikt

PAT bekapcsolva. Mndenkinek köszönöm a segítséget.
Sajna az én memóim nem bírják még a GA Turbo módot sem.
Most épp 2,5-4-4-7 időzítésekkel mennek. A PAT kb. 14-17%-os teljesítméynövekedést okozott.

They drew first blood....

(#727) sz.j válasza bolcsodal (#726) üzenetére


sz.j
nagyúr

Gatulálok! :C

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#728) Flashget válasza bolcsodal (#726) üzenetére


Flashget
félisten

Na ugye, hogy nem kell angol cikkeket bemásolni..elég ha itt olvasgat az ember :))

nincs mit.

tudsz képet klattyolni a géped belsejéről, hogy helyezkedik el a zalman proci hűtő a táphoz képest?

Realme GT Master Edition

(#729) bolcsodal válasza Flashget (#728) üzenetére


bolcsodal
addikt

Képeim:

Eelég jól elfér egyébként. Itt inkább a VM-101-est fotóztam, de látszik a Zalman is.

http://www.kepfeltoltes.hu/050913/../050805/P1010004.JPG
http://www.kepfeltoltes.hu/050913/../050805/P1010005.JPG
http://www.kepfeltoltes.hu/050913/../050805/P1010009.JPG

They drew first blood....

(#730) Flashget válasza bolcsodal (#729) üzenetére


Flashget
félisten

Thx.

nem zavar be neki az nb hűtő? Mintha pont ott lenne kivágva a zalman :DD

Realme GT Master Edition

(#731) bolcsodal válasza bolcsodal (#729) üzenetére


bolcsodal
addikt

Optikai csalódás. CSak fölé níúlik be, van vagy 1,5Cm a bordák között. Én inkább a VM-101-estől féltem, hogy a Zalman miatt nem fér be..de befért.

They drew first blood....

(#732) Flashget


Flashget
félisten

most ez van nálam

http://www.kepfeltoltes.hu/050913/K_p_123.jpg

http://www.kepfeltoltes.hu/050913/K_p_124.jpg

[Szerkesztve]

Realme GT Master Edition

(#733) Flashget válasza bolcsodal (#731) üzenetére


Flashget
félisten

Tudom hogy az csak úgy látszik :)

Realme GT Master Edition

(#734) bolcsodal válasza Flashget (#733) üzenetére


bolcsodal
addikt

Húúúú...olyan Fanductor nekem is kell!!!! :Y

Nem tudod, hogy külön hol lehet kapni ilyesmit. Kéne a Casetek 1016A-ba.

Mit hűtessz azzal a szörnyeteg Zalmannal? Ráadásul az opcionális ventivel együtt.
Nekem úgy tűnt prohardver tesztcikkből, hogy az Aerocool VM-101-es csak kevéssel marad el a Zalman hűtésétől, viszont fele annyiba kerül..ezér szereztem egyet.

They drew first blood....

(#735) sz.j


sz.j
nagyúr

Bocsi, hogy szólok :B, de ha a link elé beírjátok a [L] -t a végére meg [/L] -t, akkor mindenki rögtön láthatná azt amit megszeretnétek mutatni.
(De szerintem ezt Ti is tudjátok ;))

[Szerkesztve]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#736) Flashget válasza bolcsodal (#734) üzenetére


Flashget
félisten

Külön nem tudom ez a DTK házhoz jár.

mit..mit...egy abit fx5700-at ;)
Egyszerre szart be az IC7 alaplapom és a vga kártya venti is...miután a 6.!!origi IC7-nek volt rossz az IDE vezérlője nem variáltam tovább (ráadásul szemétkedtek a vga doboz nem megléte miatt már 1 hónapja) és visszaléptem az is7-re (ráadásul az IC7-be ez a zalman passzív lehet nem is tudna bemenni a helyszűke miatt ami a vga slot és nb közt van)a különbözeten amit ugye nem adnak vissza levásároltam a zalman passzívra.
Na most semmi sem a véletlen műve :) Vettem a DTK házat a 400W-os táppal június elején és ezzel a Fanductorral mert tudtam, hogy prescottot akarok majd venni.
A zalman passzív jó de a hátránya, hogy a meleg ott reked...meg azt is tudtam, hogy nb47j fog az nb-re kerülni....most gondolj magad elé egy passzív vga-t egy passzív nb-t és majd egy beköszönő prescottot amit azért néha az ember kicsit tunningolni akar..a meleg levegő meg ott marad + jöttek ezek a 35-36 fokos melegek..én meg panelba lakom. Vettem azért még1 ventit a házban elöre kemény 1200 pénzért is és nem is fagyott a cucc :)
Szóval az opcionális venti (2K volt) azért is van ott hogy ami hő esetleg keletkezik az nb-nél azt is eltüntesse onnan.

Realme GT Master Edition

(#737) Flashget válasza sz.j (#735) üzenetére


Flashget
félisten

igen tudom, sry csak igy gyorsabb volt :R

Realme GT Master Edition

(#738) mucsosz


mucsosz
csendes tag

help meee? tudja az is7 a 800 Mhz-T????
nagyon louser vok

még nincs teljesen kész de már majdnem elkezdtük..

(#739) perempe válasza mucsosz (#738) üzenetére


perempe
addikt

Ez az FSB értéke lenne. Gyakorlatilag minden S478-as processzort tud fogadni.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#740) mucsosz válasza perempe (#739) üzenetére


mucsosz
csendes tag

igen az fsb. de nekem nem az a tipus van amelyiken egymás mellett vannak az IDE csatik hanem amelyiken egymás alatt.
vagy ez mindegy?

még nincs teljesen kész de már majdnem elkezdtük..

(#741) perempe válasza mucsosz (#740) üzenetére


perempe
addikt

Mind1. Lehetőleg ne E2-t vegyél.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#742) ronson válasza perempe (#741) üzenetére


ronson
őstag

mé ne E2-őt vegyen, nekem volt dolgom mindkettővel, mondjuk a sima E verzióval szívtam eleget, a tuningot se bírta, ha bekapcsoltam a PAT-ot fagyott és egyszercsak meghalt

gariba csak E2 re tudták cserélni(vagy +7k és IC7), bár félve vittem haza, de nagyon meglettem vele elégedve, nagyonjó tuningpotenciál, PAT rendesen szuperált(bár sokhelyen írták hogy nincs, nekem mégis minden tesztprogram jelezte) és alapon is egyértelműen érezhető sebesség növekedés, amit az Everest is igazolt mem. írás-olvasás értékekkel

(#743) Sef01


Sef01
csendes tag

Sziasztok!
Bővíteném a gépem memóriáját. 2*256/400 helyett 2*512/400.
A kérdésem az lenne, hogy tudtok-e olyan ramról amit nagyon nem komál az Abit IS7e?
Segítsetek légyszi

(#744) HummeRC


HummeRC
senior tag

Sziasztok.

Belefutottam egy érdekes problémába.

Ismerősömnek vettünk egy új IS7-E2 lapot. Hazavisz, beszerel winxp feltelepit, driverek feltelepit és itt jött elő a kérdés. A gyári CD-n adott driver nem ajánlott fel hangkártya driver telepitést. Megnéztem, a CD-n rajta a driver. Mondom no problem, akkor feltesszük manuálisan. Hát nem ment. Azt mondja, hogy nincs ilyen hardver a gépben. Nézem az eszközkezelőt, ott sincs audio hardver, de még ismeretlen vagy ütköző eszköz sem. Nézem a bios beállitásokat, csak annyi van hogy onboard audio: enabled vagy disabled. Semmi más hangkártya állitási lehetőség. Ezek után a bootolás előtt megnéztem a pci device list-et és ott sem volt hangkártya.

A gépben egy 9550-es AGP-s kártyán kivül semmilyen plusz kártya nincsnen.

Találkozott már valaki ilyen problémával?

Létezik hogy rossz az alaplapi integrált hangvezérlő? Mert akkor mehetek vissza garba.

A segitséget előre is köszönöm.

(#745) HummeRC válasza HummeRC (#744) üzenetére


HummeRC
senior tag

Valakinek ötlet? :F

(#746) perempe válasza HummeRC (#745) üzenetére


perempe
addikt

Leszedtél hozzá való drivert?

* Brahms: 4. szimfónia *

(#747) gézu válasza HummeRC (#745) üzenetére


gézu
őstag

Ha a biosban a hangkari enable-ben van akkor latnia kell az xp-nek.Ha nem
latja akkor szerintem rossz.Esetleg megprobalkozhatsz manualisan uj hardvert kerestetni az xp-vel.

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#748) jimhun


jimhun
senior tag

Hali !

Egy problémám lenne az IS7-E2-es alaplappal. Van egy 2.4 Celeron D procim ha meghúzom a Bios-ában akkor 2.8-ig engedi és jól is működik a gép nem is melegszik. Viszont ha 2.81-re rakom már el sem indul a gép csak BIOS-reset-tel.
Miért nem tudom tovább húzni?
Azon csodálkoznék ha ez lenne a max(17%)....
Semmire nem tudok gondolni csak arra hogy esetleg azért mert az egyik RAM benne 333 a másik 400. De állítólag nem ezért van...

(#749) vallas válasza jimhun (#748) üzenetére


vallas
senior tag

szia!

valószínüleg a 333-as ram nem bírja főleg akkor, ha 1:1-ben van a memo az fsb-vel.
próbáld meg úgy hogy csak a 400-as ram van benne.

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#750) Sef01


Sef01
csendes tag

Sziasztok!
Tud valaki Abit IS7e-be ramot ajánlani, vagy inkább olyat mondani amit tutira nem szeret.
Előre is köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.