Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-09-30 15:51:13

LOGOUT.hu

Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93) _Petya_ válasza Jester01 (#90) üzenetére


_Petya_
őstag

Köszönöm szépen, így már működik, most már értem, mit értesz az alatt, hogy pipe-ból nem lehet tanítani :B

Egy másik kérdés merült fel a szkriptjeim írása közben: a wget -N kapcsolóval futtatva csak akkor tölt le egy file-t, ha az újabb, mint a már meglévő. Namost, ugyanaz a script fut 6 url-re, és ezek közül 2-t sokszor abban az esetben is letölt, ha nem frissülnek. Tehát a kérdés: hogyan tudja a wget megnézni egy weben lévő file módosítási dátumát/méretét anélkül, hogy letöltené? És én ugyanezt ''kézzel'' hogyan tudom megtenni? (gyanús, hogy szerveroldalon van a gond, vagy csak a wget hülye? ki szeretném deríteni...)

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.