Hirdetés

Hasonló minőség jó lenne

Pénteken lőttem pár átlagos fotót a kedvenceimről, melyek közt előkelő helyen szerepelnek a virágok. Szép hangulatképeket adnak. A Lumiával fotóztam, ami tökéletes számomra, amikor spontán kattintgatok. Egyszerűen imádom a Lumia Camera alkalmazás pro módját, hogy állítható a fehéregyensúly, fókusz, érzékenység, zársebesség, fényerő. Eddig egyetlen egy mobilommal sem tudtam lefotózni az éjszakai égboltot a fényesebb csillagokkal, de a Lumiával sikerült.
Nincs könnyű dolgom, mert ugyanezt a tudást keresem újabb modellben, ami pluszba még IP védett is. Nagyon szeretnék esőben fotózni. No, nem ömlő záporban, hanem csendes pötyögésben. Persze a csere nem sürgős, a Lumia 925 nagyon jó kamerás mobil még 2019-ben is.

Nagy változat

Néhány fotóm

A jelenlegi fő gépem Canon Powershot A630. Nem mai darab, de kiszolgál engem. Eleve nem problémázok sokat a fotózással, amint meglátok valami kedvemre valót, pár percet eltöltök a megörökítésével aztán már rohanok is tovább az újabb kellemes látnivaló felé. Alapvetően természeti jelenségeket fotózok, embert csak nagyon ritkán és önportrét sem lövök számolatlan, évente párat. A gépem tudása miatt leginkább a közeli felvételeket kedvelem,szép makrók lőhetők az A630-assal. A 4x-es optikai zoom nem teszi lehetővé a mélységekkel való játékot. Persze hébe-korba a tájat is lekapom. Ezek mind már interneten publikált fotóim. A legfrissebb a törpemandula 2019 áprilisi, míg a 10. kép 2017 szeptemberében készült. Senki sem tanított fotózni, egy szakkönyvet elolvastam és kész. Hobbi fotós vagyok.

Törpemandula

Reklámok

Az az igazság, hogy mi itt Európa perifériáján jóléti városlakókként nem igazán tudjuk elképzelni pár százmillió indiai anyagi lehetőségeit. Szokás fikázni az 1GB/8GB mobilokat, amik bőven kívánatosak odaát.
Nem nekünk készülnek az egyszerű okostelefonok. Fogadjátok el. Pont.

Ui.: Basszus, hogy csak nem akar megfeküdni a Nokia 2.1. Felháborító. :DDD

Legyen ünnepnap február 10.

A II. világháborút lezáró békeszerződés aláírásának dátuma alkalmas lehet, hogy végre helyes irányba terelje a közgondolkozást a múltról és a jelenről. A trauma szándékos örökítése, beleverése a fiatal generációkba enyhén szólva tébolyodott módja a nemzetrontásnak. Pechemre engem is átitatott az indokolatlan sértettség olyasmi miatt, amihez már semmi közöm, és vegyes leszármazási vonalú utódként nincs is okom a bosszúra és kesergésre. Felmenőim közt vannak szlovákok, románok, szlovének és magyarok, valamint lehetséges örmény vérvonal is. Hogy magyar állampolgár vagyok és magyar az anyanyelvem? Ez a véletlennek és a békeszerződésnek köszönhető, ugyanis közel sem volt olyan igazságtalan mint szeretik láttatni.
Most komolyan, egy olyan nép vagyunk, ami könnyű szívvel feláldozta egy részét, majd másik pár százezret is, és tépte magát évtizedeken át, majd a jelenben is sikeres önemésztő taktikát folytat. Régóta nem vagyunk alkalmasak rá, hogy bárkinek is példát mutassunk és verjük a mellünket, hogy de mi igenis Közép-Európa vezetői vagyunk. NEM.
Ezért mondom, hogy a béke érdekében nézzünk szembe önmagunkkal, fogadjuk el helyünket a kis államok között és örüljünk, hogy maradt földünk, mert például ott vannak a kurdok, jóval többen, és nem lehet önálló államuk.

Nem is olyan rossz

Pitypang bóbita

A pitypang bóbitája az egyik kedvenc fotótémám, amin jól lehet tesztelni egy adott kamera képességeit. Nosza, előkaptam a lepényt (Nokia 2.1) és megtáncoltattam az automata fókuszát a bóbita felett. Kételkedtem benne, de helytállt. Sikeresen megörökítette a finom szöszös magokat.
Ugyanezt a témát fotóztam a Lumia 925-tel is, de a szélben billegő pitypangot sehogy se tudta jól lekapni. A Nokia 2.1 viszont képes volt erre.

Olocsán csillaghúrt fotóztam vasárnap mindhárom képalkotásra alkalmas eszközömmel.

Csillaghúr Nokia 2.1

Csillaghúr Lumia 925

Csak úgy nézelődtem 3.

Megnéztem az új középkategóriás Samsungokat a helyi nagyáruházban. A szolgáltatóm is nagyon tolja akcióban a két modellt, így kíváncsi lettem rájuk. Az A50 tudásban okés, az A40 méretében, de mindkettő pehelysúlyú. (A Nokia 2.1-nél kevés nehezebb mobil van a műanyag burkolatúak közt, 174 grammos.) Azonban egyik sem keltette bennem minőségi eszköz benyomását. Ezen meg is lepődtem. Samsungok közül előfizetéssel inkább a Galaxy A8-at venném.

Mi marad?

Úgy néz ki, hogy idén minden fontosabb közösségi alkalmazás, de még a navigáció is használhatatlan lesz Windows Phone mobilokon. Kicsit szomorú vagyok, hogy működőképes eszközök sokasága kerül a fiók mélyére. Jó irányba halad a mobilok szoftveres támogatása? Most belegondolva, például egykori csúcsgépért kiadtam negyedmillió forintot, de négy év múlva "dobhatom el", mert szándékosan befejezik a frissítését... Közben a mobil még mindig használható lenne. Ez geciség. Ellentmond a józan észnek és kétségessé teszi, hogy a gyártók valóban komolyan veszik az ökológiailag fenntartható termékfejlesztést. Illetve fanyar mosolyt húz az arcomra a tény, hogy a ma oly kívánatosnak beállított csúcsgép valójában röpke idő alatt a gyártó részéről ipari hulladékként van kezelve. Így aztán garantáltan nem tudnak érdekelni a ma zászlóshajói.
A Lumia 925 2019-ben is hibátlan, jól néz ki, kamerája pöpec, csak éppen alkalmazásai döglenek be. Persze így is nagyobb tudású bármely nyomógombosnál és megbízhatóbb az olcsó okostelefonokhoz mérten. Azért számomra valóban fontos eszközei megmaradnak: kamera, naptár, szótár, internet, ébresztő, zene-videó-rádió és a telefon funkció, néha egy-egy sms.

Nokia 2.1 kamerájáról

300 dpi változat

Érthető, hogy a Lumia 925-ös a kamerás mobilom, és a multimédiás-közösségi mindenesem a 2.1. Gyors internetes publikálásra egy-egy képet lövök vele, de napi anyaggyűjtésre inkább a Lumiát használom. Ha pedig nyomtatásra szánt fotókra vágyom, a Canon kompaktot használom.

Példa netre szánt képeim közül. Tehát szerkesztett 200 dpi-s fotó a Canonnal.

Ugyanígy szerkesztett kép, a téma ugyanaz, Lumiával.

Évente több száz felvételt publikálok, de nem ész nélkül. Csak a kedvemre valókat közlöm. Egyik hobbim a képrögzítés. :))

Csak úgy nézelődtem 2.

A héten megnéztem a helyi nagyáruházban a Huawei és a Samsung zászlóshajóit. Ez csak amolyan gyors vizit volt, a jelenlegi csúcsmobilokkal nincs dolgom. Nem nekem készülnek. Egyébként nem találom drágának egyiket sem, mert mindig is húzós ára volt a prémium kütyüknek. Csak éppen a mostaniak felfoghatatlanul többet tudnak mint elődeik. Kedvesen bumfordi gyerekjátéknak tűnik a 2002-es Nokia 7650, korának óriása a Samsung S10+-hoz mérten. 17 év telt el, mindjárt nagykorúak a 2002-ben születettek, és időközben kézi számítógépekké változtak a mobilok, amik nélkül szinte elképzelhetetlen a fiatal felnőttek élete.
Milyen jó, hogy az elejétől láthatom a telefonok fejlődését.