Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53101) Slowman


Slowman
aktív tag

Sziasztok,

Van egy ASUS RT-67U router párosom. AiMesh tökéletesen működik, viszont létrehoztam vendéghálózatokat 2,4/5GHz egyaránt. Ez is működik viszont itt már nem kommunikál a két Router, nem működik az AiMesh. Van erre esetleg megoldás, hogy párhuzamosan két Mesh hálózat legyen?

Köszi!

(#53102) w.miki válasza uriember (#53100) üzenetére


w.miki
veterán

Többi gépen be is jön ilyen, Win7-es gépen is, de ezen valamiért nincs Elfogadom lap :(

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#53103) uriember válasza w.miki (#53102) üzenetére


uriember
aktív tag

A vonaton sincs automatikusan...Be kell írnom a címet, captive portal... stb, aztán elfogadom, pipa és benn is vagyok. Kérdezz rá ott a helyszínen, hogy melyik weboldalon vannak a használati feltételek. (megjegyzem én sem tudtam sokáig, csak néztem, hogy néha feldobja a lehetőséget, anélkül én sem tudtam csatlakozni a MÁV wifijéhez).

Nem lehetséges, hogy csak mobilra van free wifi az áruházakban? Fura lenne, ha laptoppal netezne ott valaki...de kérdezz rá a vevőszolgálaton, az a biztos.

[ Szerkesztve ]

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#53104) w.miki válasza uriember (#53103) üzenetére


w.miki
veterán

Bármit írok be, az jön be, hogy nincs internet.
Másik gépen automatikusan bejön az oldal...

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#53105) uriember válasza w.miki (#53104) üzenetére


uriember
aktív tag

Esetleg a w10 Gépház-Hálózat és internet-wifi oldalán hotspot 2.0 bekapcsolása?

[ Szerkesztve ]

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#53106) delon


delon
tag

Sziasztok!

A Connect Box adja a Wi-Fi t a lakásba hiaba van dual módba minden eszköz a 2,4 ghz hálózathoz csatlakozik.
Hogy lehet megoldani ezt az anomáliuát egy db ssid esetén; hpogy én döntsem el hogy az eszköz melyik hálózatra csatlakozzon.
Tudnátok ebben segíteni?

Lenovo ThinkPad T420s; iPhone 7 ios 11.3.

(#53107) aujjobba válasza delon (#53106) üzenetére


aujjobba
addikt

Javallott a két külön ssid.

(#53108) delon válasza aujjobba (#53107) üzenetére


delon
tag

Hogyan tudom ezt beállítani?

Lenovo ThinkPad T420s; iPhone 7 ios 11.3.

(#53109) aujjobba válasza delon (#53108) üzenetére


aujjobba
addikt

A lenti képen latszik, külön beállítás van a 2.4 és az 5ghz hálózathoz.

[ Szerkesztve ]

(#53110) uriember válasza aujjobba (#53109) üzenetére


uriember
aktív tag

Legyen a 2,4GHz-es hálózatod SSID-je webteam2,4 az 5GHz meg webteam5 (vagy bármi más csak ne egyforma), és sallala megy.

[ Szerkesztve ]

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#53111) delon válasza aujjobba (#53109) üzenetére


delon
tag

Köszönöm a segítséget

Lenovo ThinkPad T420s; iPhone 7 ios 11.3.

(#53112) uriember válasza aujjobba (#53109) üzenetére


uriember
aktív tag

Bocs félrement és rábeszéltem a Te SSID-dre... :C

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#53113) aujjobba válasza uriember (#53112) üzenetére


aujjobba
addikt

Ja ez nem az enyém, a UPC oldalán találtam ezt a képet a GYIK részen egy cikkben.

(#53114) KRISSTUS válasza mezis (#53093) üzenetére


KRISSTUS
tag

Azért kapcsolnám ki a szolgáltatos Wifit, hogy ne legyen annyi SSID. Most az 1. emeleten van és a felette levő szintet bőven ellátja.
A földszintre egyenlőre egy TP1043ND-t raktam a Wifinek, ez az 1. emeleten kb -60dbm (+/-8dbm) jelerőséget biztosít. Most lettem kész a kábelezéssel.
Elvileg elég volna a 2,4Ghz csak az asszony laptopjához gondoltam egy gyorsabb Wifi hálózatot, illetve hosszabb távra is próbálok gondolni.

Az 1043ND helyet pl. egy Asus RP-AC55/66U hozhatna jelszint javulást?

(#53115) mind_against


mind_against
tag

Sziasztok!

Körülbelül 3 hónapja vettem egy TP-Link TL-WR1043N Routert itthonra, egy rendszergazda ismerősöm ajánlásából, aki szerint egy sikeres, befutott modell. Oké.
10 emeletes panelben lakom, DIGINET 100, 100/100 Mbit/s netem van.

Nekem UTP kábelen jön az asztali gépbe a net, így semmi gondom nincs vele, egyedül talán a seed mintha gyengébb lenne. Viszont rajtam kívül még ketten használnak a lakásban 1-1 mobil telefont és 1-1 laptopot wifin keresztül. A panasz, hogy amióta meg van az új router, a wifi jelerősség a routertől távolodva csökken, a kapcsolat instabil, akadozik, le kell kapcsolódni és vissza, hogy betöltsön oldalakat, képeket vagy bármit, alapvető dolgokra gondolok, mint böngészés, messenger, facebook.
Előtte egy TP-Link TL-WR741ND volt használatban 4-5 évig, amivel nem volt semmi probléma, a fent említettekből egyik sem fordult elő egyszer sem.
Van nekem is egy laptopom, amivel torrent letöltéssel teszteltem és ahogyan távolodom, a jel és a sávszélesség csökken, amint visszajövök felerősödik a normálisra. A router itt van a gépem mellett, a lakás legszélén, ahol a korábbi router is volt. Egy vasbeton fal választja el a készülékeket, de ez az előző routerrel nem okozott gondot. Telepítettem az InSSIDer-t, ami az alábbiakat mutatja jelenleg, mert csatornát váltottam kb. 1 hónappal ezelőtt egy sokkal forgalmasabbról, a 11-esről, ahol 8-10 másik hálózattal voltam együtt, de a problémák ugyanúgy fentmaradtak:

Mi lehet a megoldás? Mit lenne még érdemes kipróbálnom? Ismétlem, a kisebb teljesítményű, régi routerrel nem voltak ilyen gondok.

[ Szerkesztve ]

(#53116) mind_against válasza mind_against (#53115) üzenetére


mind_against
tag

[ Szerkesztve ]

(#53117) mezis válasza KRISSTUS (#53114) üzenetére


mezis
nagyúr

Jelszint javulás: Majd akkor lesz, amikor az illetékes hatóság emeli a WiFi AP-k által kisugározható energiát. :( (Jelenleg ez kb 0,1W. Talán az elsődleges szempont egészségünk védelme.)

mezis

(#53118) mezis válasza mind_against (#53115) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

"....a wifi jelerősség a routertől távolodva csökken."

Ez mindig így volt és így is lesz. A routerek, elektromágneses hullámok tudják a fizikát. :D

Panel: 5GHz

[ Szerkesztve ]

mezis

(#53119) #95590400 válasza csabyka666 (#53088) üzenetére


#95590400
törölt tag

[link]
ezt olvastad már?
A kamera kizárólag csökkentett méretű fotót képes e-mail fiókra küldeni.

(#53120) #42556672 válasza mezis (#53117) üzenetére


#42556672
törölt tag

Itt megnézheted a jelenlegi szabályozást (NMHH)

Sávonként változó az engedélyezett teljesítmény!

Én nem a teljesítményt növelném, az általad is említett egészségügyi okokból, illetve a zavarás jelentős növekedése miatt hanem a kisebb teljesítménnyel üzemelő jobban elosztott AP-k hálózatát tartom jobbnak. Így nyilván többet kell lerakni egy házban/lakásban, de mindenütt optimális a térerő és nem kell csutkára tekerni az egyszem router-t, hogy lefedje az egész házat.

(#53121) mind_against válasza mezis (#53118) üzenetére


mind_against
tag

Szia! Nem akarok kötekedni, de te végig olvastad amit írtam, testvérem? Mert a hsz-ed alapján nem úgy tűnik :)

Az előző routernél nem volt ilyen gond, 10 méterre a falak mögött is kitudtam használni a maximális sávszélességet. Most kb. a 10-20%-át és még csak nem is stabil.

Köszönöm a válaszodat, de a "Panel: 5 GHz"-nél azért több segítségért jöttem ide. Tegyük fel, hogy nekem nem áll szándékomban se új, se 5 GHz routert vásárolni.

[ Szerkesztve ]

(#53122) mezis válasza mind_against (#53121) üzenetére


mezis
nagyúr

Végig olvastam.

A sávszélesség erősen függ a jelszinttől de én nem a sávszélességről, hanem a jelszint-távolság összefüggéséről próbáltalak felvilágosítani.
Ezek után már nem tudom érdemes-é olyanról írnom, hogy zárt térben interferencia, meg hogy karácsony volt és esetleg több szomszéd is meglepte a családot még egy WiFi router-rel, AP-vel, repeater-rel.

mezis

(#53123) mind_against válasza mezis (#53122) üzenetére


mind_against
tag

Nem karácsonykor kezdődött, hanem 3 hónapja, amikor megvettem az új routert. Nem hiszem, hogy velem együtt másik 10 szomszéd is pont akkor vett újat. De mivel nem én "használom" a wifit, mert utp-n kapom a gépbe a netet, nálam nincs gond, a panaszokat a két lakótársamtól kapom bizonyos időközönként, hogy még mindig rossz, hiába választottam más csatornákat időközönként. De még mindig azt tartom a legérdekesebbnek, hogy az előző routerrel nem voltak ilyen gondok. Gáz volna az új routerrel? Valamit át kellene állítanom talán? Ha vannak ilyen alternatív lehetőségek, ne tartsátok magatokban.

[ Szerkesztve ]

(#53124) Intruder2k5 válasza mind_against (#53123) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Sajnos csodát tévő beállítás nincs, így sokat ne várj. Amit érdemes megpróbálni, ha van rá lehetőség, helyezd át a routert. Mondjuk kicsit magasabbra, akár egy szekrény tetejére, vagy 1-2 méterrel odébb a jelenlegi helyéről, lehet másképp fognak terjedni a hullámok a lakásban, és ha szerencséd van javulhat a helyzet. Illetve nem tudom milyen opciók vannak a firmware menüjében, ha tudsz régiót állítani benne, akkor érdemes lehet egy olyan országot kiválasztani, ahol magasabb az engedélyezett adásteljesítmény. Ilyen pl. Brazília, Kanada, Észtország, Litvánia, Szlovénia, stb. Ezek mind 1000mW-os országok. Ja, és a mellékelt kép alapján én megpróbálnám a 6-os csatornát is.

(#53125) MaCS_70 válasza KRISSTUS (#53089) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez baromi sok tényezőtől függ, kezdve a méretektől és a falak, födémek anyagától, egészen a dísztárgyakig és a csillagok állásáig.

Az esélyek mindazonáltal nem túl jók, de szerencsés esetben lehetsz szerencsés -- nálam egy Asus RT-AC87, illetve egy RT-N18 kifogástalanul kiszolgál(t) egy három szint + padlásteres házat kerttel, de van, ahol ez két szobára sem áll össze.

Először tesztelni kell, térképet rajzolni, aztán érdemes vásárolni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#53126) marec1122 válasza csixy (#53086) üzenetére


marec1122
senior tag

és pont ilyen volt, és igen a gyári driver segített neki :R

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#53127) mind_against válasza Intruder2k5 (#53124) üzenetére


mind_against
tag

Köszi! Letesztelem, aztán megírom mi lett.

(#53128) w.miki válasza uriember (#53105) üzenetére


w.miki
veterán

:( így sem megy fel a Tesco wifi-re az azonosító ablak sem jön be

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#53129) uriember válasza w.miki (#53128) üzenetére


uriember
aktív tag

Akkor kérdezősködj...Szerintem a Tescoban (majdnem) mindenki telóról netezik, ha netezik, arra van app is, azt nem tudhatom, hogy windowsra van-e kapcsolat. :F

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#53130) frantyi


frantyi
tag

Sziasztok

Szeretném a segítségüket kérni, Adott egy D-link DIR 850-es router, amin megy az n es és az ac wifi is. Szükségem lenne egy extenderre ami szimultán tudja mind a kettőt. Amit kinéztem egy D-Link Wireless AC1200 Range Extender, Dual Band DAP-1620. Megbízható ez a kütyü?
Kérdésem az lenne hogy megoldható-e hogy a kibővített terület is ugyan azon a wifi néven legyen? pl földszint WifiXYZ akkor az emelt is WifiXYZ legyen és a készülékek ne dobálják le a netet?
Vagy szükséges másik nevet adnom a kibővített hálózatnak?

Köszönöm

(#53131) mezis válasza frantyi (#53130) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Ha jelismétlő, akkor azonos lesz az SSID (gyári fw-el), ha AP lesz (UTP kábel), akkor NE legyen azonos.

mezis

(#53132) B4ndiBuild3r


B4ndiBuild3r
tag

Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem, amit sajnos nem tudtam eldönteni, hogy hova kellene feltennem, ezért "off topic" jelöléssel megpróbál itt, mert minimálisan vezeték nélküli kapcsolat is van benne.

Rendelkezem egy Philips HUE Bridge-el, valamint pár eszközzel (lámpa, ledszalag, égő).

Biztonságtechnikai, valamit élettartam szempontjából érdekelne, hogy ezek a termékek mobil alkalmazással vezeték nélkül vezérelhetőek, de ahhoz be kell őket kapcsolni először és az elején még így is izgalmas volt, most már sajnos bosszantó, hogy körbe kell járnom a nappalit és mindent be kell nyomnom/fel kell kapcsolnom és utána tudom beállítani az "összehangolt színvilágot". Viszont van olyan opció, hogy szoftveresen kikapcsolom az eszközöket, tehát folyamatosan "ON" állásban van még sincs világítás. Így megszünne a problémám, viszont nem tudom, hogy ez milyen hatással lehet a termékekre, hogy 24/7-ben "készenléti állapotban" lehetnek így.

Valakinek van ötlete, hogy merjem-e így használni? Nem szeretném, ha pár hónap múlva gondjuk lenne, mert nem egy-két nap volt mire összetudtam rakni a csomagot.

„We all make choices, but in the end our choices make us.” Andrew Ryan (BioShock)

(#53133) Gubek-Einste válasza frantyi (#53130) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4/5 GHz-s csatorna képről.

Repeater-ből inkább egy normál méretű külső antennás típus lenne ajánlott. Az ilyen konnektorban dugós típusokkal főleg az a baj, hogy a konnektor a padló közelében és/vagy rejtett helyen van ami jelentős árnyékoló tényező. A másik jelentős hátrányuk, hogy beépített kicsi antennákkal rendelkeznek azáltal gyengén veszik az elődleges eszköz által üzemeltet wifi hálózatot és gyengén is tudják csak továbbítani azt, valamint a lefedett terület sem lesz olyan nagyságú mint a normál méretű külső antennás eszközöknél.
Repeater-nek a legjobb egy normál wifi router-t használni, van amelyik gyári firmware-rel is képes rá (Asus N12 D1 vagy N18U) de a legtöbb csak CFW telepítésével tehető rá alkalmassá.
Kaphatóak multifunkciós AP-k is amelyek szintén tudják gyári firmware-rel a repeater módot is de az áruk ugyan annyi vagy több mint a sima wifi router-eké így nem éri meg a megvásárlásuk, a wifi router-ek előnye, hogy később még router-ként is lehet őket használni.
Ha megoldható akkor inkább az a javasolt, hogy kábeles kapcsolattal használjál egy második wifi router-t AP módban.
A repeater-t olyan helyre kell tenni ahol az eredeti wifi jel még viszonylag jól fogható mivel a vételi erősség egyenes arányban áll az elérhető sebességgel vagyis a gyenge jel = alacsony sebesség. A repeater működés során alapból lesz egy link sebesség feleződés is így a gyenge jel/alacsony sebesség esetén ez még további csökkenést fog eredményezni akár a teljesen használhatatlanságig is.
Alternatív megoldás lehet a Powerline használata de az nagyban függ az áramhálózat állapottól és kialakításától.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53134) csabyka666


csabyka666
addikt

@ (#53094) viktorhu: Megoldódott a kamerás probléma! Az volt a gond, hogy a megadott gmail címre engedélyezni kellett, hogy ismeretlen eszközökről is fogadjon üzeneteket. Most megy szépen, küldi a képeket, igaz, egy másik probléma adódott ezzel kapcsolatban, de az már mobilalkalmazásos téma. :)

@ (#53119) avman: Igen, ezt olvastam a leírásában, de a gond igazából az volt, hogy egyáltalán semmit sem küldött el.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#53135) MaCS_70 válasza B4ndiBuild3r (#53132) üzenetére


MaCS_70
félisten

Talán itt tudnak válaszolni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#53136) frantyi válasza Gubek-Einste (#53133) üzenetére


frantyi
tag

Köszönöm

Hétvégén kicsit átméregetem a házat, 10 éves a ház, villany hálózata rendben van. Alap területe 50 négyzetméter. A földszinten van a router. Lent tökéletes a jel, emeleten kb a fele. Falazat tégla.

Az esetleg megoldás hogy veszek egy másik routert ami mondjuk külső antennás?

https://edigital.hu/dual-band-router/d-link-dir-842mt-ac1200-ketsavos-gigabites-wifi-router-4-kulso-antennaval-p510527

D-Link tud repeater módot?

(#53138) Gubek-Einste válasza frantyi (#53136) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Repeater mindig egy kényszer megoldás lesz, jobb normális módon kikábelezni a másodlagos eszközt.

A D-Link nem tud repeater módot.
A két Asus-sal sem lennél előrébb.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53139) Mcrazy


Mcrazy
őstag

Sziasztok!
A következő problémára szeretnék megoldást találni.
Van egy szolgáltatói wifis router, amihez egy mediabox csatlakozik. (ezen jön a tv adás)
Ez a media box nem üzemel csak a saját hálózatában, ezért megpróbáltam egy másik (MR3420 v2 Openwrt és az újabb Lede) routerrel, Relay Bridge használatával kiterjeszteni a hálózatot. A router-be wifi-n jön be jel, de a mediabox kábelen tud csak csatlakozni hozzá. Addig jutottam, hogy van internet, megy róla laptop, kapja a fő routertól az ip címet (és természetesen a hálózat is ugyanaz), de a mediabox nem tölti be a csatornákat. Olyan, mintha nem tudná, hogy ő a "saját" hálózatban van. Lehet, hogy a tűzfal beállításoknál hasal el a dolog vagy esetleg az Openwrt-s relay megoldás nem tökéletes?
Olyan megoldáson is gondolkodtam, hogy esetleg egy Repeater, amelyikre lehet kábelen is csatlakozni talán jó lehetne. Létezik ilyen és tudtok esetleg ajánlani? Olvastam a sebesség csökkenéséről. Nem nagy gond, mert csak a mediabox lenne rákötve és max 6 Mbit-nél többet nem kér.
Előre is köszönöm a segítő hozzászólásokat!

Üdv: Mcrazy

(#53140) Gubek-Einste válasza Mcrazy (#53139) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Valószínűleg csak közvetlenül a szolgáltatói eszközre kötve használható a box.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53141) Mcrazy válasza Gubek-Einste (#53140) üzenetére


Mcrazy
őstag

Erre én is gondoltam, de ellent mond neki a következő. Ha az M3420-t alaphelyzetbe állítom, hálózata is eltérő teljesen, majd a szolgáltatói router-ből a másik router wan portjába kábelezek, a mediabox-t is kábelen csatlakoztatom, akkor elindul az adás, de kis idő múlva megáll. Csatorna váltás, majd ismét megy egy darabig.
Lehet, hogy ez a téma már így nem is ide való. Hol próbálkozhatnék még a kérdésemmel?

Üdv: Mcrazy

(#53142) Gubek-Einste válasza Mcrazy (#53141) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ilyen esetben az IGMP támogatás lehet a gond.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53143) kenwood3


kenwood3
őstag

Sziasztok!

Lenne nekem 1 c5v4-es routerem!, amihez tegnap beszereztem 1 külső hdd-t! A pc(win10) és a smart tv látja ami a hdd-re lett korábban másolva pc-vel, le is tudom szedni róla , de rámásolni nem tudok wifin keresztül! Mit nem csinálok jól? :B

Mi az az ekezet dragasag??

(#53144) szabifotos


szabifotos
senior tag

Sziasztok!

Hogyan érdemes címezni az otthoni AP-kat? Jelenleg a fő router ...0.1, AP1: ...1.1, AP2: ...2.1
Címeket 0.2-től oszt a DHCP. Szóval külön alhálón vannak az AP-k. Hagyjam így, vagy érdemesebb a 192.168.0.X-es alhálóra tenni azokat is?

(#53145) Gubek-Einste válasza szabifotos (#53144) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mindenképpen egy alhálózatra érdemes rakni az eszközöket, kivéve ha oka van az elszeparálásnak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53146) szabifotos válasza Gubek-Einste (#53145) üzenetére


szabifotos
senior tag

Nincs. Sőt, elvileg működnie kell a roamingnak, mert ugyanolyan eszközök és OpenWRT van rajtuk. Gondolom emiatt meg főleg egy alháló kéne. Köszi :R

(#53147) zkiss0


zkiss0
tag

Sziasztok!
A lakás (egy szintes) vezeték nélküli hálózat kiépítése a cél.
A DIGI 1000 az egyik végén jön be, a dolgozó a másik végében van 2 x 35 cm falon keresztül, kb. 11-12 m légvonal távolságban.
Milyen AC-s wifiroutert javasoltok? Jó-e az amit a DIGI ad? (sajátot jobban szeretem). Nyilvánvalóan lesz sebesség csökkenés, de ezt minimalizálnám, amennyire lehet. Büdzsé nem kellene, hogy a 30-35k-t meghaladja. :F
Lehetséges konfigok:
1. Egy wifis router.
2. Egyik végébe wifi router, másikba valamilyen jelismétlő.
3. Mindkét végébe wifis router (bridge).
4. Egyéb, amire én nem is gondolnék...

Megjegyzés: Konnektorba nem viszek gyengeáramú jelet :N ; festés után vagyunk, kábel, kábelcsatorna nem jön szóba :((( .
Előre is köszönöm szépen a válaszokat, javaslatokat!
:R

Windows XP, mert megérdemled! :-)

(#53148) mezis válasza zkiss0 (#53147) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Jelenlegi helyzet ?

mezis

(#53149) MaCS_70 válasza zkiss0 (#53147) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ha jól értem, akkor AP nem jöhet szóba, mert nem tud hozzá kábel vezetni.

Ha már az első eszköz helye a lakás egyik végében szerencsétlen módon adott, és ragaszkodsz a jelismétlőhöz, amit szintén nem nagyon tudunk ajánlani, akkor ezt ne a lakás másik végébe tedd, hanem úgy kétharmad tájékra, mivel a szélen helyből megfelezed a hasznos sugárzási kört.

A jelismétlőnél egyébként nagyon sokszor jobb választás a konnektoros hálózat -- mi a gondod vele?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#53150) Doky586 válasza zkiss0 (#53147) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Veszel 20m utp kábelt és a nyitott ajtókon átvezeted a ház túloldaláig..
Bérelsz ütvefúrót, fúrószárakat.. (hogy a falakon menjen át a kábel és az ajtók becsukhatók legyenek)

Vagy átrendezed a lakást és a dolgozószoba a pcvel átkerül oda ahol a hgw van.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.