Hirdetés

2024. május 16., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52501) Flowtation válasza Flowtation (#52464) üzenetére


Flowtation
őstag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy az én esetemben (2nd router ap módban) megoldható az, hogy ez utóbbi router is a fő router wifijét szórja? Magyarán ne legyen két SSID? Ha nem az sem gond, csak egy kényelmi kérdés részemről.

Köszi!

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#52502) MasterMark válasza Flowtation (#52501) üzenetére


MasterMark
titán

Nem. Meg tudod adni ugyanazt az SSID-t, de abból csak gond lesz.

Ahhoz, hogy roaming legyen olyan cucc is kellene.

Switch Tax

(#52503) Flowtation válasza MasterMark (#52502) üzenetére


Flowtation
őstag

Köszi! Jó tudni, akkor ez egy feature. :) Mindkét készüléknek tudni kellene vagy csak a másodiknak?

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#52504) MaCS_70 válasza Flowtation (#52503) üzenetére


MaCS_70
félisten

Mindegyiknek, azaz a rendszernek kell tudnia "átadni" a csatlakozást.

Rendszerszintű támogatás nélkül csak a bizonytalan és nagy hézaggal működő mezei átcsatlakozás működhet.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#52505) Flowtation válasza MaCS_70 (#52504) üzenetére


Flowtation
őstag

Világos, nem is akarok ezzel foglalkozni. A T router úgy is adott, akkor meg kellene még egy (pontosabban kettő eszköz, mert a 2nd routert csak kölcsönbe adtam havernak), szóval kiváló lesz ez így is nekik. Csak kíváncsi voltam.

:R Köszönöm a segítségeteket!

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#52506) Doky586 válasza Flowtation (#52505) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ugyan nem fejtetted mit értesz ugyan az alatt, de nekem közönséges tplink el jól mőködik. Ugyan az a router és az Ap ssid-je és kész.. :P

(#52507) MaCS_70 válasza Doky586 (#52506) üzenetére


MaCS_70
félisten

És ezt az azonos két SSID pont nem véletlenül tarjuk kerülendőnek.

Persze amíg jó, addig jó, de tud kellemetlenséget okozni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#52508) Flowtation válasza Doky586 (#52506) üzenetére


Flowtation
őstag

Abban kértem itt korábban segítséget, hogy egyik havernál nem fedi le a teljes házat az újonnan kapott T-s router (ez az egybe modem, wifis router akármi). Van neki fentre egy kábel, arra tettem egy soho routert AP módban (lan porton a kábel, dhcp letiltva). Így van T-s SSID meg egy az AP-nek is. De ha ugyanazt adom annak is, attól még - egyszer - ugyanúgy be kell írni, ha meg ez az említett roamingos cucc van, akkor elég tényleg egyszer beírni, az APra csatlakozva már nem kell, gondolom én, igy van?

De mondom, elég ez így, van már az emeleten is poresz, szóval tök boldogok így :DDD

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#52509) MaCS_70 válasza Flowtation (#52508) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, ez akármennyire is azonos a két SSID, valójában két alhálózat, két IP-címen, két külön autentikációval.

Az azonos SSID-k a hálózatválasztási eljárást nem befolyásolják, legfeljebb a felhasználó elől fedik el a külön alhálózatok tényét.

Sokan valamiféle csodát várnak ettől az azonos SSID-zéstől, de gyakorlati hasznával én még nem találkoztam, olyan esettel,amikor csúnyán bekavart, viszont jónéhánnyal.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#52510) Flowtation válasza MaCS_70 (#52509) üzenetére


Flowtation
őstag

Igen. Nekem a suliban van vagy 4 routerem így beállítva, mármint AP-ként, de ott is külön SSID van, legalább tudom, hogy ha szól valaki akkor melyikre kell ránéznem. Viszont most szereltek be új wifi rendszert, Ruckus márkájú holmikkal (én ebben nem vagyok igazán otthon), ezek már tudják a roamingot is, sőt több SSID-t is kezelnek, ha minden igaz.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#52511) Doky586 válasza Flowtation (#52508) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A telefonokba, laptopokba egy ssid-t és egy jelszót írok be.
A többieknek is igazuk van: ha skypolva rohangálnék az emeletek közt akkor megszakadna a kapcsolat, de én nem teszek ilyet, más alkalmazásnál amit használok nem zavaró, így nekem megfelel.

[ Szerkesztve ]

(#52512) Flowtation válasza Doky586 (#52511) üzenetére


Flowtation
őstag

Akkor jó, szerintem túl is tárgyaltuk a dolgot. :R Köszi a válaszokat!

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#52513) Gubek-Einste válasza Death666 (#52498) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor sajnos nem fog menni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52514) Gubek-Einste válasza taky023 (#52499) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4/5 GHz-s csatorna képről.
Milyen router van használatban?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52515) padi68


padi68
senior tag

Sziasztok,

vettem egy Mi Router 3G routert, az eladó padovanal küldte, azt mondta sima ügy a netet kiépíteni...

bedugtam minden kábelt, de se a telefonom se a pc-m nem látja

Mit és hogyan kell csinálni, hogy újra legyen wifim?

kérlek szájbarágósan, mert nem vagyok IT-s... :-)

köszönöm!

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#52516) Fr3eWar válasza Gubek-Einste (#52490) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Akkor két ASUS - RT-AC86U jó választás lehet?

Mert akkor lehet ma meg is veszem az egyiket, és cserélem a jelenlegi RT_N65U-t a lakásban ahol most lakunk (a nappaliból a szobánkba már elég gyenge jel jut el, meg-meg szakadozik pedig 70nm a lakás), legalább megismerkedem vele. És ha kész a ház akkor veszek mellé még egyet.
Egyet berakok akkor az előszoba melletti gardróbba, a másikat meg vagy a hátsó gardrób, vagy a háztartási helyiségbe.

(#52517) MaCS_70 válasza Fr3eWar (#52516) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ha úgyis át tudod vinni a drótot, akkor miért nem teszel próbából egy routert középre?

Az AC86 egyébként nagyon erős wifiben -- akárcsak minden másban.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#52518) Fr3eWar válasza MaCS_70 (#52517) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Nem szeretném látható helyen tárolni, számomra ezek nem szép teremtmények, max íróasztalon még elmegy, de nem a nappali ékköve. Esetleg a kamrába meg lehetne próbálni, de akkor az ház mögött az udvarba nem sok wifi jel lenne. Plusz vinni kellene UTP-t a kamrába, ami egyébként nem lenne.

Amazon review-ek alapján hajlamos a 2,4ghz része néhány hónap alatt megdögleni, ez az infó nem annyira tetszik..

[ Szerkesztve ]

(#52519) MaCS_70 válasza Fr3eWar (#52518) üzenetére


MaCS_70
félisten

Egy routert elfedni úgy, hogy az érdemben ne zavarja a rádiójeleket, nem igazán nagy feladat.

A személyes szempontjai és lehetőségei persze mindenkinek mások, de a fizika elég makacs és nem túl belátó dolog.

Ha nem bízol az adott típusban, az megint egy másik szempont, nem is mellékes.

A beltéri AP-ok egyébként kifejezetten esztétikusra vannak faragva...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#52520) Doky586 válasza Fr3eWar (#52518) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Esetleg a kamrába meg lehetne próbálni.."
Igen az éléskamra hátuljába a borosflaskák százai és lógó sonkák közt mindenképp kell a wifi mert sok időt lehet ott eltölteni. :D

[ Szerkesztve ]

(#52521) Fr3eWar válasza Doky586 (#52520) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Itt sonka nem fog lógni max a hűtőben lesz, így a router a konzervekkel köthet majd szorosabb barátságot a befőttek kíséretében :)

(#52522) Gubek-Einste válasza Fr3eWar (#52521) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Fém tárgyak és a wifi esküdt ellenségek, itt nem lesz barátság.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52523) Wuher


Wuher
csendes tag

Sziasztok!

Asztali géphez szeretnék kábel nélküli internetkapcsolatot, a modem egy 20 centis téglafallal arrébb van a szomszéd szobában.
Modem szokásos upc-s (EMTA 3.0 1GB NO FixIP WIFI ; CH7465CE).
[link]

A másik szoba un. koporsófödémes ferdetetős és az alatt lesz a gép, a WiFi Analyzer fél méter távolságban már teljesen más elérést mutat (a signal strenght -50 és -60 dBm között ingadozik).
Tekintettel arra, hogy a gép is árnyékolhat, ezért mindenképpen USB-s wi-fi adapterre gondoltam USB hosszabbító kábellel de maximum 7 000,-Ft összértékig.
Találtam egy ilyet, bár ez nincs az ajánlataitok között, viszont készreszerelve a kábellel:
[link]

Ha ez nagyon nem ajánlott, tudnátok másikat ajánlani (+kábelt) ami kijön a fenti összegből?

Köszi!

(#52524) Wuher


Wuher
csendes tag

Közben találtam egy a keretet épp meghaladót, ez megfelelőbb lenne?

[link]

Köszi

(#52525) Gubek-Einste válasza Wuher (#52523) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább a TP-Link legyen mivel az AC-s.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52526) szucsinka


szucsinka
őstag

sziasztok
hogy tudom megnézni hogy a csatornát anim vagyook hányan használják?
tc7200-as upc csodafosom van 5ghz -es wifi

(#52527) Intruder2k5 válasza szucsinka (#52526) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#52528) MaCS_70 válasza Intruder2k5 (#52527) üzenetére


MaCS_70
félisten

Vagy pl. Androidon valamelyik Wifi Analizer program. Fontos tudni, hogy van olyan (kb. a legnépszerűbb, a Kevin valakié), amelyik csak bekapcsolt GPS mellett működik.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#52529) MasterMark válasza MaCS_70 (#52528) üzenetére


MasterMark
titán

Lol. Hát ez kedves.

Switch Tax

(#52530) mezis válasza MaCS_70 (#52528) üzenetére


mezis
nagyúr

Csak nem a Kevin Mitnick-é ? ;]

[ Szerkesztve ]

mezis

(#52531) Doky586 válasza szucsinka (#52526) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A legtöbb progi csak azt mutatja hogy van-e valaki azon a csatornán. De a forgalomról semmi infót nem ad. Lehet hogy ott van nálad nagy térerővel de semmi forgalom nincs rajta, ezért érdemes megnézni a forgalmi kihasználtságot is időnként.

Ez pl dd-wrt vel néztem a routeren: (piros=jelen, világoskék 6s, sötétkék 12s) [kép]

(#52532) szucsinka


szucsinka
őstag

koszi mindenkinek :R

(#52533) sharp4


sharp4
őstag

Sziasztok!

Telenor 4G internet megosztáshoz keresnék vmilyen wifi hotspotot. Milyet ajánlanátok?

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#52534) Gubek-Einste válasza sharp4 (#52533) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Eszköz ajánlás ITT, olvasd el az összefoglalót.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52535) teo77


teo77
őstag

Sziasztok! Tp - link Wr1043n routerhez milyen antennát ajánlanátok ahhoz, hogy az alsó szintet is beterítse wifi - vel? Jelenleg az emeleten van a router és a modem. Kábelezés kizárva, powerline drága, másik AP felezi a netet. Egy jó ár/érték arányú antenna kellene hozzá. Vagy antennák. Ha, esetleg egyet nem elég lecserélni.

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#52536) MaCS_70 válasza teo77 (#52535) üzenetére


MaCS_70
félisten

Cserélni csak az összeset, egyszerre -- egyformáknak kell lenniük.

Amúgy meg nem feltétlenül van értelme antennát cserélni. Ha nagyobb nyereségűt raksz fel, csak kilapítod a sugárzási teret, tehát amit megnyersz horizontálisan, azt elveszíted az emeleten.

Legtöbbször a gyári antenna a legjobb, még ha papíron lenne is jobb nála. Az pontosan van illesztve, tesztelve az eszközhöz, és pontosan azt tudja, amit kell neki. A házi antennamágia csak olyankor szokott sikeres lenni, amikor valaki tényleg ért hozzá, tudja, hogy mit csinál -- és hogy mivel csinálja.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#52537) teo77 válasza MaCS_70 (#52536) üzenetére


teo77
őstag

Értem. Köszi szépen!

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#52538) szucsinka


szucsinka
őstag

Sziasztok
a problémám a következő: LG 65sk7900-as tvém ha átkapcsolom a Upc connectboxot 5Ghz-és wifire akkor 4mbit/s a letöltés csak ez nagyon ergya
2.4ghz-en 70mbit/s ugy hogy 300mbit/s-es az előfizu
már mindent kiprobáltam állitottam csatornát is sávszélességet is
vezetéken megvan a 300mbit/s
már be is telefonáltam aztmondta a srác hogy tök tiszta a csatorna -és minden ok
hát most ott tartok hogy visszaviszem a rákba a tv-ét,
tuti tudja az 5 ghz-ét is rajta van az adatlapján...[link]

segitsen valaki pls---

[ Szerkesztve ]

(#52539) Gubek-Einste válasza szucsinka (#52538) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen messze és milyen környezetben vannak az eszközök?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52540) szucsinka válasza Gubek-Einste (#52539) üzenetére


szucsinka
őstag

kb 20 -50 cm között pont alatta van a tvnek a pc melette közvetlen

[ Szerkesztve ]

(#52541) Gubek-Einste válasza szucsinka (#52540) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ekkora távolságra miért nem kábelen kötöd be?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52542) szucsinka válasza Gubek-Einste (#52541) üzenetére


szucsinka
őstag

a tv-én 100mbit/s os kártya van az 4k+Hdr-hez kevés kb 80mbit ami pont kics legalább 100-120 kéne ami 5 ghz wifin menne is de vhogy a tv ilyenkor szarakodik és csak 5mbit -et tud pedig egyszer már volt 120 is de csak egy kis idöre

(#52543) mezis válasza szucsinka (#52542) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha semmiképp nem akarsz drótozni, vidd odébb az elektroszmogból. :K

mezis

(#52544) szucsinka válasza mezis (#52543) üzenetére


szucsinka
őstag

na megoldodott hála aza égnek..
a titkositást kellet megváltoztatni a routeren mert a tv nem szereti csak az aes-t

[ Szerkesztve ]

(#52545) zolee001


zolee001
őstag

Urak!
Debrecen azt hiszem Bethlen utca,panel lakás 50 nm2,jelen állapot szerint 3db különbözö TP Link router nem képes lefedni a lakást,pl konyha szakad a skype.(3 különbözö tipus és értelemszerüen 1 router üzemel egyszerre)
Esetleg ha vki ismeri a környéket avagy pont ott lakna akkor megköszönnék némi infot. erröl a bermuda háromszög jellegü dologrol.
Köszönettel

(#52546) Intruder2k5 válasza zolee001 (#52545) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

És az kizárt, hogy a klienssel van valami probléma? Amúgy a csatornákat végigpróbáltad?

(#52547) zolee001 válasza Intruder2k5 (#52546) üzenetére


zolee001
őstag

Sosem jártam ott,a tulaj nö ,szöke hajjal sulyosbitva
Igen a csatikat én állitgattam be neki RDP-n keresztül ,wifi analyzert letöltettema telojára (1,5 ora alatt kiszedtem belöle hogy mit lát)
De állitolag másnak is van ilyen problémája,vmi vasbetont emlegetnek
Mindenesetre hihetetlen számomra

(#52548) Intruder2k5 válasza zolee001 (#52547) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#52549) mezis válasza zolee001 (#52545) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem az lehet, a probléma, hogy a 3 WiFi-d nem fedi le a lakásod, hanem a 9 szomszéd összesen 27 Wifi-je is fedi a lakásod. [link]

[ Szerkesztve ]

mezis

(#52550) zolee001 válasza mezis (#52549) üzenetére


zolee001
őstag

Sajna nem,szabad csatira állitattam valamint kiprobáltuk más más csatin is
A hölgy szerint másoknak az épületben router + AP fedi le csak az 50 nm2 es kastélyt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.