Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) jsystem


jsystem
csendes tag

Sziasztok!

A WiFi hálóm bővitésével kapcsoltban lenne egy konkrét kérdésem:

Első végpont:
Chello kábelmodem(MotorolaSurfborad) + Linksys BEFW4S11V4 router + LAN porton PCk
+H1000+Panelantenna

Második végpont:
Panelantenna+ H1000+ Linksys WMP11 PCI WiFi kártya + 1stPC + LAN router + 2nd PC


a 2.es végponthoz a WMP kártyát kiváltanám egy WifiRouterrel pl, Linksys WRT54G -rel.

Kérdésem, a BEFW megy a WRT-vel, (11megán persze, AP-AP módban)?
Vagy fordított felállásban WRT vs BEFW ? (mert a BEFW gyakran lehal...)

(#352) And válasza jsystem (#351) üzenetére


And
veterán

Erről a BEFW4S11-ről közel nulla információt lehet találni, nem tudom, miért. Annyit említenek a hwsw-n, hogy a Chello-val néha szokott szórakozni.
A WRT54G viszont - gyári állapotában - nem jó végpontnak, mivel csak AP-ként működik, azzal meg az életben nem csatlakozol fel egy másik AP-ra vagy routerre. Nem támogatja a kliens-módot, sem a wds-t. Külső firmware-rel viszont igen, de akkor már inkább WRT54GL: könnyebb rávarázsolni egy ''3rd party'' firmware-t, és nagyobb a flash/ram memóriája is.

(#353) kolnay


kolnay
senior tag

Ez a kábel jó vezetékes kapcsolathoz?:[link]
Nem zótudja valaki hogy az FTP kábel az mire jó?

Tyűű, de meleg van!

(#354) Lacika25


Lacika25
tag

Sziasztok4

lenne pár kérdésem, légyszíves segítsetek! 1. Mi az a dhcp! 2. A linkre kattintva látható az a kép amin olyan szerepel bérleti jog kezdete és vége. Ez mit jelent? Eddig ilyen nem volt, ebben az ablakban eddig az volt, hogy nem sikerült kapcsolatot létesíteni. Kapcsolódnom kellett a hálózathoz(RLAN). Wifi-s netem van. Most is kapcsolódnom kell, hogy menjen a net, de most a fent említett dolgok jelennek meg, a kiosztott IP címmel, átjáróval stb... . Az előzményhez hozzátartozik, hogy debian linuxot akartam telepíteni, ahol kérte a kapcsolat beállítását, IP cím, átjáró stb... , mert automatikusan nem ismerte fel a dhcp kapcsolatot. Köszi a segítséget![link]

Gigabyte GA-P61-USB3-B3, Intel Core i3 2100, 4GB Kingson RAM, ASUS HD6770 Direct CU 1GB, ACER monitor, 400 GB Samsung winchester, DVD író, FSP 350W-os tápegység, Cooler Master ház, Logitech EX110 billentyűzet és egér.

(#355) shev7 válasza kolnay (#353) üzenetére


shev7
veterán

az egy arnyekolt kabel, amit olyan kornyezetben alkalmaznak, ahol a mags zaj interferenciat okozhatna a kabelben.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#356) shev7 válasza Lacika25 (#354) üzenetére


shev7
veterán

a dhcp az a Dynamic Host Configuration Protocol, ez allitja be a geped halozati tulajdonsagait. A berleti jog pedig azt jelenti, hogy eddig vagy jogosult hasznalni ezeket a beallitasokat, utana ujakat fogsz kapni.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#357) szaya


szaya
tag

#350 -re valaki?

''Sohasem kell tanácsot adni. A bölcsnek nincs rá szüksége, a bolond pedig úgysem fogadja meg...'' by: Lyderch

(#358) NightVis


NightVis
csendes tag

Üdv all!

Lenne egy aprócska kérdésem. Hátha ti okosabbak vagytok nálam. Jelenleg a chello-nál van net előfizetésem. Chello Classic. 3 gépre osztom szét a netet egy Digitus Netwrok (DN-11005) Multifunkciós routerrel. Egy jó ideig a net sebeséggel nem volt baj. Viszont nem olyan rég egy modem regisztráció alkalmával a hálózati sebesség drasztikusan lecsökkent. Viszont ha a modemet kiiktatom, akkor az internet sebessége megfelelő. Elvileg a router konfiggal semmi baj nincs. ''Tökéletesen'' működik.

Valakinek van ötlete a problémára?

(#359) kolnay válasza shev7 (#355) üzenetére


kolnay
senior tag

És nem jó hozzá?
Vagy jó a sima zselé nélküli egyszerű kábel?
Mert ez ugye kintre kellene.

Tyűű, de meleg van!

(#360) rdi válasza szaya (#350) üzenetére


rdi
veterán

Lakáson belül megpróbálhatnád a AP áthelyezését.sokat segíthet.

Fej! Tor! Potroh!

(#361) iko


iko
tag

Sziasztok,
lenne egy kérdésem. Melyik wifi routert érdemes megvennem, ha azt akarom hogy egy épületben nagyon messzire menjen el a jele? Az ár lehetőleg 50k alatt lenne jó.

(#362) And válasza iko (#361) üzenetére


And
veterán

Magától a routertől én típustól függetlenül nem várnék csodát. A zárt térben elért hatótáv szvsz. sokkal inkább az épület szerkezetétől, anyagátől függ, mintsem a router teljesítményétől. Másképp fogalmazva: az egyes routerek teljesítménye és vételi érzékenysége közötti különbség - a vonatkozó szabályozásoknak köszönhetően - sokkal kisebb lehet, mint az adott épület sajátosságaiból adódó terjedési csillapítás. Nagyobb lefedettség érhető el pl. a gyári beépített antenna helyett egy jobb helyre, pl. szobán belül magasabbra telepített körsugárzó v. panelantenna használatával, ill. jobb vételt adó (kihajtható antennás v. pár méterre elvezethető, pl. USB-s) kliensekkel.

(#363) iko válasza And (#362) üzenetére


iko
tag

aha, értem. Köszi.

(#364) Zaparozset


Zaparozset
tag

Hali!

Turtam a topikot, de ilyen problémával nem talákoztam.
Eszközök:
asus 520g wireless b/g
asus p5w dh deluxe wireless g (specifikáció alapján) asztali pc alaplapja
laptop beépített intel wireless b/g

Net még nincs csak bedugtam (220V) a routert nem állítottam semmit egyből vezeték nélkül kerestem rá a két géppel.
Mindkét gépen csak a wireless driver van fenn (semmi segédprogram)!

Asztali (pc) simán megtalálja elsőre nem kell semmit beállítanom és tudok böngészni a routerben.
Ellenben a laptop az ég világon nem talál semmit! :W Nincs letiltva, el lett már távolítva és úrjatelepítve a driver, de semmi. Még az asztali gépet sem látja (márha egyáltalán azt látnia kéne)

Mit tegyek a laptoppal hogy lássa a routert?
Ha kábellel kötöm össze a routert meg a laptopot semmi gond nincs!

THX!

Sz.F.P.

(#365) BeBe válasza Zaparozset (#364) üzenetére


BeBe
csendes tag

Nekem is pont egy hasonló, vagy talán ugyanaz a problémám van. Itt is adott egy asus wl 520-as router és egy intel 2200 BG adapter a notiban. Itt van net, az asztali PC-n vezetékkel megy is, viszont a noti sehogy sem akarja megtalálni a wl hálózatot :( Segédprogi itt sincs, csak az alap driver a notinál.
Ja és a noti már látott wireless hálót,viszont nem tudom ott milyen volt a router.

Ööö... Izé...

(#366) Noxy


Noxy
veterán

netstumbler 0.4.0-l [link] keressetek rá az AP-ra.
Ha ez sem látja, akkor a noti driverje nincs jól felrakva, vagy driver frissítés.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#367) BeBe válasza Noxy (#366) üzenetére


BeBe
csendes tag

Köszi a tippeket, de sajnos még így sem megy. A netsumbler driver-frissítés után sem látja az AP-t :(

Ööö... Izé...

(#368) krid23


krid23
csendes tag

Sziasztok!
Indul egy fórum ahol wifis dolgokat lehet megbeszélni! Várunk wireless internetszolgáltatókat is egy kis eszmecserére. Ha gondoljátok nézzetek be! Bocs az ingyenreklámért, de valahol el kellett kezdenem! :)
A cím:

[link]

http://forum.keviwlan.hu

Üdv.: György

[Szerkesztve]

(#369) iko


iko
tag

És érdemes ezzel a routerrrel próbálkoznom, vagy ez se sokkal jobb hatótávolság ügyben?: [link]

(#370) supesz


supesz
aktív tag

hi

usb-s wifi adapterrel csatlakozok egy rúterhez. netezgetek megminden egyszercsak megszakad a kapcsolat és többé nem lehet helyreállítani. miért?
:F

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#371) tototos


tototos
őstag

Hello!

Tudtok olyan progit amivel meg tudom változtani a wlan kártyám ip-jét?

(#372) supesz válasza tototos (#371) üzenetére


supesz
aktív tag

windows :DDD

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#373) supesz válasza krid23 (#368) üzenetére


supesz
aktív tag

na az oldalatok elég tré! egy csomót írtam de senki nem reagál! :O

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#374) rdi válasza BeBe (#365) üzenetére


rdi
veterán

az intel 2200 Bg -hez van telepítő program. Azt elindítottad?

Zaparozset: be van kapcsolva a wifi a laptopodon?


[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#375) rdi válasza supesz (#373) üzenetére


rdi
veterán

Azért lehetnél egy kicsit jobbindulatú is :DDD
Majd ha lesz elég sok felhasználó, akkor magától fog futni a fórum...

Fej! Tor! Potroh!

(#376) Zaparozset válasza rdi (#374) üzenetére


Zaparozset
tag

Jobb alsó sarokban megjelenik a vezeték nélküli hálózat ikonja kis pirso X -el! Emlékeim szerint ott csak megtudom nézni az aktuális kapcsolatokat, van valami javítás funkció meg firssítem az eszközöket és nem talál semmit!
Ha tudsz valami spéci bekapcsolást akkor írjad! :D Eléggé új nekem ez a wifi-s dolog!

Sz.F.P.

(#377) shev7 válasza Zaparozset (#376) üzenetére


shev7
veterán

a laptopokon szokott lenni gomb, ami ''kikapcsolja'' a wifikartyat. Tehat, hardveresen erzekeli a gep, hogy van wifi kartya (pl latod a talcan) de jeleket nem kuld es nem fogad.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#378) praki


praki
csendes tag

bocs hogy zavarok ezen a fórumon :) de nem tom melyik témához kelllene ezt a kérdést beírni (új fórumot nem akartam nyitni :) ) és ez a fórum volt a legutoljára használva szóval ide írom
http://television.aol.com/in2tv ezen a netes tv-én nem tok filmeket nézni mer nem élek amerikába :(( ha valaki meg tudná mondani hogy lehet mégis filmet néznem rajta az légyszi írja meg fontos lenne
és mégegyszer bocs emiatt a kérdés miatt

(#379) rdi válasza Zaparozset (#376) üzenetére


rdi
veterán

nekem a wifi beüzemeléséhez erre volt szükségem:

''7awc23ww.exe''

ez egy program a inteles wifi -hez.

Fej! Tor! Potroh!

(#380) sEKTOr


sEKTOr
csendes tag

HI all.

Vettem egy SMCWBR14-G2 -t (router) és egy SMCB-G -t (apater).
A router egy HUAWEI adsl modemhez csatlakotik kábelen + egy PChez szintén kábelen, az adapter egy laptopban van. A ''probléma'' az, hogy a netet csak akkor látom ha Dhcp-vel oszt ki ip-t, a routert látja a laptop de nincs net. A fő probléma, hogy a router csak 1 ip-t ad ki (annak aki 1* csatlakozik mindegy hogy kábelen vagy Wlan-on csatlakozik) dhcp-vel a többinek nem ad, 0.0.0.0-ip-t kapnak :( .
Router: 192.168.1.5
2. probléma. Ha a pc Dhcp-s ipt kap és a laptopnak beállítom (mivel nem kap) a 192.168.1.9 et ip-nek látja a routert és be tud lépni a menujebe, de ha bármilyen titkosítást rárakok akkor bár látja és csatlakozik a routerhez nem tudok belépni a menujebe (192.168.1.5). Net semelyik esetben sincs...

Nagyon kéne help :( .... TX.

(#381) shev7 válasza sEKTOr (#380) üzenetére


shev7
veterán

a dhcp problemara megoldas, lehet, hogy tobb mint egy ip-t osztasz ki a routerrel. Van erre beallitasi lehetoseg a feluleten.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#382) sEKTOr válasza shev7 (#381) üzenetére


sEKTOr
csendes tag

pont ez a gond, hogy nem tudok... dhcp pool van, egy tartomány van amit beállítottam 192.168.1.6 to 192.168.1.100-ra és mégis csak 1 et oszt ki .... :(

(#383) shev7 válasza sEKTOr (#382) üzenetére


shev7
veterán

hat ez fura, reseteld a beallitasokat, (hard resetet neki :) ) aztan ha utana sem jo akkor gari.

Egyebkent amikor fix ip-t allitasz be a gepeknek, es nincs net, akkor DNS-t allitasz be?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#384) sEKTOr


sEKTOr
csendes tag

Nya ma reggelre meglett a válasz :((( a routerben lévő dhcp server vagy csak a lan-on oszt ip-t vagy csak wireles-en .... :F ezért adott csak 1 gépnek ip-t :B ... mert az 1ik lan a másik wireles.... amikor csak két wifi ment rá adott mind a kettőnek.
Így most jónaktunik.

Ha fix ip-címet adok meg akkor a gateway az internet connection gw-je vagy a router ip cime ? A DNS gondolom az internet connecton dns-e.

(#385) k.krisz03


k.krisz03
tag

Hali!
Egy másik fórumon már érdeklódtem, de mondom itt is rákédezek a dologra. Szeretnék vezeték nélküli kapcsolatot a meglévő vezetékes mellé.
Szóval adott egy router, amivel az ADSL-t osztom szét 3 gépre is (2 PC + 1 laptop, mind vezetékkel). Egy másik helyen (ahol legtöbbször használnám) több gép van, switch is van a hálózatban. Szeretnék mindkét helyre egy vezeték nélküli hálózatot is (csak egy megoldás kell, mert hordozgatnám az eszközöket, ugyanis nem kell egyszerre mindkét helyre wlan).
Arra gondolok, hogy elég lenne egy access point is. De ahogy láttam az árlistákat szinte annyiba kerülnek, mint egy nagyobb tudású készülék. Ez a bizonyos készülék a Gigabyte GN-BR01G wireless router lenne. Úgy látom, hogy ez 4 portos ethernet switch, router és acces point egyben.
Szerintetek jó lenne ez nekem? Azaz ráköthetem ugye a meglévő routerekre, hogy legyen wlan is? Esetleg lehet úgy használni mint a mostani routeremet (SMC 7004VBR), hogy megosztom vele a netet, de ezzel már vezetékes ill vezeték nélküli kapcsolatokra is egyidőben (úgy, hogy csak a Gigabyte lenne rákötve az ADSL modemre)?
Előre is köszi!
Krisz

(#386) krid23 válasza supesz (#373) üzenetére


krid23
csendes tag

Írtál nekünk? Hova? A fórumba? 70userünk van, de nem nagyon tudnak arról, hogy létezik a fórum! :)

Üdv

Szerk.: Jajj bocsesz, megtaláltam, csak én nem oda vartam a hozzaszolasokat :) Mindenesetre, ott az egyik admin irt egy valaszt. Ahhoz még hozzátenném, hogy valami kompatibilitási probléma is lehet, mert nekünk voltak olyan tapasztalataink, hogy néhány patinás gyártó cuccai nem kompatibilisek mással (pl.: linksys csak linksyssel) és szoktak olyanokat csinálni, hogy fel majd lecsatlakoznak. (vagy egyáltalán nincs is összeköttetés) Én is azt tudom ajánlani, hogy vegyél egy fasza kis pci kártyát, vagy ami még jobb, hogy veszel egy bridget. Aztán azt nyomon tudja követni az ember, hogy a bridge-ig van net, onnantól kezdve meg a gép semmit nem szól bele a linkbe.

Üdv.: György és bocs a késésért :)


[Szerkesztve]

(#387) shev7 válasza sEKTOr (#384) üzenetére


shev7
veterán

a gateway a router, a dns, meg az isp altal osztott dns.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#388) King27


King27
csendes tag

Helló! Van egy kis problémám! Összekötöttem két gépet hálozatba routerral,és amikor a netre lépek mind a két géppel akkor kiírja hogy ip cím ütközés! Mi a teendő ilyenkor? Kérlek titeket hogy probáljátok meg egyszerüen leírni hogy mit kell csinálni,mert most tanúlgatom ezt a dolgot! Köszönöm! Üdv: Jácint

(#389) shev7 válasza King27 (#388) üzenetére


shev7
veterán

eloszor talan ird le, a reszleteket. Milyen net, miket allitottal be a routeren, milyen kabelt hova dugtal, ilyesmik :) aztan meg ajanlom figylemdbe ezt: [link]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#390) Chili7


Chili7
őstag

Nagy örömömre végre működik a wireless kapcsolat az ap-m és a notebookom közt.
2 nap hibátlan működés után most egyszer szétesett a kapcsolat. Ap-t reseteltem, újrakonnektált, de a jelerősséget ''rossz''-nak írja, és 24 mbps-et ír.
Korábban kívállót és 54 Mbps-t írt.

Mitől változhatott a jelerősség, hisz semmi körülmény nem változott?
Mire számítsak, milyen gyakran fog szétkapcsolni?
thx

(#391) shev7 válasza Chili7 (#390) üzenetére


shev7
veterán

kicsi a valoszinusege, de lehet, hogy valaki ugyanzen a csatornan mukodtet egy masik AP-t. Probalj meg csatornat valtani.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#392) Chili7 válasza shev7 (#391) üzenetére


Chili7
őstag

Csatorna, amit az ap 1-13ig kínál, és 6 a default?
Ennek azért lehet realitása!

(#393) shev7 válasza Chili7 (#392) üzenetére


shev7
veterán

igen, az. Az a baj vele, hogy minden gyarto a 6-os csatornat allitja defaultnak. Raadasul a szomszedos csatornak kozott van egy kis atfedes. En kiraktam a legszelere, ott elvileg nehany szazalekkal kisebb a savszelesseg, de legalabb nem zavar senki. (Ha a 13-ason nem megy, akkor rakd beljebb, van olyan kartya ami csak 1-11ig tamogatja a csatornakat)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#394) rdi válasza King27 (#388) üzenetére


rdi
veterán

fix ip-ék esetén két vagy több gépnek ugyanaz az ip-je.

Fej! Tor! Potroh!

(#395) HIJ


HIJ
őstag

Üdv!

A linksys wrt54g -be keresem a statikus ip osztást mac cím alapján.Csak én vagyok hülye vagy tényleg nemtudja :F

HIJ

(#396) kolnay


kolnay
senior tag

Sziasztok!
Egy router és egy hálókari ~30m-re van egymástól 2 lül házban és köztük van egy ''kisház''.
Jel nincs.
Ha abba a ''kisházba tennék egy AP-t akkor az megoldaná a gondot?
Vagy van valami más egyszerű megoldás?

Tyűű, de meleg van!

(#397) kolnay


kolnay
senior tag

Vagy az is lehet hogy kirakok egy antennát, mellé egy ap-t és akkor nem számít a kábel hossza(POE).
Ez lehetséges?

Tyűű, de meleg van!

(#398) kolnay válasza kolnay (#397) üzenetére


kolnay
senior tag

Ja, az nem jó.
Mert az Ap-tól is kell koax az antennáig :(

Tyűű, de meleg van!

(#399) Chili7 válasza shev7 (#393) üzenetére


Chili7
őstag

Átállítottam a csatornát! A jel ''kiválló''!

(#400) shev7 válasza Chili7 (#399) üzenetére


shev7
veterán

akkor megiscsak van ott egy masik AP :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.