Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) manitu666


manitu666
tag

Akkor az #547 és #548 hozzászólásra mindenkitől várom a javaslatokat! ;]

Thx

(#552) Soma01 válasza manitu666 (#548) üzenetére


Soma01
veterán

AP-val megy szerintem, ha kábelen jó neked. De, a többi módot megnézem. lehet, az egyik ''universal''-t jelent, ill. azt tudja.

(#553) manitu666 válasza Soma01 (#552) üzenetére


manitu666
tag

Oks, akkor ezt még kipróbálom, lehet így műkszik majd... Köszi

Thx

(#554) And válasza manitu666 (#548) üzenetére


And
veterán

Persze hogy működhet, de a routerednek ilyenkor kliens (vagy kliens-híd) wireless-módban kell lennie, nem AP-ban. Ahogy nézem, a Te routereden ez a 'Station Infrastructure' nevezetű beállítás lehet.

(#555) manitu666 válasza And (#554) üzenetére


manitu666
tag

Kipróbáltam így is, de nem megy. Bemásoltam a wifis hálózaton látható mac-címet, de nem jó. A furcsa még az, hogyha átállítom mondjuk Station Infrastructure-re, akkor már wireless nem látom a routert, nem tudok belépni a kezelőfelületébe. Miért lehet ez? :F :F :F Ezek szerint itt a fórumon senki sem találkozott hasonló problémával?! :O

Thx

(#556) And válasza manitu666 (#555) üzenetére


And
veterán

Milyen MAC-címet (melyik eszközét) másoltál be, és hova?
Ha station-ra állítod a routert, akkor nem is kell nagyon látnod vezeték nélkül, ugyanis akkor megszűnik accesspoint-nak lenni. De épp erre találták ki az állomás-módot: arra való, hogy AP-hoz kapcsolódj vele. Egy szimpla pcimca-s vagy USB-s kliensre sem tudsz vezeték nélkül konnektálni, ha az eszköz már rákapcsolódott egy másik AP-ra, vagyis egy infrastructured-hálózat része lett. (Kliensek AP-nélküli összekapcsolására szolgál az ad-hoc mód. Ha ebbe tennéd, akkor tudnál csatlakozni egy sima állomással egy másik ad-hoc wlan-eszközhoz, de egy AP-hez nem!)
Egy klienst konfigurálj vezetékes etherneten, nincs jobb ötletem.

(#557) Noxy válasza manitu666 (#555) üzenetére


Noxy
veterán

Ezek szerint itt a fórumon senki sem találkozott hasonló problémával?!

Valszeg volt már itt ilyen probléma, de azok legálisan szerették volna használni a netet.

''Én nem látok ebben semmi kivetni valót, mivel ha akrják akkor le tudják könnyedén védeni a hálót...''

Ha te az ajtóba felejted a kulcsot, az fel jogosít bár kit is, hogy a lakásból, vagy a szobából bár mit is el vigyen. :U

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#558) manitu666 válasza And (#556) üzenetére


manitu666
tag

Ha station structure-re állítom, akkor meg kell adni egy mac-címet, én ide a wifi-kapcsolatnál látható mac-címet írtam be (ugyanis ha csatlakozom ehhez a hálózathoz akkor látom a készülék mac-jét (legalábbis azt hiszem vagy nem? :F )). Oks, megpróbálom!

Thx

(#559) manitu666 válasza Noxy (#557) üzenetére


manitu666
tag

''Valszeg volt már itt ilyen probléma, de azok legálisan szerették volna használni a netet.''

És akkor ők mit csináltak, hogyan konfigurálták fel a dolgokat?

''Ha te az ajtóba felejted a kulcsot, az fel jogosít bár kit is, hogy a lakásból, vagy a szobából bár mit is el vigyen.''

Azért ez egy kicsit más, nem gondolod?

Thx

(#560) shev7 válasza Soma01 (#545) üzenetére


shev7
veterán

De ha jol tudom a WDS-hez a masik routernek is WDS-ben kell lennie nem? Plusz regisztralni kene egymas MAC-cimeit.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#561) shev7 válasza manitu666 (#559) üzenetére


shev7
veterán

Elso kerdesre mar leirtam a valaszt: WDS modhoz a masik routerbe is be kell irni a te routered ip cimet.

A masik kerdesre pedig nem nagyon mas, akar anyagi kart is okozhatsz neki.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#562) Soma01 válasza shev7 (#560) üzenetére


Soma01
veterán

Na ezt nem tudom biztosan, de szerintem nem. :F (én magam még soha nem csináltam ilyet, csak olvasgattam a doksikat)

(#563) And válasza manitu666 (#558) üzenetére


And
veterán

''Ha station structure-re állítom, akkor meg kell adni egy mac-címet''
De miért? MAC-címet egy station-módba állított routernél megadni szerintem nem sok okból lehet, csakis a MAC-szűrés miatt. Ha az nálad ki van kapcsolva, akkor felesleges (station-ként amúgy sincs olyan sok értelme szűrni az AP-k MAC-címeit, fordítva igen). Ha pedig a szolgáltató AP-ján van beállítva a szűrés - ami elég valószínű -, akkor neked a wireless MAC-cloning mezőbe kell megadnod egy olyan MAC-címet, amelyet a szolgáltató regisztrált. Csakhogy: alap firmware-rel felvértezett routerek szerintem nem nagyon támogatják a wlan MAC-klónzást, másrészt a szolgáltatóhoz csak úgy tudsz (tudnál) így belépni, ha ismersz egy olyan MAC-címet, amely nála felhasználó kliensként regisztrálva van. Ha pedig ez igaz, és te nem vagy felhasználó, akkor az minimum illegális.
#562: Pedig ez szerintem is így van, ill. nálunk is így működik: két AP van WDS-kapcsolatban, egymás címei megadva a wds-kapcsolatnál, ill. a másodlagos (''slave'') AP alapértelmezett átjárójaként az első (a netmegosztó) router IP-je van megadva. A WDS nem megy másképp. Arról a bizonyos ''egyszerű repeater''-módról (WDS-nélkül) meg sajna nincs több infóm, de ezek szerint nem is túl sok eszköz / firmware támogatja.

(#564) manitu666 válasza shev7 (#561) üzenetére


manitu666
tag

Köszi az infót!

Az anyagi kárról meg annyit, hogy valószínűleg valami vállalati wifiről lehet szó és nagyon gyenge a jel (512 kbit), tehát akkora kárt szerintem így (netezéssel) nem tudok okzni.. :U

Thx

(#565) manitu666 válasza And (#563) üzenetére


manitu666
tag

''Ha pedig a szolgáltató AP-ján van beállítva a szűrés - ami elég valószínű -, akkor neked a wireless MAC-cloning mezőbe kell megadnod egy olyan MAC-címet, amelyet a szolgáltató regisztrált.''

Ebből csak azt nem értem, hogyha tudok erre a wifi-re kapcsolódni egy síma mezei wlan-kártyával (amely ugyancsak elküldi a mac-címét...nem?), akkor nekem a routernél miért kellene ilyen dolgokat megadnom? :F Amúgy a station módnál a mac-cím megadásánál van egy olyan kis gomb, hogy ''clone mac'' és akkor az én mac-emet adja meg! Ezért nem értem ezt az egészet... :F Bár sok dolgot olvastam már a wifi-ről, de néhol elég ellentmondásos dolgokat találtam. Nem értem erre a problémára mért nincs egyszerű megoldás, mert ez végülis olyasmi, mint amikor egy utcában a két utcavégi ház között kellen a netet megosztani, csak itt én nem tudok semmit a másik wifi eszközről...

Thx

(#566) scapegt


scapegt
senior tag

Senki sem tudja a választ???? :( Már másodszor tettem fel a kérdésemet :W :U

(#567) And válasza manitu666 (#565) üzenetére


And
veterán

Ok, nem voltam elég figyelmes. Tehát ha egy akármilyen wlan-kártyával tudsz csatlakozni ahhoz az AP-hoz, akkor annál nincs MAC-szűrés.
Innentől kezdve viszont megint visszajutunk ahhoz a kérdéshez, hogy mégis milyen MAC-címet kell neked megadnod a routeredben, kliens-módban? Mi annak a mezőnek a neve a konfig-felületen? Ez a bizonyos 'Clone wireless MAC', vagy micsoda? (Mod: mert ez nem kötelező adat, ez csak egy lehetőség.)
Nálunk több kliens-router is van a hálóban, de - a már leírt MAC-szűrésen felül - a kapcsolathoz nem kell még egyéb ''mágikus'' MAC-okat megadni.

[Szerkesztve]

(#568) shev7 válasza scapegt (#566) üzenetére


shev7
veterán

mondjuk azert is nehez valaszolni, mert nem tul beszedes amit irtal. Pl szakadhat attol is mert torrentezel kozben. Egebkent miert baj ha uj ip-t kapsz?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#569) scapegt válasza shev7 (#568) üzenetére


scapegt
senior tag

nem torrentezek. van hogy hozzá se nyúlok a géphez csak épp akkor ránézek a képernyőre és látom hogy: csatlakoztatva és jelerősség kiváló...vagyis leszakadt...és ezt napjában többször csinálja...de vajh mitől??

(#570) manitu666 válasza And (#567) üzenetére


manitu666
tag

Elküldöm mail-ban a kezelési útmutatóját (nem pont az én típusomé, de a felület ugyan az!). Itt a Wireless Setting-et nézd meg, ugyanaz mint nálam a beállítás, csak az enyémben nincsen repeater mód. Ott látni fogod azt a mac-címes dolgot!

Thx

(#571) shev7 válasza scapegt (#569) üzenetére


shev7
veterán

akarmi okozhatja, nekem is csinalja, van hogy online jatek kozben, de olyan gyorsan reconnectel, hogy eszre sem veszem...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#572) And válasza manitu666 (#570) üzenetére


And
veterán

Megnéztem: ez az, amire gondoltam. Tehát gyakorlatilag az eszközöd wlan-oldali MAC-címét lehet benne megadni, ill. ha a 'Clone MAC' gombra kattintasz, akkor a PC-d (ethernet-csatolójának) MAC-címe fog a mezőben szerepelni. A kliensek v. AP-k ezt a címet fogják a te sajátodként látni.
De nincs egy default érték alapban beállítva? Mivel ezek egyedi címek, nem ártana, ha már gyárilag be lenne állítva egy MAC-cím. Ezt az eszközön v. a dobozán a gyártó által egy címkén külön is fel szokás jegyezni. Ha csupa 00-ból áll az a számsor, mint a doksi példáinál látható, akkor próbáld a gyári alapérték szerint kitölteni, vagy használd a Clone-gombot (ez utóbbival a PC-d MAC-addressét teszed láthatóvá).
De az mostmár biztos, hogy neked valóban a 'Station-Infrastructure' módot kell beállítanod, ha egy AP-hoz v. wireless routerhez szeretnél kapcsolódni (12. oldal).

(#573) manitu666 válasza And (#572) üzenetére


manitu666
tag

Oks, és utp kábellel kösem össze a routert a gépemmel vagy wireless?

Thx

(#574) manitu666 válasza And (#572) üzenetére


manitu666
tag

Ja és még valami. Mást nem is kell beállítanom a routere? Ezt csak azért kérdem, mert nem tudom milyen az a net amit fogok. Hogy fogok tudni erre a wifi-hálózatra kapcsolódni, egy új kapcsolatot kell létrehozni? (abszolút kezdő vagyok ebben a témában... :( ) Ha leírnád lépésről-lépésre azt nagyon megköszönném! :R

Thx

(#575) manitu666 válasza And (#572) üzenetére


manitu666
tag

Ja, nem is válaszoltam a kérdésedre :B => ''De nincs egy default érték alapban beállítva?'' Nincs semmi beállítva csak csupa nulla ahogy az a pdf-ben is le van írva...

Thx

(#576) shev7 válasza manitu666 (#573) üzenetére


shev7
veterán

errol mar volt szo. Ha a router klienskent kapcsolodik a halozatra, akkor te mar nem tudsz wireless kapcsolodni hozza.

#547: azt mondtad, hogy korabban mar mukodott a wifi halokartyaval. Ennek is ugyanugy kell mukodnie. Nem kell semmilyen beallitas...

[Szerkesztve]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#577) Soma01 válasza And (#567) üzenetére


Soma01
veterán

Akkor hogyan vannak összekapcsolva nálatok? Valamit, csak be kell írni a routerekbe. Vagy azok tudnak kliensek és AP-k is lenni egyszerre?

(#578) manitu666 válasza shev7 (#576) üzenetére


manitu666
tag

Én már nem értek semmit sem, tehát leírom elölről a dolgot. Acer Travelmate 4222-es noim van. Az új albimban rákerestem a wlan kártya gyári progijával a hálózatokra. Találtam egyet, melyre tudtam kapcsolódni csak sajnos nem az én szobámból hanem a másik szobából (ahol a többi lakótárs van). Ha a notimat kitettem az ablakba (felemeltm az üveghez), akkor még éppen tudtam kapcsolódni, de ha már az asztalon volt, akkor nem. Gondoltam veszek egy usb-s wlan kártyát, kilógatom az ablakon és kész, de nem működött, így sem tudtam csatlakozni. Ekkor jött az ötlet, hogy veszek egy routert, mellyel felerősítem a jelet (átteszem a másik szobába) és a routeren keresztl netezek. Itt kezdődtek a problémák, ugyanis senki (tisztelet egy pár kollégának ai próbálkozik) sem tudja/akarja leírni nekem, hogy az én routeremmel (Edimax BR-6204WG) ezt meg lehet-e valósítani. Én azt hittem, hog ez egyszerű dolog, de úgylátszik nem az! Ja, és lövésem incs, hogy mit kellene látnom (tehát kapcsolódnom kellene a routerhez vagy a routert kellene a nethez vagy mittudomén... :( ). Én amit láok egy wifis kapcsolat létrehozásánál az egy ablak (Intel(R) PROST/Wireless) melyben benne vannak az elérhető hálók. Most ha routeren keresztül szeretnék kapcsolódni valamelyik wifis hálóhoz, akkor milyen ablakban fog ez megjelenni, vagy a router automatán veszi a jelet és csak hozzá kell csatlakoznom? Ezekre a kérdésekre sazeretnék egyértelmű választ kapni...

Köszönöm!

U.i.: El tudom küldeni a user manualt bárkinek e-mailban, ugyanis a én készülékem csak annyiban tud kevesebbet, ogy nincs benne repeater mód, de minden más tök ugyanaz!

Thx

(#579) shev7 válasza manitu666 (#578) üzenetére


shev7
veterán

szerintem egyertelmu valaszokat kaptal. A routeredhez vezeteken kell kapcsolnod a notid, es a routeredet kliens modba allitva (nalad ez a ''Station-Infrastructure'' mod) a routert kell csatlakoztatnod a masik routerhez. (Felteve ha kepes venni a jelet)

Ha ezek utan nem megy, lehet, hogy NAT-olassal vannak gondok, ez megoldhato ugy, hogy a routereden kikapcsolod a DHCP szervert, igy biztos, hogy a netet szolgaltato routertol fogsz ipcimet kapni. (Remelem :) )

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#580) manitu666 válasza shev7 (#579) üzenetére


manitu666
tag

Mindent úgy csináltam ahogy írtad és nem működött. Ezek után még mindig nemértem azt a dolgot, hogyha több wifi szolgáltató is van, akkor én hogyan tudok közülük ezzel a módszerrel választani? Ugyanis a wifis kártya programnál ahoz a hálózathoz csatlakozm amelyikhez csak akarok, de ha ezt a módszert nézzük, így nem igazán tudom, hogy hol tudok választani a szolgáltatók között (remélem érthető a probléma). És még egy dolog: ha olyan routert veszek, melyen van repeater mód, akkor működni fog a dolog? Vagy így is kellett volna?

Thx

(#581) manitu666 válasza shev7 (#579) üzenetére


manitu666
tag

Leírom máshogy a problémámat: ha géppel kapcsolódom egy hálózathoz, akkor azt közvetlenül teszem. Ezzel így nincs is gond, mert rákeresek a programmal és ha enged, akkor rácsatlakozom. Ha viszont routerrel szeretném a jelet felerősteni, akkor a routerhez kell kapcsolódnom, igaz? Ha kapcsolódom a routerez wireless, akkor hogyan tudom kiválasztani a szolgáltatót, amelyhez a routernek kellene kapcsolódni? Vagy ha kapcsolódom utpvel a routerhez, akkor hogyan tudomkiválasztani, hogy a router ova kapcsolódjon? Ezek az én nagy kérdéseim! Kösznöm :R

Thx

(#582) shev7 válasza manitu666 (#581) üzenetére


shev7
veterán

te tenyleg nem olvasod amit irok/irunk? :)

Ha kapcsolódom a routerez wireless, akkor hogyan tudom kiválasztani a szolgáltatót, amelyhez a routernek kellene kapcsolódni?

Ha a routerhez wireless kapcsolodsz, akkor a router nem Station-Infrastructure modban van. Ebben a modban (nevezzuk kliens modnak) A router kapcsolodik mas hotspotokhoz, nem fogad kliensektol kapcsolatot (marmint wireless nem fogad, termeszetesen kabelen tovabbra is lehet kapcsolodni). Azt hogy mihez kapcsolodjon azt a router kezelofeluleten kell megadni. Mivel nem ismerem a routert, igy pontos leirast nem tudok adni, de ket lehetoseg van, vagy miutan beallitod a kliens modot, valaszthatoak lesznek az elerheto halozatok, vagy kezzel meg kell adni a hotspot SSID-tjet (esetleg meg nehany masik adatat).

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#583) manitu666 válasza shev7 (#582) üzenetére


manitu666
tag

''te tenyleg nem olvasod amit irok/irunk?

Ha kapcsolódom a routerez wireless, akkor hogyan tudom kiválasztani a szolgáltatót, amelyhez a routernek kellene kapcsolódni?''

Hidd el, mindent betűről betűre elolvasok!

''miutan beallitod a kliens modot, valaszthatoak lesznek az elerheto halozatok''

Ezt hol tudom megnézni?

''kezzel meg kell adni a hotspot SSID-tjet (esetleg meg nehany masik adatat)''

Honnan tudom meg a hotspot SSID-jét és a töbi adatot? Ha elküldöm neked a user manualt, akkor leírod nekem, hogy miket állítsak be?

Thx

(#584) manitu666 válasza shev7 (#582) üzenetére


manitu666
tag

Repeater móddal meg lehet oldani?

Thx

(#585) And válasza manitu666 (#581) üzenetére


And
veterán

Ezt a routerrel történő jel ''felerősítést'' felejtsd el. Ilyen nincs. A routered e téren (rádió érzékenysége) gyakorlatilag nem különbözik az USB-s adaptertől. Legalábbis nagyságrendi eltérések biztosan nincsenek. Egy routerre könnyebb külső antennát szerelni, mert általában van rajtuk antennacsatlakozó. Te repeater-t akarsz, nem pedig erősítőt, de egyelőre ott tartasz, hogy egy AP-re sem tudsz kapcsolódni vele.
A doksi írja (meg egyébként is logikus), hogy a kliens-módban van valahol egy 'Select site survey' gomb, amelyekkel a rádiócsatornák szkennelése elvégezhető, és a közeli / vehető AP-k listája megjeleníthető. Majd a listában (melyben amúgy szerepelni fog a hőn áhított SSID is) a 'Select' opcióval kijelölhető az a hálózat, amelyhez csatlakozni akarsz. Az más kérdés, hogy doksiban a 'Station-Infrastructure' oldalon nem látom ezt a gombot vagy linket, mer' valahová jól eldugták. Szóval abban a listában látszódnia kell az elérhető AP-k térerősségének, a használt csatornaszámnak, és annak, hogy kulcsolt-e az adott hálózat, avagy nem.

(#586) gLes


gLes
őstag

Hali!

Egy ház WLAN-osításában kérném a tanácsotokat, az előző 6000 hsz-t nem volt kedvem végigolvasni, ezt remélem megértitek, de talán ez a kérdés még nem is szerepelt ilyen formában.

Szóval a ház 4 emeletes + a padlás. Van egy alsó szint, aztán a földszint és a 2. emelet között egy nyitott lépcsőház, a padlásra viszonylag szűk feljárat van. Szóval a lényeg, hogy 5 emelet és a középső 3 emeletnek van egy nagy közös légtere. A födémek (a lépcsők) vasbetonból vannak, plusz ugye a korlát. A falak téglából vannak, bennük vezetékek, eddig gondolom stimmel.

Ismerősöméknél egy elég kis SMC router van, ott egy jó vastag téglafal mögött már csak 30-40%-os a jelerősség (nyitott ajtó mellett).

Milyen (teljesítményű, típusú) routert javasoltok, kell-e szintenként AP és valami esetleg a kertbe egy külön külső AP, ha azt is be szeretnénk fedni? Igazából a leggazdaságosabb megoldásra törekszem, ezalatt nem a legolcsóbb routert értem, hanem a lehető legkevesebb eszközt.

Ja és ADSL-t szeretnék megosztani, de ez gondolom nem lényeg.

A válaszokat előre is köszönöm! :R

Üdv:
gLes

(#587) Noxy válasza And (#585) üzenetére


Noxy
veterán

Ja sztm is. Régebben én is jól elszörakoztam a Wlan hálöban a ''piócákkal''.
Be engedtem pár percre, kirugtam, át neveztem a SSID-t, el rejtettem, ujra láthatta a SSID-t.
Ki kapcsoltam a Router Radiot.majd be kapcsoltam, nem volt Security de volt MAC szürés, stb.. Oszt szépen megunták.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#588) manitu666 válasza And (#585) üzenetére


manitu666
tag

'Select site survey' => ilyet mitha láttam volna, bele ismentem, de semmi nem volt. Megnézem mégegyszer.
''Te repeater-t akarsz, nem pedig erősítőt, de egyelőre ott tartasz, hogy egy AP-re sem tudsz kapcsolódni vele.'' => Én ezt valahogy úgy képzeltem el, hogy mivel a laptopom nem lehet a szobában és usb-s wlan kártya se jöhet szóba (kellen vagy 10m usb kábel), ezért veszek egy routert, beteszem a szobába, így a router veszi a jelet én meg veszem az ő jelét 10m-rel odébb. Nekem mindegy hogy ezt hogyan lehet megoldani, csak a megoldást szeretném tt látni lépésről-lépésre leírva. Lehet, hogy ez más embernek triviális dolog, de nekem nem az.. :(

Thx

(#589) manitu666


manitu666
tag

Gyerekek, működik a dolog!!!

Thx

(#590) shev7 válasza manitu666 (#588) üzenetére


shev7
veterán

ket lehetoseg van. Ha a cucc tudja a WDS Repeater modot, akkor a masik routerben bekapcsolva a WDS modot, es a repeater maccimet be kell regisztralni a masik routerben.
A masik lehetoseg az universal repeater, amit nem sok eszkoz tud, elvileg ez menne ugy, hogy a repeater klienskent csatlakozik a routerhez (igy annak nem kell tudnia a WDS-t) es utana wireless tovabbadja a jelet. Errol nem tudom pontosan, hogy jol mukodik-e, mert ez nem resze a szabvanynak, es en sem hasznaltam meg sose :)

A harmadik lehetoseg ugye a kabeles csatlakozas a routerhez, majd a router-t klienskent csatlakoztatni a masik routerhez.

MOD: nagyszeru :) es kabelen csatlakozol a routerhez vagy vezetek nelkul? :)

[Szerkesztve]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#591) djtopa


djtopa
csendes tag

Sziasztok !

A következő lenne a problémám.
Van egy SMC WBR14-G2 tip. routerem wifijét szeretném kódolni.
Csak az a baj, hogy nem nagyon értek hozzá. Ha valakinek lenne hozzá leírása azt nagyon megköszönném.

üdv

Gigabyte P35 DS3, Core2Duo E6600, 8800GTS 512Mb

(#592) shev7 válasza djtopa (#591) üzenetére


shev7
veterán

nincs mit leirni rola. Benne van a user guideban. Wireless beallitasnal kell lennie security, vagy hasonlo linknek. Beallitod a kivant titkostast (hasznalj WPA-t) megadod a jelszot, es ujrainditod a routert. A kov csatlakozasnal kerni fogja a jelszot.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#593) Chili7 válasza djtopa (#591) üzenetére


Chili7
őstag

Titkosítani?
WPE vagy WEP, és ott megadsz egy jelszót/jelmondatot, aztán winben a vezetéknélküli kapcssolatnál megadod azt a jelszót.
mod:Shev nagymester gyorsabban pötyög!

[Szerkesztve]

(#594) manitu666 válasza shev7 (#590) üzenetére


manitu666
tag

Maradt a kábeles...

Thx

(#595) Soma01 válasza gLes (#586) üzenetére


Soma01
veterán

Szerintem irányított antennák kellenének és természeteden szintenként AP-k amiket össze is kellene kábelezni. De összeköthető elvileg kábel nélkül is. Az a lényeg, hogy koncentráltan kell a jelet sugározni. Nem lesz egyszerű és olcsó sem.

(#596) gLes válasza Soma01 (#595) üzenetére


gLes
őstag

Már ne haragudj, de az irányított antenna egy bizonyos irányba sugároz koncentrált jelet, de én nem a szomszéddal akarom összekötni a hálózatom, hanem az épületben akarom szórni, szóval amit mondtál az mindenre jó, csak arra nem amire nekem kell. :W

A szintenként AP-re én is gondoltam (írtam is), és azokat természetesen kábellel kötném össze a routerrel, nem akarok repeaterekkel szarakodni.

Összvissz néhány tízezres költségre gondoltam, egy router manapság nem kerül többe 10-20 ezernél, egy AP se olyan drága, ez benne van a pakliban. Valszeg az lesz, hogy az alsó szintre beszerzünk egy jó routert és ha lesz jel feljebb is, akkor nem veszünk AP-t, ha nem lesz veszünk.

Namármost lehet hogy nem voltam elég konkrét a kérdésemben, de konkrétabb választ várnék, készüléktípusokkal, esetleg elrendezésekkel, hogy hova érdemes rakni a routert, mondjuk a lépcsőházrészben, alul fölül középen, szóval ilyesmit, esetleg ha valaki már csinált hasonlót, annak is várnám a tapasztalatait, köszönöm!

(#597) se00


se00
csendes tag

Üdv.
Mi lenne a legegyszerübb megoldás? Van NET megosztás a router a szomszéd házban, nálam asztali PC D-LINK kártya külső antenna jel kiválló net tökéletes. Vettem Acer notbookot jel rossz de használható a ház egy részében. MIre kellene beruházni hogy jó legyen az egész házban?? Jóminőségü PCMCI vagy nálam is router vagy valami más tipp?
Köszi

(#598) killerjohn


killerjohn
addikt

Hello!

Még egyszer leírom a problémámat, mert most más a kérdés...

A szemközti házban a tető mögött a padláson van egy WiFi router (SMC). Na most nekem ehhez kellene csatlakoznom, de az új ASUS kártyám nem látja a hálót. Tegnap átjött a szemközti srác, és a mi lakásunkban az utca felőli fal mellett (most már ott van a gépem is) 12-15db jelerősséget jelentett neki a laptopja - persze az én kártyám meg sem nyikkant. Nincsen rá sok pénzünk, nem tudok überfasza csodaantennát venni, viszont a páromnak nagyon kellene a net. Láttam az Aqua oldalán, hogy ''Accesspoint / Router'', és rendesen össze is keveredtem. Mi a különbség a kettő között? Gondolom egy ilyen eszköznek jóval erősebb az antennája, mint az én szutyok hálókártyámnak... Tehát ha kiteszek az ablakba egyet, akkor be tudom lőni a szemközti router és az én wifi antennám közé? Ha nem akkor össze tudom lőni a szemközti router és valamelyik alaplapi gigabites portom közé (a kettőből egyikset sem használom)?

Egy ''D-Link DI-524 54mbps 4 portos vezeték nélküli Router'' pl 10.000+áfa. Ezzel meg tudom oldani?

Bocsássatok meg a sok-sok láma kérdésért, de ehhez egyáltalán nem értek (még ;) ), és munkaidőben nincs sok időm netezni, hogy nyomozgassak. Viszont pont ez a WiFi kellene otthonra, hogy legyen netem. Ördögi kör... ;]

Előre is köszi! :R

(#599) tototos válasza killerjohn (#598) üzenetére


tototos
őstag

Szerintem elég ha veszel egy másik antennát.

(#600) jorvas


jorvas
csendes tag

Sziasztok!

Segitsegeteket szeretném kérni az alábbi szerintem kicsit misztikus dologban...
Szóval adva van egy Gigabyte GN-BR01G wireless router, ami tökéletesen megy ha a laptop
230V-ról megy, de amint aksiról használom egy idő után (aksi még legalább 70-80%on van)
eldobja a kapcsolatot, hosszú ideig semmiféle kapcsolódást nem mutat a gép.

Nem hiszem, hogy a laptopnak lenne baja, mert egy Asus WL-530G routerrel simán ment a
net még akkor is, amikor már majdnem lemerült az aksi.

Nincs valami ötletetek mit lehetne beállitani másként routeren vagy a laptopon, hogy aksiról is
jól működjön??

Előre is köszi,
J.

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.