Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) supesz


supesz
aktív tag

Lehet, hogy eleve rosszul konfigoltam.
Szóval.
Van a gép és egy UTP kábellel rákötöttem az AP-t. Ahogy kell.
Mi a következő lépés? Ja igen. Az AP-nek Client Mode (Kliens Mód) -ban kell működni. Szóval, mintha egy vez.nélküli hálókártya lenne.
Van egy IP-címe magának az AP-nek, és van egy IP-címe a hálókártyának, ami bent van a gépben. Te hogyan folytatnád? :F

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#452) supesz válasza shev7 (#448) üzenetére


supesz
aktív tag

Ez talán segít.
[link]

Mond melyik beállítás érdekelne és ''lefényképezem'' neked. Ha tudsz segíts! pls!

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#453) shev7 válasza supesz (#449) üzenetére


shev7
veterán

akkor te tenyleg nem erted. Ha domaint nem tudsz pingelni, de ip-t igen, akkor tuti, hogy dns hiba. Elobb szerintem deritsuk ki mi a hoba, es utana probaljuk megoldani...

MOD: ha a routerrel megvan a kapcsolat, akkor felesleges az ''alapoktol'' elindulni.

[Szerkesztve]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#454) shev7


shev7
veterán

a dnsbeallitasrol meg pont par hozzaszolassal lejjebb irtam...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#455) supesz válasza shev7 (#454) üzenetére


supesz
aktív tag

OKi. Köszi.

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#456) GombócArtúr válasza Chili7 (#450) üzenetére


GombócArtúr
senior tag

köszi!

A linken van egy pár fajta... nyilvánvalóan olcsón szeretném megúszni, de azt sem szeretném ha szenvedni kellene vele. Panellakásról van szó, a két helységet légvonalban két fal választja el egymástól. ''A'' helység: notebook beépített wlannal. Itt van a kábelmodem az internethez ''B'' helység: 5-7 méterrel és a már említett két fallal arrébb.

Olyan routert nem lehet kapni amelyhez adnak legalább 1 usb-s wlan vevőt (gondolom van ilyen?)

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#457) GombócArtúr válasza supesz (#446) üzenetére


GombócArtúr
senior tag

dánke!

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#458) Chili7


Chili7
őstag

Help pls!

Naponta eldobja magát az ap-m és a notim közti kapcsolat!
Ilyenkor mindhárom led folyamatosan világít. (rx/tx, link/act, pow) Normál működés közben a power világít, a többi villog.
A papírja csak azt írja, hogy ha villog akkor jó, ha ''off'' akkor meg nem jó!

Honnan tudhatnám meg biztosan, hogy az ap-t vágjam az eladó fejéhez, vagy a notim wlanja szar?

Köszi

(#459) hazo


hazo
csendes tag

Sziasztok!

Meg tudja nekem valaki mondani, hogy lehet a D-Link AirPlus DWL-520+ PCI-os WLAN kártyát meglőni WPA-val? Ahogy néztem a saját drivere nem tudja, XP-ben pedig nem akar működni.

XP-ben így próbáltam:
- Hálózat kapcsolatok
- WLAN kártya tulajdonságai
- Vezeték nélküli hálózatok
- Hozzáadás
- SSID-t beírtam
- Hálózat hitelesítés: WPA-PSK
- Adattitkosítás: TKIP
- kulcsot mind a két sorba beírtam

De nem akar működni Ugyanez a gép, ha a router teljesen ugyanezen a beállításon van, csak WEP-pel, akkor tökéletesen kapcsolódik. Egy másik gép WPA-val is megy, de ez a gép WPA-val nem hajlandó.

Előre is köszönöm a segítséget.

(#460) shev7 válasza hazo (#459) üzenetére


shev7
veterán

ha a legujabb driver sem tudja, akkor sehogy...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#461) amargo


amargo
addikt

Wifiel gondolom több mindenki használja a notiját. Egy WRT54GS routerem van, de 500-800k másolásnál nem ment feljebb, volt, hogy 1m volt a 2eszköz egymástól.. Miért van ez? Senkinek se ment jobban?
DD-WRT v23 SP1 Final (05/16/06) van most a gépen. Ha jól láttam, pont mostanában jött ki az SP2-es kipróbálom azzal is. de hátha tud valaki valami megoldást. Vagy is futott már bele.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#462) shev7 válasza amargo (#461) üzenetére


shev7
veterán

wifirol wifire masolsz?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#463) supesz


supesz
aktív tag

Hi,

Miért van külön IP-je a az Access Point-nak és miért van külön IP-je a hálókártyámnak. Teljesen belekeveredtem már ezekbe a hülyeségekbe. Már azt sem tudom, hogyan konfigolom jól a hálózatomat. :F

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#464) 9CS válasza supesz (#463) üzenetére


9CS
senior tag

Az Acces Point-nak kellene kapcsolatban lennie egy olyan routerrel ami ad neki netet is. Így még nem csináltam hálózatot, de az elképzelésem az, hogy:

1. Kell egy router vagy bármi ami csatlakozik a nethez. Ez, ha tud küldeni WiFi jelet, akkor ehhez kell kapcsolódnia az Acces Point-nak, ehhez meg a Te gépednek vezetékkel. Ekkor van az AP kliens módban.

2. Ha a neted egy olyan routerbe jön, (vagy DSL modembe, vagy bármi.) ami nem tud vezeték nélküli módban hálózatot sugározni, akkor ehhez az eszközhöz kell tenned az AP-t, ekkor az AP-hoz kell csatlakoznod a gépeddel, immár vezeték nélkül.

Az AP-n beállított DHCP a hozzá kapcsolódó ügyfeleknek oszt ki címeket. Neki kell kapnia egy sajátot, amin a kliensek keresik. Ezt vagy beállítod, vagy kaphat egy olyan eszköztől amihez meg az AP csatlakozik.

Itt egy egész jó leírás, igaz nem D-Link cuccokkal, de a fogalmak meg a menete talán érthető: [link]

Esetleg írdd le milyen eszközeid vannak, honnan-hova kéne a hálózatnak és az internetnek eljutnia.


[Szerkesztve]

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#465) manitu666 válasza bobace (#11) üzenetére


manitu666
tag

httptunel-lel próbáld meg!

Thx

(#466) manitu666 válasza bobace (#5) üzenetére


manitu666
tag

Jó az aláírásod => Prison Break?

Thx

(#467) manitu666


manitu666
tag

Hali mindenki! Előre leszögezem, hogy nem vagyok nagyon otthon a wifis dolgokban. 2 dolgban kérnék segítséget: 1. Két gépet hogyan tudok összekötni? Legyetek szívesek lépésről lépésre leírni, mert nem vagyok otthon ebben a dologban! :R 2. A lakás egy pontjában van vezeték nélküli net, csak ez elég messze van a szobémtól. Hogyan tudnám ezt a netet felerősíteni, hogy tudjam használni a gépemen? Próbáltam úgy, hogy egy sb-s wifi kártyára rákötöttem 7-8 m usb hosszabbítót, de még ez sem elég hosszú, meg a ketyere ereje is csökkent szerintem a sok vezeték miatt (ha jól tudom a gyártók kb 5m-ig vállalnak garanciát egy usb-s eszközre). Remélem tudtok nekem ezekben a dolgokban segíteni! :R Thx

Mod: Ha a 2-es probléma megoldásához valami router kellene, akkor tudnátok javasolni valamilyen márkát és helyet is a megvételre... :F

[Szerkesztve]

Thx

(#468) shev7 válasza manitu666 (#467) üzenetére


shev7
veterán

[link]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#469) supesz válasza 9CS (#464) üzenetére


supesz
aktív tag

kössz a választ. kicsit már besokalltam ezektől aa wifi cuccoktól és hálózati maszlagtól. tele volt a fejem. na mindegy. sikerült bekonfigurálni mindegyik eszközt.
Már egy másik problémán töröm a fejem.
A rútert mindhárom gép látja de egymást nem látják, illetve nem tudnak egymással kommunikálni.
A probléma onnan jött, hogy az egyik gépen van nyomtató, és nyomtatni karok rá, de nem találja a gépet, az enyém. Egyfajta csillag topológia alakult ki így, hogy egy rúterhez csatlakozki mind3 gép. Ebből kellene kiindulni, de nem tudom mitévő legyek? :F

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#470) shev7 válasza supesz (#469) üzenetére


shev7
veterán

ha a routerre van kotve kozvetlenul mondegyik gep, akkor latniuk kell egymast.

\\masik.gep.ip.cime -vel akkor az esetek 99,9%-ban mukodik. Ezt lehet irni cimsorba, vagy pl TotalCmd-ben probalkozni azzal, hogy cd \\masik.gep.ip.cime

igy mar latni fogod a megosztott nyomtatot...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#471) supesz válasza shev7 (#470) üzenetére


supesz
aktív tag

Akkor valami mégsem stimmel.
[link]

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#472) manitu666 válasza krusar (#322) üzenetére


manitu666
tag

Van egy jelszó megjelenítőm, ha kell elküldöm...

Thx

(#473) shev7 válasza supesz (#471) üzenetére


shev7
veterán

van megosztott mappa a masik gepen? tuzfal ki van kapcsolva (mindket gepen)? ping megy mindket iranyba.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#474) supesz válasza shev7 (#473) üzenetére


supesz
aktív tag

nem. ping sincs, de az lehet a tűzfal hibája is.
mindegyik gépen van megosztott mappa.
kikapcsoltam a gépemen a tűzfalat így már megy a ping mindkét irányban. :)

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#475) supesz


supesz
aktív tag

hogyan tudom ezt kiküszöbölni? a norton internet secu van fent. szóval ha nyomtatni szeretnék a másik gépre akkor ki kell kapcsolnom?

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#476) manitu666 válasza shev7 (#468) üzenetére


manitu666
tag

Köszi, már átrágtam magam a fórumon (2 óra volt). Ez még csak az első kérdésemre adja meg a választ. A második kérdésemhez lenne még egy kérdésem :) , tehát mi is pontosan az az AP (az egy eszköz, amit meg lehet venni?). Elolvastam a wifis dolgot, melyet az egyik kollega linkelt be, de nem értettem nagyon, hogy miben különbözik egy routertől!? :F Thx

MOD: Melyik routert vagy AP-t ajánlod? Egy márkanevet kérnék, ami megbízható... :U

[Szerkesztve]

Thx

(#477) shev7 válasza supesz (#475) üzenetére


shev7
veterán

hat a nis egyebkent sem tul jo valasztas, de elvileg minden tuzfalban kene lennie olyan opcionak, hogy a helyi halozatbol erkezo forgalmat engedelyezi.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#478) shev7 válasza manitu666 (#476) üzenetére


shev7
veterán

Olyan ap kell, ami tudja a repeater modot...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#479) manitu666 válasza shev7 (#478) üzenetére


manitu666
tag

Esetleg egy megbízható márkát tudnál ajánlani?

Thx

(#480) amargo válasza shev7 (#462) üzenetére


amargo
addikt

Szia, bocsi de csak most kerültem újra gép közelbe.
Nem. wifi és lan között.
Frame Burst
The default value is Disabled. Frame burst allows packet bursting which will increase overall network speed though this is only recommended for approx 1-3 wireless clients, Anymore clients and there can be a negative result and throughput will be affected.

Találtam egy ilyen opciót benne. Ez most nálam Disabled.
Vagy valami mást kell kergetnem.. 216mHz a procibenne, most 28mW on adja a jelet.. de ott ülök tőle 3-5m re..

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#481) amargo válasza amargo (#480) üzenetére


amargo
addikt

Hmm, most olvasom(mivel nem vagyok nagy tudora a wifi jel bezavarosdinak), ha több AP van ezen a csatornán a környéken ez is bezavarhat eléggé. Tehét tegyem át? de merre? Most 6on van.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#482) Chili7


Chili7
őstag

Segítsetek légyszi!
De mondhatnám, hogy Shev7 kiváncsi vagyok a véleményedre!

Minden pc bekapcsoláskor egy rövid időre létrejön a wireless kapcsolat a pc-m és az ap-m közt, aztán megszakad. Két (AP) reset után láthatóan az ap újra szórja a jelet, és a wlan kari veszi.
A pc-t hibernálni szoktam, tehát bekapcsoláskor hibernálásból jön vissza. Normál, folyamtos működésközben a kapcsolat rendben van. Csak bekapcsoláskor szakad!

1. tutira kéne tudnom, hogy az ap a rossz, esetleg a wlan.
2. tutira nem valami beállítási gubanc?

Ezen a csatornán más usert nem látok, aki zavarhatna.

Köszi

(#483) shev7 válasza Chili7 (#482) üzenetére


shev7
veterán

a 2.ra tudok valaszolni. En is 99%-ban hibernalom a gepem. Neha van olyan ogndom, hogy bekapcsolas utan javitani kell a kapcsolatot, hogy felepuljon a kapcsolat. De egyebkent jol mukodik, szerintem nem lehet beallitais gubanc...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#484) Chili7 válasza shev7 (#483) üzenetére


Chili7
őstag

Nekem ez mindennapos!
Abból nem lehet kiindulni, hogy az AP ''link/act'' és ''rx/tx'' ledek folyamatosan világítanak?
Valszeg az AP a szar nem?

(#485) shev7 válasza Chili7 (#484) üzenetére


shev7
veterán

hat 100%osan nem mondanam ra, de megvan ra az esely. Nemtudom, hogy ennel a tipusnal hogyan van, de mar lattam olyan eszkozoket, amiknel a folyamatosan vilagito ledek azt jelentettek, hogy eppen rebootol.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#486) Chili7 válasza shev7 (#485) üzenetére


Chili7
őstag

Lehet, hogy itt is azt jelenti hogy rebootol, de gondolom nem kéne neki minden nap, mikor bekapcsolom a gépet.

(#487) jozef78


jozef78
csendes tag

Valaki nem ismeri ezt a Cisco aironet 1200 acces pointot?
Egyszer valahogy sikerült kapcsolatot teremteni a gép+ap közt.
Ment is vagy2 hétig aztán megszakadt.
A vebes kezelő felületbe meg sosem bírtam belépni :F
Ha használtok ilyet segíthetnétek.

(#488) SEMTEX


SEMTEX
senior tag

Sziasztok! Nem olvastam vissza, előre is bocs. :)
A kérdésem a következő lenne:
Volt már pár wlan routerem, de most egy olyan kellene, amivel megoldható ez:

Van egy wlan router, amiből kivezetek egy flat antennát az ablakon kívülre, és ráirányítom bnőm házára, ahol szintén lesz egy flat antenna.
Viszont hugomnak is kellene net, de ő a saját szobájában van.

A kérdések:

1.-Ha a flat antenna teljesen ellenkező irányba néz, akkor házon belül lesz jel?
2.-Ha az előző nem megvalósítható, milyen routert ajánltok, ami két botantennával bír, tehár egyiket lecsacar, rá a flat, másik pedig adja házon belül a jelet :)

...

(#489) SEMTEX válasza jozef78 (#487) üzenetére


SEMTEX
senior tag

Kezelőfelületbe nem tudtál belépni? Az hogy lehet...van egy saját címe, vagy rosszul tudom? :)

...

(#490) jozef78 válasza SEMTEX (#489) üzenetére


jozef78
csendes tag

Van de akkor sem tudok belépni.
Közben kiderült hogy hiányzik hozzá egy console kábel,aminek az egyik vége rs232.
Elvileg azzal kéne próbálkozni de nekem az nincs :F

(#491) rdi válasza SEMTEX (#488) üzenetére


rdi
veterán

Körsugárzó antenna ? Esetleg?

Fej! Tor! Potroh!

(#492) SEMTEX válasza jozef78 (#490) üzenetére


SEMTEX
senior tag

Elméletileg nem kell hozzá a kábel... :(

...

(#493) SEMTEX válasza rdi (#491) üzenetére


SEMTEX
senior tag

Nem, mert már megvan kb 1éve a két 10dbi-s flat...Arra most nem akarok pénzt kiadni...
Elég lesz a routerre...
Tehát??? Lesz jelem házon belül, vagy marad az rj45-ös kábel?

[Szerkesztve]

...

(#494) jozef78 válasza SEMTEX (#492) üzenetére


jozef78
csendes tag

Ha kiresetelem akkor a default ip-nek kéne visszaállni nem?
De minden hiába nem jön össze :O

(#495) SEMTEX válasza jozef78 (#494) üzenetére


SEMTEX
senior tag

Igen annak kellene visszaállnia :)
De nem értem, hogyhogy nem jön össze???
Összköttetésben vagy a géppel, ugye? Akkor lehet, hogy valami hiba lehet....Sőt!!!


[Szerkesztve]

...

(#496) SEMTEX válasza SEMTEX (#495) üzenetére


SEMTEX
senior tag

Senki a 488. HSZ-re?
Ha valaki tud segíteni, légyszives priviben írjon már nekem.
Előre is köszi! :R

...

(#497) rdi válasza SEMTEX (#493) üzenetére


rdi
veterán

pedig a flat antennáknak behatárolt függőleges és vízszintes irányszöge van, de ezt Te szerintem tudod. aztán, hogy a ''háta'' mögé mennyit ad le azt én nem tudom...

Fej! Tor! Potroh!

(#498) Chili7 válasza jozef78 (#494) üzenetére


Chili7
őstag

Jó nagy resetet nyomjál neki! Úgy 8-10 mp-ig!
Én ezzel sz***m egy darabig.

(#499) SEMTEX válasza rdi (#497) üzenetére


SEMTEX
senior tag

Na ez az, azt én sem tudom ad-e valamennyit a háta mögé....
Na mindegy,majd meglátjuk. :)
Azért köszi!

...

(#500) rdi válasza SEMTEX (#499) üzenetére


rdi
veterán

Azért venni egy olcsóbb körsugárzót vagy egy uj routert az nem mind1 :)
Igaz ezek az ujabb routerek sok + funkciót tudnak.

Fej! Tor! Potroh!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.