Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17351) Ayg0 válasza kali (#17349) üzenetére


Ayg0
senior tag

741nd-t szándékosan nem írtam, mert azt olvastam, hogy az elődeivel ellentétben akadnak vele eszköz kompatibilitási problémák. de ha az említett ap-k cserélhető antennásak, akkor azok közül választok.

köszönöm! :R

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#17352) kali válasza Ayg0 (#17351) üzenetére


kali
legenda

én még nem találkoztam az általad említett hibával, pedig telepítettem már elég sok darabot adott típusból, különböző netekhez, eszközökhöz, és ellenoladalakhoz!

(#17353) mezis válasza MarioAna (#17341) üzenetére


mezis
nagyúr

Meg lehet próbálni a saját antennáikkal, akár egyetlen routerrel és a PC saját WiFi-jével. (Ha a PC-be valamilyen USB-s WiFi-t nézel, mindenképp cserélhető antennásat, mert akkor még marad lehetőséged nagyobb nyereségű antennára).

Saját antennákkal 1-2 Mbit/sec-nél többre ne számíts. Ez normál internetezéshez elegendő.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#17354) Zodicus válasza Tosee (#17346) üzenetére


Zodicus
senior tag

Az miért lehet, hogy nem érem el a sebességet? Kábelen megvan a 40Mbit, de a routeren csak 12-13Mb le és 20Mb fel??? A setup -ban b/g/n mixed módot választottam és auto channel -t...

(#17355) Zodicus válasza Zodicus (#17354) üzenetére


Zodicus
senior tag

Azt hiszem meggyógyult: új driver a kártyának és máris több, mint az elméleti sebesség???!!! (50Mbit fel 20 lefelé 40/20 helyett)

(#17356) fifth81


fifth81
tag

Sziasztok,

Kerdesem hogy ez egy jonak mondhato wifi kartya?

TP-Link TL-WN553AG 802.11a/b/g PCI kártya Atheros R

Esetleg lenne vmi kifejezett ajanlatotok ami jo wifi kartya?

Koszike

(#17357) kali válasza fifth81 (#17356) üzenetére


kali
legenda

g szabványon belül nem annyira rossz, ha ilyenre van szükséged!?!?
milyen ellenoldalhoz kell?

(#17358) mclaren777


mclaren777
senior tag

Sziasztok!

Ha vennék egy ilyen antennakábelt TP-Link 743ND routerem és annak antennája közé, jelentősen gyengítene-e a jelen?
Leírása szerint: "Compliant with 802.11b/g " N-es Wifivel vajon mi a helyzet? Vagy már csak régen nem frissítettek a termék adatlapján? :D

Másik kérdésem: Sacc./kb mennyivel erősebb egy beltéri, viszonylag zajmentes környezetben, ugyanazon az eszközön, egy 8dbi-s antenna mint egy 5dbi-s és a 8dbi-s valóban kisebb "vertikális" szögben sugároz-e?

Köszönöm a válaszokat előre is! :R

[ Szerkesztve ]

(#17359) mezis válasza mclaren777 (#17358) üzenetére


mezis
nagyúr

Kb. a 3 m-es antennakábel az, ahol még némi "nyereséged" jöhet össze az antenna szerencsésebb helyzetbe állításával. A csillapítás frekvencia függő, semmi köze a "b,.. szabványokhoz, amíg a sugárzás 2.4 GHz környékén történik. 5 GHz-en sokkal nagyobb lehet a csillapítása.

Miért, mit gondolsz az antennák lopják a nyereséget ? IGEN, minél nagyobb a nyereségük, a térnek annál kisebb részét sugározzák be.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#17360) karesz13


karesz13
csendes tag

Üdv!

Segítséget kérnék.
Megtaláltam a régi SpeedTouch 780I WL wifis routerem,és azt szeretném megtudni,hogy le tudom lesni valahonnan hogyan kell üzembe helyezni meg beállítani alap számtekes tudással vagy ne is próbálkozzak ilyesmivel?Jah a cucc T-mobilos,de költözés miatt szolgáltatót váltottam.Nem tudom,hogy ez számít vagy nem de szólok.

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#17361) adnoctum18


adnoctum18
senior tag

Az összes böngészőm ilyen hibákat produkál:

Hiba: 7net::ERR_TIMED_OUT): A művelet túllépte az időkeretet.
Hiba: 105net::ERR_NAME_NOT_RESOLVED): Nem sikerült feloldani a szerver DNS-címét.

Ez mitől lehet? A 5-6. ráfrissítésre normálisan bejön az oldal.

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#17362) balimr


balimr
csendes tag

Üdv mindenkinek!
2db d-link di-524 wifi routert lehet úgy használni, hogy az egyik switchként szolgálna, jel erősítőként, a ház másik végében! Ha igen hogyan? Az egyik most is szolgáltatja a wifit.
Most ott tartok, hogy beirtam 192.168.0.1/wds.htm és bejött a repeater mode! Scan ap után bemásoltam a mac addresst és csatlakozik egymáshoz a két router, csak az internet kapcsolatot nemtudom rajta beállítani!

(#17363) fifth81 válasza kali (#17357) üzenetére


fifth81
tag

Szia,

Jelenleg egy D-Link 802.11g dl-524, de ez meg valtozhat, viszont nem ebben az evben.

(#17364) kali válasza fifth81 (#17363) üzenetére


kali
legenda

adott routerhez jó, amennyiben meg jövőre n szabványos routert vásárolnál, úgy legfeljebb cseréled majd az elleoldalt is!

(#17365) TomiLi


TomiLi
addikt

Sziasztok!

Egy gyors és nagyon amatőr kérdésem lenne!
Ami adott: egy ilyen router, egy P4-es parlagon heverő gép (asus p4p800SE alaplappal)
Ez lenne a kiszemelt usb-s eszköz, hogy vezeték nélkül lehessen netezni a kis p4-gyel is...
A kérdés: van ebben a felállásban valami kizáró tényező, ami miatt nem működne?

Nagyon köszönöm!

Bogyorisz

(#17366) fatal` válasza TomiLi (#17365) üzenetére


fatal`
titán

Szerintem nincs.

(#17367) kali válasza TomiLi (#17365) üzenetére


kali
legenda

irreálisan nagy távolság, több húzós fal, és túlzottan zavaros környezet (például sok wifi hálózat) már kizáró tényező lehet!
ideális környezet és megfelelő beállítás esetén nem lesz gond!

(#17368) fifth81 válasza kali (#17364) üzenetére


fifth81
tag

Szia,

Koszike a valaszt.
Es milyet ajallanal ha ezt megelozendoen olyan kartyat vennek ami az n-es routert is kezeli es ar/minoseg aranyban jo?

koszike

(#17369) TomiLi válasza fatal` (#17366) üzenetére


TomiLi
addikt

Köszönöm szépen!

(#17367) kali: Neked is köszönöm! Nem lesz nagy távolság (egy szoba).

Meg is rendeltem az usb-s kütyüt, remélem holnap el tudom hozni, és akkor ki is próbálom....

Bogyorisz

(#17370) kali válasza fifth81 (#17368) üzenetére


kali
legenda

rászánt összeg kérdése, mert router esetén pláne nagy szórás van; 5 - 35 e ft! ellenoldali wifi modul; 5 - 10 e ft környékén!

(#17371) mezis válasza balimr (#17362) üzenetére


mezis
nagyúr

Lehet, hogy mindkét router LAN IP címe azonos maradt ?

mezis

(#17372) fifth81 válasza kali (#17370) üzenetére


fifth81
tag

Mit gondolsz akkor errol:
TP-Link

(#17373) kali válasza fifth81 (#17372) üzenetére


kali
legenda

az árához képest jó, de csak lite-n, tehát csak 150 megabit/sec elméleti maximális sebesség, ami a gyakorlatban ~ a harmada, és nincs mimo képesség! ja, és pci-e, de gondolom akkor az is jó neked!?!?
amennyiben tervben van teljes n szabványos router (300 megabit/sec elméleti maximális sebesség és mimo képesség), úgy inkább az azonos képességekkel bíró tl-wr851n (300-as és 2 * 2 mimo) vagy a tl-wr951nd (300-as és 3 * 3 mimo) - megfelelő ellenoldal esetén valós átviteli sebességben is többet tudnak, mint a lite-n eszközök, illetve a mimo miatt stabilabb és gyorsabb a hálózat, illetve a szórás is jobb!

(#17374) barbaron99


barbaron99
tag

sziasztok! Adott egy Linksys WRT54GL v1.1 router (DD-WRT 2.3) sugárzott jelét szeretném ismételni kültérben, légvonalban 140-150 méterre a routertől. Két kültéri antennát feltettem, ami elégséges teljesítményt / nyereséget ad, 50% felett. A fogadó oldalon kéne egy AP, universal repeater módban.

Erre gondoltam, TL-WA801ND, vagy TL-WA901ND. Ti mit ajánlotok? Ezen eszközök egyáltalán kompatibilisek lehetnek a fenti Linksys-szel? Antennáik leszerelhetőek, így egyikre rá tudnám tenni az átsugárzó külsőt. Mindegy, hogy melyikre teszem? Úgy értem repeater módban is minden antenna szór és vesz, vagy hogy van ez? Ebben nincs gyakorlati tapasztalatom, mert eddig amikor ismételtem egy jelet, akkor mindig a saját antennák jelei összeértek és azt erődítettem tovább.

(#17375) kali válasza barbaron99 (#17374) üzenetére


kali
legenda

a tl-wa801nd/tl-wa901nd eszközök n szabványosak, és a mimo miatt van 2/3 antennájuk, így nem szerencsés szétválasztani az antennákat sem helyileg, sem pedig úgy, hogy nem mindet cseréled azonosra!

(#17376) daninet


daninet
veterán

Üdv!
Szobatársam 100 torrentet is futtat egyszerre, és használhatatlan a net a sok nyitott szál miatt. Nem a sebességet kellene valahogy korlátozni, hanem a kapcsolatok számát egy számítógép felé. Van egy Linksys routerem tomato rendszerrel okosítva de a Qos menüpontban csak sebesség korlátot találtam, a kapcsolatok számát nem tudom hogyan lehet korlátolni.
Unom már, hogy rá kell szólnom, és folyton visszakapcsolja amint azt hiszi 5 percre letettem a gépet.
Valami 5letet adjatok, költözni nem fogok :)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#17377) barbaron99 válasza kali (#17375) üzenetére


barbaron99
tag

Melyik eszközt ajánlod helyettük? Csak G-s is tökéletes, nem kell N és nem kell mimo sem. G-s jelet fogok be és elégséges, ha azt is szórok. Két antennás kell mindenképpen, mert az egyik csatira az átjátszó külső antenna megy, a másikkal szórom. Az nem lehet gond a kommunikáció szempontjából, hogy a külső antennán is visszaismétli a jelet az adó külső antennáig? Köszönöm a segítséget!

(#17378) hvb


hvb
tag

Sziasztok!
Otthoni hlózat kialakításában kérném a segítségeteket.
Adott egy lakás, ahol minden helységben be van húzva egy 8 eres kábel. (Gondolom ez a normál UTP kábel)
Van egy elosztó doboz v. csillagpont, ahonnan elindulnak ez egyes helységekbe a kábelek.
A doboz közelében sajnos nincs 220V.
A dobozba szeretnék betenni egy routert, és szeretném megoldani, hogy minden helységben legyen LAN és telefon is + az egyik kábelen powert is kellene adni a routernek (power over ethernet + telefon és LAN ugyanazon a kábelen)
Ez kivitelezhető?
Plusz kábel behúzására, most nincs lehetőség, mert ez egy új lakás és nem akarom leszedni a tapétát a dobozoknál....
Köszi.

zs.

(#17379) tothgyor válasza tothgyor (#17302) üzenetére


tothgyor
csendes tag

Sziasztok!

Senkinek semmi ötlete a problémára? :(

Gábor

(#17380) daninet válasza hvb (#17378) üzenetére


daninet
veterán

Igen, de megvan a korlátja az áramerősségnek. [link]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#17381) club1 válasza tothgyor (#17302) üzenetére


club1
veterán

A hálókártya speciális tulajdonságainál a "csökkentett sávszélességen is működik" engedélyezve van?

(#17382) kali válasza barbaron99 (#17377) üzenetére


kali
legenda

egy rádió esetén hiába a két antenna, én nem szoktam szétválasztani azokat, még g szabványos eszközöknél sem - a diversity miatt! két eszközzel szoktam megoldani az ilyet!

[ Szerkesztve ]

(#17383) tothgyor válasza club1 (#17381) üzenetére


tothgyor
csendes tag

Sajnos a driver beállításaiban nincsen ilyen opció! Az alapértelemezett beállítását pedig nem ismerem!

Gábor

(#17384) barbaron99


barbaron99
tag

Vagyis egy client/bridge képes egy antennás AP, vagy router, mint pld.: TP-Link TL-WR543G és azt a vételt külön szórni egy akármilyen wifi router WAN-járól a túloldalon? http://www.tp-link.com/products/productDetails.asp?class=&content=fea&pmodel=TL-WR543G

(#17385) barbaron99 válasza kali (#17382) üzenetére


barbaron99
tag

Vagyis egy client/bridge képes egy antennás AP, vagy router, mint pld.: TP-Link TL-WR543G és azt a vételt külön szórni egy akármilyen wifi router WAN-járól a túloldalon? http://www.tp-link.com/products/productDetails.asp?class=&content=fea&pmodel=TL-WR543G

(#17386) Gabesz87


Gabesz87
veterán

Sziasztok!
Volna egy problémám. Van egy Linksys WRT54GS wlan routerem. Eddig gond nélkül használtam a wifit a laskában bárhol, még a túlsó oldalon lévő erkélyen is, Viszont most valamiért, mintha legyengült volna a jel. A szobában, ahol a router van, nincs gond, de a távolabbi szobában már nem akar csatlakozni (3 géppel is próbáltam, egyik sem). Vagy ha valamilyen csoda folytán fél percre fel is csatlakozik, és látszólag van kapcsolat, nem jön be semmi. Tudtok valami okosat mondani, hogy mi lehet ennek az oka? Természetesen reset már megvolt nem egyszer. Lehet hogy a meleg kikezdte szerencsétlent, és haldoklik a wifi adó? Olyan 4 éves a cucc kb. Előre is köszi...

(#17387) club1 válasza tothgyor (#17383) üzenetére


club1
veterán

Milyen opciók vannak?

(#17388) club1 válasza Gabesz87 (#17386) üzenetére


club1
veterán

Esetleg a szomszédban elkezdett valaki a te frekvenciádon/csatornádon nyomulni, és az bezavar? Mezis mondaná: Inssider mit mond?

(#17389) Ayg0


Ayg0
senior tag

üdv

vettem a magentás zte router mellé egy tp-link tl-wa701nd ap-t. a cél az lenne, hogy az ap a router hálóját tovább ossza úgy, hogy a két eszköz között wifin keresztül kommunikál (fizikai korlátok miatt a kábeles egyelőre nem játszik), illetve - ha megoldható - a router dhcp-je osszon ip-t az ap-hoz csatlakozó egységeknek.

az ap menüje:

kivitelezhető a két dolog?

[ Szerkesztve ]

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#17390) Gabesz87 válasza club1 (#17388) üzenetére


Gabesz87
veterán

És azt honnan tudhatom meg? Amúgy le van jelszavazva a kapcsolat, bár gondolom nem erre gondoltál.

(#17391) Kolondrum

Érdekes hibára lettem figyelmes. Kiköltöztem a teraszra mert jó idő van. Új a routerem (WNDR3700v2), fel is csatlakozik rendesen 4 csíkkal 64dB-vel, DE amikor van új windows frissítés és újraindítást is kér akkor reboot után nem csatlakozik fel. Azaz megpróbál látom, aztán hirtelen meggondolja magát és mintha soha nem is látta volna azt a routert. Rábökök a csatlakozásra és csak vár majd kiköpi ez nem fog menni, hibaelhárítás. Mint rájöttem akkor sem megy a dolog neki ha újraindítom vagy ki be kapcsolom. DE ha bemegyek a géppel (5 csík) ott csatlakozik és úgymond rendbe jön, onnantól kezdve már kint is csatlakozik hozzá. Na ez miért lehet? Nem zavaró de ez nem kerek nekem, miért nem csatlakozik hozzá 4 csíkkal win frissítés után és miért csak 5-el de bent, onnantól meg kint is oké és indításnál is megy.

(#17392) Kolondrum válasza Kolondrum (#17391) üzenetére

Továbblépés történt: nem tud felcsatlakozni csak ha erős a jel, de ha már csatlakozott akkor akár egy csíkkal is megy. Ellenben telóval jeltől függetlenül megy a net és a felcsatlakozás is. Sztem a noti kártyája a ludas.

(#17393) Klepti


Klepti
tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy lehet-e ilyet csinálni, van-e ilyen wifi router:
Etherneten jön az ADSL, bedugom wifi routerbe, az osztja wifin a hálózatot, és közben 1 etherneten is jön a net a gépbe. (mert nincs wifi kártya a gépben)

Előre is köszönöm!

(#17394) fatal` válasza Klepti (#17393) üzenetére


fatal`
titán

Ez a router lényege :) Minden Wifis routeren van (általában 4) ethernet csatlakozó is. WAN portba bedugod a netet, gépet a LAN portba, többi meg kapja wifin.

(#17395) Kolondrum válasza Kolondrum (#17392) üzenetére

1 + 5-ös csatin (automata beállítás)-ra volt ez igaz. Most manuálisan a 2-es (ez volt szabad) csatin már csatlakozik akár 80dB-vel is de nem magától csak ha rákattintok. Érdekes. A gond még mindig sztem a notiban van, pontosabban a router meg a wifi kari kiadásának időben való távolságában. :DDD

(#17396) fifth81


fifth81
tag

Sziasztok,

Tudnatok ajallani egy jo Wireless PCI kartyat ehhez a wireless routerhez:
D-Link 802.11g dl-524

Koszike!

(#17397) Kolondrum válasza fifth81 (#17396) üzenetére

Én kimondottan nem tudok, de azt meg tudom mondani mit ne! A tp link legolcsóbb kategóriás karijaival nekem nem ment a dolog. Amúgy a kora miatt váltottam le, egyes wifis dolgokkal döcögős volt a működés.

(#17398) fifth81 válasza Kolondrum (#17397) üzenetére


fifth81
tag

Tudom hogy nem egy mai darab a router de jelenleg ez van es nem most tervezem levaltani. Csak egy olyan PCI kartya kellene bele ami passzol hozza, de akar a mai routerekkel is elmegy.

Koszike

(#17399) Kolondrum válasza fifth81 (#17398) üzenetére

nagyon jó router amúgy, nem fagyott semmi, éveken át hozzá sem nyúltam, de jött a telefonom a képbe és nem ment a wifi,nem töltötte a weblapokat,majd leváltottam,itt hibáztam mert azóta a 3. routert használom. De talán most jó a dolog egy netgear képében! A tegnapi gondom is megoldva. Ma 22napos a működési ideje,ami nagy szó ha az elődöket nézem. Dlink di-524 - Dlink Dir-615 - tp link wr1043nd - netgear wndr3700v2,most tartunk itt.

(#17400) P@trick


P@trick
tag

Sziasztok, azt akarom megkérdezni tőletek (mert elbizonytalanodtam benne), hogy egy wifi routeren az antennák száma az a rá csatlakoztatható eszközök számát növeli meg, vagy a hatótávolságát? szvsz én az elsőre szavaznék, mert a másodikat kicsit hülyeségnek tartom. (antennák egymás mellett ugyanakkora hatótávval nem 3szorozzák meg a távot ugye?)

Válaszokat előre is köszönöm! :)

semmi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.