Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11751) mezis válasza Ghandi (#11735) üzenetére


mezis
nagyúr

A Win intézőjét betöltöd két példányban, az egyikben a hálózati helyek között megkeresed a célgép megfelelő mappáját, a másikban amit küldeni szeretnél. A többi már kézügyesség kérdése.....

mezis

(#11752) Ghandi válasza mezis (#11751) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Ez volt szinte az elsö amit én is megprobáltam,de nem jött be.Igaz én TCvel szeretek dolgozni ott a másik gép megosztott meghajtóját vagy mappáját hálozati meghajtóként csatlakoztatom,de itt ez nem müködik.Itt egyenlöre csak annyi van hogy Ad-Hocban csatlakozik egymáshoz a két gép és ennyi.Nem tudom otthoni vagy munkahelyi hálozat részévé tenni,mert a hálozatban nem látszik egyik gépen sem a másik.Csak a wireless eszköz programjában látszódik hogy csatlakozik egymáshoz a két gép,full térerön,stabil kapcsolattal,de wireless progijában nincsen olyan lehetöség hogy fájl küldése.
Ez az AutoImport mappa meg nekem talány.Hova tünnek azok a fájlok amiket oda beteszek?

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#11753) mezis válasza Ghandi (#11752) üzenetére


mezis
nagyúr

Én még nem láttam olyan WiFi programot, amelyik file-ok mozgatását vállalta volna.

Munkacsoport azonos ? Kapcsolat biztos, hogy rendben ? (WinXP-nél én csináltam már olyat, hogy a titkosító kulcsnak csak a felét írtam be és ez neki elég volt ahhoz, hogy azt mondja, hogy kapcsolódott, de arra panaszkodott, hogy a kapcsolat nem biztonságos. Persze nem működött a kapcsolat.

mezis

(#11754) netreg válasza Salvador20 (#11750) üzenetére


netreg
tag

Ööööö, valamiről lemaradtam. Hol is van a leírásod?

A linket megnéztem, tökéletes, pont erre van szükségem. Már csak azt nem tudom, hogy a
Thomson ST780i WL cuccon menne-e a DD-WRT v24? Keresem, de még nem lelem. Az már biztos (kinyitottam :D ), hogy BCM6348 chip van benne. Próbálta már vki? Titokban abban reménykedem, hogy ez nem csak a WDS problémámat oldanámeg, hanem a DSL modem is működne... Egyébként ha jól láttam az antenna csati az alaplapon cserélhetőre van csinálva, ami jó pont.

[-o--o-> ......................<VOLVO 4 Life>..........................................................

(#11755) netreg válasza Ghandi (#11752) üzenetére


netreg
tag

Valami Windows hiba lesz ez. Tudom, hogy nem szép, de tuti működik ha a két gép valóban látja egymást: ftp (akár a built-in IIS service, akár egy free ftp server) az egyikre, aztán csá. Persze kiviheted az internetre is, aztán vissza :B Na jó, csak vicceltem :D

[-o--o-> ......................<VOLVO 4 Life>..........................................................

(#11756) netreg válasza netreg (#11754) üzenetére


netreg
tag

Na, itt a vége:

DD-wrt does not work on combination modem/router devices.

3-4 órát olvastam, mire megtaláltam ezt. Szóval szuper lenne ha futna rajta, meg tudnék csinálni mindent (még teljesítmény emelést is). Ja és persze sehol nincs Thomson meg Speedtouch meg Alice meg Pirelli, sőt még viszonylag jónak tűnő TP-Link sem. Ezek a low-end cuccok nem támogatottak, úgy néz ki. Így nem lesz WDS :( :O

Azért köszi a tanácsokat!

[-o--o-> ......................<VOLVO 4 Life>..........................................................

(#11757) Salvador20 válasza netreg (#11756) üzenetére


Salvador20
őstag

igen, azt nem mondtam, hogy van egy router kereső is, ne haragudj, nem is gondoltam rá.... :(((

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#11758) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok! Sejtem, hogy fölösleges, de azért megkérdezem...
Szóval most váltok 2Mbites ADSL-ről 5Mbitesre, a kérdésem, hogy a routeren át kell-e állítani valamit? A hozzáférési adatok változatlanok változatlanok maradnak.

═════════════════════════════════════════

(#11759) localhost válasza RootRulez (#11758) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Elvben semmit, esetleg akkor, mikor már biztosan az újabb sebességnek kellene lennie és még mindig nem érzékeled, egy modem / router / gép / hűtőszekrény újraindítás

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#11760) RootRulez válasza localhost (#11759) üzenetére


RootRulez
félisten

Rendben, tegnap állítottam át a szolgáltató weboldalán, biztos 1-2 nap míg gyorsulok, addig türelem.

Köszi!

═════════════════════════════════════════

(#11761) gyga


gyga
senior tag

Sziasztok.
Megakadtam kissé, és kellene 1 kis segítség.
A felállás a köv:
adott az 1 es router TL-WR1043N ami wifin ossza a netet DHCP-vel
adot a 2 es router TL-WR543G ami AP ként funkcionál(na) kapott 1 fix ipt az 1estől.
Addig eljutottam hogy a 2es router csatlakozik Ap-ként az 1hez WIFin (ez látszik az 1es router webes felületén) de a 2es routerre csatlakozott gép ami madzaggal van rákötve nem kap ip-t
A 2es routerban kilőttem a DHCP szolgáltatást. hol a probléma?

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#11762) Fauszt válasza gyga (#11761) üzenetére


Fauszt
senior tag

A 2es routerban kilőttem a DHCP szolgáltatást. hol a probléma?
Pont itt.

(#11763) dr.bubo válasza Fauszt (#11762) üzenetére


dr.bubo
őstag

Ott a pont. :)
gyga: [link] :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#11764) gyga válasza Fauszt (#11762) üzenetére


gyga
senior tag

na én ezt értem, de akkor nem az 1 es routernek kellene az ipt kiosztania? és a 2es pedig switchként funkcionál.

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#11765) Fauszt válasza gyga (#11764) üzenetére


Fauszt
senior tag

Mivel azt írtad, hogy a TL-WR543G WIFI-n csatlakozik az 1. routerhez, így az WISP routerként funkcionál, nem switchként és így nem is továbbítja a géped DHCP kérelmét az 1-es router felé.
Ugyanakkor meg 1-es router oszt IP-t annak az eszköznek, amelynek a DHCP kérelmét megkapja, de ezt is írtad előző hozzászólásodban, hogy a router konfigfelületén látható az ip címkiosztás megtörténte.

(#11766) gyga válasza Fauszt (#11765) üzenetére


gyga
senior tag

ok ok értem. be is állítottam annak a link alapján de a gép ami dróttal kapcsolódik a 2 routerhoz nem kap ipt ha automatára állítom a kapcsolatnál az vezérlőpultban, ha viszont fix ipt állítok be akkor tudok ugyan a 2 routerhoz kapcsolni de a netre így sem ereszt ki.

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#11767) gyga válasza gyga (#11766) üzenetére


gyga
senior tag

na, csak össze hoztam dns kiszolgálnál volt a bibi. azért kösz a helpet

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#11768) dr.bubo válasza gyga (#11766) üzenetére


dr.bubo
őstag

A 543g-ben a wan beállitásoknál mit állitottál be? Tedd dynamikus ip-re, a get ip unicast..-ot pipáld ki, és a dhcp severt kapcsold be. :) És megváltoztattad a router ip-jét, ne legyen mindkét router ip-je 192.168.1.1.

szerk. látom sikerült összehozni a fix ip-vel. :C

[ Szerkesztve ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#11769) ArchElf


ArchElf
addikt

Tégla épületbe, két szintre (két eszköz azonos SSID-t osztva) összesen 6-7 gépre milyen AP-t ajánlotok?
Nem kell router, dhcp szerver, semmi csicsa, csak AP (wifi + 1 lan). Az ár nem kritikus tényező. Az a lényeg, hogy a két (három) szintet tisztességesen beszórja, valamint huzamosabban felügyelet nélkül képes legyen 7/24 üzemelni (persze azért nem ipari célra kell), max néha egy-egy hard-reboot (power kábel ki-be).

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#11770) mezis válasza ArchElf (#11769) üzenetére


mezis
nagyúr

Nekem két db. D-Link DAP-1160 működik így már hosszú ideje kiválóan, WPA2/PSK -AES titkosítással. Egyik AP, másik repeater. Ez csupán "g"-s. Van újabb gyátrtmánya is a D-Link-nek, fordulj tanácsért a hazai support-hoz:
[link]

A jó hűtésről megfelelő elhelyezéssel gondoskodj , bármilyen típusú eszközt veszel is.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#11771) ArchElf válasza mezis (#11770) üzenetére


ArchElf
addikt

Két Linksys WAP 54G helyére lenne (nyílt térben, lezárt folyosón). Kb három évesek, folyamatosan csak szívok velük. Néha resetelik magukat, eldobják a LAN linket, bekapcsolnak autoconfigure módba, stb... Ráadásul két emeletet alig sugároznak be.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#11772) And válasza ArchElf (#11771) üzenetére


And
veterán

Alternatív fw-rel már próbáltad? A teljesítményén nem nagyon segíthet, de a stabilitásán esetleg igen. A DD-WRT az adatbázisa szerint az összes WAP54G hardververzióval kompatibilis.

(#11773) ArchElf válasza And (#11772) üzenetére


ArchElf
addikt

Lehet, hogy egyet majd megpróbálok... Az utolsó hivatalos FW 2007 decemberi. Mindeneseetre most sokat nem akarok szívni vele.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#11774) Adrián16v


Adrián16v
csendes tag

Sziasztok!
Nekem az a kérdésem lenne hogy:
Inviteles ADSL internetem van 4Mb es a lakásba helyi hálózat működik routerrel (most csináltam rajta hard resetet)megosztva wifin netezek egy laptoppal és LAN on meg egy asztali géppel.
Miért van az hogy 499kB/s fölé sose megy a letöltésem, pedig ennek 4Mb/s nek kellene lennie vagy nem?
speedtest. neten megnéztem au internetem gyorsasága a papírforma környékén mozog mindig 4Mb/s nél de ez a letöltésben nem látszik és mindig csak max499kB/s el töltök le akár mennyi feltötlő van torrenten vagy más korlátlan nem torrentes oldalon :W ...
Kérem segítségeteket, várom válaszotokat!!
Köszönettel:Adrián

(#11775) sziada5925 válasza Adrián16v (#11774) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Szia!
Próbáltad router nélkül a letöltést? Nincs fent esetleg internet optimalizáló program? (pl: CfosSpeed)
Ismerősöm is így járt Invitel internettel, ő addig hívogatta a céget, amíg modemet cseréltek nála, és egyből helyre állt a rend.
Nálam is Invitel internet van, történt nemrégiben egy kábellopás, azóta a régi állapothoz képest kb csak 2/3 sebességgel tudok tölteni le és fel. Ezt jelentettük a szolgáltatónak, erre azt mondták, hogy ez még bőven a garantált sávszélességen belül van, szóval ne ugráljak.

Üdv: Ádám

(#11776) mezis válasza Adrián16v (#11774) üzenetére


mezis
nagyúr

A www.netmeter.eu -val milyen értékek adódnak ?

mezis

(#11777) mezis válasza ArchElf (#11771) üzenetére


mezis
nagyúr

"And" javaslatát támogatom. (Rendben van a hűtésük, áramlik körülöttük a levegő ?)

mezis

(#11778) ArchElf válasza mezis (#11777) üzenetére


ArchElf
addikt

Folyosón (lépcsőházban vannak), falra szerelve. Ha valahol, ott tud áramlani a levegő.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#11779) 04


04
tag

Szép napot!!!!
Segítsetek már nekem!!!
Van egy Tp-linkWR542 routerem a jelszó elállatva és nem tudok belelépni!!!

(#11780) sixer66


sixer66
senior tag

Sziasztok.Az lenne a kérdésem, hogy asztali pc-t szeretném összehozni laptoppal wifin keresztül.Routerem nincs, csak az asztalihoz hogy Edimax usb-s wifi adapter, laptopba meg beépített wifi.És az asztalin van az usb-s net, és szeretném ha a laptop is tudná fogni wifin keresztül.A választ előre is köszönöm!

(#11781) RootRulez válasza 04 (#11779) üzenetére


RootRulez
félisten

A reset nem oldotta meg a dolgot?

═════════════════════════════════════════

(#11782) netreg


netreg
tag

Csinált már valaki WiFi-UMTS hálót? Úgy értem azt gondoltam, mivel 3G-s szolgáltatónál vagyok:
1. veszek egy 3G modemet pl. Huawei E220-t (most Nokia 6120c-on nyomulok, ami kényelmes, UMTS-en bárhol megy, de szerintem a modem benne nem az igazi 100-120Kbps-nál nem jobb a sebesség),
2. teszek rá egy külső antennát,
3. a modemről USB-vel lelopom a jelet,
4. ezt betenném egy Wifi routerbe,
5. és megosztanám a LAN-on.

Kérdések:
a) Elképzelhető hogy a 3. és 4. lépés közé kell egy PC, hiszen nem tudom hogyan tudna a router USB eszközön internethez jutni, de lehet hogy tud. Tud?
b) Vagy a PC legyen a router? Olvastam (talán éppen itt), hogy valaki a PC-t használja routerként DD-WRT-vel.
c) Mi van ha a PC-re teszem az 3G USB klienst és a WiFi USB klienst is (kvázi a megosztott USB/internet kapcsolatot a WiFi LAN-ra teszem)
d) Van olyan WiFi router, amibe be lehet tolni a SIM kártyát (van benne 3G képes modem) és van külső antenna csatija (a routert nem szívesen vinném ki a tetőre)?

Ötletek? (Milyen antenna, milyen kliens, milyen router, milyen firmware?)

+1: milyen progival lehet monitorozni a GSM alapú (GSM, EDGE, UMTS) hálózat paramétereit?

[ Szerkesztve ]

[-o--o-> ......................<VOLVO 4 Life>..........................................................

(#11783) mezis válasza sixer66 (#11780) üzenetére


mezis
nagyúr

Első lépésnek az asztali USB-t próbáld meg AP üzemmódra állítani. Ha nincs neki ilyen, akkor a két gép között építs ki Adhoc kapcsolatot WiFi-n.

mezis

(#11784) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Üdv a szakértőknek.

Aki tudja a megoldást az kap egy zöld magas sugárzót, és egy rózsaszín mélynyomót.

Van nálam egy a Dunaweb Kft. által is használt WAP 354-E1 Bridge. Ez egy vezeték nélküli cumó. A Dunaweb úgy használja, hogy rákötik egy nagyobb teljesítményű saját gyártású antennára, és 1-2Km-en belül lehozzák vele a saját microhullámú szolgáltatásukat a lakásokba MAC adress azonosítással.

Ez egy dobozban van, amit falra szerelnek kültéren. Rá van téve ugye bár az antenna, és rá van kötve egy ilyen kis fehér átalakítóra. ezen keresztül kapja meg a betápot, és a csatlakozást. Ezzel egyidejűleg lent a lakásban is van egy ilyen kis fordító kütyü, és abba csatlakozik be az antennából a jel. Majd ugye ugyan így ebből megy a gépbe a "LAN", tehát az internet.

Problémám a következő.

Abszolút nem tudom managelni. Nem jutok be a hivatalos 192.168.1.254-el a setup-ba. A user manual még azt is írja, hogy előbb írjuk be: IP 192.168.1.10, és 255.255.255.0. ezek megléte után sem lehet belépni.

Nekem itthon van egy működő Dunaweb szolgáltatásom ezzel a megoldással. Az sem enged be mind addig amíg rendesen be nem pötyögjük a net beállításokat. Ezzel a 192.168.1.10-el az sem enged be.
persze ami működik az meg azért nem enged be, mert nem tudom a hozzátartozó admin-t, és jelszót. Ez amit be akarok állítani ki van resetelve, tehát admin, admin és ennyi .... LENNE, ha működne valahogy.
A cucc egyébként garantáltan működik. :K

Mi lehet a baj?

[ Szerkesztve ]

(#11785) mezis válasza tzsolesz (#11784) üzenetére


mezis
nagyúr

Lehet, hogy "megpecselték" az gyári firmware-t. Próbáld ki a 192.168.0.254-et és ahhoz IP címeket. Esetleg mind a két tartományban zongorázd végig bejelentkezéshez azt a 255 IP címet. (Tudod, a nyers erő technikája. ;] )

mezis

(#11786) tzsolesz válasza mezis (#11785) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Ahan, értem, már én is ezeken gondolkoztam.

Az enyém tuti nincs meg peccselve, mert bel lehet lépni. Csak hát se admin, se jelszó. :D

És a IP helyére mit írjak ekkor? De ez akár lehet 192.168.2.254 is nem? Vagy 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, stb...... :Y

Egyébként az a lényeg, hogy az enyémen sem jön be a bejelentkező ablak, csak ha be van már ütve a dunaweb által megadott IP, maszk, átjáró stb, és van is net. :Y

Nem neten keresztül akar fellépni? De ez meg hülyeség. Nem értem komolyan mondom.

Itt meg 211 a vége az IP-nek. Érdekes. :U
Hátha ez segít valakinek, nekem nem segített

[ Szerkesztve ]

(#11787) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

A sajátomon jó a 192.168.1.254, de csak is akkor, ha már van net is, tehát beazonosított a hálózat. :O

(#11788) danteshell


danteshell
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy problémám net megosztással 3 ház között, kb. 150-200m távolságba.
Napok óta guglizok, de minél többet olvasok róla annál jobban összekavarodik az egész.
valami ilyesmire gondoltam:

ha valaki le tudná írni részletesen, hogy állítsam be, v. esetleg jobb/egyszerűbb megoldást tud annak nagyon örülnék. :)
Előre is köszönöm a segítséget!

7447 óta folyamatosan...

(#11789) danteshell válasza danteshell (#11788) üzenetére


danteshell
aktív tag

mekkora állat kép lett, elnézést...

7447 óta folyamatosan...

(#11790) droti25


droti25
őstag

Sziasztok!!

Otthonra, 2 számítógéphez milyen olcsóbb vezeték nélküli routert ajánlotok?
Sajna laikus vagy a témában és nem akarok befürödni vele!
A válaszokat előre is köszönöm!

(#11791) mezis válasza tzsolesz (#11786) üzenetére


mezis
nagyúr

Én arra gondoltam, hogy csak egy bizonyos IP című gépről enged bejelentkezni, tehát először a negyedik számcsoportot próbálod 1-től 254-ig.
Egyes WiFi eszközön lehet beállítani olyat, hogy csak egy bizonyos MAC addressről lehet bejelentkezni. Bár ezt inkább a WiFi irányából szokás korlátozni.

mezis

(#11792) Brutális eb válasza droti25 (#11790) üzenetére


Brutális eb
addikt

Szia mekorra sebesség lesz osztva?
És mekkora távon illetve milyen környezetben?

[ Szerkesztve ]

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#11793) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

sziasztok.

lenovo 3000 N500-ra feltettem Win7 64-et. nem találta meg rendesen a wifi routert. ugyan erről a routerről kábellel tökéletesen megy.

elindítottam EZT és feltettem a wifi drivert, de még újra sem indult. aztán feltettem EZT. ezután már újraindult, de még mindig nem találja meg rendesen, illetve van valami másik hálózat kitudja milyen messze, amit 100%-osan lát, az 1m-re lévő saját routert meg alig és ha épp felfedezi és rákapcsolódok, akkor meg korlátozottan tud csak és semmi net.

mit kellene csinálnom hogy végre működjön? a router TP-Link TL-WR340G vagy TL-WR340GD, nem nálam van a gond, így nem tudom pontosan.

Aurea mediocritas

(#11794) droti25 válasza Brutális eb (#11792) üzenetére


droti25
őstag

30mb/s netet szeretnék majd szétosztani!
Egyelőre 1 gép van a lakásban de hamarosan lesz egy másik is ezért gondoltam h vezeték nélküli routerrel oldom meg!
kb 10-15 méteren belül a lakásban lennének a gépek!

(#11795) PAtr0n


PAtr0n
addikt

Látom jó a topic, szinte mindenki csak kérdez...
Én is megpróbálom, hátha választ is kapok:

Haverral már 4. éve osztjuk a netet, nála a net és a rúter is. Persze kábelen történik a dolog, az utcán a házak előtt fut a kábel, kb 130 méternyi. Viszont jönnek nyáron csatornázni az utcát, és nem szeretnénk, hogy megtalálják, ezért ki kell szedni.
Ezért wifis cuccon gondolkoztam, a gond csak az, hogy nem tudom mi mindent kéne ahhoz venni, hogy 2db légvonalban kb 100m-re levő ház között működjön a kapcsolat.
A gondot az is tetőzi, hogy a 2 ház között további 4 ház van, és abból az egyik 2x olyan magas mint a mint a miénk, tehát pont belóg a képbe.

Milyen eszközökre lesz szükségem a dologhoz, és kb mennyi anyagi befektetés kell hozzá?

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#11796) Salvador20 válasza PAtr0n (#11795) üzenetére


Salvador20
őstag

afterburner a te megoldásod, de az sztem illegális az EU-ban :) De smiről nem tudnak,azon nem bánkódnak

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#11797) forrest85 válasza PAtr0n (#11795) üzenetére


forrest85
senior tag

Vmi köztes pontra hegesszetek vmi átjátszót.

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#11798) shev7 válasza AXisBOLD (#11793) üzenetére


shev7
veterán

lehet, hogy van a kozelben egy masik rejtett halozat, ami pont ugyan azt a csatornat hasznalja. Valts csatornat.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#11799) club1 válasza AXisBOLD (#11793) üzenetére


club1
veterán

Lenovo-hoz (és általában a notebookokhoz) drivert a gyártó (és nem a beszállítók) oldalán keresünk. [link]
Ha IBM/Lenovo kérdés van, a type/model számmal kezdjük a kérdést (laptop alján megtalálható XXXX-XXX formátumban).

(#11800) girnyau válasza localhost (#11666) üzenetére


girnyau
tag

Sziasztok!

Sikerült megoldani, hogy tudjak vezetékes printszervert használni. Most néztem, hogy vannak USB-LAN printszerverek is. Azok olcsóbbak és, ha azokon megy a szkennelés az nekem tökéletes volna. Kérlek segíts nekem ebben.

Köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.